ZABEN M.H.C. VENRAY BASKETBAL GYMNASTIEK TENNISSEN Ebberink S.V.V. NIEUWS V.C.R00Y JUDO Alle gras- en klaverzaden N.Franse klaver Serradella enz. V erlieijeh's Zaatlhandel een nieuwe hoed MICHIELS m. Classens jonge hennen Uo VOS Tuin- en Bloemzaden Eerste Helmondse Zaadhandel OverI ïemc uien IqÖ t Kno] pennuis Enkel e van onze vele geschenken POUWF.LS warenhuis ién voor Vecheijt In verband met de interlandwed strijd BelgiëNederland was er voor onze vereniging slechts één competitiewedstrijd vastgesteld, nl. Griendtsveen 2Venray 6 24 Voor rust was het Venray, dat sterk speelde. Vrij spoedig wisten de SVV'ers een 0-2 voorsprong te nemen. Griendtsveen zag echter nog kans voor rust de achterstand tot 21 te reduceren. De tweede helft gaf een lusteloos spelletje te zien, maar het kon toch niet verhinderen dat de stand naar 14 en 24 geschoten werd. Met deze overwinning stijgen de kampioenskansen voor Venray 6. Met nog 6 te spelen wedstrijden ne men zij de le plaats op de ranglijst in, met 27 punten uit 14 wedstrijden. De twee volgende teams Ysselsteyn 2 en EVV Evertsoord, hebben een achterstand van 5 punten. Wij wensen de SVV'ers in de ko mende eindsprint gaarne veel suc ces. Programma voor 2e Paasdag: WH '16—Venray 1 2.30 uur Wxttenhorst 2Venray 2 2.30 uur Venray 3Wanssum 2 2.30 uur RKLVV 2—Venray 4 2.00 uur Venray 5Melderslo 2 12.00 uur America 5Venray 6 1.00 uur Venray 7Ysselsteyn 3 12.00 uur Venray 1 maakt a.s. zondag de verre reis naar Heerlen om daar het sterke WH '16 partij te geven. De grote 25 nederlaag die de SVV'ers thuis moesten incasseren, na aan vankelijk met 20 te hebben voor gestaan, ligt hun nog vers in het geheugen. Venray weet dat ze daar in Heerlen op zware tegenstand zal stuiten, doch zal zich niet meer zo laten verrassen. Een gelijkspel is er voor de Peelbewoners te behalen. Venray 2 speelt een zeer belang- wedstrijd tegen Wittenhorst 2. Im mers als onze reserves in Horst win nen of gelijk spelen, dan is het on verslagen kampioenschap een feit. Voor het zover is zal er echter nog eerst 90 min. flink gevoetbald die nen te worden, want ook Witten horst heeft nog een theoretische kans op de titel en zal er ook een eer in stellen Venray te verslaan. Speelt Venray 2 met hetzelfde elan als de laatste wedstrijden, dan twij felen we er niet aan of de kam- pioensvlag gehesen zal worden. Venray 3 krijgt het opnieuw moeilijk. Zij ontvangen bezoek van Wanssum 2. In Ysselsteyn behaal den de SW-ers een prachtige over winning. Ze hebben daar met 10 man bewezen heel wat in hun mars te hebben. Of dat a.s. zondag ook het geval zal zijn is nog een open vraag. Venray 4 is te gast bij RKLVV 2 in Lcttum. Thuis won Venray 4 met ruime cijfers, maar RKLW 2 blijkt in eigen huis een moeilijk te over winnen tegenstander, zodat we het hier voorlopig maar houden op een gelijkspel. Venray 5 speelt thuis tegen kop loper Melderslo 2. De kans op winst voor Venray 5 achten we gering. Venray 6 reist naar America, waar aangetreden moet worden tegen de „oudjes" van America 5. Dit is tot nu toe de enige ploeg die Venray 6 een winstpuntje wist af te snoepen. Venray 6 zal hier dus dubbel op z'n tellen moeten passen. Venray 7 is de gastheer van Ys selsteyn 3. Na enkele teleurstellende resultaten in de laatste wedstrijden kan er a.s. zondag weer een puntje behaald worden. TOTO Heden (donderdag) inleveren