Sein Kerkelijke Diensten kou gevat? M.H.C.VENRAY V.C.R00Y HAKDB00G DUIVENSPORT Gembi koekm ZWEMMEN «Molenwiekers» Politierechter van 10 tot en met 16 febr. ■L Mk s p o r t h u i s R1AENS-ROYERS Waarom nog ld houdt u meer ow u besteedt voote PAROCHIEKERK VENRAY II PAROCHIEKERK OOSTRUM Priester der week: Kapl. Bors Bevrijdingsweg 16 - Tel. 1510 Zondag: Septuagesima. 6.30 Lam- oZndag: Septuagesima. 6.30 Lam- 7.30 Grad Geurts en Wilhelmina Linders-van Herpen; 8.30 voor de parochie; 9.30 Hoogmis 50-jarig be staan van de R.K. Middenstand Ven- ray; 6 uur overl. fam. Geurts-Ver stegen. 11.30 Congregatie voor de jongeren op Jerusalem. 4 uur H. Familie. Maandag: 7.30 Ant. van Osch; 8.15 overl. fam. Oudenhoven-Rutten; 8.15 Jacq. van Opbergen; 9 uur J. G. Poels, zuster Johanna, broer Ge- rardus, ouders, broers en zusters 1 h.; 9 uur Jeanette Tillemans. Dinsdag: 7.30 Antoon Poels en echtgen.; 8.15 Antoon Laurensse; 8.15 overleden familie Hanssen- Boots; 9 uur Johanna Grutters en H. v. d. Wildenberg en kinderen 1 h. 9 uur Jacq. van Opbergen. Woensdag: 7.30 Antoon Verschuu- ren; 8.15 Frans Aerts; 8.15 overle den fam. Janssen-Claessen en Har ry Janssen; 9 uur Dr. Bloemen. Donderdag: 7.30 Deken Hanraets; 8.15 A. Sikes; 8.15 Th. Pouwels; 9 u. Leonard van Dijk en echtgenote Jo hanna Jenneskens 1 h. Vrijdag: 7.30 overl. fam. v.d. Laar- Siebers; 8.15 J. Coenen; 8.15 zekere intentie R.; 9 uur Jacq. van Opber gen (Carnavalsvereniging). Zaterdag: 7.30 Piet Baeten; 8.15 Ferdinand van Els en Antoinetta Will ems; 8.15 Martina Reijnders- Seijkens (buurt); 9 uur Arnold Ver- straeten; 9 uur jaargetijde Andreas Wismans-Gooren. Biechtgelegenheid van 5.307.30. Om 7 uur Lof. Biechtgelegenheid v. d. 4e klas van Dr. Poelsschool. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: Septuagesima. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoog mis om 10.15. Kollekte (2 in 1) voor kerk en Gezinszorg. 7 uur Lof met overweging. Maandag: Verschijning van Maria in Lourdes. 8.15 kursus 18-jarigen. Dinsdag: De Zeven Stichters der Servieten. 7.30 Lof met gebeden tot Antonius en overweging. Woensdag: Z. Joannes, martelaar. 8.30 gezongen jaargetijde Jan Jen neskens. Donderdag: H. Coleta, maagd. Vrijdag: Mis van zondag. Septua gesima. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: Votief-mis van Maria. 8.30 Gezinsmis. Van 3—8 gelegen heid om het Sacrament der biecht te ontvangen. Verloofden-kursus In de Vasten wordt de verloofden- kursus gehouden voor hen die van plan zijn binnen afzienbare tijd te trouwen. Nadere berichten volgen. De kursus wordt gegeven op maan dagavond. Eerste H. Communie Zondag 12 mei, 4e zondag na Pa sen, zullen de kinderen hun eerste Communie doen. Dus niet op Hemel vaartsdag, wat Pater Rektor te goe de trouw dwalende hier en daar heeft gezegd. Twee weken daarvóór wordt de ouderavond gehouden, dus op zondag 28 april. Hernieuwing Doopbeloften Zondag 14 juli is de dag waarop de jeugd, die de school verlaat, hun doopbeloften gaat hernieuwen. Misintenties Zondag: 6.30 Noud van Lin en Herman Clabbers; 7.45 Hendrina Franssen-van Gerven; 9 uur Willem Jenniskens als jaargetijde; 10.15 overleden fam. W. van den Munck- hof-Goumans; 