ORANJEFEEST INDUSTRIALISATIEBELEID in Venray 7 Koninklijke onderschei dingen Zondagsdienst huisartsen VRIJDAG 3 MEI 1963 No. 18 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO IO5O65I WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ABONNEMENTS- (buiten Venray 1.75) Het is en blijft een bijzondere belevenis als men in het Venray van vandaag mag rondgaan met mensen die zo'n 15 jaar geleden hun en onze woonplaats verlaten hebben en deze eerst nu weer terugzien Als men hun verbaasde gezichten ziet over al dat nieuwe dat in die jaren is verschenen, dan realiseert men zich zelf ook weer eens wat er al lemaal al gedaan en gebeurd is. Dat is beslikt niet weinig. Datzelfde maakt men mee, als men komt in nieuwe fabriekshallen en men even terugdenkt aan zo'n 15 jaar geleden, toen bv. het industrie terrein op de Maasheseweg slechts een vuilnisbelt was waar het over tollige puin uit Venrays afbraak voorlopig werd neerg estortDat voorlopig werd neergestort.Dat puin is weg, en ip plaats daarvan ders in onze gemeente gebouwde hallen aan 'n 800 mensen werk ge ven. BEGIN We weten allen hoe noodzakelijk deze „industrialisatie" was. De rij werklozen van voor de oorlog, die in de ontginningen stonden" of steun moesten gaan halen, dreigde na de oorlog weer terug te komen. Landbouw en handel - twee van de voornaamste bronnen van levens onderhoud in ons Venray - konden lang niet meer aan iedereen werk geven. Ondanks de uitbreiding van de ontginningen, ondanks een inten siever grondgebruik, bood de land bouw weinig mogelijkheden meer en de vele Venrayse emigranten in alle werelddelen vormen even zo vele bewijzen dat het in deze sector na de oorlog lang niet rooskleurig was wat betreft de werkvoorziening. Doch vele anderen konden en wil den niet emigrerenToen is met behulp van de overheid de moge lijkheid gekomen tot industrialisatie. Terwijl men enerzijds een nijver heidsschool oprichtte om de grond slag te legen voor de opleiding van vakmensen, werd anderzijds een in dustrieterrein aangelegd en pogin gen gedaan om industrie naar Ven ray te halen. Dat deze nijverheidschool moest beginnen in een half verwoeste en ten dele herstelde school, en dat bij de eerste industrialisatie-pogingen fouten gemaakt en tegenslagen ge- incaseerd moesten worden, waren tekenend voor de moeilijke situatie waarvoor Venray stond. Men merkte dat industrialiseren bepaald geen zaak was van het lukraak neerzet ten van wat fabrieken. Integendeel zelfsMen merkte dat, bij alle behoeften die misschien in deze bestaan of bestonden, de economi sche mogelijkheden - goede wegen, goede aan- en afvoer, gelegenheid voor woningbouw enz. - wel erg voornaam waren om een krachtige expansie te garanderen van de te vestigen fabrieken. LEEFBAARHEID Dit was dus voor de overheid aan leiding om via een regeling voor de z.g. probleemgebieden extra aan dacht te schenken aan deze econo mische factoren, waardoor dus ook Venray niet beperkt werd tot de aanleg van een industrieterein zon der meer. Een tweede belangrijke factor voor het welslagen van de industrialisatie bleek de „leefbaarheid" van deze streek. Een moeilijk woord, waar in veel is op te vangen. Daar be hoort even goed ontwikkeling van recreatie- en ontspaningsmogelijk- heden toe, als de uitbreiding van 't Groene Kruiswerk. Ook hiervoor is het Rijk in de bres gesprongen. Dat onze gemeente op dit terrein het een en ander reeds achter de rug heeft, mag bekend zyn. Op het gebied van de wegen behoeven we slechts te wyzen op de nieuwe Beek weg en Midden-Peel weg, zo belangryk voor een goede verbin ding met het Westen en midden van ons land. In het kader van de infra-structuur-verbetering zijn er plannen voor een cultureel centrum, voor een zwembad, voor nieuwe uitbreidingen aan sport park, terwijl ook op de kerkdor pen steun werd verleend aan de bouw van gemeenschapshuizen en verbetering van de sport-accomo- datie