LENTE MODE óók u slaagt a zekei S.V.y. NIEUWS s.v. LEUKEN ZWEMMEN WANDELSPORT BADMINTON BASKETBAL V.C.R00Y ATLETIEK AUTOMOBIELCLUB DE M0LEHWIEKERS GOOI GEEN GELD WEG PEEL EN MAAS Gesprekken metfKamerleden in dames-, heren- en kinderkleding Het amateurprogramma werd zon dag j.l. afgelast en in zijn geheel verschoven naar a.s. zondag 1 maart: VCH 1—Venray 1 2.30 uur Venray 3America 1 2.30 uur RKDEV 3—Venray 4 12.00 uur Venray 5Kronenberg 1 12.00 uur Kronenberg 3Venray 6 12.00 uur Venray 7-America 4 12.00 uur In onze prognose van vorige week meldden wij dat Venray 1 thuis op VCH een overwinning behaalde. Dit blijkt echter een vergissing te zijn. Na geruime tijd met 02 te hebben achter gestaan eindigde de thuis wedstrijd tegen de ploeg van de Horsterweg in een draw: 22. Supporters die de reis naar Ble- rick willen meemaken kunnen bus kaartjes verkrijgen bij Hotel Kemps tegen de prijs van 1.25. Er is even wel een beperkt aantal plaatsen be schikbaar. Voor de prognoses verwijzen U naar het SW-nieuws van vorige week. Stand in de Res. 2e klasse D: Venray 2 12 21 Wittenhorst 2 11 17 Belfeldia 2 11 13 Blerick 3 12 12 Spel. Irene 3 11 11 RKDEV 2 11 10 Boxmeer 2 11 9 Megacles 2 11 5 Wilhelmina 3 10 4 TOTO Toto nr. 25 is verschoven naar a.s. zondag 1 maart. Er werden zoveel wedstrijden afgelast dat de toto verleden week zondag geen door gang kon vinden. De KNVB heeft het resterende programma daarom verschoven naar a.s. zondag. De reeds gespeelde wedstrijden tellen mee. Er kunnen geen toto-formulie ren voor a.s. zondag meer worden ingeleverd. De „blanco" toto (3e reserve prijs vraag, welke .oorspronkelijk be doeld was voor zondag 1 maart is verschoven naar zondag 8 maart. Er zal echter een nieuw inhaalpro gramma worden vastgesteld. Deze wedstrijden worden nader bekend gemaakt. Daar zondag i.l. het gehele pro gramma van de KNVB afgelast werd namen de Molenwiekers deze vrije middag waar, voor 't spelen van een vriendschappelijke wed strijd tegen Ysselsteyn 1. Reeds vanaf de aftrap was het duidelijk dat het moeilijk zou zijn om tegen deze tegenstander een be hoorlijk resultaat te bereiken. Ysselsteyn trok meteen ten aan val via de vleugelspelers. Na 7 min. was 't dan ook raak. Hun midvoor maakte handig gebruik van een fout in de Molenwiekers-achterhoede en bracht de stand op 10. De Molen wiekers moesten nu alle zeilen bij zetten om verder onheil te voorko men. De druk werd echter steeds groter en doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Na 20 min. was 't linksbuiten H. Koonings die met een mooi schot de stand op 20 bracht. En 3 min. later bracht de Ysselsteyn rechtshalf via een vrije trap de stand op 30. Wel bracht rechtsbinnen M. Beerkens na ruim een half uur met een prachtig af standsschot de stand op 31. maar nog voor de rust zorgde de midvoor van Ysselsteyn voor een vierde tref fer. Ruststand: 41. Na de rust hadden de Molenwie kers 't windvoordeel en mede daar door kregen ze ook een veldover- wicht. Nu was 't Ysselsteyn wat in de verdrukking kwam, maar on danks enkele gevaarlijke situaties wisten ze ,hun doel schoon te hou den. Te ver opdringen werd de Molenwiekers noodlottig, toen de Ysselsteyn linksbinnen er alleen tus sen uit trok en doelman de Wit geen kans gaf. Aan de andere kant dach ten we midvoor Tijssen te