11.45 Mevr. Schim v. d. Loeff-Dijkman (buurt). Maandag: 7 uur Gerard Berkens; 7.45 Geen intenties; 8.30 Theodorus Pouwels en Johanna Friezen en overleden fam. Dinsdag: 7 uur Gerard Berkens; 7.45 geen intentie; 8.30 Catharina Müller-Ehren (buurt). Woensdag: 7 en 7.45 geen inten tie; 8.30 gezongen H. Mis Jan Jen neskens. Donderdag: 7 en 7.45 geen inten tie; 8.30 Matheys Lit j ens en Johan na Willems. Vrijdag: 7 uur overleden ouders Tonen-Vermeulen; 7.45 en 8.30 geen intenties. Zaterdag: 7 uur geen intentie; 7.45 overleden fam. Siebers-Hof mans; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Acolvthen 6.30 J. Meesters, M. van Roov, H. Janssen en B. Peters; 7.45 H. Bosch, A. Derks, H. van Gend en G. Philip- sen; 9 uur G. Verschuren, J. Phi- lipsen, G. v. d. Berg en J. Naus; 11.45 K. Jeuken, J. Jeuken, J. Rongen en J. Evers. Vrij: C. Evers. Zondag: Septuagesima. 7 u. Paro- chiemis; 8.30 Hoogmis, maanddienst Maria Thielen-Rutten; 10 uur over leden fam. Verbeek-Volleberg; 3 uur lof. Maandag: 7.30 gestichte gezongen jaardienst fam. van Heijster. Dinsdag: 7.30 H. Mis tot dankzeg ging (A.); 10 uur plechtige huwe lijksmis bruidspaar Verbeek-Volle berg. Woensdag: 7.30 gezongen maand dienst Jean Camps. Donderdag: 7.30 overleden familie Janssen-Cox. Vrijdag: Missievrijdag. 7.30 gest. jaardienst fam. van Heijster. Zaterdag: 7.30 gezongen maand dienst Joh. Rutten-Cremers. Biech ten van 67 uur. A.s. zondag bijzondere kollekte voor het Groot Seminarie. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: Septuagesima. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de pa rochie, 9.15 hoogmis tot intentie v. d. fam. Coppers-de Rijk; 10.30 lees mis voor pastoor Vostermans; 3 uur kruisweg en lof. Vandaag maand - kollekte voor de kerk. Opbrengst vorige keer 193,Na de H. Mis sen verering van de relikwie van de H. Apollonia. Maandag: 7.30 leesmis voor Johan na Janssen-v. d. Berg en overleden kinderen; 8 uur leesmis voor Martin Croijmans. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan na Loonen-Cruijsen, kindermis voor de meisjes; 8 uur leesmis voor Peter Johannes Litjens en Hendrina Jans sen. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Willem en Theodoor van Opbergen; 8 uur leesmis voor Hen- ricus Bomm echtgenote en Johanna Beclet. Donderdag: 7.30 leesmis voor Wil helmina Philipsen-Custers, kinder mis voor de jongens; 8 uur leesmis voor Gertruda van Rens-Litjens en Eerw. Zusters Jeanne. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Martinus Peeters, beide echt genote en overleden familie; 8 uur leesmis voor Theodoor Bouten. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus -Heesen; 8 uur leesmis voor de overleden familie Loenen-Lemmen. Van 45 en van 6.307 uur biecht gelegenheid. Daarna lof. A.s. zondag is de eerste kollekte voor het Groot Seminarie. Kerkpoetsen: Nelly Willems (Briens- hoek) en Mientje Jenniskens. Acolythen: 6.45 J. van Ooi en P Litjens; 8 uur J. van Vegchel en G. Cornelissen; 9.15 A. Loonen, N. Pij pers, Mart. Kusters en H. Claessens; 10.30 G. Martens en L. Jenniskens. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Septuagesima, 2e zon dag der maand. Leesmissen: 6.30; Kindermis 7.30; 2e H. Mis 8.30; Pa rochiehoogmis 10 uur; 3 uur Kruis weg en Lof. Eerste kollekte is de maandelijkse buitengewone kollekte; 2e kollekte is voor het Bisdom. Maandag: 7.30 maandelijkse ciienst Antonitta Swinkels. Dinsdag: 7.30 Stichting Jacobus Bots, Maria Dings, Anna Maria van Arsen. Woensdag: 7.30 zieledienst afge storven fam. Jansen-Peters. Donderdag: 7.30 maandel. dienst Louis Maessen. Vrijdag: 7.30 maandelijkse dienst Gerardus Friesen. Zaterdag: 7.30 Stichting Mathias Beurskens en Joanna de Mulder. Zaterdagavond biechthoren van 57 uur. A.s. zondag: Roepingen-zondag met kollekte voor het Groot Semi narie. RECTORAAT VEULEN Zondag: Septuagesima. 7 uur ge legenheid tot communiceren; 7.30 leesmis overleden fam. Jenneskens- Poels; 10 uur hoogmis voor de be kende intenties; 2.30 Derde Orde. Vandaag is de maandkollekte voor onze kerk. Maandag: gezongen jaargetijde v. overleden ouders Segeren-Dirven en Harry Vergeldt. Dinsdag: leesmis ter ere van St. Antonius. Woensdag: gezongen H. Mis voor zaliger Harry Vergeldt. Donderdag: leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Vrijdag: leesmis voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van een ge zin. Zaterdag: leesmis voor zaliger Leo Heidens en echtgenote; 7 uur avond oefening ter ere van O.L. Vrouw. Acolythen voor a.s. zondag: Piet van Meyel, Martien v. Staveren en Willy Erben. Kerkpoetsen: Mien Nijssen en Do- ra Hagens. A.s. zondag is de jaarlijkse kol lekte voor het Groot Seminarie. RECTORAAT SMAKT I PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Septuagesima. 7 uur H. Mis voor fam. Koopmans-Hendriks. 8.30 Martha Reynders-Seykens; 10 u. Hoogmis voor fam. Roodbeen-v. d, Broek; 8.30 in de kapel: H. Mis v. d. schooljeugd. Maandag: 6.30 tot zekere intentie: 7.30 voor Pastoor Asselberghs. Dinsdag: 6.30 voor een zieke; 7.30 voor Theodorus de Haart. Woensdag: 5e van de 9 woensda gen t.e.v. St. Jozef. 6.30 gelezen H. Mis; 7.30 gezongen H. Mis voor ze gen in gezin. Donderdag: 6.30 t.e.v. H. Sacra ment; 7.30 voor Peter Antoon Phi- lipsen en zoon Albert. Vrijdag: 6.30 voor de vrede; 7.30 voor Joh. Hub. v. d. Winkel. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 leesmis voor Pastoor Spolders. Van 5 tot half 6 gelegen heid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Septuagesima. 7.30 vroeg mis tot int. van fam. Arts-Ploeg makers; 10 uur hoogmis tot intentie van weldoeners van onze kerk. Door de week H. Mis om 7.30 uur. Maandag: Verschijning O.L. Vrouw te Lourdes, t.e.v. Koningin van de Vrede tot int. van fam. Arts-Kuij pers. Dinsdag: tot intentie van fam. Philipsen-Smets. Woensdag: v. d. zielerust van Her man Eibers. Donderdag: v. d. overleden ouders Marcellis-Verstegen. Vrijdag: tót int. van fam. van Keij steren-Geurts. Zaterdag: v. d. overledenen van fam. Loenen-Cruijsen. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis, zaterdag eventueel vóór en na Lof. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Septuagesima. 