Particuliere bouwer krijgt weinig of geen kans meer De 11de van de 11de ZON gevonden voorwerpen in de schoorsteen Onopgeloste problemen bleven onopgelosi Zondagsdienst huisartsen VRIJDAG 8 NOVEMBER 1963 No. 45 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCRHOF GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 NV. VENRAÏ WFFKRÏ AH VOOR VFNRAY FN OMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm Iten Venray 1.75) GIR^> 1050652 If L<L(IVUL/1L; V J-# WiVlO 1 IXLjllLjll PRIJS PER KWARTAAL f 1.50 (bu ABONNEMENTS- Het begint voor vele mensen een gewoonte worden zondags te wandelen naar de uitbreidings plannen op het Desselke en in West. Ze zien dan tot hun verba zing dat weer nieuwe straten zijn verschenen, weer nieuwe kel ders zijn gegraven, weer aan nieuwe huizen is begonnen. „Het spuit daar de grond uitzei een van de bezoekers en inder daad men kan zich geen tijden herinneren dat in zulk vlot tempo nieuwe wijken en nieuwe buurten verrezen. Maakt men de balans op dan ziet men dat gebouwd zijn op het Des-^ selke: 57 twee-op-een woningen 63 kleinere woningwetwoningen 26 groter woningwetwoningen 32 premiewoningen In aanbouw zijn: 56 zgn. 3 slaap kamerwoningen (hiervan zijn er nu 22 bewoond); 36 kleinere woning wetwoningen. Onderhandelingen zijn gaande over de bouw van 24 een gezinswoningen met 4 slaapkamers en 7 flats met ieder 8 woningen. In plan West heeft het aanne mingsbedrijf Bruns en Bonke prak tisch 96 woningen klaar. Onderhan delingen zijn gaande over de bouw van 15 flats met in totaal 120 wo ningen en over 10 bejaardenwonin-, gen. Plannen liggen klaar voor de bouw van 90 eengezinswoningen. Al met al (plus 33 woningen, die thans op de kerkdorpen in aanbouw zijn) resepectabele cijfers, die inderdaad een ongekende bouwaktiviteit in Venray aantonen. Maar dit mag ons echter de ogen niet doen sluiten voor de wel zeer geringe kansen, die de particuliere bouwer heeft en voorlopig nog wel hebben zal. We hebben al meer gezegd, dat het feitelyk een groot schandaal is dat in deze tijden, waarin „bezits vorming" met kapitale letters in elk politiek part y programma ge schreven staat, de feitelijke bezits- - vorming voor de kleine man i.c. een eigen huis praktisch onmoge lijk wordt gemaakt. EIGEN HUIS BEZIT De particuliere bouwer had tot voor kort twee mogelijkheden: hij kon een premie-woning laten ont werpen, waarbij hij kon proberen nog enige subsidie van het rijk te krijgen. De woning mocht dan in het algemeen gesproken inclusief de grond en ander stichtingskosten niet meer dan 22.000,kosten en vol doen aan speciale eisen aan indeling en inhoud. De premie van het rijk loopt tot 2000,wederom afhan kelijk van het aantal bedden, ter wijl de premie minder wordt, naar rato de huren stijgen. Het zal duidelijk zijn dat voor premiewoningen slechts zij in aan merking komen, die nog een stuk bouwgrond te pakken krijgen, dat zeer goedkoop is. In het andere geval moet men zonder premie bouwen, maar ook hier duurt de procedure enorm lang. De laatste jaren krijgt de provincie Limburg een toewijzing van 1250 particuliere woningen en moet die verdelen over 110 gemeenten. We mogen dus niet klagen als we er twintig krijgen. Maar als er dan 'n 50 aanvragen lopen, zal het duidelijk zijn dat de gemiddelde wachttijd op de rijks goedkeuring ongeveer 2,5 jaar be draagt. Dat in die tijd een eens op gezette berekening door de stijging der prijzen intussen ver boven het eens geraamde bedrag is gekomen is een van de minder prettige kanten van deze gedwongen wachttijd, evenals het feit dat men tegen de tijd dat men een rijksgoedkeuring af wil geven ,nog naar een aannemer moet omzien en zelf moet beoordelen of deze man dit werk nog aan kan met zijn personeelsbezitting ja, dan nee. Blijkt later bij controle van het arbeidsbureau dat de man ten on rechte een verklaring heeft afge geven, dat hij het werk wil