zien sco ren, maar zijn schot werd keurig door de Ysselsteyn-doelman gestopt. Vijf min. voor 't einde aarzelde spil Linders met wegwerken en toen rechtsbuiten J. Koonings hem de bal ontfutselde, had deze weinig moeite om 't halve dozijn vol te maken: 6-1. Programma voor zondag: Molenwiekers 1Oostrum 2 2.30 America 3Molenwiekers 2 2.00 Molenwiekers 3Ysselsteyn 3 12.00 Programma voor a.s. zaterdag: Vriendschappelijk: Kronenberg AlLeunen Al 2.30 vertrek 130. Leunen B2Ysselsteyn B2 2.30 Leunen BIYsselsteyn BI 3.30 Zondag: Leunen 1Wanssum 3 Griendtsveen 2Leunen 2 vertrek 1.00 uur 1.30 2.00 ZWEMCLUB SPIO Vorige week donderdag hield Spio de jaarvergadering in hotel Kemps. De belangstelling was goed, doch had - gezien het grote aantal leden - beter kunnen zijn. Ook de nieuwe geestelijke adviseur, kapelaan Drie sen, gaf acte de precense. Uit de vergadering ^tippen wij enkele punten aan: De bestuursverkiezing bracht geen wijziging in het bestaande „college" waaruit dus wel het vertrouwen in dit bestuur tot uiting komt. Uit het financiële overzicht en het verslag van de secretaris bleek, dat er nog te veel leden waren die hun contributie over 1964 nog niet vol daan hadden, er was zelfs enige achterstand over 1963. De betreffen de leden krijgen alsnog een „aan maning" om een en ander te ver effenen. Dit is nl. van belang omdat ook de bondscontributies betaald moet enworden aan de bond over het juiste aantal leden. Verwacht wordt dat zwembad- huur, training enz. belangrijk zullen stijgen. Het bestuur meent echter hiervoor nog geen contributieverho ging in te voeren. De grote drukte op zaterdagmid dag vroeg meerdere leiders of leid sters. Het bestuur zal pogen hierin te voorzien. Na de vergadering werd een kien- avond gehouden waarbij een groot aantal prijzen van gulle gevers te winnen waren. De netto opbrengst zal t.z.t ten goede komen aan het nieuwe zwembad. Zondag j.l. ging een volle bus naar een zwemwedstrijd in Venlo. Allen waren hierover enthousiast en kre gen enig idee hoe het er bij het wedstrijdzwemmen toe gaat. Diploma's zijn nog af te halen Es doornstraat 2. DAMESZWEMCLUB HZPC Oudere leden gaan 5-jarig bestaan herdenken Op donderdag 5 maart a.s. gaan de leden vanaf 14 jaar het eerste lustrum van de dameszwemclub HZPC herdenken. Om kwart vóór acht n.m. wordt er door de Geestelijk Adviseur Pastoor L. Theunissen in de St. Lambertuskerk een H. Mis opgedra gen voor alle leden van de dames zwemclub. Voor de H. Mis wordt de nieuwe clubvlag door Pastoor TÏieu- nissen gezegend. Na de H. Mis ver zamelen de leden zich in het Patro naat. Na een terugblik over de af gelopen 5 jaar volgen de jaarversla gen van secretaresse en penning- meesteresse waarna aanbieding van koffie en vla. Hierna is verkiezing van een lid van het bestuur. Het af tredende bestuurslid mevrouw J. Duijf-Oomen is weer herkiesbaar. Vervolgens volgt de aanbieding van een lustrum-cadeau aan de geestelijk adviseur voor zijn nieuwe kerk. Nadat de kascommissie 1963 verslag heeft uitgebracht en de kascommissie 1964 is benoemd wordt de naam van het 650e lid bekend ge maakt. De aanbieding van een con sumptie wordt gevolgd door een kienwedstrijd, waarmee mooie prij zen zijn te verdienen. Zwemtrainingen in Venlo Voor de jeugdige leden is er een zwemtraining in het Venlose