Ariaens-Kosman 60.000,- Kerkelijke Dienslen Schoolschoenen Zilveren Priesterfeest te Heide RUITERSPORT van 25 tot en met 31 augustus Geestelijk artikel Robinson Schooltassen Gymschoenen Sportbroekjes Voetbalartikelen 1 VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1963 No. 34 VIER EN TACHTIGSTE JA. PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFTI*¥fï*T A H VHOP VPNPAV RAI HM^TPPIfFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 Vf CjCrIVDL/iiJ V UUA VLflliXAI EflY VJIVIO 1 IXEjIlLril PRIJS PER KWARTAAL f 1.50 (buiten Venray 1.75) PAROCHIEKERK VENRAY Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 6.30 Anna Verstraelen-van Meyel; 7.30 overl. ouders Maesen-Swagho- ven; 8.30 Hendrik Willems; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur mevr. Flinsenberg en dochter Anny; 6 uur Avondmis voor Alfons Arts. Deze week geen H. Mis om 6.45. Maandag: 7.30 best. jaardienst Piet Pouwels en echtgenote; 8.15 overl. ouders Oudenhoven-Loonen en overl. kinderen; 9 uur H. Mis met Veni Creator voor de schoolkinderen bij de opening van 't nieuwe school jaar. Dinsdag: 7.30 best. dienst bij ge legenheid van een 25-jarig zaken- jubileum; 8.15 Gerardus Delauw. Woensdag: 7.30 M. Jeucken en echtgen.; 8.15 overl. ouders Thoone- Lamers. Donderdag: 7.30 overl. ouders (C.) 8.15 Hendrika van Wel-Voermans. Vrijdag: 7.30 Gerardus Delauw; 8.15 zekere int. (R.^. Zaterdag: 7.30 mevr. Broers-van Dijk (buurtver. St. Jozef); 8.15 Hen drik Willems; 9 uur plechtig huwe lijk Briekveld-Tatipata; 10 uur plechtig huwelijk Weegels-Janssen. Biechtgelegenheid van 5.307.30; om 7 uur lof. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 12e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. De kollekte is voor kerk en Missie in West Irian (Nieuw Guinea), 's Avonds 7 uur lof met overweging. Maandag: Mis van de 12e zondag na Pinksteren. 7.45 Mis ter ere van de H. Geest bij opening van school jaar. We verwachten alle kinderen om aan de Mis mee te doen en mee te zingen. Dinsdag: H. Joseph Calesanctus, belijder. 7.30 lof met gebeden. Woensdag: H. Augustinus, bis schop en kerkleraar. Donderdag: Onthoofding van Jo hannes de Doper. Vrijdag: H. Rosa van Lima, maagd. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: H. Raymundus, belijder. 8.30 Gezinsmis. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Nieuwe schooljaar Maandag 26 augustus a.s. begint de lagere school, 's Morgens 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen. De mis t.e.v. de H. Geest. We bidden en zingen samen om Gods hulp en steun. Ook ouders zijn van harte welkom in de Mis. Die maandag morgen 26 aug. begint de school om 9.15 uur. Vanaf dinsdag 27 aug. be gint de school om 8.45 uur. Jongens van de 5e klas ATTENTIE! Jullie zijn dit nieuwe schooljaar ondergebracht in de Pe trus Bandenschool, Dr. Poelsstraat 2. Jullie gaan dus NIET eerst naar de Franciscusschoól, maar jullie gaan rechtstreeks van huis naar de Petrus' Bandenschool, maar wel bij ons naar de H. Mis. Misintenties Zondag: 6.30 Piet Hermans (Vel- tum-; 7.45 overl. fam. Stoks-Janssen; 9 uur Wilhelmus Thijssen; 10.15 Alexus Curiël; 11.45 overl. ouders Pouwels-Minten. Maandag: 7 uur Eva Wilhelmina Rojer; 7.45 zekere intentie; 8.30 ter ere van de H. Geest. Dinsdag: 7 uur Franciscus Bec kers; 7.45 Noud van Lin en Martien Janssen; 8.30 Margaretha Pouwels- Kassing. Woensdag: 7 uur Mathilda Was setter; 7.45 Lamb. Kerkhof f, besteld door HKW; 8.30 Joannes Derksen, Elisabeth van Helden en overl. kin deren. Donderdag: 7 uur Elisabeth Pee- ters-Hoex en echtgenote; 8:30 Fran ciscus Beckers. Vrijdag: 7 uur overl. ouders To- nen-Vermeulen; 7.45 voor overlede ne; 8.30 Selida Virginia Rojer. Zaterdag: 7 uur Piet Thijssen; 7.45 uit dankbaarheid; 8.30 Gezins mis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 J. Evers en C. Evers; 7.45 G. Verschuren, J. Naus, P. Philipsen en B. Peters; 9.00 A. Derks H. Bosch, M. v. Róoy en G. Jeuken; 11.45 J. Rongen en G. Philipsen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 12e zondag na Pinksteren. Vandaag aan de kerkdeur kollekte voor de EHBO. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis maanddienst Martinus Janssen; 10 uur overl. fam. Kronen berg-Rutten; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 gezongen maand dienst Peter Jeuken. Dinsdag: 7.30 Jan Litjens. Woensdag: 7.30 Piet en Harrie Hermans. Donderdag: 7.30 Joh. Willem Camps. Vrijdag: 7.30 gez. maanddienst Ida Philipsen-Keijsers. Zaterdag: 7.30 gez. maanddienst Martinus Reijnders. Biechten van 6.30—7.30. 7.30 Marialof. In de kapel van St. Paschalis deze week: Maandag: overl. fam. Camps-Strij- bosch. Dinsdag: Johannes Rongen. Woensdag: overl. fam. Thielen- van Dijk. Donderdag: overl. ouders Zeegers. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 12e zondag na Pinksteren, as '-0S Z, siuuapupi ^08'9 uassiuisaoq H. Mis 8.30; parochiehoogmis io uur; 3 uur Rozenkrans en lof ter ere van de H. Machutus. Eerste kollekte v. d. kerk; tweede kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 maanddienst Wed. Wennekers-Janssen. Dinsdag: 7.30 Hoogmis voor een overledene (V.). Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Donderdag: 7.30 Hoogmis tot in tentie van fam. Lenssen. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor de over ledenen. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor de overledenen; zaterdagavond biecht horen van 57 uur. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 12e zondag na Pinksteren. Preek en 2e kollekte voor het le vensonderhoud van priesterstuden ten. 7 uur H. Communie; 7.30 gest. leesmis voor de overl. weldoeners v. d. kerk; 10 u. hoogmis voor de paro chie. Tijdens de kermisdagen na de H. Missen verering van de relikwie van de H. Brigida. Maandag: 8 uur gest. leesmis voor overl. leden van broederschap van H. Brigida; 9.30 gez. H. Mis voor Leonard Peeters. Dinsdag: 8 uur leesmis voor An- toon Roelofs; 9.30 gez. H. Mis voor Piet Philipsen. Woensdag: 8 uur leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die offerden; 9.30 gest. gez. H. Mis voor Mart. Verhoevenen Theodora Geurts. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaar- dienst voor Mart. Dinghs en Anna Gertruda Cox. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jaardienst voor Petronella Friesen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offer den. Biechtgelegenheid van 67 u. Om 7 u. Marialof. Kerkpoets: Mia Jacobs en Riek Dinghs. A.s. zondag le zondag dus extra kollekte voor onze kerk. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 12e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Lodewijk Emanuel David; 9.15 Hoog mis; 10.30 leesmis voor de overleden familie van het bruidspaar de Bruij- ni-Raafs; 3 uur lof. Maandag: 7.30 gezongen dienst ter ere van de H. Geest bij de opening van het nieuwe schooljaar. De school begint om 9.15 uur. De kleuterschool begint volgende week maandag. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Gerard Willemse, kindermis voor de meis jes. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Martinus Loonen, echtgenote en overleden kinderen. Donderdag: 7.30 leesmis tot inten tie van de fam. Croijmans-Michels. Vrijdag: 7.30 gezongen jaargetijde voor Chris Gooren. Zaterdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Lambert Willems en echtgeno te. Van 45 en van 77.30 biecht gelegenheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Gerry Jenniskéns en Riet Koonings. Accolythen: 6.45 L. Jenniskens en P. Litjens; 8 uur A. Loonen en G. Cornelissen; 9.15 J. Jenniskens, G. Martens, N. Pijpers en M. Kusters: 10.30 L. Weijs en H. Claessens. RECTORAAT HEIDE Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis tot dankzegging; 10 uur Hoogmis, gest. jaargetijde voor Lam- bertus van Vegchel en Gertruda Arts. Accolythen: P. Derikx en H. Droesen. Misdienaars van de week: Torrny Derikx en Leo Muijsers. Maandag: 7.30 H. Mis tot int. van fam. Drabbels. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten. Woensdag: 7.30 H. Mis tot int. v. fam. Linders. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Tho mas Michels. Vrijdag: 7.30 H. Mis tot zekere in tentie. Zaterdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Biechtgelegenheid te 7 u. en Lof te 7.30 uur. Na het Lof ge legenheid om te biechten tot 9 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 7 uur gelegenheid tot communiceren 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis voor de bekende intenties. Denken we van daag bijzonder ook aan onze bis schop die jarig is; 3.30 middagoefe ning. Maandag: leesmis. Dinsdag: leesmis voor 'n goede oogst. Woensdag: leesmis voor overleden fam. Litjens-Direks. Donderdag: gez. jaargetijde voor zaliger Martinus van Staveren. Vrijdag: leesmis. Zaterdag: leesmis. Biechtgelegen heid van 7.308.30. A.s. zondag is de kollekte voor de doofstommen. Accolythen voor a.s. zondag: Jan Geelen, Gerard Koenen en Piet Cox. Kerkpoetsen: Dora Hagens en Mia van Wylick. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 6.30 Communieuitreiken; 7 u. leesmis voor fam. Pluk-Versteegen; 8.15 leesmis voor overl. fam. Poels-Bou- ten; 10 uur Hoogmis voor de beke ring van de zondaars; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 7 u. leesmis voor overl. fam. van Rijswijck-Custers; 7.45 gez. H. Mis ter ere van de H. Geest bij het begin van het nieuwe school jaar, met algemene H. Communie der kinderen. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Jo hannes van Vegchel, echtgenote en overleden dochter; 7.45 leesmis voor Jan en Martha Gielen. Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Z.E. Heer Rector Beek en familie; 7.45 leesmis voor Joh. Hub. Janssen en echtgenote. Donderdag: Feestdag van de Ont hoofding van St. Jan. 7 uur gest. Hoogmis ter ere van St. Jan (Bertha van Dijck); 7.45 gest. leesmis voor Wilhelmina Laarakkers. Vrijdag: 7 uur Hoogmis voor de parochie; 7.45 gest. leesmis voor Wil helmus Verheyen, echtgenote en kinderen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Wil helmina Engels-Weys; 9.30 Huwe lijksmis voor bruidspaar Willems- Janssen. De leden van de Maria- ccngregatie en BJB worden verzocht de huwelijksmis bij te wonen. 57 Biechtgelegenheid; 8 uur Marialof. De ouders van de schoolkinderen worden verzocht om de H. Mis van 7.45 a.s. maandag bij te wonen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 7.30 Vroegmis tot int. v. fam. Huijs- van Enckevort; 10 uur Hoogmis tot int. van de leden van de Veeverze kering; 2.30 Lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: tot bijz. intentie. Dinsdag: tot int. van fam. Janssen- Timmermans. Woensdag: tot int. van fam. Mar cellis-van Tilburg. Donderdag: v. d. overl. van fam. Nabuurs-v. d. Broek. Vrijdag: geen H. Mis om 7.30; om 10 uur gez. dankmis t.g.v. Zilveren Huwelijksfeest. Zaterdag: tot int van fam. van Keijsteren-Geurts. Geen lof. RECTORAAT SMAKT Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis voor Anna Maria Bie- mans-de Wit; 7.30 voor Martinus Geurts en Anna Maria Heidens; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Zee gers. Kapel: 7.30 H. Mis voor de schooljeugd. Na de H. Missen is er buiten aan de kerk een vrije kollekte voor de EHBO. Maandag: 6.30 voor overleden fa milie; 7.30 voor een zieke. Dinsdag: 6.30 uit dankbaarheid; 7.30 voor Pastoor van Heertum. Woensdag: 6.30 t.e.v. de H. Jozef; 7.30 voor zegen in gezin. Donderdag: 6.30 ter ere van het H. Sacrament; 7.30 voor Pastoor As- selberghs. Vrijdag: 6.30 v. overleden ouders 7.30 voor Johanna Lenssen-Cremers. Zaterdag: 6.30 t.e.v. O.L. Vrouw; 7.30 voor overl. fam. van de Boo gaard. Van 55.30 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. VAKANTIE IS OOK EEN SCHOOL VOOR ONS Vakanties brengen tegenwoordig een enorme verplaatsing van de mensen te weeg: de verplaatsingen zijn van grote omvang en gaan over grotere afstanden dan voor de oor log, zodat al wie tegenwoordig va kantie houdt in aanraking komt met den vreemde. Dit voert vanzelf tot de verrassende ontdekking, dat ook in de geloofsbelevenis andere me thoden en vormen bestaan, dan men in eigen land gewend is. Wie als protestant of als katholiek in zijn vakantie elders niet verwaar loost de dag des Heren te vieren, zal ontdekt hebben dat vele dingen wel hetzelfde zijn, maar dat andere