Piiis S; Kerkelijke Diensten Filmnieuws van 19 tot en met 25 mei Geestelijk artikel 't Knopenhuis J. BUYSSEN Zomer.... tuinmeubelen PAROCHIEKERK VENRAY Priester der week: Pastoor Geerits Zondag: 5e zondag na Pasen. 6.30 W. Broers, echtgenote en zoon Piet; 7.30 Wim Clephas; 8.30 Pastoor As- selberghs; 9.30 Hoogmis voor de pa rochie; 11 uur overleden fam. Ja> cobs-Arts; 6 uur vrouw Flinsenberg en dochter Annie. Maandag: 6.30 W. Broers, echtge note en zoon Piet, Kruisprocessie; 7.30 Sj. Tacken; 7.30 bijzondere in tentie; 8.15 bestelde dienst Henrica van Wel-Voermans; 8.15 Lamberdi- na Vullings-Thuyls. Dinsdag: 6.30 Johannes Rommen, Kruisprocessie; 7.30 Wed. Backus (buurt); 8.15 J. Coenen; 8.15 Ed. Gommers; 9 uur plechtig huwelijk Thijssen-Dommek; 7.30 Christelijke Moeders. Woensdag: 6.30 Antonia Seykens, Kruis-processie; 7.30 Dr. Bloemen; 8.15 H. Kindsheid voor alle school kinderen; 8.15 Mevr. A. van Haren - Rous. Biechtgelegenheid van 6-7.30. Donderdag: Hemelvaartsdag. 6.15 levende en overleden leden van Schutterij St. Anna; 7 uur Chris Janssen en dochter; 8 uur H. Mis bij gelegenheid van de Eerste H. Communie. Afhalen om 7.45 aan de Ursula-school; 9.30 Hoogmis Ed. Gommers; 11 uur Jacq. van Opber gen; 4 uur plechtig lof voor de communiecantjes; 6 uur Avondmis voor Harry Janssen, H. Vermeulen, echtgenote en dochter Albertina. Vrijdag: 6.45 Mevr. Reynders- Seykens (buurtver. Overloonseweg) 7.30 Cath. Backus-Jeuken; 8.15 Th. Pouwels 1 h.; 8.15 zekere int. R. Zaterdag: 6.45 overl. fam. Mar- tens-Smets; 7.30 voor een zieke moeder (J.); 8.15 best. jaardienst G. H. van Opbergen en Petronella Theeuws; 8.15 Petran Landers en Mart. van Gerven en dochter; 9 uur 25-jarig ambtsjubileum Wachtmees ter Schrooten. Biechtgelegenheid van 5.307.30. Om 7 uur lof. A.s. zondag zullen aan de kerk deuren speldjes worden aangeboden voor de Meisjesbelangen. De Hernieuwing der Doopbeloften is dit jaar op 14 juli. Hemelvaartsdag is in de parochie St. Petrus-Banden de Eerste H. Communie. In verband daarmee verzoeken wij U dringend om in de H. Mis van 8 uur de plaatsen in het middenschip en vooraan in beide zijbeuken vrij te laten voor de ouders der communicanten. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen met processie. Woensdagavond is biechtgelegen heid van 67.30 uur. Mogen wij de ouders van de communiekinderen aansporen om in de H. Mis te communiceren. Mogen wij er nog eens op wijzen dat de kindermis voor de kinderen is. Een enkeling schijnt dat te ver geten. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 5e zondag na Pasen. H. Missen om 6.30, 7.45 ,9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. Kollekte (2 in 1) voor kerk en Hoger onderwijs. Op het kerkplein kollekte voor meisjes- belangen; 7 uur lof met rozenhoed je. Maandag: H. Bernardinus van Siëna, belijder. Maandag, dinsdag en woensdag een H. Mis om 6 uur; 6.30 Kruisprocessie, waarna gezon gen H. Mis. Dinsdag: Mis van de 5e zondag na Pas. 6.30 Kruisprocessie, waarna ge zongen H. Mis. 6e van de 9 dinsda gen ter ere van St. Antonius; 7 uur avondmis tot intentie van de aanwe zigen met gebeden voor de binnen gekomen intenties. Geen meimaand oefening. Woensdag: Mis van de Vigilie van 's Heren Hemelvaart. 6.30 Kruispro cessie, waarna gez. H. Mis; 10 uur plechtige huwelijksinzegening voor het bruidspaar Keysers-Vink. Van 5-8 uur gelegenheid om het Sacra ment der biecht te ontvangen. Donderdag: Hemelvaartsdag. H. Missen als op zondag. Kollekte (2 in 1) voor kerk en bijzondere noden. 