En we bouwen verder! PLEISTER AKTIE EHBO NIEUWE INDUSTRIE... LANDBOUW en -schap 1963 -\r Waartoe en waarom een gemeenschaps huis Filmnieuws Volksconcerten VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1963 No. 34 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPPlfUI AH VOHR VPNPAV ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 LrüIVLlLrtU V V/VJ1\ V I Uil VJiflO 1 1\U1AU11 PRIJS PER KWARTAAL f 1.50 (buiten Venray 1.75) De bouwaktiviteit in ons Venray, na de bouwvak vakantie, is be slist de moeite waard. Wie de moeite wil doen, en de gelegenheid heeft om zo eens rond te wandelen of te rijden, kan zich daar zelf van overtuigen. Op de eerste plaats de woning bouw in plan West, waar de door braak van Kruitweg naar Merselo- seweg een feit is geworden en waar de eerste woningen onder de kap zijn. Met september hoopt men hier de eerste bewoners in te zien trek ken. Nog grotere veranderingen laat het Desselke zien, waar nieuwe stra ten, ja zelfs een nieuwe wijk vol wo ningen duidelijk getuigenis aflegt van de bouwaktiviteit van het laat ste jaar, maar waar ook nieuwe bouwDUtten weer wijzen op een ver dere uitbreiding van het woningen aantal. Doch laten we de woning bouw even rusten, al moeten we wijzen op de aanbouw van bejaar denwoningen in Leunen, Oostrum en Ysselsteyn, de bouw van woning wetwoningen in Oirlo, Leunen en Oostrum. Daarnaast is er nog allerhand te doen. De bouwput voor de nieuwe kleuterschool in West wordt al aan gelegd en binnen afzienbare tijd hoopt men daar eveneens te begin nen met de nieuwe kerk, waarvoor Pastoor Geerits al sinds jaar en dag uit bedelen is. In de gezondheidssector kunnen we wijzen op de voorbereidingen, die getroffen worden voor de uit breiding en de nieuwbouw bij het St. Elisabeth-ziekenhuis, een groots karwei ,dat nog wel verschillende jaren duren zal. Bij Huize Servatius is het nieuwe verplegershuis al een eind op scheut en we zijn nieuws gierig welke nieuwe bouwplannen ZONDAG 25 AUGUSTUS F 10.000 AAN PRIJZEN "wist U.... dat deskundige eerste hulp in vele in vele gevallen heeft te bete kenen een kwestie van leven of dood? dat het niet afdrukken van een ge troffen dijbeenslagader, hals slagader bij een wellicht onbe duidend ongeval, binnen een paar minuten de dood tot gevolg heeft? dat bewusteloze mensen met een hoofdletsel kunnen stikken in hun bloed wanneer niet onmid dellijk maatregelen worden ge nomen? dat alle mensen na een ongeval warmteverlies hebben en on middellijk dienen te worden af gedekt? dat in de meeste parochies van ons land in de maand september aanstaande cursussen in Eerste Hulp bij Ongelukken zullen aan vangen? dat u kunt helpen: ga zelf een cursus volgen en geef u als lid op bij een van de afdelingen of vraag inlichtingen aan de Katholieke Nationale Bond voor Eerste Hulp bij On gelukken Mgr. v. d. Wetering straat 130, Utrecht; Zondag 25 augustus is de zondag van de Barmhartige Samaritaan. Bij het uitgaan van de H. Missen zullen pleisters symbool van het EHBO- werk worden uitgereikt. Sommi ge pleisters bevatten afwijkingen die in het avondprogramma van de KRO-radio bekend zullen worden gemaakt. Is men in het bezit van een pleis ter met een afwijking dan dingt men mee naar 10.000,beschikbaar ge stelde prijzen. Tijdens de pleister uitgifte wordt een kollekte gehou den. Geef ruim en royaal. Draag er zorg voor dat het werk van de EHBO kan blijven voortbestaan kan worden uitgebreid want U WEET dat ,heit aantal ongevallen dat jong, oud, rijk noch arm spaart, met de dag, ondanks alle veilig heidsmaatregelen toeneemt. Wanneer u zondagmorgen ruim en royaal de kollekte bedenkt dan geeft u ruim en mild aan eigen huis! Huize Servatius intussen weer aan het gereed maken is. De bouw van garages is ook spec taculair. Langs de Maasheseweg is Garage van Haren langzaam maar zeker uit de boomgaard aan het groeien, terwijl aan de Oude Oos- trumseweg de