toch weer heel erg verschillen. De katho liek zal ontdekken, dat de H. Mis volgens dezelfde riten wordt gevierd zoals ze door Rome zijn voorgeschre ven en de protestant zal dezelfde vormen van gebed en schriftlezing zien volgen. Maar bij veel overeenkomsten zal hij ook verschillen bespeuren. Zo valt in zuidelijke landen enigszins in Spanje, maar meer nog in Italië op, dat de mannen de kerk ook zon dags niet plat lopen. Men zal ook veel formalisme en bijna zinloos ge worden praktijken ontmoeten. Van de andere kant treden er vormen van devotie op de voorgrond, die in andere streken voor overdreven en misschien zelfs bijgelovig worden gehouden. In Duitsland zal men het stoere zingen tijdens de H. Missen ervaren als een heel aparte manier van het bijwonen der eucharistie-viering. In Frankrijk ontmoet men de leegte der dorpskerken. Onze ervaring is, dat wij uit het Noorden maar al te gauw klaar staan deze godsdienstige belevingen te critiseren. Trouwens dat geldt voor zoveel andere dingen als het eten, het kleden enz. Alles wat niet is alg thuis, deugt niet of is zeker minderwaardig. Wie zo oordeelt en zo zijn erva ringen buiten de grenzen verwerkt, is een ongelukkig mens, die niet ten volle profiteert van de grote kansen welke hem worden geboden. Want de aanraking met anderen, met me demensen van andere origine, dient juist om ons uit onze enge beoorde ling weg te trekken. De vakantie en de verkenningen, welke daarmee ge paard gaan, dienen ons te helpen de verscheidenheid in de wereld en de vele mogelijkheden te doen kennen. Wij kunnen daaruit zelf verruimd te voorschijn komen. Let wel, wij wilen geenszins beweren, dat al wat van buiten de grenzen komt, of wat daar wordt gedaan ook persé beter Een gepaste waardering voor het geen anderen aan leef- en werkge- woonten hebben, kan ons alleen maar dichter bij elkaar brengen. Eerst in de geest van onderlinge waarderingen kan ook het gevoel van het behoren tot een christen gemeenschap de juiste gestalte krij gen. Het tegenovergestelde, de kritiek en het afbreken bevorderen meer onderlinge afkeer en vijandschap. TER NAVOLGING Zondag 11 augustus jJ. organiseer den enkele jongens een goed ge slaagde missie-fancy-fair. De op brengst was 101,88. Deze opbrengst komt ten goede voor de bouw van een noodkerk je in de missie. Hartelijk dank aan allen die dit goede doel steunden. BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 - Venray telefoon 04780 - 151? VOOR EEN GOED BOEK Grotestraat 6 Dat Rector M. Cox in het kerk dorp Heide een grote plaats verwor ven heeft, is j.l. donderdag wel ge bleken toen hij zijn zilveren pries terfeest feestelijk herdacht. Er was een grote belangstelling toen zich donderdagmorgen voor de feestelijk versierde rectoraatswonin gen een grote stoet opstelde, waar in de jubilaris temidden van zijn familie en omgeven door bruidjes door de inwoners van Heide naar de noodkerk werd geleid. Hier droeg Rector Cox, geassisteerd door zijn vriend, de Benediktijner Pater van Booven, en de eerste priesterzoon van het rectoraat, de weleerw. heer P. Philipsen, een plechtige H. Mis van dankbaarheid op. Het kerkkoor zorgde voor een meerstemmige mu zikale omlijsting. Dezelfde stoet leidde de jubilaris na afloop der kerkelijke plechtighe den naar zaal Rongen, waar de Kon. Harmonie Euterpe voor een klin kende muzikale felicitatie zorgde, een bruidje een versje opzegde en de heer Wismans, oudste lid van het kerkbestuur, een gelukwens namens de gehele gemeenschap uitsprak. Hij wees hierin op het vele werk wat Rector Cox in de drie afgelopen jaren voor de kleine gemeenschap had gedaan, wees speciaal op zijn ijveren voor een nieuwe kerk, die dan binnenkort verwezenlijkt zal worden, maar ook op zijn geestelijk werk, waarvoor vooral de zieken en bejaarden zo dankbaar waren. Voor dit alles was Heide dankbaar, en die dank had men tot uitdrukking willen brengen in een groots tele visietoestel dat de jubilaris als feestgeschenk werd aangeboden. 