s.v. leuken gymnastiek hondensport biljarten duivensport judo zwemmen Moet Venray nog nieuwe industrieën aantrekken...? s.v.y. nieuws WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN li RIAENS-ROYERS s.w VETERANEN DE MOLENWIEKERS Y00R SPORTARTIKELEN Ariaens-Kosman Zn. VRIJDAG 3 APRIL 1964 No. 14 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ADVERTENTIEPRIJS Sl/t ct. p. mm ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75 R T H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 Uitslagen van zondag 29 maart: WH '16—Venray 1 3—1 Wittenhorst 2Venray 2 02 Venray 3Wanssum 2 21 RKLVV 2—Venray 4 2—5 Venray 5Meldersló 2 24 America 5Venray 6 24 Venray 7Ysselsteyn 3 70 Venray 1 moest zondag j.l. de vol le winst laten aan gastheer WH '16. De 31 nederlaag die de Venrayers in Heerlerheide te incasseren kre gen was niet verdiend. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. Venray trok na het beginsignaal meteen fel ten aanval. De eerste goede scoringskans was echter voor WH, na 9 min. spelen. Doelman Hendriks moest al zijn krachten sa menbundelen om een hard schot met een reflexbeweging onschade lijk te maken. De volgende minuut had Venray succes. Midvoor G. Ron gen opereerde op de rechtervleugel, kon zijn tegenstander niet voorbij komen, maar hield er toch een hoekschop aan over. Rongen plaats te uit deze corner de bal precies voor de voeten van linksbuiten M. Hermans die de WH-doelman kans loos versloeg. Hierna kwam WH iets meer in de aanval en stelde onze verdedi ging voor moeilijke problemen. Men wist deze voorlopig nog te klaren. Nadat Venray nog enkele malen gevaarlijk voor het WH-doel ge opereerd had, was het de midvoor der gastheren die de gelijkmaker liet aantekenen. Nadat een WH-aanval tot driemaal toe was afgeslagen, werd er uit een scrimmage gescoord. Venray ging het opnieuw probe ren, doch Vrouwe Fortuna was ons niet goed gezind. P. Vollenberg kreeg in de laatste minuut van de eerste .speelhelft de kans van zijn leven. Hij kwam nl. oog in oog met de doelman, doch zijn „schot" was wel zuiver, maar veel te zacht, zodat de WH-back zijn doelman nog assistentie kon verlenen. Na de thee begon WH aan een fel offensief hetwelk reeds na 5 min. werd bekroond: 21. Voor het WH-doel deden zich nog legio kansen voor, doch onze voor hoede stak niet in een beste vorm. Het duurde allemaal te lang en er was weinig variatie in het spel. Tel kenmale liep men vast op de stug verdedigende achterhoede van WH. Het meeste gevaar kwam nog wel van rechtshalf P. Smits, die echter weinig geluk had met zijn schoten. Een vrije trap deed de lat trillen; een andere keer ging het juist over of naast. Dat WH '16 in de allerlaatste mi nuut van de wedstrijd de score nog tot 31 verhoogde kwam doordat de hele Venrayse ploeg in de aan val was gegaan om de gelijkmaker te forceren, hetgeen helaas niet mocht lukken. Met deze 3>1 stand kwam een einde aan deze sportieve en span nende wedstrijd waarin WH meer kreeg dan het verdiende. VENRAY 2 KAMPIOEN! Toch was er volop vreugde in het SVV-lcamp. Daar wat dan ook al le reden toe, want Venray 2 had in Horst Wittenhorst 2 een 02 nederlaag toegebracht en dat be tekende dat het kampioenschap een feit was. Wü wensen de spe lers van Venray 2 met hun leiders van harte proficiat met dit nog onverslagen kampioenschap. De wedstrijd in Horst werd, zoals reeds vermeld, gewonnen met 02. Het was een matige vertoning, waar in doelman Th. Lucassen de grote uitblinker was. Hij presteerde het zelfs een door Duyf genomen straf schop te stoppen. Aanvalsleider J. Jacobs wist de Horster goalie twee maal te verschalken. Na de wedstrijd bood de vereni ging Wittenhorst de kersverse kam pioenen een jubileum-glas aan, het welk door de Venray-reserves zeer werd gewaardeerd. 