Gebra-garage ook al een stuk uit de grond is. Even ver der ziet men de pakhuizen en gara ge van het vrachtbedrijf Bom met de dag groter worden. Langs de Leunseweg is men volop bezig met de bouw van de nood- school voor het Lyceum, als het zo veelste bewijs dat nieuwbouw van deze school toch wel dringend nood zakelijk gaat worden. Men fluistert dat de leraren fietsen gaan krijgen om van het ene leslokaal naar het andere te komen. WONINGBOUW Al met al dus gezonde aktiviteit en gezonde groei. Dat de woning bouw ondanks alles toch de meeste belangstelling heeft, begrijpt ieder een, die de nog steeds lange lijst van woningzoekenden in onze ge meente ziet. De spectaculaire uitbouw van het Desselke heeft enige soulaas ge bracht, evenals de gereedkomende woningen in West dat zullen doen, maar de lijst is en blijft nog lang en daarom hebben we eens geïnfor meerd wat de komende tijd op dit terrein nog brengen zal. Dan blijkt dat de aanbesteding wachtende is voor 38 eengezinswoningen op het Desselke en dat voor 14 andere in tussen de rijksgoedkeuring al bin nen is. Het werk kan dus aan de gang blijven. Temeer omdat men voor deze hoek nog plannen op sta pel heeft staan voor 54 flat-wonin gen, zoals we die uit Zuid kennen en voor nog eens 20 eengezinswonin gen. Dat is wat het Desselke betreft voor de nabije toekomst. Voor West worden de plannen voorbereid voor 96 eengezinswoningen, 120 flats, 20 bejaardenwoningen en 80 woning wetwoningen. Een bouwprogramma, dat er zijn mag en dat het gedeelte tussen Merseloseweg en Vlakwater- weg meteen vol zal maken, indien tenminste de nodige goedkeuringen komen voor 80100 woningen in de vrije sector, waarvoor hier ook nog plaats is gereserveerd. Intussen worden de kerkdorpen ook niet vergeten, want de woning bouwvereniging heeft thans op pa pier staan 9 woningen voor Leunen, 10 voor Ysselsteyn en 14 voor Oos trum, alle uit het volume 1963. Nu duimt men maar dat er geen kink in de kabel komt en dat men rustig de plannen kan uitvoeren, die reeds nu op de agenda staan. Er blijkt bouwcapaciteit voor beschik baar te zijn en het zou zonde zijn als deze door het uitblijven van ce benodigde goedkeuringen af zou vloeien naar elders Venrays gemeenteraad werd j.l. vrijdag voor een zeer belangrijke opgave gesteld. B. en W. vroeg de raad namelijk om toestemming tot verkoop van grond op het industrieterrein t.b.v. de RANK- XEROX combinatie, een nevenindustrie van de bekende Engelse filmonderneming RANK. Dat de raad hier nog enige tijd voor nodig had (in 't geheim) was niet zo zeer omdat er misschien moeilijkheden zouden komen met bestaande Venrayse industrieën in verband met de arbeidsvoorziening al speelde dat natuurlijk ook een rol. Het pas verschenen industria lisatierapport ,dat nog niet open baar gemaakt is, schijnt op dit punt optimistischer te zijn dan sommige kringen in Venray zelf. En buiten dat stelde de raad uitdrukkelijk dat bij elk industrialisatiebeleid vol doende en ernstig rekening moet worden gehouden met de bestaande Venrayse industrieën. Het ging ook niet zo zeer om wat deze industrie wel bood. Men weet dat het een che mische industrie zal zijn, die zich toelegt op een bepaalde zgn. droog- procedé bij copiëren, met alles wat daar aan vast zit. Integendeel, ook de raad vond het uitstekend dat ook in andere sec toren als metaal- en houtbewerking werkgelegenheid geschapen wordt, temeer waar hier hoger gevoirnd personeel een uitstekende kans zal krijgen. Waar het dan precies wel om ging? Voor zover wij het hebben kunnen achterhalen was de hele moeilijkheid dat men nog steeds niet precies wist welke gronden en hoe veel grond deze industrie nu wel nodig heeft. Een Parijs architecten bureau heeft namelijk de planning voor deze nieuw te bouwen fabriek opgezet en deze planning blijkt af te wijken met afspraken, die de di rectie gemaakt heeft. Maar deze kwestie zal in nog komende bespre