Kerkelijke Diensten WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 15 tot en met 21 maart Feest in 't rectoraat der paters franciscanen lAKM P fcvKaMn» V Geestelijk artikel BILJARTÏN VRIJDAG 13 MAART 1964 No. 11 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ADVERTENTIEPRIJS 8'/« ct p. mm ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75 PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Driessen Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: 6.30 Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 Henk van Waayenburg; 8.30 Deken Hanraets; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 18.00 overl. ouders Thoone-Lamers. Maandag: 7 u. Johanna Verstrae- len; 7.30 gest. jaargetijde G. Swin- kels en Arnoldina Bistervels; 8.15 gest. jaargetijde Theodorus Wintels en Johanna Maria Verbeek; 9 uur overl. ouders Flinsenberg-v. d. Mor tel. Dinsdag: 7 uur Helena Hanraets; 7.30 Mathijs Paules; 8.15 Deken Han raets; 9 uur overl. fam. van Gerven- van Rhijn. Woensdag: 7 uur W. Broers, echt genote en overleden kinderen; 7.30 uit dankbaarheid (K.); 8.15 Cathari- na Flir.senberg-v. d. Mortel en doch ter Anny; 9 uur Martina Reynders- Seykens. Donderdag: 7 uur b.g.v. zilveren professie van Soeur Betsie Wijnho ven, Zuster van Liefde; 7.30 Johan na van Bracht-Gerrits; 8.15 Marti- nus Verschuuren; 9 u. Harrie Jans sen en Jo van Vegchel. Vrijdag: 7 u. M. Ebberink-Kolkers; 7.30 zekere intentie R.; 8.15 best. jaarget. Antoon van Osch; 9 uur hoogmis uit dankbaarheid (v. B.). Zaterdag: 7 uur Maria Voermans- Janssen; 7.30 Sjef Tacken; 8.15 pl. gesticht jaarget. Jean Poels en echt genote Jeanette Poels. Biechtgele genheid van 17.3019.30; 19.00 uur lof en kruisweg. Heden eerste passiezondag bren gen wij voor de tweede keer in de vasten de groen-witte zakjes mee naar de kerk. Ditmaal willen de bisschoppen de opbrengst besteden aan de armen. Denken wij ons eens in wat het betekent, echt arm te zijn; het is zaliger, te geven dan te ontvangen. Den arme gegeve is God geleend „Wat ge de minste der mij nen hebt doet. dat hebt ge Mij ge daan", zegt Christus. Dcnderdag: Feest van de H. Jozef. Om 19.30 uur buitenkerkelijke bij eenkomst der Christelijke Moeders in San Damiano. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: Passiezondag. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoog mis om 10.15. Kollekte voor kerk en Klein Seminarie. 7 uur avond oefening voor de Vastentijd. Maandag, dinsdag, woensdag en zaterdag mis van de dag. Dinsdag: 7 uur avondmis, tot in tentie der aanwezige gezinnen. Donderdag: Feest van St. Jozef, patroon der kerk. Vrijdag: Geboden vasten- en ont houdingsdag. Feest van O.L. Vrouw van Zeven Smarten, patroonsfeest van de kerk. 8.30 gez. H. Mis; om 7.30 's avonds Kruisweg. Zaterdag: 8.30 gezinsmis; van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededelingen 1. Vandaag begint de Paastijd, wel ke duurt t.m. Beloken Pasen. 2. Mogen we u vriendelijk vragen, 15 maart (vandaag) de envelopjes van het vastenoffer mee te bren gen naar de kerk en in de kist te doen. Zijn ze goed gevuld voor de armen? Dank U! 3. In de laatste periode richt de vastenaktie zich op de toekomst, op de jeugd! De jeugd moet voor uit kunnen in de wereld, anders wordt het een ramp en de we reld moet met de jeugd vooruit. Maken we dit mogelijk door ons vastenoffer in de derde periode van de vasten. 