S.V.V. NIEUWS V.V. OOSTRUM S.V. LEUNEN ATLETIEK BASKETBAL BADMINTON Ariaens Kosman &Zo. BILJARTEN JUDO SCHAKEN I1 Rl AENS-ROYERS DE MOLENWIEKERS R T HU I VENRAY - GROTESTRAAT 18 •..-Q TEL. 1253 Wanneer we de resultaten bekij ken van de SV V-elf tallen, die zon dag j.l. binnen de krijtlijnen ver schenen moeten we zeggen dat ze somber zijn, uitgezonderd Venray 4 dat een grote overwinning behaalde. Venrav 1 leed een smadelijke 25 nederlaag tegen WH '16. In de beginfase zag het er hele maal niet naar uit dat Venray zou gaan verliezen. Na eerst enkele Ven- ray-aanvallen afgeslagen te hebben, moesten de gasten in de 6e min. zwichten. De goed meegekomen B. Peters bezorgde Venray de leiding: 10. Het was dezelfde speler, die het tweede doelpunt inleidde. Twee min. na de openingstreffer ontving rechtsbuiten B. Peters de bal in vrije positie op het middenveld, dreef op passeerde enkele tegenstanders en gaf keurig door naar P. Volleberg, die op zijn beurt V. Lucassen van een pas bediende. Met een keihard schot verschalkte hij de VVH-doel- man: 20. Nadat VVH in de 15e min. op vrij gemakkelijke wijze aan een doel punt kwam, was het Venray-offen- sief geluwd. VVH trok fel ten aan val en toonde zich duidelijk de bete re ploeg. Na 29 min. spelen brachten de Heerlensen de stand op gelijke voet. Even werd verzuimd in te grij pen, waardoor de gelijkmaker een feit was: 22. Kort hierna ontdeed V. Lucassen zich van enkele tegen standers en schoot keihard op doel, doch zag zijn schot juist naast gaan. Tot aan de rust bleef de stand ge lijk. Na rust stichtten de VVH-voor- waartsen veel verwarring in onze achterhoede. Met snelle combinaties bouwden ze de ene aanval na de an der op. Na 5 min. spelen hadden ze reeds succes. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd werd gescoord in de 14e min. door hun snelle en schotvaardige rechtsbuiten, die van veraf keihard en onhoudbaar in schoot: 24. Nog was het niet ge noeg, want in de 29e min. werd het zelfs 25. VVH dat zich nu onbedreigd voel de, ging het wat kalmer aan doen, waardoor Venray meer in de aanval kwam, doch ze zagen geen kans de versterkte verdediging te passeren. Zo kwam dan het einde aan deze sportieve wedstrijd, waarin WH on tegenzeggelijk de betere ploeg was, maar waarin ook Venray bij tijd en wijlen technisch zeer goed spel liet zien. Venray 2 was vrij van competitie. Minder sportief was de wedstrijd Wanssum 2Venray 3, waarin de Wanssummers zich soms dingen veroorloofden die echt niets meer met voetballen te maken hebben. Na 13 min. was de stand reeds 20 in het voordeel van Wanssum 2 door twee grove fouten van de Venray- achterhoede. Na 17 min. werd het zelfs 30, doordat de scheidsrechter duidelijk buitenspel van de hand wimpelde en Wanssum en doelpunt cadeau kreeg. In de 20 min. ver kleinde J. Michiels de achterstand tot 31. Wanssum voerde in de 25e en 30e min. de stand op tot 51, terwijl Rosmanics voor rust de ach terstand reduceerde tot 52. In de 20e min. van de 2e speel- helft was het wederom J. Michiels die het net trof en de stand op 5—3 bracht. Dit was tevens de eindstand van de wedstrijd, waarin Wanssum hard speelde, waartegen de jonge Venray-ploeg niet was opgewassen. P. C. Venray 4 had in de eerste helft van de wedstrijd handen vol aan r.k. LW 2. De mannen uit Lottum na men de leiding, doch P. Jansen maakte uit een strafschop gelijk: 1-1. Hiermee ging de rust in. In de 2e speelhelft werd RKLVV 2 volko men overdonderd en de 72 zege die de Venrayers behaalden, was dan ook geenszins geflatteerd.. Hoewel Venray 5 technisch de meerdere