11 RIAENS-ROYERS i anssm lïlaiiannlüll S.V.V. NIEUWS s.v.v. JEUGD v.v. OOSTRUM Ariaeos Kosman &Zn. GYMNASTIEK V.C.R00Y RUITERSPORT ZWEMMEN WANDELSPORT VENRAY - GROTESTRAAT 1* - TEL. 1253 Voetbaltoernooi Fllmnieuws Bouwmij. n.v. bouwden Convict in Venray H U I -yv Een SW-combinatie speelde zon dag j.l. een vriendschappelijke wed strijd tegen de reserves van De Zwaluw FVC uit Vught. In deze wedstrijd debuteerden vijf overge komen jeugdspelers. Hoewel de te genstanders niet zo sterk speelden, kregen we vooral in de eerste speelhelft een aardige wedstrijd te zien. J. Arts, die deze middag als midvoor opereerde werd aan weers zijden geflankeerd door jeugdspe lers. Deze brachten vaart in de aan val en trokken De Zwaluw-achter hoede vaak uiteen, waarvan J. Arts in de eerste helft tweemaal kon profiteren. In de 25e minuut was het de eer ste keer dat Joep zijn broer Har ry doelverdediger van De Zwaluw passeerde. Een goede aanval over links kon hij met een doelpunt be kronen. Even later vergrootte J. Arts de voorsprong, nu na goed voorbe reidend werk van de rechterwing: 20. Hiermee brak de rust aan. Na rust kon men merken dat de jeugdigen nog even moeten wennen aan IV2 uur voetbal. In de 3e min. wisten de rood-witte Venrayers nog wel nr. 3 te scoren door linksbuiten J. Bonants, doch het spelpeil daal de hierna aanmerkelijk. In de 10e min. wist De Zwaluw de eer te red den. Beide teams schenen hier vrede mee te hebben. Er werd nog wel aardig gespeeld en beide doelen kwamen nog in gevaar, maar het ho ge tempo van de eerste speelhelft was er niet meer. Al met al hebben de spelers laten zien iets in hun mars te hebben, zo dat SVV de toekomst heus niet som ber behoeft in te zien. Venray 3 speelde haar laatste competitiewedstrijd van dit seizoen en wel thuis tegen America 1. Hoe wel Venray 3 voor rust overwegend in de meerderheid was duurde het toch nog tot de 30e min. voor de score geopend werd. Linksbuiten Jo Michiels strafte een fout in de Ame- rica-achterhoede af, zodat Venray met een 10 voorsprong de rust in ging. Na rust ongeveer hetzelfde spel- beeld. Ook nu duurde het weer tot de 30e min. voor gedoelpunt werd en weer was J. Michiels de maker van het doelpunt: 20. America zette alles op alles om een nederlaag te ontlopen, maar de Venray-achterhoede stak in zulk een grootse vorm dat de Americanen niet de kans kregen om zelfs de eer te redden. Venray 3 heeft de competitie dus goed besloten en zal het volgend seizoen, dankzij 'n goede eindspurt, het le klasserschap van de afdeling Limburg prolongeren. Venray 7 moest voor een competi tiewedstrijd aantreden tegen Merse- lo 2. Daar de gasten slechts met ze ven spelers waren kon de wedstrijd geen doorgang vinden, zodat zij on- verrichterzake huiswaarts konden keren. Op een nader te bepalen da tum zal de wedstrijd alsnog ge speeld moeten worden. Programma zondag 23 juni: Wanssum 2Venray 4 2.30 uur Venray 4 speelt zondag a.s. de eer ste promtiewedstrijd tegen Wanssum 2 om een plaats in de le klasse. Vol gende week zondag zal de return match te Venray gespeeld worden. Wij wensen onze kampioenen veel succes in de komende wedstrijden. Afgelopen zondag nam een A-elf tal deel aan het jeugdtoernooi van Venlose Boys. Daar enkele spelers van Al in het senioren-elftal waren opgenomen voor een oefenwedstrijd thuis, moesten we met een gehaven de opstelling vertrekken en waren er geen daverende resultaten te ver wachten. Desondanks werd er pret tig gespeeld. De uitslag was: twee verloren wedstrijden tegen resp. WV-selectie 0-1 en Swift 0-3 en twee gelijke spelen resp. Venlose Boys 0—0 en RKWL 1-1. Venray A3 speelde zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen. Het