(ampS «Molen wiekers» DUIVENSPORT Kringvergadering L.L.T.B. VLAKWATER S.V.V. NIEUWS V.y. OOSTRUM M.H.C. VENRAY V.C.R00Y WANDELSPORT STILLE OMGANG VAN GEND LOOS-VENLO WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN L1 RIAENS-ROYERS chauffeur-bestellers -^en loodsbedienden de fancy-fair f.b.y. S.V.V. VRIJDAG 15 MAART 1963 No. 11 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75) ~£*1L H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 Morgen, zaterdag 16 maart, is van- af 6 uur n.m. de fancy-fair geopend in Zaal Wilhelmina Schoolstraat, j Een grote schare medewerkers staan dan klaar om U van dienst te zijn. Onze leden nodigen wij uit voor een bezoek op zaterdag- en/of zon- I dagavond. Ook de Venrayse inwo- I ners en de mensen uit de wijde om trek nodigen wij gaarne uit tot een I bezoek. Een complete kermis wacht U daar in geheel nieuwe stijl. Ook is er gezorgd votor een groot aantal prachtige prijzen, zowel bij- het rad van avontuur als bij de overige stands, terwijl aan een eetbar de in wendige mens versterkt kan worden. Zondagmiddag zullen er vele men sen naar de. Oostsingel gaan om daar de wedstrijd Venray 1V.C.H. 1 bij te wonen. Wij draaien in die periode voor de kinderen. Van 36 uur nl. is er voor hen feest in Zaal Wilhelmina. Zij kunnen dan kermis vieren tegen gereduceerde prijs. Om 6 uur draaien we dan weer voor de groteren. Om plm. 11 uur is de trekking van de grote loterij. De prijzen zijn zaterdag reeds te be zichtigen in de zaal. Wij verwachten U allen in Zaal Wilhelmina. De medewerkers worden zaterdag avond om half 6 verwacht. Zij die meewerken aan de kinderkermis worden zondagmiddag om half drie aan de zaal verwacht, terwijl we de overige medewerkers weer verwach ten om half zes. De fancy-fair is beide avonden tot 24.00 uur geopend. Voetbal Na 16 weken van wedstrijd voet bal verstoken te zijn geweest, gaat a.s. zondag de bal weer rollen. Venray 1 speelt thuis tegen VCH 1 uit Blerick. Dat de afgelopen 16 weken voor onze le elftallers geen rustperiode is geweest, zullen ze hun aanhang willen bewijzen. Ze hebben in die periode hard en in grote getale getraind. Ze zijn dan ook vastbesloten de minder goede resultaten van de eerste competitie helft uit te wissen. Wat de wedstrijd betreft geloven we vast dat Venray hoge ogen gooit. In Blerick werd inder tijd met een klein verschil 2-1 verloren in een ongelukkige wed strijd. A.s. zondag achten wij de SVV-ers in staat de mannen van de Horsterweg met lege handen naar huis sturen. Als Venray deze wedstrijd wint zit de mogelijkheid erin dat ze met een de laatste plaats kunnen ver laten. Ze staan nl. slechts één punt je achter op RKDEV met een wed strijd minder gespeeld. Dus SVV-ers zet U de volle speeltijd geheel in en wij zijn er dan van verzekerd dat de uitslag in Venray-voordeel beslist zal worden. Venray 2 speelt uit tegen Wilhel mina '08 3 uit Weert. Ook hier geldt dat de zaken van meet af aan goed aangepakt dienen te worden en dan zijn onze reserves favoriet in deze wedstrijd. Venray 3 heeft een uitwedstrijd tegen Hegelsom dat in eigen huis altijd moeilijk te bekampen is. Daar onze mannen op revanche belust zijn voor de thuis geleden nederlaag, geloven we vast dat ze ditmaal met minstens een puntenverdeling de terugreis aanvaarden. Venray 4 is vrij. Venray 5 reist naar Swolgen om daar de reserves van Swolgense