6,30 lees mis voor zekere intentie; 8.10 lees mis voor intentie van fam. Jennis- kens-van Meyel; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis-voor zekere intentie; 11.15 leesmis voor de overl. fam. Pouwels-v. d. Pas; 2 uur lof. Maandag: 7.30 weekdienst voor Peter Johannes v. d. Sterren, zij altaar leesmis v. d. overl. fam. Jans- sen-W innen. Dinsdag: 7.30 weekdienst voor An na Hellegers-Cremers; zijaltaar lees mis voor de overleden fam. Lem- mens-Poels. Woensdag: 7.30 leesmis voor Hu- berdina Claessers-van Megen en Maria Claessens; zijaltaar voor de overleden fam. Pouwels-Vousten. Donderdag: 7.30 gezongen ziele dienst voor Anna Hellegers-Cremers besteld door de buren; zijaltaar lees mis voor de overleden ouders Smits- Derks. Vrijdag: 7.30 leesmis voor inten tie van de fam. Jenneskens-Poels; zijaltaar leesmis uit dankbaarheid voor de fam. Marcellis-Deckers. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Potten-Coopmans; 9.30 plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Philipsen-Wilmse. Gele genheid om te biechten van 6-7 uur Misdienaars: Vullings-Flinsenberg en Bos-Kuunders. De 3e en laatste les van de jong- gehuwden-kursus is woensdag 13 februari om 8 uur. Spreker zal zijn Drs. van Noorden, psycholoog, met als onderwerp: het huwelijk als le- vensopgave. RECTORAAT HEIDE Zondag: Septuagesima. 7.30 II. Mis uit dankbaarheid; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: A. v. Rens en P. Derikx; 3 uur Vergade ring van de Derde Orde. Misdienaars van de week: Piet Rutten en Sjraar Loonen. Maandag: 7.30 H. Mis voor overl. vader Engelbertus Nellen. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Lam- bertus Pouwels. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Leo van Meijel. Donderdag: 7.30 H. Mis tot bijz. intentie. Vrijdag: 7.30 H. Mis tot dankzeg ging; 8 uur Godsdienstcursus. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor de le vende en overleden leden van de handboogschutterij St. Sebastianus. Om 7 uur biechtgelegenheid en te 7.30 Lof. Klas 1 en 2 leren van de katechis- mus les 10; klas 3 de vraag 469. De klassen 4, 5, en 6 de vragen 456, 467 en 469. Zondag a.s. Roepingendag, gewijd aan de bevordering van priester- en kloosterroepingen. Eerste kollekte voor het Groot Seminarie. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Septuagesima. 7 uur H. Communie; 7.30 Leesmis; 10 uur Hoogmis voor <^e Parochie; 3 uur Lof en rozenhoedje. Maandag: Feest van de Verschij ning van O.L. Vrouw in Lourdes. 7.30 H. Mis voor overleden ouders Donders-Verlinden. Dinsdag: 7.30 4e zeswekendienst v. Lambertus Friesen-Friesen. Woensdag: 7.30 gezongen H. Mis voor overl. fam. Duykers-Vullings. oDnderdag: 7.30 gezongen H. Mis voor overl. fam. Tielen-Thielen. Vrijdag: 7.30 gezongen maanddienst voor Antoon Roelofs. Zaterdag: 7 30 gezongen H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand tot intentie van hen die offerden. Biechtgelegenheid van 5.30-6.30; om 6.30 Lof en rozenhoedje. Kerkpoets: Nelly Smits en Leny Drabbels. Misdienaars: II, 3. Zondag: Septuagesima. 6.30 Com- munieuitreiken; 7 uur leesmis tot dankzegging (Wismans-van Helden): 8.15 leesmis tot dankzegging tot int. van de fam. van Hoof-Gieleii, 10 u. Hoogmis voor de meest verlaten zie len. Geen lof. Maandag: Feest van de verschij ningen van Maria te Lourdes. 