50.000 GULDEN OPSCHUIVEN MAMMOETWET Inenting S.V.V. NIEUWS Mej. M. F. de Gier HONDSDOLHEID Burgerlijke Stand Gerardus Hub.Tostermans geen spreekuur V MINDER TREINEN In verband met het voorrang ver lenen aan het kolentransport zullen ook het komende week-end enkele dienst-beperkingen bij de Nederl. Spoorwegen worden doorgevoerd. De volgende treinen zullen niet rijden Zaterdag 16 februari Richting Venlo vertrek Venray 7.03 9.03 11.03 13.03 16.03 19.03 Richt. Nijmegen vertrek Venray 8 36 10.36 12.36 14.36 17.36 20.36 Zondag 27 februari Richting Venlo vertrek Venray 11.03 15.03 Richt. Nijmegen vertrek Venray 9.36 12.36 HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Ned. Herv. Kerk te Blitterswijek begint op zondag 17 februari om 10.30 uur. Voorgan ger is Dhr. v. d. Heyden. legen diphierie, kinkhoest en ielanus Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat gelegenheid bestaat, om de kinderen die vóór een januari 1962 geboren zijn, kosteloos te doen in enten tegen diphterie, kinkhoest en tetanus, en wel: In Venray-KOM, op dinsdag 19 fe bruari 1963 om 2.00 uur nam. in het Groene Kruisgebouw aan de Merse- loseweg. In de kerkdorpen VEULEN, YS- SELSTEYN, HEIDE, MERSELO en VREDEPEEL: op woensdag 20 februari 1963, om 2 uur nam. in café van Gassel te Veulen; om 2.20 uur nam. in het gemeenschapshuis te Ysselsteyn; om 2.40 uur nam. in de lagere school te Heide; om 3 uur nam. in het jeugd huis te Merselo. In de kerkdorpen LEUNEN, CAS TENRAY, OIRLO, OOSTRUM, op woensdag 27 febr. 1963: om 2 uur nam. in de kleuterschool te Leunen; om 2.20 uur nam. in het patronaat te Castenray; om 2.40 uur nam. in de kleuterschool te Oirio; om 3 uur nam. in de kleuterschool te Oostrum. Wij vertrouwen er op, dat alle ouders, wier kinderen niet of niet volledig zijn geënt tegen deze ge vaarlijke kinderziekten, van de ge boden gelegenheid gebruik maken. Wij vestigen er de aandacht op, dat voor deze entingen geen per soonlijke oproepen worden gezon den. Kleuters die twee jaar geleden volledig zijn geënt tegen D.K.T., kunnen nu de eerste herhalings injectie ontvangen. Kinderen gebo ren in 1959 krijgen een persoonlijke oproep. Men wordt verzocht op tijd aan wezig te zijn en de oranje inen tingsboekjes mede te brengen. Tevens wordt gelegenheid gegeven zulks voor de kinderen geboren in het TWEEDET HALFJAAR 1961, om op bovengenoemde data, plaatsen en uren de inenting tegen poliomyelitis (kinderverlamming) te ontvangen. Hiervoor wordt een persoonlijke op roep verzonden. Venray, 11 februari 1963. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, sekretaris. AGENDA CENTRALE KAB VENRAY Zaterdag 16 februari 19.00 uur in zaal W. Manders jaar- en feestver- gadering Transport. Maandag 18 febr. 20 uur zaal Man ders werkvergadering, spreker Dr. Thewissen. Maandag 18 febr. 20 uur zaal A. v. d. Laar, Merseloseweg jaarverga dering van de werknemers in In dustriële Bedrijven, St. Willibrordus. Maandag 20 uur in de Levens> school Pioniersbijeenkomst KAJ. Woensdag 20 uur in De Burggraaf vergadering KAV met voorlichting van de Zwarte Kat produkten. Woensdag 20 febr. van 19 tot 20 uur bij J. Ponjee, Beekweg 16, zal bondsbestuurder Oosterbaan zitting houden. Hier kunnen alle bouwvak kers met hun klachten terecht. Donderdag 21 febr. 19.30 uur in zaal W. Manders, jaarvergadering KABO. ONGELUKKEN Maandag slipte de eerste Zuid- Oosterbus, die via de Maasdorpen naar Venlo rijdt. Het gevaarte be landde in een sloot langs de Sta tionsweg en liep daarbij nogal enige schade op. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Trouwens maandag was het toch al raak. Bij het vliegveld De Peel botste een militaire wagen tegen 'n personenwagen. Hier waren behalve materiële schade ook persoonlijke ongelukken te noteren. Twee van de drie inzittenden moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Tussen Ysselsteyn en het Veulen vond ook een botsing plaats, hier alleen met materiële schade. NIEUWE PRINS TE MERSELO Op het Prinsenbal van de Carna valsclub De Zagewetters te Merselo werd voor het jaar 1963 als Prins gekozen: Prins Jo I (Jo Eyssen) en als Nar Math. Arts. De Prins werd vol enthousiasme door de zagewetters ontvangen. STUWEN OP MAAS WEER IN BEDRIJF Alle stuwen op de Maas in Lim burg die op 11 januari wegens vorst waren gestreken zijn thans weer in bedrijf. Door de lage waterstand vooral boven Roermond is er even wel nog geen scheepvaartverkeer. De rivier moet eerst op een onge veer normaal peil komen, hetgeen per stuwpand zal geschieden. De meeste pontveren boven Roermond blijven dan ook nog buiten bedrijf. Daarbij is ook het grootste pontveer van Limburg, dat tussen Wessem en Maasbracht, waar overdag nog wel wielrijders en voetgangers per roei boot worden overgezet. Het pontveer tussen Lottum en Arcen is donder dagmiddag echter in de vaart ge bracht. VROUW OVERREDEN EN GEDOOD Op de gemeentelijke vuilnisstort plaats te Asenray (bij Roermond)" is kort voor het middaguur de 65-ja- rige wed. B. Cox uit Roermond ver ongelukt. De vrouw, die voedselres- ten zocht voor haar varkens, kwam onder een achteruitrijdende auto, die zij niet of te laat opmerkte. Zij was op slag dood. W.J.P. SCHOLS OVERGEPLAATST NAAR NIJMEGEN De Inspecteur van het Lager On derwijs te Roosendaal, de heer W. J. P. Schols is met ingang van 1 april a.s. overgeplaatst van Roosendaal naar Nijmegen. De heer Schols is geboortig van Venray en volgt drs. J. G. L. Akker mans op die per 1 mei 1962 in funk- tie is getreden als Hoofdinspecteur van het Lager Onderwijs. WONINGMISERE IN GENNEP Terwijl in Gennep zo goed als in het hele land een enorme woning nood heerst, presteert men het in het Niersstadje een 12-tal nieuwe woningen, welke reeds ongeveer twee maanden geleden kant en klaar waren, leeg te moeten laten staan. Deze woningen, welke gelegen zijn achter de Blokhut aan de Pi- cardieweg, zijn keurig geverfd, de muren zijn fraai behangen en alles staat erin wat erin thuis hoort. Maar de bewoners, voor wie deze bestemd zijn, moeten nog wachten vooraleer ze er in kunnen trekken. Er man keert iets anders aan. Men heeft nl. verzuimd tijdig waterleiding, elek trisch licht en gasaansluiting te ma ken, zodat men verstoken is van de ze kostbare elementen. Men meent dat het nog wel een paar dagen zal aanlopen vooraleer dat kan gebeu- x-en, want de vorst zit zó diep in de grond dat men er niet toe komt graafwerkzaamheden te verrichten. Van gemeentewege zegt men na tuurlijk dat men de vorst niet heeft zien aankomen en dat men zo gauw mogelijk zal beginnen met de nodige grond wex-kzaamhed en, maar men kan toch ook moeilijk de schuld ge ven aan de bewoners van de wonin gen^ die er al zo vroeg mee klaar waren! INGEZONDEN In Uw blad van 8 dezer heeft U, geachte redaktie, een voorstel gepo neerd om de nog ontbrekende halve ton voor het zwembad bijeen te krij gen. op twee dingen Ik wil daarbij wijzen: A. U stelt: voor een dubeltje kan men niet op de eerste rang zitten en de subsidiegevende overheidS' instanties vragen dus, dat ook het Venrayse publiek 'n bepaald be paald bedrag bijeen zal arengen om dit project van een miljoen mogelijk te maken. Men mag er over twisten of