Bij een afscheid F. de Vocht Jaarvergadering Venrayse aannemers ZWEMMEN Burgerlijke Stand NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. W. J. A. BLOEMEN Stationsweg 5 Telefoon 1465 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat, tel. 1504. GROENE KRUIS Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de Kom. Voortaan op ieder zuigelingenbureau pokken zetten. CONSULTATIEBUREAU vrijdagsmorgens van 9.30-10.30 uur. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Kruijsen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 Wat Ties d'r van zit? Dat huurde op 25 jannewari in CircUs Mök. HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Hervormde Kerk te Blitterswijck begint zondag om 10.30 uur. Predikant is de heer v. d. Heyden uit Nijmegen. ORIëNTATIERIT TE VENRAY Op zondag 26 januari a.s. wordt te Venray een grote oriëntatierit ge houden. Er wordt gereden volgens KNMV-reglement 1963. Startbureau is „De Burggraaf" te Venray. De le deelnemer start om 13.30 uur. Er is een A-klasse voor geroutineerde rij ders en een B-klasse voor hen die op ralleygebied nog weinig ervaring hebben. Er zijn waardevolle prijzen beschikbaar, zowel voor de A- als B-klasse. Radio's, elektrische scheer- apparaten, strijkijzers enz. Inlichtingen worden verstrekt bij: Oranjestraat 12. ERWTENSOEP-AKTIE T.B.V. DE VREDESKERK Afgelopen week hield het aktie- comité Vredeskerk haar eerste ver gadering. Het werd nl. tijd weer eens te gaan denken aan het jaarlijkse zo merfeest, dat intussen wel bij ieder een overbekend zal zijn. Als officië le data werden vastgesteld 7, 9 en 10 mei a.s. Aan dit zomerfeest gaat echter op de eerste plaats een erwtensoep- aktie vooraf en een loterij. Zoals U in de advertentie kunt le zen, wordt deze aktie gehouden op woensdag 22 januari a.s. De melkventers van de%Coöp. Zui velfabriek Venray zullen deze soep huis aan huis bezorgen en zij zullen er zoveel mogelijk voor zorgen dat zij iedereen voor 12 uur bezocht hebben. Ook Oostrum en Leunen zullen van soep worden voorzien. Het belangrijkste is echter, dat U allen mee zult eten, want voor 85 ct. per liter doet U Pastoor Geerits weer een enorm plezier. TONEEL TE LEUNEN De Toneelvereniging „Comedia' zal a.s zondag 19 en maandag 20 jan. toneelavonden verzorgen in het pa tronaat. Zij zullen voor het voet licht brengen het blijspel in drie bedrijven: „Rapalje over de vloer", door oop Spit. Ten bate van Hand boogschutterij „St. Joris" en Toneel vereniging „Comedia". Zie ook ad vertentie elders in dit blad. ROERMONDSE RECHTBANK Dinsdagmorgen stond de 23-jarige W. uit Venray-Boshuizen terecht wegens diefstal en joy-riding. Hij had reeds één maand in voorarrest doorgebracht. De reclassering verzocht de recht bank om een gecombineerde straf, waarvan het onvoorwaardelijk ge deelte gelijk zou zijn aan het reeds ondergane voorarrest. De oficier van justitie meende niet met dit advies te kunnen mee gaan, toen hij vijf maanden met af trek, waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar eiste. Uitspraak over veertien dagen. AGENDA CENTRALE KAB VENRAY Maandag 20 jan. half acht in Ho tel Kemps jaarvergadering bouw vak. Dinsdag 21 jan. half acht in zaal Manders feestvergadering Landar beiders. Woensdag 22 jan. 20 uur in De Burggraaf jaarvex-gadering KAV. Willen de penningmeesters van de diverse vakbonden hun ledenlijsten voor een dag afstaan aan de sekre- taris der centrale om deze te con troleren. Of Handrie tandpien hit? Dat ziede op 25 jannewari in Circus Mök. MISSIECLUB De Missieclub boekte dit jaar weer een succes met haar ouder avond en de twee kindervooretellin- gen. Het bezoek van de kindervoor stellingen viel een beetje tegen, maar toch haalden wy op zaterdag 38,en op zondag 62,60 op. De ouderavond had een