GOEDE VRIJDAG vredeskerk Hulp in nood Uien eten onJ'™ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Onderzoek naar ontspanning voor Venrays jeugd Uit Peel en Haas Zondagsdienst huisartsen VRIJDAG 12 APRIL 1963 No. 15 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN GROTESTRAAT 28 POSTBUS ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75) PILATUS WILDE CHRISTUS REDDEN MAAR KEIZERLIJKE HULPTROEPEN KWAMEN TE LAAT Geschiedkundigen van de univer siteit van Liverpool bestuderen momenteel een 1500 jaar oud do cument, waarin verhaald wordt hoe Pontius Pilatus Christus heeft proberen te redden, maar dat de door hem geroepen 2000 man ster ke versterking voor het Romein se garnizoen in Jeruzalem te laat kwam om z(jn plannen uit tc voe ren. De troepen kwamen daags na de kruisiging in Jerusalem aan. De geleerden hebben dit oude do cument heel toevallig in handen ge kregen. Het bevond zich tussen an dere zeer oude papieren, welke een vrouw in Liverpool bezat. Deze wist niet wat er mee te doen en gaf ze daarom maar ter bestudering aan de uiversiteit. De geleerden op hun beurt hebben het betrokken stuk perkament naar Vatikaanse deskun digen gezonden en om hun oordeel gevraagd. Het zou een brief zijn van Pontius Pilatus aan keizer Tiberius in Rome. De Vatikaanse deskundigen hebben uitgemaakt, dat de brief his torisch korrekt kan zijn, alhoewel het dökument zelf pas in de vierde of vijfde eeuw geschreven is. Het document wordt door de deskundi gen van de Vatikaanse Archieven apocrief genoemd, omdat het geen origineel is en veel later geschreven is dan de werkelijke brief, die Pila tus gezonden zou hebben. Dit neemt niet weg, aldus de Vatikaanse Ar chieven, dat 't stuk historisch juis te feiten zou bevatten, want het is tenslotte geschreven in een tijd, die nog vrij dicht bij de gebeurtenissen lag. Hierbij moet men ook bedenken, dat in de begineeuwen van het christendom veel mondeling werd overgeleverd om eerst later schrif telijk te worden vastgelegd. Professor Dr. D. B. Quinn van de universiteit van Liverpool zegt van het document, dat hij het beslist niet als een vervalsing beschouwt, maar integendeel als een zeer waarschijn lijk eerlijke weergave van wat toen tertijd mondeling was overgeleverd. Het document, zegt hij, geeft weer wat de christenen toen geloofden of wilden geloven. Ander deskundigen vallen hem bij. Pater Joseph Crehan SJ. is van mening, dat het document wel eens een antwoord zou kunnen zijn op vervalsingen in opdracht van de re gering in Rome. Tijdens de laatste vervolgingen in de 3e eeuw aldus pater Crehan heeft het keizerlij ke bewind in Rome namelijk ver schillende propagandastunts uitge haald. Een daarvan was de uitgave van gefingeerde „Handelingen van Pilatus" teneinde daarmee de positie van de Romeinse gouverneur in Israël te rechtvaardigen. In latere tijden, toen de wind dank zij keizer Constantijn ten gunste van de Chris tenen draaide, werd dat propagan damateriaal praktisch allemaal ver nietigd. Maar dat neemt niet weg, dat de Christenen nog onder Con stantijn documenten samenstellen, die een antwoord bedoelen te zijn GIFTEN TEN BATE VAN DE Na een heel gunstige start in ja nuari en februari komen wij deze maand tot de konklusie dat de gif ten voor de bouw van de Christus Koningkerk helaas weer ernstig te ruggelopen zijn, ofschoon de reden hiervan wel begrijpelijk is. Toch durven wij als kerkbestuur op fi nanciële medewerking blijven ver trouwen. Uw gift zal medebepalend zijn voor een spoedige aanvang van de bouw van deze kerk. De parochiële aktie bracht in deze maand op 242,75 De VI aktie waaronder giften van: N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray N.N. te Venray In totaal Totaal Vorige saldo Algemeen