Boys te bekampen. Hoewel onze jongens daar een zware wedstrijd wacht, zullen zij zich toch niet ge makkelijk met lege handen naar huis laten sturen. We houden het op een gelijkspel. Dan rest er voor deze zondag nog een „derby", nl. Venray 6Venray 7. De gastheren zullen als overwinnaar uit het strijdperk treden. Programma: Venray 1—VCH 1 2.30 u. Wilhelmina '08 3Venray 2 12.00 u. I Hegelsom 1Venray 3 2.00 u. I Swolgense Boys 2Venray 5 2.00 u. j Venray 6^-Venray 7 12.00 u. Op een onlangs gehouden verga dering is dan na de en-block aftre ding van het bestuur van de Oos- trumse voetbalvereniging een nieuw bestuur tot stand gebracht. Als voor zitter werd benoemd W. Kessels, als secretaris Fr. Schelbergen, terwijl aan G. Achten de kas werd toever trouwd. De verdere bestuursleden zijn: L. Martens, T. Martens, W. Rutten en R. Tacken. Het bestuur heeft als motto: „Geen woorden, maar daden", wat wij ten zeerste bejubelen, zeker in de zwa re periode die de club thans schijnt door te maken. Na de bijzonder lange rustperiode van welgeteld 16 weken komt de voortzetting van de competitie weer in zicht. Laten we hopen, dat de rustperiode de Oostrumse voetbal lers nu eens tot flinke partijen zal aanzetten om uit de ban van het de gradatiespook te geraken. In ver band met het feit dat zondag a.s. eventueel de competitie zal worden hervat, wijzen wij erop, de vaste adressen in de gaten te houden waar u de opstellingen kunt bezichtigen met bijbehorende programma's. Vanaf 11 november hebben de sticks van de hockeyclub in een of ander afgesloten hoekje gestaan. Et- is nu 4 maanden gespeeld noch ge traind, zodat techniek en konditie danig geleden zullen hebben. Boven dien zal het veld in deze zware win ter er niet beter op geworden zijn, zodat het geheel niet rooskleurig te noemen is. Tot overmaat van ramp werd het programma van deze com petitie opgeschort om niet in het gedrang van de zomersporten te ge raken. Wij geloven dat deze beslis sing van het Bondsbestuur vooral voor de zuidelijke hockeyers erg on voordelig is omdat in onze provin cies tennis en cricket slechts spora disch beoefend worden. In de laatste uitgave van Hockey Sport werd echter een regeling be kend gemaakt waarin werd vastge steld dat een verplicht vriendschap pelijke, halve competitie gespeeld zou worden tussen de deelnemers van alle klassen zoals die voor het seizoen 1962-1963 waren ingedeeld. Deze competitie zal als doel heb ben het kampioenschap van Neder land per klasse. Er zal gespeeld wor den volgens het programma van de opgeschorte competitiehelft. Dit vrij ingewikkelde geheel zul len we vereenvoudigd nogmaals la ten volgen: 1. De tweede helft van de compe titie 1962-'63 wordt verschoven naar het najaar van 1963. De tot nog ^toe gespeelde wedstrijden blijven dus hun waarde behou den. 2. Totdat het seizoen gesloten wordt (ongeveer half mei) wordt een begin gemaakt met een halve competitie die resulteert in het kampioenschap van Nederland per klasse. 