Overpeinzingen z ac w m z Ingezonden o- ct> rt> ct> x r^ c fD a> O O O C oo H O e D C' W O 00 <1 z oo O cr o o^ ►T 51 to vo Mfj. M.S. i)E GIER Paardenverzeker. Burgerlijke Stand DANSEN in p Zaal Wiihelmina i7t CD IA IA Xn 05 Boerinnenbond Veeverzekering Woningruil Zeven Venrayse mensen hebben by gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana een onder scheiding ontvangen. Onze foto's to nen U deze nieuwe ridders, t.w.: de bovenste rij van links naar rechts: L. Snijders, Past. Ruttenstraat, Th. Luypers, Landweertweg, P. J. G. Wismans, Heide. In het midden: P. C. Janssen, Leeuwstraat. Op de on derste rij: P. A. Luypers, Oude Oos- trumseweg; Broeder Berachus, St. Servatius, Th. Hoedemaeckers, Oost singel. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij U naar ons verslag op de voorpagina. (Foto's G. Kruijsen) HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Ned. Herv. Kerk te Blitterswijck begint zondag om 10.30 uur. Voorganger is Ds. Sprey uit Nijmegen. MOND- EN KLAUWZEER IN VENRAY Op het bedrijf van de heer H. te Leunen is onder de varkens mond en klauwzeer geconstateerd. 17 var kens moesten worden afgemaakt. De directeur van de Veeartsenijkundige dienst heeft in verband hiermede een vervoersverbod van varkens en herkauwers in deze gemeente uitge vaardigd. Het verbod dat voor een straal van 5 km geldt wordt door borden langs de wegen aangegeven. RAADSVERGADERING Op de raadsvergadering van maandag 6 mei a.s. komen o.m. de volgende agendapunten ter sprake: a. aankoop van het pand Hoender straat 10 en 12 van H. Messe- maeckers c.s. voor de prijs van 33.000,—; b. aanschaf van leermiddelen bij de Prot. Christelijke School; c. benoeming ambtenaar Burger lijke stand van de heer W. H. Crooymans; d. aanschaffing meubilering school Oostrum; e. uitbreiding leerplan Huishoud school. PATER ANNO GALAMA 25 JAAR PRIESTER 27 maart was het vijf en twintig jaar geleden dat een toen 26 jaar oude Pater Anno te Weert priester werd gewijd. ft'obr- Na zijn. \yijding. kreeg hij de op dracht om in Amsterdam klassieken te studeren. Na de oorlog afgestu deerd, was hij een jaar leraar aan het college te Watersleyde. In sep tember 1948 arriveerde hij in Ven ray. Vijftien jaar lang stijgt hij steeds weer met nieuwe klassen van rosa - rosae op naar Tacitus, van de eerste letters van het grieks al fabet naar Homerus en Euripides. Naast zijn taak aan het Lyceum is hij de laatste 10 jaar in verschillen de functies ook verbonden aan Je rusalem. De bij ieder gymnasiast beroemde maar ook gevreesde „tabellen" van Ludgerus Zeinstra zullen niet ver dwijnen, want Pater Anno heeft zich gezet aan de voortzetting' en ver betering van dit werk. 4 en 5 mei wordt dit feest in het Lyceum gevierd. Zondag 5 mei is ér een H. Mis van dankbaarheid. Daar na zal de jubilaris tussen half twaalf en half een recipiëren in de „groene zaal" bij de aula. PROVINCIAAL KAPITTEL Heden begint in het Karmelieten klooster te Smakt het. Provinciaal Kapittel van de Paters Ongeschoeide Karmelieten. De H.E. Pater Provin ciaal, Berthold Heinen, heeft behal ve zijn raadsheren de priors en af gevaardigden van alle kloosters in Nederland daartoe bijeengeroepen. Men verwacht dat het kapittel waarin o.m. de bestuursfuncties aan de orde komen, vier dagen zal du ren. GESLAAGD In het St. Canisius-ziekenhuis te Nijmegen slaagde Zr. E. Kersten, Maasheseweg 62, alhier, voor het diploma Ziekenverpleging A. RIJKSPOSTSPAARBANK Bij de Rijkspostspaarbank te Ven- ray is in de maand april 98.000,- ingelegd. Maar van de spaarboekjes is afgehaald 141.000,- waaruit wel blijkt dat Venray een dure paas- maand