krijgt koopkracht van 7. S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD S.V. LEUNEN M.H.C. VENRAY KOELKAST dekens - kinderfiets trekkar driewieler WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN 11 RIAENS-ROYERS DE MOLENWIEKERS V rolschaatsen VRIJDAG 25 OKTOBER 1963 No. 43 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL Iff? de zaak nog op het nippertje kon klaren. Met deze stand kwam een einde aan een door Venray goed gespeel de wedstrijd. Venray 1 en 2 maakten zondag hun vrije dag nuttig door het spelen van een oefenwedstrijd tegen resp. Waubachse Boys 1 en 2. De SVV-supporters, die er de voorkeur aan gaven hun eigen spe lers aan het werk te zien bóven een ooggetuigeverslag van de interland voetbalwedstrijd Nederland-België aan de radio, werden door Huize Servatius verrast met een recht streekse reportage via de luidspre kers langs het voetbalveld. Een geste die zeer op prijs werd gesteld. Goed spel zagen we in de wed strijd Venray 1Waubachse Boys 1. Doelman Litjens maakte zijn rentree in de SVV-gelederen zeer bevredi gend. Na het eerste fluitsignaal van de scheidsrechter trok Waubachse Boys fel van leer. Met snelle combi naties en technisch bekwaam spel namen ze een licht veldoverwicht, wat na 15 min. spelen een doelpunt opleverde: 01. Venray nam geleidelijk aan het initiatief over van deze sterke eer ste klasser. De achterhoede sloot de zaak bijna hermetisch af; de kant- halfs Arts en Smits speelden zowel verdedigend als aanvallend sterk. De voorhoede combineerde goed en schoten bleven niet uit. Deze waren in het begin nog niet zuiver gericht, doch na ruim 30 min. was het toch raak. Een hard schot van Lucassen werd door de doelman gestopt, doch kreeg de bal niet voldoende onder controle. J. Schrooten was er als de kippen bij en schoot beheerst in: 11. Met deze stand brak de rust aan. Na rust speelde Venray nog beter. Nadat Johnny Schrooten Venray de leiding had bezorgd (21), was het met de „zuiderlingen" gedaan. Wim Koonings maakte er met een diago naal schot 31 van en Piet Volle- berg nam op zijn manier nummer 4 voor zijn rekening: 41. Rechtshalf Smits kreeg nog kans te scoren. Van uit de achterhoede dreef hij de bal op, liep al zijn tegenstanders voor bij inclusief de keeper, maar zijn schot was juist niet hard genoeg om te scoren, zodat de Waubach-back Venray 2 had aan Waubachse Boys 2 een gelijkwaardige tegen stander. Venray 2 opende de score, maar nog voor rust sloeg de balans met 13 door in het voordeel van Waubachse Boys 2. Hier moest iets aan gedaan worden, hetgeen onze reserves ook niet nalieten. Na rust sloegen ze flink toe en wisten de wedstrijd zowaar nog met 43 te winnen. Venray 6 wist America 3 op eigen bodem te verslaan en wel liefst met 03. Deze tegenstander voerde eer vol de ranglijst aan zonder enig verliespunt en met een 50-tal ge scoorde doelpunten. Met deze over winning heeft Venray 6 de kop over genomen met 10 punten uit 5 wed strijden. De wedstrijd zelf had een prettige sfeer, er werd fors, maar sportief gespeeld. Direct in het be gin van de wedstrijd mocht Venray het eerste doelpunt noteren, waarbij het bleef tot aan de rust. Na de hervatting was Venray 6 iets ster ker, vooral door hun harde werken, wat beloond werd met nog 2 doel punten. Tien min. voor tijd kreeg Venray 6 nog een strafschop toege wezen. W. CLEVERS zond de keeper wel de verkeerde hoek in, maar de bal ging naast. Venray 7 en Ysselsteyn 3 hebben de puntjes broederlijk verdeeld. Ge durende de eerste helft had Venray een groot overwicht. Keiharde scho ten van o.a. J. v. d. Bekerom von den bij de uitstekende doelman Janssen geen genade. In de 2e helft trachtte Yselsteyn 3 met verre trap pen de bakens te verzetten. De nu sporadische aanvallen van Venray 7 leverden wel kansen, maar geen doelpunten op. Doch ook de voorhoede van Ysselsteyn wist het net niet te vinden. Het gelijke spel geeft de verhouding over de gehele wedstrijd goed weer. Programma vcor a.s. zondag 27 okt. Venray 1—VCH 1 2.30 u. Blerick 3Venray 2 12.00 u. America 1Venray 3 2.00 u. Venray 4RKDEV 3 2.30 u. Kronenberg 1Venray 5 2.00 u. Venray 6Ki'onenberg 3 12.00 u. America 4Venray 7 1.00 u. A.s. zondag spelen