werd 32 voor Resia Al. De C's speelden een wedstrijd te gen de pupillen van Blerick en wis ten in een spannende wedstrijd een 22 gelijkspel uit het vuur te sle- pen. A.s. zondag neemt het B-elftal deel aan het jeugdtoernooi te Box meer. Hier is voor de B's een prijs weg te slepen. De geplande vakantiereis voor A- spelers naar Zwitserland gaat dit jaar niet door, wegens onvoldoende deelname. De gespaarde gelden kun nen a.s .zaterdag tussen 6 en 7 uur afgehaald worden. Een B-groep zal dit jaar echter weer deelnemen aan het jeugdsport- kamp te Berg en Dal. SVV VETERANEN De vorige week zaterdag gespeel de wedstrijd tegen Brabantia uit Eindhoven werd na een prettig duel 1—1. A.s. zaterdag 22 juni gaat de reis naar het jaarlijks PSV-veteranen- toernooi in Eindhoven. Vorig jaar werd daar de prachtige wisselbeker door onze veteranen gewonnen en ze zullen zeer zeker proberen om deze beker weer mee naar Venray te brengen, wat een hele prestatie zou zijn, want er moeten vier wed strijden gespeeld worden. We wen sen de „oudjes" veel succes. In een aantrekkelijke wedstrijd, waarin Oostrum overwegend de meest sterke ploeg formeerde, heeft Oostrum een ruime, maar alleszins verdiende 41 overwinning behaald op Melderslo. Dat deze overwinning nog zo groot zou uitvallen, was geenszins te verwachten, daar de ruststand dubbelblank was. Het was Oostrum dat in de eer ste speelhelft bijzonder veel pech had door-dat haar scherpe schoten juist niet doel troffen, maar wel drie maal paal of lat. Melderslo daaren tegen kwam in de voorste linie ge heel niet tot ontplooiing, mede dank zij de hechte Oostrum-defensie, ter wijl de achterhoede van de gasten beslist niet dicht was, zodat Oostrum vele gevaarlijke situaties kon schep pen voor 't Melderslo-doel. Doelpun ten bleven voorlopig echter uit. De 2e helft was nauwelijks 7 min. oud, toen Melderslo, geheel tegen de verhouding overigens, een 1-0 voor sprong nam, toen één der Melderslo- voorwaartsen plotseling een vrije scoringskans kreeg ,die hij prompt wist te benutten: 01. Oostrum diende fel van repliek en kwam tot een serie uitstekend opge zette aanvallen. Het duurde echter nog tot de 16e minuut, voordat Oos trum de gelijkmaker kon laten aan tekenen. Dit gebeurde na een fout van de Melderslo-keeper, die in z'n val de bal weer kwijtraakte. Hoex was er als de kippen bij en bood Maessen een niet te missen kans, waarvan laatstgenoemde dan ook dankbaar profiteerde: 11. Oostrum rook de overwinning en niet ten onrechte. Zes minuten later was het namelijk Gelissen, die de Melderslo-goalie ten tweede male tot capituleren dwong, door vanaf de rand van het strafschopgebied haar- zuiver in te schieten. Een juweel van een doelpunt van de Oostrum- linksbinnen: 21. In de 30e min. was het dezelfde speler die Maessen lanceerde. Na 'n knappe solo-vlucht kwam Maessen alleen voor de vijandelijke veste. Beheerst plaatste hij de bal langs de doelman in de rechterbenedenhoek: 3—1. In de 42e min. wederom een snelle solo-rush, ditmaal van Schönberger. Met een hardhandig gebaar werd hij echter gevloerd binnen de beruchte lijnen, wat Melderslo een penalty kostte. Schönberger maakte geen fout en schoot de bal onhoudbaar in de linkerbovenhoek: 41. Dit werd tevens de eindstand van deze boeien de wedstrijd. Een fraai slot van de competitie 1962-'63. VOETBALSHIRTS VOETBALKOUSEN TRAININGSPAKKEN QUICK voetbalschoenen Grotestraat 6 ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS Zondag 23 juni houden de leden van de Gymnastiekvereniging de jaarlijkse jeugdkollekte, welke huis aan huis wordt gehouden ten bate van eigen vereniging. Wij verwachten dat alle inwoners met ruime giften onze vereniging zullerr steunen. Bestuur en leden danken U bij voorbaat voor uw milde bijdrage. Op zondag 16 juni organiseerde de volleybalvereniging Smash in Mill zijn jaarlijks volleybaltoernooi, waaraan V.C. Rooy met 5 teams deelnam, 3 heren- en 2 -damesteams. Onze dames-junioren lieten goed volleybal zien en behaalden dan ook een eervolle 2e prijs, hetgeen een schitterend resultaat is, gezien de slechte weersomstandigheden later op de middag en de weinige erva ring die zij hebben. Het eerste damesteam daarentegen kon niet tot goede prestaties komen. Dit is voor een groot deel te wijten aan de zeer slechte opkomst, nl. er waren slechts 4 dames aanwezig waarvan er zegge en schijve één bij was die vast in het eerste team speelt. Zij werden derhalve reeds in de le ronde uitgeschakeld. De heren junioren, V.C. Rooy 3, hebben een voortreffelijk partijtje volleybal laten zien, met name te gen Smash, waarvan ze wonnen. An dere uitslagen: V.C. Rooy 3Adven- do 11; V.C. RooyFlamingo's 02. Ze behaalden de derde plaats. Het 2e herenteam speelde tegen OJC gelijk in een zeer goede wed strijd, waarin de aanval al zeer sterk was. Eveneens tegen Alsado, waarbij zij het ook niet verder konden bren gen dan een gelijkspel. Echter Ter raveen en Appa werden verslagen. V.C. Rooy 2, OJC en Terraveen gin gen naar de volgende ronde: de fi nale. Ook nu werd er taai en vol hardend gespeeld en een 2e prijs werd behaald. Een goede prestatie. V.C. Rooy 1 begon laat, veroor zaakt door een haperende organisa tie, tegen Organon. Een goede aan val en verdediging brachten de vol le winst. Tegen Volley-Best werd nog beter gespeeld, zodat ook hun lot spoedig beschoren was: 20. Als laatste in de eerste ronde moest er gespeeld worden tegen de Flamingo's. Door onderschatting ging de le set verloren, doch in de 2e set her-stelde V.C. Rooy zich op sublie me wijze. V.C. Rooy, Organon en Flamingo's gingen over naar de fi nale. Eerst werd Organon verslagen: 20. Het weer veranderde. De dooi de regen zwaarder geworden bal vereiste een grote techniek. Als laat ste traden de Flamingo's in het glad de strijdperk. Aan beide zijden werd goed gespeeld. De eerste set echter was voor de Flamingo's. De 2e set won V.C. Rooy, vooral door dat er aan de zijde van V.C. Rooy zeer goed werd geblokkeerd. De 3e set moest de beslissing brengen. Nu bleek echter zeer duidelijk, dat V.C. Rooy de sterkste was^ Een goede aanval bracht de winst en derhalve de eerste prijs. Al met al een succesvolle dag voor V.C. Rooy. UITSLAGEN ZONDAG 16 JUNI Op zondag 1-6 juni j.l. werd op het terrein aan de Merseloseweg, ach ter de Hoop, een dressuurwedstrijd gehouden door de Kring Venray, voor de klasse licht I en licht II, verder een springwedstrijd voor de klasse B, licht, middel en zwaar. Bij de dressuurwedstrijden waren de uitslagen: Ring I. Indiv. Dressuur Licht I: 1. J. Custers, Meerlo 101 p. 2. L. Janssen, Ysselsteyn 100 p. 3. M. Verschuuren, Venray 100 p. 4. G. Arts, Venray 99V2 p. 5. J. Rongen, Ysselsteyn 99 p. 6. W. Camps, Ysselsteyn 97!/a p. 7. J. Gielen, Wanssum 94l/2 p. 8. J. Voermans, Leunen 93-V2 p. Ring I Indiv. Dressuur Licht II: 1. J. Lucassen, Venray 105Va p. 2. J. Bovee,Meerlo 98'/2 p. 3. R. Poels, Meerlo 97 p. 4. H. Steegs, Oirlo 88 p. 5. J. van Dijk, Venray 74x/a p. Ring II Indiv. Dressuur Licht I: 1. H. Claessens, Leunen lOöVa p. 2. G. Koenen, Leunen 99 p. 3. G. Tax, Wanssum 98x/2 p. 4. J. Bovee, Ysselsteyn 97 p. 5. M. Sala, Venray 93 p. i. v. As, Ysselsteyn 90'/2 p. 7. J. Jenniskens, Wanssum 87Va p. 8. H. Spreeuwenberg Ysselst. 83V2 p. Springen: 1. M. Verschuuren, met Arabella 2. J. Philipsen, Ysselst. met Lexy 3. J. Bovee, Ysselsteyn met Hendo 4. J. Bovee, Meerlo met Bovano 5. L. Künen ,Castenray met Hella G. Arts, Venray met Adelfried 7. J. van Dijk, Venray met Tabor 8. J. Jenniskens, Wanssum met Rosa INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE VENRAY OP 14 JULI A.S. Op zondag 14 juli a.s. zal door de Land. Rijvereniging St. Isidorus al hier een groot Intern. Concours Hip- pique worden gehouden op het ter rein van Huize St. Servatius aan de Oostsingel, waaraan naast ruiters uit Duitsland, ook ruiters van de Kon. Ned. Federatie en Limburg zul len deelnemen. A.S. ZONDAG CONCOURS HIPPIQUE TE WESTERBEEK De Rijverenigingen van Venray, Ysselsteyn en Leunen, zullen zondag a.s. deelnemen aan de grote „Gelder land-Brabant-Limburg ontmoeting" te Westerbeek, waarvoor niet min der dan 30 verenigingen hebben in geschreven, waaronder de beste van Brabant en Gelderland. Het programma vermeldt zeer in teressante nummers zoals: eenspan nen fokmerriën en eenspannen Open Klasse, met een record aantal in schrijvingen, waaronder ook Hout- apels en Hendriks uit Helden enz. Een prognose wat de springnum- mers L., M. en Zw. en „Speel uw Spel" betreft .durven wij voor de jongens uit Horst en de Venrayers, gezien de zware concurrentie, niet te geven. Laten we hopen dat de onzen op dit grote ruiterfestijn de Limburgs kleuren weten hoog te houden. DAMESZWEMCLUB HZPC De dameszwemclub HZPC is er in geslaagd voor zendag 23 juni a.s. aanvang half vijf n.m., in het zwem bad „Wilgert" te Horst een zeer bij zonder zwemfeest te organiseren, 'n zwemevenement dat voor Noord- Limburg als een zeer zeldzame ge beurtenis kan beschouwd worden. De Nederlandse kampioene schoon- springen, mej. Anita Smith van de Groninger Dameszwemclub komt naar Horst om daar haar kunnen te tonen. Zij is pas kortgeleden terug gekeerd van een toernee door Zuid- Afrika. De kunstzwemgroep „Ballet Nau- tique" van MZPC, Maastricht, zal een kunstzwemshow presenteren. Aan deze show werken een der tigtal meisjes mee. Deze kunstzwem groep oogstte in binnen- en buiten land reeds grote successen. Frank rijk, België en Duitsland zag de groep optreden. Verleden jaar gaven zij in Roermond een show. De eerste dag waren 2000 bezoekers aanwezig, de tweede dag 3000. Noord-Limburg krijgt nu een unieke kans om van deze show in eigen omgeving te ge nieten. Het aantrekkelijke program ma dat de meisjes brengen ziet er als volgt uit: 1. Bielemennckgs, 4 meisjes, muziek Turkse mars. 2. Schaatsenrijders, 2 meisjes, mu ziek: Les Partineurs. 3. Revérence, 6 meisjes, muziek van Faust. 4. Nozems, 2 meisjes. 5. Hongaarse dans, solo, muziek 5e Hongaarse dans van Brahms. 6. Aanval der Romeinen, 6 meisjes Egyptische Mars. 7. Zwaan, 5 meisjes, muziek Ween- se Wals.. 8. Stieren, 5 meisjes, muziek Car men suite. 9. Wiener Tanzerinnen, 25 meisjes, muziek Geschichte aus dem Wie- nerwald. Verder zullen de leden van de Horster herenzwemclub en de leden van de dameszwemclub HZPC m :n zwemwedstrijd de krachten meten met de zwemsters en zwemmers van Zwemvereniging Brunssum. Voor de leden van de dameszwem club geldt op vertoon van de con- tributiekaart een reduktie op de entreeprijzen voor staanplaatsen: oudere leden betalen dan 0,25, de leden, die leerling zijn van een la gere school 10 ct. Diplcmazwemmen Aan het door de dameszwemclub HZPC, in samenwerking met de he renzwemclub georganiseerde Jiplo- mazwemmen nam een ongekend groot aantal kandidaten deel. De vol gende week vermelden wij de na men van de geslaagden uit Venray. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Sportvereniging van Huize Servatius, organiseert deze vereniging a.s. zondag 23 juni een toernooi waaraan 8 verenigingen deelnemen. DeelnemersSt. Canisiuszieken- huis, Nijmegen; St. Jozef ziekenhuis, Venlo; Laurentiusziekenhuis, Roer mond; St. Jozefziekenhuis, Eindho ven; St. Lambertusziekenhuis, Hel mond; Huize Padua, Boekei; Huize Voorburg, Vught. De spelers behoren allen tot het verplegend personeel der diverse in richtingen. De wedstrijden vangen aan om 12 uur en duren tot plm. 17.30 uur. TWEEDE WANDELTOCHT Zondag 3 juni organiseren de ge zamenlijke wandelsportverenigingen in Venray, hun tweede wandeltocht in dit seizoen. Er kunnen aan deel nemen groepen en individuelen. Er kan ingeschreven worden, voor al met het oog op de training voor de vierdaagse in Nijmegen, op de 40 25, 20, 15, 10 en 5 km. De start vindt plaats vanuit de Wilhelminazaal. Voor de 40 km is de start om 11.00 uur, voor de ove rige afstanden is de start om 13.00 u. ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS A.s. zondag 23 juni is er een grote wandeltocht in Venray. Onze leden kunnen allen deelnemen. Opgave voor deze tocht voor zaterdag bij de leiders. Wij vertrekken zondag om 12.45 uur aan de gymzaal Langeweg. Zorgt allen op tijd aanwezig te zijn. Bij slecht weer jassen meenemen. VRIENDELIJK VERZOEK Aan onze abonnee's die gewend zijn hun abonnementsgeld voor PEEL EN MAAS te voldoen door storting of overschrijving op onze girorekening 1050652,verzoeken wy vriendelijk om deze betaling te doen vóór 1 juli a.s. aangezien na die datum een post- kwitantie wordt aangeboden. Adm. Peel en Maas. DE OVERVAL BINNENKORT IN VENRAY. In januari werd door de directie van Luxor Theater Venray een pro ces aangespannen tegen de film maatschappij die de film „De Over val" uitbrengt. De toegangsprijzen moesten nl. verhoogd worden van 1.50 tot 3,Aangezien De Overval een film van normale lengte is, kon de directie van Luxor zich daar niet mee verenigen. Een prijsverhoging voor een Nederlandse film is nood zakelijk en ook acceptabel, maar de directie van Luxor wilde niet verder gaan dan prijzen van 1.25 tot 2.25 omdat ze meende, dat iedereen in de gelegenheid gesteld moet kunnen worden een goede Nederlandse film tegen redelijke prijzen te kunnen zien. Het proces werd gewonnen, doch de produktiemaatschappij ging in hoger beroep. Na vijf maanden strijd is dan de definitieve uitslag geko men. Luxor Venray, behorend tot Cattoir's bioscoopexploitaties, kan de film nu in vertoning brengen te gen prijzen zoals door hun werden vastgesteld. In Venray zal men dus „De Over val" kunnen zien tegen zeer matige prijzen, terwijl overal elders prijzen tot 3,en 3,50 werden gevraagd. Tijdens het proces is teverts naar voren gekomen, dat de prijzen in Venray, gezien de zeer vlugge ver toning en behorend tot de eerste klasse te laag zijn. De directie van Luxor verzekerde echter, dat de prijzen blijven zoals ze zijn, zolang Venray in de 4e en 5e gemeenteklasse valt. Door dit vrij opzienbarende pro ces dat ook in de grote pers aan dacht kreeg, heeft de directie van Luxor bewezen, voor haar publiek op te willen komen. GESLAAGD Op de gehouden examens voor het diploma Ziekenverpleging B, gehou den in het Psychiatrisch Ziekenhuis St. Anna slaagden de zusters: P. M. C. Absil; G. Ch. Arts; B. Jankovic; C. E. M. van der Sanden; G. L. M. Strijbosch; A. M. E. Steegh; W. J. Willems; A. C. Wijers. Er namen acht kandidaten aan dit examen deel. Bovenstaande foto geeft een beeld van het nieuwe klooster van de Paters van Mariannhill aan de Hoebertweg alhier. Maandag zal Zyne Excellen tie Mgr. P. Moors, bisschop van Roermond, de kapel en het altaar con sacreren. Elders in dit blad treft U een uitgebreid artikel aan. Foto: G. Kruijsen

Peel en Maas | 1963 | | pagina 6