4-4 Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY Zondag 18 aug. j.l. werd te Meerlo een concours-hippique gehouden. Door de Land. Rijvereniging St. Isidorus werd aan dit concours deel genomen en de volgende successen werden behaald. Bij de dressuur achttallen klasse Licht behaalde Venray de eerste prijs met 111 punten. Bij het num mer Individuele dressuur Licht I werden de volgende prijzen behaald: M. Sala met Gayco le pr.; M. Ver- schuuren met Arabella 2e pr. en G. Arts met Adelfried 5e pr. In het nummer Individuele dres suur Licht II behaalde J. Lucassen met Philos de eerste prijs. In nummer springen klasse B be haalde G. Arts de 3e pr.; M. Ver- schuuren 4e pr. en J. van Dijk de 6e pr. Bij het springen Licht be haalde J. Lucassen de 7e prijs. Verder behaalde H. Jeuken in het jeugdnummer de 9e prijs, terwijl bij het Ponneyrennen W. van Dijk op de 4e plaats eindigde. Zondag 25 aug. a.s. zullen te Horst de Limburgse Kampioenschappen verreden worden. De Land. Rijver. St. Isidorus Venray zal hier ook aan wezig zijn en wij wensen achttal en ruiters in de individuele nummers veel succes. Rector Cox zwaaide in zijn dank woord alle lof van zich af. Dank zij de volgzaamheid, de gulle medewer king en een eensgezindheid van zijn parochianen had hij kunnen werken en hiervoor was hij hartelijk dank baar .evenals voor het enorme ca deau dat het zoveelste bewijs van die goede eigenschappen van de Heidse parochianen leverde. Met een langdurige receptie, waarop o.a. de geestelijkheid van het dekenaat verscheen, alsmede Burgemeester en wethouders werd deze f eestmorgen besloten, die in familiekring werd voortgezet. Pastoor Geerits heeft na jaren preken, akties en wat dies meer zij 70.000,bij elkaar gebracht voor zijn nieuw te bouwen kerk. Een prestatie, die er zijn mag Daarvoor hebben zijn parochianen en ook anderen vele jaren gespaard en is er van allerhande ondernomen. We willen daar maar mee aantonen dat het geen eenvoudige karwei is om een dergelijk bedrag bij elkaar te brengen. Hieraan moeten we steeds denken als we horen en lezen over de 60.000,die de Venrayse gemeen schap op tafel zal moeten leggen, wil men hier een volledig zwembad krijgen. Onder volledig verstaan we dan zowel de buitenbaden, als het binnenbad, welk laatste zorgt dat de zwemliefhebber praktisch het hele jaar door aan zijn trekken komt en b.v. de schooljeugd ook 's winters zwemmen (leren) kan. Dit bedrag zal als alles goed gaat komend jaar bij elkaar moe ten zijn. Dat het gemeentebestuur de Sportraad en de zwemclub Spio in eerste instantie gevraagd heeft zich eens te beraden over de wijze waar op dit nog altijd fikse bedrag bijeen gebracht zal kunnen worden, is van zelfsprekend. Dat zowel de Sport raad als Spio bij nader inzien deze opgave wel wat zwaar vinden en dus „ergens" pogen deze elders on der te brengen is ook al heel be grijpelijk, alleen.er zijn kostbare maanden voorbij gegaan. Als Venray een zwembad wil en nog wel een zwembad dat het hele jaar bruikbaar is en dienstig, dan moet datzelfde Venray 60.000,op tafel leggen, anders komt er beslist geen binnenbad. Men kan dat mis schien niet prettig en ongemakkelijk vinden, feit is dat het Rijk, dat toch al enorme bedragen hierin investeert er op staat dat ook de toekomstige gebruikers een duit in het zakje doen. Voor de Venrayse gemeen schap is die duit 60.000, Nu kan men net doen of zijn neus bloedt, blijven roepen om een zwem bad, vergelijkingen maken met an dere en zelfs kleinere plaatsen, maar over betalen niet praten, dan zegt het Kijk op zijn beurt: 't Spijt ons maar dan gaan we weer naar andere en misschien kleinere plaatsen, die wel genegen zijn voor deze nuttige en doeln&atige sportbeoefening niet alleen hun mond open te doen, maar ook wat op tafel te leggen. Gegroet VenrayEn dan kunnen we met de kop in het zand blijven zitten en weer naar elders gaan. Men zal op zeer korte termijn moeten komen tot een aktiecomité waarin Sportraad en Spio op de al lereerste plaats zitting moeten heb ben, maar waarin ook anderen een plaats krijgen. Want een Sportraad en Spio zijn niet de enige belang hebbenden. Belanghebbend is heel Venray, jong en oud, rijk en arm.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 5