aldaar in studie is. De laatste jaren is steeds duide lijk kenbaar dat men een beleid voorstaat dat zowel aandacht heeft voor een economische ontwikkeling van deze streek, als voor de maat schappelijke-, sociale- en culturele ontwikkeling. Dat men met dit alles nog slechts aan een begin staat is duidelijk WEGEN Plannen voor omlegging van de Deumeseweg en verbetering van die weg, staan uitdrukkelijk op het pro gramma, terwijl de verwezenlijking van een nieuwe verbinding van Horst naar Venray en verder door naar de gemoderniseerde weg naar Maashees, steeds vastere vormen aannemen. Met de verbetering van Stationsweg vordert men, ondanks een strenge winter en andere han dicaps. Hierdoor zal binnen enkele jaren Venrays wegennet betere en snellere verbindingen geven met de rest van Nederland. Mogelijk is dat in E.E.G.-verband de grens overgangen nabij Well en Siebenge- wald vergroot worden. Dat het gemeentebestuur door trekking van het Wilhelmina-ka- naal naar de Maas, langs Venray, in zyn jongste begrotingsbeschou wing weer aan de orde stelt, ii een bewys dat men het niet alleen by wegen wil laten.... Terloops zij in dit verband nog ge noteerd dat het „oude spoorlijntje" Venlo-Nijmegen een drastische ver jongingskuur heeft ondergaan en op dit moment frequent en met het modernste materieel bereden wordt. INDUSTRIETERREINEN Dat men op economisch terein verder nog de nodige plannen heeft wordt duidelijk bij de voorgenomen uitbreiding van de industrieterrei nen aan de Maasheseweg en de aan leg van nieuwe terreinen in Oos trum. Projecten die nieuwe indus trievestigingen weer mogelijk ma ken én ook de bestaande industriën meer armslag geven voor verdere uitbreiding. ANDERE PLANNEN Hierboven hebben we reeds kort aangetoond dat er nog vele z.g. infra-structuurplannen klaar liggen. Voor de sport is de aanleg van een sportpark al bijna voltooid. Plannen voor gemeenschapshuizen konden gerealiseerd worden of staan op 't punt van voltooiing. Dat de bouw van het culturele centrum in de kom zo lang op zijn vergunning moet wachten is een betreurenswaardige kwestie; óók dat het onderwijs nog om vele voorzieningen moet vragen. Maar de plannen liggen klaar om op dit terrein het nodige te doen, zodat het onderwijs over zijn geheel aan de bestaande behoeften zal vol doen. Dat blijkt ook uit de vestiging van een Lyceum, uit de oprichting van een Mater Amabilischool en 'n Levensschool; alsmede uit de steeds maar groter wordende uitbreiding van het Nijverheidsonderwijs - zo wel letterlijk als figuurlijk. Zwembad en andere voorzieningen zullen de ontspanningsmogelijkheden vergroten. Samenspraak is begon nen voor verbetering en uitbreiding op het gebied van de lichamelijke en geestelijke volksgezondheid, ter wijl een up-to-date uitbreiding van het ziekenhuis binnenkort zijn eerste begin zal krijgen. Zo kunnen we doorgaan. Dat de woning voorziening intus sen niet in het gedrang mag komen, blijkt uit de verschillende uitbrei dingsplannen die op stapel staan en waarvan reeds enkele verwezen lijkt zullen worden. Dat de woning nood intussen nog steeds blijft groei en is een landelijk verschijnsel, al wil daarmee niet gezegd zijn dat wij ons er daarom maar bij neer moe ten leggen. Een ander voornaam feit in dit verband durven we het ruilver kavelingsplan Lollebeek noemen. Dit zal niet alleen zorgen voor een modernisering van ons landbouw areaal, niet alleen de inleiding zijn voor grootse agrarische hervor mingen, maar zal ook een moderne landbouw de kans geven naast 'n moderne industrie zijn taak in deze streek te blijven vervullen. TOEKOMST Allemaal mooi en wel horen we reeds zeggen, maar zijn dat allemaal niet te veel plannen, die nog zo ver van verwezenlijking af zijn. Het kan niet ontkent worden, dat; de realisering van sommige dezer1 plannen inderdaad - door allerlei omstandigheden - langer op zich la ten wachten dan we wel graag