kou gevat? Kerkelijke Diensten VASTEL AOVEND #1 RIAENS-ROYERS j k Basketball M.H.C. VENRAY V.C.ROOY GYMNASTIEK ZWEMMEN HANDBOOG Int. Motocross St. Anthonis van 17 tot en met 23 febr. m s PAROCHIEKERK VENRAY Priester der week: Kap. Heymans Zondag: 6.30 Willem Jenneskens; 7.30 Antoon Creemers (Langeweg); 8.30 Helena Hanraets; 9.30 Hoogmis voor de Parochie; 11 uur Maria Ron gen-van Kessel; 6 uur Th. Pouwels. Maandag: 7.30 Antoon van Osch; 8.15 Hans Nooten; 8.15 Jacq. van Opbergen; 9 uur Chr. Gossens; 9 u. Helena Hanraets. Dinsdag: 7.30 overleden familie Beerkens-Nor en Poels-Strijbosch; 8.15 Jan Vollenberg; 8.15 Elis. Jans sen-van Diepen; 9 uur Th. Droessen, beide echtgen. en kinderen 1 h.; 9 u. Gertr. Gerrits; 7.30 Christelijke moe ders bijeenkomst. Woensdag: 7.30 Gerrit Janssen; 8.15 Mevr. Reijnders-Seijkens (Lief dewerk van O.L. Vrouw v. Lourdes); 9 uur Theodora Jacoba Poels en Ma thijs Smits 1 h.; 9 uur Arnold Ver- straeten. Donderdag: 7.30 Deken Hanraets; 8.15 J. Coenen; 8.15 José Kremer- Vullings; 9 uur Oscar van de Loo 1 h.; 9 uur Jeanette Tillemans-Jans sen. Vrijdag: 7.30 Jan Swinkels en Ja coba Michels; 8.15 zekere intentie R. 9 uur plechtig huwelijk Willems- v. d. Voort; 8.15 Elisabeth Jansscn- van Diepen. Zaterdag: 7.30 overleden familie Vullings-Janssen; 8.15 Ferdinand v. Els en Antoinette Willems; 8.15 C. Lagerberg, echtgen. en wederzijdse ouders 1 h.'; 9 uur plechtig huwelijk van Lierop-Smits; 9 uur August van Bergen. Biechtgelegenheid van 5.30-7.30 u. Om 7 uur lof. Biechtgelegenheid voor schoolkin deren zaterdag 16 febr. 3e klas meis jes; zaterdag 23 februari 3e klassen van de jongensscholen. A.s zondag kollekte voor 't Groot seminarie-priesteropleiding voor 't bisdom. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rektor Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: Sexagesima. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoog mis om 10.15. Kollekte (2 in 1) voor kerk en Groot-Seminarie. 7 uur Lof met overweging. Maandag: Mis van zondag Sexa gesima. Dinsdag: Mis van Sexagesima. 7.30 Lof ter ere van St. Antonius met gebeden. Woensdag: Mis van Sexagesima. Donderdag: H. Margarita van Cor- tona, Maagd. Vrijdag: Primaatschap van St. Petrus, H. Mis van 18 januari. 8." gez. jgt. voor Maria Weys-Peeters en Elisabeth Weys-van Ooi; 7.30 Lof met gebeden. Zaterdag: H. Petrus Damianus, bisschop en belijder. 8.30 Gezinsmis. Van 38 gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen. Verloofden-kursus Maandag 4 maart a.s. begint de kursus voor verloofden in San Da- miano, 's avonds om 19.30. Deze kur sus omvat 6 avonden (tot en met de maandag in de Goede Week). Kos ten 5,voor één persoon; 7,50 voor een verloofd paar. Men kan zich opgeven aan het klooster. Het is het gemakkelijkste als u daar te gelijkertijd de onkosten voldoet. Het kan maar gebeurd zijn! We bevelen deze kursus aan als heel erg leer zaam en nuttig. Kursus 18-jarigen Maandagavond om 8.15 uur is er kursus voor 18-jarigen. Misintenties Zondag: 6.30 Herman van Ass; 7.45 Antoon Cremers; 9 uur Hendri- ca v. d. Beuken-Peters, buurt; 10.15 Catharina Müller-Ehren, als zeswe- kendienst; 11.45 Mevr. Schim v. d. Loeff-Dijkman, buurt. Maandag: 7 uur ter ere van St. Antonius; 7.45 Eerw. Zuster Jean van Rens; 8.30 overl. ouders Louis Wijnhoven-Custers. Dinsdag: 7 uur overl. fam. Ver- stegen-Moorrees; 7.45 Pater Casimi- rus en ouders; 8.30 Piet Hermans (Veltum). Woensdag: 7 uur Constans Rojer; 7.45 Hendrina Boogaars-Baken; 8.30 