Vijf jaar Leesbibliotheek in Yenray... kwari miljoen boeken geleend Bekendmaking Politierechter Ingezonden WITTE SCHIJVEN in het Ruilverkavelingsplan WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Zondagsdienst huisartsen VRIJDAG 18 JANUARI 1963 No. 3 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 8 c». per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (bulten Venray 1.75) Juffrcuw hebt UJuffrouw is Pinky d'r now Dergelijke vragen worden onophoudelijk gesteld aan Juffrouw v. d. Bergh en haar helpsters in de openbare Leeszaal aan de Pa- terslaan. En op al die vragen kan meestal het antwoord gegeven worden in de vorm van een of meer boeken, die groot of klein weer enkele aangename uren zullen bezorgen;... Er is wel wat veranderd in de af gelopen 6 jaren. Voordien bestonden in Venray-centrum feitelijk 3 biblo- theken. De parochie St. Petrus-Ban- den exploiteerde van oudsher een parochiebibliotheek, de Derde Orde had ook zoiets voor haar leden en belangstellenden en tenslotte was er de firma Messemaeckers, die een af deling leesbibliotheek in zijn boek handel had. Ze hadden alle drie hun vaste klanten maar dat men nu te vreden was over wat elk voor zich bood, was een andere kwestie.... Dit alles veranderde toen in juni 1956 de nieuwe bibliotheek werd op gericht, die mogelijk werd door de subsidies, die Rijk, Provincie en Ge meente beschikbaar stelden. De ge noemde bibliotheken verdwenen en we kregen in Venray de R.K. Open bare Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Deze subsidie gaf men niet zo maar. Het is duidelijk dat een bi bliotheek mits goed ingericht en geleid niet alleen een opvoedkun dige.- taak heeft door het beschik baar stellen van goede lectuur, maar daarnaast ook een sociaal doel dient door diezelfde lectuur tegen een te bepalen prijs beschikbaar te stellen en zodoende bv. de goede vrijetijds besteding stimuleert. Doch het zal ook duidelijk zijn dat de subsidiërende instanties ook hun voorwaarden stellen. Die voorwaar den gaan van huisvesting tot het sortiment en de hoeveelheid boeken. Voor Venray geldt bv. dat het mi nimum-sortiment moest zijn 7000 boeken, waarvan 50 pet. romans en 50 pet. populair-wetenschappelijke werken. Het heeft wel enige hoofdbrekens gekost voordat men een dergelijk sortiment in de daarvoor ingerichte ruimten in San Damiano onderge bracht had, maar het is dan uitein delijk er toch van gekomen en op 1 juni 1956 is deze nieuwe instelling van -start gegaan. Had men vroeger uit vrijwillige bijdragen en uit de - vrij schamele opbrengsten van het uitlenen het sortiment vast kannen stellen, nu werd het in Venray mogelijk om 'n I heel wat groter sortiment te bren gen, om vakmensen aan te trekken, die nu eenmaal meer in hun mars hebben dan nog zo spontane vrij willigers en in een goede ruime mo gelijkheid te openen voor méér le nen en grote keuze. Zo is dan 6 jaren geleden dit werk gestart, dat in de afgelopen jaren beslist zegenrijk heeft gewerkt en voor velen nieuwe mogelijkheden voor ontwikkeling en ontspanning heeft geopend. EEN HALF MILJOEN BOEKEN zijn in deze afgelopen jaren uitge leend. Dat daarvan een derde deel aan de jeugd ten goede is gekomen, is een verheugend teken. Het laatste jaar is het aantal van 50.000 boeken per jaar niet gehaald. Men wijdt dit aan de zaterdagmid dagsluiting, waaraan ook de biblio theek zich moest onderwerpen Het schijnt voor sommige lezers zeer moeilijk te zijn om even om te scha kelen en de boeken, die zij anders gewend waren zaterdagsmiddags te halen nu op een ander tijdstip ie gaan lenen. Maar ook dit vraagt enige aanpassing. WELKE BOEKEN Wat leest nu het Vem*ays publiek. Het grootste deel is natuurlijk ont spanningslectuur. De televisie, die bij zoveel dingen als spelbreker wordt