Kerkelijke Diensten ■BDB91 S.V.V. NIEUWS S.V. LEUNEN M.HC.VENRAY van 23 tot en met 29 februari DE MOLENWIEKERS ZWEMMEN PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: kapelaan J. Bors Bevrijdingsweg 12 - Tel. 1510 Zondag: 2e zondag van de vasten. 6.30 Johannes Maassen en El. Ver meulen; 7.30 Antoon van Mill; 8.30 Deken Hanraets; 9.30 voor de paro chie; 11 uur P. J. van Maris en Jo hanna M. Arts; 18 uur Martinus Willems. Maandag: 7 uur overl. fam. "Wijn hoven-Roelof s; 7.30 gest. jaarget. Willem Berden, oud-deken van Ven- ray; 8.15 gest. jaarget. Gertruda en Arnoldina Poels en ouders; 9 uur uit dankbaarheid b.g.v. een verjaar dag. Dinsdag: 7 uur Pierre van Opber gen; 7.30 Johanna van Bracht-Ger- rits; 8.15 Bernard Kronenberg v.w. de buurt; 9 uur Mevr. Rutten v.w. liefdewerk van O.L. Vrouw van Lourdes. Woensdag: 7 uur Tonny Kennis; 7.30 dokter Bloemen; 8.15 Maria Voermans-Janssen; 9 uur Antoon Huybers; 19 uur Helena Hanraets, Donderdag: 7 u. Antoon Laurens- se; 7.30 gest. jaarget. Johan Claes- sens en echtgenote Johanna Fleur- kens en Theodora Bistervelds; 8.15 gest. jaarget. overl. ouders Martinus Maes en Johanna Maria Janssen; 9 uur Willem Seuren. Vrijdag: 7 uur Antoon van Hoof v.w. de buurt; 7.30 Johanna Ver- straelen; 8.15 gest. jaarget. Maria Bistervels-van Meyel en Jac. Bis- tervels; 9 uur zekere intentie R. Zaterdag: 7 uur fam. Wijnhoven- Reolofs; 7.30 Mathijs Paules; 8.15 Jac. Coenen; 9 uur bestelde jaarget. Jan v. d. Boogaard, echtgenote en zoon Joh. Biechtgelegenheid 17.3019.30 u.; 19 uur lof. Heden zondagMariacongregatie v. d. groten in het St. Jozefklooster. Dinsdag 7.30 Christelijke Moeders. Maandag 8 uur achttienjarigen- cursus in Ulo. Woensdagavond half negen jonge- renconferentie in de kerk. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 2e zondag van de vasten. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15. Kollekte is voor kerk en Gezinszorg. 7 uur Gezinszorg. 7 uur avondoefening voor de vastentijd. Maandag: Mis van de dag. 7.30 verloofden-cursus. Dinsdag: H. Matthias, apostel. Om 7 uur avondmis tot intentie van dè aanwezige gezinnen. Woensdag: Mis van de dag. 's Avonds 8 uur 2e avond van de cursus voor jonggehuwden in San Damiano. Donderdag: Mis van de dag. Vrijdag: Mis van de dag. 7.30 Kruisweg Zaterdag: Mis van de dag. 8.30 gezinsmis. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ont vangen. Vastenoffer Zieken vragen genezing De eerste week is voorbij. Hope lijk ging ze niet voorbij zonder ons te beroeren. Met ons goed doen, kunnen we de wereld veranderen. Wij vragen in deze periode van de vasten-aktie uw bekommernis voor de zieken, die niet voldoende gehol pen kunnen worden. Geeft in hen aan de Heer. Misintenties Zondag: 6.30 Noud van Lin en Herman Clabbers; 7.45 Antoon Cre- mers; 9 uur Hendrina Franssen-v. Gerven; 10.15 Johannes Gijsbertus Beemer; 11.45 overl. ouders Janssen- Maurus. Maandag: 7 uur overl. fam. Am- brosius; zijaltaar ter ere van de H. Geest; 7.45 Jos. van Lierop; 8.30 overl. moeder als jgt. Dinsdag: 7 uur Gerardus Willems; 7.45 overl. ouders Custers; 8.30 Jeannette Esser. Woensdag: 7 uur Wilhelmina Geurts-Crooymans; zijaltaar An toinette Rammelmans-Elsevier; 7.45 overl. ouders Arts-Brunken en Mie- pe; 8.30 overl. ouders Voermans- Lijsten. Donderdag: 7 uur Eva Wilhelmina Rojer; 7.45 Hendrik Huisman en Maria Pouwels; 8.30 overl. ouders Voermans-Lijsten. Vrijdag: 7 uur overl. ouders To nen-Vermeulen; 7.45 overl. familie Jeurissen-Gielen; 8.30 Jeannette Es ser. Zaterdag: 7 uur Tonny Kennis; zijaltaar Mathilda Wasscher; 7.45 Maria Verstegen-Janssen; 8.30 ge zinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 M. van Rooy, K. Jeu ken en J. Meesters; 7.45 H. Janssen, Ant. Claassens. Paul Pop en J. Jeu ken; 9 uur J. Evers, C. Evers, J. Rongen en G. Verschuuren; 11.45 P. Philipsen, A. Derks, A. Sanders en B. Peters. Vrij: J. Naus, H. Bosch en R. Vastert. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 2e zondag van de vasten. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 Hoogmis voor Petronella en Johan na Litjens; 10 uur Bernard van den Berg; 3 uur vastenoefening. Maandag: 7.30 Martinus Hendriks, echtgenote en kinderen. Dinsdag: 7.30 gez. maanddienst Martinus Janssen. Woensdag: 7.30 gez. jrd. Peter Jeu ken. Donderdag: 7 uur gez. mnd. Piet Claessens. Vrijdag: 7.30 gez. mnd. Martinus Reijnders. Zaterdag: 7.30 gez. mnd. Ida Phi- lipsen-Keijsers. Biechten van 6.30- 7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRIO Zondag: 2e zondag van de vasten. Leesmissen om 7 uur, 8.15, 9.15 Pa rochiehoogmis om 10 uur; 3 uur Kruisweg en Lof. Eerste kollekte voor de kerk, tweede kollekte Bis dom. Maandag: 7.30 jaard. Engelbertus Martens. Dinsdag: 7.30 zieledienst fam. Janssen-Peters. Woensdag: 7.30 stichting Pastoor Schrom (leesmis); 10 uur Hoogmis tot int. van fam. Classens-Wismans bij gelegenheid van een huwelijks feest. Donderdag: 7.30 zieledienst Gerard Kemmelings, besteld door de buren. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Jos. Ver sieyen vanwege het liefdewerk van O.L. Vrouw van Lourdes. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Ber- nardina Holleman-Verway vanwege het liefdewerk van O.L. Vrouw van Lourdes. 's Avonds van 78 uur gelegenheid tot biechten van 89 u. A.s. zondag eerste zondag der maand., buitengewone kollekte. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 2e zondag van de vasten. Na de H. Missen buskollekte voor het Priesterstudiefonds. 7 uur H. Communie; 7.30 lsm. Anna Colbers- Naus; 10 uur hgm. voor de parochie; 3 uur kruisweg en lof. Maandag: 7.30 gesjk jrd. A. G. Philipsen. Dinsdag: feest van de H. Matthias titelheilige van onze kerk. Verering van de H. Relikwie. 7.30 gest. jrd. Ant. Dinghs en Wilhelmina Kemme lings; 7 uur gez. avondmis Antonet- ta Philipsen-Jacobs. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren; 7 uur avondmis gez. H. Mis voor le vende en overl. leden van Bakkers- bond, Venray. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Philipsen. Vrijdag: 7.30 lsm. Wed. v. Encke- vort-Wilms; 7 uur gez. avondmis overl. fam. Gellings-Verhoeven. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offer den. Biechtgelegenheid: van 67 u. Om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Helma Duykers en Bertha Duykers. Misdienaars: J. Geerets, L. Pee- ters J. Kunen, W. Cleven T. Vullings, G. Swinkels. N.B. Zondag 1 maart le inzame ling van de spaarzakjes van de vas- tenaktie. Wilt u ze in de offerbus werpen achter in de kerk? PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 2e zondag van de vasten. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoogmis voor de afgestorven familie Claessens-Gus- sen; 10.30 leesmis voor de overleden familie Voesten-Fleuren. Om 3 uur kruisweg en lof. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Petronella Litjens; 8 uur lees mis voor pastoor Vostermans. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Gerard Willemse, kindermis voor de meis jes; 8 uur leesmis voor Gerard Ver- koeijen en echtgenote. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes Loenen, echtgenote en Jean Loenen; 8 uur leesmis voor Engel- bert Nellen en Helena Rutten; 's avonds om 7.30 avondmis. Donderdag: 7.30 leesmis voor Hen- ricus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet, kindermis voor de jongens; 8 uur leesmis voor de afgestorven familie Lucassen-Jacobs. Vrijdag: 7.30 leesmis voor P. J. v. Rens, echtgenote en dochter An na; 8 uur leesmis voor de afgestor ven leden van de paardenverzeke- ring. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Vissers-Thielen; 8 uur leesmis voor de overleden fa- mile Beckers-Aben. Van 45 en van 6.307 uur biechtgelegenheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Mientje van Ooi en Anny Loenen. Accolythen: 6.45 L. Jenniskens en J. v. Ooi; 8 uur J. van Vegchel en G. Cornelissen; 9.15 A. Loonen, P. Heesen. L. Weijs en Gerrit Jennis kens; 10.30 BM. Kusters en N. Pij pers. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 2e zondag van de vasten. 7 uur leesmis voor Petronella Bou ten-van Megen; 7.45 leesmis tot dankzegging; 10 uur Hoogmis voor Petrus Pubben vwg. Kerkelijk zang koor; 6 uur vastenoefening. Maandag: 7 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van het H. Hart (Janssen); 7.45 leesmis voor Johan nes Gielen. Dinsdag: Feestdag van de H. Apostel Matthias, 2e van de negen dinsdagen ter ere van de H. Anto- nius; 7 uur gez. H. Mis ter ere van de H. Antonius tot int. van hen die daarvoor bijdragen; 7.45 leesmis voor Henrica Hoedemakers. Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Jo annes van Osch en Joanna Arts; 7.45 leesmis voor Frans Willems en echt genote; 's avonds 7.30 Avondmis, speciaal voor de jeugd ,met korte toespraak. Deze H. Mis komt in de plaats van de Mariacongregatie. Donderdag: 7 u. Hoogmis voor de parochie; 7.45 leesmis voor overl. fam. Gellings-Jilesen. Vrijdag: 6.45 Rozenkransbidden; 7 uur gez. H. Mis voor Martinus Ger- rits vwg. Derde Orde; 7.45 leesmis voor Cornelis Hoedemakers. Zaterdag: 7 uur gest. Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw; 7.45 leesmis v. overl. fam. Muysers-Eyssen; 4 uur biechten voor de kinderen van het 4e schooljaar, daarna voor anderen tot 6 uur; 7 uur Marialof. Nog boekjes verkrijgbaar voor vastenoefening a 20 ct. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 2e zondag van de vasten. 6.30 leesmis uit dankbaarheid v. d. fam. van Soest-Smedts; 8.10 leesmis v. August van de Riet; 9.15 kinder mis; 10.15 Hoogmis v. zekere inten tie; 5 uur vastenmeditatie en lof. Maandag: 7.30 lsm. v. d. overl. fam. Janssen-Philipsen. Dinsdag: 7.30 lsm. v. Gerardus, Harry en Antonetta Vergeldt. Woensdag: 7.30 lsm. v. Lucia Kop- pens-v. d. Broek. Donderdag: 7.30 gez. jaarg. v. Har ry Goumans. Vrijdag: 7.30 lsm. v. Peter en Hu- berdina Claessens-v. Megen en Ma ria Claessens. Zaterdag: 7.30 leesmis v. Peter Smits en echtgenote en hun dochter Maria; gelegenheid om te biechten van 6 tot 7 uur. Vrijdag is geboden vasten- en ont houdingsdag. (LECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 2e zondag van de vasten. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Pee- ters-Claesens; 10 ur hoogmis voor de zielerust van Henricus van Hel den (Merselo); 2.30 Vastenoefening en Lof. Door de'week H. Mis om 7.30 uur. Maandag: tot int. van fam. Mar cellis-van Tilburg. Dinsdag: H. Matthias, Apostel: v. d. overl. ouders van fam. Poels- Peters. Woensdag: v. d. overl. van fam. Peeters-v. d. Beeten. Donderdag: tot int. van fam. Arts- Verhoeven. Vrijdag: tot int. van fam. v. Til- burg-Glaudemans. Vandaag vasten- en onthoudingsdag. 19.30 kruisweg oefening en lof. Zaterdag: v. d. overl. van fam. Heidens-v. d. Pas. Biechtgelegen heid: dagelijks vóór H. Mis; vrijdag voor en na avondoefening. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e zondag van de vasten. 7.30 H. Mis voor Wilhelmus Jennesr kens en Regina Rongen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accoly then: B. Rutten en J. Droesen; 3 uur Gebedsoefening en preek. Misdie naars van de week: Noud en Jan Gielens. Maandag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten. Dinsdag: H. Matthias, apostel. 7.30 H. Mis voor Jacoba Michels-Jacobs. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Mar tinus Ewals en overl. kinderen. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. Derikx-Voesten. Vrijdag: geboden vasten- en vlees loze dag. 7.30 H. Mis voor overl. fam. Peeters-Geerits. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Hen ricus Heesen en Johanna v. d. San- den. Biechtgelegenheid te 7 uur en lof te 7.30 uur. Katechismus: Klassen 1 en 2: les 19. Klassen 3 en 4: oefening van Hoop. Klas 5: 219 220 225. Klas 6: 219 220 225 226. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag van de vasten. 7.30 leesmis voor zal. Cornelis van Oers; 10 uur Hoogmis voor 't gees telijk en tijdelijk welzijn van par.; 2.30 vastenoefening; 2e kollekte voor gebrekkige kind. Maandag: 8 uur leesmis jgt. voor zal. Maria van Meyel-Poels. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Lambertus Houben-Deriks. Woensdag: 8 uur leesmis voor overl. ouders Engelen-Schouren en kind. Donderdag: 8 uur Hoogmis voor zal. Wilhelmina Geurts-Croymans. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts fam. G. A.; 7.30 H. Kruisweg. Zaterdag: 8 u. Hoogmis uit dank baarheid. Accolythen: Harry Geurts, Willy Erben, Ben Burgers. Kerkpoetsen: Jo Bovee en Nelly Classens. Zondag: 2e zondag van de vasten. 7 uur H. Mis voor overl. fam. De Hoog-Coppes; 8.30 gel. jrdst. voor Christina Koenen; 10 uur Hoogmis voor Mart. Bonants en echtgenote. Kapel: 8.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: 6.30 en 7.30 uur gel. H. Missen. Dinsdag: 6.30 H. Mis voor overl. ouders; 7.30 voor fam. Geurts-Ver- schuren. Woensdag: 6e van de 9 woensda gen t.e.v. St. Jozef. 6.30 gel. H. Mis voor Lambert Hofmans; 7.30 gez. H. Mis voor Mia Wijnhoven; 's avonds om 7.30 gel. Avondmis. Donderdag: 6.30 H. Mis voor een zieke; 7.30 voor fam. Vervaart. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. 6.30 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 voor Mia Wijnhoven. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor fam. Janssen. Van 5 tot 5.30 uur gelegenheid om te bceihten, tevens van 7 tot 8 uur. 7.30: Vastenlof. Uitslagen van zondag j.l.: Venray 1Wanssum 1 32 Belfeldia 2Venray 2 05 Venray 4Resia 22 64 Venray 5Hegelsom 2 52 Venray 6Leunen 2 130 Hegelsom 3Venray 7 40 Een vrij groot aantal toeschou wers waren getuige van de wed strijd VenrayWanssum. Het werd een wedstrijd vol spanning en sfeer, doch het voetbal was van een matig gehalte. Zeker, Venray liet bij tijd en wijlen knap spel zien, maar toch nog te weinig om te toeschouwers te imponeren, al dient meteen gezegd te worden dat goed voetbal in een derby erg moeilijk is. Wanssum, dat een beroep had ge daan op haar jeugdige doelman Lenssen, gooide begrijpelijk alles op de aanval, doch dit was kennelijk ook de bedoeling van de SW-ers. Venray brak in de beginfase al di rect enkele malen gevaarlijk door, doch het was Wanssum dat het eer ste succes had. In de 11e min. ont stond een misverstand in onze ach terhoede tussen back en doelman, waarvan de Wanssummer Wijnho ven dankbaar profiteerde en zijn club aan de leiding bracht: 01. Wanssum wist hierna zelfs een licht veldoverwicht te nemen, doch P. Philipsen en zijn secondanten lieten geen steek vallen. Na plm. een half uur gespeeld te hebben wist Venray het spel te verplaatsen en een duidelijke veldmeerderheid te nemen, welke niet meer werd prijsgegeven. De voorhoede draaide goed en de kanthalfs speelden ver dedigend als aanvallend een grote rol. Toch was er nog een strafschop nodig om op gelijke hoogte te ko men. In de 41e min. kwam Venray voor de zoveelste maal gevaarlijk voor de Wanssum-veste. De aanval werd afgeslagen, doch de scheids rechter had een overtreding gecon stateerd en wees resoluut naar de witte stip. P. Smits voltrok het vonnis: 11. Na de thee ging Venray weer meteen in de aanval. Na 18 min. bracht W. Koonings zeer goed op dreef Venray aan de leiding, doordat hij met een hard schot de Wanssum-goalie volkomen verraste. Venray ging door en in de 35e min. was het weer rechtsbuiten Koonings die scoorde. Ook nu weer een dave rend schot, waartegen doelman Lenssen geen enkel verweer had. Nog was het niet genoeg. Vier min. later schoot G. Rongen tegen de paal, doch de attente Hermans wist de bal in doel te werken. Dit doel punt werd echter geannuleerd. Wanssum kwam in de slotfase sterk opzetten. De Venray-achter- hoede wist er wel raad mee. Een maal werd verzuimd in te grijpen en dat was voor Pijpers juist vol doende om met een hard schot de stand op 32 te brengen. Hoewel Wanssum in deze laatste periode nog verwoede pogingen deed om tot de gelijkmaker te komen, gaf onze berdediging geen krimp meer. Zo behaalde Venray een volkomen verdiende 32 overwinning, op een enthousiast spelend Wanssum. Venray 2 was de grote overwin naar van de dag. Zij moesten in Belfeld aantreden tegen de zeer sterke reserves van Belfeldia. Ven ray 2 speelde een goede wedstrijd. Met de rust was de stand 02 in het voordeel van Venray. Daar Bel feldia goed partij gaf was men tij dens de pauze nog lang niet zeker van de overwinning. In de tweede helft werd er nog een schepje op gedaan en met nog drie doelpunten werd het een royale 05 Venray- zege, zodat ze ook na deze wedstrijd nog onverslagen bleven. Venray 4 behaalde een 64 over winning op Resia. Tot tweemaal toe kreeg Resia een doelpunt cadeau, doordat de Venray-verdediging in eigen doel schoot. De voorhoede van ons vierde was echter goed op dreef en wist 6 x het net te treffen, ter wijl de Venray-goalie slechts 4x de bal uit de touwen behoefde te ha len. Einduitslag: 64. Venray 5 bleef ook al niet achter aan de rij der overwinningen. Met 52 bonden zij de reserves van He gelsom aan de zegekar. De mannen van Venray 5 met „old good" Ton Arts, kunnen terugzien op een goe de wedstrijd. Venray 6 bezorgde de man aan het scorebord handen vol werk. Ook de doelman van Leunen 2 had het niet naar z'n zin. Maar liefst 13 x moest hij de trieste gang naar het net maken. Uitslag Venray 6 Leunen 2 130! Het spreekwoord „lest best" gaat ditmaal niet op, want Venray 7 heeft het niet tot winst kunnen brengen. Zij verloren in een zeer matige wedstrijd van Hegelsom 3 met 40. Programa zondag 23 februari: V.C.H. 1Venray 1 2.30 uur Venray 3America 1 2.30 uur RKDEV 3Venray 4 12.00 uur Venray 5Kronenberg 1 12.00 uur Kronenberg 3Venray 6 12.00 uur Venray 7America 4 12.00 uur Als we de standenlijst bekijken, wordt Venray 1 favoriet geacht te gen V.C.H. De praktijk heeft echter geleerd dat het voor Venray altijd moeilijk winnen is aan de Horster- weg. Toch menen we dat ditmaal Venray 1 niet kansloos behoeft te zijn. Thuis werd gewonnen en dat kan er ook nu inzitten als er met dezelfde geestdrift wordt gespeeld als de laatste wedstrijden van ons eerste gezien hebben. Venray 2 is vrij. Venray 3, dat de puntjes nog hard nodig heeft, krijgt America 1 op bezoek. Wil men tot winst komen, dan zal van meet af aan hard aan gepakt dienen te worden. Venray 4 gaat naar Arcen en krijgt het daar tegen RKDEV 3 ogenschijnlijk niet zo moeilijk. In de uitwedstrijden spelen de SW-ers echfer niet zo sterk, zodat we het hier houden op een gelijkspel. Heeft Venray 5 de juiste cadans weer gevonden? Zondag krijgen ze bezoek van Kronenberg 1. We geven Venray 5 een reëele kans op de vol le winst. Van Venray 6 behoeven we eigen lijk alleen maar te schrijven, dat ze gaan winnen, ditmaal in Kronen berg tegen het 3e elftal van die naam. Venray 6 neemt nog steeds kop in haar afdeling. Van Venray 7 wordt tegen Ame rica 4 minstens een gelijkspel ver wacht. TOTO Volgende week donderdag 27 fe bruari inleveren van de 3e reserve- toto. Gemakshalve ontvangt U hier bij een foldertje waarop de te spe len wedstrijd vermeld staan. In de vriendschappelijke wedstrijd MolenwiekersDIS comb, zorgden beide ploegen aanvankelijk voor at tractief voetbal, door beurtelings met vlotte en goed opgezette aan vallen de verdedigingen op de proef te stellen. Er ontstonden dan ook hachelijke momenten voor beide doelen, maar met kunst en vliegwerk wist men stand te houden. Na een kwartier spelen dacht iedereen rechtsbinnen Beerkens te zien scoren, doch zijn schot werd door de lat gekeerd. Ook aan de andere zijde had men bepaald niet over geluk te klagen, toen een schot van de DIS-rechts- buiten via de paal achter 't doel be landde. Ondanks de vele doelrijpe kansen wist men voor de rust toch niet meer te scoren. Ook in de eer ste 25 min. na de rust verkeerden beide doelen beurtelings in gevaar, echter zonder dat er doelpunten vie len. Toen echter was 't invaller mid- voor Nogarede die de Oirlo-doelman geen kans gaf: 10. In de volgende 5 min. vielen er 3 aoelpunten, resp. door J. Smits, W. Linders en Lataparissa, die de stand op 40 brachten. Oirlo brak nog enkele keren ge vaarlijk door, maar de Molenwie- kers-defensie gaf geen krimp. Vijf min. voor het einde was 't J. Smits die de stand op 50 bracht. Ondanks deze 50 overwinning leden de Molenwiekers toch een groot verlies. 2 min. voor 't einde nl. kwam doelman H. Peeters zo onge lukkig met de paal in aanraking, dat hij per ambulance naar 't ziekenhuis werd overgebracht. Hij i9 voor de eerstkomende weken uitgeschakeld. Vanaf deze plaats spoedige beter schap. Een met enkele invallers ver zwakt 2e elftal verloor van EW met 40. Molenwiekers 3 reisde tevergeefs naar Merselo, daar de scheidsrech ter verstek liet gaan. Programma voor zondag a.s. Molenwiekers 1Oostrum 2 2.30 u. America 3Molenwiekers 2 Molenwiekers 3Ysselsteyn 3 12.00 Leunen 1 vertrok zondag met een hele schare supporters naar Horst om daar koploper Wittenhorst 5 te bekampen. Leunen startte in hoog tempo en zette het Wittenhorst-doel van meet af aan onder zware druk. Verschillende kansen werden niet benut en andere keren had onze voorhoede met pech te kampen: een schot tegen de binnenkant van paal kaatste terug in het veld; bij een andere schermutseling voor het Horster-doel viel een goal, waarbij echter een speler buitenspel stond. Over 't algemeen speelden onze jongens te zenuwachtig, waartegen over de Horster oude rotten het spel beter bekeken. Vlak voor rust viel het enige doelpunt voor Horst: een gevaarlijk boogballetje waaraan de Leunse keeper zich verkeek. In de tweede helft had Leunen nog steeds de meeste aanvallen, doch Horst verdedigde nu sterk, zo dat de wedstrijd met 10 in ons nadeel eindigde. Leunen 2 moest naar Venray 6 en verloor met 130. Programma a.s. zaterdag: Onderlinge wedstrijd 2 B-elftallen, aanvang 2.30 uur. Kronenberg AlLeunen Al 2.30 vriendschappelijk, vertrek 1.30. Programma voor zondag: Leunen 1Wanssum 3 1.30 uur Griendtsveen 2Leunen 2 2.00 uur vertrek 1.00 uur. Zondag speelden zowel het eerste dames- als herenelftal thuis een moeilijke en onprettige wedstrijd te gen Heerlen. De heren begonnen plm. twee uur met de bully. Een vrij rustig op en neergaand spel ging vooraf aan een serie strafcomers in het