sport- fondsenbad op zondag 1 maart a.s. Vertrek om kwart over twee nam. vanaf de gemeentelijke gymnasiek- zaal. In verband met de eerste lustrum viering vervalt de zwemtraining voor de oudere leden op 5 maart a.s. Gymnastiek dameszwemclub HZPC Maandag 2 maart a.s. gymnastiek les van 56 uur in de gemeentelijke gymnastiekzaal te Horst voor groep 1. Maandag 9 maart voor groep 2. Maandag 16 maart voor groep 3 en maandag 23 maart voor groep 4. Zondag 1 maart a.s. organiseren de Gezamenlijke Wandelsportvereni gingen hun tweede winterwandel- tocht. De afstanden bedragen 5. 10 en 15 km. De start is om 13.30 uur vanaf café Thielen, Molenplein. Wandelaars welke nog aan de 2 laatste tochten deel willen nemen, kunnen zich voor de start opgeven en zij komen dan ook nog voor een herinnering in aanmerking. ST. CHRISTOFFEL A.s. zondag 1 maart is er een wandeltocht in Venray waaraan alle leden van St. Christoffel kunnen deelnemen. Dit is de tweede tocht van de Winterserie. Nieuwe leden kunnen zich nog melden a.s. zondag aan de gymzaal Langeweg. Alle leden worden a.s. zondag om kwart over een aan de gymzaal verwacht, vanwaar geza menlijk wordt vertrokken. Wandel boekjes meebrengen en niet in uni form. Het ziet er aar uit dat nu einde lijk de winter zal wijken. Reden te meer om van het lenteweer te pro fiteren buiten in de vrije natuur. Vanaf 1 maart weer regelmatig trainen op zaterdagmorgen tussen 10 en 12 uur, ofwel 'smiddags tus sen 2 en 4 uur. Zondag j.l. werd in Venray een automobielclub opgericht. Na een pittig ritje over goede wegen werd in Café Restaurant „De Burggraaf" door de heer Frans Janssen het woord gevoerd. Spreker gaf duidelijke uitleg van wat de bedoeling was van een auto mobielclub. Dit bleek dan ook wel doordat zich staande de vergadering ruim 50 leden opgaven voor de club. Het blijkt toch wel dat er in Ven ray veel liefhebbers zijn die in de toekomst graag aan de ralleysport willen deelnemen. Het is de bedoeling om op 15 maart a.s. weer een ritje te organi seren, iedereen is dan welkom in „De Eurggraaf". De onderlinge competitie schiet al aardig op. De meeste wedstrijden zijn intussen al gespeeld. De res tanten zullen worden afgewerkt op de normale trainingsavonden in de gymzaal van de L.T.S. vrijdags avonds. De extra ingelaste wedstrijd avond op zaterdag komt vanaf 1 maart te vervallen. Vanaf die dag dus alleen nog trainen op vrijdag avond. Zcdra de laatste wedstrijden gespeeld zijn, zal een stand worden opgemaakt. Na vier overwinningen kwam de terugslag voor BIC. De overwinnin gen werden uit het vuur gesleept te gen Tantalus, Paritus 2 en twee keer werd gewonnen van Piratus 3. Dit waren allen Eindhovense ploegen. De Venray se ploeg strandde ech ter op de Bossche bolwerken. In Den Bosch werd van Thomas 1, een ploeg bestaande uit louter sport leraren ,met ternauwernood 10 pun ten verschil verloren, terwijl BIC op eigen terrein met maar één punt het onderspit moest delven (44-45). In Den Bosch raakte BIC weer twee kostbare punten kwijt aan EBBC 4 en ook in Venray waren de Braban ders BIC te sterk. In Den Bosch alwéér, moest BIC het hoofd buigen voor de tegenstan der EBBC 3 en thuis konden de BIC spelers eveneens niet van deze ploeg winnen. Ondanks het feit, dat al deze ploegen seniorenteams zijn, wist BIC (een