dit juist is of niet, feit is, dat een bedrag van 50.000 tot 60.000 op tafel moet worden gebracht wil het zwem badplan verwezenlijkt worden. Het woordje „dus" in bovenstaand betoog, is voor mij onbegrijpelijk. Het gaat hier om een zwembad dat in het kader van de sti-eekontwik- keling en in het bijzonder ten dien ste van de rekreatie en de bevorde ring van de volksgezondheid hier wordt gebouwd. Dit gebeurt echter niet voor Venray alleen, maar voor de gehele sti-eek, bv. ook voor de mensen van Overloon en die kanten. Waarom moet Venray dan alleen bepaald percentage opbrengen waarom kan zulks bv. niet in de entreeprijzen verwerkt worden? B. U stelt verder voor om deze 50.000 bijeen te brengen via een soort (al dan niet vrijwillige) baatbelasitng. Afgezien van het feit dat het on billijk is Venray te laten opdraaien voor iets waar een hele streek beduidend groter dan Venray zelf belang bij heeft, vraag ik me af, hoe een en ander georganiseerd moet worden. Daarbij mag men immers niet vergeten, dat deze halve ton slechts een onderdeel is van het ge hele recreatieplan, dat in uitvoering moet komen. En dat liefst binnen een tijdsbestek van een jaar of drie. Daarnaast moet het particuliere initiatief ook nog een bedrag weer om dezelfde reden bijeen brengen voor de schouwburg, die ook al weer een grotere dan ge meentelijke betekenis zal hebben. Waar komt men uiteindelijk terecht en wat zal uiteindelijk door de Ven rayse mensen voor al deze dingen in 'n tijdsbestek van e enjaar of moeten worden bijeengebracht. Samenvattend wil ik zeggen dat m.i. a. een dergelijke aanslag onbillijk is b. als ze toch uitgevoerd moet wor den, oninbaar gaat worden, om dat er nog zo vele plannen liggen. M. T. Antwoord Redaktie: Wie in een ontwikkelingskern ligt als Venray heeft vele dingen voor op ander gemeenten, die niet zo ge lukkig zijn. Men kan hier een Mid den Peelweg en een Beekweg aan leggen, industrieterreinen gereed maken en industrie aantrekken op gemakkelijke condities. Men krijgt extraatjes voor verbetering van de Nu de „mammoet" van min. Cals deze week met gunstig gevolg voor het laatst ook door de Eerste Ka mer heeft gedaverd en de eind streep van de jarenlange debatten in en buiten het parlement vooi-lopig is gehaald, mag het enorme belang van deze „nieuwe regeling voor het voortgezet onderwijs" zeker wel in enkele woorden in het licht worden gesteld. Voor het onderwijs in ons land is nu een statige zuil tussen de reeds bestaande gevoegd, zodat enkele monumentale wetten alles is gei'egeld: vanaf het kleuter- tot en met het wetenschappelijk onderwijs toe. Voor een zeer groot deel is dat alles het werk, waaraan minister Cals de leiding gaf. We willen nu niet meer op de ve le onderdelen van de nieuwe wet afzonderlijk wijzen die overigens pas straks kunnen gaan werken, wanneer een uitvoeiing oveigangs- recht tot stand is gekomen omdat beschouwingen daarover al tijdens de debatten van de Tweede Kamer ten overvloede daar-toe aanleiding gaven. Maar we zouden nog wel en kele hoofdzaken uit 't complex wil len lichten, die de nieuwe regeling als het ware schragen. Men kan in het bijzonder verheugd zijn, dat die nu ook in de Eerste Kamer zulk 'n gunstige meerderheid hebben ge vonden. 