heeft gehad. DERDE ORDE NIEUWS Maandagavond om 8 uur in San Damiano jaarvergadering voor de leden van de Derde Orde. We beginnen met een korte le zing met kleurendia's over St. Fran- piscus' Zonnelied (een poging om een nieuw lied te zingen voor de Heer), vertolkt door Jules de Corte met foto-impressies van Ben Bucx. Onze secretaresse en penning- meesteresse zullen vervolgens een jaaroverzicht geven over de gang van zaken. Tot slot zullen we van gedachten wisselen over het wel en wee van onze afdeling o.a. over de bestuurswisseling. We verwachten een grote op komst. DE MEI INGEBLAZEN Traditiegetrouw heeft de Konink lijke Harmonie „Euterpe" wederom de mei ingeblazen en wel in de vroege morgen op de eerste dag van deze maand. Het is een zeer oud ge bruik dat de harmonie op de eerste dag van mei, bij het bestuur en de kerkelijke en wereldlijke autoritei ten van de plaats een meiboom plant. Dit bijzonder gebeuren wordt met muziek opgeluisterd. Ook de schutterijen doen dit ech ter en plaatsen hun meiboom bij de Gildehuizen, waarna de mei voor de woningen van hun bestuursleden wordt geplaatst. De fanfare van Leunen heeft de mei geplant op Koninginnedag. VAL MET BROMFIETS De bromfietser A. Th. afkomstig uit Kevelaer (Did.) kwam in de Schoolstraat te vallen met zijn brommer doordat hij met zijn trap per in aanraking kwam met 't trot toir. Met flinke schaafwonden werd deze buitenlandse gast door zijn vrienden naar de plaats van her komst overgebracht. KRUITWEG Geachte Redaktie. Het is mijn bedoeling niet om de treurzang op landbouwwegen te kleineren, maar wat denkt U over de huidige toestand van de Kruit- weg. Een weg die na iedere regen bui praktisch een modderpoel wordt waardoor heen niet alleen de be woners van deze straat en hun be zoekers mogen waden, maar ook de meisjes en 't personeel van de N.V. Beeren. Dat deze straat bij de ont sluiting van Venray-West ook zijn steentje bijdraagt bewijzen nu al de vrachtauto's, die hierdoor komen, kortom al is hij klein en kort, 't is toch wel van betekenis dat hij goed is. En dat is hij beslist niet ondanks de zeer prijzenswaardige bedoening van enkele arbeiders van gemeente werken, die hier op gezette tijden enkele kruiwagens zand in om kie pen. Mogen we spoedig van defini tieve verbeteringsplannen horen? H. P.B.H. KANTOOR VENRAY LANDBOUWTELLING De komende weken zal wederom de jaarlijkse Landbouwtelling ge houden worden ten behoeve van de Nederlandse Landbouw, met het oog op de mogelijkheden van afzet voor binnenlands gebruik en export is het nodig een overzicht te verkrij gen van de oppervlakte en het ge bruik van de cultuurgrond, geteelde gewassen en de grootte van de vee stapel. Gezien de belangrijkheid van deze telling voor land- en tuinbouwers of veehouders, mag verwacht worden dat elkeen die een oproep ontvangt persoonlijk op de zitdag verschijnt. Het zitdagschema is als volgt: 3 mei 1 Leunen, Café A. Marterfê van 8.30 tot 16.00 uur. 4 mei Geysteren, Café Baltussen van 8.30 tot 14.00 uur. 4 mei Wanssum, Café Poels, van 8.30 tot 12.00 uur. 6 mei Merselo, Café Arts van 8.30 tot 16.00 uur. 7 mei Veulen, Café van Gassel van 8.30 tot 16.00 uui\ 7 mei Oostrum, Café Camps, van 8.30 tot 16.00 uur. 8 mei Venray, Café „In d'n Engel" van 8.30 tot 17.00 uur. 9 mei Blitterswijck, Boerenbond v. 8.30 tot 16.00 uur. 10 mei Heide. Café Nellen van 8.30 tot 15.00 uur. 10 mei Smakt, Café Nellen van 912 uur. 11 mei Halfweg, Café Sedee van 8.30 tot 12.00 uur. 13 mei Ysselsteyn, Boerenbond van 8.30 tot 17.00 uur. Indien alle opgeroepenen zoveel mogelijk op het aangegeven uur ter zitdag komen zal niemand lang