totaal 10,— 12,— 100,— 50,— 3^ 12, 25, 10,— 5,— 10,— 2,50 1,— 60,— 25 13,— 688,75 64.975,70 65.664,45 Aan U allen hartelijk dank voor de bijdragen. Bankrekeningen bij de Ned. Cre- dietbank en Boerenleenbank te Ven ray. Gironummer 1030120 ten name van R.K. Kerkbestuur Christus Ko ning te Venray. op het propagandamateriaal van de overheid. Het dokument, dat thans in het bezit van de geleerden van de uni versiteit van Liverpool is, zou zo'n antwoord van Christenen zijn en dus niet de bedoeling hebben om te be driegen, doch integendeel gebaseerd zijn op historische kennis en op een werkelijk bestaand hebbende brief van Pilatus aan Tiberius. In later eeuwen zijn nog meer brieven van Pilatus aan zijn keizer opgedoken, maar de echtheid ervan wordt bij zonder betwijfeld. Maar in de brief, die echt schijnt te hebben bestaan, deelt Pilatus aan de keizer mede: Terwijl mijn soldaten toezagen, her rees Hij op de derde dag." Het Evangelie zegt niets over het levenseinde van Pilatus. Daarover leest men wel in de briefwisseling tussen de keizer en de landvoogd. Daarin wordt gemeld, dat de keizer Pilatus naar Rome terugriep en dat hij 2000 man troepen had gezonden om hem op zijn reis te begeleiden. Het is, zegt Pater Crehan, hele maal niet onmogelijk, dat bij de Christenen verwarring is ontstaan over het eigenlijke doel van die troepen. Dat Pilatus niet overal en altijd als een laffe man beschouwd werd, die niet tegen de Joden opdurfde, blijkt uit de vroegchristelijke versla gen. Hier in wordt meegedeeld, dat Pilatus op bevel van de keizer ter dood zou zijn gebracht, omdat hij Christus had proberen te redden. Feit is ,dat de Koptische Kerk van Abesinië Pilatus als heilige en mar telaar voor Christus vereert. RODE KRUIS AMBULANCE- PLOEG BOOD HULP Half januari 1963 had het Venray- se Rode Kruis-bestuur de oude En gelse leger-ambulancewagen van de hand gedaan en vervangen door een mercedes. Omdat de Rode Kruis-af- deling slechts over beperkte kas middelen beschikt, was dit uiteraard geen nieuwe wagen. Maar wel een ambulance die er nog zijn mocht en waarvan het bestuur verwachtte dat ze in tijd van nood nog goede dien sten kon bewijzen en voorts geschikt was voor oefening en training van de kolonneleden. Bovendien vond het bestuur van het Rode Kruis, dat een reserve am bulancewagen voor een gebied van Ysselsteyn tot Blitterswijck en van Castenray tot Vierlingsbeek, geen overbodige luxe. Temeer, daar de originele ambulancewagen van de Stichting Ziekenvervoer dikwijls voor lange ritten buiten Venray is. Ook vindt het bestuur dat bij een ongeval van grote omvang, de ko- lonne moet kunnen beschikken over rijdend materieel. Het is gebleken, dat dit initiatief niet voorbarig is geweest, want nau welijks was de wagen beschilderd met „Nederlandsche Roode Kruis afdeling Venray", of de ambulance wagen van de Stichting Ziekenver voer verongelukte bij Mook. Nu bijna drie maanden geleden werd de ambulanceploeg van de ko- lonne aan het werk gezet onder lei ding van ploegcommandant JVim v. d. Berg (le verpleger St. Servatius). In deze periode zijn al meer dan 150 ritten gereden in en buiten de gemeente. Was de wagen buiten Venray, dan werd gezorgd dat een noodambulance werd ingericht Hiervoor diende meestal een bestel wagen, welke werd uitgerust met brancard-installatie van het Rode Kruis. Binnen enkele dagen zal de nieu we ziekenwagen van de Stichting Ziekenvervoer in gebruik worden genomen en zullen de vrijwillige medewerkers van het Rode Kruis zich weer beperken tot de reserve- ritten. Als U Wim v. d. Berg (34) vraagt hoe hij het gevonden heeft, dan zegt hij: „Het is mooi werk, maar niet altijd eenvoudig; ik heb respect voor het ambulance-personeel dat jaar in jaar uit, dag en