Kerkelijke Diensten Filmnieuws M.H.C.VEMRAY van 14 tot en met 20 april VRIJDAG 12 APRIL 1963 No. 15 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY IlfPCWTlT ATX r— GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 W EXjVBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- PRIJS PER KWARTAAL l.f" 1.50 (buiten Venray 1.75) PAROCHIEKERK VENRAY Priester der week: Kapl. Bors Paasnacht: 10.45 Begin van de Avondwake en om 12 uur Nachtmis. Zondag: Hoogfeest van Pasen. .*5,30 Joh. Janssen en Cath. Arts 30 Andreas Voermans en Gertr. Peeters en zoon Josef; 8.30 Helena Hanraets; 9.30 Plechtige Hoogmis voor de Parochie; 11 uur José Kre- mer-Vullings; 7 uur plechtig Lïf. Paasmaandag: 6.30 Tonny Kennis (buurt); 7.30 voor vaders verjaardag; 8.30 J. Coenen; 9.30 bestelde ziele- dienst Josephina Theeuwen-Janssen, 11 uur Maria Hergruter. Geen Lof. Dinsdag: 7.30 Peter Johannes Bod den en Elis. Hofmans; 8.15 Wilhel mus Coppus (buurt); 8.15 E. Janssen; 9 uur Theodoor Pouwels 1 h. Woensdag: 7.30 Michel Raayina- kers; 8.15 P. Custers en echtgenote: 8.15 Wim Hermsen; 9 uur 40-jarig huwelijk Vermeulen-Deriks 1 h.; 9.30 plechtig huwelijk Peeters-Jans sen. Donderdag: 7.30 overl. ouders Theeuws-Beterams; 8.15 Theodoor Pouwels en ouders en heerbroer, 8.15 Jac. van Opbergen; 9 uur Ed Gommers. Vrijdag: 7.30 overl. ouders Schols- Leers; 8.15 zekere intentie R.: 8.15 P. Lenssen, beide echtgen. en kin deren; 9 uur plechtig huwelijk van Neerven-Thijssen. Zaterdag: 7.30 August v. Bergen; 8.15 bestelde dienst tot zekere in tentie Clephas-Rutten; 8.15 bijzonde re intentie; 9 uur plechtig huwelijk Krzystala-Schoenmakers; 9.45 pl. huwelijk Arts-Relouw. Biechtgelegenheid van 5.30-7.30 u. Om 7u ur Lof. Vastenoffer Met de Paasdagen staan de bus sen weer in de kerk. Wij vragen U om uw vastenoffer hier gedurende de Paasdagen in te deponeren. Het Geestelijk ariikal PASEN, DE SENSATIE IN WERELD VAN HEDEN EN VAN MORGEN Toegegeven moet worden dat de mensen rond ons het geloven beslist niet gemakkelijk maken, allerminst wel het geloof in de Verrijzenis van de Heer. Dag in dag uit wordt men in de kranten en weekbladen over stroomd met allerlei wonderlijke ge beurtenissen. Sensatie van de eerste orde. Dan eens uitzonderlijke ge beurtenissen in Guatemala of in Rusland, dan weer enorme vindin gen van de wetenschap. Ook in de Kerk zelf is het niet zo eenvoudig. Als ik alleen al eens denk aan al die bizarre verhalen over de heiligen, over verschijningen, zonderlinge ge nezingen, helderziendheid, krijg ik dè kriebels. Waar blijft het grootste aller wonderen, de Verrijzenis van Christus? Er is nog meer: de schriftvernalen over de Opstanding van Christus zijn zelfs zo eenvoudig en bijna al ledaags, dat ze in de moderne reöak- tiebureaux niet eens voor bijzondere behandeling in aanmerking komen. In de papiermand] De Evangelisten vertellen ons over vrouwen, die in de vroege morgen naar het graf gaan. Inplaats van het - gesloten graf, vinden ze mannen, glanzende mannen, die eenvoudig zeggen dat Christus verrezen is. Boem af. Petrus en Johannes komen bij het graf. Johannes durft niet naar binnen te gaan, Petrus wel. Ze vinden niet de Heer, wel de doeken waarin men Hem gepakt heef1;. Ma ria staat bij het graf te huilen de engel zegt: waarom huilt U? De hele sensatie van die gebeurte nis in een kleine tuin voltrekt zich voor de ogen van een paar mensen, geen autoriteiten, maar gewone stadslui, behorend tot het vrienden clubje rond Christus. En toch: deze