van toto nr. 30 en 31. Aan beide toto's is een bijzondere prijs van 25.000 verbonden. Volgende week donderdag dient toto nr. 32 ingeleverd te worden. Een tiental toto-deelnemers van onze vereniging vielen dit jaar in de prijzen. Waagt ook U een kans door mee te spelen. U steunt daar door tevens uw SW. Toto-formulieren zijn steeds ver krijgbaar op de inleveringsadressen. EERSTE DAMESTEAM KAMPIOEN le KLASSE AFD. VENLO Het le damesteam is er zaterdag avond in geslaagd om ongeslagen het kampioenschap op hun naam te brengen. Na een zenuwachtig begin bij Concordia in Helden-Panningen le set werd een 158 nederlaag wonnen de V.C. Rooy-dames de overige drie sets. De tweede set was duidelijk voor de V.C. Rooy- ploeg (215). De derde set was enorm belangrijk, want het V.C. Rooy-team had aan een gelijkspel voldoende. Met goed aanvalsspel en uitstekende serves werd óók de ze set in winst omgezet (915). V.C. Rooy 1 (dames) waren kampioen! In de vierde set hetzelfde spel- beeld. V.C. Rooy minder nerveus, won deze set vrij gemakkelijk met 6—15. Eindstand le klasse dames: V.C. Rooy 1 12 5 7 0 17 29-18 Resia 12 5 5 2 15 27-18 Valuas 2 12 6 3 3 15 26-19 Concordia 12 2 3 7 7 15-28 Tornado 12 1 4 7 6 15-29 Grote vreugde in het V.C. Rooy- kamp met dit kampioenschap, wat natuurlijk tot laat in de avond doorging en op bijna traditionele wijze werd besloten. Dat de V.C. Rooy-dames binnen enkele weken nogmaals in de bloemetjes worden gezet, spreekt vanzelf. Het le herenteam had zondagmor gen het Venlose UVS op bezoek. De le set was met 10-15 voor de Venlonaren. V.C. Rooy ging nu de zaken energieker aanpakken, met goed aanvalsspel en serves werd het 15—2 voor V.C. Rooy. In de 3e set was V.C. Rooy ook duidelijk sterker, met 157 bleven de Venrayse vol leyballer-s aan de winst. De 4e set ging gelijk op tot 77, toen nam V.C. Rooy weer het heft in handen, 127 voor V.C. Rooy, 137, 147, toen kwam U.V.S. nog op 1410, maar V.C. Rooy besliste de set met 1510. Een verdiende 31 overwin ning voor V.C. Rooy. Stand districtsklasse Noord (heren): V.C.M. 18 17 1 34 53-16 V.C. Rooy 17 12 5 24 43-21 Were Di 15 11 4 22 37-20 Madjoe 2 17 11 6 22 40-29 PSV 2 16 9 1 16 33-27 V.C.H. 13 6 7 12 23-27 U V.S. 16 6 10 12 22-39 Advendo 17 4 13 8 21-45 Activia 17 3 14 6 22-46 Sios 14 1 13 2 13-41 Het 2e damesteam verspeelde vo rige week hun enige kans op het kampioenschap door tegen VCT 3 gelijk te spelen. UVS maakte geen fout en versloeg TVC 1 volgens de regelen der kunst (30). UVS Ven- lo was hiermee kampioen. Stand 2e klasse dames: UVS 14 11 2 1 24 38-11 V.C. Rooy 2 14 9 5 0 23 37-11 VCT 3 14 10 3 1 23 37-13 Tupos 14 8 2 4 18 31-18 Resia 2 14 5 0 9 10 19-27 Tupos 2 14 4 1 9 9 17-30 T.V.C. 14 2 1 11 5 8-37 TVC 2 14 0 0 14 0 2-42 Eindstand le klasse heren: Valuas 2 12 9 3 0 21 33-9 Tupos 12 8 2 2 18 28-14 TVC 2 12 5 5 2 15 26-17 V.C. Rooy 2 12 6 3 3 15 26-17 V.C.T. 12 4 7 1 9 19-26 Concordia 12 1 2 9 4 12-32 H.T.S. 12 1 0 11 2 5-34 Eindstand 2e klasse tieren: Hovoc 1 14 11 1 2 23 36-12 R.A.S. 14 10 1 3 21 34-16 Tupos 2 14 9 1 4 19 31-17 Valuas 3 14 7 3 4 17 28-22 P.S.O.V. 14 5 3 6 13 23-26 V.C. Rooy 3 14 3 2 9 8 19-33 TVC 3 14 1 4 9 6 16-36 Hovoc 2 14 2 1 11 5 12-37 Nog een mooi succes voor V.C. Rooy, maar in het bijzonder voor 2 van onze jeugdleden, de heren B. Peeters en V. Janssen, welke zater dag in 't jeugd afdelingselftal wer den