juniorenploeg met de gemiddel de leeftijd van 16-17 jaar) het ver schil beperkt te houden tot 10-20 p. Ook tegen het met enige Ameri kanen versterkte Qua Vadis uit Gemert kon BIC niet winnen. Maar de uitslag 8060 bewijst wel, dat BIC zich niet zonder meer gewon nen heeft gegeven tegen de toekom stige kampioen Quo Vadis. BIC heeft thans nog drie wed strijden voor de boeg: twee in Eind hoven (waar zeer zeker winstkan sen aanwezig zijn) en op eigen veld komt BIC nog één keer uit tegen Quo Vadis en het staat nu al vast, dat BIC zich tot het uiterste zal in spannen om het de sterkste ploeg uit Gemert zo lastig mogelijk te ma ken. A-S.V. - AFD. BASKETBAL Met nog slechts 14 minuten te spe len en een voorsprong van elf pun ten leek het meer dan zeker, dat ons team de eerste overwinning zou be halen. Ditmaal was BIC 2 de tegen stander tegen wie eenmaal gelijk gespeeld werd. De voorsprong op de meer geroutineerde BIC-spelers werd ditmaal verkregen door snel en goed spel. waarbij vooral het schieten aanmerkelijk beter bleek dan in alle voorgaande ontmoetin gen. Ook waren de combinaties be ter en zelfs zou de stand nog gun stiger zijn geweest, ware het niet, dat enkele mooie kansen om zeep werden gebracht door te haastig spel. Na het bereiken van de voor ons team ongekende stand, kreeg het spel weer de onnauwkeurigheid van beginnelingen. BIC 2 profiteerde hiervan dankbaar. Het strekt dit team tot eer, dat het ondanks de deprimerende stand, het onmogelij ke nog mogelijk wist te maken. Met razendsnelle aanvallen, zui vere combinaties en scherp schieten wist BIC de verdediging van AVS te doorbreken. Niet alleen dat daar door het puntenverschil kleiner werd gemaakt, voornamer was, dat het moreel van ons team werd aan getast. In de laatste 14 minuten de laatste leken wel uren wist ons vijfmanschap nog slechts 5 x te doe len, hetgeen de stand op 24 bracht. BIC trof daarentegen de basket meerder malen en zowaar leverden de laatste seconden nog 3 punten op. die de eindstand voor BIC op 27 punten bracht. Een mooie overwin ning voor onze tegenstanders. Voor ons een bewijs, dat er bij een vol gende ontmoeting echt nog meer uitgehaald kan worden. Intussen zijn nu ook de sport tenues klaar gekomen en hebben wij reeds een training in de rood-wit- blauwe kleuren kunnen houden. Het zal de komende wedstrijden ons team echt meer aanzien geven en weten we nu welke kleuren verde digd moeten worden. Na enige weken van „rust" begint de competitie weer op gang te ko men. Het 2e damesteam kreeg zaterdag avond bezoek van rode lantaarn drager TVC 2 uit Venlo. V.C. Rooy 2 had weinig moeite met de TVC- dames. In de eerste set werd het 15-2 voor de dames van V.C. Rooy. In de tweede set werd het zelfs 15-0 voor de Venrayse dames. De derde set ging even gelijk op, maar toen drukte V.C. Rooy 2 door naar een 157 setzege. Een verdiende 30 overwinning voor V.C. Rooy 2. Het tweede herenteam reisde naar het Venlose H.T.S. Na een goede partij volleybal eindigde deze wed strijd in een 03 zege voor V.C. Rooy 2. Met goed aanvalsspel wer den de HTS'ers beproefd, terwijl de verdediging van V.C. Rooy 2 steeds beter ging spelen. Setstanden waren 11-15, 3-15, 6-15. Een mooie ver diende zege. Het le herenteam kwam deze maand nog niet in het veld, maar kan zich al opmaken om