'S Avonds kwamen de spelers met hun dames bijeen in Hotel Kemps, waar vice-voorzitter J. Janssen een felicitatie-woord sprak. Daarna werd een voorproefje genomen van het feest dat nog komen gaat. In onze editie van volgende week ho pen we een foto te plaatsen van het kampioenselftal. Venray 3 heeft zondag j.l. weer beslag weten te leggen op de volle winst. Ditmaal werd Wanssum 2 verslagen. Na 15 min. spelen werd het 10 doordat de Wanssum-doelman een hoekschop van links in eigen doel sloeg. Na 30 min. spelen kwamen beide partijen weer op gelijke voet doordat Wanssum gretig profiteerde van een foutje in de Venray-achter- hoede. In de 20e min. van de twee de helft wist rechtsbinnen Fr. Swin- kels voor Venray te doelpunten. De ze kostbare, doch verdiende -21 voorsprong wist Venray te behou den, waardoor Venray 3 weer twee winstpuntjes die ze nog hard no dig hebben rijker werd. Venray 4 kreeg in Lottum met 5-2 de kous op de kop van RKLW 2. De oorzaak hiervan was wel het uit vallen van doelman Hulleman, waardoor de Venrayers erg onzeker speelden. Ook Venray 5 kon niet tot winst komen. Zij moesten met 24 hun meerdere erkennen in koploper Mel dersló 2. Venray 6 heeft een moeilijke klip omzeild door van America 5 met 24 te winnen. De rust ging in met een 02 voorsprong voor Venray 6. Na de thee kwam America sterk opzetten, zodat de stand op gelijke voet kwam. In de slotfase was het Venray die aan het langste eind trok even voor tijd nog twee doelpunten te scoren. Na drie opeenvolgende nederlagen heeft Venray 7 zich eindelijk weer eens van een betere kant laten zien door een klinkende 70 overwin ning op Ysselsteyn 3. Topscorer in deze wedstrijd was G. van Houdt, die liefst 5 maal raak schoot. De overige doelpunten kwamen van W. Janssen en M. Truyen, die elk één maal de roos troffen. Programma voor zondag 5 april: Wittenhorst 1Venray 1 2.30 uur Venray 2Megacles 2 2.30 uur Venray 3Meterik 1 2.30 uur RKGFC 2—Venray 4 2.00 uur Molenwiekers 1Venray 5 2.30 uur Venray 7Geysteren 2 12.00 uur Venray 1 speelt a.s. zondag uit tegen Wittenhorst 1. Hoewel de oranjehemden de voorlaatste plaats bezetten op de ranglijst, zal Venray het daar toch ongetwijfeld moeilijk krijgen. Zijn onze mannen hierop voorbereid, dan moeten ze in staat zijn de volle winst te behalen. Kampioen Venray 2 ontvangt be zoek van het Weerter Megacles 2. De Venray-reserves willen ook dol graag promoveren en mogen dus ook a.s. zondag niet verliezen. We reke nen op twee winstpunten voor Ven ray 2. Venray 3 speelt thuis tegen Mete rik 1, dat momenteel in winning- mood is. J.l. zondag versloegen de Meteriksen koploper Hegelsom. Ven ray 3 beschikt momenteel over de nodige vechtlust en dat kan wel eens een winstpuntje opleveren. Venray 4 is te gast bij koploper RKGFC 2, dat nog onverslagen de ranglijst aanvoert. De kansen voor Venray 4 zijn in Grubbenvorst ge ring. Venray 5 krijgt het ook al moei lijk. Zij gaan op bezoek bij plaats genoot Molenwiekers 1. Thuis werd gelijk gespeeld, of dat a.s. zondag ook kan betwijfelen we. Venray 6 is vrij. Venray 7 kan ook a.s. zondag weer winnen. Ditmaal zal Geysteren 2 aan de zegekar gebonden worden. Na op 21 maart van de veteranen uit Bracht (Did.) met 32 gewonnen te hebben werd het op 28 maart 62 tegen een elftal uit Huize Servatius. Men begint al weer aardig op gang te komen al is het voor de veteranen nog vroeg in het seizoen. A.s. zaterdag 4 april komen de veteranen van Lobberich op bezoek- Het is een zeer goed spelende ploeg, waar wij zeker de handen aan vol hebben. Aanvang 5 uur n.m. In een matige wedstrijd behaalde Molenwiekers 1 zondag j.l. een 30 zege op Sevenum 2. Vanaf 't beginsignaal ging men in 't offensief en ontstonden er enkele