beschouwd, o.a. bij het ver enigingsleven, schijnt geen grote concurrent te zijn van het lezen, al bevordert die wel een zekere luiheid. Maar de „lees-liefhebber" zal na enig kijken toch weer teruggrijpen naar zijn dierbare boeken. Om nu precies uit te maken wat er gelezen wordt is natuurlijk moei lijk te zeggen. Wel is er een duide lijk onderscheid tussen de ouderen en de jongeren (en onder deze laat ste verstaan we dan do jeugd, die middelbaar onderwijs volgt, de trouwste bezoekers van de „bieb"), De ouderen blijken grote liefheb bers te zijn van streekverhalen, de tectives en romans van de goede middelmaat. Coolen, Boudier-Bak- ker, Fabricius, Du Maurier, Mens, de Vries, Kortooms zijn bekende na men bij vele ouderen, die hun boe ken graag lezen. Natuurlijk zijn en blijven èr cow boys ook zelfs bij ouderen een geliefkoosde lectuur, maar de lief hebbers van aktie nemen tegen woordig nog liever de in steeds gro ter aantal verschijnende oorlogs romans ter hand. De jongeren blij ken onder invloed van de lessen op de middelbare school steeds meer belangstelling te krijgen voor een jongere schrijver en voor de nieuwe litteratuur, die kennelijk de ouderen wat zwaar op de maag ligt. Die jeugd blijkt goed op de hoogte te zijn van boekbesprekingen in kran ten en via de radio, terwijl ook de invloed van de televisie zich hier duidelijk laat kennen. Opmerkelijker nog is hier de in vloed van de school, die bij leer lingen van Mulo en Ambachtsschool niet zo prenant is. Trouwens de bibliotheek verliest h.i. in deze sector klanten in die zin dat kinderen, die jaren trouwe klant zijn geweest van de jeugdbiblio theek de aansluiting op de „grote" bibliotheek missen. Na de lagere school schijnt bij die groep het in teresse in lezen vervangen te wor den door anderè hobbies en dat is toch wel jammer. Het is echter een algemeen ver schijnsel waar weinig tegen te doen schijnt. Van de ouderen zijn het vooral de mannen, die lezen. De da mes schijnen minder-tijd te hebben en dat is ook verklaarbaar, want de meeste van hen hebben de zorg voor een huishouden en dan schiet er be trekkelijk weinig tijd over voor een goed boek. In dat verband valt het in Ven ray nog wel mee, temeer daar hier ook nog verschillende leesclubs zijn, zoals bv. bij het Vrouwengilde, die dus onder elkaar boeken aanschaf fen. LEESZAAL Naast de bibliotheek heeft Venray ook een keurige leeszaal gekregen. Het feit dat 4300 mensen deze lees zaal gebruikten in het afgelopen jaar zegt toch wel wat. Maar wie maken er nu gebruik van. Op de eerste plaats de oudere jeugd, d e hier veelal zijn huiswerk komt maken in een rustige omge ving, die schijnbaar thuis moeilijk te vinden is. Men heeft daarbij een keur van studieboeken, dictionairs :.d. tot zijn beschikking en hier wordt dankbaar gebruik van ge maakt. Ook verschillende bejaarden ko men hier de kranten en tijdschriften eens napluizen, al betreurt men \sn de ander kant dat juist de tijdschrif ten afdeling feitelijk door het lezend publiek stiefmoederlijk behandeld wordt. Daar is hier schijnbaar wei nig interesse voor. Maar zo zijn er geregeld klanten in deze zaal die daar enkele uurtjes op hun gemak doorbrengen, stude rende of lezende, zoekende en raad plegend en de dikke vakwerken die hier staan, worden goed gebruikt. Trouwens het hele boekenbezit van onze bibliotheek mag er zijn en de vrij geregelde controle van de sub sidiërende instanties toont duidelijk aan dat men ook van overheidswege tevreden is over samenstelling, sor timent en keuze in onze bibliotheek, die bijna 12000 banden kent. De doorstroming van boeken, waarbij wat te oud is vernieuwd wordt en nieuwe werken worden aangeschaft, ligt vrij hoog en is er oorzaak van dat de „bieb" up-to-date blijft. KERKDORPEN. In onze kerkdorpen is op