3. De strijd om dit kampioenschap zal waarschijnlijk niet beëindigd zijn voordat het seizoen gesloten wordt. Het resterende gedeelte wordt daarom gespeeld in het voorjaar van 1964. Uit deze gegevens blijkt wel hoe de winter ons parten heeft gespeeld. Twee seizoenen zal er geen normale competitie mogelijk zijn. De consequenties die voortvloeien uit het voorgaande zijn wel duide lijk: We gaan weer hockeyen. En reeds a.s. zondag staan twee zware wedstrijden op het programma. Ons eerste dames- en herenteam deden het in de gespeelde helft van de competitie niet slecht, zodat wij mo gen verwachten dat zij voor het kampioenschap van Nederland wel niet in aanmerking komen, maar toch wel een belangrijke rol binnen district Zuid kunnen spelen. Zondag komen onze dames in het veld tegen Venlo Girls II om 3 uur. De heren spelen om half twee tegen EMHC. Prognoses zullen we niet maken want we weten bij lange na niet hoe de techniek en de conditie overwinterd hebben. We hopen na tuurlijk het beste en verwachten zonder uitzondering weer al onze trouwe supporters langs de lijnen. Eveneens zondag a.s. wordenalle leden van MHCV (junioren, senio ren en veteranen) om half tien ver wacht in de kapel van St. Jozef. Traditiegetrouw wordt er in de vas ten een Mis voor MHC opgedragen. De intentie van deze H. Mis is voor ons overleden lid Tonny Kennis. Laat niemand hier ontbreken. Op de j.l. maandag gehouden be stuursvergadering werden de vol gende programmapunten opgesteld voor de komende maand. 1. A.s. zondag H. Mis op St. Jozef voor Tonny Kennis. 2. 31 maart bedevaart naar Smakt. 3. Dropping voor de senioren binnen enkele weken. 4. Dropping voor de junioren in de Paasvakantie. 5. Ledenvergadering tijdens de Paasvakantie. P.S. Alle speelsters en spelers van Dames 1 en Heren 1 worden verzocht nauwkeurig het raam biljet bij Cals in de gaten te houden. Opstellingen en tijd en plaats van de mentaltraining worden hier bekend gemaakt. Het tweede herenteam speelde woensdagavond tegen PSOV in Ven lo. De politiemannen boden alleen in de 2e set enige tegenstand, 13-15. De le en 3e set werden zonder veel moeite door V.C. Rooy 2 met 6-15 en 7-15 gewonnen. Het 3e herenteam speelde donder dag een aantrekkelijke wedstrijd te gen Resia in Wellerlooi. Na een ge lijk opgaande strijd werden de pun ten broederlijk gedeeld. De uitslag was 22. Het le damesteam had zaterdag avond bezoek van Valuas 3 uit Ven lo. Het is een mooie partij volley bal geworden, waarin de Valuas- meisjes zich met 13 de sterksten toonden. Het le herenteam ondernam zon dag, met een flink aantal supporters, de reis naar St. Anthonis. In de 2 eerste sets werden de Activia-heren met 6-15 en 5-15 door V.C. Rooy ge klopt. In de 3e set was het Activia dat onder veel spanning de set met 17-15 wist te winnen. De 4e werd ook door Activia gewonnen, 15-11. Stand 2-2. In de vijfde en laatste set was V.C. Rooy aanvallend, be duidend sterker als Activia, met 4-15 werd de set en daarmee de wedstrijd met 23 gewonnen. Een verdiende zege voor de V.C. Rooy- ploeg na een matige wedstrijd. Programma van de laatste com petitiewedstrijden: Dames: 14-:3 Tornado 1V.C. Rooy 1, aanvang 19.30 uur. 17-3: VCT 2—V.C. Rooy 2, aan vang 11.45 uur. 24-3: VCT 2—V.C. Rooy 1, aan vang 11.30 uur. 30-3: V.C. Rooy 1Concordia 1, aanvang 19.15 uur. Heren: 16-3: V.C. Rooy 3—TVC 4, aan vang 19.15 uur; V.C. Rooy 1—TVC 1, aanvang 20.00 uur. 17-3: VCT 1—V.C. Rooy 2, aan vang 12.30 uur. 23-3: TVC 2—V.C. Rooy 2, aan vang 19.00 uur. 30-3: V.C. Rooy 1Cialfo 1, aan vang 20.00 uur. Zondag j.l. speelden de Molenwie- kers een oefenwedstrijd, na een rust periode van plm. 13 weken. Ditmaal fungeerde als tegenstander, het in de 2e klasse afd. Limburg spelende Merselo 1. Er stond een strakke wind over 't veld waartegen de Molenwiekers in de eerste helft moesten optornen. Dit deed rechtsbuiten Sapulete ech ter niet beletten om z'n club na reeds 2 min. spelen de leiding te be zorgen. 