kansen, die echter de juiste afwer king misten. Ook de aanvallen van Sevenum waren niet van gevaar ontbloot. Dit bleek wel bij een schot van hun linksbinnen, dat buiten be reik van doelman de Wit tegen de lat belandde. Na ruim een half uur spelen moest rechtsbuiten Latapa- rissa wegens een blessure het ter rein verlaten en werd vervangen door W. Janssen. Ondanks enkele goede kansen werd er voor de rust toch niet meer gedoelpunt. Ook na de rust zag het er naar uit dat doelpunten schaars zouden zijn. Beide verdedigingen bleven in 't begin goed overeind en wisten ieder aanval te keren. Na een kwar tier spelen kreeg invaller W. Jans sen op rechts de bal toegespeeld en uit zijn voorzet doelpuntte linksbui ten W. Linders onhoudbaar: 10. Zeven min. later verkeek de Se- venum-doelman zich op een ver schot van rechtshalf J. Smits en via binnenkant paal verdween de bal in het doel: 20. Sevenum kwam nog enkele keren gevaarlijk opzetten, maar de laatste 10 min. was 't alles Molenwiekers wat de klok sloeg. In deze periode was 't linksbinnen Ki- riwenno die zich handig vrijspeelde en de eindstand op 30 bracht. Molenwiekers 2 speelde in Mel dersló met 11 gelijk tegen Mel dersló 3. Molenwiekers 3 verloor thuis op het nippertje met 32 van DIS 2. Programa voor zondag a.s.: Molenwiekers 1Venary 5 2.30 Molenwiekers 2 is vrij. Molenwiekers 3Wittenhorst 5 12.00 Uitslag: Leunen 1Oostrum 3 Programma a.s. zaterdag: DIS AlLeunen Al 3 uur vertrek 2.15 uur Leunen BIDIS BI 3 uur Leunen B2Oostrum B2 4 uur Programma zondag a.s.: Leunen 1Hegelsom 3 1.30 uur Na plm. 42 jaar kunnen we weer eens praten over de oude garde. Want tot dit niveau zijn we weer teruggekeerd. Vroeger was 't op de- grote wedstrijden St. Christoffel wat de klok sloeg. Zo is 't ook zondag j.l. te Den Bosch waar de nationale kampioen schappen turnen zijn gehouden van liefst alle drie de bonden tezamen. We hadden met onze damesgroep ook maar eens de stoute schoenen aangetrokken. En met wat voor suc ces. Van de 20 deelnemende groepen kwamen wij, onder leiding van de heer v. d. Heuvel jr. als 4e uit de bus van de R.K.G.V. Als persoon lijke rangschikking van onze ver eniging kwam als le uit de bus: Gerda Janssen, vervolgens Maria Bajsten, Jacqueline Kerkhoff, Ma rijke Litjens, Gerry Beerkens en Marijke (Peeters. We wensen alle deelneemsters van bestuurszijde nog van harte proficiat. En dan op deze weg doorgaan. Zondag 22 maart werd er om 9 u. een begin gemaakt met de wed strijd van het kampioenschap der jonge honden van de Kring Peel- streek en omgeving. Aan deze wed strijd werd met een tweetal honden van de vereniging Buitenlust deel genomen wat het aantal honden op 9 stuks bracht. Na een langdurige strijd kwam de vereniging Buitenlust goed voor de dag wat de uitslag wel laat zien: le en kampioen: B. Janssen, met M.H., Buitenlust, Venray. 2. J. Vennes m. H.H., Helmond 3. H. v. Eisen nx. B.H., Buitenlust 4. W. Pennings met M.H., Helmond 5. J. Henraet m. Bouvier, Helmond 6. J. Venmans m. D.H., Someren 7. J. v. Woensel m. H.H., Helmond 8. G. van Schijndel m. Bouvier, 9. R. Wiebelhuis m. Boxer, Lieshout Op het door biljartvereniging O.N.A. Zeilberg voortreffelijk geor ganiseerde nederlaagtoernooi, heeft het A-vijftal van Biljartvereniging O.N.A. Veni'ay een zeer goede in druk achtergelaten. Van de vijf ge speelde partijen werden er vier in een overwinning omgezet. Vijftal moyenne 5.62. Vermeldenswaard is nog de pres- tatiè van W. Vermeulen die in de 9e beurt zijn partij beëindigde met een serie van 40. Uitslagen: J. v. RijdJ. Lucassen 51-125 13 brt. Koppens-v. Buggenum 69-100 16 brt. Berkes-W. Vermeulen 37-75 9 brt. Cleutjens-W. Manders 39-75 14 brt. H. Evers-J. v. d. Laar 100-75 28 brt. P.D.V. DE ZWALUW Africhten voor le Tour