kingen wel opgelost worden. Terwil- le van de vlotheid en snelheid moest de raad echter ergens in het on gewisse B. en W. de gevraagde machtiging verstrekken. Dat deed dit college, vooral toen bleek dat B. en W. bereid was om na onderteke ning van de voorlopige koopakte als nog de raad volledig op de hoogte te zullen houden. En zo kreeg dan B. en W. de gevraagde toestemming voor de aankoop van die gronden op het industrieterrein, die nog geen gemeentelijk eigendom zijn en ver volgens om de benodigde gronden te verkopen aan de RANK-XEROX combinatie. VOORGESCHIEDENIS In een aparte bijeenkomst met de pers lichtte Burgemeester Mr. Cus- ters dit belangrijke gebeuren nader toe. Het blijkt dat de nieuw te ves tigen industrie van Europese bete kenis is. In verband met de EEG wilde deze industrie een vestiging hebben op het Europese vasteland, waarvoor in aanmerking kwamen Frankrijk en Nederland Nederland heeft uiteindelijk deze strijd gewonnen, waarbij het uit eindelijk ging om vestiging in het Roergebied of in Venray. Door de betere arbeidssituatie in Venray is mede in overleg met particuliere be middelingskantoren, het ministerie van Economische Zaken en het ETIL toen de keuze op Venray gevallen. De RANK XEROX, dat een che mische industrie genoemd kan wor den, wil in Venray vestigen dezelf de fabrieken die zij in de staat New York in Amerika heeft gebouwd, reden waarom ook Amerikanen bi. dit project betrokken zijn. Men schat dat de nieuw te bouwen fabriek on geveer 10 miljoen gulden zal vra gen voor bouwkosten. Het ligt in de bedoeling dat met de bouw begonnen zal worden (als de rijksgoedkeuring niet op zich laat wachten in het voorjaar van 1964, waarna men mid den 1966 wil beginnen met een be zetting van ongeveer 200 mensen. De onderhandelingen zijn in een buitengewoon vlot tempo verlopen en de verstandhouding is zeer goed te noemen. Van gemeentewege hoopt men dat ook de komende onderhan delingen in dezelfde geest gevoerd zullen worden en dat de raad volle dig achter deze plannen staat is wel bewezen door de algehele goedkeu ring van de machtigingsbesluiten. u kunt niet alles weten! Windt uw horloge niet te vaak, maar slechts éénmaal per dag op. De veer heeft dan gelegenheid zich dagelijks te ontspannen. Schudt niet hevig met de arm om een horloge weer aan het lopen te krijgen. Een lichte, draaiende pols beweging is voldoende. Vermijdt ook een te krachtig applaus of andere heftige handslagen. De balans kan er door ontregeld raken. Leg een polshorloge, dat overdag uw lichaamstempei-atuur aanneemt, 's nachts niet op een marmeren was tafel of andere koude plaats. Tem peratuursverschillen doen het uur werk onzuiver lopen. Het breekbare glas van een hor loge kunt u vervangen door een on breekbaar, doch dit moet vernieuwd worden als het gaat verkleuren, daar het dan tevens krimpt en de wijzerplaat plotseling onbeschermd zou laten. Als u een polshorloge altijd wilt aanhouden in bed en bij het handen wassen, kiest dan een waterdicht exemplaar; dit is tevens stofdicht. Leg een horloge nooit op een te levisietoestel of ander modern ap paraat. De kans bestaat, dat het hierdoor wordt gemagnetiseerd. Horloges moeten op tijd worden gesmeerd. Breng het daarom een of tweemaal per jaar naar de vakman, die het van nieuwe olie kan voor zien en tevens schoonmaakt. De veer is het zwakste onderdeel. Als u al eens een horlogeveer stuk- gedraaid hebt door te veel of te sterk opwinden, vraag dan de spe ciaalzaak naar een uurwerkje met onbreekbare veer. Wij vragen nog steecs PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY Oostrum, Ysselsteyn en Vredepeel hebben een gemeenschapshuis. Het Oirlose is men aan het afwerken, Leunen verwacht de Rijksgoedkeu ring voor een nieuw gebouw en in Merselo en Castenray is het voor oorlogse gebouw gelukkig overeind gebleven. Wat is nu de betekenis van zulk een gemeenschapshuis, waarvoor door