Opstanding uit de dood, door eigen kracht, is en blijft het wonder aller eeuwen, de sensa tie die nooit verfilmd of gefotogra feerd werd. Petrus en Johannes heb ben het eerst niet willen geloven. Er staat nadrukkelijk in de H. Schrift dat ze eerst nu geloofden. Maar zij hebben tegenover ons het voordeel dat zij het gezien hebben. Wij niet. Voor ons is weggelegd: „Zalig, die niet gezien en toch ge loofd hebben." En dat doen we dan ook., graag, heel graag. En daarom zingen wij op de dag van Pasen met allen die de liturgie vieren, onze belijdenis: -,En Hij is de derde dag verrezen, zoals de schriften het hadden voorspeld." Ons geloof, met dat van miljoenen voor en na ons, is wellicht na de Verrijzenis zelf, de top-sensatie van deze wereld. Dat is een conclusie. De tweede is, dat deze schijnbaar onbeduidende sensatie der Verrijze nis in de verdere ontwikkeling der wereld, in de grote stroom van nog te wachten sensaties, de top zal gaan vormen. Want heel de wereld ver keert in barensweeën en zucht naar de glorierijke voleinding: het Eeuwi ge Pasen. is de laatste gelegenheid om uw of fer af te dragen. Laat het daarom nog eens een goed offer zijn. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: Hoogfeest van Pasen. H. Missen om 6.30, 7.45 en 9 uur. De Hoogmis om 10.15. GEEN H. Mis om 11.45. Kollekte voor kerk en bij zonder uitgaven. 5 uur plechtig lof met feestpredikatie door Pater Do- nulus van Munster. Tweede Paasdag: H. Missen, als op zondag. De kollekte (2 in 1) voor kerk en Paasversiering. 's Avond: om 7 uur lof met overweging. Dinsdag: Mis van de dag. Eerste dinsdag van de grote novene ter ere van St. Antonius. 's Avonds om 7 u. Avondmis met gebeden voor onze intentie en noveengebeden, 's Mor gens om 10 uur plechtige huwelijks inzegening en H. Mis voor het bruidspaar Fleurkens-Jenneskens. Woensdag: Mis van de dag. Donderdag: Mis van de dag. Vrijdag: Mis van de dag. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: Mis van de dag. 8 30 Gezinsmis; 9 uur plechtige huwe lijksinzegening en H. Mis voor net bruidspaar Aquarius-Koenen; 10 u. plechtige gezongen H. Mis bij het 40-jarig huwelijksfeest van Vegchel- Muysers. Van 33 uur gelegenheid om het Sacrament van de Biecht te ontvangen. Einde van de Paastijd. Mededelingen 1. Vastenaktie. Wilt U zo goed zijn zondag a.s. Eerste Paasdag, uw vas tenoffer mee te brengen naar de kerk en in de kist te werpen. Laat het een paasgave zijn voor de hon gerende en lijdende mensen der we reld. 2. Wywater. Dinsdag 16 april kan men van 1012 uur wijwater halen in het kerkportaal. 3. Antonius-noveen. Dinsdag 16 april is de eerste dinsdag van de W2féWw"é de 'machtige" voorspreker ons te helpen in geestelijke noden en moeilijkheden. Doen we in gelovig vertrouwen en grote getale mee. In tenties voor de noveen kunt U in de brievenbus van het klooster depo neren. Misintenties Zondag: 6.30 zekere intentie; 7.45 Antonette Lenssen-Huisman; 9 uur overleden ouders Janssen-Maurus; 10.15 overl. ouders Linders-v.d. Wol- denberg. Maandag: 6.30 Mevr. Lenssen- Huisman (Invalidenbond)7.45 Hen- drina Franssen-van Gerven; 9 uur Hendrina v. d. Beuken-Peters; 10.15 overl. fam. Gerard v. Koeyen en Petronella Cremers; 11.45 Jacoba Fleurkens en zoon Piet. Dinsdag: 7 uur Elisabeth Peeters- Hoex D.O.; 7.45 overl. fam. Cpop- mans; 8.30 Johanna Heezen-Frans- sen; 10 uur Huwelijksmis. Woensdag: 7 uur Wed. Peeters- Hoeckx (buurt); 7.45 overl. ouders; 1.30 Catharina Müller-Ehren. Donderdag: 7 uur Lambert van