4. Te Venlo is een retraite voor verloofde paren van 9 april tot 12 april 1 uur. We bevelen zo'n retraite heel erg aan. 5. Op 19 maart viert Pater Edmund Ammerlaan, Gardiaan van het Franciscanerklooster, zijn zilve ren Priesterfeest. Gelegenheid tot gelukwensen van 11.30 tot 12.30 \in het gastenkwartier van het klooster. Müsintenties Zondag: 6.30 Harry Lenssen; 7.45 zekere intentie J.)9.00 Willem Jen- neskens; 10.15 uit dankbaarheid ver kregen gunst; 11.45 Hendrika v. d. Beuken-Peters. Maandag: 7 uur Elisabeth Peeters- Hoecks en echtgenote; zijaltaar overl. moeder; 7.45 Mathilda Was- scher; 8.30 Wilhelmina Pouwels-v.d. Munckhof en overl. fam. Dinsdag: 6.15 Piet Volleberg; 7 u. Wilhelmina Geurts-Crooymans; 7.45 overl. fam. Vollenberg-Verstegen; 8.30 Piet Schaeffers-Derksen. Woensdag: 7 uur overl. ouders Barends-Vei'hagen; 7.45 uit dank baarheid; 8.30 Heer en Mevrouw Veenema-Claessens (best. Hioob). Donderdag: 7 uur zekere intentie bij een Professiefeest (Fien Jennes- kens); 7.45 overl. ouders Coenders- Buys; 8.30 Alida v. d. Putten. Van daag ook een H. Mis uit dankbaar heid (verjaardag). Vrijdag: 7 uur overl. ouders To nen-Vermeulen; 7.45 Peter Johannes Geurts; 8.30 Gerardus Stevens. Zaterdag: 7 uur Eva Wilhelmina Rojer; 7.45 overl. ouders Hermus- van Oers; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 J. Rongen, G. Ver schuuren en P. Philipsen; 7.45 A. Derks, A. Sanders, B. Peters en J. Naus; 9 uur H. Bosch, R. Vastert, M. van Rooy en K. Jeuken; 11.45 J. Meesters, H. Janssen, Ant. Claassens en Paul Pop. Vrij: J. Jeuken, J. en C. Evers. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: le Passiezondag. Vandaag tweede inzameling van de vasten- spaarzakjes. Wilt U deze in de of ferblokken werpen achter in de kerk? 7 uur H. Mis voor de paro chie; 8.30 H. Mis voor Petronella Kleuskens-Verheijen; 10 uur Hoog mis, gest. jrd. Bertha Hendriks; 3 u. Vastenoefening. Maandag: 7.30 uit dankbaarheid voor genezing (V.). Dinsdag: 7.30 gez. jrd. Petronella Tacken. Woensdag: 7.30 gest. leesmis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: Feest van de H. Jozef. 7.30 gest. gez. H. Mis ter ere van de H. Jozef. Vrijdag: Vastendag. Missievrijdag voor de jeugd. 7.30 gest. gez. jrd. Jozef Jenneskens en echtgenote. Zaterdag: 7.30 Leonard Maas. Ge legenheid om te biechten van 6.30- 7.30 uur; 7.30 Marialof. A.s. zondag om kwart over acht palmwijding in het parochiehuis; processie en plechtige hoogmis. A.s. zondag onder de H. Missen kollekte voor de H. Plaatsen. In de kapel van St. Paschalis deze week: Maandag: voor een zieke vader." Dinsdag: Leida Claessens-Teuws. Woensdag: tot dankzegging (H.). Donderdag: Martinus Reijnders. Vrijdag: v. een overledene (O.S.). Zaterdag: v. een overledene (O.S.). •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Passiezondag. Tweede in zameling van de spaarzakjes v. d. vastenaktie in offerbus achter in de kerk. (Na de hoogmis in brievenbus van pastorie). 7 uur H. Communie; 7.30 leesmis van dankz. v. fam. Smits-Friesen; 10 uur hoogmis v. d. parochie; 3 uur kruisweg en lof. Maandag: 7.30 gest. gez. jaardienst voor Joh. Voesten en Wilhelmina v. d. Voort. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis van dankz. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van fam. Vollenberg-Seykens. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: Feest van St. Jozef. 7.30 leesmis voor Anna Colbers- Naus; 7.30 's avonds gest. hoogmis ter ere van St. Jozef. Vrijdag: 7.30 gest. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Zeven Smar ten; 7.30 's avonds gez. H. Mis tot zekere intentie, korte vastenpreek. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 67 uur; om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Riek Dinghs en Elly Vullings. Misdienaars: T. Vullings, G. Swin- kels - Th. Arts, H. v. Kuyck - N. Janssen, J. Kunen. N.B. De eerste H. Communie zal plaats hebben op 7 mei. De plech tige Hernieuwing der Doopbeloften op 12 juli. Degenen die de bankenpacht nog niet voldaan hebben worden ver zocht dit in de loop van deze week te voldoen op het kantoor van de Boerenbond. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 1ste Passiezondag. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de afge storven familie Claessens-Wismans en Gerrit Claessens; 9.15 hoogmis v. d. parochie; 10.30 leesmis voor Hu- bert van Ooi v.w. de buurt; om 3 u. kruisweg en lof. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Joh. Goumans. Elizabeth Goumans-Pubben en Mathijs Gou mans; 8 uur leesmis voor de over leden leden van de paardenverzeke- ring. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Gerard Willemse, kindermis voor de meis jes; 8 uur leesmis voor Peter Emons en echtgenote. Woensdag: 7.30 gezongen jaarge tijde voor Johanna Asselberghs- Buggems; 8 uur leesmis voor de overleden familie Voesten-Fleuren; 's avonds om 8 uur avondmis. Donderdag: feest van St. Jozef. Om 7.30 gesticht jaargetijde voor Henri Weijs; 8 u. leesmis voor Mar- toinus Heesen. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Hendrik Heesen; 8 uur leesmis voor Henricus Nellen, Anna Maria Bomm en Hendrina de Lauw. Zaterdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Joh. Rongen en echtgen. Joh. Loonen; 8 uur leesmis voor de overl. fam. Lucassen-Christiaans. Biechtgelegenheid van 45 en van 67.30 uur. Daarna lof. Het lof zaterdags is voortaan weer om 7.30 uur. Kerkpoetsen: Riet Koonings en Gerry Jenniskens. Accolythen: 6.45 G. Jenniskens en P. Heesen; 8 uur M. Kusters en N. Pijpers; 9.15 J. van Ooi, J. van Veg chel, G. Cornelissen en L. Weijs; 10.30 A. Loonen en Hub. Litjens. Wilt U s.v.p. erom denken het 2e vastenofferzakje mee naar de kerk te brengen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Eerste Passiezondag. 6.30 leesmis voor Antoon van Asten best. door de spaarkas Walsberg; 8.10 leesmis voor Renier Swinkels, Jo en Jeanette Swinkels; 9.15 kindermis; 10 15 Hoogmis voor zekere intentie; 5 uur vastenmeditatie en lof. Maandag: 7.30 gesticht jaarget. v. Hendrikus v. d. Ven en Theo v. d. Ven. Dinsdag: 7.30 maandd. voor An toon Pouwels. Woensdag: 7.30 leesmis voor zeke re intentie. Donderdag: Feest van de H. Jozef. 7.30 gez. jaarg. v. Frans van den Munckhof en Petronella Schreven. Vrijdag: geboden vasten- en ont houdingsdag; 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Kuunders-van Dijck. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. van Soest-Jenniskens; ge legenheid om te biechten van 6-7 u. PAROCHIEKERK MERSELQ. Zondag: Eerste Passiezondag. He den begint de paastijd, welke duurt tot Beloken Pasen. 7 uur leesmis voor overl. fam. Michels-Beerens; 8.15 leesmis Martinus Gerrits; 10 u. Hoogmis voor de bekering van de zondaars; 6 uur Vastenoefening. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Martinus Stiphout, echtgenote en zoon Wilhelmus; 7 .45 leesmis voor Henricus van Helden. Dinsdag: 5e van de negen dinsda gen ter ere van de H. Antonius. 