be hoeven te wachten. Bij voorbaat dank voor aller medewerking in de ze, voor een vlot verloop van de meitelling, een belangrijke aangele genheid. De P.B.H; VRIENDELIJK VERZOEK De wegenbouwers, werkzaam aan de Stationsweg alhier, verzoeken vriendelijk degenen, die daar schijn baar een roeping van maken 's avonds de waarschuwingslampen aan de verschillende obstakels langs deze wegen te doven, deze in het vervolg ongemoeid te laten. Dat men telkens opnieuw deze lampen aan moet steken is nog daar aan toe, al is dat niet prettig. Maar de ernstige ongelukken die hierdoor kunnen ontstaan, doordat mensen tegen de ze niet zichtbare obstakels kunnen rijden, is wel erg. Daarom dit vrien delijk, doch dringende verzoek met de vingers van die lampen af te blijven. Ze hangen voor de veilig heid van ons allen. „HANNEKE" Op initiatief van Mr. H. K. J. M. Cappetti, burgemeester van Erp, zijn er plannen gemaakt om in de a.s. nazomer bij gelegenheid van het 150 jarige bestaan van onze nationaliteit in Erp grote festiviteiten te doen plaats vinden. Het hoogtepunt hier van vormt de opvoering van een rijk-gemonteerd openluchtspel in 't midden van 't dorp. Het spel is ge titeld: „Hanneke". De tekst van het spel is van Th. van Westing. De regie is in handen van de actrice Miep de Leeuw Zo wel Miep de Leeuw als Th. v Wes ting hebben vooral in de Betuwe reeds vele malen opvoeringen van historische openluchtspelen ver zorgd. De gehele gemeenschap van Erp zal aan de realisatie der plannen medewerken. RECREATIE. Op het Recreatieoord Vlakwater is men bezig met de bouw van nieu we was- en douchegelegenheid voor de steeds beter en groter worden de camping, die met de kinderspeel tuin en het kinderbad, annex her tenkamp het recreatieoord vormt. Een noodzakelijke uitbreiding om dat de camping in de betrekkelijke korte tijd van zijn bestaan, gebleken is aantrekkelijk te zijn voor vele mensen, die hier rust en ontspanning komen zoeken. Dat het initiatief wat hier enkele mensen genomen hebben, zo'n weer klank gevonden heeft, ook buiten Venray, toont wel aan, dat hieraan behoefte bestond. Toont trouwens ook nog eens ten overvloede aan, dat Venray ook voor de mensen van buiten beslist wel wat te bieden heeft, al lopen wij zelf daar soms ziende blind langs. Het feit dat nu café De Buus op de Maasheseweg in andere handen overgaat, dat ook aldaar een cam ping gevestigd zal worden, indien tenminste de Kampeerraad hier de toesteming voor geeft, wijst nog maals in deze richting. Buitenstaanders zien er schijnbaar wel wat in om hier in Venray der gelijke kampeerplaatsen te maken, die dan later zowel bij de Buus als bij het recreatieoord Vlakwater nog vervolmaakter zullen worden door de bouw van vakantiehuisjes of zo men liever wil bungalows. Dat een plaats als Overloon ons daarin al voor moest gaan, toont toch duide lijk aan, dat op dit gebied nog veel braak ligt bij ons We hebben in het verleden nogal eens gewezen op het zgn. berm-toe- risme dat al merkbaar is langs de Midden-Peelweg, waar men zondags al verschillende wagens geparkeerd ziet, waarvan de eigenaar met zijn familie door de Merselose bossen dwaalt of rustig midden op een open plek zit* te picknicken En we hebben er op gewezen dat bij ons VVV bureautje vooral tegen de vakantietijd herhaaldelijk aan vragen binnenkomen voor hotels, pensions en andere ovemachtgele- genheden. Als men bezoekers vraagt wat hun nu feitelijk wel aantrekt in onze gemeente, roemt de een de rust de nog gezellige sfeer en omsloten- heid, een ander de bossen in Mer selo, met zijn balonzuil en Hubert Janssen-park, zijn brandtoren en al weer