gekozen. De Wilhelminazaal was zondag middag goed gevuld en de aanwezi gen zuil enzich niet hebben ver veeld. We menen gerust te mogen zeggen, dat de wedstrijden naar al ler tevredenheid zijn geslaagd. Het programma werd vlot afgewerkt en tussen de wedstrijden door gaf de heer Royackers nog een uitstekende jiu-jitsu demonstratie, waarmee hij een geweldig applaus oogstte. Bij de junioren werd niet om een algemeen kampioenschap gestreden. Onze vereniging' bestaat namelijk uit junioren in alle maten en ge wichten, zodat het verschil te groot zou zijn. Zij werden daarom in drie groepen verdeeld, naar de leeftijd: groep A, B en C. Voor de kampioen van groep A was een bekertje be- V.C. ROOY 1 (DAMES) KAMPIOEN AFDELING VENLO NcVoBo Deze negen dames van de Venrayse volleybalclub V.C. Rooy zorgden voor het onverslagen kampioenschap in de le klasse afd. Venlo. Op de foto, staande van links naar rechts: Coach J. Janssen en de dames M. Hendriks, O. van Gerven, H. Lemmens, G. Linders. Zittend: T. Kusters, L. Maessen, R. Arts, M. Kersten en A. Custers. schikbaar gesteld door de Janny Bar. Eveneens had deze bar gezorgd voor een fles wijn die de clubkam pioen mee naar huis mocht nemen. De junioren kampioenen waren: groep A: L. Pop, 2e J. van Gestel; groep B: 1 H. Oudenhoven; 2 J. Broens; groep C: 1. G. Robben, 2. J. Willems. De senioren waren verdeeld in 2 groepen. Groep A: wit, geel en oran je banden. Groep B: groenp ei. blauwe banden. De twee l banddragers bleken allebei ne sterkste, want zij versloegen menlijk alles wat 'n lagere t. droeg. J. Linders nam o.a. de k pioen van 1961 (H. Ingepas) v i zijn rekening. Hij liet zich niet im poneren door de hem in lengte, ge wicht en kracht verre overtreffende tegenstander en bleef voortdurend in de aanval. Na drie minuten ver lenging wees de scheidsrechter hem als winnaar aan. De ander finalist, M. Barents, had intussen de bezitter van de wissel beker onttroond. De vijf minuten waarin de twee rivalen het elkaar lastig maakten bleken te weinig te zijn voor de scheidsrechter om te beslissen wie de beste was. Twee maal vroeg hij verlenging en toen werd zeer onverwacht het pleit be slist. Barentz die teveel van zijn krachten had gevergd, speelde van af het begin verdedigend. Hij had de grootste moeite om zich staande te houden tegen de soepele uitvallen van J. Linders. In de achtste min. liet deze zich echter verleiden om na een mislukte aanvalspoging met grondwerk door te gaan. Meteen was zijn lot beslist, want hij kwam in een houdgreep, klemvast, te zit ten. Nu had Barentz het voordeel van z'n gewicht (93kg) en na 30 sec kwam hij moeizaam, als winnaar overeind. In groep A had van Ewijk de ze ge behaald door in de finale te win nen van Hartevelt. De strijd om de wisselbeker ging nu beginnen tus sen de uitgeputte heer Barentz en de nog fitte van Ewijk. Er waren maar 5 minuten nodig, toen wees de zeer goed leidende scheidsrechter M. Barentz als de nieuwe kampioen aan. Een verdiende overwinning voor Math., die bij de vorige kam pioenschappen iedere keer verhin derd was om deel te nemen aan de wedstrijden, of door ziekte, of door zijn werkzaamheden. Math is eigenlijk de oprichter van de Ven rayse judovereniging, want hij heeft ervoor gezorgd, dat de heer Roy ackers naar Venray kwam om er de eerste judolessen te geven. Een verslag van de teamwedstrij den