Industrialisatie in Venray Inzegening MARIANNHILL Klein drama... Uil Peel en Haas Bekendmaking Heridentificatie gesneuvelden Bezoek Duitse jongeren aan Venray Torenglazen «Sportfonds» VRIJDAG 21 JUNI 1963 No. 25 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG ^PEEL EN MAAS si DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPPlfUT AT\ VOOR VFNRAY PN OM^ITRPKPN ADVERTENTIEPRIJS 8 et per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 «Y JuCrllOLAU V UUI\ V C(iil\A I dl V-IIYIO 1 AEflVLii PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (bulten Venray 1.75) A.s. maandag komt Z.H. Exc. Mgr. P. J. A. Moors, bisschop van Roermond het altaar in de nieuwe kapel van Mariannhill konsa- creren en vervolgens het nieuwe seminarie aan de Hoebertweg in zegenen. Daarmede is dan dit nieuwe Venray se klooster officieel geopend. HET ONTSTAAN De Paters van Mariannhill doen ons iets vreemds aan. Ze hebben pijen noch sandalen en wie hen in een modern colbertje rond ziet stap pen, vraagt zich af of dat nu wel echt monnikken zijn? Toch is deze congregatie zelfs voortgekomen uit de Trappisten. Immers op het einde van de vorige eeuw werd de Trap pisten-abt Pfanner naar Zuid Afrika geroepen om daar het missionerings- werk onder de Zoeloes te gaan be ginnen. Een nieuwe abdij werd ge sticht op de Maria-Anna-Heuvel na bij Durban, waar de naam Mariann hill vandaan komt. De Trappisten begonnen dit beke ringswerk op hun bekende manier. Verbreiding van het geloof en van de culturele ontwikkeling, onder het motto: betere velden, betere huizen, betere harten Maar dit missioneringswerk eiste van onze Trappisten zoveel tijd, dat hun koorgebed en andere door hun regel voorgeschreven oefeningen ernstig in het gedrang kwamen. Dit was de reden voor Paus Pius X om van de abdij en al haar mis siestaties een eigen missie-instituut te maken, met regels die aan het Steeds verdergaande missionerings werk zijn aangepast. Hiermede was de congregatie van de Missionarissen van Mariannhill geboren. De CMM- ers begonnen hun zegenrijk werk. En aktief waren zij, want voor de oorlog werden missiehuizen voor de opleiding van jonge missionarissen opgericht in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Engeland en de Ver enigde Staten, terwijl na de oorlog ook in Canada en Spanje dergelijke instituten werden opgericht. De ho gere studies legden alle studenten af aan de universiteit van Würzburg in Duitsland. ARCEN In 1911 werd door de congregatie het Missiehuis St. Paul in Arcen ge bouwd. Men had dit bedoeld als 'n soort Europees opleidingsinstituut, waarin priesters en broeders uit alle landen zich op hun missionerings werk kwamen voorbereiden. Door moeilijkheden in Duitsland besloot men dit klooster evenals 't kloos ter in Steyel vlak aan de grens te bouwen. Laten we echter de centen-kwes tie bij deze gelegenheid even buiten beschouwing laten, al bezorgt die de Marianhillers wel grijze haren, want de bouw in Venray van dit tehuis kostte het lieve bedrag van ruim 'n half miljoen guldens. Maar het stu diehuis is er gekomen. KNAP STUK WERK De aannemers Nelissen en Gebr. Janssen hebben in samenwerking met vele anderen hier aan de Hoe bertweg in de kortste keren een [eenvoudig, maar groots studiehuis gebouwd, dat de architecten Swin- kels en Salemans uit Maastricht ont worpen hadden. Van de talrijke onderaannemers en leveranciers vermelden wij de volgende Venrayse bedrijven: Tech nisch Installatiebureau Tillemans voor de aanleg van centrale verwar ming en warm en koud water; Wo ninginrichting Rob van Haaren voor de gordijnen; Gebr. Martens N.V. voor de bouwmaterialen; Saris-Jur- gens N.V. voor roestvrij staal en Brandkastenfabriek Hermus voor de levering van kluis en tabernakel. In nog geen twee jaren is dit convict aan de Hoebertweg opgebouwd en vorig jaar november kon de jeugd, zij het dan provisorisch al de nieuw bouw gaan betrekken. DOEL. Het doel van dit studiehuis wordt