Meyel; 7.45 uit dankbaarheid; 8.30 Wed. Schwachover-Kersten. Vrijdag: 7 uur overl. fam. Vollen- berg-Verstegen; 7.45 overl. fam.; 8.30 Karei Thomassen, echtgenote en overl. kinderen. Zaterdag: 7 uur overl. ouders To nen-Vermeulen; 7.45 Peter Lenssen; 8.30 Gezinsmis; 9 uur Huwelijksmis; 10 uur plechtige Hoogmis. Dienbeurten Acolythen Zondag: 6.30 G. Verschuren, J. Philipsen, G. v. d. Berg en J. Naus; 7.45 K. Jeuken, J. Jeuken, J. Ron gen en J. Evers; 9 uur C. Evers, J. Meesters, M. van Rooy en H. Jans sen; 11.45 B. Peeters, H. Bosch, A. Derks en H. van Gend. Vrij. G. Phi lipsen. Maandag: 6.30 G. Philipsen, G. Verschuren, J. Philipsen en G. v. d. Berg; 7.45 J. Naus, K. Jèuken, J. Jeuken en J. Rongen; 9 uur J. Evers, Evers, J. Meesters en M. v. Rooy; la.45 H. Janssen, B. Peters, H. Bosch en A. Derks. Vrij: H. v. Gend. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Hoogfeest van Pasen. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.: H. Mis tot int. fam. Camps-Verhoe- ven; 10 uur Hoogmis, gest. jaardnst. Theodorus Claessens en Hendrina Fleurkens; 3 uur Plechtig Lof. Maandag: Tweede Paasdag. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8i.30 Hoog mis, maanddienst Johanna Rutten- Cremers; 10 uur H. Mis tot zekere intentie; geen lof. Dinsdag: 7.30 Eduard Camps. Woensdag: 7.30 Martinus Janssen. Donderdag: 7.30 Wilhelmina Reijn- ders-Coenen. Vrijdag: 7.30 Lamberdina Lem- mens-Poels. Zaterdag: 7.30 gest. gezongen jaar- dienstdienst Hendrina de Best er familie. Biechten van 6.30-7.30; om 7.30 Marialof vooral voor de leden van de B.J.B. Dinsdag wordt door de misdie naars huis aan huis wijwater ge bracht. De kerkdeurkollekte voor de St. Maartenskliniek heeft de mooie som opgebracht van 160,—. Hartelijk dank. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Hoogfeest van Pasen. Leesmissen om 6.30; Kindermis 7.30; 2e H. Mis om 8.30; 10 uur plechtige Hoogmis, opgedragen door de neo mist Herman Janssen; 3 uur Ves pers van Pasen. Eerste kollekte voor de kerk; 2e kollekte Bisdom. Paasmaandag: De H. Diensten als op zondag. Leesmissen 6.30; Kinder mis 7.30; 2e H. Mis 8.30; 10 uur Hoogmis, j aardienst Wilhelmus Janssen en Josephina Tiessen. Dinsdag: 7.30 maanddienst Louis Maessen. Woensdag: 7.30 Leesmis; 9.30 Hoogmis bij gelegenheid van een 40-jarig huwelijksfeest tot intentie tam. van Rijswijck-v. d. Ven. Donderdag: 7.30 zieledienst Jozef Versieyen. Vrijdag: 7.30 jaardienst Gerardus Gooren. Zaterdag: 7.30 Leesmis; 9.30 Hu welijksmis bruidsparen van Ool- Ewalsen Ewals-Wennekers; 's Nam. van 57 uur biechthoren. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Hoogfeest van Pasen. Laatste inzameling van de zakjes van de bisschoppelijke vastenaktie. De bus staat weer achter in de kerk. uur H. Communie; 7.30 leesmis v. Parochie; 10 uur plechtige eerste H. Mis van de Weleerw. Heer Th. Maes. (Regeling zoals per circulaire is bekend gemaakt.) 4 uur Plechtig Lof met Te Deum. Maandag: 2e Paasdag, dag van de votie. 7 uur H. Communie; 7.30 Leesmis voor Ant. Roelofs v. Her wonnen Levenskracht; 10 uur Hoog mis gez. jaardienst voor Mathijs Classens; 3 uur Lof met rozenhoed - je. Dinsdag: 7.30 gez. jaardienst voor Hendricus Strijbos en Hendrina Friesen. Donderdag: 7.30 6e zeswekendienst voor Leonardus Heidens. Vrijdag: 7.30 6e zeswekendienst v. Jacobus Heidens. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offer den. Biechtgelegenheid van 6—7 uur. Om 7 uur lof en rozenhoedje. Kerkpoets: Nelly Smits en Leny Drabbels. Misdienaars: Groep I, 2. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: Hoogfeest van Pasen. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 Hoogmis voor Ge rard Verkoeijen en Petronella Ver- koeijen-Creemers; 10.30 leesmis voor overleden ouders Beckers-Dom- meck; 3 uur lof. Maandag: Tweede Paasdag. H. Diensten als op zondag. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor een zie ke; 9.15 Hoogmis voor de overleden fam. Vissers-Thielen; 10.30 leesmis voor Antoon Roelofs vanwege de KAB. Geen lof. Dinsdag: 7.30 (gesticht jaargetijde) voor Johannes Wilhelmus Weijs; 8 uur leesmis voor Jan Loenen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Heesen; 8 uur leesmis voor af gestorven familie Claessens-Gussen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pe tronella Janssen-Martens; 8 uur leesmis voor Henricus Bomm, echt genote en Johanna Beclet. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Wismans-Loonen; 8 uur leesmis voor Gertnid^ van Rens-Litjens en Eerw. Zuster Jean ne. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Peter Johannes Nellen en echtgenote en P J. de Bruin en zoon Willem (gesticht jaargetijde). Om 8 uur geen H. Mis 10.30 huwelijksmis voor het bruids paar Janssen-Willemsen. Van 7-7 30 uur biechtgelegenheid; om 7.30 lof. Kerkpoëtsen: Anny G. Willemse (Overbroek) en Jet Heidens. Acolythen: 6.45 G. Cornelissen en J. van Vegchel; 8 uur: L. Jenniskens en H. Claessens; 9.15 L. Weijs, P. Litjens, B. Loenen en J. Jenniskens; 10.30: G. Martens en J. van Ooi. Paasmaandag: 6.45 G. Martens en J. van Ooi; 8 uur L. Weijs en P Litjens; 9.15 B. Loenen, J. Jennis kens en H. Claessens; 10.30 Antoon Loonen en Mart. Kusters. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Hoogfeest van Pasen uur leesmis voor zekere intentie o.30 kindermis; 10 uur Hoogmis, be stelde jaarg. voor Antoon Swinkels; uur Vespers en lof. Maandag: 2e Paasdag, dag van de votie. 6.30 leesmis voor int. van de fam. Claessens-Poe ls; 8.1ó leesmis voor intentie van de fam. Jennes- kens-Poels; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor zekere intentie. Dinsdag: 7.15 leesmis voor de overl. fam. Philipsen-Cremers; 7.50 leesmis uit dankbaarheid voor de fam. Hellegers-Jeuken. Woensdag: 7.15 leesmis voor de overl. fam. Geurts-Peeters; 7.50 leesmis ter ere van O.L. Vi'ouw van Altijddurende Bijstand en de H. Ge rardus voor de fam. Arts-Jacobs Donderdag: 7.15 leesmis voor de fam. Flinsenberg-Arts; 7.50 leesmis uit dankb. voor de fam. v. d. Ven- Winnen. Vrijdag: 7.15 leesmis uit dankbi: heid voor de fam. Claessens-Hen- drikx; 7.50 leesmis uit dankbaarheid voor de fam. Spreeuwenberg-Arts. Zaterdag: 7.15 maanddienst voor Peter Johannes v. d. Sterren; 9.30 plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Willems-Verheyen. Gele genheid om te biechten van'7-8 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Hoogfeest van Pasen. 6.30 Communieuitreiken; 7 uur Lees mis voor Theodorus Arts; 8.15 Lees mis tot int. van fam. van Dijck- Loenen; 10 uur plechtige Hoogmis voor de parochie; 2.30 Vespers van het Paasfeest. Maandag: 2e Paasdag, dag van devotie waarop de H.H. Diensten als op zondag. 