voordeel van Venray. Na plm. 5 minuten werd de bal uit een van deze strafcorners zo scherp en hard ingeslagen dat de Heerlense doelverdediger er geen vat op kon krijgen (10). Het verdere verloop van de eerste helft was rus tig en niet uitgesproken gevaarlijk in tegenstelling tot de tweede helfc, die veel vuriger en hardér was, maar er kwam geen verandering in de stand. De doelverdedigers verrichtten prachtig werk en hielden zoals reeds vermeld, hun heiligdom schoon. De dames speelden een slappe on geïnteresseerde wedstrijd. Dat de overwinning zeker zou komen bleek al na enige minuten toen Venray zonder veel moeite een voorsprong van 20 nam. Heerlen heeft hier even iets tegenover gesteld zodat de stand op 21 kwam. Met nog twee doelpunten ging MHCV de rust in. Na enig oponthoud tijdens de rust, veroorzaakt door een van de scheids rechters en ten top gedreven dooi de Heerlense supportersschare, werd de wedstrijd hervat. In deze speelhelft scoorde Venray nog verschillendè malen en ook kon den de Heerlense dames nog één maal het Venrayse doel vinden. 'n Bijzondere vermelding verdient de dubbele hattrick van onze mid- voor, die zowel in de eerste als in de tweede helft 3 doelpunten scoor de. Uitslag 92. Zondag a.s. gaat dames 1 naar Maastricht, een moeilijke wedstrijd om de le plaats. Heren 1 is vrij. Iedereen wordt verzocht de voor hem/haar bestemde training te be zoeken. Voor overige mededelingen zie aankondigingen bij apotheek Cals. Ook deze week werd er niet ge traind. De Venrayse dames eisten de zaal voor zich op, om de nieuwste modecreaties te aanschouwen. Door de carnavalsdrukte is er de laatste weken bijna niet getraind. Wanneer we dan bedenken dat op 22 maart de clubkampioenschappen worden gehouden, hoeft het geen betoog, dat er de komende weken zeer hard geoefend zal moeten wor den. De revanche-wedstrijd tegen Horst, die dan eveneens zal plaatshebben, eist een team, waarvan iedere judo ka in goede conditie verkeert. De meeste van onze senioren zullen nu wel uitgerust zijn van de carnavals vermoeienissen, zodat het niet an ders kan of ze hunkeren ernaar eens stevig aangepakt te worden. Het publiek verwacht op wedstrij den natuurlijk goede judoworpen te zien. Dat betekent dat er hoogstaand judo wordt verwacht. Nu is dat voor zo'n jonge vereniging als de onze wel wat veel gevraagd. Maar wan neer er de wil is om te winnen, dan zullen er ongetwijfeld verschillende tegenstanders een luchtreis maken. Als we ons best doen zullen we wel licht een beter resultaat behalen dan eertijds in Horst. We vertrouwen erop dat dinsdag avond niemand op het appèl zal ont breken. DAMESZWEMCLUB HZPC Eerste lustrum Dameszwemclub HZPC gaat 26 febr. a.s. haar eerste lustrum her denken met een bijeenkomst voor de leden tot 14 jaar in het Patronaat te Horst, aanvang half 3. De goo chelaar Prof. Albertino zal voor het jeugdige publiek optreden, terwijl de leden nog enkele verrassingen wachten. De oudere leden komen samen op donderdag 5 maart. Toegang tot de bijeenkomsten is gratis op vertoon van de lidmaat schapskaart voor 1964. Jeugdige le den, die hun contributie nog niet betaalden kunnen deze nog tot 25 februari afdragen aan de secreta resse mevrouw M. L. Linssen-Vaes- sen. Wervelstraat 19, Horst en de oudere leden nog tot 4 maart a.s. De contributiekaart 1964 is dus beslist nodig als gratis entreebewijs. Zwemtrainingen in Venlo Voor de oudere leden is er iedere donderdagavond een zwemtraining in Venlo. Vertrek om 9 uur nam. vanaf het St. Lambertusplein te Horst. Wij vragen nog steeds P ER SO N EE L s- geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek; brj de portier N.V. INALFA VENRAY

Peel en Maas | 1964 | | pagina 6