nacht dit echt niet lichte en onregelmatige werk uit voert. Vooral van de winter in de stuifsneeuw viel het niet mee; je moest er dan soms met drie stevige helpers op uit omdat je met de wa gen niet bij het betreffende huis kon komen. Dan moest er een paar honderd meter met de patiënt op een brancard door de sneeuw gesjouwd worden. Toen hebben we gemerkt" aldus de heer v. cL Berg, „dat de wekelijkse theorielessen en de prak tij koefeningen met de kolonne in de bossen van Geijsteren, niet voor niets geweest waren." „Het is een tijd geweest, dat we echt iets goed hebben kunnen doen met onze Rode Kruis-opleidnig en waarin we ervaren hebben, dat goed ziekentransport deskundig en met verantwoordelijkheidsgevoel moet gebeuren." Gelukkig krijgt het Rode Kruis nu alle ritten vergoed tegen de nor maal geldende tarieven, hetgeen 'n hele verlichting betekent in de ex ploitatie van zo'n reserve-wagen. De kasmiddelen van de afdeling zijn trouwens te hard nodig om andere Rode Kruis-taken waaraan Venray meewerkt ,uit te voeren. Over die andere taken hopen we binnenkort in dit blad nader terug te komen. van het Medisch Team voor de Kon go, dat door het ^hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis is geformeerd in opdracht van de Ne derlandse regering. De heren Knuvelder en Timmers, beide 25 jaar zijn enkele jaren ge leden naar Venray gekomen voor hun opleiding tot het diploma zie kenverpleging B in aansluiting op ziekenverpleging A, dat reeds in hun bezit was. In hun opleidingstij d in de psy chiatrische inrichting „St. Serva tius" werden zij lid van de Rode Kruis-kolonne Venray, in welk ver band zij naast de EHBO-oefeningen ook nog het diploma EHIO (eerste hulp in oorlogstijd) behaalden. Toen het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis enige tijd geleden aan alle kolonnes in Nederland een oproep richtte voor leden voor het „Kongo-Team", gaven de heren Knuvelder en Timmers zich hiervoor op. Na een zware keu ring en selectie wer den zij als sergeant-majoor-verple ger bij het team ingedeeld. Eind april vertrekken de beide heren, die enkele dagen geleden ook voor het B-diploma zijn geslaagd, naar Kongo, om daar in dienst van het Rode Kruis bij de U.N.O. ook de Nederlandse vlag hoog te houden. TWEE VENRAYSE KOLONNELEDEN NAAR KONGO DE Op 20 april treden de heren S. Knuvelder en A. Timmers in dienst OMDAT ZE ZO LEKKER ZIJN EN OMDAT HET GEZOND IS Waarom eten we met Pasen eigen lijk eieren? Omdat ze zo lekker zijn, zegt de één. Omdat de eeuwenoude gebruiken het zo willen, meent de ander. Hoe het zij, het ei, symbool van vruchtbaarheid en nieuw leven, vormt in ieder geval een uitstekend gerecht voor de lentetijd. We zouden geneigd zijn een paral lel te trekken met de speculaas en de pepemoten bij het sinterklaas feest, want deze baksels hebben ook een symbolische betekenis. Eieren eten heeft ook nog iets te maken met de gezondheid! Wat dat betreft zou het goed zijn als ieder een het zich kon veroorloven ze va ker te eten dan alleen met Pasen! Het is niet overdreven wanneer volwassen mensen elke dag een ei gebruiken. Wel te verstaan, behalve de gewone vereiste hoeveelheid waardevolle voedingsmiddelen. Welnu, in veel gezinnen is er he lemaal geen kijk op dat „elke-dag- een-ei", omdat dit voedingsmiddel voor velen gewoon veel te duur is. Vooralsnog moeten we er vrede mee hebben, dat voor een groot aan tal personen een optimaal samen gestelde voeding, die groenten, melk, vlees of vis èn ei bevat, een voudig niet te betalen is. Dit treurige en onbevredigende feit in aanmerking nemend, dient eenieder dan toch als voedingsmid delen de beste uit te kiezen, die hij zich volgens zijn budget kan ver oorloven. MELK GAAT VOOR Melkkost, in welke vorm ook, heeft