10. Gesteund door dit snelle succes trok men telkens opnieuw ten aan val, maar voorlopig nog zonder re sultaat. Merselo probeerde het met snelle uitvallen, maar deze werden steeds onschadelijk gemaakt door de prima spelende achterhoede van de Molenwiekers. Nog voor rust maak te rechtsbinnen Beerkens er 20 van. Met deze stand ging men thee drinken. Na de rust werd het spel steeds minder. Bij een Merselo-aanval maakte de spil van de Molenwiekers hands en de toegestane strafschop werd in een doelpunt omgezet. 2-1. De Molenwiekers wilden hun voorsprong behouden wat hun ook lukte. Midvoor ataparisa bracht een kwartier voor tijd de stand zelfs nog op 31. Hierna geloofden de par tijen het wel. En vanwege de aan houdende regen maakte de scheids rechter een vroegtijdig einde aan deze matige wedstrijd. Het 2e elftal verloor met 42 van Merselo 2. Programma voor zondag a.s.: Molenwiekers 1 vrij. Molenwiekers 2EW 1. Zaterdagmiddag 16 maart a.s. om 2 uur kontaktmiddag voor de Molen- wiekersjeugd in 't zaaltje bij Café Thielen. KRINGVERGADERING C.C. DE VRIENDENKRING A.s. zondag 17 maart ledenverga dering voor alle leden der nieuwe CC in Café Beckers te Deume, aan vang 2 uur. Alle Venrayse duivenliefhebbers worden hierop verwacht. P.D.V. „DE VREDESDUIF" Op zondag 17 maart is er algeme ne CC-ledenvergadering in café Bec kers Molenstraat, Deurne. Aanvang 14.00 uur. Leden welke enigszins kunnen worden vriendelijk verzocht op deze belangrijke vergadering aanwezig te zijn. Vertrek bus vanaf Zuid-Ooster om 13.30 uur. Eventuele derbyringen kunnen nog opgegeven worden tot zondag middag 12 uur. ST. CHRISTOFFELNIEUWS Door omstandigheden gaat de winterserie niet door. De wande laars welke hun inleggeld al hebben betaald, kunnen dit terug bekomen bij de leider van de wandelclub. Zij kunnen dit ook laten staan voor de eerstvolgende wandeltocht welke wordt gehouden op 28 april in Horst- America, waar we dan met een ex tra bus naar toe gaan. Het nieuwe seizoen staat voor de deur. We hebben een mooi wandel programma voor de boeg. We gaan ook meer buiten Venray wandelen, bijv. Venlo, America, Blerick, Broek huizen, Afferden, Deurne enz. Dit houdt natuurlijk in dat er flink getraind moet worden. Op dinsdag 2 april beginnen we dan ook weer ieder dinsdagavond met trai nen. De 5 km.-groep van 67 uur; de 10, 15 en 25 km.-groepen van 7 tot 8 uur. Zorg steeds aanwezig te zijn dan blijf je ook fit en op de hoogte van wat er te doen is. voor aporte brilmonturen'" Optiek sinds 1918 De heer K. Wijnen, vorst Karei van de Piëlhazen, vierde jl. maandag 11 maart zijn 65e verjaar dag. Vanzelfsprekend was de Venrayse Vastel- aovesclub aanwezig om hem gelukwensen aan te bieden. Foto: G. Kruijsen De deelnemers aan de Stille Om gang uit het Dekenaat gelieve op onderstaande wenken te letten: Gedurende de Stille Omgang, die begint op het Spui, wordt niet ge sproken en niet gerookt. Dringend verzoek om tijdens de Omgang geen opmerkingen te maken met zijn buurman betreffende lichtreclames en uitstallingen die men passeert. Te Amsterdam wordt geen sterke drank gebi-uikt. Geen insignes of tekenen van de votie zichtbaar dragen, ook geen ro zenkrans. De