Kerkelijke Diensten v.v. OOSTRUM Ingezonden HANDBOOG van 9 tot en met 15 juni Geestelijk artikel GRAND PRIX MOTORCROSS St. OEDENRODE PAROCHIEKERK VENRAY Priester der week: Kapl. Bors. Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. Ie zondag na Pinksteren. 6.30 Cath. Backus-Jeu- ken; 7.30 Jacob Verhallen en overl. fam.; 8.30 Beh. thuiskomst; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11 uur J. Coenen; 6 uur vrouw Reynders- Seykens; 11.30 Congregatie op Jeru salem. Maandag: 6.45 Joh. Janssen; 7.30 Maria Rongen-van Kessel; 8.15 Mevr. van Haaren-Rous; 8.15 overl. ouders Schrooten-Kuypers. Dinsdag: 6.45 Wilhelmus Swagho- ven en overl. kinderen; 7.30 overl. fam. J. Crooymans; 8.15 Johannes Bodden en Petronella Hofman; 8.15 Jac. van Opbergen. Woensdag: 6.45 Th. Pouwels; 7.30 W. Koppes; 8.15 Gr. Geurts; 8.15 Piet Tacken en overl. fam. Donderdag: Sacramentsdag. 6.45 Ant. Weiten; 7.30 Jan Vollenberg; 8.15 Hoogfeest bij gelegenheid van het naamfeest van H.E.H. Deken Loonen; 8.15 tot zekere intentie. Vrijdag: 6.45 Antoon Creemers; 7.30 zekere intentie R.; 8.15 J. Coe nen; 8.15 Ant. Loonen. Zaterdag: 6.45 Vr. Reynders-Sey- kens (Buurtver. Overloonseweg)7.30 50-jarig bestaan van de Landelijke Herwonnen Levenskracht voor de zieken; 8.15 A. Sijbers en dochter Carolien; 8.15 Antoon Laurensse; 9 uur plechtige huwelijksmis van de Voort-Hanen. Biechtgelegenheid van 5.307.30; om 7 uur Lof. Woensdagavond om half acht zal een plechtige gezongen dienst wor den opgedragen voor de zielerust van Paus Joannes XXIII. Wij sporen de parochianen aan in grote getale deze dienst by te wonen. Zondag om vier uur oefening van de H. Familie. In de portalen van de kerk bid prentjes van Z.H. de Paus verkrijg baar a 5 cent. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus Tel. 1973 b.g.g. 150 Drievuldigheidszondag. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoog mis om 10.15. Kollekte (2 in 1) voor kerk en Bisdom. 7 uur Lof met overweging. Maandag: H. Margarita, weduwe. Dinsdag: H. Barnabas, Apostel. Laatste der negen dinsdagen ter ere van St. Antonius. 's Avonds 7 uur avondmis tot intentie van de aan wezigen en gebeden voor de aan bevolen intenties. Woensdag: H. Johannes belijder. Donderdag: Sacramentsdag, te vens feestdag van de H. Antonius. 8.30 plechtige gezongen H. Mis; 's avonds 7 uur plechtig lof met pro cessie. Vrijdag: H. Basilius de Grote, bis schop-kerkleraar. 's Avonds 7.30 lof met overweging. Zaterdag: Mis van Maria (volgens de tijd van het jaar); 8.30 gezinsmis tot intentie van de aanwezige ge zinnen. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der biecht te ontvangen. S acraments - processie Donderdagavond 7 uur plechtig lof, waarna de processie uittrekt, 'n Dringend verzoek op tijd aanwezig te zijn en de regeling van de Orde commissarissen te volgen. Ieder kan tijdens de processie een kaars mee dragen op het kerkplein verkrijg baar a 25 ct. Wilt U zo goed zijn langs de route de vlaggen uit te steken. De route zal dit jaar zyn: Oude Oostrumseweg, Pr. Beatrixstraat, Pr. Bernhardstraat, Poststraat, Hense- niusplein (rustaltaar), Leeuwstraat, Langstraat en Paterslaan. Volgorde van de stoet: Acolythen met kruis, Zangertjes van St. Frans, meisjes en jongens van de lagere school, Gidsen, Welpen, Verkenners, Derde Orde, vrouwen; Kon. Harmo nie Euterpe, mannen, kollektanten, geestelijkheid .bruidjes, misdienaars, acolythen, Allerheiligste, College van B. en W., Kerkbestuur. Misintenties Zondag: 6.30 Anna Rutten-Peeters; 7.45 overl. ouders Bom-Vullings; 