Jeanette Esser. Donderdag: 7 uur ter ere van de H. Geest; 7.45 overl. broer; 8.30 Ca tharina Müller-Ehren (buurt). Vrijdag: 7 uur overleden ouders Tonen-Vermeulen; 7.45 Pater Vale- rianus en ouders; 8.30 gezongen jaar- dienst. Zaterdag: 7 uur overl. fam. Am- brosius; 7.45 Antoinette Rammel- man-Elsevier; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Acolythen Zondag: 6.30 C. Evers, J. Meesters, M. v. Rooy en H. Janssen; 7.45 B. Peters, H. Bosch, A. Derks en H v. Gend; 9 uur G. Philipsen, G. Ver schuren, J. Philipsen en G. v.d. Berg. 11.45 J. Naus, K. Jeuken, J. Jeuken en J. Rongen. Vrij: J. Evers. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Sexagesima. Bijzondere kollekte voor het Groot Seminarie (2 in 1). 7 uur Parochiemis; 8.30 ze kere intentie; 10 uur Hoogmis tot zekere intentie (K.); 3 uur Lof. Maandag: 7.30 Anna van Gerven. Dinsdag: 7.30 Wilhelmina Reijn ders-Coenen. Woensdag: 7.30 Jean Camps. Donderdag: 7.30 Martinus Jacobs, echtgenote en dochter; 8 uur avond mis voor de levende en overleden leden van de boerenbond. Vrijdag: 7.30 overleden fam. Wol- ters-Jeurissen. Zaterdag: 7.30 gezongen rnaand- dienst Peter Joh. Pouwels en Johan na Minten. Biechten van 6-7 uur. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Sexagesima. Leesmissen: 6.30, 7.30; Kindermis 8.30; Parochie hoogmis om 10 uur; 3 uur Rozen krans en lof t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Tevens Roe pingenzondag met kollekte voor het Groot-Seminarie; 2e kollekte Bis dom. Maandag: 7.30 maanddienst Anto- nitta Swinkels. Dinsdag: 7.30 jaardienst Anna Maria Hagens en Pater Ophey. Woensdag: 7.30 Stichting Willem Michels. Donderdag: 7.30 Stichting Joannes Verstegen en Joanna Cleophas. Vrijdag: 7.30 Stichting Z.E. Heer kastoor Schram. Zaterdag: 7.30 Hoogmis tot inten tie van de veeverzekering St. Bri- gitta. Zaterdagavond biechthoren 57 uur. A.s. zondag 40 urengebed Na de H. Mis van 6.30 uitstelling. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Sexagesima, Roepingen dag. 7 uur H. Communie; 7.30 lees- mis voor Henricus Cox; 10 u. Hoog mis voor de Parochie. Kollekte voor het Groot Seminarie, zeer aanbevo len; 3 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 7.30 gezongen jaardienst voor Antonetta Philipsen-Jacobs. Dinsdag: 7.30 5e zeswekendienst v. Lamberdina Friesen-Friesen. Woensdag: 7.30 gezongen jaar dienst voor Aldegonda van Kuyck- Knippenberg. Donderdag: 7.30 gezongen H. Mis voor overleden familie Willemsen Martens. Vrijdag: 7.30 gezongen H. Mis voor overleden fam Roelofs-Keysers. Zaterdag: 7.30 gezongen H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand tot int. van hen die offerden. Biechtgelegenheid: 5.307 uur; om 7 uur lof en rozenhoedje. Kerkpoets: Mia Swinkels en Riky Gooren. Misdienaars: groep I, 1. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: Sexagesima. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Theodo- rus van Cuijck en beide echtgeno ten; 9.15 Hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor pastoor Voster- mans; 3 uur lof. Vandaag is de eer ste kollekte voor het Groot-Semina rie in Roermond. Maandag: 7.30 gezongen dienst v. d. vrouw van Peter Mathijs Lucas- sen; 8 uur leesmis voor overledenen (gesticht). Dinsdag: 7.30 gestichte leesmis v. overledenen (kindermis voor de meisjes); 8 u. gestichte leesmis voor Anna Maria van Rens. Woensdag: 7.30 gestichte leesmis voor overledenen; 8 uur geen H. Mis, 10 uur huwelijksmis voor het bruids paar Smits-Janssen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Heesen (kindermis voor de jongens); 8 uur gestichte leesmis v. overledenen. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Petronella Litjens; 8 uur lees mis voor overleden ouders. Zaterdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter .Gerard Willemsen, echt genote en zoon Simon en Emmanuel Bernard Loonen en Anna Maria Peeters; 8 uur gestichte leesmis ter ere van O.L. Vrouw. Van 4—5 en van 6.307 uur biechtgelegenheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Miep Martens en Id- je Vervuurt. Acolythen: 6.45 M. Kusters en P. Litjens; 8 uur J. van Vegchel en L. Weijs; 9.15 J. van Ooi, H. Claessens, G. Cornelissen en G. Martens; 10.30 J. Jenniskens en N. Pijpers. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Sexagesima, Roepingen zondag. 6.30 leesmis voor Thomas Michels; 8.10 leesmis voor Maria Verhoeven en overleden familie; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor de overl. familie Philipsen-Wilmsen; 2 uur lof. Kollekte voor het Groot Seminarie. Maandag: 7.30 gezongen jaargang voor Willem Michels; zijaltaar lees mis voor Hendrikus Michels en Ger- truda Friezen. Dinsdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Wilmsen, Petronella Lit jens en hun zoon Simon; zijaltaar leesmis voor de overleden familie v. d. Pas-Custers. Woensdag: 730 gezongen jaargang voor Theo van de Ven; zijaltaar: weekdienst voor Peter Johannes v. d. Sterren. Donderdag: 7.30 gezongen ziele- dienst voor de overleden familie Janssen-Philipsen; zijaltaar leesmis voor Lucia Coppens-v. d. Broek. Vrijdag: 7.30 weekdienst voor An na Hellegers-Cremers; zijaltaar lees mis voor Anna Janssen-Smeets. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overleden ouders Weyers; zijaltaar: maanddienst voor Peter Johannes v. d. Sterren. Gelegenheid om te biech ten van 67 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Sexagesima, Roepingen zondag. 6.30 Communieuitreiken; 7 u. Leesmis t.i.v. fam. Bouten-van Veg chel; 8.15 Leesmis voor Peter Ver rijdt; 10 uur Hoogmis voor bijzon dere intentie. Onder de H. Missen speciale kollekte voor het Groot Se minarie; 6 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 6.45 Leesmis voor over leden fam. van Enckevort; 7.30 ge sticht jaargetijde voor Willem Claessen en overl. fam. Dinsdag: 2e van de 9 dinsdagen ter ere van de H. Antonius; 6.45 Leesmis voor overleden fam. Kes- sels-Claes; 7.30 gezongen H. Mis ter ere van de H. Antonius tot int. van hen die daarvoor bijdragen. Woensdag: 6.45 gestichte leesmis voor Christiaan Klaassen en Jaco- mina Kusters; 7.30 Hoogmis voor de parochie. Donderdag: 6.45 gest. leesmis voor Gerardus Gerrits-Arts en Mart. Arts-Jeuken; 7.30 gez. H. Mis voor Jacobus v. d. Heuvel. Vrijdag: 7.30 voor overl. fam. Gel lings-Jilesen; 9 uur Hoogmis van dankzegging voor zilveren echtpaar Madou-Klaassen. Zaterdag: 7.30 gest. jaargetijde v. Joannes van Osch en Joanna Arts; 9.30 Huwelijksmis voor bruidspaar Hegger-N oyen. De leden van de Mariacongregatie worden verzocht de huwelijksmis bij te wonen. 