7 uur Vroegmis voor Leo van Meijel; 8.15 Leesmis voor de gelovige zielen (Janssen); 9.30 Hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw. Heaen geen lof. Dinsdag: 6.45 Leesmis voor Jan en Martha Gielen; 7.30 gesticht jaarge tijde voor Lambertus Arts en Theo dora Poels. Woensdag: 7.30 Leesmis voor Lam bertus van Meijel; 9.30 Huwelijks mis voor bruidspaar Manders-Ma- dou. Donderdag: 6.45 Leesmis voor Wilhelmus Arts; 7.30 gesticht jaar getijde voor Hendrikus van Hoof en Maria Ewals. Vrijdag: 7.30 Leesmis voor Wilhel mina Engels-Weys; 9.30 Huwelijks mis voor bruidspaar Thielen-Ver- haeg. Zaterdag: 6.45 Leesmis voor Lam berdina Zegers-Ewals; 7.30 gesticht jaai-gteijde voor Gerardus de Mui- de.; 56.30 Biechtgelegenheid; om 30 Marialof. komen vanaf dinsdag ieder morgen om iu u. in de kerk. A.s. zondag laatste H. Mis om half 11. Die dag speciale maandelijk se kollekte voor de noden van onze kerk. De leden van de Mariacongregatie worden verzocht de huwelijksmissen van woensdag en vrijdag bij te wo nen. RECTORAAT HEIDE Zondag: Hoogfeest van Pasen. Besluit van de vastenaktie. Laatste ophaling van de envelopjes. 7.30 H. Mis tot intentie van familie Wil- lems-Janssen; 10 u. plechtige Hoog mis, opgedragen door onze Neomist de Weleerw. Heer Piet Philipsen tot intentie van ons allen; 3.30 Plech tig Lof. Misdienaars van de week: Derkx en Naud Gielens. Tonny Maandag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid; 10 uur Hoogmis, opgedra gen door de Weleerw. Heer Piet Philipsen voor de overl. ouders Lambertus Pouwels en Anna Derks Lof te 3 uur. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor de overl. vader Wilhelmus Voesten; 9.30 Pl. Hoogmis uit dankbaarheid bij ge legenheid van het 40-jai-ig huwe lijksfeest van Henri Maas en Johan na Janssen. Dond er-dag: 7.30 H. Mis voor overl. familieleden Swinkels. Vrijdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Brigida. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Leo van Meijel v.w. zijn vrienden; 7 uur Biechtgelegenheid en te 7.30 Lof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Hoogfeest van Pasen. 7.30 vroegmis ter ere van hef H. Hart namens fam. Heldens-v. d. Pas; 10 uur plechtige Hoogmis tot bijz. intentie; 3 uur Lof. Tweede Paasdag: 7.30 voor de zie- lerust van Henri Bloemen en Her man Eibers; 10 uur hoogmis tot bijz. intentie. (Na de hoogmis zegen met Allerheiligste). Dinsdag: tot int. van plaatselijke Boerinnenbond bij gelegenheid van t feest van de H. Bernadette, patro nes. Woensdag: ter ere van O.L. Vrouw namens fam. Timmermans. Donderdag: voor overl. ouders v. fam. v. d. Pas-Camps. Vrijdag: v. d. overl. v. fam. Er- mensen en Kempen. Zaterdag: v. d. zielenast van Lam berdina Zegers-Ewalds; 8 uur Lof ter ere vna Maria, Koningin van de vóór H. Mis; zaterdag voor en na Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks Lof. Paasmaandag wordt het vasten offer opgehaald. RECTORAAT VEULEN Zondag: Hoogfeest van Pasen. 7 uur gelegenheid tot communiceren. 7.30 leesmis tot dankzeggging, 10 u. plechtige hoogmis voor de bekende intenties; 2.30 middagoefening. Maandag: 7.30 leesmis tot dank zegging voor t afgelopen jaar, 10 u. hoogmis voor alle inwoners van het rectoraat; 2.30 Derde Orde. Dinsdag: le dinsdag van de no vene ter ere van St. Antonius, lees mis tot zegen over 'n nuisgezin. Na de H. Mis novene-oefening ter ere van St. Antonius. Woensdag: leesmis voor zaliger Fi*ans Linders-van Opbergen fam. Donderdag: gezongen gest. jaar getijde voor zaliger Bemardina Bur- gers-Weys en haar zoon Hubert. Vrijdag: hoogmis ter ere van St. Jozef. Zaterdag: leesmis voor zaliger vr, Creemers-de Lauw; 's avonds 8 uur avendoefening ter ere van O.L. Vr. Acolythen voor a.s. zondag: Ben Burgers, Willy Eiben en Jan Geelen. Kerkpcetsen: Zus van Meyel en Koos van Kempen. A.s. zondag