hebben (met alle financiële' consequenties van dien) dan moet men automatisch weer wachten. Er zijn nu twee mogelijkheden om deze lange wachttijd te omzeilen. De eerste kan slechts door bouw vakkers gebruikt worden. Indien zij namelijk in hun vrije tijd een eigen woning willen bouwen, dan krijgen zij daartoe vrij gauw verlof, maar de zekerheid zullen ze moeten ge ven, dat de bouw inderdaad in eigen vrije tijd gepleegd zal worden en dat zij ook beslist voor eigen ge bruik is. Een ander mogelijkheid is de zgn. Bogaerdswoning, de woning tot 14.000,zoals die in Deurne en Fijnaardt is opgezet. 14.000,— WONINGEN Wie in deze woning interesse heeft zal de verklaring door het college van B. en W. in de raad, met meer dan gewone aandacht gelezen heb ben. Daaruit blijkt dan wel duidelijk dat de Minister toch nog wel enige eisen stelt aan kwaliteit en indeling, terwijl een der voornaamste eisen wel is, dat „onbenutte" bouwcapaci teit hiervoor wordt ingezet. Nu kennen we gelukkig in deze streek weinig onbenutte bouwcapaciteit. De Duitse grens is niet ver af en eventuele onbenut te capaciteit hier weet men daar best te waarderen, ook geldelyk, zodat het voor zulke aannemers waarschijnlijk een heel stuk voor deliger is daar te gaan werken, dan hier 14.000,woningen te bouwen We hebben zo de indruk, dat 14.000,woningen in Venray niet veel gebouwd zullen worden, ook al omdat het grondvraagstuk mee speelt. GROND VOOR PARTICULIERE BOUWERS Bouwgrond is in Venray kostbaar geworden. De onteigeningsprocedu res voor de uitbreidingsplannen be wijzen dat er niet veel mensen hun grond graag ter beschikking stellen, terwijl buiten de uitbreidingsplan nen maar in de kom nog maar weinig particuliere stukken liggen, geschikt voor een particuliere bou wer. Hij zal op deze gronden bij zijn bouwplannen ernstig rekening moe ten houden met de bestaande bebou wing .waarmede de welstandscom missie zeker rekening zal houden, opdat een_ bepaald straatbeeld een bepaald aanzien blijft behouden. In de uitbreidingsplannen Dessel ke en West is alleen praktisch in West nog mogelijkheid voor de par ticuliere bouwer, die echter met zijn bouw weer ernstig rekening zal moe ten houden met de stedebouwkundi- ge en welstandseisen, die voor dit plan West zijn opgesteld. Dit komt er praktisch op neer, dat in West slechts woningen gebouwd mogen worden van 350 m3 met dezelfde goothoogte en frondbreedte als de daarin gebouwde of nog te bouwer, woningwetwoningen. Veel keus is er niet en de kleine Bogaerdwoning heeft er geen kans bij de huidige voorschriften. Die heeft evenmm kans in het bungalowplan Biezen- venneke, omdat men daar slechts mag bouwen bungalows van 500 en meer m3 inhoud, een eis die zij het met minder grond waarschijn lijk ook gesteld zal worden in het onderhanden zijnde plan langs de Hoopweg. Dus daar zeker geen twee verdiepingenwoning of de Fijnaardt- bungalow. Waar dan heen. In de laatste raadsvergadering vertelde de Burge meester dat men rond de Molenklef een plannetje aan het maken is, waarop eventueel de Fijnaardt-bun- galow een kansje krijgt. We zeggen met opzet een kansje, omdat bij na der bericht wel bleek dat deze dan minstens in combinatie gebouwd moeten worden en dat is weer tegen de voorschriften Maar daar zou eventueel een op lossing voor gevonden kunnen wor den. Ja, en dan in 19651966 mis schien in plan Veltum, maar daar over is thans nog niet veel te zeg gen RESUMEREND moeten we zeggen dat thans voor de particulier bouwer alleen aan bouwgrond in uitbreidingsplannen te komen is ,mits hij een woning van het woningwettype wil bouwen en dan nog slechts in plan West. Kleine bungalows (Fijnaardt-type) of 2 verdiepingen woningen als de Manders-woning in Deurne hebben in de kom voorlopig geen kans en kunnen misschien in Ysselsteyn of Leunen in de bestaande uitbrei dingsplannen worden ingepast, in de overige kerkdorpen is geen