was van Melderslo 2, moesten ze in de uitwedstrijd te Melderslo toch een 31 nederlaag incasseren. Na 15 min. spelen open de Melderslo de score. Een als vooi*- zet bedoelde bal werd door de wind zodanig van richting veranderd, dat hij in de uiterste hoek van 't doel terecht kwam, waartegen de inval ler-doelman van Venray 5 geen ver weer had. Voor rust voerde Mel derslo 2 tegen de verhouding in de score op tot 20. Tien min. na rust werd het zelfs 30. Back Willems trok nu mee ten aanval en wist voor Venray de eer te redden: eindstand 31. Venrav 6 stelde teleur. Zij wisten het in de thuiswedstrijd tegen Ame rica 5 niet verder te brengen dan een 22 gelijkspel. Programma voor zondag 17 nov.: Belfeldia 1—Venray 1 2.30 u. Venray 2—RKLVV 1 2.00 u. Venray 6Ysselsteyn 2 12.00 u. Venray 7Leunen 1 12.00 u. Venray speelt een bekerwedstrijd in Belfeld tegen Belfeldia 1. Hopen- lijk kunnen we a.s. zondag eens compleet uitkomen, zodat we er een behoorlijke oefenpartii van kunnen maken en door kunnen dringen tot de tweede ronde. Venray 2, dat wederom vrij is van competitie, speelt een vriendschap pelijke wedstrijd tegen RKLVV 1. Beide teams staan in hun afdeling aan de top van de ranglijst. De toe schouwers kunnen dan ook een tech nisch hoogstaande wedstrijd ver wachten, waarin beide partijen aan elkaar gewaagd zullen zijn. Het zal een nuttige oefenwedstrijd worden. Venray 6 kan zware tegenstand verwachten van Ysselsteyn 2 in de competitiewedstriid van a.s. zondag. Het terrein voordeel zal waarschijn lijk van doorslaggevende aard zijn, zodat we de Venrayers een kleine overwinning toeschrijven. Venray 7 ontvangt Leunen 1, dat een aardig woordje meespreekt in de kopgroep. Hoewel onze benja mins het moeilijk krijgen, zullen ze hun huid zo duur mogelijk verkopen. St. Nicolaas-avond Traditiegetrouw wordt er ook dit jaar weer een St. Nicolaasavond ge houden. We verzoeken al onze leden en hun dames vrijdagavond 29 no vember a.s. vrij te houden. De avond begint om 8 uur in De Burggraaf. Na de 20 overwinning op Oos trum 2 en de 21 zege op Melders lo 2 behaalden de Molenwïekers zondag j.l. in de uitwedstrijd tegen Sevenum 2 een verdiende 42 over winning. Reeds na 2 min. van deze a3ntrek- kelijke wedstrijd gaf midvoor P. Arts zijn club een 10 voorsprong. Gesteund door dit snelle succes trek men steeds op de vijandelijke veste aan, maar dit leverde voorlopig nog geen doelpunten op. Langzaam aan wist Sevenum zich los te werken en na ruim een kwartier maakte hun rechtsbinnen met een hard schot ge lijk: 11. Vijf minuten later echter gaf linksbinnen J. Smits de Molen- wiekers opnieuw een voorsprong. Uit een mooie voorzet van rechts buiten Lataparissa schoot hij on houdbaar in. Sevenum werd nu op eigen helft teruggedrongen en met kunst en vliegwerk wisten ze doel punten te voorkomen. In de 40e min. moesten ze echter capituleren. Uit een mooie pass van P. Arts ver scheen M. Beerkens vrij voor doel en tegen het harde schot dat volgde had de Sevenum-doelman geen ver weer: 13. Na rust hetzelfde spelbeeld. De Molenwiekers steeds maar weer in de aanval, maar doelpunten bleven uit. Tweemaal moest een verdediger op de doellijn redding brengen bij schoten van W. Linders en M. Beer kens. Eenmaal dachten we Latapa rissa te zien scoren, toen hij alleen op doel afstevende, doch hij speelde de bal te ver voor zich uit, zodat ook deze kans verloren ging. Een kwartier voor 't einde had men echter weer succes. Opnieuw verscheen Lataparissa vrij voor doel en nu deed hij het beter. Beheerst plaatste hij de bal langs de Seve- num-keeper in