7.30 gestichte Hoogmis ter ere van O.L Vrouw Onbevlekte Ontvangenis Dinsdag: eerste van de negen dins dagen ter ere va, de H. Antonius 7.30 Hoogmis ter ere van de H. An tonius tot int. van hen die daarvoor bijdragen. Woensdag: 7.30 Leesmis voor Ja cobus Bistervels, echtgenote en over leden kinderen. Donderdag: 7.30 Hoogmis voor de paroch'e. - Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Sibertus Muysers en Anna M. ria Weys. Zaterdag: 7.30 Leesmis voor Hen- ricus van Helden; 4 uur biechten voor de kinderen van het 2e school jaar, daarna voor anderen tot 6 uur. Geen Marialof. A.s. zondag Roepingenzondag. Die dag speciale kollekte voor het Groot Seminarie. Zaterdagavond hield MHCV haar traditionele carnavalsbal. Vanaf half acht kwamen de fees telingen druppelsgewijs binnen. Te gen 9 uur was de zaal gevuld met gewichtsheffers, schaatsenrijders, Spaanse schonen en talloze andere keurig verzorgde pakjes. Iedere aanwezige had zijn best gedaan een zo origineel mogelijke creatie naar voren te brengen. Bovendien was de Inalfa-zaal als van oudsher zeer bont versierd. De muziek deed daar bij haar uiterste best om de stem ming zo hoog mogelijk op te voeren. Van officiële zijde had dit bal ook belangstelling. Vorst Karei, verge zeld van de heer Con Pijls en de ceremoniemeester waren enkele uren onder de feestvierende hockeyers. Dr. v. Winden verwelkomde deze gasten en dankte de Carnavalsver eniging voor de prettige wijze waar op ook dit jaar de door samenwer king van beide verenigingen dit bal tot stand was gekomen. Op zijn beurt sprak Vorst Karei zijn bewon dering uit voor de originele wijze waarop MHCV carnaval vierde. Als blijk van waardering ontving de voorzitter van MHCV de versierse len die behoren bij de Ridder van de Piëlhaas. Na het demasqué werd het feest gepaste vrolijkheid voortgezet. Eigenlijk veel te vroeg moesten de Carnavalsvierders him legerstede weer opzoeken, bijzonder voldaan echter over dit geslaagde festijn. Dinsdagavond bijeenkomst in Ho tel De Keizer i.v.m. de Carnavals optocht. Het 3e herenzestal van V.C. Rooy trok zaterdag naar Venlo om daar koploper UVS 2 te bekampen. Het is een matige vertoning geworden, waarin UVS 2 de minst slechte was. Al in de eerste set werd zeer slecht gespeeld. UVS 2 won deze set met 159. In de tweede set beet V.C. Rooy 3 weer ouderwets van zich af, fel vechtend voor ieder punt, met veel moeite en met een dosis geluk won UVS 2 deze set met 15-13. In de derde set was de tegenstand van V.C. Rooy 3 gebroken, want UVS 2 won de set met 15-9 en daarmee de wedstrijd (30). Het 2e damesteam maakte zondag een uitstapje naar Baarlo, waar de wedstrijd Tupos 2V.C. Rooy 2 op het programma stond. Men kon ech ter nauwelijks van een wedstrijd spreken, zo gering was de tegen stand van de Baarlose meisjes. Na een goed half uur spelen was de zaak bekeken en brachten de V.C. Rooy-meisjes twee winstpunten mee naar Venray. Uitslag 03. Programma: Heren: 9 febr. V.C. Rooy 3Hovoc 3, aanvang 19.00 uur; 26 febr.: V.C. Rooy 3Hovoc 2, aanvang 20.00 uur. V.C.M. 1-V.C. Rooy 1, aanvang 19.45. Dames: 16 febr. V.C. Rooy 1 UVS 1, aanvang 19.15 uur. DAMESZWEMCLUB HZPC Gymnastiek in februari: Maandag 11 febr. a.s. gymnastiek voor