de mensen zelf zulk een grote offers zijn of moeten worden ge bracht. Reeds lang voor de oorlog vervul de het gemeenschapshuis een gro te functie in de gemeenschap. Het beste bewijs daarvan was het oude Venrayse patronaat, waar men niet alleen de jeugd bezig hield, maar via muziek, toneel en cursussen de culturele ontwikkeling omhoogstuw- de, de sport mogelijkheden gaf d.m.v. sportclubs. Kortom een be langrijke bijdrage leverde tot het goed functioneren van de plaatselij ke samenleving. De veranderde maatschappelijke omstandigheden vragen ook telkens opnieuw verandering van wat er in en om een gemeenschapshuis speelt. Dat de maatschappij onder invloed van economische en tech nische vernieuwingen snel veran dert, ondervinden we dagelijks. Niet altijd verloopt dat zonder moeilijkheden en spanningen. Denkt U maar eens aan de industrialisatie van onze gemeente met de intocht van vele „vreemden" in de rustige dorpssamenleving van voorheen, die hun eigen zeden en gewoonten mee brengen. Daarom zijn het dorp en zijn verenigingen niet ingesteld. Denkt ook aan de nieuwe stadswij ken die soms niet veel meer zijn dan een pleisterplaats voor de nacht en zijn bewoners verder niet veel te bieden hebben. In dergelijke omstandigheden kan vanuit het gemeenschapshuis een flink stuk maatschappelijke opbouw worden verzet. Doel is de plaatse lijke samenleving zodanig te ver nieuwen, dat de mens in de tegen woordige tijd aan zijn trekken komt. Men vindt zulks in samenspraak en samenwerking van de bevolking en haar organisaties, die samen het i meenschapshuis tot stand brachten. Samen met de verenigingen zal men trachten wat meer verband in de plaatselijke samenleving te bren gen. Deze kennen immers de proble men die om een oplossing vragen en aan welke voorzieningen behoefte bestaat. Het verenigingsleven krijgt een stimulans tot verbetering en modernisering. Tal van nieuwe akti- viteiten komen van de grond. We hebben dat tot heden het beste in Oostrum kunnen zien waar rond 't gemeenschapshuis i.e. parochiehuis vele nieuwe initiatieven tot stand kwamen. In dit geval is van het gemeen schapshuis een verfrissende invloed op de samenleving uitgegaan. Daar naast biedt het service en bijstand aan de plaatselijke samenleving in al zijn geledingen. Zo is in Oostrum dit goed geoutilleerd huis uitgegroeid tot een permanent ontmoetingscen trum en service-instituut, sociaal- cultureel centrum als U wilt, met veelzijdige stimulex-ende werking op de plaatselijke samenleving. Dat dit in alle gemeenschaps- en parochiehuizen het geval is, kan men moeilijk hardop zeggen. Is in verschillende kerkdorpen het gemeenschapshuis niet te veel een danszaal, die hoewel nuttig en nood zakelijk, toch niet het wezenlijke van dit huis moet zijn. Zeker het simpel ruimte verschaf fen aan het plaatselijk verenigings leven draagt reeds bij tot de verbe tering van het verenigingsleven en dus een goede onderlinge verstand houding. Maar er kan meer gebeuren. We denken aan een biblotheek, aan het jeugdwerk, aan hobby-lokalen, aan een bejaardensociëteit, zoals dat ge lukkig al in verschillende huizen te vinden is. Maar het belangrijkste is o.i. dat de bestuurderen van verschillende verenigingen elkaar hier vinden om in gezamenlijk overleg te komen tot een gezamenlijke aanpak van de specifieke belangen van de plaatse lijke samenleving. Zo kan dit soms „dure" gemeenschapshuis ten goede bijdrage leveren in de maatschappe lijke en culturele opbouw van een bepaalde samenleving en tot per soonlijkheidsvorming van de daarin levende mensen. En juist daarom toch worden deze gemeenschapshui zen opgericht, gebouwd en in stand gehouden. een langdurige strijd Het gaat in de landbouw bepaald niet goed en vooral in sommige vee teeltbedrijven liggen de moeilijkhe den hoog opgestapeld. De garantie prijs voor de melk is ten aanzien van vele bedrijven nauwelijks of niet de kosten