'n Gewichtig onderdeel is zeker de „brugklas", die straks voor tal van leerlingen bij het voortgezet onder wijs het portaal zal zijn, waardoor ze op veel plezieriger wijze deze sek- tor van hun opleiding kunnen bin nentreden. Het oude systeem van de toelatingsexamens zal komen te ver vallen en er kan dus voor velen 'n gelukkig einde komen aan het ver schijnsel, dat zij al in het begin van hun voortgezet onderwijs stranden. De selektiemogelijkheden worden ook groter en beter: er zijn zoals bekend beter gedifferentieerde onderwijsrichtingen te kiezen en de leerlingen kunnen tezamen met de ouders en leerkrachten nauwkeuri ger bezien „wat er in zit". De leer stof is voor gymnasia, athenea, ly cea, havo- en mavo-scholen gelijk; pas na het gemeenschappelijke eer ste leei-jaar gaan de brugklasleerlin gen in de voor iedereen individueel als beste bepaalde richting. Minister Cals heeft deze „scharnier" in zijn wetsvoorstel terecht steeds fel ver dedigd. Bijzonder verheugend is voorts ook de wijze, waarop de „pacificatie", de gelijke rechten voor bijzonder openbaa.r onderwijs, werd doorge trokken. De bewindsman had daar toe zijn „planprocedure" ontworpen. Een vast scholenplan, dat het oude „automatisme" voor scholenstichting afschaft. Daarmee komt een einde aan de nu nog bestaande normen, die vaak onvoldoende te exploiteren scholen tot stand brachten. Inmid dels zoekt de commissie-de Roos nog naar enkele verbeteringen op dit punt, die eventueel in aanvullende regelingen zullen worden vastgelegd, Een eerste voorstel kwam vorige week al bij de Tweede Kamer bin-r n en. Ons sterk beperkend, zouden we vooi*ts nog willen wijzen op het in het leven ï-oepen van een eigen in- spektie voor het bijzonder onderwijs, dat de minister niet geheel zonder moeite uit het strijdgevoel van de debatten heeft weten te slepen. Be paald is terecht, dat er waar no dig een nauwe onderlinge samen werking van de onderscheidene in stanties op dit terrein moet worden onderhouden. Er is echter voldoende ruimte voor eigen initiatieven. Om duidelijk ergens een begin te kunnen maken met de al zo lang be pleite vakantiespreiding heeft de Tweede Kamer bij amendement de minister van Onderwijs ook be voegdheden gegeven op dat punt re gelingen te scheppen. Het betreft geen hoofd-pilaar van de nieuwe re geling, maar de overheid kan met die bevoegdheid toch stellig in lief belang van het onderwijs tot nut tige bepalingen komen, al zal men deze nieuwe loot in de onderwijs-, wetgeving voorlopig nog wel als 'n zekere „reserve achter de hand" moeten beschouwen. Alles bijeen heeft bet besluit van de Eerste Kamer deze week tot gro te voldoening gestemd, woorden van dank aan alle wei'kers voor de tot standkoming er van en een felicita tie voor het onderwijs in ons land waard zgn. infra-structuur en men kan in dit kader dingen tot stand brengen waar anders geen enkele schijn van kans voor is. Het zwembad is daarvan wel een duidelijk voorbeeld. De overheid in zijn algemeenheid geeft hier even een miljoen belastinggelden cadeau, maar vraagt van de ander kant van de mensen zelf ook iets. Men kan dat niet juist vinden, maar anderzijds is het slechts een fractie wat anders ter tafel moest worden gebracht. Nu kan men in derdaad stellen dat dat iets dan maar verrekend moet worden met de entreebewijzen voor dit bad, maar men kan ook een bepaald be drag ineens vragen om de exploita tie en dus de entreeprijs zo laag mogelijk te houden. Men heeft om verschillende rede nen het eerste gekozen. Om dit nu maar direct onbillijk te noemen, is wel sterk. Het is zo gemakkelijk maar alles aan de over heid over te laten, van de aanleg van wegen, het bouwen van wonin gen, de aanleg van een recreatie oord tot de stichting van 'n schouw burg toe. Men laat zich leven i.p.v. zelf te leven. Of de lasten met al die plannen niet te hoog gaan worden is kwestie nummer twee. Gezien echter het feit dat men ja