de uiterste hoek waai de toestormende linksb. W. Linders hem 't laatste tikje gaf: 14. De laatste 10 min. kwam men nog even in de verdrukking, doordat Sevenum een fel offensief begon, maar verder dan een doelpunt van hun rechts buiten via binnenkant paal, kwamen ze echter niet. Eindstand 4—2. Moleenwiekers 2 speelden thuis te gen Melderslo 3 en boekte een 32 overwinning. Gedurende de le helft werd Mel derslo volkomen op eigen helft te ruggedrongen. De Molenwiekers wisten voor rust een 20 voorsprong te nemen door doelpunten van 1.- buiten J. Tijssen. Na de rust hetzelf de spelbeeld. Maar hoe goed de Mo lenwiekers ook speelden, het lukte hen niet. En zoals altijd, succes kwam aan de andere kant. Bij en kele schaarse tegenaanvalen wist Melderslo de stand op gelijke voet te brengen. Maar toen 5 min. voor het einde een Melderslo-verdediger hands maakte in 't strafschopgebied werd de toegestane penalty feilloos door W. Vermeulen in een doelpunt omgezet: 32. Programa voor a.s. zondag: Molenwiekers 1 is vrij. Molenwiekers 2Meterik 3 2.30 Geysteren 2Molenwiekers 3 2.00 Jeugdprogramma zaterdag 16 nov. Merselo AlMolenwiekers Al 3.00 Molenwiekers BIEWC BI 3.00 Na de mooie 10 overwinning van zondag jl. .op Geijsteren, heeft Oos trum 1 het er van de week weer niet al te best bij laten liggen. In de af gelopen wedstrijd in het prachtige sportpark te America leed de Oos- trumse ploeg een smadelijke 52 nederlaag tegen America 1. Mis schien is de uitslag een tikkeltje ge flatteerd te noemen, als we beden ken, dat de Americaanse doelpunten, op een na, allemaal uit fouten ont stonden van de Oostrumse defensie. Al direct na het beginsignaal van de goed en rustig leidende scheids rechter nam America het initiatief in handen, waardoor Oostrum a.h.w. werd overrompeld. Dit leidde in de 10e min. reeds tot de openingstreffer van America: 10. Oostrum ontke tende een fel offensief, wat echter slechts leidde tot een schot tegen de lat. vlak voor de rust. De tweede helft was nauwelijks 2 min. oud of America rondde een scherpe aanval ineens af met een doelpunt: 20. Zes min. later leek America de voorsprong te vergro ten. Maar een uitstekend ingezonden schot ketste buiten bereik van kee per Linskens tegen de kruising van paal en lat terug in het veld. Oos trum verzette de bakens en kwam zelfs tot bijzonder gevaarlijke situa ties voor het America-doel, maar Oostrum scheen aan een zwaar ge mis te leiden: het missen van een effetieve afronder, die in staat moet zijn doelpunten te kunnen maken. America daarentegen, was bij een snelle uitval heel wat gelukkiger. Doelman Linskens moest helemaal buiten het strafschopgebied komen, om de America voorwaartsen van hun plannen terug te houden. Dit lukte in eerste instantie, maar in een 2e poging was de keeper geslagen: 30. Gestimuleerd door deze mee valler kwamen de Americanen op nieuw snel terug en na een gewir war voor de Oostrum-veste werd de stand spoedig 40. Oostrum probeerde alsnog de eer te redden, wat hun ook lukte. Toen een van de America-spelers hands maakte op de rand van het straf schopgebied, was het Maessen, die beheerst over het muurtje heen, in de linkerbovenhoek schoot zonder ook maar enig verweer van de Ame- rica-goalie: 41. Kort voor het einde van de wed strijd maakte America er 51 van, toen de hele Oostrumse verdediging bleef staan voor vermeend buiten spel. Dat linksbuiten Versleijen er 1 min. voor het einde van de wed strijd nog een 2e Oostrumse doel punt aan toevoegde, was een kwes tie, die iederen vrij koud liet. Eind stand dus 52! Oostrum 2 gaf hun voorgangers