9.00 overl. fam. v. d. Munckhof-van Meyel; 11.45 Jacoba Fleurkens en zoon Piet. Maandag: 7 uur zekere intentie; Dinsdag: 7 uur Elisabeth Hoex en echtgenote; 7.45 Wynand Greefkens en echtgenote; 8.30 Hennie Fleur kens; 7 uur avondmis. Woensdag: 7 uur Adriana v. d. Berg; 7.45 overl. fam. Loonen- Coopmans-Custers; 8.30 Herman Janssen. Donderdag: 7 uur zekere intentie; 7.45 zekere intentie; 8.30 zekere in tentie (G.). Vrijdag: 7 uur overleden ouders Tonen-Vermeulen; 7.45 zekere in tentie; 8.30 Hendrina v. d. Beuken- Peters. Zaterdag: 7 uur overl. fam. Am- brosius; 7.45 Martinus Hendriks, echtgenote en kinderen; 8.30 Gezins mis. Deze week om 6.15 H. Mis voor de weldoeners van het klooster. Dienbeurten Acolythen Zondag: 6.30 G. Jeuken, J. Mees ters, M. van Rooy en H. Janssen; 7.45 B. Peters, H. Bosch, A. Derks en H. van Gend; 9.00 G. Philipsen, G. Verschureno, P. Philipsen en G. v. d. Berg; 11.45 J. Naus, K. Jeu ken, J. Rongen en J. Evers. Vrij: C. Evers. Donderdag: Sacramentsdag. Alle Acolythen worden 's avonds om 6.45 verwacht voor het dienen van pl. lof en processie. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 7 uur Parochie- mis; 8.30 Hoogmis, tot int. van fam. Muyres-Derks; 10 uur tot zekere in tentie; 3 uur lof. Maandag: 7.30 Maria Vermeulen- Heijligers. Dinsdag: 7.30 gez. jaardienst Ma ria Thielen-Rutten. Woensdag: 7.30 gest. gez. jaar- dienst Gertrudis Derks. Donderdag: Sacramentsdag. 7.30 Jozef Gooren en echtgenote; 8 uur avondmis, maanddienst Jean Camps; Vrijdag: 7.30 Johanna Verhaag- Maas. Zaterdag: 7.30 H. Mis tot dankzeg ging 50 jarig jubileum Herwonnen Levenskracht. Biechten van 6.30 7.30; 7.30 Marialof vooral voor de B.J.B. A.s. zondag 10 uur Hoogmis, daar na sacramentsprocessie. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. Leesmissen om 6.30, Kindermis om 7.30, 2e H. Mis om 8.30; parochiehoogmis om 10 u.; 3 uur Rozenkrans en lof. Eerste kol lekte voor de kerk; tweede kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 zieldienst Bernardi- na de Ponti. Dinsdag: 7.30 Hoogmis tot intentie fam. Driessen-Timmermans. Woensdag: 7.30 zieldienst Bernar- dina de Ponti, besteld door de buurt. Donderdag: feestdag van het H. Sacrament. 7.30 Hoogmis van de feestdag; 10 uur Huwelijksmis voor de bruidsparen Classens-Zanders en Muysers-Zanders. Vrijdag:, bestelde jaardienst En- gelbertus Martens. Zaterdag: 7.30 leesmis; 10 uur Hoogmis tot dankzegging tot inten tie van de fam. Hesen-Heiligers bij gelegenheid van een 40-jarig huwe lijksfeest; 's avonds biechten van 5-7 uur. A.s. zondag sacramentszondag. De H. Missen om 6.30, 7.30 kindermis; 8.30 2e H. Mis; de Hoogmis om 9.30. Na de Hoogmis de jaarlijkse sacra mentsprocessie, dit jaar naar de Zandhoek. Deze buurt zorge voor 'n schone versiering en de twee rust- altaren. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Feest van de Allerheilig ste. Ie zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie: 7.30 leesmis voor Lamberdina Friesen-Friesen v. Lief dewerk van O.L. Vrouw van Lour- des; 10 uur hoogmis voor de Paro chie. 3 uur Lof met rozenhoedje. N.B. Buscollecte voor Priesterstu diefonds in ons bisdom. Maandag: 7.30 gezongen H. Mis v. Jacob Wismans en Petronella ele ven. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor Herman Philipsen en overl. fam. 10 ur plechtige Huwelijksmis voor 't bruidspaar van Els-Duykers. Woensdag: 7.30 gezongen H. Mis voor overl. fam. Geerets-Loenen. Donderdag: H. Sacramentsdag, dag van devotie. 