sommige plaatsen de bestaande biblotheck nog zo ingericht als indertijd in Venray. Enkele enthousiaste mensen proberen met zo weinig mogelijk geld zoveel mogelijk boeken te krij gen en die uit te lenen. Dat daarbij de kwaliteit wel eens in het ge drang komt en dat men niet- het geld heeft modernere werken aan te schaffen, zelfs teveel moet letten op bepaalde voorkeuren van het pu bliek, is vanzelfsprekend en kan ondanks alle enthousiasme niet voorkomen worden. De mogelijkheid is er echter dat men daar een heel andere situatie krijgt door de nieuwe subsidiemoge lijkheden, die de overheid biedt. Daartoe wordt het betreffende kerkdorp Smakt, Oostrum en Merselo zijn hier goede voorbeelden van een zgn. buitenpost van Ven ray. De boekenvoorraad kan dan be duidend worden opgevoerd, er is mogelijkheid tot uitwisseling met de grote bibliotheek en ook het uiter lijk wordt een klein beetje versierd met wat behoorlijke kasten, nette tafels en stoelen. Zo zijn op genoemde plaatsen wer kelijk aardige bibliotheken ontslaan die hun publiek ineens een heel wat betere service kunnen bieden, ter wijl ze baas in eigen huis blijven,, maar wel vakmensen tot hun be schikking krijgen. Ook met andere kerkdorpen zijn onderhandelingen gaande, maar personeelsgebrek bij de grote bibliotheek remt alles wat af en dat is niet zo prettig. Maar jufrouw v. d. Bergh en haar dames doen hun best op de eerste plaats om de steeds groeiende klantenkring te bedienen, op de tweede plaats om een zo goed en uitgebreid mogelijk sortiment boeken te brengen. Dat men hun werk waardeert blijkt uit de ieder jaar hoger wor dende uitleencijfers. Een werk dat waardevol is in deze tijd met mèer vrije tijd dan ooit tevoren, want de lezer van het goede boex is een gelukkig mens. VERPLICHTE INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat gelegenheid bestaat, om de kinderen van TWEE maanden en ouder kosteloos te doen inenten te gen pokken, en wel: de kinderen wonende in YSSEL- STEYN op woensdag 23 januari 1963 van 2.002.30 uur namiddag in het Gemeenschapshuis de kinderen wonende in VENRAY- KOM en KERKDORPEN op donder dag 24 januari 1963 van 2.003.00 uur namiddag in het Groene Kruis- gebouw aan de Merseloseweg. Men wordt verzocht cp tijd aan wezig te zijn en bij de inenting én controle de oranje inentings boekjes mede te brengen. Om het verloop der enting te la ten onderzoeken en daarna het be wijs te ontvangen, dat de enting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 23 ja nuari geënt zijn, terugkomen op woensdag 6 februari, die op donder dag 24 januari geënt zijn, donder dag 7 februari, op dezelfde plaats en op hetzelfde uur als boven aange geven. Ingevolge de Inentingswet moeten de kinderen, voordat zij de leeftijd van eén jaar bereikt hebben, wor den geënt. De kinderen moeten op de dag der enting TWEE maanden oud zijn en gezond. Venray, 11 januari 1963. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris. Deze 22-jarige jongeman hoorde tijdens de zitting van de politierech ter zuchtend dertig dagen eisen. Onvoorwaardelijk. Dat is de straf, die de officier meende te moeten eisen omdat hij wederrechtelijk een perceel was binnengedrongen. „Hoe kwam je daar toe?" vroeg de rechter streng. „Door m'n hart gedreven....", stamelde de knaap. Hoe goedhartig de jongeman is, bleek uit het begin van zijn beken tenis. Op een vochtige avond zag hij in een van de kerkdorpen de laat ste bus vertrekken. Even later kwam een meisje optimistisch aan- trippelen. Zij ging op de volgende bus staan wachten. Maar die zou de volgende ochtend pas komen. Het ridderlijk gemoed en het goe de hart van de knaap roerden zich heftig. Tenslotte vermande hij zich. Hij deed de jongedame de verpiet- terende mededeling omtrent de ver dwenen bus. Maar