zou den hebben. Maar wat in het vat zit verzuurt niet Een nadere klacht is, dat we wel praten over industrialisatie, maar dat er de laatste jaren toch maar geen enkele nieuwe fabriek bij ge komen is, en dat o.a. door de ge meenteclassificatie - die nog altijd in het nadeel van Venray werkt het aantal pendelaars nog zeer groot blijft. Inderdaad zou men - als men de vestiging van nieuwe fabrieken als norm neemt - kunnen stellen dat er weinig of niets gebeurd is. Men ziet dan echter over het hoofd de vele en grootse uitbreidingen van be staande Venrayse bedrijven, die soms zodanig groot geweest zijn, dat men zelfs buitenlandse arbeiders hier na toe heeft moeten halen om de bestaande werkplaatsen te vul len. In deze tijd van hoog-conjunc- tuur is natuurlijk de pendel aan trekkelijk voor sommige mensen, die er schijnbaar niets om geven om uren in auto, bus of trein te zitten. Maar zo gauw deze hoog conjunctuur omslaat zullen zij de eerste zijn die huiswaarts gestuurd worden, omdat zij te dure krachten geworden zijn. Dat men in deze tijd bovendien voorzichtig moet zijn met het aan trekken van nieuwe industrieën om de personeelspositie van andere bedrijven niet te verslechteren - zal iedereen duidelijk zijn. Dat men desalnietemin het ETIL en het bureau Arbeidsvoorziening opdracht gegeven heeft een rap port samen te stellen over de toe komstige werkgelegenheid in Ven ray, om aan de hand van dat rap port een bepaald beleid (ook t.a.v. nieuwe vestigingen) mogelijk te maken, is alleen maar te prijzen. Al met al genomen, mag men nu tevreden zijn over het gevoerde in- dustrialisatie-beleid. Wensen als verbetering van gemeente-classifica tie (om er maar een te noemen) zul len blijven bestaan. Maar voorzichtig gaat men verder, daarbij alle facet- 'ten van ons gemeenschapsleven be kijkend. Tot heden is het niet zo heel slecht gegaan, en we mogen hopen dat we de kans krijgen om ook in de toekomst dezelfde gunsti ge ontwikkeling door te blijven ma ken. Ook dit jaar is Koninginnefeest weer een echte feestdag gewor den. Al zag het weer er maandagavond duister uit en moest de grote stertocht van alle Venrayse muziekcorpsen daarom worden uitgesteld, toen dinsdagmorgen de herauten uittroken om het feest van 's Koningins verjaardag aan te kondigen, toen scheen het Oranje-zonnetje, dat praktisch de hele dag stand hield. Begunstigd door goed weer konden dan inderdaad de feestelijkheden beginnen. De goede traditie werd ook ditmaal in stand gehouden toen in een volle Petrus Bandenkerk de H.E. Heer Deken een plechtige H Mis van dankbaarheid opdroeg, die bijgewoond werd door velen. Het kerkkoor kreeg een welkome steun van de Zangertjes van St. Frans en fraters, daarmede nog eens bena drukkend dat deze H. Mis een ge- meenschapeplijk gebeuren was van het gehele centrum. Aan de H. Mis was een vlaggen- parade voorafgegaan op de Grote Markt, waarbij de verkenners met muzikale omlijsting van de jeugd drumband de vlaggen hesen, die rond de Markt waren opgesteld en die het geheel meteen een feestelij ke aanblik gaven. Feestelijk deed zich ook het zware klokkengeluid horen, dat daarna de mensen opriep naar de H. Mis, een oproep, waar aan door velen gehoor werd ge geven. Met een H. Mis begon ook op de kerkdorpen het feest, dat in deze plaatsen voornamelijk nog bestaat uit kinderspelen en -optochten, maar waar kennelijk de belang stelling van de ouderen groeiende Na de H. Mis in de Petrus Banden begon de PLECHTIGE RAADSVERGADERING waarheen naast de raadsleden ver tegenwoordigers van alle standen en plaatsen waren uitgenodigd en waarbij ook ruime plaats was inge ruimd voor de schooljeugd. De ereplaatsen waren voor dege nen, die dit jaar een koninklijke on derscheiding hadden gekregen. Met hun familie waren zij de hoofdper sonen. De VOORZITTER heette alle aan wezigen in de overvolle raadszaal welkom. Hij wees er op dat sinds de vorige verjaardag