donderdag 9 april inzetten woensdag 8 april 's avonds van 79 uur. Zondag 12 april, inzetten zaterdag 11 april van 79 uur n.m. Ledenvergadering op maandag 6 april in ons nieuwe clublokaal v. d. Laar, Merseloseweg. Afhalen van klokkenrollen en inkt lappen. P.D.V. DE VREDESDUIF A.s. zaterdag algemene ledenver gadering, waarop alle leden worden verwacht. Aan de orde zijn o.a. het betalen van contributies N.P.O. orgaan. De leden worden er nogmaals op attent gemaakt dat de hoklijsten voor de aanvang der vluchten moeten zijn ingeleverd bij de secretaris. Tot op deze vergadering gelegen heid tot het opgeven van derby's 50 ct. per duif. Africhten a.s. woensdag en zater dag inzetten van 78 uur. 80 22 maart. Omstreeks half vijf wa ren de kampioenen bekend. Na de pauze werd de eerste teamwedstrijd gespeeld tussen Horst en Lottum. Niet zonder moeite wist Horst deze wedstrijd te winnen met 407. Om de spelers even op adem te laten komen gaf de heer Royackers een uitstekende jiu-jitsu demonstratie, die bij het publiek zeer in de smaak viel. De volgende wedstrijd moest ons eigen team tegen Lottum uitkomen. Enigszins onder de indruk van het goede spel dat Lottum tegen Horst had geboden kwamen onze jongens de mat op. Het ging, naar ieders verrassing echter prima. Als gold het hier een korte demonstratie, zo ging Lottum ten onder. 570 was het resutaalt van de snel op elkaar --f&olgende worpen. Een prachtig re: sultaat! Meteen hierna volgde de strijd om de eerste plaats. Venray hoefde slechts een gelijkspel te for ceren om op punten te kunnen win nen. Vermoeid, maar vol goede moed trad nr. een op zijn tegenstan der toe. Maar nu waren de Horste- naren superieur. Even snel als Lot tum zojuist werd gevloerd, gipg nu Venray tegen de mat. Horst scoorde het maximum aan tal punt: 600. Zo eindigde deze tweede driekamp met dezelfde eind klassering als in Horst. "Winnaar Horst 1007; 2e Venray 5760 en 3e Lottum 797. Zondag 19 april wordt de derde ronde gespeeld. Wij ontvingen hier voor een uitnodiging van judover- eniging Lottum. We hebben dan geen vermoeiende kampioenschap pen achter de rug en zouden best wat tegenstand kunnen bieden tegen Horst. Daarom worden de- senioren verzocht om geen training te missen. Al zijn de wedstrijden reeds over twee weken. In deze tijd kan er nog veel gedaan worden, zowel aan conditie als aan techniek. Laten we dus vrijdagavond allemaal present zijn voor een fiks oefenpartijtje. DAMESZWEMCLUB HZPC Zwemtrainingen Zondag 5 april a.s. zwemtraining voor de jeugdige leden in het Ven- lose Sportfondsenbad. Vertrek om kwart over twee n.m. vanaf de ge meentelijke gymnastiekzaal te Horst. Voor de oudere leden is er iedere donderdagavond een zwemtraining. Vertrek telkens om 9 uur n.m. van af het St. Lambertusplein. Gymnastiek In verband met de vakantie valt de gymnastiekles op maandag 6 april a.s. voor de leden van de dames- zwemclub HZPC uit. GROTESTRAAT 6 In de jongste raadsvergadering is het industrialisatiebeleid van on ze gemeente aan de orde geweest. Dit naar aanleiding van een voor stel van B. en W. om het industrie terrein in orde te laten brengen voor de vestiging van de Engelse Rank Xerox, die hierop fabrieken en magazijnen wil laten bouwen voor ruim 40 miljoen guldens. VOORGESCHIEDENIS Reeds langer heerste er bij ver schillende Venrayse fabrikanten (vooral in de metaalindustrie) een zekere bezorgdheid t.a.v. deze ves tiging. Het blijkt namelijk dat ver schillende van hen niet genoeg ar beidskrachten uit Venray en naaste omgeving aan kunnen trekken om hun produktie in stand te houden c.q. uit te breiden. Men heeft daar voor al pendeldiensten in moeten stellen en dure buitenlandse ar beidskrachten moeten werven. Inalfa b.v. heeft mede om het gebrek aan