hij verzoette de pil door de juffrouw een lift op zijn bagagedrager aan te bieden. De jongedame aanvaardde het aanbod. Zij plaatste zich sierlijk op de bagagedrager en de jongeman trapte waardig in de richting van een van onze uitbreidingsplannen waar een duplex-zoning haar haardstede is. Hij deed dat met de hijgende ernst van een ricksha-boy. Onderweg werd niet gesproken. On danks het gebrek aan conversatie had de knaap het gevoel dat hij in alle eeuwigheid zo door zou willen fietsen. Voor haar deur kreeg hij een vriendelijk knikje. Vervolgens ging de deur achter haar rank fi guurtje dicht. Het geluid van het slot wekte hem plotseling uit een soort van trance Hij bedacht dat hij onderweg een heleboel had willen zeggen. Daar was hij al fietsende niet aan toe ge komen. Zijn roerige hart verzette zich daartegen, nu al huiswaarts te fietsen. Hij zette het rijwiel weg en trachttte het tweedelig huis binnen te komen. Zoals men in alle verslagen vèn inbraken kan lezen, begint de dries te dader een dergelijke onderneming dcor omzichtig, doch oplettend rond het pand te sluipen. Dat bestond uit twee huizen onder één kap. Hij spiedde naar een opening, maar de enige opening was juist een v in de twee allerkleinste raampjes. Aange dreven door een onverwacht ont loken liefde kroop hij daar door. Met bonzend hart belandde hij juist in het allerkleinste kamertje van het perceel. Na veel geschraap van moed sloop hij behoedzaam verder. Hij twijfelde er niet aan, of als rèdder in de bushalte-nood zou hij enthousiast worden verwelkomd Met breed gebaar wierp hij daar om de kamerdeur open-, onderwijl op zijn gelaat een minzame glimlach aanbrengend. Zelfs Goya, die toch heel wat in zijn mars heeft, zou geen kans zien dat beeld te schilderen dat zich thans aan het oog van de belang stellende toeschouwer zou hebben ontplooid, indien deze bezoeker er was geweest. In de kamer was een dame gelegerd. In 'n sponde. En in een nylon nachthemd met ruches en strikjes. Maar de inhoud van het nachthemd geleek in niets op het geen de knaap op zijn bagagedrager had vervoerd. De dame schrok zo mogelijk nog hai'der dan de jongeman. Zij sloeg alarm en de indringerige jongeling werd overgeleverd aan de politie. Enne, waar was dat meisje nu gebleven?" wilde de officier weien. Die woonde daar helemaal niet", klonk het spijtig, „ik ben door het verkeerde raampje geklauterd." De rechter vonniste 30 gulden in plaats van dertig dagen. Geachte Redaktie, Na de duidelijke uiteenzetting over de taak en de bevoegdheid van de Welstandskommissie in uw blad van 11 januari j.l., ben ik 't er volko men mee eens, dat men deze kom- 3&asie niet alleen eventuele ar- chitekton-sche mislukkingen kan verwijten; ze heeft immers slechts een adviserende taak, hoe belangrijk en verantwoordelijk die ook is. De beslissing ligt uiteindelijk bij het Gemeentebestuur. Dat ik in m'n artikel een andere indruk gewekt heb, kwam door m'n veronderstelling, dat de opvatting van de Welstandskommissie over 'n architektonisch projekt beslissend is voor de realisering ervan. In bovengenoemd artikel werd er herhaaldelijk op gewezen, dat alleen een deskundige een steekhoudende mening kan hebben- over architek tuur. Een leek mag alleen vragen stellen. Op de eerste plaats- vraag ik me dan af: Wanneer noemt men iemand deskundig op architekto nisch terrein? Als hij met het di ploma van bouwkundig ingenieur in de zak loopt of architekt RN.A. is? Architektuur is een "orm var. kunst en heeft als zodanig estelische en technische aspekten, die niet te scheiden zijn. Doet men dit wel, dan vervalt men in esteticisme. (O, wat is dat huis mooi ,maar je kunt de voordeur niet vinden) of utilarisme (ik timmer lekker een fietsenschuur- tje tegen de voorgevel aan, want an ders kunnen de