a.s. zater dag PSV 2 te ontvangen. Enkele uitslag van inhaalwedstrij den: Madjoe 2Activia 30 PSV 2—UVS 3—0 VCM—Were Di 3—0 PSV 2—Sios 3—0 Were Di—UVS 3—0 ActiviaAdvendo 23 De stand in Districtsklasse Noord (heren) VCM 14 14 0 28 42-11 Were Di 12 9 4 18 30-14 V.C. Rooy 1 13 9 4 18 33-16 Madjoe 2 13 9 4 18 30-20 PSV 2 13 8 5 16 31-19 VCH 10 4 6 8 17-21 UVS 12 4 8 8 15-30 Activia 14 3 11 6 18-37 Advendo 14 3 11 6 16-37 Sios 11 0 11 0 8-33 Programma: Zaterdag 29 febr. 20.00 uur: V.C. Rooy—PSV 2 (Heren) Zondag 1 maart 20.00 uur: TVC 2—V.C. Rooy 2 (Heren) Zaterdag 7 maart 19.15 uur: V.C. RooyResia (Dames) adverteer in het weekblad parochiekerk venray Priester v. d. week: Pastoor Geerits Maasheseweg 10 - Tel. 1274 Zondag: 3e zondag van de vasten. 6.30 Mathijs Paules; 7.30 Sjang Jans sen; 8.30 uit dankbaarheid bij een jubileum; 9.30 voor de parochie; 11 uur Peter Johannes Beerkens en echtgenote; 18.00 uur Emiel Beer kens. Maandag: 7 uur Johannes Maas- sen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 Anna Cath. Backus-Jeuken; 8.15 Marinus van Es en kleinzoon; 9 uur Armand Teeuwen. Dinsdag: 7 uur Johanna Verstrae- len; 7.30 tot int. van de Paus v.w. Apostolaat des Gebeds; 8.15 overl. ouders Schol s-Leers; 9 uur voor overl. schoonzuster. Woensdag: 7 uur Antoon Sikes; 7.30 Hendrika Thuyls-Muysers; 8.15 int. fam. Bouten-Verschuuren; 9 uur Jac. Coenen; 19 uur avondmis De ken Hanraets. Donderdag: 7 uur Anna Cath. Backus-Jeuken; 7.30 W. Broers, echtgenote en overl. kinderen; 8.15 overl. fam. Tacken-Maes; 9 uur Jaap Min (v.w. gemeenteambtenaren). Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 6.30 Maria Voermans-Janssen; 7 u. zekere intentie R.; 7.45 H. Hart- hoogmis; 20 uur Johanna Verstrae- len. Zaterdag: 7 uur Hendrik Willems en beide zoons; 7.30 Johanna van Bracht-Gerrits; 8.15 Maria Voer mans-Janssen; 9 uur Antoon Sikes. Biechtgelegenheid van 17.30-19.30; 19 uur Kruisweg en Lof. Vastenaktie Denkt U er astublieft aan, heden zendag, derde zondag van de vasten, de groen-witte enveloppe mee te brengen naar de kerk en ze daar op een aangegeven plaats te leggen. U doet toch ook een waardige bij drage in die enveloppe, als U en Uw hele gezin dat al niet bij stukjes en beetjes deden. Vele kleintjes ma ken één grootHet is voor steun en hulp aan mensen ,die het slechter hebben getroffen dan wij; het is een moderne vorm van „vasten", die overigens reeds in het oude verbond als enig juiste is genoemd: „Is dit niet vasten: de hongerige uw brood reikenUw eigen broeder niet verstoten?" (Isaias 58,7.) Uw Bisschop vraagt het aan Uü Voor anderen.... Het feit dat maandag j.l. de KVP-kamerleden Mej. Kok en dc heren Droesen, Horsmans, Ma enen. Notenboom en van Son in Well aanwezig waren voor een forum-avond van de Statenkring Horst is door de burgemeesters van het Noord Limburgse aange grepen voor een informeel gesprek met deze kamerleden. Bij In formatie is ons gebleken dat men verschillende vraagstukken en wensen naar voren heeft gebracht, die in deze streek nog leven en waarvan de oplossing naast het vele wat reeds bereikt is, toch van groot beiang is voor ecu verdere ontwikkeling var. deze streek. BOUWNIJVERHEID Zo belichtte Burgemeester Custers van onze gemeente de dikwijls trage gang van zaken bij de afgifte van rijksgoedkeuringen. Ook