werknemers op te hef fen nieuwe vestigingen doorge voerd in Stadskanaal en Hamont (België). Zij vrezen dat de vestiging van een nieuwe fabriek i.e. de Rank- Xerox de moeilijkheden alleen nog maar groter zullen maken. Dit te meer omdat aanvankelijk gezegd was dat deze fabriek slechts 200 250 arbeidskrachten nodig zou heb ben, maar nu via advertenties zelf zegt „straks" 450 mensen nodig te hebben. Maandagmorgen heeft het Dag blad voor Noord Limburg aan deze moeilijke affaire een artikel gewijd, waarbij dit blad er op wijst dat een geheim gehouden rapport, opge maakt door het ETIL en het Dis trictsbureau Arbeidsvoorzieningen, waarschijnlijk de aanleiding zal zijn geweest voor deze vestiging. In dit rapport zou gesteld worden dat 100 a 200 personen jaarlijks beschikbaar zijn, die ofwel kunnen worden op gevangen door de bestaande indus trieën, ofwel plaats moeten vinden in een nieuwe industrie, bij voor keur niet in de metaalsector. Het Dagblad voor Noord Limburg stelde dat de gegevens uit dit rapport die bovendien zeer globaal blijken alleen bekend waren aan de indus triële commissie, maar dat de in dustriëlen zelf slechts met de con clusie bekend waren. Het blad stelde de vraag of de Rank-Xerox wel op de hoogte zal zijn van de reëele situatie in Venray en vertelt verder dat de industrie betreurt dat er tijdens de onderhan delingen geen enkel overleg is ge pleegd met de plaatselijke industrie, in tegenstelling tot aifdere plaatsen, waar het industrialisatiebeleid in nauwe samenwerking met de be staande industrieën wordt bepaald. Een industriebeleid dat primair af hankelijk dient te zijn van de situ atie op de arbeidsmarkt, wil deze nog niet ernstiger gestoord worden dan ze al is. DEBAT FR. JANSSEN opende het debat met de opmerking, dat men, op grond van dit artikel beter kan op houden met Rank-Xerox, indien tenminste de details van een en an der kloppen. Is er inderdaad ver keerde voorlichting gegeven aan Rank-Xerox, is er inderdaad te wei nig overleg geweest met de plaat selijke industrie; zijn er inderdaad te weinig arbeidskrachten en wel in die mate, dat verschillende fabrie ken naar elders moeten? De VOORZITTER antwoordde dat een dergelijke voorstelling van za ken als in genoemd artikel aller minst de belangen dient van Ven- ray's industrialisatie, noch van de oude, noch van de nieuwe industrie, noch het belang van geheel Venray. Er staan pertinente onjuistheden in en insinuaties, reden waarom men aan de redaktie van het Dagblad 'n telegram gezonden heeft waarin B. en W. hun teleurstelling uitspreken over deze publicatie en het feit dat men het standpunt van de gemeente niet vooraf heeft gevraagd. Er wordt in aangedrongen op rectifi catie. WAT IS WEL GEBEURD. De VOORZITTER stelde nadruk kelijk dat men van gemeentewege steeds zoveel mogelijk open kaart heeft willen spelen. Er is in april 1963 al in de vergadering van de industriële commissie gesproken over de vestiging van deze indus trie, die wil starten met ongeveer 200 mannelijke arbeidskrachten. In mei 1963 is daarvan mededeling ge daan in een openbare raadsvergade ring, terwijl in juni 1963 wederom in de industriële commissie deze ves tigingsgeschiedenis aan de orde is geweest. Natuurlijk hebben B. en W. zich de vraag gesteld of er nog plaats was voor een nieuwe industrie. Om daarop een zo juist mogelijk ant woord te krijgen heeft men 't ETIL en de Dienst Arbeidsvoorziening een rapport laten opstellen, dat ver schillende malen ter discussie ge steld is in de industriële commis sie. De conclusie van dit rapport was dat er een jaarlijkse toename was van 145 arbeidskrachten. In de afgelopen jaren was gebleken dat de bestaande industrieën deze niet allen opvingen, reden waarom er velen elders gingen werken. Om de ze mensen in eigen plaats aan het werk te houden adviseerde het rap port vestiging van een nieuwe in dustrie, die wel voldoende aantrek kingskracht zou hebben. Een sociaal psychologisch rapport zou wellicht een inzicht kunnen geven in de in de oorzaken van de pendel. 