grond beschikbaar en/of zijn de daar gel dende bebouwingsvoorschriften een rem. We kunnen aan de algemene voor schriften inzake particuliere bouw weinig doen en het schijnt uitge sloten, dat we b.v. van gemeente wege de komst van een rijksgoed keuring kunnen bespoedigen. Wat we echter wel kunnen doen, na mely k zorgen dat voor particuliere bouwers bouwgrond aanwezig is, daar ontbreekt o.i. ook nog veel Geen mens zal immers kunnen zeggen, dat er keus is, als die hele keus beperkt blijft tot een bepaald woningtype in zegge en schrijve: een uitbreidingsplan. In Oost heeft men indertijd b.v. de Prins Hendrikstraat beschikbaar gesteld voor particuliere bouwers, die hier een betrekkelijke vrijheid hadden hun individuele wensen uit te leven in hun woningbouw. Het heeft dan misschien wel lang ge duurd voordat deze straat volge bouwd was, maar men wist tenmin ste dat er mogelijkheden waren en waar ze lagen. Nu zal men pogen, zo wordt gezegd, de mensen op hun wensen te bedienen, maar er is zo weinig om te bedienen. Men praat in de gemeenteraad een hele poos over Bogaerdswoningen, maar waar ze gebouwd kunnen worden, weet geen mens, terwijl naderhand blijkt, dat misschien op een of ander kerk dorp daarvoor een kleine mogelijk heid is en dat men voor de kom dan wel rond de Molenklef een plan op zal stellen Het was ons liever als in ieder uit breidingsplan een bepaald gedeelte voor particuliere bouwers gereser veerd werd en dan zodanig dat zo wel kleine als grote bouwers aan hun trekken kunnen komen. Dat zal wellicht niet meevallen, maar ook de particuliere bouwer valt het niet Ja, maandag a.s. wijst de kalender deze datum aan dat betekent dat alle vastelaovesvrienden, of ze nu Piëlhaas of Spurriemök heten, de oren wat rechter opsteken, want op deze datum wordt immers de nieu we vastelaovestijd ingeluid Dat dit inluiden in Venray ge beurt met een grote zitting, waaraan praktisch alle Venraodse Vastel- aovesverenigingen deelnemen begint al tradities te worden, waarmede men nog eens de onderlinge saam- hoorigheid en samenwerking bena drukt. Dat zij op deze zitting niet alleen voor de pronk komen, maar ook daadwerkelijk meewerken, is de afgelopen jaren bewezen en zal ook dit jaar bewezen worden. Prins Paul zal staf, jas en hoed, de uiterlijke tekenen van zijn waar digheid af moeten leggen, om als Paul Rippe weer verder door het le ven te wandelen, maar voordat men zover is, krijgen we nog enkele buut- redners te horen, die ongetwijfeld de gebeurtenissen van het laatste jaar op de korrel zullen nemen, in kom, kerkdorpen en streek. En dan is er een rijke buit aan vastelaoves- liedjes te beoordelen, waarvoor de heer Ruyten een dergelijk goed in elkaar gezet programma brengt, dat de keuze van het publiek ditmaal beslissend is en direct ter kennis van de mensen komt. Er zijn prima liedjes bij, terwijl aan de voordracht ook het nodige gedaan is zodat er geen twijfel aan is of dit zal een spannend onderdeel worden van deze Hazepaepeer, waarvoor Vorst Karei al de nodige hazen heeft ingeslagen om hem zo wel letterlijk als figuurlijk zo smaakvol mogelijk te doen zijn en Prins Paul zijn afscheid zo licht mogelijk te maken. Alleen verzoekt de heer Ruyten vriendelijk om een balpen of potlood mee te brengen voor de stembiljet ten en voor het overige: Tot ziens op de lie van de lie in zaal Wil- helmina. Maak een goed begin aan de Vastelaovend 1964 en zorg dat ge er bij bent damesbril, Jeuken, Hoenderstr. 4; 1 hondenhalsbandje ,Pol. bur.; Spaans woordenboek ,H .Arts. Deken Thie- lenstr. 12; brandblus-droogpoeder- apparaat, G. Spee, Landstraat 35; 1 apieren zak inh. 4 bedelarmbandjes en een papieren zak inh. een collier, Verstraelen, Oranjestraat 13; 1 pad vindersmis, Pol. bur.; groen beursje inh. geld, foto en kinderbriefjes, Vol- leberg, Langstraat 99; damespols horloge met bandje, Kainama, Dek. Berdenstraat 11; gouden trouwring, initialen Th. v.d. L., Chr. J. 25-10- 20, Claessens, Broek weg 10; ruwha rige hond, soort Duitse herder, v. d. Munckhof, Merseloseweg 95; zwarte rozenkrans .Schuurmans, Oranjestr. 