6.30 leesmis voor de priesters (M. v. E.); 7.30 gez. jaar dienst voor Wilhelmina Weys. Vrijdag: 7.30 gez. maanddienst voor Antoon Roelofs. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offer den. Biechtgelegenheid van 78 u Om 8 u. lof. Kerkpoetsen: Mia Swinkels en Ri ky Gooren. Misdienaars: Groep I, 3. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoogmis, opgedragen voor Gertruda van Rens-Litjens en de Eerw. Zus ter Jeanne; 10.30 leesmis voor Theo- door Bouten. Geen lof. Maandag: 7.30 leesmis voor Catha- rina Beckers-Dommeck; 9 uur hoog mis voor Johanna Beclet. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overl. familie Gommans-Jenniskens; 9 uur hoogmis voor pastoor Voster- mans. Woensdag: 7.30 leesmis voor een zieke; 9 uur hoogmis voor Martinus Heèsen. Donderdag: Feest van het H. Sa crament. 7.30 leesmis voor Albert Loonen; 9 uur hoogmis, gesticht jaargetijde voor Johanna Weijs. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Hendrik en Piet Claessens; 8 u. leesmis voor Willem Arts en Gertruda Niessen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de le vende en overleden leden van Her wonnen Levenskracht; 8 uur lees mis voor Antoon Jenniskens v.w. de buurt. Biechtgelegenheid van 45 en van 77.30. Daarna lof. Kerkpoetsen: Marie Michels en Nelly Willemse (Overbroek). Accolythen: 6.45 J. van Ooi en L. Weijs; 8 uur P. Litjens en A. Loo nen; 9.15 G. Cornelisen, J. van Veg- chel, M. Kusters en N. Pijpers; 10.30 G. Martens en H. Claessens. Sacramentsprocessie A.s. zondag zijn v.w. de Sacra mentsprocessie de H. Missen als volgt: om 7 uur, 8 uur en 9 uur lees missen, 10 u. Hoogmis, waarna pro cessie. Misdienaars met kruis - Jongens- Misdinaars met kruis - Jongens school - Meisjesschool - Boerinnen- bond - Vrouwen en meisjes - Jon genssportclub - Fanfare - Verken ners - Kath. meisjesgilde - Zang koor - Maagdenkoor - Bruidjes - Misdienaars - Allerheiligste - H. Stede - Jonge Boeren met vaandel - Mannen en .Jongens. ii u lli '.li .1 PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 6.30 Communie- uitreiken; 7 uur leesmis voor Johan nes Janssen; 8.15 leesmis voor overl. fam. v. d. Hoogenhof; 10 uur Hoog mis voor overl. fam. Peeters-Litjens. Onder de H.H. Missen speciale maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk. 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 6.45 leesmis voor Peter Joh. Gerrits en echtgenote; 7.30 jaargetijde voor Antonius van Veg- chel. Dinsdag: 6.45 leesmis ter ere van de H. Geest (van Osch); 7.30 gest. jaargetijde voor Henricus Michels en Gertruda Friezen. Woensdag: 6.45 leesmis voor bij zondere intentie (Muysers); 7.30 jaargetijde voor Theodorus Arts. Donderdag: H. Sacramentsdag, dag van devotie, waarop de H.H. Diens ten als op zondag. 7 uur leesmis tot int. v. fam. Bongers-Arts; 8.15 lees mis voor Petrus Puben vanwege de Paardenverzekering; 9.30 Hoogmis uit dankbaarheid (Ewals). Na de Hoogmis uitstelling van het Aller heiligste en Tantum Ergo. Geen lof. Vrijdag: 6.45 leesmis voor Johan na Custers; 7.30 gest. jaargetijde v. Peter Joh. van Meyel en Petronella Muysers. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Siver- tus Muysers; 7.30 gest. jgt. voor Henrica Arts-van Vegchel. Van 5-7 uur biechtgelegenheid; 8 uur Maria lof. A.s. zondag speciale kollekte ter bestrijding van de onkosten van de sacramentsprocessie. Die dag wor den aan de kerkdeur speldjes ver kocht voor herwonnen levenskracht. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 7.30 vroegmis v. d. overl. van fam. Bloemen-van Kessel; 10 uur Hoogmis voor de zielerust van Paus Joannes XXIII; 2.30 Lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: voor de zielerust van overledenen. Dinsdag: tot bijz. intentie. Woensdag: tot intentie van fam. J anssen-Timmermans. Donderdag: feest van het H. Sa crament: 7 uur gez. Mis met uitstel ling van het Allerheiligste. Vrijdag: tot intentie van fam. van Vegchel-Peeters. Zaterdag: tot bijz. intentie. 20 uur Lof ter ere van Maria, Koningin v. d. Vrede. Biechtgelegenheid: dage lijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na Lof. RECTORAAT VEULEN Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 7 uur gelegen heid tot communiceren; 7.30 leesmis voor de bekende intenties; 10 uur hoogmis, jaargetijde voor zaliger vr. Hendrix-van Dijk; 2 uur vertrek Derde Ordelingen naar Ommel. De bus vertrekt om 2 uur aan de kerk. Alle deelneemsters en deelnemers aan deze bedevaart moeten daar instappen. Er is geen middag oefening in de kerk. Maandag: leesmis tot int. v^n de fam. Kuipers-Wolters. Dinsdag: 9e dinsdag ter ere van St. Antonius. Woensdag: leesmis tot intentie van de fam. Kuipers-Wolters. Donderdag: Sacramentsdag. 7 uur leesmis en 7.45 leesmis. Vrijdag: Feestdag van de Patroon van onze kerk. 6.45 zegening van 't nieuwe Antoniusbeeld; 7 uur gez. H. Mis; 7.45 leesmis, kollekte voor het nieuwe beeld van St. Antonius. Zaterdag: leesmis. A.s. zondag is de 2e kollekte voor de noden van het bisdom. Accolythen voor a.s. zondag: Wil ly Erben, Ben Burgers en Piet Cox. Kerkpoetsen: Martha Erben en Mien van Rijswijck. Opbrengst maandkollekte voor le Pinksterdag 126,81. Allen hartelijk dank. RECTORAAT HEIDE Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 7.30 H. Mis voor Leonardus Willem9 en Martinus Janssen; 10 uur Hoogmis voor over leden fam. Michels-Lensen. Accoly then: Jacques en Jan Janssen; 3 u. vergadering van de Derde Orde. Mis dienaars van de week: Jacques De- rikx en Piet de Lauw. Maandag: 7.30 uur H. Mis voor overl. fam. Poels-Michels. Dinsdag: E.30 H. Mis tot int. van fam. van Vegchel-Lemmen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Leo van Meijel; 9.30 plechtige Huwelijks hoogmis voor het bruidspaar Kerk hof-Vermeulen. Donderdag: Sacramentsdag. 7.30 H. Mis voor overl. fam. Tijssen- Peeters; 10 uur Hoogmis tot bijz. in tentie. Vrijdag: 7.30 H. Mis ter ere van het H. Hart en O.L. Vrouw van Lourdes voor geestelijk en tijdelijk welzijn. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten. 7 uur Biechtgelegenhied en 7.30 lof. RECTORAAT SMAKT Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 6.15 H Mis tot zekere intentie; 7.30 voor Anna Ma ria Biemans-de Wit; 10 u. Hoogmis voor fam. v. d. Pasch-Roodbeen. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd. Om 3 uur Lof. Maandag: 6.30 voor welslagen van examen; 7.30 voor Joh. Martens. Dinsdag: 6.30 voor fam. Engelen; 7.30 voor Pastoor Asselberghs. Woensdag: 6.30 t.e.v. de H. Jozef; 7.30 voor Antoon Janssen en Theo dora Vermeulen. Donderdag: Sacramentsdag. 6.30 en 7.30 gel. H. Missen ter ere van het H. Sacrament; 's avonds om 8 u. gez. avondmis. Vrijdag: 6.30 voor Louisa Waps- Verweer; 7.30 uit dankbaarheid. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor een zieke. Van 5- 5.30 gelegenheid om te biechten, te vens voor en na het lof van half 8. N.B. A.s. zondag sacramentspro cessie. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 6.30 leesmis voor zekere intentie; 8.10 leesmis voor Willem Vollenberg; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor Z.H. Paus Jo hannes XXIII; 2 uur lof. Maandag: 7.15 leesmis voor de overl. fam. v. Vegchel-Verheyen; 7.50 leesmis voor de overl. fam. Lit jens-Fleurkens. Dinsdag: 7.15 leesmis voor Willem Spreeuwenberg en Margaretha Ver voort; 7.50 leesmis voor de overl. ouders Weyers. Woensdag: 7.15 leesmis voor Mar tinus en Henrica Arts; 7.30 leesmis d. overl. ouders van Well-Toone. Donderdag: Feest van het H. Sa crament, feest van devotie. 6.30 leesmis voor de overl. ouders v. d. Pas-Custers; 8 uur Hoogmis voor ze kere intentie. Vrijdag: 7.15 weekdienst voor Al- bert Verheyen; 7.50 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand v. d. fam. Arts-van Eyck. Zaterdag: 7.15 leesmis uit dank baarheid v. d. fam. Teunissen-Kus- ters; 7.50 leesmis v. d. zieken en ouden van dagen, besteld door Her wonnen Levenskracht. Gelegenheid om te biechten van 78 uur. MODERNE KATHOLIEKEN HOUDEN VAST AAN HET GEBEDSMOLENTJE Het gebeurde dezer dagen, dat ons gezin in een andere dan onze eigen parochie de gedialogeerde H. Mis bijwoonde: een zeer vrome en stichtende plechtigheid die onder leiding van een echt moderne pas toor, de gestalte kreeg van het ge meenschappelijk vieren van de H. Eucharistie. Tenminste dat dacht ik in het begin. Maar toen de gemeenschap begon aan het „Ik Geloof", tijdens het Cre do konden wij onze oren niet meer geloven. Wat een tempo bij het bid den: ik snakte naar adem. O zeker de priester, die het gewend was, kon zijn veel langere latijnse teksten van het Credo synchroniseren met de verkorte formule, die in onze cate chismus staat ,daar zat het probleem niet. Wat zo duister voorkwam was of de gelovigen hier nu wel zelf zich realiseerden dat zij hun geloof be leden. Vanzelf gingen mijn gedachten uit naar een profane plechtigheid, b.v. voor de Koningin of voor de burge meester :die men bij een plechtige bijeenkomst eens iets te zeggen had. Geen sterveling zou eraan denken zo iets onpersoonlijks af te roffelen of op te dreunen. Het zou niet alleen uit de feesttoon vallen, het zou zelfs onbeschaamd zijn. Waarom mag dat in de Kerk wel? Men mag niet veronderstellen, dat het met de liturgische vernieuwing in de parochie alleen maar gaat om een nieuw vernisje. Zo leek het me er beslist nu niet uitzien. Het viel me wel op, dat hetzelfde raffelen zich ook voordeed bij het gezamen lijk bidden van de gebeden voor de communie. Daardoor scheen ik meer op het spoor van de kwaal. Een ech te roomse kwaal, die je in naamloos veel gezinnen terug vindt. Zo gauw er gemeenschappelijk moet worden gebeden, gaat dat met een vaart, die de maximum toegelaten snelheid ver overschrijdt. Het lijkt iets op 't gebedsmolentje bij Boeddhisten. Bij ons is dat niet zo. Misschien heeft het zin hier te wijzen op het voorbeeld van vele niet-katholieke christenen, voor wie in doorsnee het gebed een waarachtig in-gemeen- schap-treden-met-God is." Zeker, doordat zij die gemeen schap in de sacramenten niet kenden zoals wij, hebben zij de gemeen schap door het Woord veel meer in ere gehouden. Wij hebben die ge meenschap in het gebed uit het oog verloren. Willen we de liturgische vernieuwing diepte geven, dan is het in gebedsgemeenschap treden met God daarbij geen onbeduidende kleinigheid. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA? VENRAY Geachte Heer Redakteur, In „Peel en Maas" van 31 mei j.l., stond een ingezonden stukje van „een parochiaan" uit de Christus- Koning-parochie. Volgens die parochiaan,-moet het er op het jongstleden zomerfeest, ten bate van de nieuwe kerk, nogal zijn toegegaan, wat het dansen betreft. Het moet er zelfs zó zijn toege gaan, dat .volgens inzender, geen enkel ouderpaar daar zijn goedkeu ring aan kan gevenDaarenboven zou er ook nog met gemeentelijke verordeningen de hand zijn gelicht. Welnu! Als mede-parochiaan heeft onder getekende van bovenstaande van zelf nota genomen. En dat niet al leen: op de laatste bijeenkomst van de Parochieraad, is dit ingezonden stukje 'n kort discussiepunt geweest bij de rondvraag. En wat blijkt nu? le. Op de voor iederen toeganke lijke avonden is er wel degelijk po litioneel toezicht uitgeoefend en is van enige afwijking, hoe dan ook, niets gehoord, noch gebleken. 2e. Op de besloten avond, enkel en alleen voor de parochianen, wa ren wèl wat jeugdigen uit de paro chie aanwezig, maar dit was dan ook een avond voor die besloten kring bedoeld. Daarbij: op deze avond waren di verse personen van ons Kerkbestuur en Parochieraad aanwezig (waaron der ook ondergetekende!) en 't mag gerust gezegd worden: er viel ter zake niets bijzonders op te merken, laat staan aan te merken. De bedoeling van het ingezonden stuk van „een parochiaan" is dan ook moeilijk te vatten, of het moest zijn, dat hij, van achter de scher men, in de parochie eens een mooie beurt heeft willen maken, zij het dan een volslagen negatieve. En dit negatieve is dan ook de re den, waarom wij gemeend hebben, even stelling te moeten nemen. U, Heer Redakteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, J. HEESBEEN lid van de Parochieraad Christus Koning In de bossen van „Vressel" wordt momenteel onder een zeer hoog tem po door de motox-vereniging „Schijn- del" zeer hard gewerkt, om het cir cuit voor de Internationale Moto- cross vóór zondag a.s. in orde te hebben. Alle voorzorgs- en veiligheids maatregelen zijn getroffen, om de rijders hun spectaculaire staaltjes van rijstijl te laten kunnen verrich ten voor het talrijke publiek. Men heeft aan de start en finish een na- tuurlijk taluud, waar duizenden toe- schouwers dit grote spectakel kun nen volgen. Er is verder langs de baan volop gelegenheid en plaats om het publiek overal van de ener verende strijd te kunnen laten ge nieten. Op een gegeven moment ko men twee rijbanen op een dertigtal meter tussenruimte bij elkaar*, dwars door een sterk geaccidenteei'd gedeelte, zodat men de rijders mak kelijk 2 x voorbij kan zien komen. Er is zeer moeilijk bochtenwerk bij, waarbij de rijders haast stil moeten staan en voor de finish heeft mén een enorme springschans gemaakt, waar een duizendkoppig publiek de i'uimtevaartsprongen van de Russen en andere internationale en nationa le deelnemers zal kunnen gadeslaan. De lengte van het circuit is tot het minimale beperkt, om de renners zoveel mogelijk te laten doorkomen. A.s. zondag opent bui'gemeester Mr. J. J. M. Werner om kwart voor twee deze Grand Prix en daarna worden de deelnemers voorgesteld, Daarna begint het grote feest direct met een interessant nationaal num mer, de 500 cc senioren met de H- nummers. Broer Dii'kx, Jan Clynck, Jan en Piet Dirkx, Heyboer, Hartel- man, Ad en Joep Jansen, Verhoeven, Gi'iekspoor en alle senioren met de 3 gebroeders uit Amersfoort, Gebr. van Heugten, de grote toekomstige favorieten van de motorsport, zullen in 2 manches van ieder 16 ronden een heet titanengevecht leveren, wat in de laatste 10 jaren in Brabant niet meer in deze vorm is vertoond. Daarna komen de Grand Prix deel- Maandag j.l. was het zover: De grote derby OostrumGeysteren. In een felle, doch faire wedstrijd heeft Oostrum kans gezien de kei*misvie- i*ende rood-geel hemden uit Geijs- tei'en oznder winstpunten naar huis terug te sturen. Door een 21 zege van het deze keer in het groen ge stoken Oostrum, zijn de kampioens kansen van Geijsteren nu toch wel bijzonder klein geworden. Dat Oostrum er op gebrand was kampioenskandidaat Geijsteren klop te geven bleek reeds na 2 minuten spelen toen aanvalsleider Schönber- ger Oostrum de leiding bezorgde door een vangfoutje van de Geijs- terse doelman genadeloos af te straffen. 