7 u. gez. H. Mis ter ere van de H. An tonius tot intentie van hen die daar voor bijdragen; 7.45 leesmis voor overl. fam. de Rijck-van Rijswijck. Woensdag: 7 uur jgt. voor Joanna Custers; 7.45 leesmis voor Lamber- tus van Meyel; 's avonds om 7.30 gedialogeerde mis voor de jeugd vanaf de hernieuwing van de doop beloften. Deze H. Mis in de plaats van de Mariacongregatie (kollekte) Donderdag: Feestdag van de H. Joseph, patroon van de H. Kerk en de christelijke huisgezinnen. 7 uur gez. H. Mis ter ere van de H. Joseph tot int. van hen die daarvoor bijdra gen (Offerblok H. Antonius); 7.45 Leesmis ter ere van de H. Joseph (v. Hoof). Vrijdag: 7 uur gest. jgt. voor Jo annes Claes, Henrica Friezen en overl. familie; 7.45 gest. leesmis v. Anna Bouten. Zaterdag: 7 uur gez. H. Mis voor speciale intentie (Poukens); 7.45 leesmis voor priesterroepingen (Ewals). Van 46 uur biechtgelegen heid; 7 uur Marialof. A.s. zondag kollekte voor de H.H. Plaatsen. Willen de gelovigen vandaag, Pas siezondag, de zakjes van de vasten offer mee naar de kerk brengen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 1ste Passiezondag. 7.3( vroegmis tot int. van fam. Janssen- Timmermans; 10 uur Hoogmis voor de zielerust van overledenen; 2.30 Vastenoefening en Lof. Vandaag kunnen de vasten-offer- zakjes voor de tweede periode in de kerk worden ingebracht. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: tot int. van fam. Pee- ters-Claessens. Dinsdag: tot int. van fam. Egel meers-Hermens. Woensdag: ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van fam. Coolen-van Lankveld. Donderdag: Feest van de H. Jozef, Bruidegom van de H. Maagd Maria. 7.30 H. Mis v. d. overl. van fam. Weerts-Nellissen; 19.30 gez. avond mis tot bijz. intentie. Vrijdag (vasten en onthouding): v. d. overl. van fam. Heldens-v. d. Pas; 19.30 kruiswegoefening en lof. Zaterdag: v. d. overl. van fam. Peeters-v. d. Beeten. Biechtgelegen heid vóór H. Mis; vrijdag voor en na avondoefening. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: eerste Passiezondag. H. Missen om 7 uur; 8.15 kindermis; 9.15 2e H. Mis; 10.15 parochiehoog mis; 3 uur kruisweg en vastenlof. Maandag: 7.30 zieledienst Gerard Kemmelings, besteld door 'n vriend. Dinsdag: 7.30 feestdag van de H. Gertrudis, patrones van onze kerk. 7.30 plechtige Hoogmis waarin vele parochianen worden verwacht, mnd. Catharina Bistervels. Woensdag: 7.30 Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van familie Rambags-Hermens. Donderdag: feest van de H. Jozef. 7.30 Hoogmis stichting Marinus Bomm en Maria Caharina Poels. Vrijdag: 7.30 zieledienst Wilhelmi na Loonen. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Anna Huberta van Rijswijck; zaterdag avond biechthoren van 57 uur. RECTORAAT SMAKT Zondag: 1ste Passiezondag. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 voor overl. fam. Bonants-Derks; 10 uur Hoogmis voor onze weldoeners; 11 u. plechtige Hoogmis voor bedevaart Tilburg. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd; 8.30 voor Th. Basten; 9.30 gel. H. Mis; 10.30 gel. H. Mis. N.B. In de kerk is een offerblok geplaatst om ons vastenoffer af te dragen. Om 3 uur Pontificaal Lof door Mgr. P. Moors, Bisschop van Roer mond. Tijdens het Lof preek. Maandag: 6.30 en 7-30 gel. H. H. Missen; 's avonds om 8 uur: Avond mis (Boerinnenbond Oostrum). Door de week: in de kapel om 7 u. en 8.30 H.H. Missen. Dinsdag: 6.30 H. Mis voor een zieke; 7.30 voor Mia Wijnhoven; 10 u. Hoogmis voor bedevaart: Rijen. Woensdag: 9e woensdag ter ere van St. Jozef. 