dan recht op een ereplaats. In het licht van de voortreffelijke hoe danigheden voor de voeding is melk bepaald goedkoop! Melk bevat zoveel verschillende Bromnozemsakkerde de man, langs wie rakelings een brom fiets schoot, bestuurd door een jonge knaap, die zich schijnbaar niet realiseerde dat hij hiermede ouderen lastig viel en de schrik op het lijf joeg. Het gevclg was natuurlijk een preek over de hedendaagse jeugd, waar helemaal geen richt mee te schieten is, waar de politie veel te weinig achterheen zit en die schijnbaar niets anders te doen heeft dan op brommers rond te razen, in cafetaria's te zitten en op de hoeken van de straat te lummelen, cm van erger dan maar niet te pratenDat was vroeger dan toch maar heel anders Ja, vroegerOnze boze voet ganger herinnert zich schijnbaar niet goed meer dat het vroeger ook zijn problemen gegeven heeft. Ze werden toen misschien iets anders opgelost. Want diezelfde voetganger is als opgeschoten lummel ook een keer door de Grotestraat komen hol len, met zijn makkers, omdat de veldwachters deze heren achterna zaten, met dp blanke sabel liefst. Ook omdat ze al dagen hadden staan vervelen rond de oude pomp en mensen uit pure baldadigheid had den lastig gevallenen de pomp vol rotjes hadden geduwd, zodat het geen haar gescheeld had of het gietijzeren ding was door dit ge weld opgeruimd in plaats van door oorlogsgeweld. Ja vroeger Vroeger was er inderdaad een Pater Nielen, die met de inzet van heel zijn persoon de Venrayse jeugd in zijn Patronaat wist te halen en hen daar de kans gaf om hun le venslust en overborrelend enthou siasme kwijt te raken. Een gymnas tiekvereniging als St. Christoffel, een voetbalclub als de Valk, een heel fanfare-corps zelfs waren er de resultaten van, om van Goud plevier en andere roemruchte na men maar te zwijgen. Een meer dan 300 man tellende Jonge Wacht stond onder zijn lei ding en op sommige dagen was het toch niet kleine patronaatsgebouw te klein voor al de jeugd, die hij daar in een of ander verband had ondergebracht. Als antwoord op een ingezonden stuk in ons blad, of het nu nodig was dat de jeugd in Patronaats- verband het zo verderfelijke „toe pen" leerde, donderde hij 's zon dags van de preekstoel dat het richten dat er het maximale profijt hele patronaat niet nodig was, als de ouders dan maar zorgden dat ze zelf de jeugd naar de volwas senheid hielpen. Maar daar ont brak het nog wel aan Daar had de goe-gemeente niet van! terug, en de jongelui gingen braaf naar het patronaat Maar toen de goede monnik het werk over moest dragen, bleek al en dat was jaren voor de oorlog dat er ook in het jeugdwerk iets aan het veranderen was. Er kwa men andere vormen van dit werk, terwijl daarnaast de jeugd zelf min der belangstelling voor dit alles kreeg. De ondergang van het pa tronaatsgebouw was in de veertiger jaren meer dan het verlies van een groots gebouw, het leek ook de defi nitieve afsluiting van het vooroor logse jeugdwerk.... NA DE OORLOG In de na-oorlogse tijd leek de be langstelling voor alles wat ten be hoeve van de jeugd gedaan werd soms wel heel miniem. Vooral de wat grotere jeugd scheen meer be onon tbeerlijke stoffen, dat het mo gelijk is om bijna uitsluitend van melkvoeding te leven en daarbij ook nog gezond te blijven. Als tweede waardevolle eiwitbron komen dan al dadelijk vlees, vis en eieren in aanmerking. Dit wordt in financieel opzicht al veel moeilijker. Nu zijn er echter ook mensen, die zéggen dat ze geen geld hebben om elke dag vlees en eieren te kunnen kopen, terwijl ze grote bedragen uit geven aan afbetalingen op luxe artikelen en verder aan snoepgoed, drank of sigaretten. Wie zijn eigen gezondheid op die manier tekort doet, moet dat natuurlijk zelf we ten. Verslavingen overwinnen is daarenboven nu eenmaal vreselijk moeilijk. KIND VAN REKENING Maar bij 't grootbrengen van kin deren bestaat toch de eis om aan hen een zo compleet mogelijke voe ding te verschaffen: zij mogen de dupe niet worden van een verkeerd financieren. Nu behoeven kinderen niet wer kelijk elke dag een ei te hebben: voor hen is een a tweemaal per week voldoende. Dit komt dan natuurlijk bóven de dagelijkse portie vlees en melk. Sommigen kunnen er niet tegen en krijgen uitslag van eieren eten. In zo'n geval kan men hun beter af en toe een extra stukje kaas geven. Heel goed kan een ei, hetzij ge kookt, gebakken, of als ommelet nu en dan in plaats van vlees ter tafel worden gebracht, bij de warme maaltijd. De meeste kinderen en volwassenen stellen zo'n variatie wel op prijs. langstelling te hebben voor hun brommers, voor de televisie, voorde dansavonden en dansclubs, voor de juke-boxen in alle mogelijke cafe taria's. Op de hoeken van de straat stond men liever meisjes na te flui ten dan in een of ander verenigings verband zichzelf en anderen te ont wikkelen en te ontspannen. En de woorden „jeugdproblemen" werden in menig gesprek gehoord, al wist men dikwijls zelf schijnbaar niet wat men hier nu wel mee bedoelde. Het is moeilijk geworden, cm zich nu een oordeel te kunnen vormen over Venray's jeugd en het werk wat ten behoeve van de jeugd ge daan wordt en moet worden. Want Pater Nielen's stelling als dat het jeugdwerk een belangrijke bijdrage kan leveren om de jeugd te helpen tot volwassenheid te komen ,als aanvulling van de taak van het gezin in deze is nog altijd geldend. Maar dan zal men dienen te we- ten~~of de jeugdbeweging, zoals die nu in Venray in zijn algemeenheid werkt, de jeugd van nu inderdaad wat te bieden, wat te zeggen, wat te leren heeft. Dan zal men moeten onderzoeken of de ontwikkeling van de jeugdbewegingen gelijke tred hebben gehouden met de wensen en verlangens van de jeugd op dit ter rein. Het heeft weinig zin over „jeugd problemen" te praten als men deze niet kent, de oorzaken niet kan ach terhalen en de oplossing niet geeft. Het heeft weinig zin te foeteren dat een deel der jeugd een cafetaria prefereert boven een jeugdgebouw, als men zulk een gebouw niet heeft en niet weet hoe men dat zo in kan uit te halen is voor diezelfde jeugd. We hebben slechts enkele vragen aangestipt, die rijzen, als men de si tuatie bekijkt van dit ogenblik, voor wat die de jeugd betreft. Het is daarom goed dat reeds vroeger de raad van Venray het ini tiatief genomen heeft om te komen tot een wetenschappelijk onderzoek van deze hele situatie. Zoals bekend zijn door de gemeenteraad in voor afgaande jaren gelden beschikbaar gesteld om te komen tot een onder zoek van wat nu feitelijk wel voor Venrays jeugd moet gebeuren, zoals dat reeds in verschillende andere plaatsen is geschied. Dit onderzoek zal worden opgedragen aan het Hoogveld Instituut in Nijmegen, waarmede reeds voor-overleg is ge pleegd. Dit Instituut zal de interes se van Venray's jeugd peilen en pro beren vast te stellen o.a. via ge sprekken met de jeugd zelf, met jeugdleiders, met de vaders en van zaterdag 19 april 1913 Tot gemeentebode en nacht wacht is alhier aangesteld de heer Piet Derks. Te Weltevreden (Batavia) over leed in het klooster der Zusters Ur- sulinen aldaar Mère Mathilde, in de ewrld Gertruda Wilhelmina Maria Slits, in den ouderdom van 55 jaren. Zij was geboren te Venray. In de muziekzaal alhier zal zondag 20 april worden vertoond de film van het ontzettende zeedrama „Het vergaan van de Titanie", waar bij ruim 1000 mensen de dood von den in de oceaan. In de Parochiekerk van Venray de hoogstgewelfde onder alle Lim burgse kerken, wordt thans door de bekende firma