een lesje, hoe men dient te voet ballen om te winnen. Door hun en thousiasme wisten zij America 2 met een 21 overwinning aan de zegepaal te binden. Al met al kun nen wii constateren, dat Oostrum 2 het deze competitie wel zal rooien! Oostrum 3 was vrijaf en kregen zo de gelegenheid om Oostrum 2, dat dit seizoen weer op z'n paasbest speelt, wat aan te moedigen. Overi gens niet zonder succes! Leunen 1 was zondag te gast bij Hegelsom 3 en won op het nippertje met 10. In de eerste helft had Leu nen een duidelijk veldoverwicht, maar de doorbraken van Hegelsom waren verrassend en gevaarlijk. Me de door het gladde terrein werd er vrij slecht geschoten, tot vlak voor rust een hard schot van de Leunse rechtshalf via een Hegelsomse voet onhoudbaar in 't Hegelsomse doel belandde. Na de rust in 't begin nog hetzelf de spelbeeld. Leunen meestal in de aanval, maar ales stuitte af op de Hegelsomse verdediging, waar voor al de stopperspil van 42 jaar niet te passeren was. Na 20 min. echter kwam Hegelsom sterk opzetten en had Leunen weinig in te brengen. Een kwartier voor het einde werd de Leunse keeper met bal en al de goal ingelopen en toen de scheids rechter deze goal niet toekende, raakten de gemoederen van sommi ge Hegelsom spelers en publiek da nig verhit. De Leunse jongens bleven echter nogal kalm bij al de herrie en zagen kans om de resterende tijd hun doel vrij te houden en nog enkele ge vaarlijke aanvallen op te zetten, waar echter geen doelpunt meer uit voortkwam. Leunen 1 staat thans op de 2e plaats van de ranglijst, zoals blijkt uit de volgende stand in de 3e klas se Z: Gesp. Pnt. Wittenhorst 5 8 16 Leunen 1 8 13 DIS 2 8 12 Wanssum 3 8 11 Merselo 2 8 11 Hegelsom 3 8 10 Oostrum 3 8 7 Venray 7 8 5 Ysselsteyn 3 8 5 America 4 8 3 Molenwiekers 3 8 2 Geysteren 2 8 1 De A-jeugd verloor zaterdag met 51 van Resia en de B-jeugd met 141 van Merselo. Programma a.s. zaterdag: Oostrum schoolLeunen C 2.00 (vertrek 1.15 uur) Oostrum B2Leunen B2 3.00 (vertrek 2.15 uur). Leunen A2Merselo A2 3.30 Zondag: Kronenberg 3Leunen 2 2.00 (vertrek 1.15 uur). Venray 7Leunen 1 12.00 (vertrek 11.30 uur). Het loopt wat je noemt: mieters, d.w.z. op de halfharde velden, jam mer genoeg nog niet met de toeloop van leden. Maar alle begin is moei lijk en wij zijn er vast van over tuigd, dat de onbekendheid met deze sport wel oorzaak is, dat men nog eens eerst liever de gang van zaken wil afwachten. Overigens niet te lang wachten ,want deze prachtige sport biedt onzettend veel mogelijk heden. Niet alleen sportlui die aan wedstrijden willen deelnemen wor den verwacht, maar allen die een beetje beweging nodig hebben. We denken hierbij speciaal aan dames en heren, die veel zittend werk ver richten. Juist deze zouden wij een goede raad willen geven: voorkom later gebreken doe nu aan sport Erg jammer vinden wij het, dat er nog zo weinig dames belangstel ling tonen. Hebben deze het niet no dig? Of is het gebrek aan voldoen de sportmogelijkheden in het verle den er oorzaak van, dat er al een zekere schuchterheid is gegroeid? Kom dames, ook voor U wordt er alle mogelijke moeite gedaan om het U zo gemakkelijk mogelijk te ma ken. Voor diegene die het misschien nog niet weten: Atletiektrainingen worden gehouden ''ederc zaterdag van 9—12 en van 21 op het sport terrein aan de Leunseweg. De eerste wedstrijd van ons team zit er alweer op. Dank zij een re gelmatige training gedurende de laatste 2 maanden, vond de coach 't verantwoord de krachten eens te meten. Als tegenstander fungeerde het combinatie-team van BIC 2 en 3. Maandag j.l. zette