komt in ons Judo-nieuws van volgende week. Eindelijk is het ons eerste team gelukt een overwinning te behalen en deze was dan ook meteen'over weldigend. Nog nimmer hebben on ze jongens een degelijk spel ver toond en nog nimmer werd er zo raak geschoten. Daarbij speelde de verdediging een zeer goede ^partij. Vooral linksachter J. Rongen kan op een uitstekende wedstrijd terug zien. BIC-combinatie, onze tegenstan der, opende weliswaar de score, maar Hans Spee en v. d. Werken brachten de stand snel op 4—2 in ons voordeel. Met de regelmaat van een klok werd deze score opgevoerd. Het verschil in punten werd steeds groter. Zodra BIC weer eens tegen- scoorde, volgde daarop onmiddellijk een reeks van ASV-doelpunten. De combinaties waren uitstekend, door braken verrassend en de afwerking stukken beter dan in alle voor gaande wedstrijden. Ons team mag zich gelukkig prijzen met de nieuwe aanwinst: zwaargewicht Klavers. Na enkele weken trainen zal deze speler zeker tot de gevaarlijkste gaan behoren. Ook de andere nog niet genoemde spelers gaven blijk van goed spelinzicht, betere balbe handeling, goed positie kiezen en vooral beter doelen. De intensieve en regelmatige trainingen beginnen vruchten af te werpen. Yas het tij dens voorgaande wedstrijden, dat speciaal coach Bertrants voor de punten zorgde, thans scoorden bui ten de 12 punten van Bertrants, Spee 2x, v. d. Werken 6x, Jan Jans sen 4x. Daarbij gevoegd de prach tige doelpunten van de twee achter spelers Rongen en Heesbeen resp. 4 en 2 en tot .slot de met een prach tige achterwaartse worp gescoorde doelpunten (2) van Klavers, maakt een eindscore van 32. BIC combina tie wist hier tegenover slechts 14 punten te stellen. Ook ons tweede team mag op een goede wedstrijd terugzien. Al werd het dan geen overwinning, de pres tatie van deze jongens is er niet minder om. In dit team was Peter Paul Geurts de grote animator. Van de 14 punten, nam hij er liefst 8 voor zijn rekening. Tempels en Vorst scoorden resp. 4 en 2 puntén. Met iets meer samenwerking en meer tempo had de score van dit team zeker hoger kunnen zijn ge weest dan 14. BIC 2 en 3 comb, met meer routine en vooral zuiverder schieten trok hier aan het langste eind met 34 punten. De eerste nieuwe krachtmetingen zullen eerst na Pasen worden vast gesteld en op Koninginnedag zullen waarschijnlijk twee teams deelne men aan 'n groot Venrays toernooi. Zondagmiddag vertrok een enigs zins nerveus en opgewonden dames team onder leiding van hun coach iiaar hun grote rivaal Maastricht. De caravan supporters vertrok een half uur later. In Maastricht werd iedereen nog zenuwachtiger, omdat het veld waarop gespeeld moest worden niet zo gauw te vinden was. Het beloofde een spannende wed strijd te worden, want als Venray niet zou verliezen, zouden de dames kampioen zijn. De wedstrijd begon wat laat. Al gauw na het begin sein trok de Maastrichtse voorhoede, in de rich ting van het Venrayse doel. Maar op soms wonderbaarlijke wijze bleef de stand voorlopig gelijk. Onze keepster moest menige krachttoer uithalen en vrouwe Fortuna was onze achterhoede wel bijzonder goed gezind. Maar na 27 min. kon het niet uitblijven dat de score blank bleef en met vereende krachten wist Maastricht winst te boeken: 10. Tot de rust bleef de stand zo, wat men in beide kampen ook pro beerde. Na de rust ging Venray op aan wijzing