11; bedelarmband je in doosje, Kra nen p.a. gemeentehuis; dames pols horloge ,Thuijls, Smakterweg 4; don kerbruine vulpenhouder met rode vlekken. Postkantoor Venray; rode rechtse dameshandschoen, Bexkens, Maasheseweg 11; beige damesjas en zwart wollen damesvest. Smolders, p.a. Gerrats Hoenderstraat 90; dou blé armband Claessens, Hensenius- plein. Onder dit motto is in Nederland en in België weer de jaarlijkse St. Nicolaas-aktie gestart voor chroni sche zieken en gebrekkige bejaar den, gezamenlijk georganiseerd door het Radioziekenbezoek „De Zonne bloem" van de KRO, de Vereniging ,De Zonnebloem" te Breda en door de Vereniging „Ziekenzorg" te Brus sel. Deze sympathieke aktie van mens tot mens heeft in de loop der jaren een ongekende groei doorge maakt. Zo was het resultaat van de eerste St. Nicolaasaktie in 1946 bijna 900 pakketten. In 1950 was dit aantal reeds uitgegroeid tot 12.834 en in 1960 tot 36.441. In 1962 werd het •record-aantal bereikt van meer dan 42.000 pakketten. De St. Nicolaas aktie van „De Zonnebloem'" vond weerklank bij het Nederlandse en Vlaamse volk. Zon in de schoorsteen. Moge dit hartverwarmende zonnetje ook nu weer op 5 december schijnen in de schoorsteen van tienduizenden ver eenzaamde chronisch zieken en ge brekkige bejaarden. KOMT ER OP 5 DECEMBER OOK EEN PAKJE VAN U? Wanneer U met Sinterklaas één van de tienduizenden chronisch zie ken of een eenzame, gebrekkige be jaarde wilt verrassen door hem of haar een pakje toe te zenden, schrijft U dan aan de Centrale Zonnebloem- post in Uw provincie onder bij slui ting van een postzegel van 12 cent. De Centrale Post zendt U na 15 november een adresformulier, waar op de naam en het volledige adres van een zieke of een bejaarde zijn ingevuld. Tevens ontvangt U van de Centrale Post nadere gegevens om trent leeftijd, geslacht etc., zodat U dus in staat bent een „aangepast" pakje samen te stellen. Wanneer U Uw pakje gereed hebt, voorziet U het van het U toegezonden adresfor mulier en zendt 't vervolgens recht sreeks naar de zieke. Om misverstanden te voorkomen: het gaat hier niet om kostbare ca- deaux, maar om een nuttige, aardige attentie. Adres Centrale Post te Limburg: De Zonnebloem, Maastricht; provin cie Noord-Brabant: De Zonnebloem. Eindhoven. De nieuwe week heeft nog niet al le problemen van voorgaande opge lost. Vorige week kwam de over eenkomst over de loonsverhoging in het nieuws, maar hoe is het nu met de prijsverhogingen? Daarover ver namen wij maar weinig. Ook de huurverhoging bleef toen nog in de mist, maar de regering heeft zich nog niet uitgelaten over de huren van het komend jaar. Er staan ons dus nog wel enkele lastenverzwarin gen te wachten. Eén verlichting is ons in uitzicht gesteld en dat is de lagere aardgas- prijs. Er is voor de kleinverbruikers een prijs overwogen van rond 7Va 8 ct. per m3, terwijl de grootver bruikers (dus zij die op gas stoken) naar mate van hun verbruik een lager tarief krijgen te betalen. Maar dan moeten de gemeenten eerst op het aardgasnet zijn aangesloten en aangezien de leidingen voor dit net nog niet gelegd zijn, zullen wij er deze winter nog helemaal niet van profiteren en volgende winter mis schien wel (in het noorden des lands) maar waarschijnlijk of zeker nog niet in het zuiden en westen. Een laatste onopgeloste vraag is, of de woningnood nu werkelijk zo stevig kan worden aangepakt, dat die ellende spoedig de wereld uit is. Minister Bogaers heeft na zijn bij zonder positieve bouwnota nog maar zwakke geluiden laten horen en hoopt, dat er dit jaar wat meer hui zen gereed komen dan het zeer slechte jaar daarvoor, maar over 1964 hoorden we hem niet meer spreken STREEP DOOR DE BOUWNOTA Drs. P. C. W. M. Bogaers zag na tuurlijk een lelijke streep door zijn bouwrekening gehaald door de loon eisen in andere sectoren. Bovendien is er reeds in verschillende takken over het eventueel voortrekken van de bouwvakarbeiders, hetgeen na- van nijverheid ongenoegen ontstaan tuurlijk verloop zou geven naar die bedrijfstak, met als gevolg nieuwe spanningen en nieuwe looneisen. Een 3700 a 4500 woningen hoopt het departement te kunnen inlopen door afwijzing van te hoog geprijs de objecten en gunning van lager in prijs liggende aanvragen, door ver dere overschakeling van te dure woningwetbouw naar premie-bouw en door uitbreiding met vrijetijds- bouw en goedkope woningen (onder de 10.000,—). Een belangrijk punt lijkt ons, dat de minister scherp toezicht wil uit oefenen op de bouwprijzen, die se dert 1960 met liefst 15 pet. per ku bieke meter stegen. Die stijging zet zich voort i.v.m. de loonstijging, maar het moet volgens de minister mogelijk zijn de schroef iets terug te draaien door het tegengaan van pendelen van arbeiders, het inscha kelen van dienstplichtigen en het stimuleren van snellere afwerking o.a. door het benutten van onge bruikte bouwcapaciteit. WANNEER HUURVERHOGING? De huurverhoging zal dezer dagen wel aan de orde komen, maar de regering heeft nog geen tijdstip en geen percentage vastgesteld. Wel is het zeker dat die huurverhoging er komt. Zij is nl. genoemd in de rege ringsverklaring bij het optreden van nieuwe kabinet .ook al omdat zij een voortzetting moest zijn van het be leid van onze vorige regering, die een huu[rverhoging vaststelde die zou worden uitgesmeerd over drie jaren. De eerste fase is al gereali seerd, het is logisch dat de nieuwe ploeg fase 2 en 3 ook moet verwe zenlijken, ook al wordt dit dan niet per 1 januari 1964, maar mogelijk per 1 april d.a.v. Wie dan leeft, wie dan zorgt, zul len verscheidene lezers zeggen. Maar dat is struisvogelpolitiek. Wij hebben met lastenverzwaring te re kenen, ook al is het mogelijk een enkele maand later. En het is waar schijnlijk, dat de werknemers dan weer een compensatie zullen eisen, hetgeen b.v. voor de middenstanders met huurpanden en personeel dub bele kostenverzwaring betekent. Het is zaak, dat de regering spoe dig uitkomst biedt voor juist die kleine ondernemers, want als er een algemene prijsstop wordt afgekon digd, hetgeen mogelijk is, komen zij volgend jaar in de klem. EN DE PRIJZEN? De melkprijs zal per 1 januari weer met 1 of 2 cent worden opge trokken, omdat de minister thans niet verder wilde gaan dan de on langs toegestane 2 cent.. Dr. J. E. Andriessen heeft afwijzend beschikt op een verzoek van het produkt- schap voor zuivel om de melkprijs reeds per 1 november te mogen ver hogen. Voor brood is inmiddels een prijs stop afgekondigd, omdat enkele soorten brood tegen hogere prijs werden verkocht dan door de minis ter van economische zaken is goed gevonden. Een groot probleem is het gecon stateerde prijsverschil bij tal van ander levensmiddelen en huishoude lijke artikelen, wqarbij vooral de prijs van het vlees belangrijk blijkt te zijn opgelopen. Er zijn nieuwe verpakkingen op de markt met een nagenoeg dezelfde inhoud van een bepaald artikel en dan kost dat nieuwe busje, doosje of pak meer, of de huisvrouw krijgt minder maar betaalt dezelfde prijs als vroeger voor meer. Het zal heel lastig zijn, hiervoor een prijs vast te stellen, want door verandering van merk of van kwaliteit kan de fabrikant er altijd weer onderuit. AFTAPPEN MAG Over het telefoonbeleid zijn de ge- moederenhet ook nog niet eens. Op de vragen van de socialistische fractieleider, dr. Vondeling, heeft onze minister-president geen recht streeks antwoord willen geven. Hij verwees naar de kamercommissie van de fractieleiders der Tweede Kamer, waarin dr. Vondeling dus zitting heeft en die jaren geleden al een regeling zou hebben getroffen met instemming van de fractievoor zitter der P.v.d.A. inzake het afluis teren. Het gebeurt echter hoogst zelden en dan nog met inachtneming van alle waarborgen en de gestelde enge grenzen. Getallen kreeg de kamer niet te horen. Wel is er thans van verscheidene kanten de aandacht op gevestigd, dat de grondwet wel het briefgeheim kent, maar dat nergens sprake is van een telefoon- ,resp. telexgeheim, zo dat feitelijk alle telefoongesprekken zouden mogen worden afgetapt en alle telexberichten mogen worden meegelezenHet verdient derhal ve aanbeveling alsnog telefoon en telex met brieven gelijk te stellen. Een ander kwestie is, of wij nog veel telefoongesprekken kunnen voeren in de toekomst. Herhaaldelijk zijn de weinige beschikbare lijnen zo overbelast, dat we midden in een gedraaid nummer, soms bij de eer ste nul al, een in-gesprektoon horen. Er zijn nu 1,3 miljoen aansluitingen aan te leggen voor mensen die nog wachten op telefoon, hetgeen een enorme achterstand oplevert. Som mige mensen moeten een jaar wach ten en anderen, die in een straat wonen waar geen kabel (meer) be schikbaar is, blijven nog langer zon der. En dan te weten, dat er in 1970 een wachtlijst zal bestaan van 2,4 miljoen aanvragers volgens de direc teur-generaal der P.T.T. NOG GEEN TWEEDE PROGRAM De pacificatiecommissie voor het tweede televisienet, die de minister moet adviseren over het toewijzen van zendtijd voor ons tweede pro gramma. is nog steeds niet tot stand gekomen, omdat er onenigheid heerste onder de aanvragers van 'n concessie. Er is nu echter een oplos sing in zicht, die er als vclgt uit ziet: één vertegenwoordiger van de Televisie Nederland (TVN), 1 zetel voor de My. Televisiereclame (groep van 48 dagbladen) en de NOTU (de tijdschriftuitgevers) en drie zetels voor de overige aanvragers. Deze laatste groep heeft een stemming ge houden, waarvan het resultaat aan de minister is medegedeeld. Het is nu de vraag, wat deze pa cificatiecommissie kan uitrichten. De vertegenwoordigers van de recla me-televisie zijn verdeeld, omdat enkelen wel en anderen niet met de omroepen willen samenwerken. Voorts vinden zij de 5 omroepen en de fractievoorzitters van zeker 4 partijen tegenover zich. Een zeer groot vraagteken vormt de bemidde lende rol van de AVRO, die bij mon- van dhr. W. Vogt heeft voorgesteld de programma's te willen verzorgen op het tweede net in samenwerking met een commerciële maatschappij en dan het eerste net te zullen ont ruimen. Maar zal de heer Vogt in de pacificatiecommissie zitting krij gen of is deze plaats voorbehouden aan een bestuurslid??? Als komend jaar het tweede zen dernet in de lucht komt, zullen we voorlopig wel buitenlandse pro gramma's te zien krijgenof een relayering van het eerste net (gelijk de FM-zenders Hilversum double ren!). NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. M. JANS Overloon Telefoon 04788-262 GROENE KRUIS Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de Kom. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN van zaterdag 12 uur tot zondag nacht 2 uur Vroedvrouw Stevens-IIeinen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061 HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning. Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van de Directie van Shell Nederland N.V. De Directie van Shell Nederland Verkoopmij N.V., Wassenaarseweg 80, Den Haag, verzoekt om vergun ning tot oprichting van een benzi nepompinstallatie aan de Maashese weg ongen. Kadastraal gemeente Venray sectie C nrs. 8371, 8372, 752 (ged.). Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan eenieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 21 november 1963 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied ,mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 31 oktober 1963. Burgemeester en wethouders van de gemeente. Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1