c S S THOMASSEN A A V A L O F F E Boeken zijn uw beste vrienden Wij brengen een uitstekende collectie POCKETS ROMANS NASLAGWERKEN WOORDENBOEKEN HOBBYBOEKEN JEUGD- en KINDERBOEKEN STUDIEBOEKEN EEN MINUUT Gepensioneerd Vrouwengilde Tracteertu eens! maak nu uw pakjes en japonnen uit onze enorme collectie „vastelaoves- stoffen". Werkelijks iets ongekends. Mallots wit, rood, blauw, alle maten. Boerekielen vanaf f 4.95 Prisma's, Zwarte Beertjes, Meulenhoff, Elsevier. voor elk wat wils. van de Kleine Sesam Medische en Geschiedenis Encyclopedie tot de 5delige nieuwste Winkler Prins. waarin U alles vindt over uw lief hebberij. van een spannende cowboy tot Pietje Puk. voor elke richting van onderwijs. VOOR IEDERE BEURS EEN KEURCOLLECTIE We hoorden en zagen daar weer enkele goede buuts, zoals die van Jan Gerrits in zijn creatie van Han- drie; Jan Ruyten als de badmeester; terwijl ook de jongeren (Michiels en Basten) voor de eerste keer beslist meevielen, al zullen ze nog wat moeten „schaven". De twee wasvrouwen hadden heel plezierig kunnen zijn, indien ze wat meer zorg aan de tekst hadden be steed. Daar was nu weinig aan ge daan, minder dan aan defabricatie van wasgoed De liedjes bleven ondanks alle goede bedoelingen beneden de maat en zo zal Venray-kom het dit jaar zonder eigen vastelaovesliedje moe ten doen. Spijtig, maar er is nu eenmaal niets aan te doen. De iontdekking van deze avond waren zeker de EUUS, twee dames die op zeer prettige en beschaafde manier de Venrayse politiek bezon gen en daarnaast Vorst Karei tot tranen toe bewogen door zijn loop baan als Vorst te bezingen. Een verrassing die insloeg Misschien dat hun goed voorbeeld andere zangsterren kan aantrekken. De Hofkapel kreeg ditmaal assis tentie van een Rock and Roll-bandje dat niet onverdienstelijk de Ven rayse vastelaovesliedjes in twist- uitvoering bracht. Dat was ternauwernood achter de rug of het Vorstenhal kreeg de be nen van de vloer. Een zeer gezel lige dansavond voor onze gehuwden, die de smaak te pakken hebben voor dit bal en voor de jongeren 'n voorbeeld zijn op het gebied van verkleden. Men kon daar inderdaad prach tige costuums bewonderen. Nu maar afwachten of de stemming en de verkleding a.s. zondag op het Prin senbal even goed zal zijn. Traditie getrouw moet dat zeker VOORBEREIDING Maar nu de pret en jool even aan de kant. Want er is nog een hoop op te knappen. Zondag houdt de op tochtkommissie voor de laatste keer zitting in Hotel De Zwaan. Iedereen die aan de optocht meedoet, moet zich daar even melden in verband met de opstelling. Dus zowel de groepen, de wagens als de eenlingen geven zich dan op. En dat men een flinke opgave verwacht, nu ver schillende mensen door vorstverlet e.d. meer tijd hebben, behoeven we zeker niet meer te vertellen. Daad werkelijk meedoen aan de vastel- aovesoptocht is van enorm belang voor onze vastelaovesviering. En verenigingen, maar ook enkelingen hebben hierbij elk voor zich een taak. De vastelaoveskrant komt a.s. woensdag uit, wind en weder die nende. Zorg dat je er bij bent, want het hele programma is daarin te vinden en dan zal men zien, dat de boerebrulleft heel anders wordt ge organiseerd dan anders. Een reden te meer om mee te doen, waarbij we vooral denken aan alle mogelijke verenigingen, die hierin zo lekker onder elkaar eens prettig vastel- aovend kunnen vieren. Maar hier over leest U meer in de vastelaoves krant Deze laatste week 1 aan de slag, waarbij de Piëlhaas dit jaar extra rekent op de gevelversiering, die heel het dorp een ander aanzien moet geven. Ga daar ook een dezer dagen eens aan beginnen Wat is nu één minuut? „Niets", meent de filosoof gelaten. „Zestig seconden!" antwoordt de statisticus. En om te bewijzen, dat een enkele minuut helemaal niet zo onbelang rijk is stelden zij op hun reken- lineaal die kleine tijdeenheid in, die in het dagelijks leven van de door sneemens geen bijzondere rol schijnt te spelen. Beiden wilden nauwkeuri ger weten, wat twee en een half miljard mensen op aarde