van de coach iets meer in dë aanval, maar voorlopig zonder succes. Men kon de juiste plaats van de goal niet vinden. Na een kleine 10 min. was 't weer Maas tricht dat het initiatief nam. De Venrayse verdediging, wat in pa niek, kon niet verhinderen dat MHC vlak na elkaar tweemaal scoorde met hoog ingeslagen ballen: 30. Een pijnlijk incident was er de oorzaak van dat een van de Venrayse dames van 't veld moest worden gebracht. Maar 't spel ging voort. Een van de scheidsrechters deelde een waarschuwing uit aan de MHCV-midvoor (waarvoor?). Hier door gepikeerd liet Venray voor het eerst in deze wedstrijd zien wat het kon. De balans was nu geheel omge slagen ten voordele van Venray en moest de Maastrichtse verdediging alle zeilen bijzetten om de toestand het hoofd te bieden. Het mocht niet baten want 10 min. voor 't einde wist de rechtsbuiten met een vlijmscherp schot de MHC- goalie te overrompelen: 61. Nu kwam elke MHCV-speelster naar voren want er bestond nog een kans om een gelijkspel te forceren. Öenmaal werd de bal door de paal gestuit, maar voor het einde van de wedstrijd wist de Venrayse mid- voor nog juist in de laatste seconde te scoren: 32. Moe, maar niet ge heel voldaan kwamen de meisjes van het veld. De strijd was gestre den, maar nog was Venray geen kampioen. Dit kampioenschap kan nog behaald worden als Maastricht nog een steek laat vallen. Laten we het voor MHCV hopen. Voor de Paasdagen zijn geen wed strijden vastgesteld. Zondag j.l. namen 2 van onze heren-leden deel aan de halve fina le van de Nationale Jeugdkampioen schappen heren te Den Bosch. Van de 33 inschrijvingen wist W. v. d. Heuvel zich als 15e te plaat sen; Jos Jacobs behaalde de 28ste plaats. Gezien de zeer zware strijd is dit een zeer goed succes. Op de kadercursus, welke gehou den werd te Well namen 2 dames en 2 heren deel. Allen waren zeer tevreden over deze cursus. Eveneens 2 dames- en 2 heren leden namen deel aan de basis-cur sus voor leidsters en leiders, welke gehouden werd te Venray. Allen slaagden met goede cijfers. Maandag j.l. gaf dhr. Faessen een lezing aan bestuur, leiders en leid sters. Met behulp van een band recorder werd deze lezing aange vuld. Dhr. Faessen had een zeer aan dachtig gehoor. Paasmaandag gaan enkele van on- kampioenschappen. Dit is de eerste keer in de geschiedenis van onze gymnastiekvereniging dat door onze ze dames naar Den Bosch voor deel name aan de Nederlandse jeugd- damesleden hieraan wordt deelge nomen. Wij wensen hun veel succes. Op de ledenvergadering van de Venrayse tennisclub op 23 maart j.l. zijn de volgende punten aan de or de gekomen: Speeltijden en opening van de banen; accomodatie van de tennisbaan; contributie; verdeling in verschillende groepen; laddersys teem. Met algemene stemmen werden de volgende speeltijden aangenomen: zaterdagochtend 2 banen; zaterdag middag 2 banen; zondagochtend 2 banen; zondagmiddag 2 banen; dinsdagmiddag 1 baan; dinsdag avond 1 baan; woensdagmiddag 2 banen; donderdagavond 1 baan. Men hoopte op de vergadering de definitieve opening van de banen te kunnen bekend maken, maar om dat de heer Janssen elders vertoefde was 't niet gelukt contact met hem op te nemen. Wij kunnen U nu ech ter al mededelen dat definitieve openingsdatum 1 april is. Wat de accomodatie betreft, er zal een voorlopig noodgebouw worden geplaatst, zodat men bij regen of noodweer de gelegenheid tot schui len heeft. De beplanting, die het vorig jaar is aangebracht, is nog niet van dien aard, dat zij de banen voldoende kan beschutten tegen de wind, die het spelen moeilijker maakt. Er wordt daarom gepraat met leden van de Sportraad om voorlopig een jute of rieten afscherming aan te brengen, die de ergste wind zal tegenhouden. De contributie bedraagt voor se nioren 30,per seizoen, voor ju nioren 20,het tweede junior lid betaalt 15.