ren moet „vechten" om bepaalde planen verwezenlijkt te krijgen, ge loven wij beslist niet de komende 5 jaren een opeenstapeling van plannen-in-uitvoering te krijgen met daarbij als gevolg een opeenstape ling van Venrayse bijdragen. Wat punt B betreft, we hebben ons eerlijk niet de illusie gemaakt met het voorstel voor een vrijwilli ge baatbelasting de kwestie te heb ben opgelost. Maar we hebben er gens het idee dat ieder mens in Ven ray bereid is zeker voor 't zwem bad een bepaald bedrag neer te tellen. Dat is voor ieder op zich geen groot bedrag, maar tesamen genoeg om die halve ton bijeen te bi'engen. Als men dit gaat doen met fancy- fairs, loterijen, zwembad-weken enJ of feesten, dan is het nog heel wat kleiner deel van het publiek dat uit eindelijk het gelag moet betalen. Het is misschien jammer dat de oude hand- en spandiensten verdwe nen zijn. In een moderner uitvoering en op een ander basis gestoeld bracht zij ieder jaar een 24.000,- schoon op. Die zouden voor deze doeleinden prachtig bruikbaar zijn Wat echter het „bijeenhalen der gelden" betreft geven wij onze me ning graag voor betere plannen. In de jaarvergadering van de KAB is gesproken over de opschui ving van goedkopere naar duurdere woningen. Praktisch de gehele woningbouw, die men van gemeentewege of van de woningbouw is gerealiseeerd, be staat uit woningwetwoningen. Wo ningwetwoningen, die' men feitelijk kan splitsen in 2 groepen, namelijk die welke gebouwd zijn tot I960 (Desselke, Deken Thielenstraat, Lan- geweg, Kempweg, ronde de Hense- niusschool en de Prinsessestraten in Oost) en de groep die nadien ge bouwd is. Op een kleine uitzondering na bv. het oude Desselke is de op pervlakte en inhoud van deze wo ningen praktisch gelijk. De huren echter verschillen. Want-de giroep die tot 1960 gebouwd is, kost per week gemiddeld 14,terwijl de latere woningen 17,per week aan huur vragen De woningtoe wij zing die we voor de komende drie jaren verwachten kunnen zal ook niet veel gi-otere in houd te zien geven, maar waar schijnlijk wel hogere huren. Wie nu gelooft dat mensen, die thans in een woningwetwoning zitten van 14,- zullen verhuizen naar een woning wetwoning van 17,verwacht toch wel wat teveel, zelfs indien de gemeente nog een soort subsidie zou geven voor de verhuiskosten. Voor een enkel geval gaat dat mis- wel op, die toevallig in een wat kleinere woning zit, maar over het algemeen blijft ieder zitten waar hij zit Wie meent dat- de nieuwe Hor- bach-woningen hierin enig soulaas zullen geven, zal waarschijnlijk ook teleurgesteld worden, daar zij naar verhouding niet veel meer inhoud geven. Wij voor ons geloven dus dat de toestand zal blijven bestaan in ons Venray, dat mensen met een salaris van meer dan 10.000,per jaar rus tig blijven wonen in de goedkopere woningwetwoning. En dat 't weinig zin heeft te geloven dat zij plaats zullen maken door verhuizing naar een duurdere, maar niet grotei*e gro tere woning, om mensen, die veel minder verdienen een kans te geven op een goedkopere woning. Dat kan men misschien niet so ciaal voelend noemen, maar ergens heeft men deze mensen eerst geleerd met minder wooncomfort tevreden te zijn, heeft men veelal hun plan nen om te komen tot eigenbouw op alle mogelijke manier gedwarsboomd en tenslotte stelt men hen weer voor precies dezelfde keuze als 5-6-7 ja ren geleden, ze kunnen alleen naar een der nieuwere woningwetwonin gen, of (wil men een wat deftiger naam, omdat die dan wat meer aangekleed is) naar een Horbach woning. De metselaar met zijn 5000, per jaar blijft wonen naast de be drijfsleider