opbrengst van 53,samen dus 153,60. Dit is geweldig. Daarbij kwam nog dat we totaal aan giften 46,25 ophaalden. Aan alle milde gevers onze hartelijke dank. Ook waren er winkeliers die goederen gaven voor het Francy- Fair. Ook aan hen onze hartelijke dank. Als wij misschien nog iemand vergeten zijn te danken, hij zij bij deze bedankt. Op financieel gebied staat de MJC er nu zo voor: Vorige saldo 365,83 Opbrengst voorstellingen 153,60 Donateursgeld 39,50 Contributie 15.90 Missiebusje 10,73 Saldo 585,56 Het Venrayse „openbare leven" als we dat zo mogen zeggen, heeft deze maand afscheid moeten nemen van twee mensen, die ieder voor zich een belangrijke taak in onze gemeenschap hadden. Ze hebben de leeftijd bereikt, waarop de pensio nering ingaat en jongere krachten het werk voortzetten, wat zij zo niet begonnen zijn, dan toch wel groten deels hebben opgebouwd. DE HEER VAN DE VORST is in alle Venrayse gezinnen een goede bekende geweest. Deze in 1898 in Geysteren geborene kwam in 1929 in dienst bij de Provinciale Limburgse Electriciteits Maatschap pij als een van de 6 meteropnemers, die toen werden aangesteld voor Noord-Limburg (Mook t.m. Roer mond). Voordien was hij enkele jaren ca valerist geweest onder dienst en manusje-van-alles bij de kanton rechter Mr. Janssen in Roermond. In 1926 was de electrificatie van Venray een feit geworden en in 1929 kon de toenmalige monteur Hame- leers, die meteen ook de incasso'; moest verzorgen, dat allemaal niet meer af, i-eden waarom een nieuwe meteropnemer moest worden aange steld. Na enig proefdraaien in Horst kwam de heer v. d. Vorst naar Ven ray om daar tot januari van dit jaar trouw elke electriciteitsmeter een maal per maand op te nemen. In datzelfde Noord Limburg werken thans zo'n 30 meteropnemers, wel 'n bewijs hoe niet alleen het inwoner tal gegroeid is, maar ook de elec- triciteits-afname. In 1929 moest v. d. Vorst behalve in de hele gemeente Venray eenmaal per maand zich laten zien in Geys teren, Wanssum, Mëerlo, Broekhui zen, Broekhuizenvorst, Blitterswijck, Swolgen en Tienray. Daarnaast moest hij zorgen voor alle mogelijke schakel- en regelklokken, die in die tijd zorgden voor een apart avond tarief. In die dagen had "hij precies een hele ochtend werk om alle wo ningen in Venray-noord en west te bezoeken, iets waar men thans 10 volle dagen over doet. Er zijn in die bijna 35 jaren miljoenen guldens door de heer v. d. Vorst zijn vin gers gegaan. Een zeer voorzichtige schatting komt aan het formidabele bedrag van meer dan 25 miljoen. Dat hij op zijn maandelijkse toch ten het nodige beleefd heeft is van zelfsprekend. Hij heeft het lief en leed, geboorte en dood in ontelbare families van nabij meegemaakt en is in die jaren geworden een trouwe gast, die men het feit dat hij altijd maar geld kwam halen zelfs niet meer kwalijk nam. Hij heeft de tijd van het kooldraadlampje nog mee gemaakt en het feit dat iemand, die een heel tientje aan de PLEM moest betalen als een der grootste afne mers van Venray beschouwd werd, Hij heeft de electrificatie meege maakt, van de simpele kippenhok verlichting, tot die voor de zwaar ste hydraulische persen. Hij heeft de gaslampen zien vervangen door een electrische straatverlichitng en het houtskoolstrijkijzer zien verdwij nen voor een elektrisch. Hij heeft radio en telvisie op zien komen en onder de oorlog de mensen op rant soen moeten stellen. Kortom zo iemand de elektrificatie en daar mede de vooruitgang van deze streek aan de lijve heeft ondervonden, dan is het de heer v. d. Vorst, die hetzij te voet hetzij met de fiets, meerma len de wereldbol rondgegaan is. En die daarnaast als Sinterklaas al ja ren beroemd is onder zijn collegae in heel Noord Limburg, waar hij al jaren als zodanig de kinderen komt verrassen. Het