— en het derde 12,50. Senioren zijn zij, die vóór 1 april 1964 17 jaar of ouder zijn. Wij wil len de tennisleden onderling ver delen in drie groepen, waarvan de eerste zich gaat toeleggen op trai ning voor de competitie van het vol gende jaar; de tweede die getraind wil worden, maar niet van plan is in de competitie mee te spelen en de derde groep zal bestaan uit be ginnelingen, die de beginselen van de tennissport onder leiding willen leren. Zij die tot de tweede groep be horen, kunnen telefonisch om trai ning verzoeken bij mevr. Cals, de heer Frankefort of de heer Monnee, die zich bereid hebben verklaard de training op zich te nemen. Dit is voor het geval dat de trainers zich niet tevergeefs naar de baan bege ven, te voorkomen. Voor de training van de eerste groep hebben wij de heer van Haa- ren bereid gevonden. Tenslotte werd besloten om dit jaar te gaan „laderen"; er wordt een ladder opgesteld, die er voor zorgt dat er toch nog een sfeer hangt van een competitiewedstrijd. De reglementen zullen eveneens in de circulaire worden bekend ge maakt. De voorzitter sloot de vergade ring met de wens, dat dit jaar veel, prettig en goed getennist zal wor den en dat dit seizoen een succes zal worden, waarbij wij ons gaar ne aansluiten. MEDEDELINGEN VAN DE STICHTING SPORTPARK Indien de weersomstandigheden dit toelaten, zullen de beide tennis banen nog vóór Pasen geheel wor den opgeknapt. In ieder geval zal getracht worden deze banen te ope nen per 1 april a.s. In gunstige om standigheden zal de opening ver vroegd kunnen worden naar Paas maandag. Alle tennisliefhebbers, die niet aangesloten zijn bij de Tennisclub en toch willen spelen, kunnen vanaf vrijdag 27 maart speeltijden reser veren voor het komende seizoen. In lichtingen hierover kunt U verkrij gen bij G. Janssen, Kempweg 10. Elders in dit blad publiceerden wij een verslag over de gehouden cross country van Venrays Landel. Rij- vereniging. Foto-Studio G. Kruisen maakte voor Peel en Maas 'n 2-tal foto's, n.L van de prijsuitreiking en van de winnaar van deze cross. voor blijvend grasland en kunstweide. Prima kwaliteit scherpe prijzen LEUNEN - TEL. 1550 Voor Pasen ruime sortering Patersstraat 22. Telefoon 1961 speciaal opfokbedrijf oirlo tel. 04787-345 7weekse en oudere hoek Marktstraat-Schoolstraat APART EN NIET DUUKli zelfbinders, sokken enz. grote sortering, lage prijs A. SCHEEPERS Tel. 1375 Schoolstraat 22 }W Kapstokken T.V.-tafels Radio-tafels Spiegels Borstel hangers Toilettafels Toiletstellen Schilderijen Schemerlampen Koperwerken Tin in alle soorten Rookstandaards Lektuurhakken Paraplui-standaards Boekenrekken Thee- en koffiebeurzen Koffie- en Theekannen Verchr. waterketels Serviezen Drinkstellen Sola door en door vlekvry Kop en schotel Dienbladen Taartschotels verder alle huishoudelijke- en luxe artikelen in vcoraad HOFSTRAAT 10 VENRAY

Peel en Maas | 1964 | | pagina 2