groep II van 5 tot 6 uur n.m.; maandag 18 febr. voor groep III van 5 tot 6 uur n.m.; donderdag 21 febr. groep V van 8-9 uur nam.; donder dag 28 febr. groep VI van 8-9 uur In verband met Carnaval is er voor groep IV op maandag 25 fe bruari a.s. géén gymnastiek. Z wemtraining en Venlo Zondag 10 februari a.s. training yoor jeugdige leden. Vertrek om 4.45 uur n.m. vanaf de gemeentelijke gymnastiekzaal aan de Groenewoud- straat te Horst. Dinsdag 12 februari a.s. training voor gehuwde dames en oudere le den. Vertrek om kwart voor negen n.m. vanaf het St. Lambertusplein te Horst. Vrijdag 8 februari a.s. om 8 uur contactavond voor de senioren in zaaltje bij Café Thielen. Daar de laatste contactavonden maar zeer matig bezocht werden hoopt het bestuur op een betere op komst. Voor de jeugdspelers is er zater dagmiddag 9 februari om 2 uur in bovengenoemd zaaltje een contact middag georganiseerd. Er is gezorgd voor diverse spelen o.a. tafeltennis, dammen, kaarten enz. Ook hier wordt een grote opkomst verwacht. VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 Zaterdag 2 februari werd op de banen van St. Oda de eindwedstrijd gehouden van de driekamp tussen de verenigingen EHS (Venlo), Kunst en Vriendschap (Liessel) en St. Oda (Venray). De voorzitter van St. Oda heette de Venlose en Liesselse schutters van harte welkom, waarna de wed strijd een aanvang nam. Er werden telkens 25 pijlen geschoten, waarna 14 schutters konden deelnemen en waarvan de 10 hoogste telkens tel den. Dit omdat EHS niet met vol doende schutters uit kon komen. De uitslagen waren als volgt: Wedstrijd Venlo: EHS 1714 pnt., Kunst en Vriend schap 1883 pnt. en St. Oda 1829 pnt. Wedstrijd Liessel: EHS 1824 pnt., Kunst en Vriend schap 1950 pnt.; St. Oda 1977 pnt. Wedstrijd Venray: EHS 1663 pnt.; Kunst en Vriend schap 1865 pnt., St. Oda 1948 pnt. Totale uitslag over 3 wedstrijden: EHS 5201 pnt., Kunst en Vriend schap 5698 pnt., St. Oda 5754 pnt. Na afloop werd de schutters een koffietafel aangeboden, waarna de voorzitters der bezoekende vereni gingen nog het woord voerden. Als laagst geplaatste vereniging mocht de voorzitter van EHS aan winnende vereniging St. Oda een prachtige beker aanbieden. De voorziter van Kunst en Vriend schap dankte voor de goede regeling en de prettige ontvangst hier in Ven ray en sprak de wens uit dat in het komende seizoen deze driekamp weer tot ieders tevredenheid mag slagen. Besloten werd de eerste wed strijd te houden in Venlo en wel in mei of juni. De voorzitter van St. Oda dankte allen voor de aangename en sportie ve sfeer deze avond hier betoond en sprak de hoop uit dat de vriend schapsbanden tussen deze verenigin gen verstevigd mogen worden waar na men nog geruime tijd gezellig bijeen bleef. P.D.V. „DE VREDESDUIF" Leden die bondscontributie en het N.P.O. org. nog niet betaald heb ben, worden vriendelijk verzocht, in dien mogelijk, dit voor zondagavond te doen bij de secretaris. Bij voor baat dank. Men kan nu wel zeggen „met melk meer mans", maar men moet de invloed van de alcohol ook niet on derschatten. Dat heeft -die robuuste woonwagenbewoner bewezen, die bijna een normaal biljart door het raam van een café heeft