schijnt dus „ergens' in deze familie te zitten. Aan al dit secuur werk is een eind gekomen en de heer v. d. Vorst gaat zijn welverdiende rust genieten. Toch zal hij nog dikwijls gemist worden. Datzelfde kan gezegd worden van de heer L. KLEUSKENS die op 1 februari a.s. als kantonnier van de Prov. Waterstaat zijn werk neerlegt. Deze Horstenaar van ge boorte kwam in 1925 als kantonnier op de Provinciale weg VenloVen ray als opvolger van de heer Strij bosch. Zijn rayon was ongeveer zo'n 5,5 km weg achter Leunen en de eerste jaren bestond zijn taak om de toenmalige grindweg (3,5 m br.) in zo'n goed mogelijke conditie te houden. D.w.z. de gaten moesten ge dicht worden met een mengsel van kiezel en leem en de beruchte en beroemde dwarshouten moesten worden aangebracht, die de 1020 karren, welke per dag er overheen kwamen, een bepaald spoor te laten volgen, zodat niet alles stuk gereden werd. Ook de heer Kleuskens heeft mid den in zijn werk de evolutie van deze streek aan de lijve ondervon den. Hij heeft het verkeer zien groeien, de karren vervangen zien worden door auto's en vrachtwa^ gens, hij heeft de opkomst van de fiets en de brommer meegemaakt en gezien hoe het aantal voertuigen dat van „zijn" wegstuk gebruik maak te groeide van 10 karren tot 4000 wagens per dag. Hij heeft met het vei'keer de weg zien groeien, waarbij zijn adviezen dikwijls werden ingeroepen. Voor de oorlog werd de grintweg verbeterd en verbreed tot 4,5 meter. Er wer den stukken gebutineerd, fietspaden aangelegd. Na de oorlog met het steeds intensiever wordende verkeer is de weg helemaal gebitumeerd en nogmaals verbreed tot 6,5 m. en nir is men al plannen aan het maken om een hele nieuwe weg aan te leggen, om deze weg te ontlasten. Een ontwikkeling die de heer Kleus kens allemaal van nabij heeft ge volgd. En als men nu in de winter dagen in sneeuw en ij zei over deze wegen rijdt en betrekkelijk veilig rijdt, omdat er „gestrooid" is, dan realiseren zich zo weinig mensen dat dit het werk is van kantonniers, die als andere nog rusten al bezig zijn om de weg sneeuw- en ijsvrij te maken, het verkeer zo ongehin derd mogelijk doorgang te laten vinden. Als onze wegen er keurig bij liggen en de wagens door kun nen, de fietspaden de fietser in staat stellen zonder ongelukken zijn doel te bereiken, dan geseft men zo wei nig dat daarvoor de kantonnier de verantwoordelijke man is, die moet zorgen, dat de wegen schoon zijn, dat het water weg kan, het onkruid verdwenen is, de hagen geschoi*en, de fietspaden vrij van ongerechtig heden Het is o.m. de heer Kleuskens die 39 jaren lang zijn stuk weg al zijn zorgen heeft gegeven en die, be scheiden op de achtergrond, zijn niet kleine steentje heeft bijgedragen aan de uitbouw van deze streek. 40 jaren ambtenaar Donderdag werd in een bijeen komst ten gemeentehuize de heer F. A. J. M. de Vocht gehuldigd in ver band met het feit dat hij 40 jaren in dienst is bij de gemeente Venray. De heer de Vocht is Bxrabander van geboorte (1902) en kwam op 16 januari 1924 na enkele jaren volun tair te zijn geweest op het gemeen tehuis van Cuyck naar Venray, waar Burgemeester O. v. d. Loo hem aanstelde als ambtenaar ter secreta rie alhier. Van „jong-maatje" is hij opge klommen tot Chef van de afdeling Burgerlijke Stand, Bevolking, Mili taire Zaken en Verkiezingen, wel ke post hij in 1953, na het overlijden van de heer Aerts, verliet om chef te worden van de afdeling: Algeme ne Zaken. Nog onlangs werd de heer de Vocht beëedigd als loco secretaris als opvolger van de heer J. v. d. Boom. Als secretaris van de Landbouw- commissie.jen_van -de .Commissie van Openbare Zaken zorgt hij voor een vlotte notulering van en het uit voeren van deze belangrijke raads- commissies. De Burgemeester die hem in deze