ergens in het gedenkblad dat bij de ze gelegenheid verscheen als volgt beschreven: Uitgangspunt bij de op leiding van de in dit huis vertoe vende jongelui is het bewustzijn dat de leiding daarvan de plicht heeft om hen op de eerste plaats samen met hun ouders! te helpen om uit te groeien tot volwaardige en har monieuze mensen zonder meer. Als God hen werkelijk roept zal dat de basis vormen voor een goed missio narisleven. Als zij andere wegen gaan, zullen zij niet als teleurgestel de kaarslichtdromers verloren lopen in een wereld, die „oudkloosterlin gen" (en maar al te vaak nog ge rechtvaardigd) als voor altijd of tij delijk wereldvreemd beschouwt! Men eist zoveel mogelijk, dat de jongens hun studie zo volgen, dat zij een allround opleiding krijgen, maar dat zij ook als zij zich op een an dere plaats in de wereld geroepen weten over de nodige diploma's beschikken. Daarom volgen de studenten van Mariannhill NU het gymnasium (A of B met staatsexamen) aan het R.K. lyceum alhier. Kandidaten, die nog bijgewerkt moeten worden, kunnen een voorbereidende of brugklas vol gen. Jongens, die het officiële gym nasium programma niet kunnen vol gen, krijgen een aangepaste oplei ding met de mogelijkheid om toch daarnaast een aanvullend mulo- of HBS-diploma te halen. De inwoners van deze plaatsen ge lieven er rekening mee te houden dat het aantal glazen beperkt is en dat zoons en dochters thans elders wonende ook prijs zullen stellen op de toren van hun oude parochiekerk. Voor de verzamelaars verwijzen wij naar de advertentie in dit blad, waar ook de nieuwe glazen verkrijg baar zijn. Personen in Venray-kom welke bij de verkoop de afgelopen week nog glazen van anderee torens heb ben besteld krijgen deze thuis be zorgd. VENRAY EN MARIANNHILL Nu wordt dan de kroon op het werk gezet door de consecratie van het altaar in de kapel, het centrale middelpunt van dit convict. Venray is intussen gewend aan de jongelui, die enkele malen per dag naar het Lyceum gaan voor de lessen en die als alle anderen hun ontspanning zoeken na gedane arbeid. Het kijkt nog wat onwennig naar de nieuwbouw, die daar in zo'n be trekkelijk korte tijd verrezen is aan de Hoebertweg en moet nog wennen aan paters zonder pij en in colbert. Maar ene goede verstandhouding is groeiende en het zal aan Mariann hill niet liggen om deze kennisma king te verstevigen en te verdiepen. Op zondag 30 juni kan iedereen die wil van half 3 tot 5 uur en van 7 uur tot half 9 nm. een kijkje gaan nemen in het convict. Maandag a.s. is het namelijk te druk. Dan beginnen om 9 uur de plechtigheden van kapel- en altaar consecratie, waarna om half 12 een feestzitting is in de grote recreatie zaal, waarop o.m. de heer Joop Rein- bouts zal spreken over Roeping. Men verwacht bij gelegenheid van deze plechtigheden en het openings feest naast Mgr. Moors en Pater van der Werf de provinciaal der congre gatie, een vertegenwoordiger van de generaal ,nl. Pater Vicaris Rudolf Kneipp, de H.E. Heer Deken, vert.e- tegenwoordigers van de Paters Pas- sionisten en Minderbroeders en vele andere, die de congregatie in de af gelopen soms moeilijke jaren hebben geholpen. Van 1 tot half 3 is er voor1 al deze genodigden een receptie. van 28 Juni 1913 Aan het natuurkundig examen voor aanstaande veeartsen hebben te Utrecht 67 studenten deelgeno men. Onder de geslaagden zijn: J. Janssen, geboren te Venray en H. Vullinghs, geboren te Horst. Onze dorpsgenoot, de heer Ge rard Kusters, brievenbesteller, is met ingang van 16 juli a.s. benoemd tot brievengaarder te Gilze-Rijen, stand plaats Gilze. Bij de dinsdag gehouden can- didaatstelling ter verkiezing van vijf leden voor de gemeenteraad zijn candidaat gesteld de heren: Camps Th., Grote Markt; Fonck J. V., Hofstraat; Michels J. M., Mer- selo; Slits Th., Kruisstraat en Strij - bosch H., Castenray allen aftreden de leden; Odenhoven H., Overloon- seweg. De stemming is bepaald op maandag 7 juli. Te Echt is de heer A. Paggen voor de 25ste maal candidaat ge steld voor het lidmaatschap van de gemeenteraad. Tot heden is hem nog geen enkele keer dit lidmaatschap ten deel gevallen. 