7 uur lof met rozenhoedje. Vrijdag: H. Gregorius VII, Paus en belijder. Vandaag begint de no veen voor Pinksteren. 8.30 gezongen H. Mis voor Elisabeth Weys-v, Ooi en Maria Weys-Peeters. Zaterdag: Wijding van de basiliek van St. Franciscus. Van 38 gele genheid om het Sacrament der biecht te ontvangen. Meimaand-oefening Deze week om 7.30 meimaand oefening, Hemelvaartsdag om 7 uur, dinsdagavond geen meimaandoefe ning. Route Kruisprocessie voor de vruchten der aarde Maandag: Kruisstraat, Antonius- straat. Dinsdag: Leunseweg, Beu kenlaan, Vlierstraat en Oude Oos- trumseweg. Woensdag: Ooude Oos- trumseweg, Prinses Beatrixstraat, Julianasingel en Oude Oostrumse- weg. Ter herinnering De hernieuwing voor de Doopbe loften heeft plaats op zondag 14 juli. Misintenties Zondag: 6.30 uit dankbaarheid; 7.45 Antoon Cremers; 9 uur Sjaak Jacobs; 10.15 overl. fam. van Bracht- de Lauw; 11.45 overl. fam. Dechnai*- Vermeulen. Maandag: 7 uur Johanna Swin- kels-Michiels en dochter Gertruda; 7.45 Bijzondere intentie; 8.30 gene zing van een zieke. Dinsdag: 7 u. overl. fam. Loonen- Custers-Coopmans; 7 uur zijaltaar Constans Rojer; 7.45 Mevr. Schön- berger-Arts; 8.30 Hubertus Gooren; 7 uur Avondmis. Woensdag: 7 u. Elisabeth Peeters- Hoex en echtgen. D.O.; 7.45 ter ere van St. Antonius uit dankbaarheid; 8.30 Engelbert Nellen en Helena Rutten; 10 uur plechtige Huwelijks mis. Donderdag: 6.30 zekere intentie; 7.45 Anna Rutten-Peters; 9 uur Hendrina Franssen-van Gerven; 10.15 overl. ouders Pouwels-Minten; 11.45 uit dankbaarheid ter ere van St. Antonius. Vrijdag: 7 uur overl. ouders To nen-Vermeulen; 7.45 Piet Verbeek, echtgenote en zoon Theo; 8.30 ge zongen jaardienst. Zaterdag: 7 uur Frans Schaeffers; 7 uur zijaltaar Antonette Rammel - man-Elsevier; 7.45 J. C. M. Reyn- ders; 8.30 Gezinsmis. Deze week: 6.15 H. Mis voor de weldoeners van het klooster. Dienbeurten Acolythen Zondag en Hemelvaartsdag: 6.30 H. Janssen, B. Peters, H. Bosch en A. Derks; 7.45 H. v. Gend, G. Phi- lipsen, G. Verschuren en P. Philip- sen; 9.00 G. v. d. Berg, J. Naus, K. Jeuken en J. Jeuken; 11.45 J. Ron gen, J. Evers, C. Evers en J. Mees ters. Vrij: M. van Rooy. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 5e zondag na Pasen. 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8.30 H. Mis uit dankbaarheid; 10 uur Hoog mis Peter Jeuken; 3 uur Lof met preek en ommegang over de Vlas akker. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen, 's Avonds om 8 uur Kruisprocessie en H. Mis. Woensdag Werelddag der kinde ren. Feest van de H. Kindsheid. H. Mis is dan 's morgens om 8 uur. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Venn ekens-Ver schuren; 8 uur Kruisprocessie en gez. mnd. Peronella Tacken. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis Zr. Ma rie Jeanne van Rens; 8 uur Kruis- BESTEDING 4°/« VAKANTIETOESLAG AANPASSEN AAN EVANGELIE Het is de laatste weken weer een heel werk ,om de zaterdagavondbla den door te worstelen: het zijn com plete pakken advertenties geworden, waarin de meest fantastische moge lijkheden om vakantie te houden, ons worden voorgespiegeld. Ze zul len wel niet voor niets geplaatst worden; geld moeten ze opleveren. En dat zal ook wel als men ziet hoe veel reisbureaux er in stad en land uit de grond rijzen, hoeveel toering- cars over Gods wegen rossen, hoe veel vliegtuigen de mensen van links naar rechts verplaatsen. Vakantie is een