feestelijke bijeenkomst toesprak bracht hem dank voor het vele werk wat de heer de Vocht voor de Venrayse gemeenschap heeft ge daan. Op deze kalme en rustige ambtenaar kon men immer op aan, aldus de Burgemeester, die hem na mens het gemeentebestuur een ca deau aanbood als herinnering aan deze dag. Secretaris Vorst bracht de geluk wensen over namens het personeel en roemde in de jubilaris de colle gialiteit en het vertrouwen dat het Venrayse publiek in vele aangele genheden in hem stelt. Ook namens het personeel werden de heer en mevrouw de Vocht herinneringen, aan deze dag aangeboden. De nee je Prins Aster enne kumt dan issie d'r op 25 jannewari in Circus Mök. Op de jaarvergadering van de Ned. Kath. Aannemers- en Bouw- vakpati'oonsbond afd. Venray kon men afgelopen maandag de adjunct secretaris van het hoofdbestuur, de heer Janssen de wel opmerkelijke stelling horen verdedigen dat de pendel naar Duitsland van bouw vakkers geen groots probleem is voor de bouwwereld. Ten eerste om dat minstens 70 pet. geen bouwvak kers zijn, zoals wij die kennen en ten tweede dat van de resterende 30 pet. het grootste deel technisch min- dei^waardig is. We hebben wel eens ook uit de bouwwereld andere meningen horen verkondigen en vin den bovendien deze stelling tame lijk bout omdat er niemand is, die precies kan zeggen hoeveel bouw vakkers er in Duitsland werken, laat staan wat hun kwaliteit is. Bo vendien lijkt het ons wel een tik keltje bizar dat de Duitse aannemers de heel wat hogere lonen zullen gaan betalen aan wat hier tussen de regels door een stelletje prutsers wordt genoemd. Vast staat wel dat deze mensen in Duitsland woningen bouwen, woningen, die we mede door de pendel hier moeten missen; Overigens was er op deze jaarver gadering veel te horen. Zo bleek dr positie van vele klein aannemers noj wel gezond, maar hun aantal schijnï te groot te zijn. Hierover wordt een onderzoek ingesteld, maar 20.000 zelfstandigen is te veel in een zich industrialiserende bouwwereld, waar Ondernemerschap nu meer gevraagd wordt dan vakmanschap. Men was tevreden over de woningbouwpres- taties in deze streek in het afgelo pen jaar, al wordt de wens steeds sterker gehoor voor toewijzing van extra woningcontingenten in de vrije sector, waarin vooral de kleine on- deelnemers hun capaciteit volledig kunnen inzetten. Wat het nieuwe jaar brengen zal is nog onzeker, omdat de conse quenties van de nieuwe loonronde nog steeds niet te overzien zijn. Dit verwekt onrust, die de continuiteit van het bouwen kan verstoren. Een ander vraag die op deze ver gadering is opgeworpen was of het niet tijd gaat worden dat de veelal kleine afdelingen van de aannemers- bond in Limburg Venray telt 32 leden niet in groter verband moe ten samen doen. Deze zienswijze had de volledige steun van het hoofdbestuur, temeer waar uit grotere afdelingen grotere macht opbrengen t.a.v. het bouw beleid in bepaalde streken. De vergadering, die onder leiding stond van de heer Raedts had een zeer geanimeerd verloop, ondanks het feit dat een zo moeilijke materie als de nieuwe loonronde, de door- bei'ekening daarvan en de risico factor onderwerp van gesprek wa ren en nader wei'den toegelicht door genoemde adjunct-secretaris. De jaarverslagen van secretaris Ouden hoven en penningmeester Dinghs toonden een grote aktiviteit. Enne zilveren Vorst Den is ter op 25 jannewari in Circus Mök. Met drie invallers stond het Ven rayse judoteam zondag op de judo- mat in Horst. Ingepas, Barents en J. Linders waren helaas verhinderd. Zo kregen de reserves de zware taak op zich misten om drie topfiguren uit de Venrayse judowereld te ver vangen. De jongens hebben goed hun best gedaan, maar we werden te genover te grote problemen gesteld. Er werden maar twee partijen ge