10. Een kwartier later had Geijsteren, dat fel vocht om de gelijkmaker te bewei'kstelligen, suc ces toen rechtsbuiten Venneskens uit een pass van links met een ferme kopstoot keeper Linskens de gang naar het net liet maken: 11. Met aanvallen, die over en weer golfden werd toch wel aangeduid dat beide elftallen aan elkaar gewaagd ble ven. De 2e helft was nauwelijks 4 mi nuten oud of het was Oostrum- i*echtsbinnen Maessen, die tussen 3 Geijsterse spelers door alnog de weg naar het vijandelijke doel vond, door uiterst bekwaam in te schieten zonder dat de Geijsterse doelman er aan te pas kwam: 21. Geijsteren kwam tot verschillende tegen-akties, maar de uiteindelijke afwei'king was beslist niet om over naar huis te schrijven. De aanvallen die Oosti'um lanceei*de, waren daar entegen met meer gevaar geken- merkt, doch zij waren niet bij mach te dit in doelpunten uit te drukken. Geijstei-en kwam nog wel tot een slotoffensief, maar Oostrum, dat meer nadi*uk op de verdediging ging leggen, was niet meer te vermur wen. Zo kon de talrijke Geijsterse supportei*sschai*e met hun favorieten huiswaarts keren om daar alsnog met een wrang bijsmaakje mis schien de kermisviei*ing voort te zetten. Oostrum 2 heeft het niet kunnen klaren in Melderslo, of liever ge zegd in Horst. Daar werden ze met een ruime 63 nederlaag nog steeds niet verzekerd van prolongatie van het 2e klasserschap. Oostrum 3 speelde maandag geen voetbal, maar keek met veel genoe gen naar hun grote kollega's, die Geijsteren zo temperamentvol een jas bezorgden, ondanks het stralen de zomerweer. Voor zaterdag a.s .staat een vete- ranenmatch op 't pi*ogi*amma. Oud voetballers uit Grubbenvorst en Oostrum zullen om 6 uur in de na middag met elkaar de strijd aanme ten. Dan zullen de oude sterren we derom schitteren zoals nooit te vo- i*en. Een zeldzame manifestatie op 't Oostrumse spoi'tveld dus. Progi'amma voor zondag a.s.: TienrayOostrum Oostrum 2Sevenum 2 Molenwiekers 1Oostrum 3 Maandag hield de Handboog schutterij St. Oda haar jaarlijks ko- ningschieten. Na een spannende strijd wist de schutter P. Janssen, welke tevens doelhouder is de Ko ningstitel te behalen met 336 punten in 40 pijlen. Ridder werd A. Loonen met 327 punten. nemers, 30 in getal, nl. 8 Nederlan ders en 22 buitenlanders. Er komen 9 landen aan de start, waarvan wij de voornaamste rijders zullen noemen: AlM#l*|JH*i: Zweden: Hallman, wereldkam pioen 1962; Johansson en Lof. Enge land: Bickers, wereldkampioen 1960 1961; Duitsland: Schmider, nationaal kampioen 1961; Rusland: Grigoi-iev nat. kampioen 1962; Tsecho Slowa kije: Valek nat. kampioen en wereld kampioen 1962; Zwitserland: Bon nen nat.k ampioen 1962; Nederland: F. Selling nat. kampioen 1962 en 1960; België: Wiertz en vele andere topi'enners. De Europese eliten rijden 2 x 45 min., een tijd, waarin men voldoen de kans heeft, om als één te eindi gen. Als het wai*m weer is, is het er heerlijk koel, zodat het publiek naast dit internationale motorfestijn van een prachtige omgeving kan ge nieten.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 6