van H.M. de Koningin weer veel gebeurd is, lan delijk maar ook plaatselijk. Tal van dergelijke gebeurtenissen noemde hij met name. Namelijk de grootse dodenherdenking van okto ber 1962, het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina, de aktie voor Het Dorp en het plotselinge over lijden van oud-wethouder Pubben. Vier verschillende gebeurtenissen, die toch iets sterk gemeen hebben, nl. waardering en liefde voor eigen land en streek en een sterke verbon denheid als gemeenschap. De verjaardag van onze Koningin geeft ons de gelegenheid ons weer eens te realiseren op wat voor uit verkoren plekje grond we in vrede en vrijheid wel leven. Beseffen we feitelijk wel hoe goed we het heb ben? In een wereld met muren en ijzeren gordijnen, met rampen, oor log en hongersnood leven wij in 'n materiële welvaart als nooit tevo ren. Maar zijn we ons wel bewust dat we ook ten aanzien van de plaatselijke gemeenschap mee ver antwoordelijk zijn. Zyn we 3500 gezinnen in 3500 woningen met 3500 eigen meningen of vormen we 22000 mensen in dorpsgemeenschap, die in liefde en waardering voor elkaar en voor die gemeenschap die dorpen om hoog willen brengen, niet alleen in materiële, maar ook in geeste lijke zin? Venray moet zich omvormen en alle personen en alle organisaties moeten, aldus Burgemeester Mr. Custers, het hunne bijdragen aan 't welzijn van allen, moeten hierop hun werken en streven afstemmen. Niet alleen uiterlijk moeten we vooruitgaan, maar ook innerlijk beter worden. Daartoe is o.m. nodig dat iedereen zich aktief inzet voor het organisatie- en gemeenschaps leven. Zich speciaal richtend tot de jeugd vroeg Burgemeester Custers hen te strijden tegen het verkeerde, te strij den voor het goede, zelf goed te zijn. Alleen als de jeugd goed is, zal Venray goed zijn, want een goede toekomst hangt af van de goedheid en liefde van de jeugd. Het eerste gedeelte van deze plechtige zitting werd besloten met het zenden van een gelukwenstele- gram naar H.M. de Koningin, waar in de raad van hele Venrayse ge meenschap de Vorstin de beste wen sen deed toekomen bij Haar verjaar dag met de bede dat zij nog lang voor volk en land behouden mag blijven. GEDECOREERDEN deling van de verlening van de gouden ermedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. P. C. G. J.. JANSSEN, LEEUW STR. Hij ontving deze onderscheiding omdat hij meer als 40 jaren be stuurslid is van de Kon. Harmonie Euterpe, de vaste man, zoals de bur gemeester hem noemde, met liefde voor de muziek, maar het geld vast houdend. Daarnaast heeft hij verdiensten voor de Boerenleenbank, waarvan hij sinds 1933 bestuurslid is en sinds 1947 voorzitter-directeur. Daarnaast is hij meer dan 40 jaren lid van Vincentius. De zilveren eremedaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau was verleend aan BROEDER BERACHUS de bekende Broeder van Liefde, die sinds 1918 in Huize Servatius als broeder-verpleger werkzaam is en die met zijn 83 jaren nog altijd ondanks lichamelijke handicaps een voorbeeld is voor vele jongeren. De Burgemeester wees in zijn fe licitatie-rede op 't feit dat Broeder Berachus indertijd ook grootse pres taties geleverd heeft met zijn toneel club, waarvan hij de regisseur was en als sierkunstenaar bekend was, wiens erebogen en versieringen te recht de aandacht trokken TH. HOEDEMAECKERS OOSTSINGEL werd de zilveren eremedaille toege kend omdat hij al bijna 43 jaren chef van de Servaas-bakkerij is en deze gemeenschap op deze wijze steeds trouw heeft gediend. Dat spe ciaal zijn aandeel in de voedselvoor ziening van de velen, die in de oor logsdagen van oktober 1944 in Ser- vaas een toevlucht hadden gevon den, was vanzelfsprekend. Trots bommen en granaten bleef „Thei" op zijn post, zoals hij dat nu meer dan 40 lange jaren heeft gedaan. Dankbaar memoreerde de Burge meester ook nog wat de heer Hoe- demaeckers gedaan heeft voor de sport en in het