6.30 gel. H. Mis; 7.30 gez. H. Mis ter ere van St. Jozef; 9.30 H. Mis voor bedevaart Uden; 10.15 H. Mis voor bedevaart Don gen; om 3 uur Lof met preek. 's Avonds om 7.30 uur avondmis uit dankbaarheid ter ere van de H. Jozef. Donderdag: Feest van de H. Jozef. Kerk: 6 uur H. Mis voor de schut terij; 6.30 voor Hubertus Weijs; 7.30 voor Jozef Asselberghs; 8.30 pl. Hoogmis met feestpreek (uitgezon den via de KRO; 10 uur H. Mis Brogtrop; 11 uur H. Mis. Kapel: 7 uur H. Mis; 8 uur voor fam. Sibs; 9 uur H. Mis; 10.15 H. Mis voor fam. Jagers; 11.30 H. Mis. Om 3 uur plechtig lof met feestpreek, 's Avonds om 7.30: pl. Avondmis tot zekere intentie. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. Om 6.30 en 7.30 gel. H. Missen, Zaterdag: om 6.30 H. Mis voor za lige levensstaat; 7.30 ter ere van O.L. Vrouw. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biech ten; 7.30 vastenlof. RECTORAAT VEULEN Zondag: Passiezondag. 7.30 lees mis voor zal. Lambertina Houben- Deriks; 10 uur Hoogmis voor de be kende intentie; 2.30 Kruisweg en lof. Uw tweede gift van de Bisschoppe lijke Vastenaktie kunt U storten in de bus achter in de kerk. Maandag: 8 uur leesmis pgt. voor zal. Peter Joh. Swinkels. Dinsdag: 8 uur lsm. jgt. voor zal. Adeleida Jacobs-Linders. Woensdag: 8 u. Hoogmis voor zal. Wilh. Geurts-Croymans. Donderdag: 8 uur Hoogmis ter ere van de H. Jozef voor bijzondere in tentie B. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Jan Nabuurs en echtgenote; 8 uur H. Kruisweg: Zaterdag: 8 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts M. B. Voor Palmzondag gelegenheid om te biechten van 78 uur. Accolythen: Mattie Kunen, Gert Geerets, Harry Verhoeven. Kerkpoetsen: Mia van Wylick en Willy van Staveren. RECTORAAT HEIDE Zondag: Passiezondag. 7.30 H. Mis voor Regina Rongen v.w. de buurt; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: J. Claes en H. Droesen. 3 uur: Vastenoefening met preek. Misdienaars van de week: Piet Rongen en Martien Derikx. Vandaag is de tweede inzameling van de vastenzakjes. Maandag: 7.30 H. Mis voor Jaco- ba Michels-Jacobs. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor de af gestorven ouders en familieleden Giezen-Swinkels. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Her man Strijbosch en Maria van Op bergen. Donderdag: H. Jozef, bruidegom van de H. Maagd Maria. 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef; 7.45 uur Avondmis. Vrijdag: Vasten en vleesloze dag: O.L. Vrouw van Zeven Smarten. 7.30 H. Mis tot bijz. intentie. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele- 19 maart a.s. is het 25 jaar gele den dat Pater Thomas Pothof pries ter werd gewijd. 5 april (Beloken Pasen) zal in ons rektoraat dit zil veren priesterfeest gevierd worden. Pater Rektor is geboren in Lich tenvoorde en is dus wat men noemt iemand van de Achterhoek. Nu is het een van de sympatieke eigen schappen van de Achterhoeker dat hij ontzaglijk goed kan meedoen aan het feest van anderen, maar niet graag zelf het middelpunt is van feestelijke belangstelling. Nu gunnen we hem deze beschei denheid graag, maar niettemin zal hij er toch aan moeten geloven. En dit temeer omdat wij hierin een prachtige gelegenheid hebben om onze waardering voor zijn persoon en zijn werk tot uitdrukking te brengen. In de twee jaar dat hij nu bij ons is, hebben wij hem leren