dit BIC- team onze jongens binnen enkele minuten op een achterstand van 6-0. Je kon wel zien, dat deze knapen al iets meer van basketbal afwisten en dat er op het gymnasium intus sen al behoorlijk getraind was. In het veld vlotte het bij deze spelers direct iets beter terwijl het verband in het AVS-team echt nog niet aan wezig was. Wel verdedigde ons team zich behoorlijk, maar tegen de aan vankelijk bliksemsnelle doorbraken stonden onze achterhoede-spelers toch wel machteloos. Zou het dan toch een grote (wel verwachte ne derlaag worden? Onze jongens wil- wilden zich echter niet zo maar naar de slachtbank laten brengen. Onder aanvoering van trainer Bertrands sloten de gelederen zich nog beter en zowaar lukte het opeens bij een verrasende aanval van AVS Jan Rongen het eerste officiële punt te scoren. BIC had haar antwoord weliswaar klaar, maar nog sneller scoorde Ber trands opnieuw tegen. De strijd ging van dat ogenblik af meer gelijk op. BIC kreeg niet zoveel kansen meer, terwijl onze jongens er hoe langer hoe meer inkwamen. Door enkele doelpunten van Bertrands werd de stand bij de rust gelijk. De tweede speelperiode bracht BIC direct weer een voorsprong, maar door doelpunten van Jan Heesbeen en Bertrands keek BIC voor het eerst tegen een achterstand aan. Dit gaf ons team de nodige ruggesteun. En al scoorde BIC dan ook weer te gen, Bertrands behield de voor sprong door enkele prachtige doel punten. Bij het ingaan van de laat ste 5 minuten, juist bij een voor sprong van 1412 kreeg Leopold Sa- la een pracht kar.s deze voorsprong veilig te stellen, maar de 2 door hem genomen strafworpen misten jammer genoeg de basket. BIC zet te nog eens alles op alles en on danks taktisch toegepaste spel ver traging van ons team, lukte het hen toch op het einde van de wedstrijd de stand nog geliik te maken. Zo eindigde de eerste, bemoedigen de wedstrijd in een gelijk spel 14-14. Ook deze afdeling zit niet stil. Tweemaal per week wordt er al re gelmatig getraind en het spelpeil wordt zienderogen beter. Enkele le den hebben vorige week de eerste officiële badminton-competitiewed- strijd in Blerick kunnen volgen, het geen zijn uitwerking niet zal missen op de a.s. vriendschappelijke wed strijd aldaar. Vrijdagavond zal dan voor de 2e maal de sterkste selectie aantreden tegen Rapido 1. Wij verwachten in ieder geval resultaten en al zullen wij dan ook de meeste sets verlie zen, wij hopen, dat de score dan gunstiger zal zijn dan bij de vorige ontmoeting. Er zullen minstens 8 wedstrijden worden gespeeld en indien de tijd 't toelaat nog 2 extra ingelaste sets. Alle spelers en speelsters, al of niet meespelend .worden verzocht pre cies half 8, Kempweg 10, aanwezig te zijn, van waaraf wij dan geza menlijk vertrekken. Aanvang der wedstrijden om precies 8 uur. Er zul len worden gespeeld: 2 heren-enkel, 2 dames-enkel, 2 heren-dubbel, 2 damesdubbel en tenslotte 2 mixed- spelen. Het bestuur wenst allen bij voorbaat succes toe. Vrijdagavond i.v.m. deze wedstrijd geen training. VOETBALSHIRTS VOETBALKOUSEN TRAININGSPAKKEN QUICK voetbalschoenen Grotestraat 6 In de A-klasse liet VOP A er geen gras over groeien en versloeg de koplopers Groene Laken met de grootst mogelijke cijfers en nam hiermede de leiding over. Ook ONA zorgde ervoor niet te ver achterop te geraken door KOT gedecideerd te kloppen. De beste prestatie werd hier weer geleverd door P. Vollenberg jr. VOP die slechts 11 brt. nodig had voor z'n glansrijke overwinning. G. T'rois- fontaine KOT versloeg in 13 beur ten op 't nippertje z'n tegenstander. Ook P. Vollenberg