60°/o ongeschikt Bij de maandag gehouden keuring voor de Nationale Militie werden te; Boxmeer van de 26 jongeren uit de ze gemeente, die voor de keurings- raad verschenen, er 17 afgekeurd. In het geheel werden uit Boxmeer en enkele plaatsen uit de omgeving 60°/o ongeschikt verklaard voor alle mili taire diensten, terwijl dinsdag circa 35°/o van de verschenen jongelingen werden afgekeurd. Gevraagd voor begin of half september een flinke degelijke meid, liefst enigszins bekend met de keu ken. Loon 15,per maand. Adres: Hotel Dahmen, Neerstraat, Roer mond. Deze week werd alhier publiek geveild de bekende hoeve en café „De -Nachtegaal" aan de Deumese- weg. Er kwam geen enkel bad op. Later werd door onderhandse koop eigenaar Leonard Willems. Prima afvalstro was aan de Stroohulzenfabriek Th. Slits ver krijgbaar voor 15,per 1000 kilo. Het Hoofd van het gemeentebe stuur Venray brengt ter openbare kennis, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 28 mei 1963 heeft besloten te bepalen, dat een herziening wordt voorbereid van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de kern Ysselsteyn. Venray, 10 juni 1963. Het hoofd van 't gemeentebestuur voornoemd, M. A. H. VAN DIJCK, loco-burgemeester. p Wij vragen nog steeds P E? R S O N E E l geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INAIFA VENRAY In 1958 werden enkele wegen in onze gemeente opgeknapt en van zelfsprekend kreeg de firma Jaarts- veld ,die hierbij betrokken was de mondelinge toestemming om een woonwagen voor haar dragline- machinist nabij het mobilisatiecom plex in Ysselsteyn te plaatsen, zo lang totdat de werkzaamheden hier in onze gemeente beëindigd waren. Die werkzaamheden zijn intussen reeds lang beëindigd ,maar de woon wagen met het gezin van de familie van D. bleef staan waar hij in 1958 was neergezet en de draglinemachi nist ging van hieruit daar werken, waar zijn firma werk onderhanden had. Nu zou dat allemaal nog niet zo'n vaart gelopen hebben, als niet nieuwe buren verschenen waren, met wie men van het begin af aan niet kon „accorderen". De stemming was dikwijls niet best tussen beide families en om daar een einde aan te maken gaf de gemeente Venray aan de familie van D. in 1961 schriftelijk opdracht te vertrekken, eerstens omdat het betrokken werk reeds lang geëindigd was en verder omdat deze familie niet stond ingeschreven in Venray, noch daar werkzaam was. Deze som matie werd nog verschillende malen gegeven, maar de familie van D. gaf hier geen gehoor aan. Op 6 juni j.l. was de maat echter vol en toen verscheen dan ook aan de woonwagen wachtmeester v. d. Leeuw met de opdracht dat de woonwagen moest vertrekken, wilde hij niet met geweld verwijderd wor den. Ook deze laatste aanmaning bleef onbeantwoord, zodat daags daarna 'n ploeg gemeente-arbeiders verscheen om de wagen over te brengen naar het woonwagenkamp aan de Deurneseweg. Nu was het gauwer gezegd dan gedaan. Er moesten uiteindelijk vijf vrachtwagens aan te pas komen, voordat de woonwagen aan het rol len ging en tot overmaat van ramp rolde dit geval nog niet eens lang, want op een gegeven moment knap te ter hoogte van het Duitse kerk hof een wiel van de woonwagen en stond de wagen op drie wielen een tikkeltje wankel te staan. Dank zij de hulp van militairen uit het mobi lisatiecomplex is de wagen toen zo ver aan de kant gezet dat hij voor het verkeer geen verdere last ople verde, maar al met al waren dus al le goed bedoelde pogingen op niets uitgelopen, zij dan dat de Wagen een eind verder getransporteerd was. Doordat de firma Jaartsveld bin nenkort in Horst gaat werken en de gemeente Horst geen bezwaar heeft tegen de komst van deze wagen, zal dit kleine drama een gunstige oplos sing krijgen, nu immers binnen af zienbare tijd de