speeld; tegen Horst en Lottum. Lot- tum verloor van Horst met 4017 en van Venray met 3020. Dat Lot tum met zulk gering puntenverschil eindigde, valt echter gemakkelijk te verklaren. Hier stuurlde men een negental de mat op van stug verde digende beginnelingen, waarbij men bijna geen worpen kon indraaien. Deze mannen trokken verwoed ten aanval. Met ferme trappen en brute kracht gelukte het hun toch nog om enkele punten te verzamelen. Hoe zeer Lottum's ploeg ook haar best ■deed, wat ze hier lieten zien had weinig met judo gemeen. Venray be haalde tegen hen drie overwinnin gen, door Francken, Hartevelt en v. Goch, vier partijen eindigden onbe slist en twee maal konden de tegen standers zegevieren. Tegen Horst kregen we een zware nederlaag te slikken. De eindstand was 5010. Driemaal onbeslist, en maar liefst 5 verliespunten kregen we te incaseren. Slechts J. van Goch kon door een houdgreep zijn tegen stander uitschakelen. Dit was dus de enige overwinning tegen Horst. Zo werd tenminste de eer gered. Al met al wedstrijden om maar gauw te vergeten. De jeugd kwam beter voor de dag. Horst en Venray wonnen beiden van Lottum en speelden tegen elkaar gelijk. Zo nu en dan zagen we en kele zeer goede worpen. Er werden aardig wat punten gescoord. Venray had zeker wat meer verdiend dan een tweede plaats, het geluk was evenwel niet met hen. De uitslagen luiden: HorstVenray 4040; Lot tumVenray 5060; HorstLottum 5032. Door het kleine verschil van tien punten werd Horst als eerste geklasseerd. Hier waren het F. Pop, Oudenhoven en Terwijn, die beide partijen wonnen. Het verraste ieder een hoe sommige jongelui ten aan val trokken. Met een houding, als van jarenlang wedstrijdervaring, volgden de heupworpen en sutemi's elkaar op. Uit deze wedstrijden bleek dat we ons voor Venray's toe komst geen zorgen hoeven maken. In maart zal Horst hierheen ko men voor de revanchewedstrijd. Ho- penlijk bereiken we dan betere re sultaten. Zurreg dagge d'r beej ziet op 25 jannewari in Circus Mök. ZWEMCLUB SPIO Er liggen bij de secretaris, Grote straat 9a, nog steeds enkele contri- butiekaarten voor 1964. De leden worden dringend verzocht deze af te halen, oude contributiekaart inleve ren. Bij de heer Goedhart, Esdoorn straat 2 liggen enkele artikelen, die in bus of zwembad gevonden wer den, t.w. een camel kleurig jongens jasje, een paar gebreide wanten, een ketting met medaillon, een zwem gordel. Eigenaars kunnen hun spul len daar terug bekomen. Venraods Hofkapel. Volop in aktie op 25 jannewari in Circus Mök. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, nog vooreien van de H. Sacramenten der zieken, in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Venray, onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader, broer, zwager en oom HENDRIKUS HUBERTUS ARTS weduwnaar van GERTRUDA MARIA VAN GERVEN in de ouderdom van 82 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw godvruchtige ge beden aan. De diepbedroefde familie: Venray: C. ARTS J. ARTS-SIJBERS en kinderen Venray: J. ARTS J. ARTS-BRUNKEN en kinderen Venray: M. ARTS TH. ARTS-VAN SAMBEEK en kinderen America: M. ARTS G. ARTS-SCHOEBER en kinderen Venlo: W. STOOT-ARTS J. STOOT en kinderen Venray: H. STEVENS-ARTS J. STEVENS en kinderen Breda: G. SAMUELS-ARTS J. SAMUELS en kinderen Fam. ARTS Fam. VAN GERVEN Venray, 14 januari 1964. Heuvelstraat 15 De plechtige H. Mis van Requiem zal plaats hebben zaterdag 18 jan. a.s. om 9.30 uur in de Parochiekerk van St. Petrus-Banden te Venray, waar na begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Bijeenkomst: Heuvelstraat 15 om 9.00 uur. Rozenkransgebed: a.s. donderdagavond om 7 uur in bovengenoemde kerk in de week van 9 t.m. 15 jan. 1964 GEBOREN: Maessen, Johannes, Heidesemolen weg 5. de Rijk, Robertus, St. Jorispark 5. Oudenhoven, Stefanus, Eikenlaan 35 Ponjée, Catharina, Deken Thielen- straat 18. de Wit, Antonius, Timmermanns- weg 3. Loonen, Joseph, Hoogriebroekse- weg 17. Reijnders, Jacobus, Lindenstraat 27. Linders, Maria, Peter Janssenw. 20. Wilmsen, Antonius, Peelw'eg 4. Kreijfelt, Antonius, Overloonsew. 30. Driessen, René, Deurneseweg 10. Coolen, Gerardus, Joh. v. Wytten- horstweg 18. OVERLEDEN: Vermeulen, Elisabeth, geh. gew. met Maassen, Johannes, 59 jr., te Venray. Paulus, Mathijs, echtgenoot van v. d. Ven, Wilhelmina, 86 jr., z.b. te Venray. Arts, Hendrikus ,geh. gew. met van Gerven, Geertruida, 82 jr., z.b. te Venray. ONDERTROUWD: Barents, Peter, 22 jr., tegelzetter te Venray, Kulutweg 8 en Peeters, Johanna, 22 jr., z.b. te Venray, Langeweg 36. Jansen, Cornelis, 27 jr., schilder te Venray, Stationsweg 93 en Flfn- senberg, Maria, 20 jr., kantoorbe diende te Venray, Langeweg 32. Coppus, Henri, 22 jr., huisschilder te Venray, Maasheseweg 34 en Jans sen, Petronella 20 jr., kantoorbe diende te Venray, Kempweg 9. Janssen, Theodores, 26 jr., mijnwer ker te Venray, Oude Oostremse- weg 43 en Janssen, Hendrika, 19 jr. kapster te Venray, Oude Oostrem- seweg 43. GETROUWD: Rongen, Wilhelmus, 32 jr., metaal bewerker te Overloon en Litjens Theodora, 27 jr., te Venray. Schaeffers, Cornelis, 29 jr., leraar N.O. te 's-Gravenhage en van Lip- zig, Antonetta, 23 jr., verpleegster te Venray. Appels, Adrianus, 31 jr., textielhan delaar te Venray en Cup, Louise, 26 jr., verpleegster te Tegelen. Hekkens, Andreas, 33 jr., onder houdsmonteur te Tegelen en Wij- nands, Helena, 24 jr., te Venray. BEKROOND Zes chef-koks van belangrijke Hotel- en Restaurantbedrijven heb ben op de grote Horeca tentoon stelling in de RAI te Amsterdam 180 opgemaakte schotels beoordeeld die door verschillende koks in Ne derland zijn samengesteld. Een eer ste prijs werd door hen toegekend aan de kok F. J. Swaghoven uit Venray. ONGELUKKEN Donderdag 9 jan. botste een trac tor en een vrachtauto tegen elkaar op de Horsterweg. Er was alleen materiële schade. Vrijdag 10 jan. was het te doen op de hoek Marktstraat-Schoolstraat waar een bromfietsberijder, die geen voorrang verleende geschept werd door een vrachtauto. De bromfietser reed door de voordeur een bloemen- zaak binnen en moest deze aanrij ding, evenals de duo-pasasgier met lichte verwondingen betalen. Zondag 1 jan. reden op het Hense- niusplein twee personenauto's tegen elkaar. Er was wat materiële scha de. Maandag 13 jan. was de dag van de slippartijen. In de Grotestraat botste een bestelauto tegen een licht mast en even daarna gebeurde het zelfde op de hoek HofstraatJulia nasingel. Op de Horsterweg reed een personenauto ook weer door de gladheid tegen een boom. ERNSTIGE VAL Tijdens werkzaamheden in de maalderij van de firma J. te Oos- trem kwam woensdag de heer S. van de maalzolder te vallen, waar bij hij zo ernstig aan het hoofd werd verwond, dat hij in ernstige toestand naar het ziekenhuis werd overge bracht. Ondanks het feit dat 't voorlopige koopcontract met de grote Engelse industrie Rank Xerox nog niet is getekend, is men cp het industrieter rein reeds volop bezig voorbereidingen te tref fen om de bcuw van de nieuwe fabriek te be spoedigen. Men ver wacht immers binnen afzienbare tqd de rqks- goedkeuring voor het eerste gedeelte van deze fabriek. Thans is bezig waterputten gereed te maken, en enkele borin gen hebben al plaats ge had. foto: Gerard Kreysen Zaterdagmiddag werd Venray's brandweer gealarmeerd voor brand in een woonwagen, gestationeerd op de nieuwe verbindingsweg Deurnese wegLeunseweg. De wagen brandde geheel uit, doch persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Foto: G. Kreijsen.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 2