modern bedrijf, omdat het een uitgesproken moder ne levensvorm geworden is van 't Westen althans; het lijkt me, dat de nomaden in Azië dat verschijnsel niet kennen, ook de paria's in India niet ,noch de mensen uit communis tisch China, noch de fellahs in Egypte. Vakantie is een levensfeno meen van de ontwikkelde landen, van de miljoenen uit de industriële welvaartslanden. Vakantie moet als modern ver schijnsel ontegenzeggelijk zijn ge richtheid krijgen. De mens-aan-de- arbeid is evenzeer op weg naar de eeuwigheid als de mens op vakan tie. En als Christus voor iedere mens een reeks richtlijnen gegeven heeft onverschillig of hij leeft als in dustrie-mens, of als zigeuner of als paria of campesino dan zijn die richtlijnen vervat in de Boodschap, die Hij in het Nabije Oosten van 2000 jaar terug aan een maatschappij verkondigde, die van vakantie nog niet had gehoord. De Boodschap geeft evenzeer de richtlijnen voor de vakantiebesteding, als voor de gedragslijn van de nomaden, die bij wijze van spreken altijd op vakantie zijn en voor de zwarten, die in het huis van het opperhoofd de dag doorbrengen met lurken aan de bier- potten. Ook een vrije tijdsbesteding. Natuurlijk, de blijde Boodschap is in zijn simpele prediking in Pales tina beter aangepast aan de primi tief levende mens. De hoger-ontwik- kelde moet uit de eenvoudige ter men geheel volgens zijn huidige status het eruit weten te halen". En zo hebben wij christenen van het Westen de plicht aan de hand van het Evangelie de besteding van onze 4 pet. vakantietoeslag serieus en keurig te wikken en te wegen. Het Evangelie zegt niet ,aan welke reis we de toeslag zullen besteden, noch of we per trein of auto zullen gaan, noch met welk reisbureau we ons zullen laten vervoegen. Het gaat erom, hoe we de vakantie in ons levensplan, in dit levensjaar zullen inpassen. Het gaat erom rust te nemen en nieuwe moed te verzamelen om het daarna weer in verfriste vorm nieuw en beter te doen. Vakantie aanpas sen aan het Evangelie betekent: zijn altijd bestaande plichten van recht vaardigheid, liefde en godgerichtheid in andere omstandigheden in andere landen beleven met de vrijheid, die de karakteristiek van de kinderen Gods is. processie en gest. gez. jaardienst Mi chel Camps en echtgenote. Woensdag: 8 uur gest. gez. jaar dienst overl. fam. Jacobs-Noyen; 8 uur Kruisprocessie en gest. gez. jrd. Peter Joh. Vullings en Gertruda Wilms. Donderdag: Feest van Onze Heer Hemelvaart. 7 uur Parochiemis; 8.30 H. Mis tot zekere intentie; 10 uur Hoogmis overl. fam. Keijsers-Vink 3 uur Lof met preek en ommegang over de Vlasakker. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jaardienst Gerard Verschuren, echtgenote en kinderen. Zaterdag: 7.30 gez. mnd. Martinus Janssen. Biechten van 34 en van 6.30-7.30; 7.30 Marialof. In de kapel van St. Paschalis de ze week om half acht: Maandag: Martinus Reijnders. Dinsdag: Jean Camps. Woensdag: Johannes Rongen. Vrijdag: overl. fam. Strijbos-Frie- sen. Zaterdag: Peter Joh. Pouwels en Johanna Minten. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 5e zondag na Pasen. Lees- missen om 6.30; kindermis 7.30; 2e H. Mis 8.30; Parochiehoogmis 10 u. Rozenkrans en lof om 3 uur. Eerste kollekte voor de kerk, 2e kollekte Bisdom. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen. De H. Mis is om 7 uur, daarna de Kruisprocessie. Maandag: 7 uur stichting v. Oor- schot-Loonen. Dinsdag: 7 uur maanddienst An- tonetta Smits. Woensdag: 7 u. maanddienst Hu bertus Peeters. Donderdag: feestdag van 's Heren Hemelvaart, geboden feestdag. De H. Missen zijn om 6.30; Kindermis 7.30; 2e H. Mis 8.30; Parochiehoogmis 10 uur. 3 uur Vespers, Rozenkrans en lof. Vrijdag begint de noveen ter ere van de H. Geest. Na iedere H. Mis wordt 't voorgeschreven gebed ge beden. 7.30 maanddienst Jozef Ver sieyen. Zaterdag: 7.30 leesmis; 9.30 huwe lijksmis bruidspaar Lenssen-Direks; zaterdagavond biechten van 5-7 uur. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 5e zondag na Pasen. 7 u. H. Communie; 7.30 Leesmis; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 3 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag, dinsdag en woensdag: Kruisdag. De H. Mis is om 6.30, aansluitend is de Kruisprocessie. Maandag: 6.30 gez. maanddienst voor Leonard Heidens. Daarna Kruisprocessie. Dinsdag: 6.30 gez. maanddienst v. Jacobus Heidens. Daarna Kruispro cessie. Woiensdag: 6.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Friesen,Friesen. Kruis processie. Biechtgelegenheid: 6.30- uur. Donderdag: Hemelvaartsdag, ver plichte feestdag. Eerste H. Commu nie-dag. 7 uur H. Communie; 7.30 leesmis voor de communiecanten; om 7.15 worden de kinderen aan 't patronaat verwacht. De eerste zeven banken zijn in deze H. Mis gereser veerd voor de communicanten en hun ouders, 't Recht op de verpach te plaatsen vervalt voor deze Mis. 10 uur Hoogmis voor de parochie; 3 uur lof met Mariahulde door de communicanten. Vrijdag: begin van de Pinkster noveen; 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Duykers-Klaassen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die offerden. Biechtgelegenheid v. 6.30- 7.30. Om 7.30 Lof en Rozenhoedje. Kerkpoets: Grada Geilings, Miep Strijbos. Misdienaars: Groep II, 1. Rondgang van de dames van de „Vriendenkring v. d. Medische Mis siezusters". Van harte aanbevolen. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 5e zondag na Pasen. Om 10.30 leesmis voor de overl. familie van het bruidspaar Cleven-v. Dijck. Geen lof. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen. Na de H. Mis processie. Maandag: 7 uur gest. jaargetijde voor Maria Elizabeth Jenniskens- Friesen. Dinsdag: 7 uur gest. jaargetijde v. Frits Martens, Anna Maria Jacobs en overl. fam. Woensdag: 7 uur gezongen H. Mis voor de parochie. Van 68 uur ge legenheid om te biechten. Donderdag: hoogfeest van 's He ren Hemelvaart, geboden feestdag. Om 7 uur is de eerste H. Mis. Om 8.15 worden de communicanten aan de meisjesschool afgehaald. De fan fare zal de plechtigheid opluisteren. Om 8.30 leesmis tot zekere intentie. De gelovigen worden verzocht aan beide kanten de eerste 17 banken vrij te laten voor de kinderen die hun plechtige Communie doen en voor de ouders van de eerste com municantjes. Ook de andere kinde ren gaan mee de communicanten af halen. Onder het lof om 3.30 ver nieuwen de kinderen hun doopbe loften en doen ze de toewijding aan Maria. De hoogmis is om 9.30 en de laatste Mis om 10.30. Deze wordt opgedragen voor de parochie. De H. Missen zijn dus om 7 uur, 8.30, 9.30 en 10.30 en het lof om 3.30 uur. Vrijdag: om 7.30 leesmis v. Mar tinus Verschuuren en echtgenote Arnoldina Jenniskens. Zaterdag: 7.30 leesmis voor een zieke; 10 uur gezongen H. Mis van dankzegging bij het zilveren huwe lijksfeest Martens-Ewals. Van 45 en van 77.30 biechtgelegenheid, daarna lof. Kerkpoetsen: Dient je Koonings en Mariet van Vegchel. Accplythen: zondag en donderdag: 6.45 J. van Ooi en L. Jenniskens; 8 uur L. Weijs en P. Litjens; 9.15 B. Loenen, A. Loonen, J. van Vegchel en G. Comelissen; 10.30 M. Kusters en N. Pijpers. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 5e zondag na Pasen. 6.30 Communieuitreiken; 7 uur Leesmis voor de parochie; 8.15 leesmis tot dankzegging (Verhoeven-v. Schijn- del); 10 uur Hoogmis voor de be kering van de zondaars. Onder de H.H. Missen speciale maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen, met processie door de velden. Maandag: 7 uur jaargetijde voor Joannes Lemmens en Joanna Jen- neskens; 8.15 leesmis tot int. van fam. Pluk-Ewals. Dinsdag: 7 uur gez. H. Mis voor de parochie, voor de vruchten der aarde; 8.15 leesmis voor Petrus Pub ben. Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Antoon van Helden; 8.15 Leesmis v. Jan en Martha Gielen; 56.30 ge legenheid om te biechten. Donderdag: 's Heren Hemelvaart. Verplichte feestdag. 6.30 Communie- uitreiken; 7 uur leesmis tot int. van fam. Janssen-Noyen; 8.15 leesmis voor Wilhelmina Engels-Weys; 10 u. Hoogmis voor de parochie; 4 uur zegening der kinderen; 7 uur Lof en rozenhoedje. Vrijdag: 6.45 Leesmis voor overl. fam. Muysers-van Tilburg; 7.30 ge sticht jaargetijde voor Wilhelmina Verlinden-Bistervels. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Lam- bertus van Meyel; 9.30 Huwelijks mis voor bruidspaar Gellings-van Rijswijck. De leden van de Maria- congregatie worden verzocht de hu welijksmis bij te wonen. Van 5 6.30 Biechtgelegenheid; 7.30 Maria lof. Deze week vrijdag begint de no veen t.e.v. de H. Geest als voorbe reiding op het Pinksterfeest. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 5e zondagn a Pasen. 7.30 vroegmis tot int. van fam. v. d. Pas- Camps; 10 uur Hoogmis voor de zie- lerust voor overledenen; 2.30 mei maandoefening en lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag, dinsdag en woensdag Kruis-processie, daarna H. Mis. Maandag: tot int. van fam. Bruijs- ten-Coppus. Dinsdag: uit dankbaarheid namens fam. Hendrikx-van Tilburg. Woensdag: Vigilie van 's Heren Hemelvaart, v. d. zielerust v. Mevr. J anssen-Tiessen. Donderdag: 's Heren Hemelvaart, verplichte feestdag. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Peeters-v. d. Bee- ten; 10 uur Hoogmis tot bijz. int.; 2.30 lof. Vrijdag: tot bijz. intentie. Van daag begint de Pinksternoveen. Zaterdag: tot bijz. intentie. 20 uur Lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dage lijks vóór H. Mis; woensdag van 7-8; zaterdag voor en na Lof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.30 H. Mis voor Huberta Janssen-Gel- lings; 10 uur Hoogmis ter ere van de H. Jozef tot bijz. int. Akolieten: M. Ewals en J. Claes. Misdienaars v. d. week: Tonny Poels en Martien van Lierop. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen, tevens retraite voor de 6e klas. Maandag: 7 uur Processie en 7.30 H. Mis tot bijz. int. Dinsdag: 7 uur Processie en 7.30 H. Mis tot bijz. int. Woensdag: Wereldmissiedag der kinderen. H. Mis met communie, op dracht aan het Jezuskind en gele genheid om de gespaarde gelden te offeren; 7 uur Processie en 7.30 H[. Mis voor overl. familieleden Droe- sen. Biechtgelegenheid van 89 uur. Dnderdag: Hemelvaartsdag. 6.30 Gelegenheid tot communiceren; 7.15 worden de eerste en plechtige com municanten aan het veldkapelletje afgehaald. 