450 MENSEN? Welnu, men heeft besloten tot on derhandelingen met de Rank-Xerox, die van deze conclusie op de hoogte is gesteld en waarschijnlijk zelf ook onderzoekingen aangaande de werk gelegenheid zal hebben ingesteld. Waarom men dan eerst van 200 arbeidskrachten praat en nu van 450 (blijkens hun advertentie) wordt opgelost door een verklaring van Rank-Xerox zelf, die nogmaals heeft benadrukt in 1965 te willen starten met 200 arbeidskrachten. Daarbij komen dan nog de stafmensen, die van Engeland en van Amsterdam meekomen en de jaarlijkse aanwas, die men voor wat Venray betreft op pl.m. 30 arbeidskrachten stelt. In het eindstadium zullen dit onge veer 450 mensen zijn. Een en ander had de VOORZIT TER mede op grond van het be wuste artikel diezelfde ochtend nog besproken met een deputatie van de industriële club, die toegaven dat van gemeentewege een en ander volkomen correct „gespeeld" was. Hij waarschuwde nog dat de ge meente inderdaad alle begrip heeft voor moeilijkheden die bepaalde in dustrieën hebben en van haar kant aan de oplossing daarvan moet meewerken. Maar van de andere kant is ook een gemeentelijke taak een redelijke en gespreide werkge legenheid te scheppen, ook voor die mensen, die thans hier hun plaats nog niet kunnen vinden. Wat betreft de samenwerking en het overleg met de plaatselijke industrieën, wordt Venray door velen benijd om zijn industriële commissie, waarin alle belanghebbenden samenwerken. Dat deze commissie van alle onderhan delingen op de hoogte was en is, moge uit het bovenstaande blijken. CONJUNCTUUR. FR. JANSSEN was dankbaar voor dit uitgebreide antwoord, dat na tuurlijk de moeilijkheden niet op lost, maar toch de verschillende fei ten tot hun ware proporties terug brengt. Zo had hij b.v. niets gehoord over vrouwelijke arbeidskrachten, die er niet zijn, maar die de Rank- Xerox ook nodig schijnt te hebben. Als dat is, zullen de moeilijkheden nog groter worden. Moeilijkheden die ook ve'roorzaakt worden door de hoogconjunctuur van dit moment en waarmede ieder bedrijf te maken heeft. Men moet daar alle begrip voor hebben, maar er toch ook re- ekening mee moeten houden dat 't beleid moet worden uitgestippeld voor langere tijd en normalere ver houdingen. De VOORZITTER beklemtoonde dat men toch moeilijk het beleid kan afstellen op bepaalde moeilijk heden in bepaalde bedrijven. FR. JANSSEN kwam nog even te rug op het getal van 450 mensen. Het is gelukkig dat blijkens mede delingen van de Rank-Xerox dit een streefgetal is voor de langere duur. Al zal er wel niemand zijn die ver baasd is als later blijkt dat er meer mensen een werkkring vinden. De eigen industrie heeft hiervan al voorbeelden genoeg gegeven. De VOORZITTER vertelde dat de RANK-XEROX de werkgevex*s in de nieuwe fabriek ingedeeld heeft in liefst 30 categorieën. Het ligt in de bedoeling slechts voor een bepaald gedeelte van deze categoriën mensen uit Venray aan te trekken. Ten aanzien van de geheimzinnig heid rond het rapport wees hij er op dat zulks was gedaan op verzoek van de rapporterende instanties, die niet graag wilden dat aan hen ter beschikking gestelde vertrouwelijke gegeverxs in openbaarheid kwamen. KWETSBAAR? DE BRUIJN stelde dat men als gemeente de belangen van de be staande industrie dient te beharti gen. Maar van de andere kant is het haar plicht te zorgen dat een eenzijdig karakter en de daaruit voortvoeiende kwetsbaax-heid van de' (Vervolg z.o.z.)

Peel en Maas | 1964 | | pagina 9