is de 2e kollekte voor de Kath. Aktie. Deze kollekte is zeer aanbevolen. Deze week heeft Luxor Theater wegens prolongatie van de film „De langste dag", die officieel deze week in zou gaan, twee buitengewone films toegewez engekregen als com pensatie. „Echtscheiding op zijn Italiaans" is een satire van het beste soort. De hoofd^ertolker Marcello Mastroian- ni stond hoog op de nominatie voor de beste acteur ter wereld, hij werd op het nippertje verslagen door Gregory Peck, op de Academy Award uitreiking van dinsdag j.l. Dat Marcello een meesteidijke fi guur is ,zult U in deze film kunnen zien. Echtscheiding op zijn Italiaans kreeg dinsdag j.l. de eervolle Aca demy Award (hoogste filmonder scheiding) voor het meest oorspron kelijke scenario. Deze film vierde éten ^LCv&ór t Kot beste soort. Het is kostelijk te zien hoe een man allerlei manieren verzint om zijn vrouw van kant te maken, om dat scheiden in Italië onmogelijk is. De lach is niet uit de lucht. Hoog staand amusement voor mensen die hoge eisen stellen. De tweed uitstekende film van de- week is „Verrader in opdracht". Dit is een der boeiendste en span nendste films die dit jaar in Neder land vertoond wordt. In Stockholm en Kopenhagen werd deze film door de koninklijke families en regerin gen bijgewoond. Het is een waar verhaal van een Scandinavisch in dustrieel die gedwongen wordt tot spionnage. Hoe het er in nazi Duits land tijdens de oorlog toeging is een ervaring om zulks mee te maken. Zelden werd een film zo waar- heidsgterouw en met zoveel span ning naar voren gebi'acht. Een uit stekende film die aller aandacht verdient en die ondanks de grote lengte voo iedereen te kort zal zijn. RECTORAAT SMAKT Zondag: Hoogfeest van Pasen. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 voor Maria Petronella Kersten-As- selbei-ghs; 10 uur plechtige Hoogmis voor geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gemeenschap; 7.30 in de kapel H. Mis voor de schooljeugd. Om 3 uur plechtig Lof met feest preek. Maandag: Tweede Paasdag, dien sten als op zondag. 6.15 H. Mis uit dankbaarheid; 7.30 voor Harrie Cop- pis; 10 uur Hoogmis voor Hubertus Weijs. In de kapel: 7.30 H. iMs voor de schooljeugd. 's Middags geen lof. Dinsdag: 6.30 voor een zieke; 7.30 voor Pastoor Asselberghs. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor welslagen examen. Donderdag: 6.30 ter ere van H. Sacrament; 7.30 voor Engelbei-t Nel len en overl. echtgenote. Vrijdag: 6.30 voor de vrede; 7.30 voor Hubertus Weijs. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vi-ouw; 7.30 voor de missie. Van 55.30 gelegenheid om te biechten, ook voor en na het lof van half 8. Zondag j.l. heeft ons eerste dames team de lange reis naar Maastricht gemaakt om daar de sticks te krui sen met de sympathieke Maastrich ter dames. Het is een goede wed strijd geworden die voor beide teams alles inhield wat een hockey wedstrijd te bieden heeft. De eerste helft was grotendeels voor onze meisjes die met snel voorhoedewerk de verdedigsters van Maastricht handenvol werk bezorg den. Ook de aanval van de tegen standsters was niet zonder gevaar, maar tot doelpunten kwam het niet. Kort na het begin van de tweede helft echter besloot onze rechtsbui ten een alnge solorush met een fraai schot op goal waar de keepster geen kijk op had. De Maastrichtse aanval ging nu sterk opdringen wat vaak gevaar opleverde in onze cirkel. De Venrayse keepster was echter in 'n zodanige vorm dat zij bijna onpas- seerbaar bleek. Toch