dan weer alle elftallen voor de competitie. Venray 1 speelt thuis tegen VCH, de mannen van de Horsterweg uit Blerick. De wedstrijd van zondag j.l. heeft ons vertrouwen in de SVV- ploeg weer versterkt. We geven de Venrayers dan ook de meeste kans op de volle winst. Men weet echter dat VCH een onberekenbare tegen stander is. Ogenschijnlijk moet Venray 2 zon dag in Blerick van Blerick 3 kun nen winnen. De Blerickse elftallen spelen echter altijd zeer sterk op eigen veld, dus wees op je hoede. Venray 3 krijgt het moeilijk tegen America 1. Met een puntenverdeling zijn we reeds tevreden. Venray 4 heeft nog iets goed te maken na de misstap in Bergen. Ze gaan a.s. zondag waarschijnlijk dan ook winnen van RKDEV 3. Als Venray 5 a.s. zondag op volle sterkte naar Kronenberg kan rei zen, geven we hen een goede kans op een overwinning, hoewel het niet gemakkelijk spelen zal zijn op het kleine, effectvolle veld. Venray 6 kan a.s. zondag de lei dersplaats behouden door Kronen berg 3 aan de zegekar te binden. Venray 7 speelt ook in Horst- America. Zij bekampen daar Ame rica 4. Een wedstrijd waarin beide teams aan elkaar gewaagd zijn. Uitslagen: Venray AlKronenberg Al Venray A3Leunen Al Venray B2Montagnards BI Hegelsom B2Venray B3 Venray B4—Oostrum B2 Programma voor zaterdag: Sevenum AlVenray Al Venray A2Merselo Al DIS AlVenray A3 Venray BI—RKDEV BI EWC BI—Venray B2 Venray B3Wittenhorst B3 Wittenhorst B4Venray B4 Zaterdag j.l. speelde Venray 17—0 4—3 1—2 1—1 7—0 thuis tegen Kronenberg Al voor de 2e ronde van de Bisschopsbeker. Het was een onevenwichtige strijd. Venray heeft dit kunnen beschou wen als een lichte training. Kronen berg kwam haast niet aan de bal. Venray nam al gauw de leiding door W. Peeters, die met een fraai schot de stand op 10 bracht en zo ging het verder. W. Peeters scoorde nog 4x ,J. de Klerk 6x, G. de Bruin 2x, Th. Volleberg 2x en H. Clephas 2x. De ruststand was al 90. De Ven- rayse keeper Ewalts kreeg zegge en schrijve in de gehele wedstrijd drie terugspeelballen te verwerken, voor de rest „lag" hij het rustig af te kij ken. Venray Al gaat door deze over winning (170) over naar de derde ronde van de Bisschopsbeker. In een matig gespeelde wedstrijd behaalde Molenwiekers 2 afgelopen zondag een verdiende 42 overwin ning op America 5. Vanaf de aftrap nam linksbinnen Tijssen de bal mee, passeerde enke le tegenstanders en gaf toen ook de keeper het nakijken: 0-1. America was snel over deze treffer heen en herstelde zich goed. Ze wisten zelfs tot gevaarlijke tegenaanvallen te komen, maar de goed spelende ach terhoede gaf geen krimp. Na 20 min. spelen kwam midvoor Vollenberg oog in oog met de America-doelman en dat betekende 02. Een kwartier later was 't dezelfde speler die de stand op 03 bracht. America kwam voor rust nog tot een tegendoelpunt, toen doelman de Wit met de bai achter de lijn viel. Na de rust het zelfde spelbeeld. In de 10e min. was 't J. Tijssen die met een prachtig schot de stand op 14 bracht. Ame rica kreeg een prachtige kans om de achterstand wat in te lopen toen ze een penalty kregen. Doch deze werd meters naast geschoten. Toch gelukte het hun rechtsbuiten even voor het einde een aarzeling in de Molenwiekers-achterhoede met een doelpunt af te straffen. Eindstand: 2-4. Molenwiekers 3 verloor in Oirlo van DIS 3 met 80. Programma vcor zondag a.s. Oostrum 2Molenwiekers 1 2.00 u. Molenwiekers 2America 3 2.30 u. Ysselsteyn 3-Molenwiekers 3 12.00 u. Jeugdprogramma zaterdag a.s.: Al Molenwiekers BILeunen BI 3.00 u. Leunen 1 won zondag van Oos trum 3 met 92. Er werd goed ge combineerd door de Leunse voor hoede en ook de verdediging leverde zoals gewoonlijk goed werk. Als Leunen 1 zo doorgaat kan er nog alles te voorschijn komen uit deze competitie. Leunen 2 verloor in Ysselsteyn te gen het tweede met 90. De A-jeugd verloor van Venray A3 met 43 en de B-jeugd van EWC BI met 62. De pupillen won nen in Sevenum met 30. Programma voor a.s. zaterdag: Leunen AlTienray Al 3.00 Molenwiekers BILeunen BI vertrek 2.30 Zondag: Wanssum 3Leunen 1 12.00 vertrek 11.15 uur. Leunen 2Griendtsveen 2 1.30 Maandag 21 oktober was er weer een vergadering voor onze junioren. Een vergadering met maar