gegooid; op zijn eentje wel te verstaan Een biljart is aan diggelen gegaan en een woonwagenbewoner gaat 3 weken de cel in om tot rust te ko men. Dat heeft iemand na - zo'n kralchttoer ook wel verdiend, zou men zeggen. De krachtpatser was die dag al leen thuis. Bij wijze van verzetje ging hij naar een café en dronk daar het een en ander. Deze cliënt bleek een lastige dronk over zich te hebben, zoals de rechter h«t uit drukte. Tenslotte werd het de café houder te gortig. Hij belde een taxi om de beschonkene naar huis te doen vervoeren. De "verdachte was evenwel van oordeel dat het nog veel te gezellig was. Hij stuurde de taxi weg, nam het biljart ter hand en hief dat van de grond. Vervolgens loofde hij driehonderd vijftig glaasjes bier uit aan de man die hem dat kon nadoen. De medegasten deden niets aan „body-building" en zagen daarom niet de noodzaak m alleen en zon der hulp dat zware biljart op te beuren. Bovendien zagen zij geen kans al dat bier achtereen te ver zwelgen. Daarom ging niemand op het voorstel in. De man voelde zich daardoor enigszins geprikkeld. Hij nodigde nu de anderen uit aan zijn lichaams bouwerij mee te werken. Doch de een na de ander verdween naar vei liger oorden. Tenslotte bleef de eige naar van het gerenommeerde eta blissement alleen met de mannetjes putter over. Doch deze etablisse- mentsbezitter, die een man des vre- des was, voelde niet voor een vecht partijtje. Toen de ander weer be gon, repte hij zich naar de buren om de politie op te roepen. De verdachte voelde zich in zijn eenzaamheid in bet verlaten café nog veel bozer worden. Hij was vooral boos op het biljart, zo heeft hij naderhand verklaard. Hij hief het op en smakte het tegen de vloer. Vervolgens nam hij het weer op, teneinde het dwars door het raam naar buiten te werken. Het stond al met een poot op het tafel tje voor het raam, toen hij zich be dacht. Hij gooide hef. instrument nu ondersteboven het café weer in. Niets kwaads vermoedend trad nu een nieuwe bezoeker het café bin nen. De woonwagenbewoner greep de nieuweling aan en dwong hem in zijn eentje het biljart weer recht op te zetten. De nieuweling rukte en trok, doch zijn krachten schoten te kort. Daarom gaf de verdachte hem een klein pakje rammel. Het zondagse overhemd van de nieuwe bezoeker ging daarbij aan flarden. Na dit alles verscheen de politie Het biljart bleek deerlijk geschon den. Het laken was stuk, de lei ge barsten en een poot bleek er af ge broken. Drie weken kreeg de man en na die krachttoer heeft hij zo'n vakan tie ook wel verdiend. Bovendien moet hij 16,50 betalen vanwege het gescheurde zondagse overhemd van de argeloze medegast. De hu$ in ons fcjer tikeltje te niet sch^fé blijken ette Het Jsjde van de &ei les krijgfcfc Molenplein deze zaage toen de |SS zo hoog in en rechten gaïm verjitc kelijk :nSc bestuur ifen danige r 5e klas i lokaal lel len ze i jongens beschikkW der Zienj VERRUKKELIJKE Zaanse Koeken doos is t Wafelrepen pak 15 s Vanille-toffeesper Grote Repen butterscotch Onvoorwaardelijke Kwalitc Wanneer u enig AH-artikel niet élke cei u ervoor hebt betaald, dan wordt u doo volle bedrag vergoed/Prompt... zonder

Peel en Maas | 1963 | | pagina 6