dekkend, om dus van winst op de melkproduktie maar niet eens te spreken. De garantieprijs be droeg over het afgelopen jaar 27 ct., terwijl de kostprijs dooreen geno men wel op 28 ct. kan worden ge steld, zodat het dus redelijk zou zijn als de boeren minstens 31 cent voor hun melk zouden krijgen. Het Land bouwschap ging met de te laag ge achte garantieprijs akkoord en daar hebt u dan tegelijk één van de re denen waarom dit schap bij de meeste boeren niet in een goed blaadje staat. Men meent dat de boerenbelangen teveel uit ambtenaarlijk oftewel overheidsstandpunt worden bezien en dat dit gaat ten koste van het levenspeil en van de vrijheid van de boer. Nu is het een feit, dat zo'n publiekrechtelij ke bedr ij f sorganisatie als het ware automatisch gedrongen wordt in het ambtenaarlij ke sys teem. Het kan dan, zoals ook bij het Landbouwschap, opgebouwd zijn uit de bestaande vrije organisaties en met de zuiver bedoeling om de eigen belangen ook door de eigen mensen te laten behartigen en be slissen, maar in de praktijk komt daarvan op den duur niets terecht. Een schap is voor zijn werkzaam heden aangewezen op een aantal eigen werknemers en waarvan de topfiguren steeds het kontakt on derhouden met de hogere ambtena ren aan de departementen, de mi nisters, leden of ambtenaren van de SER en andere adviserende organen. Daaruit ontstaat een samenspel, dat elkaar als het ware in leven houdt Het filmseizoen, dat door de regen van de laatste weken eigenlijk reeds volop aan de gang is, begint echter officieel pas in september. Het pro gramma voor de komende maanden is weer een selectie van de beste films die in Nederland te zien zijn Behoudens de twee kolossos van lan ge speelduur „55 dagen in Peking" (die momenteel de records van El Cid breekt) en „West Side Story", waarvan de vertoning in de steden geen eind schijnt te kennen (momen teel reeds 80 weken in eenzelfde Amsterdamse theater) kan men spoedig in Venray zien. „Liefde en ontrouw" naar de be roemde roman van Francoise Sagan Aimez vous Brahms. Het zal ons niet verwonderen, dat deze film, na „Phaedra", die deze week vertoond wordt en een groot succes tegemoet gaat en het publiek zal weten te boeien. „De drie sergeanten" lijkt op het eerste gezicht een sensatiefilm. Dat is het eigenlijk niet, want men kan in deze knokfilm bijzonder veel la chen. Ook deze film behoort tot de grote Amerikaanse succesfilms. „Dokters zonder masker". Deze film laat U zien wat er omgaat in de harten van jonge mensen die een verantwoordelijk beroep gekozen hebben. Deze film breekt in Ameri ka en Engeland alle records. „De Titanen". Sterke verhalen kan men in de bioscoop via Maciste, Her cules e.a. regelmatig zien. De Tita nen is een satire op deze onderwer pen en er zal zeer gelachen worden dan om de gekste kolderfilm. „Elvis op zijn best" is de aller nieuwste film van het Teener idool. Overal staat Elvis weer nummer één op de Hitparade. Zijn nieuwste film is ook nummer één voor de Teeners. „Tarzan gaat naar India". In zijn soort de meest spectaculaire verwe zenlijking. Een aanval van 300 oli fanten, gevechten met panters en tijgers, enfin er is alles wat men van zulk soort film verwacht. „Madame Sens Gêne". De nieuwste film van Sophia Loren. Ze speelt hierin het wasmeisje van Napoleon, die door haar huwelijk mdt een generaal in de hoogste kringen te recht komt en niet weet hoe zich daar te gedragen. „Catherina en dezeven dwazen". De terugkeer van Catherina Valen- te. Een film vol vrolijkheid die het hart van velen zal stelen. Catherina helpt een verlopen circus te doen terugkeren. Voor U betekent dat veel plezier. „Mondo Cane", de veel omstreden film van Jacopetti. Dit is slechts een greep uit de komende films aansluitend op de grote steden gebracht zullen worden. Het spreekt vanzelf, dat bijna alle films in kleuren zijn opgenomen. en waardoor men weieens geneigd is om die goede samenwerking