de rustEen ander wijst op veelal fraaie dorpskerken, met voorop de Petrus Banden, nummer vier op de Geysterse bossen, op de ruime wandelgelegenheden en num mer 5 het water centrum in Maas hees en het oorlogsmuseum in Over loon Maar algemeen is de klacht: dat hadden we eerder moeten weten Dat moest meer bekend zijn. Het is niet alleen om de paar bro den extra, die men aan vakantie gangers verkoopt, die enkele nach ten logies, die ansichtskaarten, het diner. Deze dingen hoe belangrijk overigens ook als klinkende reve nuen van wat men de toeristen industrie noemt, hebben nog een veel grotere waarde, doordat de vreemdeling, zoals wij die noemen, Venray ontdekt met al zijn goede en hier en daar ook slechte hoeda nigheden. Nog te veel leeft de indruk dat hier in Venray en omstreken van die keuterkes wonen, die de medelij wekkende hoofdpersonen waren uit Antoon Coolens boeken. Nog te veel leeft de indruk dat deze streek wel iswaar enkele goede kostscholen en inrichtingen voor geesteszieken rijk is, maar voor het overige niets nieuws te bieden hebben dan wat armzalige boerderijen Iedere behoorlijke zaak maakt re clame. Zender reclame is hy ten dode opgeschreven. Wat doen wy feitelijk vcor Venray in dit op zicht. Met moeite en veel zuchten en steunen kan Venray Vooruit om de zoveel jaar een folder klaar krijgen, maar dan moet men ook de eerste vijf, zes jaren a.u.b. niet meer terugkomen. Want jonge, jonge, ze liggen dagelijks aan de deur. Dit is geen taak voor de overheid alleen, al moet men dat onderdeel niet bagatelliseren. Dat is een zaak van ons allen. Niet alleen van de hotel- en caféhouders, maar van ieder van ons. Het schijnt dat deze samenwerking, vóór dit zo voorna me doel, nog maar steeds niet be reikt kan wordenHce jammer dat is blijkt wel uit andere plaatsen, met heel wat minder ter beschikking wel wisten te bereiken. Als een on begrepen voorbeeld voor Venray. HORLOGEMODESHOW TE MAASTRICHT Op 9, 10 en 11 mei a.s. zal in het Staargebouw te Maastricht de ten toonstelling „Mensen meten de Tijd" te zien zijn. De expositie maakt deel uit van de landelijke voorlichtings- aktie „Tijd is Vakmanschap" van de Juweliers en Horlogers De tentoonstelling, die gratis toe gankelijk is, geeft een overzicht van de tijdmeting van de Egyptische wa teruurwerken tot en met het meest modieuse horloge van vandaag. Op vrijdag 10 mei 's avonds om 8 uur zal eveneens in het Staargebouw te Maastricht een z.g. micro-rno- deshow o.l.v. Christel Adelaar te zien zijn, welke een overzichtelijk beeld geeft van de Horlcgemode 1963. MELK AANGEZUURDi) TERUG NAAR BOER Het produktschap voor zuivel heeft woensdag op een openbare vergadering in Den Haag in begin sel besloten om twee maatregelen te nemen, waardoor de melk een bete re prijs opbrengt en tegelijk de jaarlijkse boterproduktie achterblijft bij de elk jaar groter wordende melkproduktie. Een van de maatre gelen was voorgesteld door de heer Gulickx van de katholieke landar- beidersbond St. Deusdedit. De maatregel beoogt te bevorde ren dat er aangezuurde melk met 2 percent melkvet naar de boerderij teruggaat, waar de melk gebruikt wordt voor het fokken of mesten van kalveren. Het Zuivelschap besprak ook het voorstel van de gemengde commis sie van Landbouwschap en Zuivel schap om de wassende melkstroom naar de zuivelfabrieken in te dam men. Het plan komt hierop neer, dat de boeren eén heffing („boete") be talen, als zij meer melk aan de zui velfabrieken afleveren dan ze in een bepaald (basis)jaar deden. in de week van 25 april t.m. 1 mei GEBOREN: Pirlo, Wiihelmina, Kleindorp 20, Merselo; Stappers, Wiihelmina G. J., Overloon van Dijck, Petronella, Heidseweg 3, Heide Drabbels, An na, Past. Gerardsstr. 