met 12000,salaris en geen gemeentelijke subsidie die daar wat aan veranderen zal. Veranderen kan men dat alleen door nu ook eens de kans te schep pen een wat grotere en wat meer wooncomfort biedende woning te la ten bouwen of de mensen een kans te geven, die zelf willen bouwen. Men leert nu de mensen met ho gere salarissen tevreden te zijn met een woningwetwoning en klaagt dan later dat deze mensen niet bereid zijn een groter percentage van hun salaris te besteden aan woongenot. Maar men vertelt hen er niet bij, waar ze dat hoger woongenot, die meer ruimte ,dan wel krijgen kun nen. Opschuiven heeft alleen zin, als er een voldoende verschil is in grote en ligging van de huizen. Dan eerst zal men bereid zijn om te gaan ver- huizen, om een groter deel van het inkomen te besteden aan de woning. Nu is dit - op een kleine uitzon dering na - niet het geval. Het be klemtoont alleen dat we met onze woningpolitiek scheef zitten. Potentiële eigenbouwers maken we dat onmogelijk, grote verschillen in woningen zijn niet toegestaan Het is jammer dat men nog steeds op dit stramien voortborduurt waar in het verleden al zo dikwijls ge klaagd is. ONBILLIJK. De keerzijde van deze. medaille willen we U toch ook tonen. Woningwetwoningen zijn onder bepaalde voorwaarden te koop. Daar komt wel een hele papieren romp slomp bij en de taxaties laten nog lang op zich wachten, maar uitein delijk is er de mogelijkheid, mits men aan bepaalde voorwaarden vol doet. Nu is het al eens een enkele keer voorgekomen dat iemand, die een jaar of zes, zeven geleden een wo ningwetwoning toegewezen heeft gekregen, intussen zonadig zijn po sitie heeft verbeterd meestal door eigen studie en eigen flinkheid - dat zijn salaris dusdanig is gestegen dat hij nu op zijn aanvrage tot aankoop het Ministerieel bescheid krijgt: Man je verdient veel te veel om een woningwetwoning te kunnen kopen, je mag er feitelijk zelfs niet in wonen Dat is dan de beloning voor 'n ke rel, die zijn positie dusdanig heeft verbeterd dat hij boven een bepaald bedrag komt. De woning blijft on verkocht en de man blijft zitten waar hij zit en dezelfde minister geeft iedere week 2,50 huurtoeslag cadeau. We leven in. een rare, rare bouw wereld. NA-INENTING TEGEN Degenen, die op 5, 6 of 7 februari 1963 niet in de gelegenheid waren hun honden (evt. katten) tegen hondsdolheid te doen inenten, kun nen zich wenden ter gemeentesecre tarie, afdeling II. Binnen enige weken zal de mo gelijkheid worden opgesteld op een nader bekend te maken plaats tijdstip die honden (evt. katten) ter enting aan te bieden. Opgave van reeds geënte honden, waarvoor tegen vertoon van het door de dierenarts afgegeven en- tingsbewijs, het bewijs, als bedoeld in de Hondsdolheidsbeschikking II kan worden afgegeven, is evenetns gewenst, opdat de houders of ver zorgers in het bezit kunnen worden gesteld van het benodigde (kostelo ze) bewijs en de penning. ZORGENKIND VENRAY Vrijdagavond heeft voor de t.v. weer een uitzending plaats uitgaan de van de katholieke oudervereni ging voor het zorgenkind. Dit is de vijfde in een reeks van zes „om bij het Nedei'landse volk meer bekend heid te geven en belangstelling te wekken voor het geestelijk en/of lichamelijk gestoorde kind. Gelijk tijdig worden er akties ondernomen om gelden bijeen te brengen om meer voor het misdeelde kind te kunnen doen. Ook de afdeling Ven ray wil 't komende jaar voor zijn eigen zorgenkinderen komen tot een eigen consultatiebureau en een eigen vakantiekamp. Dit kost veel geld. Daarom zullen komende weken door de leden en enkele vrijwilligers