in een en kele minuut beleven en doen. Terwijl de secondewijzer zestig maal voorwaarts tikt, vallen er niet minder dan 6000 meteoren op onze aarde en in dezelfde periode legt de aarde op haar baan rond de zon 1750 kilometer door het heelal af. In de atmosfeer ontladen zich ongeveer 38 onweersbuien en de wolken laten 400 kub. mtr. water op de continen ten neervallen. Bovendien stromen door de rivie ren der aarde in één minuut circa 35.000 ton zoetwater en slik in zee. Elke minuut sterven er op aarde 100 mensen, terwijl er in dezelfde spanne tijds 114 baby's geboren worden, waarbij maar liefst twaalf tweelingen. Elke minuut bestijgen 34 jonge paartjes de trappen van het gemeentehuis, terwijl er drie gaan scheiden. Men kan zich haast niet voorstel len hoeveel rekenwerk de statistici hebben moeten verzetten alvorens zij erachter waren, dat op aarde el ke minuut 280.000 telefoongesprek ken gevoerd worden, dat even eens elke minuut zes miljoen si garetten in rook opgaan en 110.000 kranten gekocht worden. Ondanks deze bezigheden vinden de mensen altijd nog eglegenheid in zestig se conden 29.000 hectoliter van de meest verschillende dranken tot zich te nemen en 4.000 ton vast voedsel te verorberen. Bovendien werken de mensen ook nog en derhalve wordt er per minuut nog 3000 ton steen kool gedolven, 700 ton ijzer en staal geproduceerd en niet minder dan 4600 paar schoenen vervaardigd Voor de autoliefhebbers stelden statistici bovendien nog vast, dat in alle continenten per minuut 68 nieu we auto's de fabrieken verlaten. Dit zijn enkele cijfers, om duide lijk te maken, dat het er alleen op aankomt, hoe men een minuut be kijkt. Misschien zou het interessant zijn ook nog te vernemen hoe vaak binnen 60 seconden ergens op de wereld een meisje tot haar wachten de verloofde of een vrouw tot haar ongeduldige echtgenoot zegt: „Di- rekt schat! In een minuutje ben ik klaar!" Bij de dienst Openbare Werken in een van onze grote steden werd de chef van de loonadministratie ge pensioneerd. Zulks was voor de funktionaris aanleiding in het per soneelsorgaan van de dienst het volgende bericht van overdracht te plaatsen: Ondergetekende bericht hierbij zijn geachte cliëntèle, dat hij zijn zaak in salarissen, lonen, toeslagen, merit rating, emolumenten, continutoela- £en, huurcompensatie, klimgeld, ta riefionen, overwerk, huwelijkstoela gen, kraamgeld, kindertoeslag, pen sioenen, inkoop pensioenen, zieken geld, ongevalsgeld, verlofgeld, va kantiegeld, reiskostenvergoeding, rij wielstallingsvergoeding, pensionkos tenvergoeding, verhuiskosten, stu diekosten, vergoeding diploma EHBO, fietsengeld, gereedschapsgeld busgeld, laarzengeld, I.Z.A., spaar geld, gratificaties, ideeënbus, als mede aangelegenheden betreffende de ziektewet, ziekenfondsbesluit, de W. en W.-wet, de kinderbijslagwet, de invaliditeitswet, de A.O.W., A.W.W., de loonbelasting het steun fonds, de personeelsvereniging, bondscontributies, kolengeld en Kon. Wilhelminafonds, heeft overgedaan aan zijn opvolger. Hij dankt allen voor het in hem gestelde vertrouwen en beveelt zijn opvolger in welwillendheid aan. Maandag a.s. zal in Hotel Kemps wederom een bijeenkomst gehouden worden van het Vrouwengilde afde ling Venray. Hier zal Mevr. Ir. de Boer een lezing houden over de ver vaardiging van glas, terwijl een tweetal filmen over dit onderwerp van de bekende cineast Bert Haan stra vertoond zullen worden. Als u glundere gezichten wilt'zien, tracteer üw gezift dan eens op een extra fijne kop Douwe Egberts Koffie, het fijnste van de plantages. Uitgezochte melanges worden op een speciale wijze gebrand, waardoor de fijne geur en pittige 6maak volledig tot hun recht komen Door de grote vraag is Douwe Egberts Koffie altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. Eijne Dessert Rood Merk De koffie voor fijnproevers^ De kwalltetekoffie werkelijk iets bijzonders. b/J Uitstek, Pak Pak van 250 g 1.80 van 250 g 1.4$ - i uanden f ILU.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 7