Gebr. Vermeulen, kerkorgelfabrikanten te Weert, ter vervanging van het gans onwaardige speeltuig aldaar, een nieuw orgel met al de middelen der moderne orgelkunst gebouwd. Alleen de mooie antieke orgel kast met haar zeer elegant snijwerk, stijl Louis XV, werd aan de front zijde en de zij-opstaanden bewaard, maar tot meer dan het driedubbele harer diepte vergroot. Op 1 mei a.s. feestdag van 's He ren Hemelvaart, zal nam. om 4 uur, na de liturgische zegening, het or gel plechtig worden ingehuldigd. De heer Henri Hermans, organist van de O.L. Vrouwekerk te Maastricht, zal een groot orgelconcert geven. moeders, met de geestelijkheid, dok toren, politie en ander verantwoor delijkheid dragende mensen in hoe verre de thans bestaande jeugdbe wegingen de belangstelling en de medewerking van de jeugd hebben en wat gedaan moet worden om de grote groep „loslopende" jeugd cp te vangen. Uit deze onderzoekingen volgt dan vanzelf wat bv. door geestelijke en wereldlijke autoriteiten gedaan moet worden om een en ander te verwe zenlijken. Het zal duidelijk zijn dat een dergelijk onderzoek veel tijd zal vragen al was het alleen al het ver zamelen van alle benodigde gege vens, om van gesprekken en onder zoekingen dan verder niet te pra ten. Door bepaalde publicaties is de mening gaan heersen als zou dit onderzoek reeds volop bezig zijn en de resultaten vandaag of morgen be kend. Zo ver is het nog niet. Venray's gemeenteraad zal het definitieve kosten-bedi-ag nog goed moeten keuren, vooraleer er wat ge beuren kan. Men heeft intussen wel een be geleidingscommissie ingesteld, die nauw bij dit onderzoek betrokken zal worden en die o.m. in samenwer king met het Hoogveld Instituut al les zal doen om de resultaten van dit onderzoek zo efficiënt mogelijk te doen zijn. Van deze begeleidingscommissie is drs. H. van Noorden voorzitter, Mej. Verberkt secretaresse en de heer v. Batenburg penningmeester. In deze commissie hebben verder zitting de H.E. Heer Deken, Kapelaan Hey- mans, Mej. Zanders uit Oirlo en de heren Keyzers uit Ysselsteyn, Col- sen, Rippe, P. Janssen en Sterren- berg uit Venray. Men hoopt dat het Hoogveld In stituut in dit najaar met haar on derzoekingen kan beginnen, maar eerst moet nog het financiële gedeel te behoorlijk geregeld worden. Is het onderzoek eenmaal lopen de dan zal ook via dit blad zeker nog nader op deze kwestie worden ingegaan en zal iets meer verteld kunnen worden over de werkwijze, die het Instituut en zijn Venrayse begeleidingscommissie zal en gaat volgen. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Van zondagnacht 2 uur tot maan dagnacht 2 uur Dr. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Eerste Paasdag Zr. M. JANS Overloon Tel. 04788-262 Tweede Paasdag Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat, tel. 1504. GROENE KRUIS Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de Kom. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN van zaterdag 12 uur tot zondag nacht 2 uur. Vroedvrouw Kruüsen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray. Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 Van zondagnacht 2 uur tot maan dagnacht 2 uur Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061 BRAND Zondagmiddag moest de brandweer in het geweer komen voor de be strijding van een heidebrand op het Schoor. Men vreesde dat de brand over zou slaan op nabij gelegen per celen bos- en dennen-complexen, maar dank zij hard werken van de brandweermensen en vrijwilligers kon de schade beperkt blijven tot ruim 4 ha heidegrond. De eerste waarschuwing in deze droge tijd om toch de uiterste voor zichtigheid te betrachten in bos en heide en zeker niet te roken in deze complexen.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1