wanneer bijv. vaststaat, dat er voldoende bouwcapaciteit is voor vele tientul len particuliere woningen wordt door de overheid in feite slechts vergunning gegeven voor een klein aantal. Brabantse ondernemers, die bouw capaciteit over hebben en deze in Limburg in willen zetten, krijgen hiervoor momenteel geen toestem ming. Hoewel dit niet met zoveel woorden werd gezegd mag men aannemen dat hier niet alleen ge doeld werd op de woningbouw, maar ook op het Venrayse zwembad. Een derde klacht was de lange voorbereidingstijd en de vele, vele instanties, die gekend moesten wor den bij de oprichting van gemeen schapshuizen en andere maatschap pelijke en culturele projecten. Voordat men hiervoor de benodig de bouwvergunningen heeft, na ja ren wachten is intussen de finan ciering al weer achterhaald en kan de zaak opnieuw beginnen. Hij drong aan op meer decentra lisatie van het bouwbeleid teneinde volledig te kunnen profiteren van de provinciale en plaatselijke ge gevens. De Kamerleden beloofden deze zaken liefst met concrete gege vens te bestemder plaatse te zullen bespreken. GEMEENTEFINANCIEN Zowel burgemeester Custers als burgemeester Geurig uit Horst brachten verder onder de aandacht het nog altijd te grote verschil tus sen wat het Rijk ingevolge de fi nanciële verhoudingswet aan de ge meenten geeft en de behoeften aan geldmiddelen die er moeten zijn om de vele behoeften aan voorzieningen te kunnen realiseren. De enorme oppervlakten der ver schillende Noord-Limburgse ge meenten, met hun veelal verspreid liggende kerkdorpen, met de daar door grotere kosten voor openbare nutsvoorzieningen, wegen, scholen e.d. stellen deze gemeenten voor problemen, die met de huidige fi nancieringsregeling niet kunnen worden opgelost. Het wetsvoorstel voor een afzonderlijke wegen-finan ciering schijnt men in Den .Haag in de ijskast gelegd te hebben, maar intusen zijn voor verschillende ge meenten de riemen te kort om mee verder te kunnen roeien. Men moet nu op verschillend ter rein dusdanig bezuinigen dat het voorzieningspeil er ernstig onder lijdt. Besloten werd dat deze hele kwest'e nog eens in klein comité besproken zal worden. AFKALVING MAASOEVERS Burgemeester Linders van Arcen deed een dringend beroep op de Ka merleden de schade en de rechtma tige eisen tot vergoeding voor de afkalving der Maasoevers nog eens aande orde te willen stellen. Ook in de forum-avond kwam deze kwestie ter sprake en we verwijzen daar heen voor de uiteindelijke conclu sie. WOONWAGENPERIKELEN werden ook nog aan de orde gesteld, maar in verband met de korte tijd, die nog restte is men hierop niet verder ingegaan, mede omdat door plannen voor de oprichting van een regionaal kamp in Venlo vele van de thans nog heersende misstanden waarschijnlijk wel opgeheven zullen worden. Burgemeester Dittrich van Wans sum had vooraf in een korte toe spraak als voorzitter van het Stich tingsbestuur de kamerleden op kas teel Well welkom geheten en een beknopt overzicht gegeven van en kele aspecten en wensen van deze streek Noord-Limburg, dat dank baar voor wat er reeds gedaan is, zich toch graag aanbevolen houdt voor de toekomst. De organisatie van deze bijeen komst stond overigens onder leiding van de Statenkring Horst.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 10