kennen als een uiterst energieke mens, boordevol aktiviteit. die ge heel en al gericht is op het werk dat hem door de overheid is opgedra gen. Een arbeid die hem trouwens zeer na aan het hart ligt, want hij houdt van de zielzorg. Omdat hij graag met mensen omgaat. Zijn ja renlang verblijf in Limburg heeft hem iets geschonken van die typisch Limburgse bonhomie ,die jovialiteit en dat gevoel voor humor, waardoor men graag en prettig met hem om gaat. Zijn onmiskenbare leiderskwalitei ten werden door zijn overheid trou wens reeds vroeg gehonoreerd, zo dat hij nog op een betrekkelijk jon ge leeftijd benoemd werd tot kloos teroverste o.a. in Nieuwe-Niedorp, Vorden en in het hoofdklooster Weert. Daarna werd hij kapelaan in Heerlen. Al deze functies werden door hem verricht met eenzelfde conscientieuse zorg als die hij hier in ons rektoraat ten toon spreidt. Ieder die het leven in dit rekto raat goed kent, ervaart hoe er in onze parochiegemeenschap 'n nieuw élan is gekomen, voelbaar uit alle nieuwe akties en belangrijke initia tieven, waarvan de persoon van de rektor de machtige stimulator is. En daarom zijn we blij met onze rektor en hopen we dat zijn hoofdbestuur hem een beetje vergeet, zodat we nog lang van zijn persoon en werk mogen profiteren. De rektor wenst geen persoonlijk geschenk, al zullen er altijd wel zijn die hun dankbare waardering wil len uiten op een persoonlijke wijze. De rektor zelf ziet niets liever dan dat zijn feest een feest is van de parochiegemeenschap. Deze wens respekterend verheugen wij er ons op de rektor een geschenk te kun nen aanbieden, dat echt een verrij king betekent voor ons kerkgebouw en inzonderheid voor onze liturgie viering, waarvan de vernieuwing hem zo ter harte gaat. Wij hadden gedacht aan een ciborie voor uit stelling. Daarvoor zouden wij thans graag een beroep op U allen willen doen om een bijdrage voor dit mooie doel. Wij hebben een mooi rektoraat met een steeds groeiende gemeenschaps geest. Juist deze gelegenheid willen wij graag aangrijpen om ons samen zijn eens extra glans te geven door een offer als uitdrukking ook van de dankbaarheid voor de vele ar beid, die dag in dag uit door zo- velen onder ons aan ieder belange loos geschonken wordt. De leden van het kollektantenkollege hebben zich bereid verklaard voor de in zameling zorg te dragen. Mogen we op U rekenen? Het programma van de dag wordt nog nader bekend gemaakt. HET KERKBESTUUR DE KAPELAANS ott» «ra&trinpa j financieriwjtrv j JUUANASIN6EL41 'ttlêf. 1061 (K4780) na Rutten. Biechtgelegenheid 7 uur en Lof te 7.30 uur. Katechismus: klassen 1 en 2: les 12; klas 3: 101; klas 4: 101 108 109 klassen 5 en 6: 112 251 252 253. Zondag a.s. (Palmzondag) is de le kollekte voor de H.H. Plaatsen. MAAKT DE DUIVEL IEMAND BEZETEN, GEK OF PSYCHOPAAT? Wie honderd jaar geleden opge sloten werd in een gekkenhuis, om dat hij gek was, wordt tegenwoordig verpleegd in een psychiatrisch zie kenhuis. Maar 500 jaren, zelf een paar duizend geleden gold zo iemand bij de godsgelovige volkeren als een „door de duivel bezeten" mens. In Christus' tijd zien wij dan ook, dat de duivel wordt uitgedreven. We horen Christus zelf bevestigen, dat een eenmaal uitgedreven duivel met de nodige versterking dreigt terug te komen om iemands ziel in bezit te nemen. Het is voor de mens van tegen woordig een heel moeilijk punt ge worden om nog te geloven aan net bestaan van een duivel. De exacte wetenschap heeft