sr. VOP speelde met 14 brt. een prachtige partij. Uitslagen klasse A: KOT A—ONA A 3—7 Groene Laken AVOP A 010 Stand klasse A: 1. VOP 20 partijen 25 pnt. 2 ONA 20 partijen 21 pnt. 3 K.O.T. 20 partijen 18 pnt. 4 Groene Laken 20 partijen 16 pnt. In de B-klase lieten de reserves van VOP geen steek vallen en handhaafden zich door een overwin ning op ONA aan de kop. Los Band blijft de leiders goed volgen door de KOT-ereserves geen schijn van kans te geven. Pomme- rans haalde hier de grootst mogelij ke overwinning op het Goene Laken B, dat nog geen enkel winstpunt wisten te behalen. Een pluim op de hoed van deze jongens voor hun moedig volhouden. In deze klasse haalde W. Vollenberg VOP B 't on gelooflijke staaltje uit z'n partij in slechts 6 beurten te beëindigen. Een fantastische prestatie. Ook T. De- riks VOP B maakte in 13 brt. een einde aan de illusies van zijn tegen stander. H. Vermeulen Pommerans speelde ook een zeer goede partij en had slechts 14 brt. nodig om tot winst te komen. Uitslagen klasse B: PommeransGroene Laken B 120 Los Band—KOT B 10—2 ONA B—VOP B 4—8 Stand klasse B: 1 VOP B 2 Los Band 3 OBK 4 ONA B 5 Pommerans 6 KOT 7 Groene Laken 24 partijen 37 pnt. 18 partijen 29 pnt. 18 partijen 23 pnt. 24 partijen 22 pnt. 18 partijen 17 brt. 18 partijen 16 pnt. 24 partijen 0 pnt. Zoals we dat de laatste weken wel gewend zijn geworden, was dinsdagavond de mat weer overvol. Eigenlijk te vol om goed te kunnen trainen. Gelukkig heeft de heer Rooyackers nog een mat van 24 m2, die we de volgende keer erbij zul len gebruiken. Vrijdag is er ook al getraind en, hoewel de opkomst niet zo denderend was, begint er toch schot in te komen. We beginnen in de verte al te denken aan dames judo. Er zijn hier over van verschillende zijden al in lichtingen gevraagd, zodat we dien aangaande hoopvolle verwachtingen mogen koesteren. Maar gezien de opkomst van mannelijke zijde zal het nog wel even duren voordat we onze plannen kunnen verwezenlij ken. De donateursaktie is vlot van start gegaan, doordat enigen der leden al hun kaarten aan de man hadden ge bracht. Maar dit wil nog niet zeggen dat we er nu zijn! Het begin is er nu en dat mag dan een stimulans zijn voor de overige leden om nog eens extra hun best te doen. We trainen nu wel lekker op een geleende mat, maar het zou toch prettiger zijn om onze eigen spullen te kunnen gebruiken. Dus jongens, doe je best. Dinsdag allemaal pre sent en zonder donateurskaarten, maar met de zo nodige gelden. De onderlinge competitie van de schaakclub Venray om het persoon lijk kampioenschap is al weer enke le weken oud. Door het heengaan va!m on^e 'oude Jkampioen beloofft het nu een zeer spannende strijd te worden ,daar nu verschillende spe lers van ongeveer gelijke sterkte in aanmerking komen voor het kam pioenschap van het komende sei zoen. Persoonlijke uitslagen 3e ronde: Fr. BroensA. Vermeulen 10 W. JeukenW. Born 10 F. de JongJ. Verhaegh afgebr. J. KokJ. Veldhoven 10 A. LucassenMevr. Spee-Dorn 10 V. v. MilL. Sanders afgebr. Jac. PeetersP. Rouvroye 01 De schaakclub Venray gaat verder een wedstrijd organiseren om het persoonlijk snelschaakkampioen schap van Venray. Hiervoor zullen 4 rondes worden gespeeld, waarvan de eerste op donderdag 21 nov. a.s. De drie overigen zullen verder in de loop van dit jaar en begin volgend jaar worden gespeeld. Niet-leden van de schaakclub, die interesse hebben om hieraan deel te nemen zijn van harte welkom op bovengenoemde datum in Hotel de Keizer. Aanvang van de wedstrijd om 20.00 uur.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 2