bijzonder de voetbal, waar hij lange jaren leider was van het eerste elftal van SW. TH. LUYPERS LANDWEERTWEG Dan deed de Burgemeester mede- was ook een der eerste leken-verple- gers, die nu ruim 40 jaren op Ser vatius werkt en o.m. in de matten- makerij in al die tijd meer dan 180.000 matten heeft doen vervaar digen. Werkers van het eerste uur, aldus de Burgemeester, die nog eens be klemtoonde dat vergeleken bij vioe- ger de arbeidsomstandigheden en arbeidsvoorwaarden een heel stux verbeterd zijn. Dagen van 10 en meer uren per dag waren toen geen zeldzaamheid en weken nachtdienst achter elkaar geen uitzondering. L. SNIJDERS PASTOOR RUTTENSTRAAT Hij is een der voormannen ge weest bij de leken-verplegers en ook de le eerste verpleger van Huize Servatius, die echter naast zijn ver antwoordelijk en liefdevol werk niet alleen ook de voetbal en het toneel heeft gediend, maar ook als bestuurslid van zijn vakorganisatie veel gedaan heeft in de afgelopen 40 jaren. Datzelfde kon gezegd worden van P. A. LUYPERS OUDE OOSTRUMSEWEG die ook al meer dan 40 jaren zich in dienst heeft gezet van de lijden de mensheid en met veel opoffe ringszin zijn werk al die jaren heeft gedaan. Tenslotte kon de Burge meester als laatste decoreren: P. J. G. WISMANS, HEIDE die men wel eens lachend de bur gemeester van Heide heeft genoemd, maar in dit kerkdorp ook grote ver diensten heeft verworven. Verdien sten voor zijn standsorganisaties, die hij gediend heeft als oprichter van de boerenbond, waarvan hij ge ruime tijd voorzitter was, als be stuurslid van de boerenleenbank en andere landbouworganisaties, maar die ook veel gedaan heeft voor een goede vrijetijdsbesteding o.a. door het oprichten en het besturen van de bekende zangvereniging, waarvan hij nu nog erelid is. Al deze verdienstelijke mannen zagen zich de onderscheiding dooi de Burgemeester persoonlijk opge speld, waarbij aan de hen begelei dende dames een boeket bloemen als gelukwens werd aangeboden. AUBADE Na afloop van deze plechtigheid stond Venrays jeugd al gereed om deze nieuw-gedecoreerden een har telijke gelukwens toe te zingen. On der leiding van de heer Buys, die dank zij de medewerking van de scholen, op de verschillende scholen repetities had kunnen houden, ver liep deze aubade keurig en zong de jeugd uit volle borst het Wilhelmus en het Wilt heden nu treden. Met ie Koninklijke Harmonie samen werd deze aubade besloten met het Lim burgs volkslied, waarna de Kon. Harmonie nog een muzikale geluk wens, alleen, bracht. Vooraf had dr. van Thiel als voor zitter van het Oranje Comité namens de Venrayse gemeenschap zijn ge lukwensen aangeboden. Een feestelijke receptie besloot op het raadhuis deze Oranje-ochtend, die stijlvol was verlopen. SPORT EN KINDERFEESTEN In de middag was er in Venray- kom en ook weer op de kerkdorpen allerhande te doen. De Burgemeester en de Voorzitter van het Oranje comité bezochten enkele van deze kerkdorpen, waar de stemming bij de schooljeugd allerbest was. In Venray-centrum kon de sportlief hebber genieten van een uitstekend jeugd voetbaltoernooi op de terreinen van Servatius, waar de jeugdclubs van het centrum, Oostrum, Oirlo, Ysselsteyn en Merselo tegen elkaar in het geweer kwamen. De strijd ging vinnig op, maar de Oranje-wisselbeker bleef in het be zit van Merselo, toen zelfs de finale tussen Merselo en Oirlo onbeslist bleef. Merselo was gelukkiger met de daarna te schieten strafschoppen Een voetbalwedstrijd van SVV Al tegen een combinatie uit de kerk dorpen werd een overwinning voor het centrum. De Burgemeester reikte na afloop de wisselbeker uit. Behalve 't jeugd- voetbaltoernooi werd nabij de jon gensschool Petrus Banden een vol leybaltoernooi gehouden, welke sport rustig wat meer belangstelling mocht hebben. We zagen een flitsende wedstrijd tussen Jong Ambon en de Fraters Minderbroeders, die beslist het be kijken waard was ,ook voor hen die niets