wagen naar Horst kan We hadden van dit voorval geen melding gemaakt als niet door sommige mensen de gemeente bar lelijk aangekeken is om deze han delwijze. Het zal duidelijk zijn dat de gemeente Venray in deze zeer lankmoedig is opgetreden en een hele tijd heeft gewacht voor dat zij terwille van de lieve vrede in die buurt tot daden overging. Weliswaar was er een dokters attest, dat terwille van Mevr. van D. cm een zachtzinnige verhuizing vroeg, maar ook de buurman had een doktersattest dat verhuizing van deze dragiinemachinistenfami" lie dringend aanbeval. De firma Jaartsveld had dienen te zorgen dat na afloop van haar werkzaam heden in Venray de wagen naar elders was vertrokken dan was dit allemaal niet nodig geweest. Momenteel zijn 45 dienstplichtige militairen van het 402e detachement van de Gravendienst uit Oirschot bezig met de heridentificatie van 31.232 in Ysselsteyn begraven liggen de in Nederland gesneuvelde Duit sers. Deze heridentificatie zal nog enige maanden duren, al worden er 40 gesneuvelden per dag herindentifi- ceerd. Als deze werkzaamheden zul len zijn voltooid kan men spreken van een afsluiting van de werk zaamheden van de Bergings- en Identificatiedienst van het ministerie van Oorlog voor de gesneuvelde Duitsers. Voor de opsporing van nog in het land verspreid begraven liggende gesneuvelden wordt door de Ber- gingsdienst gebruik gemaakt van z^g. Bomlacaters welke door het Duitse ministerie van Oorlog ter be schikking worden gesteld. Deze op sporing vergemakkelijkt het opspo ren van de juiste plaats waar deze gesneuvelden begraven zijn. Het bericht dat een Engelse in dustrie Venray heeft uitgekozen als plaats van vestiging van een filiaal bedrijf op het continent is in het Roergebied nog steeds aanleiding voor wat wrevel. Het schijnt dat deze fabriek ook in het Roergebied inlichtingen e.d. ge vraagd heeft, zoals ze dat op ver schillende andere plaatsen gedaan heeft o.a. in Venray. Aan de hand van verkregen in lichtingen heeft de directie uitein delijk besloten om Venray als nieu we vestigingsplaats te kiezen. Nu is het natuurlijk begrijpelijk dat men in de Roerstreek teleurgesteld is. Sinds het stilleggen van de werk zaamheden aan de Beatrixmijn heeft deze streek, die ongetwijfeld extra- toekomstmoeilijkheden heeft door die stillegging, veel moeite gedaan om industrie aan te trekken, maar de resultaten zijn niet bepaald groots. Of men daarom Venray een kwaad hart toe moet dragen is natuurlijk een andere kwestie. We kunnen de moeilijkheden van de Roerstreek wel aanvoelen, kennen ze niet. Kennen echter die van Venray des te beter. Iedere week worden wij namelijk geconfronteerd met de problemen in Venray. Ieder week zenden wij immers naar alle streken van onze wereld bol, naar emigranten in Australië, in Nieuw Zeeland, naar Canada en Brazilië, naar Zuid Afrika en Zuid Amerika ons weekblad en onwille keurig denkt men dan terug aan 30- 40 jaren geleden toen het al een ge beurtenis was als een Venrayse mens naar Kevelaer ging. Nu zijn jonge gezinnen uit diezelfde gemeen schap naar alle mogelijke plaatsen en landen over de hele wereldbol verspreid op zoek naar nieuwe be staansmogelijkheden, op zoek naar een nieuwe toekomst. Zeker zouden verschillenden van hen ook gegaan zijn als heel Venray vol stond met fabrieken, maar even zeker zou het grootste gedeelte van hen in Venray gebleven zijn als hier nieuwe kan sen gelegen hadden in de tijd en die is zo lang nog niet heen toen zij aan hun toekomst moesten gaan denken. De wat oudere Venrayse mens heeft geen officiële statistieken no dig en rapporten om zich de ellen de van de werkloosheidstijd te her inneren toen zovele Venrayse men sen wat schamele centen bij elkaar moesten ploeteren in de Peelontgin- ningen. Elders was misschien geen werk, maar in Vem-ay helemaal geen. Het is beslist geen overbodige luxe ge weest dat Venray ontwikkelingskern werd en nog is. Want in onze agra rische