22, Oirlo Aarts, Wilhelmus, Zuidsingel 13 Baltissen, Jacoba, Lindenstr. 9 Fleuren, Petrus, Henseniusstraat 14a Claessens, Elisabeth, Albionstraat 47, Leunen Arts, Johannes, Vier lingsbeek Creemers, Alberdina M. J., Overloonseweg 57 Peters, Theodoras, Timmermannsweg 30, Ysselsteyn. OVERLEDEN: Pisarahu, Jacob, echtgenoot van Soekena, Maria, 52 jr., fabrieks arbeider te Venray. van Dijck, Hendrika H. M., echt genote van Broers, Hendrikus M. C„ 41 jr., z.b. te Venray. Keijsers, Ida, gehuwd gew. met Philipsen, Peter 86 jr., z.b. te Ven ray. ONDERTROUWD: van Meijel, Wilhelmus, 32 jr., automonteur te Leunen, van Berlo- straat 5 en Poels, Maria, 25 jr., z.b. te Heide, Lemmenweg 12. van Els, Wilhelmus, 25 jr., me taalbewerker te Dranen, Koning Willem III plein 8 en Duijkers, Pe tronella, 23 jr., z.b. te Castenray, Castenraysestraat 11. Keijsers, Marinus, 26 jr., landbou wer te Oostrum, Rosmolenweg 2 en Vink, Johanna, 26 jr., z.b. te Ven ray, Brukske 7. GETROUWD: Peeters, Antonius, 21 jr., machine bankwerker en Linders Anna, 22 jr., naaister, beiden te Venray. Wolters, Jan, 21 jr., stucadoor te Ubach over Worms en Hendriks, Eli sabeth, 20 jr., naaister te Venray. Reijnders Henri, 30 jr., landbou wer te Venray en Willemsen, Catha- rina H. A., 27 jr. z.b. te Venray. van Leunen, Wilhelmus, 26 jr., landbouwer te Deurne en Arts, Christina, 23 jr., z.b. te Venray. van den Hoogenhof, Lambert, 25 jr., tekenaar en Achten, Gertuda Th. 23 jr., hulp in de huishouding, bei den te Venray. A.S. ZONDAG 5 MEI Orkest: „THE NEW COMETS" O O "I C/i i— p**- Wij ontvingen het droeve bericht van het overlijden van onze collega de heer J. PISARAHU in het Woonoord Vlakwater te Venray. Hij zal altijd in onze herinnering blijven als een ijverig en getrouw mede werker. ,sO Personeelsverenig. INALF A Venray Op zaterdag 11 mei hojten onze lieve ouders, behuvjd- en grootouders A. van Duijnh J. Hoedemakers hun 40jarig huwelijksfeest te vieren Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Om half 10 wordt tot hun intentie een H Mis opgedra gen in de Paterskerk. DagadTes: San Damiano. Receptie 12 uur. Op zaterdag 18 mei h onze lieve ouders en g^oot- arel Jacobs Johanna Afrts hun 50jarig huwelijksfeest te vieren. Cp die dag /èal tbr hunner intentie in de St. Petras Ban- denkerk om 10 uur een'«plech tige H. Mis worden opgedra gen. DagadTes: San Damian< waar van 12 uur receptie is Dat /God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun en achterkleinkind k H i Toekomstig adres Haaswijkweg W. 108, Dubbeldam Dankbetuiging Voor de vele hulp die wij ondervonden bij de bpJnd van schubr en stalling, zeggen wij hartely^ dank, speciaal aan Venray'ösBrandweer, de buurt en de velen dié een helpende hand boden. fam.^leuskens- Vijnen Yssélsteyn, X'fly R^uwkuilenw^^ Oogarts GEEN spreekuur op dinsdag 7 mei in het St. Elisabethziekenhuis te Venray. y Kring Venray Donderdag 9 mei Kringbedevaart naar Oostrum 's Avonds 8 u. H. Mis met preek. Daarna lichtprocessie. Het Bestuur Ledenvergadering woensdag mei 's avoodg 8 uur, in De Heijmans „Eensgezindheid" Premiebetaling zondag 5 mei na de Hoogmis bij Wed. M. Litjens, Leunen. Premie bedraagt 1 pet. voor pinken de helft. Het Bestuur Onderlinge VENRAY. Premiebetaling zondag 5 mei vm. 1112 u. te Castenray in café Wed. L. van Rhee. Premie bedraagt 1 o/0 Heb woning te Blerick huur f 7 50 per week, wil gaarne ruilen tegen woning in Ven ray. Hogere huur geen bezw Brieven onder nr. 304 bur. van dit blad.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 2