4 uur biechten voor de kinderen van het 5e en 6e schooljaar, daarna voor anderen tot 6 uur; 7 uur Ma- rialof. A.s. zondag maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Sexagesima, Roepingen dag. 7.30 vroegmis tot int. van de fam. Muijsers-Vullings; 10 uur hoog mis voor de zielerust van overlede nen; 2.30 lof. Door de week H. Mis om 7.30 uur. Maandag: tot int. van fam. De- rikx-Willems. Dinsdag: tot int. van fam. Jans- sen-Timmermans. Woensdag: tot int. van fam. Na- buurs-v. d. Broek. Donderdag: v. d. overl. fam. Bloe men. Vrijdag: v. d. overl. fam. Loenen- Cruijsen. Zaterdag: tot int. van de familie Arts-Berents; 19.30 Lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na het Lof. Zondag: Roepingen-zondag met kollekte voor het Groot-Seminarie. RECTORAAT HEIDE Zondag: Sexagesima, Roepingen dag, gewijd aan de bevordering van priester- en kloosterroepingen. Eer ste kollekte voor het Groot Semina rie. Zeer aanbevolen! 7.30 H. Mis voor Peter Johannes Willems en Hendrica Janssen. 10 uur Hoogmis voor Lambertus Pouwels. Acolythen: M. Ewals en J. Claes. Lof te 3 uur. Misdienaars van de week: Willy Claes en Piet Rongen. Maandag: 7.30 H. Mis voor de overl. moeder Maria Litjens-Swin- kels. Dinsdag: 7.30 H. Mis tot bijz. int. Woensdag: 7.30 H. Mis voor overl. vader Engelbertus Nellen. Donderdag: 7.30 H. Mis voor een overleden vriend. Vrijdag: 7.30 tot zekere intentie. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Leo v. Meijel v.w. zijn vrienden; 7 uur ge legenheid om te biechten en om 7.30 Lof. De klassen 1 en 2 leren van de katechismus les 10. Klas 3 heeft geen vragen. Klas 4 de vragen 471 en 472. Klas 5 de vragen 471, 472, 478. Klas 6 de vragen 471, 472, 478 en 480. RECTORAAT VEULEN Zondag: Sexagesima, Roepingen dag. 7 uur gelegenheid tot commu niceren; 7.30 leesmis overleden fam. van Meyel-Poels; 10 uur hoogmis v. d. bekende intenties. De 2e kollekte is voor 't onderhoud van ons Groot Seminarie in Roermond; 2 30 mid dagoefening. Maandag: leesmis overl. ouders Reint j es-Lemmen. Dinsdag: gez. jgt. voor zaliger Leo v. d. Goor. Woensdag: leesmis voor zaliger Harry Vergeldt; 10 uur plechtige huwelijkssluiting van het bruidspaar Jenneskens-Wilms, waarna de H. Mis tot intentie van het bruidspaar wordt opgedragen. Donderdag: leesmis voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van een gezin. Vrijdag: leesmis voor overleden familie Bovee-Broekmans. Zaterdag: leesmis voor zaliger Ge rard Smits; 9.30 plechtige huwe lijkssluiting van het bruidspaar Arts-Spreeuwenberg. 7- uur Avond oefening ter ere van O.L. Vrouw. Acolythen voor a.s. zondag- Ger rit eRintjes, Ben Burgers en Piet. Cox. Kerkpoetsen: Els Slangen en Zus van Meyel. De maandkollekte van verleden zondag bracht de mooie som op van 136,63. Aan allen hartelijk dank. RECTORAAT SMAKT Zondag: Sexagesima. 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8.30 jaardienst voor Christina Koenen; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. v. d. Pasch v. d. Homberg. Kapel: om 8.30 H. Mis voor de schooljeugd. Maandag: 6.30 voor een zieke: 7.30 gez. jaardienst voor Rektor Cremers. Dinsdag: 6.30 voor de gelovige zie len; 7.30 voor Pastoor Asselberghs. Woendsag: 6e van de 9 woensda gen t.e.v. St. Jozef. 6.30 gelezen H. Mis; 7.30 gezongen H. Mis t.e.v. St. Jozef, voor zegen in gezin. Donderdag: 6.30 ter ere van het H. Sacrament; 7.30 uit dankbaarheid. Vrijdag: 6.30 voor de vrede; 7.30 voor Joh. Hub. v. d. Winkel. Zaterdag: 6.30 voor Mart. Bonants en echtgenote; 7.30 ter ere van O.L. Vrouw. Van 55.30 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. BIC heeft de moeilijke uitwedstrijd tegen EBBC 4 gewonnen. En als 'n overwinning óóit aan het werk van één man kan worden toegeschreven, dan heeft Ton Kleine Schaars, de linksachter van BIC, deze wedstrijd gewonnen. Toen in de eerste helft BIC langzaam maar zeker naar een 126 achterstand gespeeld werd, groeide Ton Kleine Schaars naar 'n voor hem ongekend grootse vorm Hij trok bij een wanhopige uitval van BIC mee naar voren, kreeg de bal toegespeeld, schoot van ver in én raak: 12-8. Binnen een minuut bracht hij met weer twee van die prachtige afstandsschoten BIC op gelijke voet met EBBC en 2 minuten later zélfs op een 12-14 voorsprong. De Venrayse spelers wisten nu dat het ging en toen de 2e helft begon, kwam BIC zo geladen aan start, dat, toen dit BIC het beginoffensief inzette, de bom zowel letterlijk als figuurlijk barstte, midden in de EBBC-veste en er slechts enkele splintertjes van overliet. Weer in de le minuut, kreeg Klei ne Schaars de bal toegespeeld en weer was het raak (16-12). Razend snelle break-outs volgden, klap na klap werd EBBC toegebracht, de vijandelijke veste wankelde, pro beerde bij een achterstand van 26-12 nog even terug te komen (26-16), maar toen Kleine Schaars wéér de bal kreeg toegespeeld, zakten ze als een kaartenhuis in elkaar (28-16). De bres was geslagen, de overwinning was een haast zeker feit. BIC storm de door, maar langzaam zakte nu het tempo. EBBC begon bovendien harder te spelen en het regende dan ook persoonlijke fouten in het Bra bantse kamp. BIC voerde met de regelmaat van een klok de score op tot 43-22. De twee laatste minuten wist EBBC met wanthoopsschoten nog wat punten te vergaren, maar dat kon BIC ook en met een overwinning van 48-28 kon de Venrayse ploeg de reis te rug beginnen. Voor BIC scoorden: Ton Kleine Schaars 12, 6; Schouten 0, 15; Jetten 2, 7; Schellekens 0, 4 en Pothof 0, 2. BIC leidt nu, mede dank zij een reglementaire 200 overwinning op Tantalus 2, dat niet op kwam dagen, met 14 punten uit 7 wedstrijden. Op de tweede plaats staat Badjings (Den Bosch), eveneens 7 wedstrijden ge speeld en 12 punten. P O R T H U 1 S VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 Vorige week kwam voor hockey end Nederland de mededeling dat !t resterende deel van de competitie zal worden opgeschort tot het ko mende najaar. Ongetwijfeld heeft 't Bondsbestuur voor deze maatregel zeer gegronde redenen. Vooral in verband met de zomersporten, waar van vooral cricket en tennis door tal van hockeyers beoefend wor den, dacht men tot opschorting te moeten overgaan. In 't volgende nummer van Sport- akt zullen wij dieper op deze zaak ingaan, mede omdat dan de gevol gen beter overzien kunnen worden. Leden van onze vereniging die kaarten wensen te bestellen voor 't Carnavalsbal van de Blerickse Hockeyclub kunnen zich tot en met donderdag 21 februari opgeven bij Th. Houba, Overloonseweg 4. MHCV EN DE BOERENBRUILOFT In verband met de aanstaande Carnavalsviering heeft het bestuur gemeend de Carnavalsvereniging zo véél mogelijk te steunen om 't Ven rayse Vastelaovesfeest zo goed mo gelijk te laten slagen. Buiten de vanzelfsprekende medewerking aan de optocht op maandag worden al le leden verzocht zoveel mogelijk aan de Boerenbruiloft mee te doen. Andere camavalsplaatsen mogen roemen over dit grote gebeuren op de laatste dag van de Vastelaovend. Ook Venray heeft dit evenement in zijn programma opgenomen. Als Venrayse vereniging wil MHCV alle moeite doen om dit feest te laten slagen. Het is eenieder bekend dat de hockeyclub in intieme kring een enorme gezelligheid kan teweeg brengen. Door ons nu volledig te scharen achter de organisatie van de Boerenbruiloft menen wij dat wij de Carnavalsvereniging 'n goede dienst bewijzen. Talrijke MHCV'ers trek ken dus mee in de Boerenbruiloft. Niemand ontbreekt op dit festijn. Het derde herenzestal van V.C. Rooy speelde zaterdag een thuiswed strijd tegen Hovoc 3. De Horstena ren dragen de rode lantaarn in de 3e klasse, maar V.C. Rooy 3 had de grootste moeite om de Hovoc-man- nen er onder te houden. In de le set werd het een 15-7 zege voor de Venrayse volleyballers. De 2e set was enorm slecht, vooral V.C. Rooy 3 kon beslist beter, toch nog een 15-13 setzege. In de 3e set ging het weer, want met 15-6 werd Hovoc 3 geklopt. Eindstand 30. Het 2e herenteam speelde óók thuis en wel tegen V.C.T. uit Te- gelen. Zo goed als het verleden week tegen Tupos ging ,zo slecht ging het tegen VCT. Zonder enthousiasme en vechtlust speelde V.C. Rooy 2, een wedstrijd die men het beste zo snel mogelijk kan vergeten. Voor de heren van het 2e zestal lijkt ons dit niet van toepassing. De VCT-heren wonnen deze wedstrijd verdiend met 13. Programma: Dames 16 febr.: V.C. Rooy 1 UVS 1, aanvang 19.15 uur. Heren: 16 febr.: V.C. Rooy 3 Hovoc 2, aanvang 20 uur; VCM 1 V.C Rooy 1, aanvang 19.40 uur. ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS In verband met het optreden van The Blue Diamonds in zaal Wilhel mina te Venray op zaterdag 16 fe bruari, wordt onze reeds eerder aan gekondigde jaarvergadering uitge steld. Deze is thans vastgesteld op zaterdag 2 maart a.s. Binnenkort zullen we overgaan tot het oprichten van een kleuter groep voor jongens. Enige tijd ge leden zijn we gestart met een kleu tergroep voor meisjes, gezien het succes en de grote deelname werd bovenvermeld besluit genomen. Zo spoedig mogelijk zullen wij U in dit blad nader inlichten omtrent deel name. Op 24 maart zal een van onze le den deelnemen aan de halve finale jeugdkamp Heren. Deze wedstrijd is nationaal en is uitgeschreven dooi de N.K.G.B. Dit is de eerste maal na de oorlog dat het voor ons mogelijk was om een afgevaardigde te laten deelnemen, de eisen die hieraan ge steld worden, zijn zeer hoog. ZWEMCLUB SPIO Het vorige week uitgestelde diplo ma zwemmen gaat a.s. zondag door. Degene, die als examen-opgave „ge kleed zwemmen" hebben moeten zorgen voor extra hemd, broek, blouse en schoenen. Vastelaoves-zondag is er geen zwemmen. Denk aan onze deelname aan de optocht op carnavals-maan dag. Inlichtingen en opgave bij mej. Leenders, Stationsweg 45. Nog steeds zijn er leden die hun nieuwe lidmaatschapskaarten niet hebben afgehaald. Gelieve dit als nog ten spoedigste te doen. DAMESZWEMCLUB HZPC Bij het overzicht over 1962 sprin gen vooral een tweetal hoogtepun ten naar voren en wel: het 500e lid. Met Kerstmis 1962 werd het 500e lid ingeschreven. De naam van dit lid wordt door het bestuur nog ge heim gehouden tot de jaarvergade ring. Dan zal de naam bekend ge maakt worden en zal dit lid gehul digd worden. Kimbria in Maastricht is nu in Limburg nog de enigste vereniging die meer leden telt dan de dames- zwemclub HZPC, de enigste dames zwemvereniging in onze provincie. Het 2e hoogtepunt was de zwem- kampioenschappen Junioren in 1962 die een enorm succes waren. Dinsdag 12 februari werd de eind- wedstrijd gehouden van de .winter- kompetitie. Ondanks het minder gunstige weer was de opkomst zeer goed. Er werden 6 maal 25 pijlen geschoten en de prijzen werden toe gekend volgens het hoogste gemid delde boven het gemiddelde van de Districtsconcoursen in 1962. De uitslag was als volgt: 1. St. Anna 3 7,16; 2 St. Jozef 1 6,52; 3. St. Anna 1 6,17; 4 Rare Schutters 1 5,04; 5 Rare Schutters 2 4,01; 6 St. Anna 2 3,97; 7 Willem Tell 1 1,81; 8 Batavieren 1 1,47; 9 Diana 2 0,56, allen boven gemiddel de van "Districtsconcours. 10. St. Oda 1 0,87; 11 St. Hubertus 1 1,35; 12 Diana 1 2,54; 13 St. Oda 2 3,76; 14 Willem Teil 2 8,09; 15 Dia na 3 9,03; 16 St. Hubertus 2 11,00; 17 St. Joris 1 11,42; 18 Batavieren 2 19,94; 19 St. Sebastiaan 1 19,98, allen beneden gemiddelde van Districts concours. Hoogste schutter over 6 wedstrij den: J. Wijnhoven, St. Anna, 1318 punten in 150 pijlen. Personele pry zen: 1. H. Volleberg St. Anna 88 pnt.; 2 P. Weijs, St. Joris, 3x10; 3 J. Wijn hoven St. Anna 4x9; 4 W. v. d. Laar, St. Oda, 6x8; 5 H. Philipsen, Willem Teil 5x7; 6 C. Vermeulen, St. Anna, 4x6; 7 W. Drabbels, Rare Schutters, 3x5; 8 W. Kessels, St. Oda, 3x4; 9. W. Smits, St. Jozef. 1x3; 10 P. Vol lenberg, St. Anna, 2x2; 11 J. Custers Wülem Teil ixl; 12 H. Achten, Wil lem Teil 24 punten (geheime prijs); 13 A. Beurskens, Rare Schutters 33 punten (geheime prijs); 14 W. Vol lenberg St. Anna 85 punten; 15 M. Jacobs, St. Anna3xl0; 16 A. Cox, Willem Teil 4x9; 17 H. v. d. Ven, Willem Teil 6x8; 18 G. van Kuijck, Batavieren 3x7; 19 P. Jacobs, St. An na 4x6; 20 Th. Lucassen, Diana, 3x5; 21 A. Verstegen, St. Jozef 2x4; 22 M. Vollenberg, St. Anna 1x3; 23 Th. Smits, St. Jozef 2x2; 24 J. Gommans, Willem Teil 59 pnt., geheime prijs; 25 G. Kroon, St. Oda l.x.x, geheime prijs; 26 L Claessens, St. Anna, 67 pnt.; 27 Th. Rutten, St. Anna, 77 pnt. Zoals reeds jaren het geval is, zal ook dit jaar weer de eerste ontmoe ting tussen de „sterren" van de MotoCross plaatsvinden te St. An thonis. Reeds maanden wordt door de organisatoren ijverig gewerkt, cm de vele Cross-liefhebbers, welke jaarlijks in zo grote^getale naar het Peeldorp komen, 'n werkelijk groot se motorsportmiddag te verzekeren. Ook dit jaar weer zal niets wor den nagelaten, onj de internationaal gevestigde naam' van St. Anthonis hoog te houden. Reeds in het najaar van 1962 werden in Zwitserland bij gelegenheid van de „Prix des Na tions" de beste Zweden en Engelsen gekontrakteerd. De bevestiging van deze Zweden en Engelsen zijn reeds in het bezit van de organisatoren en uit honderden verzoeken uit alle landen van Europa om aan deze be faamde Cross te mogen deelnemen wordt een selectie gedaan. Welke grote bekendheid St. Anthonis in de loop der jaren heeft gekregen, blijkt uit de vele aanvragen om inlichtin gen door buitenlandse sportbladen. Het Engelse blad Motor Cycle News heeft nu reeds in een artikel aandacht gewijd aan deze „first big cóntinental meeting". De grote vraag is natuurlijk, of de super- Zweden ook in 1963 nog in staat zul len zijn hun wil op te leggen aan de Engelsen, Belgen en Nederlanders. De Engelsen zijn van plan ten koste van alles de Zweedse suprematie te doorbreken. Op 17 maart zal te St. Anthonis deze eerste Engelse aanval worden gelanceerd door 5 Britse Toprenners. Elk rechtgeaard moto-cross liefheb ber zal hiervan getuige willen zijn. IJs en sneeuw zijn nu niet be paald geschikt om in de vastelaoves- stemming te komen, maar toch zijn we nog maar 'n week van dit jaar lijkse festijn af. Op verschillende kerkdorpen zijn de nieuwe prin sen al verschenen, in andere komen ze zondag voor het voetlicht. In Ven ray zelf is Prins Paul I als zoveelste in de rij van Venrayse prinsen uit geroepen. Dat gebeurde dan op Cirkus Mök, de zitting die j.l. zaterdag weer veel mensen naar zaal Wilhelmina trok.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 6