Hoogmis in dc Krijt - bergkerk aan de Singel is voor de Pelgrims van het Dekenaat Venray- Gennep en omstreken. Ook zij die per eigen gelegenheid naar Amster dam reizen moeten in het bezit zijn van een programma, anders wordt men niet toegelaten. Voor het com municeren is een regeling getroffen. Alle aanwijzingen van ordecommis sarissen moeten worden opgevolgd. Na afloop van de H. Mis is ieder een vrij tot vertrek trein. De deelnemers mogen na afloop de Kalverstraat niet meer passeren om nog trekkende pelgrims niet te storen. Gelegenheid om iets te gebruiken vindt men voldoende op Damrak- Nieuwendijk etc. ook in de restaura tie van het station. Verzocht wordt verder te Amster dam NIETS TE KOPEN, ook niet in café's, insignes wit geel. of boek je van de H. Stede, het is geld weg gegooid aan personen, die op eigen gewin uit zijn. Jongemannen beneden 18 jaar mo gen niet aan de Stille Omgang deel nemen, dan onder geleide. De oud-leden van de vereniging De H. Stede, die de Stille Omgang dit jaar niet meemaken worden ver zocht het Lof bij te wonen te Oos trum om 9.45 uur. Wegens uitbreiding van de werkzaamheden kunnen momenteel weer geplaatst worden met volledig rijbewijs Geboden wordt zelfstandig en afwisselend werk. Laat U zonder verdere verplichtingen nader inlichten. U kunt hiervoor op alle werkdagen terecht op ons kantoor, Sloterbeekstraat, Venlo. uitstekend loon waarderingspremie vrije dienstkleding 5-daagse werkweek toeslagen voor overwerk Op de jongste kringvergadering van de L.L.T.B. kring Venray kwam het nieuwe rapport over concentratie, investeringen en be heer der afdelingen ter discussie. Voordat drs. Coenemans dit rap port echter aan de orde kon stellen, bracht secretaris Nabben een uitvoerig jaarverslag. Uit dit jaarverslag bleek o.a. dat in de kringvergaderingen van het afgelopen jaar verschillende belang rijke punten aan de orde zijn geko men. Ir. de Mulder van Landbouwbe lang besprak de op te richten voor lichtingsdienst voor varkensfokkerij en mesterij. Ondervoorzitter Jochems besprak de landbouwpolitiek op lange ter mijn, waarbij vooral, aandacht werd besteed aan het schaarser en duur der worden van de arbeid in de landbouw, de grote overschotten, de moeilijkheden ten gevolge van de vrije zaterdag en de verdeling der veredelingsprodukten. De nieuwe wet vervreemding landbouwgronden kwam in discussie. Prijsdifferentiatie in de verschil lende afdelingen is het zoveelste dis cussiepunt geweest op de kringver gadering. Ook de landelijk voorzit ter, de heer Mertens, is komen spre ken over de landbouwpolitiek. In eigen kring heeft men zich ver der beraden over de aanstelling van een voorlichter, de spaarregeling voor magazijnpersoneel de kringstu die dag en de te verlenen subsidies. CONCENTRATIE Het tweede punt dat op deze kring vergadering aan de orde kwam was het raport concentratie dat drs. Coe nemans nader toelichtte. Een aantal plaatselijke afdelingen zoals bv. in deze kring Geysteren is te klein, geworden om op een economische verantwoorde wijze te kunnen wer ken. Daarnaast is de uitbreidingsdrang: in verschillende afdelingen van dien aard dat hier en daar investeringen gedaan worden, die gecoördineerd meer effect zouden afwerpen. Dit is aanleiding geweest om een rap port over deze kwestie op te stel len, waarbij het doeltreffend beleid in de afdelingen voor de toekomst