meer waarde toe te kennen dan het kop pig vasthouden aan de belangen der eigen organisatie. Dat is een heel begrijpelijk en nauwelijks te veran deren verschijnsel, dat zelfs in de z.g. vrije organisaties al meespeelt. Hetzelfde zien we ook ten aanzien van de vakbonden en werkgevers organisaties. Het is een van de gro te bezwaren van ons organisatie wezen, waarvan het bestuur in de loop der jaren meestal maar weinig verandering ondergaat omdat de in vloed van de leden op de samen stelling ervan door allerlei noodza kelijke reglementen en soms ook door te weinig medeleven van de le den te gering is. Tussen al die in Den Haag zetelende topfiguren van PBO's vrije ox-ganisaties, adviserende licha men en departementen ontstaat, ove rigens onbewust en met de beste be doelingen, een soort kongsie. Men kent elkaar, weet wat men aan el kaar heeft en de beste relaties scheppen zo de beste mogelijkheden voor het bereiken van resultaten. Daardoor kunnen de eenmaal zete lende topfiguren op de verschillende bureau's ook weer moeilijk gemist worden, want zij weten precies wie ze voor dit en wie ze voor dat moe ten hebben, hoe het spel het best gespeeld kan worden en of een ver langen al of niet haalbaar is. Het bestuur van het Landbouw schap ,zich verdedigend tegen de aantijgingen van de boeren, verkon digt wel zeer terecht, dat de boeren via hun organisaties wel degelijk in vloed hebben op de samenstelling en de besluiten van het bestuur. Het blijft echter de vraag of dat be stuur zelf beseft, hoezeer het voor zijn besluiten afhankelijk is gewor den van zijn ambtenaren, waaronder ook voorzitter en secretaris zijn te rekenen, en hoe deze in zeker op zicht weer afhankelijk zijn van het samenspel met andere instanties. De invloed van de simpele leden der organisaties op de besluiten van het opperbestuur van het schap, en dit geldt ook ten opzichte van andere schappen, is daardoor wel zeer mi niem. Het is daardoor dat de kritiek zich uit in een soort revolutionaii'e han delingen, in weigering van betaling van de wettelijk opgelegde contri butie, omdat men van dat verplicht te storten geld ook nare gevolgen ziet. Natuurlijk vergeet men dan ge makkelijk, dat het bestuur van zo'n schap natuurlijk niet helemaal gek is, dat het wel degelijk de belangen van de leden zo goed mogelijk in het oog houdt, daarvoor op de bres staat en er ook vele goede maatre gelen door worden vastgesteld. Maar het democratisch principe is in deze p.b.o.'s teveel in het ge drang gekomen. Het gaat teveel lij ken op een van hogerhand bestuurd lichaam, dat men meer vereenzelvigt met de overheid dan met de eigen organisatie. Waar de vrijheid zo sterk aan banden wordt gelegd en de persoonlijke invloed van het lid zo onderaan en zo miniem is ge worden, daar kan* rebellie hiertegen niet uitblijven. En juist de boer is het meest vrijheidslievende en ook eigengereide deel van ons volk. Daarom zal de organisatievorm van de schappen danig moeten wor den herzien, opdat de leden ze ook als van hen uitgaande kunnen gaan beschouwen. De burgemeester van Venray maakt bekend, dat gedurende dit jaar nog de navolgende volksconcer ten zullen worden gegeven: Zaterdag 24 augustus: Fanfare Ons Genoegen, Oirlo te Heide om 20.00 uur. Zaterdag 31 augustus Harmonie Eutei-pe, Grote Markt, aanvang 8 u. Zaterdag 7 september: Fanfare De Peelklanken, Ysselsteyn te Cas tenray, aanvang 20 uur. Zaterdag 14 september Fanfare De Peelklanken, Yselsteyn, te Venray, Henseniusplein, aanvang 20 uur. Zaterdag 21 september: Fanfare St. Oda, Merselo te Oostrum, aan vang 20 uur. Drie concerten werden reeds uit gevoerd, t.w. 20 juli Harmonie Eu terpe te Venray en 10 augustus Fan- fare St. Catharina, Leunen concer teerde te Veulen, terwijl Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum op zaterdag 17 augustus te Ysselsteyn concerteerde.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1