7.30 H. Mis voor de Eer ste- en Plechtige Communicanten; 10 uur H. Mis voor Anna Pouwels- Derks v.w. de buurt; 3 uur Plechtige Hernieuwing van de Doopbeloften. Vrijdag: 7.30 H. Mis ter ere van H. Hart en O.L. Vrouw van Lourdes voor geestelijk en tijdelijk welzijn. Vanaf vandaag novene voor het Pinksterfeest. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. Claes-Derikx; 7 uur Biechtge legenheid en 7.30 Lof. Katechismus: klassen 1 en 2 leren les 14; klas 3: 117 en 516; klassen 4 en 5: 117, 516, 518, 520; klas 6: 117, 119, 121, 516, 518 en 520. RECTORAAT SMAKT Zondag: 5e zondag na Pasen. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 uit dankbaarheid; 10 uur Hoogmis voor Hubertus Weijs. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd; 10 uur H. Mis voor de wan delclub uit Nijmegen; 3 uur lof. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen, na de H. Mis van 6.30 is de processie voor de vruchten der aarde. 6.30 gez. jaar dienst voor Antonia Bovens; 7.30 v. d. gelovige zielen. Dinsdag: 6.30 voor Antoon Jans sen en Theodora Vermeulen; 7.30 tot zekere intentie. Woensdag: 6.30 gez. H. Mis ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor zegen in gezin. Van 56 uur en van 78 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag: Feest van 's Heren Hemelvaart, geboden feestdag, dien sten als op zondag. 6.15 H. Mis voor een zieke; 7.30 voor Mart. Bonants en echtgenote; 10 uur Hoogmis. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd. Vrijdag: Begin van de Pinkster noveen. 6.30 gel. H. Mis; 7.30 voor Pastoor Asselberghs. Zaterdag: 6.30 voor priesterroe pingen; 7.30 ter er van O.L. Vrouw. Van 5 tot half 6 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. RECTORAAT VEULEN Zondag: 5e zondag na Pasen. 7 u. gelegenheid tot communiteren; 7.30 leesmis tot zekere intentie; 10 uur hoogmis voor zekere intentie; 10 u. hoogmis voor de bekende intenties. Vandaag is de tweede kollekte voor de Voortplanting des Geloofs; 2.30 Middagoefening. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen, dagen van ge bed voor de stoffelijke noodwendig heden. Voor de H. Mis wordt de li tanie van Alle Heiligen gebeden. Maandag: lsm. voor zaliger Ge rard Smits. Dinsdag: 6e dinsdag van de no veen ter ere van St. Antonius, lees mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van een gezin. Woensdag: Wereldmissiedag voor de kinderen, gezongen H. Mis voor de overl. fam. Burgers-Verheyen; gelegenheid tot biechten van 89 u. 's avonds. Donderdag: feest van 's Heren Hemelvaart te vieren als zondag. Dag van de le H. Communie en Hernieuwing der Doopbeloften. 7 u. worden de kinderen afgehaald aan het kapeletje van v. Meyel. De ouders van de 1ste communicanten nemen plaats in de 3 eerste banken. In deze H. Mis zijn alle plaatsen in de kerk vrij. De eerste H. Mis wordt opgedragen tot dankzegging; 10 uur hongmis, gest. jaargetijde voor za liger Francisca Aarts. Vandaag is de tweede kollekte voor onze plaatse lijke jeugdbeweging. Deze kollekte wordt U vooral dit jaar zeer drin gend aanbevolen. De middagoefening is gericht op de toewijding van de kinderen van de zesde klas aan Jezus en Maria. Vrijdag: leesmis voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van een ge zin. Zaterdag: leesmis voor zaliger Ge rard Smits; 's avonds 8.30 avond oefening ter ere v?n O.L. Vrouw. Acolythen voor a.s. zondag: Piet Cox, Gert Geerets en Mattie Kunen. Kerkpoetsen: Riek Geurts en Do- ra Hagens. A.s. zondag is aan de kerkdeur kollekte voor de Nedrl. Missieweek. GEJAAGD DOOR DE