wordt vastgelegd. Uit een gehouden enquête blijkt dat lang niet in alle afdelingen de standsorganisatorische aktiviteiten en het economisch beheer dusdanig zijn, dat men tevreden mag zijn. In te kleine afdelingen is dat ook praktisch niet bereikbaar omdat hier niet genoeg „vakmensen" voor kun nen worden aangetrokken. Wat de economische aktiviteiten betreft hangt veelal van de kwaliteit van de zaakvoerder, wiens kennis en kunde ook behoorlijk gesalarieerd moet worden. Dat kan een te kleine afdeling onmogelijk. Het rapport komt tot de conclu sie, dat in de provincie Limburg 44 afdelingen voor concentratie in aan merking komen, waarvan 27 direct. Hieronder valt wat betreft de kring Venray de afdeling Geysteren. Daarnaast is een onderzoek inge steld naar de meng- en maalkosten. Men is hierbij op grond van bereke ningen tot de conclusie gekomen dat afdeling met een mengvoederomzet beneden 7000 ton per jaar in het al gemeen niet meer tot de aanschaf van menginstallaties moeten over gaan, of verouderde apparatuur door nieuwe vervangen. Er wordt zelfs geadviseerd om bij een dergelijke omzet eens nauwgezet te bestuderen of men nog wel door zal gaan met mengen, zelfs al zijn de bestaande installaties nog goed. INVESTERINGEN Een der conclusies van dit rapport dat overigens in deze kring alle steun kreeg, ondervond nog al eni ge kritiek. Dat was namelijk de kon- klusie dat bouwplannen en investe ringen door het hoofdbestuur van de LLTB moeten worden goedgekeurd. Drs. Coenemans stelde dat zulks 'n uitvloeisel was van dit rapport dat beoogt te komen tot een zo juist mo gelijke en economische opzet van de verschillende afdelingen. Maar de vergadering vond dit toch wel een zeer grote aantasting van de auto nomie der afdelingen. Er is over de ze kwestie lang en breed gediscus sieerd, waarbij drs. Coenemans uit eindelijk de vergadering wist te overtuigen van het nut van deze be paling, die voor goed geleide afde lingen beslist geen gevolgen zal heb ben, maar het hoofdbestuur in an dere gevallen toch de mogelijkheid tot ingrijpen geeft. Rest ons nog te melden dat alle afdelingen aanwezig waren en dat de vergadering in een zeer geani meerde stemming verliep. STICHTING RECREATIEOORD De Stichting Recreatieoord Vlak water heeft in zijn jongste verga dering de uitbreiding van de cam ping besproken. Plannen worden ge realiseerd om een 2 ha. groot ter rein, achter het Ambonezenwoon- oord Vlakwater bij de reeds be staande camping te betrekken. Op dit terrein is ruimschoots plaats voor een 200 tenten en caravans. De Ned. Kampeerraad staat vol komen achter deze plannen. Aanleg van waterleiding, riolering en elec- triciteit wordt overwogen. Men is hiertoe gekomen omdat overal uit den lande aanvragen voor deze ge zinscamping binnenkomen. Men verwacht in 1963 het aantal gasten te verdubbelen. In 1962 wa ren 1500 gasten met 8000 overnach tingen. In 1961 waren er 500 gasten met 2100 overnachtingen. De speeltuin is inmiddels uitge breid met speelmateriaal voor de allerkleinsten. Het merendeel der bezoekers wa ren Nederlanders en Duitsers, daar naast staan echter ook Canadezen, Engelsen en Belgen in het gasten boek. Het is plan is ook om voor de kampbeheerder een nieuwe woning nabij de campings te bouwen. BEZOEKT a.s. zaterdag en zondag in Zaal Wilhelmina, Schoolstr.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 9