gemeente werd het voor de meestal grote gezinen onmogelijk op landbouwgebied toekomst te vinden en ze allemaal naar elders te zen den. Over die goede oude tijd hoort men in Venray weinig meer zeggen, men heeft dat als een boze herinne ring achter zich gelaten. En men is gaan bouwen aan een nieuwe toe komst, mede met de hulp van rege lingen als de steun aan ontwikke lingskernen. Wie meent dat we er zijn met de fabrieken, die er thans gekomen zijn en die gelukkig alle- maal gegroeid en vast verankerd zijn, die maakt zich illusies. Want de groei van onze bevolking, is nog steeds zodanig dat ondanks mis schien tijdelijk gebrek aan arbeiders in de toekomst nog velen in onze gemeente plaats en werk zullen vra gen. We twijfelen er niet aan of het onderzoek dat het bureau arbeids voorzieningen in samenwerking met het Economisch Technologisch Insti tuut Limburg juist over Venray aan het opstellen is, zal tot diezelfde conclusie komen. Dat staat voor ons vast als een paal boven water. Trou wens alleen al voor de zo noodzake lijke industrie-spreiding is een meer gedifferentieerd industrie-patroon noodzakelijk. En wat voor Venray geldt geldt voor de hele streek, die op Venray is georiënteerd en waar dan misschien wel een provincie grens door mag lopen, maar wier toekomst afhangt van de toekomst van Venray. Het mag dan een mooi gezicht zijn op een dressoir in een van onze boerderijen 10 trouwfoto's te vinden van de kinderen, waarvan er enke le in Australië werken, andere in Nieuw Zeeland, weer andere in Bra zilië of in Canada of in de Zuider zeepolders. Wij vinden het mooier dat ze in eigen plaats en eigen streek werk en toekomst vinden kunnen. En daarom vinden wij de vesti ging van deze Engelse industrie niet alleen prettig maar ook voornaam en hopen en vertouwen wij dat ook in de toekomst Venray van de cen trale en provinciale overheid alle steun zal krijgen bij haar pogingen cm de toekomst van deze plaats en streek te verbeteren en te verande ren. We gunnen de Roerstreek al het beste, en ook dit gebied zal alle steun nodig hebben. Maar het een hoeft niet ten nadele te gaan van het andere en het is misschien goed dat nog eens even te onderstrepen. Op 7 juli a.s. zullen een 30-tal Duitse jongeren afkomstig uit Beieren naar Venray komen om op het kerkhof voor Duitse gesneu velden in Ysselsteyn werkzaamhe den te gaan verrichten. Deze aktie wordt georganiseerd door de Volksbund Deutsche Kriegsgra- berfürsorge en wil de Duitse jonge ren door daadwerkelijke inzet op de kerkhoven in de vreemde, deze jon geren niet alleen de waanzin van de oorlog bewijzen, maar hen tevens door hun verblijf in andere landen een betere kennis meegeven van land en volk, waarbij de verbroede ring der volkeren alleen maar ge diend kan worden. In ander landen hadden deze jon- geren groepen reeds eerder vergun ning voor hun werk maar dit jaar is het de eerste maal dat dergelijke ploegen in Nederland en met name in Ysselsteyn kunnen komen wer ken. Het ministerie van oorlog, on der wie dit kerkhof ressorteert, gaf eerder hiervoor geen toestemming. De jongeren, die enkele weken hier blijven en o.m. in het kamp te Ysselsteyn worden ondergebracht, zullen de afrastering komen ver nieuwen en de vijvers in orde ko men maken. Het werk staat onder Nederlandse leiding. Men verwacht dat deze jongelui zij het in verschillende groepen tot eind augustus hier zullen wer ken. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. W. J. A. BLOEMEN Stationsweg 5 Telefoon 1465 Uitsluitend voor spoedgevallen I ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. T. TACKEN Landweertweg 22 Telefoon 1629 GROENE KRUIS Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN van zaterdag 12 uur tot zondag nacht 2 uur. Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061 GROTE WANDELTOCHT TE WANSSUM In het kader van de a.s. Haven feesten organiseert de R.K.S.V. afd. Gymnastiek op zaterdag 16 juli een grote wandeltocht door het mooiste natuurreservaat van Noord-Lim burg. Er zijn voor dit wandelfestijn 2 routes uitgezocht van resp. 15 en 25 km. Het organiserend comité heeft voor alle deelnemers(sters) een medaille met inscriptie beschikbaar gesteld en daarnaast zijn voor de 2 winnaars in elke groep een prach tige beker uitgeloofd. Deze wandel tocht start om half drie vanaf café J. Poels waarna door autoriteiten vanaf het bordes van het Gemeente huis een défilé wordt afgenomen. De organisatoren hebben speciaal zaterdag 6 juli voor dit sportfeest uitverkoren, omdat op deze dag de bekende Philharmonie van Bocholtz een avondconcert verzorgt in Wans- sum, waarna gelegenheid tot dansen wordt geboden. Deelnemers(sters), groepen en in dividuele personen, aan deze wan deltocht kunnen zich tot uiterlijk 25 juni a.s. melden bij mej. R. v- d. Ven Pastoorstraat 11, Wanssum. Het was dus feitelijk het eerste Europa-seminarie, dat echter ernstig in gevaar kwam toen de politiek van die jaren allerminst Europees dacht. I Daarom besloot de congregatie om van Arcen het „hoofdklooster" te maken van de in 1935 opgerichte Ne derlandse provincie. Het is nu een huis speciaal bestemd voor de op leiding tot broeder-missionaris. Hier leren zij zich bekwamen in land- en tuinbouw, timmeren, smeden, schil deren en kleermaken en dat zij het vak goed leren heeft men bij de op bouw van het Venrayse seminarie kunnen zien ,waar zij daadwerkelijk hun steentje hebben bijgedragen. Natuurlijk wordt bij deze oplei ding him religieuze en karakterkun dige vorming niet vergeten, maar staat voorop. BELANGSTELLING. De belangstelling voor deze jonge missiecongregatie in Nederland groeide en vooral na de oorlog bleek Arcen te klein. Het noviciaat van de Nederlandse provincie werd toen overgebracht naar Eijsden, terwijl in 1959 in Mook een nood-seminarie werd opgericht. Dit laatste was in barakken ondergebracht, terwijl de jongens het onderwijs volgden bij de Paters Passionisten. Het feit dat het gymnasium aldaar geen staats- 'examen had werd echter steeds als een gemis gevoeld en toen dan in Mook geen kans bleek te bestaan op het ius promovendi, zochten de C.M.M.-ers iets anders. Contact werd opgenomen met de Paters Franciscanen in Venray, die hier 'n goed opleidingsinstituut hadden en bereid bleken de studenten van Ma riannhill op te nemen op hun scho len. Toen was het slechts een kwestie van grond aankopen en met de bouw van een „studentenhuis" te gaan be ginnen, al is dat gauwer gezegd dan gedaan enbetaald Voor allen samen, met welke ca paciteiten dan ook, is er één doel: God en de mensen dienen met inzet van zijn gehele leven en één huis, waar zij zich volgens de eisen van deze tijd kunnen voorbereiden op hun taak. Door en in dit nieuwe convict krij gen de jongens een volwaardige op leiding, zodat ze als moderne jonge priesters, niet alleen met een goed gevormd karakter, maar ook met de inzichten van een gedegen studie (en ervaring in de zielzorgelijke prak tijk van een parochie in Nederland na hun wijding!) kunnen gaan wer ken aan de kerstening van Austra lisch Nieuw-Guinea, Zuid-Rhodesië en Zuid-Afrika. De verkoop van de bierglazen met de torens van Venray, waarvan de opbrengst bestemd is voor het „Sportfonds" van de Kath. Invali- denbond St. Liduina Dekenale afd. Venray, heeft een succesvol begin gehad. Dit succes is voor een groot deel te danken aan de spontane me dewerking van Mej. Velthuizen van de St. Claraschool en van de voet balvereniging „De Molenwiekers" en de jeugdafdeling van MHCV. Het bestuur van de Invalidenbond is hen voor deze daadwerkelijke hulp ten zeerste dank verschuldigd. De bliksemaktie in Venray-kom verliep zo prachtig dat niet geheel aan de vraag voldaan kon worden en men voortijdig met de verkoop moest stoppen. Door een stagnatie in de produk- tie zullen de torens van Ysselsteyn Leunen en Oirlo de komende week uitkomen.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1