WIND TERUG IN VENRAY Wanneer er één film is die aan geschreven kan worden als 't meest onsterfelijke meesterwerk van de Cinematografie, dan is dat zonder enige twijfel GEJAAGD DOOR DE WIND. Deze film die in 1939 voltooid werd kreeg 10 academy Awards dus 10 van de hoogste prijzen die aan een film kunnen worden toegekend. De film werd voor de oorlog niet in Nederland in vertoning gebracht, slechts in enkele landen was een ware triomftocht begonnen. Toen na de oorlog pogingen gedaan werden de film naar Nederland te krijgen, bleek de film onbetaalbaar te zijn en het duurde tot 1949 alvorens Gejaagd door de wind" eindelijk in Nederland kwam. De film was le gendarisch geworden en de storm loop op de theaters was onvoorstel baar. Jarenlang gingen de vertonin gen in de grote steden voort. Toen verdween de film en in 1954 begon de tweede vertoningsreeks die de eerste evenaarde. Eerst tijdens de derde reeks toen Luxor intussen overgegaan was in de huidige exploitatievorm kwam de film in 1958 eindelijk naar Ven- ray. Ook hier hetzelfde beeld want twee weken lang waren de voorstel lingen uitverkocht. Nu kan weer een nieuwe generatie deze machtige film gaan zien en vele anderen die de film reeds zagen zullen beslist de moeite getroosten om 4uur lang in de ban te komen van de geweldigste film die de film ooit voortbracht. Inmiddels hebben 1 miljard men sen de film gezien. De opbrengst be draagt bijna 4 miljard gulden ter wijl de film 60 miljoen heeft ge kost. Opmerkelijk is, dat deze film nog steeds niet verouderd is en dat deze film nog steeds miljoenen be zoekers per jaar trekt. Het verhaal naar het boek van Margart Mitchel is zeer bekend en bevat tal van bijzondere hoogtepun ten. Wie kent niet geraffineerde schepsel Scarlet 'o Hara, gespeeld door Vivien Leigh. Hierbij verble ken alle romanfiguren en zij werd het prototype van mannenverleidster die tenslotte haar eigen ondergang bewerkte. Wie wordt niet ontroerd door Melanie gespeeld door Olivia de Havilland. Het zachte lieftallige vrouwtje die kreeg wat Scarlet be geerde. Hun rivaliteit bereikt een hoogtepunt, wanneer Melanie tijdens de enorme brand van Atlanta op 'n rijdende kar een kind moet baren. De film gaat van het ene hoogtepunt naar het andere en het is een film die zeer zeker het vrouwelijk pu bliek aanspreekt. Het is zeker dat „Gejaagd door de wind weer een groot succes tege moet gaat. Wij hopen, dat U gele genheid zult hebben deze prachtige film te gaan zien of herzien, omdat films als deze zeldzaam zijn. een beetje meer souplesse Sportieve gaine. Volgzaam tule elastiek met 2-zijdige rek geeft meegaande steun bij al uw bewegingen. Satijn elastieken voorpandje houdt silhouet jeugdig. P.S.: alle Roulette gaines hebben soepele rek en blijven tóch in vorm. In wit en zwart 9.95 Als u nü een nieuwe foto- of filmcamera koopt, is uw oude fototoestel 7.50, 10.-- of 15.-- waard Een mooi geschenk voor uw kind (oio-album poëzie-albunri poëzieplaatjes Pouwels Warenhuis Hofstraat 10 Tel. 1566 Voorradig gazon-gj^zaad M.S.G. Select I het beste uit het beste Verbéïjen's Zaadhandel Leunen Tel. 1550 tofceinluurs .tofgespen toiknopen klaar terwijl U wacht A. Scheepers Schoolstraat 22 Tel. 1375 Verhuur moderne gelegenheids- kleding V Kleermakerij Schoolstraat 37 Tel. 1628 Wij hebben een enorme sortering voor U in voorraad. Om teleurstelling te voor komen raden wij U aan niet lang te wachten. Kijk bij en U slaagt

Peel en Maas | 1963 | | pagina 6