zoveel glazen huis jes ingeschopt en zoveel opvattingen over de ons omringende wereld in koelen bloede gereduceerd, dat we met de duivel ook wel een beetje moeilijk zijn komen te zitten. Er zijn zielszieke mensen en ze zijn vaak ziek uit heel verklaarbare verwon dingen. Maar hoe moeten we nu aan met de Vasten? Met de versterving? Met onze strijd tegen het kwaad? Speelt er nog wel een duivel enige rol. We kunnen zelfs vragen of hij nog wel bestaat. Het antwoord is geloven we niet te moeilijk, mits we maar niet te veel fantasie laten gelden en ons nuchter aan de feiten houden. De H. Schrift, niet ons verstand, leert ons het bestaan van engelen en de val van enkelen. De H. Schrift ook leert ons iets over de boosaardige intenties van deze gevallen engelen ten opzichte van God,van God, van Jezus Chris tus en van allen die Hem liefhebben. De eerste Concilies der Kerk hebben dan ook uitdrukkelijk bevestigd, dat zij bestaan en dat zij ons proberen te benadelen in onze verhouding tot God. Maar voor twee dingen moeten we waken. We moeten die duivels niet te lichamelijk en te ruimtelijk voor stellen, d.w.z. niet zo alsof ze aan onze oren zitten te toeteren en aan ons lijf zitten te trekken, om ons naar het kwade toe te slepen. Ze behoeven ook niet achter elk stof felijk kwaad te worden gezocht. Duivels zijn waarschijnlijk veel on- stoffelijker, geestelijker en daardoor ook geraffineerder. Haat en achter docht in de wereld zaaien op alle denkbare manieren, ook door de mo derne communicatiemiddelen en door partijen en ideologieën, dat zou b.v. een zeer goed bruikbaar werk terrein van de duivel kunnen zijn. Ten tweede moeten we niet ver geten, dat hun invloed, zeker door Christus' Verlossing in de wereld is teruggekomen. Niet zij triomferen meer, maar Christus de Verrezene is de triomfator van deze wereld, ook van de stoffelijke wereld. Waarmee niet te niet gedaan is wat St. Pe trus schrijft: „De duivel gaat rond als een briesende leeuw, zoekende wie hij zal verslinden". Rustig mo gen we aannemen ,dat hij, de duivel nog altijd Christus en Zijn Kerk poogt te benadelen. Maar vele ver zekeringen van Christus zelf garan deren ons de triomf. Alleeneen beetje medewrking onzerzijds blijft nog altijd nodig. Dus eenvoudig weg, wat goede wil tonen. En dat vraagt ons nu de vastentijd eens extra. In de A klasse bewees VOP A wederom, onbetwist de sterkste te zijn door de titel 19621963 van de Venrayse biljartcompetitie reeds enkele wedstrijden voor beëindiging van de competitie te prolongeren. Proficiat V.O.P.-ers. De stand met nog elk 1 wedstrijd te spelen is als volgt: 1. V.O.P. A 11 wedstr. 75 pnt. 2. K.O.T. A 11 wedstr. 58 pnt. 3. O.N.A. A 11 wedstr. 55 pnt. 4. Gr. Laken 11 wedstr. 32 pnt. P.s. Gelieve formulieren in te le veren KOT AONA A (29 jan.). De uitslag is in de stand verwerkt. Ook in de B-klasse zijn de man nen van V.O.P. praktisch onbereik baar geworden voor hun belagers, wat uit onderstaande stand blijkt. 1. V.O.P. B 11 wedstr. 89 pnt. 2. O.B.K. 10 wedstr. 67 pnt. 3. Los Band 10 wedstr. 65 pnt. 4. O.N.A. B 10 wedstr. 65 pnt. 5. Pommerans 10 wedstr. 63 pnt. 6. K.O.T. B 9 wedstr. 59 pnt. 7. Groene Laken 10 wedstr. 12 pnt. Om de persoonlijke titels in de beide klassen is vooral klasse A nog volop spanning. H. Strijbosch KOT A 2 verliespunten en W. Kessels VOP A 3 verliespunten. In de B klasse voert C. v. d. Heu vel de lijst aan. met nog geen enkel

Peel en Maas | 1964 | | pagina 1