één punt op de agenda, nl. de aktie Dousadj. Onder presidentschap van H.K.H. Prinses Beatrix probeert de gehele Nedex-landse jeugd geld te verzame len voor de wederopbouw van hel dorp Dousadj in Perzië. Dit is een van de vele dorpen die op 1 septem ber 1962 door een zware aardbeving werden getroffen. Om ook een duit in het zakje te doen, hebben alle sportverenigingen van Venray, Wanssum en Meerlo zich verenigd om gezamenlijk een huis aan huis-verkoop van lucifers te organiseren. Hieraan doet de hockeyclub natuurlijk ook mee! Hoewel er op een grotere opkomst gerekend was bleek er toch veel animo voor deze verkoop te zijn. Iedereen zal dan ook zijn uiterste best doen donderdagavond! Tijdens de vergadering werd er ook nog een kollekte gehouden, die, ondanks de kleine opkomst, nog een mooi bedrag opleverde. Bedankt: Er stond maar één punt op het programma,- maar toch werd het Sinterklaasfeest, dat dit jaar al 's middags begint en meer speciaal voor de junioren is (Sinterklaas met een berd snert!), nog even aange stipt. Iedereen die bijzonderheden weet over een van zijn clubgenoten, kan dat doorgeven aan W. Ariaens, M. van Haaren, G. Cals en M. Naus. Zij hopen veel inlichtingen te krij gen, want daar hangt natuurlijk voor een groot deel het welslagen van het Sinterklaasfeest vanaf. Vóór Sinterklaas krijgen de ju nioren nog een dropping, maar hier over volgen nog nadere gegevens. Venray—HMHC Na de bully begon meteen het spel op hoog niveau. Er werd snel ge speeld en het bleek gauw dat beide ploegen met winst uit de strijd wil den komen. Aanvallen golfden over en weer en aan beide kanten was het onmogelijk te scoren. Maar na ongeveer twintig minuten kreeg Venray zijn eerste tegenslag. Na een aanval in eerste instantie afgesla gen te hebben, zagen de Helmon- ders toch nog kans om tussen de benen van de naar zijn doel terug kerende keeper te scoren. Hiermee was eigenlijk het vonnis geveld. De rust ging in met een nadelig saldo van twee doelpunten. Na rust probeerde Venray nog al les op alles te zetten. Het spel speel de zich voornamelijk op het mid denveld af en als onze voorhoede doorbrak werd ze dusdanig geblok keerd dat er geen enkele kans op scoren bestond. Tussen deze aanvallen door ge lukte het de tegenstanders nog eens drie doelpunten te scoren, waardoor de eindstand op 05 kwam. Dames VenrayWeert. Onze dames begonnen meteen zeer fel. Meteen na de beginbully rukten zij op en voordat er een minuut voorbij was, wist de keepster niet hoe zij moest reageren: 1-0. Nadat het spel zich enige tijd op het mid denveld had afgespeeld brak Ven ray weer door en uit 'n corner volg de het tweede doelpunt: 20. Bij deze stand brak de rust aan. Na de rust begonnen onze dames even snel als bij het begin en uit de eer ste aanval volgde het 3e doelpunt. Vlak na dit doelpunt volgde enige straf corners die op voortreffelijke wijze werden afgeslagen, maar na herhaalde pogingen viel het viei-de doelpunt. Vlak voor het einde werd ook het vijfde doelpunt gemaakt. De uitslag was 50 met doelpun ten van B. Kortmann 3x en T. Jans sen 2x. Wij vragen nog steeds P E R S O N E~€ l geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY Het bezitvormende DubbelDoel Spaar- koopsysteem van EDAH-ZieZo doet wonderen voor uw gezin. Kopenderwijs spaart u vlug: een dubbeltje bij elke be stede gulden. Kopenderwijs spaart u obligaties en cheques. Tegelijk Dubbel Doel- obligaties leveren in 3 jaar 24°|o rente op. Dubbeldoel-cheques ma ken duurzame goederen heel goedkoop I 2-pcrioons normale prijs 45,- spaarkoopprijs 32.50 MINIMUM 2 CHEQUES Vmfetee£.\ Koopkracht cheque 8,35 normale prijs 69,50 spaarkoopprijs 52,50 normale prijs 299- spaarkoopprijs 219,— minstens 12cheques normale prijs 17,95 spaarkoopprijs 12.50 MINIMUM 1CHEQUE Voote/eo/r.. 5.4S Koopkracht cheque 7,55 normale prijs 21,50 spaarkoopprijs 16.- MINIMUM 7 CHEQUE^ Vm/ideoó.. Koopkracht per cheque 8,77 Bij de artikelen hiernaast levert elke cheque van f 2,10 minstens f 7,10 aan goederen op. meestal meerWat kiest u voor uw gezin De beste kwaliteit Ja De laagste prijzen? Ja Hertestejspaarspteem Ja Kom dan naar EDAH-ZieZo

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1