donateursgelden ingezameld worden. Zij komen ook bij U en alle inwo ners van Venray. U krijgt voor uw gift geen dona- teui-skaart of iets dergelijks die recht geeft op een feestavond of uit stapje. Een kwitantie is het enige bewijs voor uw goed daad. Weet U wat een gehandicapt kind is en welke zorgen dat het meebrengt: Geeft dan ook met milde hand. Zoals we uit diverse dagbladen vernamen, kan komende week weer gepoold worden. De poolformulieren krijgen de deelnemers thuisgestuurd. De inlevering hiervan kan geschie den op de bekende plaatsen en tij den. in de week van 7 t.m. 13 febr. 1963 GEBOREN: Wijnhoven Eduard en Wijnhoven Anita, Landweertweg 30 Smits, Petronella, Albionstraat 44 Jacobs Hubertus, Maasheseweg 68a Bo- nants,Helena, Grote Markt 4 Bloemen, Johannes, Vredeweg 8 Versteegen, Catharina, Vlakwater- weg 20 Peters, Gerardus, Molen weg 12 Romme, Johannes, Put- tenweg 6 van den Bekerom, Ma ria, Esdoomstraat 8 Koch, Yvon ne, Langeweg 58. OVERLEDEN: vqn der Velde, Johannes, ?3 jr., kloosterbroeder te Venray. Versleijen, Joseph, echtgen. van Joosten, Maria, 66 jr., smid te Ven ray. Peeters, Johannes, echtgen. van Hermans, Maria, 73 jr., te Venray. ONDERTROUWD: van der Lee, Petrus J., 31 jr. z.b. te Nijmegen, Graafseweg 348 en Phi- lipsen, Petronella, 28 jr., onderwijze res te Venray, St. Jozef laan 32. GETROUWD: Dura, Franciscus J., 20 jr., arbei der wegenbouw te Bergen L. en Strijbosch, Margaretha 17 jr., ar beidster wasserij te Venray. Pouwels, Leonardus, 24 jr., land bouwer te Venray en van de Pas, Jacoba, 23 jr., te Venray. Philipsen, Peter, 27 jr., opperman te Horst en Wilmsen, Johanna, 27 jr. te Venray. i GESLAAGD Aan de Universiteit te Groningen slaagde voor het doctoraal II tand heelkunde de heer H. Peters, Deputé Petersstraat uit Oirlo. Ben Boons Mieke Peeters •s hopen elkander het H. Sacra ment van het Huwelijk toe te dienen op zaterdag 16 febr. om 10 uur in de parochie kerk van de H. Lambertus te Eindhoven-Gestel. Eindhoven, Lassusstraat 7 Venray, Min. Ch. Ruysstr. 2 Dagadres Laagstraat 322 Eindhoven Toekomstig adres Lassusstraat 7, Eindhoven Mia Lemmen Pierre van Zwamen geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk op dinsdag 19 februari half 10 in de parochiekerk van de H. Theobaldus en de H. An- tonius te Overloon, Overloon, Theobaldusweg 22 Venray, Past. Ruttenstraatlö Dagadres café v. d. Laar Siebers, Merseloseweg 36 Receptie 22 uur. Toekomstig adres Past. Ruttenstraat 15 Voor de vele bewijzen van deelneming bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onze inniggeliefde heer broer, behuwd-heerbroer en heeroom de Zeereerw. Heer oud-Pastoor van Leunen, onze hartelijke dank. ty G. Beijnsberger- Vostermans M. Beijnsberger C. Vostermans H. Vostermans] A. Vostermans- Op het Broek Heythuvsen, febr. 1963 Dankbetuiging. Door deze betuigen wij onze hartelijke dank aan buren, vrienden en bekenden, voor de belangstelling en deelne ming ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden 7-van onze lieve moeder Mechtilda Petronella Theodora van den Berg T- weduwe van Joh. Martinus van Rijt Speciaal dank aan heren geestelijken en heren doktoren, zusters van het Groene Kruis en Begrafenisverzek. »DELA" te Eindhoven. Verder dank aan de heer J. J. M. Nooijen voor de keurige verzorging. Familie van Rijt Op vrijdag 22 februari namiddags Oogarts in het St. Elisabethziekenhuis te Venray. Reeds gemaakte afspraken voor 's morgens GAAN GE WOON DOOR. GEVRAAGD flinke hulp in dekeuken voor de Carnavalsdagen. Hotel de Zwaan, Venray

Peel en Maas | 1963 | | pagina 2