jongens achter niet voetballen). Dat een architect zowel technisch als estetisch geschoold moet zijn is duidelijk. Ook een kunstenaar kan een vaktechnische vorming gewoon lijk niet ontberen. Dit wil echter niet zeggen, dat men dan aleen een oordeel over een bepaalde kunst mag hebben, als men over vakkennis beschikt. Dat is na tuurlijk wel 't ideaal, maar 't is en- rechtvaardig iemand ondeskundi, heid te verwijten als hij b.v. een oordeel geeft over een roman ter wijl hij geen doktorandus iri de let teren is. Ook een kunstkritikus hoeft niet kreatief werkzaam te zijn om een oordeel te kunnen geven over beel dende kunst. Mijn kritiek op enkele bouwwer ken, die ik nog zou kunnen uitbrei den tot een negatief oordeel over 't naoorlogse Postkantoor en de be- bouwings langs de Julianasingel, be trof alleen de estetische werking er van. Ik neem direkt aan dat de ge noemde bouwsels vaktechnisch vol komen verantwoord zijn, dat er on navolgbaar met ruimten is gewoe kerd, maar 't is geen gezicht. Ik stel me dus de vraag: Hoe komt 't dat er in Venray up veel plaatsen gebouwd is op een manier, die de architektuur tot een paskwil maakt? Zou 't mogelijk zijn van de Wel standskommissie te vernemen op welke gronden zij in de door mij ge kritiseerde gevallen, gunstig dan wel afwijzend heeft geadviseerd0 Men kan nu wel stellen dat alleen belanghebbenden op een dergelijke MEDEDELINGEN VAN DE PLAATSELIJKE COMMISSIE VOOR DE RUILVERKAVELING Enige tijd geleden is reeds mede deling gedaan van de aanvang van de voorbereidingswerkzaamheden om in het voorjaar a.s. te komen tot luchtkaartering van het ruilverka- velingsblok. Deze luchtfoto's zullen-de grond slag vormen voor de nieuwe kadas trale kaarten van dit gebied. Overal in het ruilverkavelingsge- bied „Lollebeek" komen, zo gauw de sneeuw verdwijnt, langs wegen en beken en soms ook midden in weide of akker de vierkante witte hard boardplaten, die straks als scherp afgetekende witte stippen op de luchtfoto's het grondpatroon zullen vormen van de nieuwe kaarten die van het gebied zullen worden ver vaardigd. Toen de Amerikaanse spionnage- vluchten in het nieuws waren heeft men kunnen lezen welke fantasti sche resultaten de luchtfotografie tegenwoordig bereiken kan. Bij deze vreedzame toepassing, waarbij de vlieghoogten veel geringer zijn, hoeft het dan ook geen verwonde ring te wekken, dat het mogelijk is de onderlinge ligging van punten d.m.v. luchtfotografie tot op enkele centimeters nauwkeurig te bepalen. Voor een groot werk als de „Lol lebeek" is een verzameling goed kaartmateriaal onontbeerlijk. De van het gebied bestaande kadastrale kaarten ,die wel een goed beeld ge ven van de grondindeling, zijn b.v. voor het projecteren van wegen niet geschikt. Terwijl ze ook dikwijls op te kleine schaal (1 5.000) vervaar digd zijn. De Ned. Heidemy en de N.V. Grontmy zijn de laatste maanden van 1962 druk bezig geweest met de plaatsing van de „vliegschijven". Hierbij doen zich verschillende pro blemen voor. Niet alleen dat som mige punten dichtbij of onder bomen of struiken terecht komen, zodat er wel eens gesnoeid of gekapt moet worden, maar het landschap ver schijnt op een luchtfoto anders dan wij zouden verwachten. Gras, hei de en ook jong winterkoren vormen prachtige donkergrijze vlakken, as falt- en grintwegen echter worden sneeuwwit, maar ook geploegde ak kers en velden met b.v. knolgewas sen vormen een lichte achtergrond waartegen de witte schijven niet uitkomen. Men strooit er dan turf molm omheen of legt er heideplag gen of graszoden om. Als uiterste datum, voor liet ge reed zijn van de „beschrijving" was 15 januari 1963 aangehouden. Het strenge winterweer heeft het werk natuurlijk vertraagd. Ook was in de donkere dagen voor Kerstmis de mist vaak spelbreker. