REGENJASSEN April begon niet grappig RUITERSPORT UitPeelenMaas M.H.C.V. De V enrayse boeren leenbanken in 1963 maar koud en kostbaar 1061 (K4780) DE POLITIE MELDT: Gemeentelijke subsidies Burgerlijke Stand Vespa scooter geen spreekuur M.F. de Gier K.A.V. HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Hervormde Kerk te Blitterswijck begint zondag om 10.30 uur. Predikant is Ds. v. Selms uit Nijmegen. Op woensdag 8 april is er een Gemeente-avond in huize San Da- miano, Paterslaan aanvang 's avonds 8 uur. Ds. en Mevrouw Plug uit Venlo zullen ter kennismaking aan wezig zijn en aan de hand van kleu rendia's een lezing houden over hun bezoek aan het Heilige Land. IEDEREEN is hier van harte wel kom. ABONNEMENTSGELDEN Abonnees van PEEL EN MAAS, die gewend zyn hun abonnementsgeld per giro of bank te betalen, verzoe ken wü voorzover zij dit nog niet gedaan hebben hun overschrij ving voor het 2e kwartaal 1964 te willen verzorgen. VOOR ALLE RIJBEWIJZEN NAAR autorijschool Jansen Langstraat 33 - Overloonseweg 18 Venray - Telefoon 04780-1351 GROTE SORTERING KLEERMAKERIJ Gebr v. Ml Maasheseweg 2 Telefoon 1572 VENRAYS MANNENKOOR Woensdag 8 april a.s. houdt het Venray's Mannenkoor zijn jaarver gadering. Op deze vergadering zul len nog eens de akties besproken worden voor de ledenwerving. Zoals bekend is heeft dit koor enkele uit nodigingen gekregen o.m. in Duits land om een concert te verzorgen en men wil daarheen graag een concert-reis ondernemen, maar het aantal leden is dusdanig dat het ge rust wat meer mag zijn. Zingt U graag, zing dan in Ven- rays Mannenkoor is een slagzin ge bleken, die toch wel aangeslagen is, want verschillende zangers hebben zich gemeld. Ook andere belangstel lenden zijn eens komen kijken op de woensdagavondrepetitie in d'n En gel en hoewel ze zelf dachten dat hun stem niet bepaald van grootse allure was, wist directeur Timp hun gerust te stellen en zullen ze, na wat oefenen het hoogste lied kunnen zingen. Dat het Mannenkoor nog al tijd openstaat voor mannen, die hun stem willen leren gebruiken, muziek en zang op verantwoorde wijze wil len leren, de gezellige sfeer in dit koor willen proeven, wel ze zijn nog altijd van harte welkom, want de uitbouw van dit koor is ook voor Venray een belangrijke zaak. Daar om wie graag zingt, dat hij gaat zingen in dit koor, dat op zijn pro gramma de meest moderne werken heeft staan en er borg voor is als men in een plezierige en goede ver eniging terecht komt. KONINGINNEFEEST In het voorlopige programma van Venrays Oranjecomité b.g.v. Konin- gins verjaardag is o.a. opgenomen een stertocht in de avond van 29 april, waaraan liefst alle muziek verenigingen van Venray deelne men. De herauten te paard zullen op 30 april de feestelijkheden aan kondigen, die beginnen met een plechtige Hoogmis in de Petrus' Banden. Gepoogd wordt het zgn. torenblazen ook in ere te herstellen in die zin, dat er vanaf de trans van de toren van de Grote Kerk koraalmuziek geblazen zal worden. Verder is er die dag de plechtige raadzitting, waarop eventuele deco raties worden uitgereikt, terwijl de middag gewijd is aan de jeugd, die via verschillende sportevenementen en spelen wordt bezig gehouden. De ruiterclub geeft zijn jaarlijkse de monstratie. In de avonduren krijgt men iets nieuws voor Venray te zien, namelijk een grote show van de Haagse rollerclub, die zal laten zien wat men allemaal presteren kan op rolschaatsen. Zelfs een rol- schaats-hockey-wedstrijd staat op 't programma. Een vuurwerk zal de dag besluiten. WOONWAGENKAMP Dat Venray in afwachting van de stichting van een regionaal woon wagenkamp er weinig voor voelen zal 't bestaande kamp op de grens van Venray en Deurne op te knap pen is begrijpelijk. Maar onbegrij pelijk is dat men sinds jaar en dag deze mensen in een grote rommel laat zitten, zonder enige voorzienin gen. Het kamp is niet afgemaakt, er is totaal geen electrisch licht, de W.C., die ergens in een hoekje staat, verdient die naam niet eens, kortom er ontbreekt iedere voor ziening, zodat met wat regenweer er geen doorkomen aan is. Van de 5 gezinnen, die er al jaren staan, werken 4 gezinshoofden in Venray, maar Venray laat zich schijnbaar weinig aan deze mensen gelegen lig gen. Trouwens, hoe lang geleden is al besloten dat nabij het kamp elek trische verlichting zou komen? Kan hier niet iets gedaan worden? Hier ligt een stuk onderontwikkeld gebied dat we in Venray niet voor mogelijk hadden gehouden. ZWEMCLUB SPIO Zondag 12 april a.s. om 4 uur hou den de zwemclubs Mosa uit Venlo en Spio uit Venray onderlinge wed strijden in het Sportfondsenbad. Het Venrayse zestal dat hieraan zal deel nemen bestaat uit de volgende le den: Arie Wester en Lia Lucassen schoolslag; Antoinette van Soest en Karei Janssen borstcrawl; Agnes v. As en Jan Arts, rugcrawl. Nu de 6 Venrayse boerenleenban ken met hun 10 kantoren (Venray, Leunen, Oirlo, Oostrum, Merselo en Ysselsteyn) hun jaarvergaderingen houden, blijkt weer de grote bete kenis van deze instellingen voor onze plaatselijke gemeenschap. SPAARBANK Het totaal aan toevertrouwde middelen nam in 1963 met bijna 5.00.000 toe tot 29.202.000. Deze toename is voornamelijk te danken aan de vergroting van de inleg op de 12.700 spaarboekjes en een toena me van het aantal spaarboekjes met plm. 1300. Het valt op dat steeds meer jon gelui tussen de 15 en 21 jaar mee gaan doen met het Zilvervlootspa- ren. Zij komen hierdoor na een aan tal spaar jaren in aanmerking voor een belastingvrije premie van de overheid van 10 pet. over hun spaarsaldo en de daarop gekweekte rente. Ook steeds meer werknemers de zich snel uitbreidende industrie nemen deel aan de moderne gepre mieerde bedrijfsspaarregelingen. De ambtenaren, leraren en onderwijzers doen praktisch allen mee aan de ge premieerde alhbtenarenspaarrege- ling. Zij hebben de boerenleenbank als hun spaarbank gekozen en ontvan gen over deze gebonden spaarreke ning een rente van 372 pet. Tevens valt het op alle kantoren op dat steeds meer dames gebruik maken van een gewoon spaarboekje dat hen in staat stelt steeds wat geld achter de hand te hebben voor hun onverwachte uitgaven. BANK - GIRO Bijna 2000 leden en relaties ma ken een intensief gebruik van de boerenleenbankgiro en ontvingen en betaalden in 1963 in onze gemeente meer dan 177.000.000 via de boe renleenbank. Door boeren en tuinders, instellin gen en particulieren werden deze 372 miljoen gulden per week ont vangen en betaald in de eigen plaats en in het gehele land. Deze gewel dige omzetten stelden zware eisen aan de administratie, die dan ook steeds verder werd gemechaniseerd, teneinde een snelle dienstverlening te bevorderen. VOORSCHOTTEN EN CREDIETEN De toevertrouwde middelen vor men een permanente krachtbron voor de voorschot- en kredietverle ning ter plaatse. Meer dan 200 nieuwe voorschotten brachten het totaal aantal voorschotnemers op 1200 en he aan voorschotten en kre dieten verstrekte bedrag op bijna 15.000.000,—. Het doet ons genoegen op te kun nen merken dat hiervan ruim 4.000.000 bestemd waren voor de woningbouw waardoor vele gezin nen in staat werden gesteld om op gunstige voorwaarden een eigen wo ning te verwerven. OVERIGE BANKZAKEN Ook het deviezen- en effekten- verkeer nam bij onze boerenleen banken aanzienlijk toe. Het devie- zenverkeer groeit vrij snel nu steeds meer inwoners van Venray regel matig grotere bedragen aan D.M. ontvangen of als loon mee naar huis brengen. Hierbij komt in 1964 nog een uit breiding van de mogelijkheden om alle verzekeringen bij de boeren leenbanken af te kunnen sluiten. 375 MILJOEN Mogen wij tot slot nog even wij zen op de totaalomzet van de Ven rayse boerenleenbanken die in het afgelopen jaar de 375.000.000,- passeerde.. Deze cijfers geven U indruk van de omvang, die slechts bereikt kon worden door het grote vertrouwen, dat door alle leden en relaties aan de boerenleenbanken geschonken werd. 1 april moge dan vanouds de dag van de grappenmakers zijn, dit jaar werd het allemaal bittere ernst. De aangekondigde belastingverhogingen van benzine en sigaretten werd een feit en heel wat sigarenwinkeliers zitten nu voor de strop dat zij hun automaten moeten laten veranderen. Het transport langs de weg is ook weer duurder geworden en het ge volg zal wel zijn, dat de tarieven vna bussen en expediteurs omhoog gaan. Of daardoor nu de beoogde ontspanning op de arbeidsmarkt zal worden veroorzaakt, die de rege ring zegt te beogen, moeten wij maar afwachten. Wij hebben vernomen, dat de huurverhoging door zal gaan per 1 juli a.s. Er zijn nog meer prijsver hogingen te melden en daar staat dan wel tegenover dat de maximum prijs van de toto misschien omhoog gaat en dat wij meer keer kunnen meespelen in de staatsloterij, maar hoe vaak hebben wij een winnende kolom en hoe vaak winnen wij de 100.000? KOU EN BLOED Pasen heeft ons niet zoveel toeris ten, niet zo'n grote verkeersdrukte en daardoor ook minder verkeers ongelukken gebracht dan andere jaren. Dat danken wij aan de on gunstige weersgesteldheid. Maar dat zelfde weer heeft heel wat uitstap jes onmogelijk gemaakt, veel vrije dagen bedorven en voor degenen die daar weer van leven moeten, zijn de inkomsten wel erg laag geweest. Enkele bandieten ontzagen zich niet de pompbediende van een ben zinestation aan Rijksweg 12 (het Hazenpad) bij Zevenaar pardoes neer te schieten, toen ze daar met een oude opel stopten, de bloedende gewonde in een toilet op te sluiten en er met de geldkist (inhoud 530, vandoor te gaan. De in Arnhem gestolen auto werd daar weer teruggevonden, het zijn dus blijkbaar Nederlanders ge weest, die deze eenzame plek uit zochten voor een roofoyerval die aan Amerikaanse gangstermethoden doet denken. We kunnen helaas nog niet ieder een fouilleren op straat teneinde onze landgenoten die kwaad in de zin hebben, van gevaarlijk schiet tuig te ontdoen, maar het moest wel mogelijk zijn 's nachts strengere' surveillance uit te oefenen en late weggebruikers aan te houden. Mi nister Scholten heeft al een verbod uitgevaardigd tegen het dragen van de levensgevaarlijke stiletto's. Het is blijkbaar nodig in deze tijd onze medemensen weer eens te ontwape nen. Maar dan zal er ook terdege controle od het verboden wapenbe zit moeten worden uitgeoefend. MODERNE SCHRIJFWIJZE Han Aalber.se, schrijver en uit-, gever van een serie boeken die be kend werden door de daarin aange roerde liefdesproblemen van de hoofdpersonen Bop en Daphne, opnieuw vrijgesproken van de be schuldiging van pornogi'afie te heb ben verhandeld. Er zijn verscheide ne rechtstreekse processen tegen de ze uitgever gevoerd, doch hij heeft ze tot nog toe alle gewonnen. Na zijn vorige vrijspraak is proces verbaal opgemaakt tegen een lees bibliotheekhouder, die een exem plaar van de laatste uitgave ter be schikking van zijn cliënten had ge steld. Deze i.s thans vrijgesproken van het ten laste gelegde, omdat naar de mening van de rechtbank in deze tijd nu eenmaal vrijer over het onderhavige onderwerp wordt ge sproken en geschreven als vroeger. Met onze spelling blijft het voor lopig krukken. De gemengde Bel gisch-Nederlandse spellingcommissie is het nog niet eens over de schrijf wijze van de bastaardwoorden. Als de spelling wordt gerégeld, moeten namelijk allerlei uitzonderingen en afwijkingen de taalwereld uit er zal er eindelijk een konsekwente re geling moeten komen, zo oordelen vele commissieleden. Maar de andere leden schrikken toch terug voor een systematische opzet, omdat daardoor teveel wijzi gingen zouden ontstaan. Naast kwitantie in plaats van quitantie moet dan ook kwis in" plaats van quiz komen. En schrijven we eenmaal sjagrijn in plaats van chagrijn zoals het groene boekje nu al toelaat, dan moeten we ook voort- gaa met sjofeur i.p.v. chauffeur. Ons taalbeeld zou totaal verande ren! NIEUWE GLORIE? Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY /•oD* «nrsfififtMn •lAKM AvpotiKk» <-4 Imvcau C De Nederlandse passagiervaart, die door de verkoop van onze groot ste pasagiersschepen leek te worden' lamgelegd, beleeft misschien toch nog een kliene opbloei, nu de Rijn dam van de Holland-Amerikalijn 'n proefvaart gaat maken naar Aus tralië en Nieuw-Zeeland. Het is mo gelijk, dat hieruit een vaste lijnver binding zal ontstaan op dit deel van de wereld met Rijndam en Maas dam, die onderweg ook Indonesië kunnen aandoen. Hiermee kan de aloude Indië-route worden hersteld. De hoofdlegerpredikant, die laatst in het nieuws kwam door zijn stre ven geen legerpredikanten te hand haven die tegen het gebruik van de kernwapens waren en de verklaring van de synode daarover onderschre ven, is nu door minister P. J. S. de Jong op de vingers getikt, omdat hij de legerpredikanten had geadvi seerd de humanistische raadslieden niet tegemoet te komen bij het ge bruik van ruimten en om er nau?//. keurig op toe te zien dat dezen t\un bevoegdheden niet overschredenDe minister van defensie acht dergelij ke aanwijzingen onjuist en oordeelt dat ds.B. A. Bos geen bevoe.gdheid heeft op dit terrein. TELEVIZIER WINT! Televizier heeft al weer een ge ding om de vrije publicatie van radio- en televisieprogramma's ge wonnen. Het Haagse gerechtshof verklaarde nl. de omroepverenigin gen niet ontvankelijk in hun eis, dat dit weekblad de publicatie van programma's zou moeten staken, omdat de gegevens afkomstig zou den zijn van kopij, die het centraal bureau der omroepen aan buiten landse omroepen verstrekt voor de buitenlandse bladen. Omdat ge noemd bureau in ons land geen blad uitgeeft,, kan het geen auteursrecht laten gelden en doet Televizier het ook gêgp concurrentie aan Nu de vrije boeren enkele malen met goed gevolg een openbare ver koop van goederen hebben verhin derd na een beslag wegens hét, niet betalen van verplichte lwffingen voor een bedrijfschap of dergelijke, overweegt de regering executoriale verkoop mogelijk te maken op ande re wijze en wel ondershands. Het is een gevaarlijk achterdeurtje, omdat langs die weg allerlei misstanden kunnen ontstaan dip juist door de openbare behandeling wprden voor komen. Het wordt tijd. dat de gehele mé terie van de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie en de gedwongen heffingen wordt geregeld. Dat kan in het nieuwe burgerlijk wetboek, dat in voorbereiding is. Minister Scholten heeft deze week nieuwe adviseurs benoemd VQOr de parle mentaire behandeling. Dé boeken 3. 4, 5 en 6 komen spoedig aan de or de en langzamerhand zal onze wet geving worden herboren al zal het nog wel een tiental jaren duren voor de algehele invoering van het nieu we B.W. een feit is. Op 2e Paasdag werd te Venray door de Kring Venray de eerste verplichte dressuurwedstrijd gehou den voor de klasse L I en L II, waarnaast nog een handicap spring concours werd gehouden. Na spannende strijd waren de uit slagen als volgt: Dressuur LI- Ring I 1. H. Aarts, Meerlo 99 2. L. van Vegchel, Meerlo 97 3. G. Tax, Wans.sum 96, M. Sala, Venray 96 5. J. Philipsen, Ysselsteyn 96 6. Fr. Verheyen, Ysselsteyn 95 7. P .v. As, Ysselsteyn 94 Dressuur LI- Ring II 1. M. Verschuuren, 'Venray 112,5 2. J. Peeters, Meerlo 108,5 3. A. Derks, Leunen 106,5 4. J. Bovee, Ysselsteyn 103 5. G. Arts, Venray 102,5 Dressuur LH- Ring II 1. H. Claessens, Leunen 102 2. L. Janssen, Ysselsteyn 101 3. R. Poel.s, Meerlo 99 4. J. Rongen, Ysselsteyn 98 Bij het springen was de uitslag: 1. J. Philipsen, Ysselsteyn; 2. W. Wismans, Venray; 3. H. v. d. Hoef, Meerlo; 4. W. Camps, Ysselsteyn 5. L. v. Vegchel, Meerlo; 6. J. Lit- jens, Leunen; 7. H. Steeghs, Oirlo; J. Bovee, Ysselsteyn; 9. J. Ron gen, Ysselsteyn; 10. L. Marcellis, Ysselsteyn. van zestig jaren geleden Te Oostrum werd aanbesteed het bouwen eener nieuwe woning met café en bijgebouwin, nabij het station, ten behoeve van Th. Camps te Oostrum. Er waren 6 inschrijvers. Laagste J. Ponjée, Bergen voor 3950,— - De heer Hubert Janssen is met groote meerderheid van stemmen wederom gekozen tot lid van de Provinciale Staten. In de laatste raadsvergadering werdén de salarissen van de Burge meester verhoogd met 300, van de sècretaris 150 en van den gemeen te-ontvanger met 100,Deze be droegen dan resp. 1400,1100, en 600, De timmerlieden hebben hun loongeld vastgesteld op 18 ct. per uur. Als er geen werk is, kan ieder zo laag werken als hij verkiest. De heer Th. Pouwels, Hofstraat, vestigde zich als huis- en decoratie schilder, met speciale inrichting voor het schilderen van rijtuigen, meubelen enz. De heer Henri Kemps uit Oss, opende alhier in de Patersstraat een vleeshal (pand thans bewoond door H. Hendrix). Door de heer Karei Thomassen alhier werd aangekocht het winkel huis aan de Groote Straat, groot 5 aren, 60 ca., van de Erven C. van den Heuvel. Woensdag hadden de junioren -veer de gezellige, nu wel traditio nele, wedstrijden tegen vertegen woordigende elftallen van de Pius XII-HBS uit Deurne, deze keer in Deurne. Met vier teams vertrokken we. Als eerste speelde het B-elftal van de meisjes. Een rommelige, moeilijk op gang komende wedstrijd. Veel tech niek en spelinzicht werd niet ten beste gegeven. De uitslag was 10 in 't voordeel van Pius. Hierna kwam jongens B aan bod. Een leuke wedstrijd waarin het overwicht van de MHCV-jongens wel wat erg groot was. Telkens was het raak, nadat in 't begin ook Deurne eenmaal het Venrayse doel had kunnen vinden. De uitslag 8 geeft 't duidelijke Venrayse over wicht weer. Na deze wedstrijden was het de beurt van meisjes A, waarin ook nog enige meisjes uit het eerste da mesteam speelden. Een rustige wedstrijd waarin geen uitschieters voortkwamen, mede dank zij het feit dat beide voorhoedes niet over vol doende stootkracht beschikten en de verdedigingen hun mannetje wel stonden. Eindstand: 00. Dan kwam wel de snelste technisch gezien, de beste van de vier wedstrijden van Jongens A— Pius A. Al meteen ging de bal snel aan 't rollen en bleef van begin tot einde aan 't rollen. Met veel vaart en spanning verliep het spel, want scoorde Deurne eenmaal dan trok ken de Venrayse jongens zich dit zo op hun fatsoen, dat zij vlak daarop ook wel moesten scoren. Deurne kwam misschien iets beter voor de dag, mede dank zij een prima mid- voor, waar hiep wist Venray wel raad mee, Eindstand 2—2, Zondag trekt Venray herenteam ..ten strijde" tegen Deurne 1. Deze wedstrijd zal waarschijnlijk als de gradatiewedstrijd kunnen worden beschouwd. Voor overige wedstrijden en voor de trainingen: zie aankondiging bij Calg, De politie heeft het met de Paas dagen nief druk gehad. Natuurlijk waren er de nodige verkeersonge vallen. Dat begon al zaterdag toen een patiënte van Huize St. Anna bij het oversteken van de Maasheseweg werd gegrepen door een passerende wagen. Gelukkig bleef het bij wat ontvellingen en de schrik. Maandag sloeg de wagen van J. C. uit Venray op de Stationsweg over de kop. Waarschijnlijk is te hard gereden. De wagen werd totaal vernield, terwijl de bestuurder aan zijn been gekneusd werd. In Oirlo werd wat materiële scha de veroorzaakt doordat de ene per sonenwagen bij het terugzetten bo ven op een volkswagen reed. Dinsdag werd een 3-jarig kind op de Wanssumseweg aangereden, dat plotseling de weg overstak. De Eindhovense bestuurder van de per sonenauto wist echter dank zij krachtig remmen erger te voorko men. Met ontvellingen en kneuzin gen heeft de kleine deze botsing overleeft. En tenslotte moest dinsdag een onderzoek worden ingesteld bij De Gruyter, waar voor de tweede maal ongewenste gasten binnen zijn ge weest door het indrukken van een ruit aan de achterzijde. Ze hebben Paasmaandag de brand kast geforceerd en een geldbedrag hieruit gestolen. Dat de controle op bouwen zonder vergunning beter en intensiever wordt blijkt uit de verschillende rapportjes die binenkomen en waar op dan de politie een bon moet ma ken. Afgelopen week waren er weer verschillende Venrayse mensen die dat tot hun verrassing en schrik be merkt hebben. M64 De Paters van Mariannhill hebben de inwoners van Venray hun nieuw blad doen toekomen onder de titel M64. Een fris blad, waarin weinig meer te meren is van de oude geest van missieblaadjes, al zal voor me nig oudere zowel opmaak als inhoud vreemd aandoen. Weg met de oude sentimentele missieverhalen, maar de keiharde werkelijkheid, die ditmaal wel bij zonder naar voren komen doordat het moderne jeugdwerk en de mis sie voor iedereen duidelijk gesteld wordt. Het ontwikkelingswerk, waarin de leken zo'n voorname plaats krijgen en onder die leken de 'eugd, wordt in dit eerste nummer goed belicht, terwijl een reeks van interviews met jeugdigen die reeds hun sporen verdiend hebben, beter dan welk artikel ook aantoont waar om het nu wel gaat. Het overzicht van 'n aantal uitzendende organisa ties zal menigeen verbaasd hebben doen kijken naar de vele mogelijk heden, die thans open liggen. En dat men sportief de zelfspot aan durft blijkt wel uit de cartoons van de laatste pagina, waar men eens heerlijk de draak steekt met de op roepen van allerlei seminaries om toch vooral „bij ons" te komen. Mgr. Bekkers die juist over dit on derwerp zo'n grote rede gehouden heeft, kon er door geïnspireerd zijn. We zijn nieuwsgierig naar de vol gende nummers en dat is voor een „missieblaadje" toch wel de grootste reverentie. Dierenbescherming 500, Gezinsvoogdij en Patronage 30, Verwaarloosde kind 200, Prot. Ver. Kinderzorg 25, Reclassering 231, Groene Kruis Sittard 2191, Groene Kruis Venray 30.000, Solidariteitsdienst KAB 500,— Kath. Gezinszorg 500, R.K. Ver. Moederschapszorg 150, Gezond Limburg 15, Kon. Wilhelminafonds 231, Rheumatiekbestrijding 231, Drankbestrijding 120,— Schoolartsendienst 7150, Schooltandverzorging 5570, Stichting Ziekenvervoer 2396, Kinderspeeltuin ,1200, Stichting Geestel. Gez. ver. 11.052, R.K. Ouderver. voor het Zorgenkind 1050, Sociale School KAB 200, Volkshogeschool Valkenburg 25, Studiefonds Limburg 500,— Leeszaal Venray 16017,— Bibliotheken Kerkdorpen 8222, Limburgs Landschap 50,— Kon. Harmonie Euterpe 1200, Muz. gezelsch. kerkdorpen elk 600,— Mannenkoor 450, Gemengd koor Castenray 200, Zangver. Heide 200, Andere koren elk 100, Hioob 50, Oranje Comité 3750, Kinderfeesten 2303, Jeugdraad 18.000, Militaire Tehuizen 75, Levensschool 21.830, Culturele Raad Limburg 50, Soc. Hist. Centrum 25, Ver. voor Handenarbeid 25, Prov. Opbouworgaan Limburg 50, Schutterijen elk 100, Jan van Eyck Academie 25, Oudheidkundige Kring 250, Geschiedkundig genootschap 50, Sancta Maria, Meerssen 672, Limb. Symph. Orkest 2385, Sportpark Venray 22824,— Gezinszorg 43.138,— Soc. Char. Centrum 5.705,— Bejaarden 3300,— Proefstation Champion Horst 425,- Geitenfokvereniging 25, VVV Limburg 231, VVV Vënray 1000,— ETIL 1152,— Psych. Instituut Limburg 100,— Ontwikkelingsorg. N. Limb. 1382, Rechtsbijstand KAB 50, Kerkgenootschappen 14.738, van 26 maart t.m. 1 april 1964 GEBOREN: Seuren, Dorothea, Maashe.seweg 41. Hoezen, Louisa, Spur kt 7 Leys, Gerardus, Hogeweg 10 Wilmsen, Rudolf, Haag 17. Verhagen, Hermanus, Zuidsingel 55 Smits, José, Eikenlaan 58 van der Helm, Cornelis, Mgr. No- lensstraat 22, OVERLEDEN: Snijders, Johanna, wed. van Ko- nings, 69 jr., te Eiber gen. Potten, Petronella, 75 jr., te Venray. Thiessen, Jacobus, 78 jr., te Meerlo. ONDERTROUWD: Custers, Wilhelmus, 26 jr., winke lier, Langstraat 62a en van den Boom, Johanna, Stationsweg 25. Boom, Hendrikus, 24 jr., verpleger, Overloonseweg 59 en Straatman, Maria, 22 jr., z.b. Nieuwlandstr. 18 Pelzer, Peter, 26 jr., Boshuizerweg 4, pluimveeslachter en Baltussen, Gertruda, dienstbode, 23 jr., Gro testraat 8b, Venray. Rijnders, Gerhard, 36 jr., timmer man te Vierlingsbeek en van Dijk, Petronella, 28 jp., z.b. te Venray, Mgr. Hansenstraat 29, REUZEN WALVIS De Reuzen-Walvis Jonas komt naar Venray. Op donderdag 16 april a.s. is deze enorme knaap 20 m. lang, 58.000 kg vanggewicht net jes opgezet in Venray te bewonde ren. Voordelig te koop z.g a.n. 6000 km gelopen Pr. Bernhardstraat 26 op de vrijdagmiddagen 3, 10 en 17 april a.s. Mejuffrouw Oogarts te Venray Ledenvergadering a.s. woensdag 8 april om 8 u. n.m. in de Burggraaf verzorgd door Rob van Haaren over woningin richting. Tevens verlo ting. Trouwe opkomst verwacht Het Bestuur. KUNSTGEBITTEN- REPARATIES sneller, beter en.... goedkoper! W. H. LICHTEVELD Tolstraat 2, Venray

Peel en Maas | 1964 | | pagina 2