wist Maastricht vlak voor tijd nog een tegenpunt te scoren en de eindstand 11 gaf dan ook iederen reden tot tevredenheid. De heren boekten een niet min der fraai resultaat door Oranje Zwart op eigen terrein met 30 te verslaan. Het zwaartepunt lag in deze ontmoeting bij de Venrayse aanval die waarlijk een uitgelezen partij speelde. Samenspel en tech niek waren de gevaorlijkste wapens van onze aanvallers. Het prachtige effectloze veld was hier grotendeels debelt aary Hopenlijk komt e)r in Venray een tijd dat zij ook over der gelijke terreinen kunnen beschikken, het spelpeil zal dan zienderogen om hoog gaan. Na 10 min. spelen was het de at tente rechtsbinnen die snel doorliep op een uitgeslagen bal. Met enkele goocheltruckjes wist hij back en keeper te omspelen en bracht de stand op 10. Even later was het dezelfde speler die met een uitge kookt schot vlak langs de paal de Eindhovense doelman wedei-om het nakijken gaf. De tweede helft bracht wat meer werk voor de achterhoede die ze ker niet waterdicht was, maar het pechduiveltje speelde Oranje Zwart vaak voor open doel parten. Het aerde doelpunt van Venray betekende de hattrick van de ï-echtsbinnen na een goede combina tie met midvoor en rechtsbuiten. Het tweede damesteam speelde te gen Blerick 2 een prima wedstrijd die zij geheel buiten verwachting met 32 wonnen dank zij goed doorzetten. Ook het tweede herenelftal gaf door eeliik sultaat uit het vuur. Tweede -Paasdag is er voor de dames juniores een toomooitje ge organiseerd waaraan deelnemen VHC, H.C. Deume, Venlo Girls en twee elftallen uit Venray. Om 12 u. wordt begonnen en rond zes uur verwacht men de prijsuitreiking. Woensdagavond heeft in Hotel De Zwaan de laatste ledenvergadering van het seizoen plaats. Aanvang 7 u. junioren en half negen de senioren. Het bestuur venvacht iedereen op het appel. Vrijdag 19 april beantwoorden 2 jeugdelftallen de uitnodiging van het Deurnese Pius XII college voor het spelen van enkele vriendschap pelijke wedstrijden. Daags daarna kunnen de senioren hun speurtalenten weer uitleven in een grote dropping. Gezien het suc ces van dergelijke evenementen in het verleden zal wel niemand een aansporing behoeven om mee te doen. Ook veteranen met hun even tuele aanhang worden verwacht mee te doen. Bij gebrek aan baby-sits wende men zich tot de vrouwelijke junio ren die gaarne zullen inspringen om de kroost voor een avond te ver zorgen. INTERNATIONALE MOTOCROSS TE BOEKEL OP 2e PAASDAG Aan de internationale motocross te Boekei, welke op Tweede Paas dag zal worden verreden in het bos rijke circuit „Arendsnest" zal door vijf landen worden deelgenomen. Engeland zal zijn vertegenwoor digd door de renners Arthur Harris en Michael Curtis. Voor Denemar ken nemen deel: Kaj. Willems Jor- gen Jonsson. Behalve de Duitse crosser Willy Braun, zullen zijn landgenoten Wolfgang, Kiel en Paul Zellman ook van de partij zijn. Van de Belgische deelnemers noe men wij: Jos Ribbens, Paul Bresse- leers, Louis Geboers en Louis Eer- voets. Nagenoeg het gehel veld van Ne derlandse Internationalen zal aan de start verschijnen, waaronder Broer Dirks en Jan Clynck. Verder zullen de 500 cc Junioren aan de start verschijnen. In totaal hebben in deze Juniorenklasse 35 renners ingeschreven. Ook deze wedstrijden zullen, evenals de inter nationale klasse, in drie manches worden verreden. De wedstrijden tellen mee voor het kampioenschap van Nederland. De wedstrijden 2 uur. vangen aan om

Peel en Maas | 1963 | | pagina 5