van de regels van het spel ken nen. Ook hier werd de winnaar door de Burgemeester „gekroond". Datzelfde geldt ook voor de bas ketball-wedstrijden, die diezelfde middag gehouden werd en waarbij BIC voor het eerst na de vakantie dagen partij gaf tegen o.m. de fra ters. Ook hier een spel dat het be kijken meer dan waard was. Ook de hockeyers kwamen aan hun trekken in onderlinge wedstrij den tussen junioren en senioren. De kinderspelen waren wederom op het Molenplein georganiseerd, al leen had men het terrein belangrijk uitgebreid en door de welwillende medewerking van vele onderwijs krachten konden meer kinderen een beurt krijgen. De vlaggen wapperden er feestelijk, er was volop muziek en de belangstelling van de ouderen was gelukkig groter dan ooit. De paardensport, uitstekend ver zorgd door de kring, trok op het einde van de middag weer honder den kijkers en toonde opmerkelijke staaltjes van zijn kunnen. Dat men ditmaal ook ponney's met de jeugd had ingeschakeld was niet alleen een stukje spectaculaire show, maar ook een goede reclame voor deze sport. TALENTENJACHT Ondanks het kouder wordende weer was de belangstelling voor de Oranje Talentenjacht 's avonds op de Grote Markt groter dan ooit. Het talrijk publiek heeft kunnen genie ten van wat jong talent, aangekon digd en geregiseerd door de organi sator, de heer Ruyten, allemaal liet zien en horen. De gitaren blijken fa voriet te zijn, met daarnaast de ac cordeons. Dat ook een violist en voordrachtkunstenaar zich lieten ho ren was een verrijking van het pro gramma. Misschien dat de verschil lende „kleine zangsterren" in de toe komst iets meer voorlichting kun nen krijgen over de keuze van hun liedjes. Een 12-jarige te horen zin gen over „love" en Liebe klinkt nu eenmaal wat eigenwijs. Dat het ook anders kan is deze avond wel be wezen. Dat tenslotte de heer Ruyten zelf ook nog een „song" bracht was de zoveelste verrassing en hij heeft in ieder geval een weddenschap ge wonnen. Een vlotte, zij het wat koude avond, die eindigde met een hele rij bekers voor de deelnemers, die aan de ouderen wel een voorbeeld geven. Een vuurwerk, geopend met een muzikale wandeling van de Venray se drumband besloot dit Oranje feest 1963 met daverende knallen en een kleurrijke verlichting, waarna de danslustigen in de verschillende dansgelegenheden tot half een de kans hadden om ook aan deze tak van sport hun hart op te halen NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. L. COENEN Henseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. M. JANS Overloon Tel. 04780-1296 GROENE KRUIS Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN van zaterdag 12 uur tot zondag nacht 2 uur. Vroedvrouw Kruysen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray. Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op gedeelten van de Provin ciale weg HelmondDeurne gelegen tussen km 1.540 en km. 4.475 een inhaalverbod is ingesteld voor het verkeer met alle voertuigen in bei de richtingen, alsmede een door gaanverbod voor het verkeer met alle voertuigen, in die richting als ter plaatse is aangegeven met ver keersborden, een en ander in het tijdvak van 17 april tot 16 juni 1963 of zoveel langer als nodig of zoveel korter als mogelijk zal blijken. Venray, 22 april 1963 Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester J. H. v. d. BOOM, loco-secretaris AGENDA CENTRALE KAB VENRAY Dinsdag 7 mei 20 uur Zaal Man- ders bestuursvergadering KABO. Woensdag 8 mei 20 uur Hotel De Burggraaf vergadering KAV, spre ker aalmoezenier Heymans uit Ber gen. Donderdag 9 mei 20 uur Hotel Kemps bestuursvergadering KAB Venray. Daar binnenkort Landelijk Her wonnen Levenskracht zijn 50-jarig bestaansfeest zal vieren worden alle zieke leden van KAV, KAJ en KAB verzocht spoedig hun namen op te geven bij P. Lenssen, Pr. Hendrik straat 9, Venray.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1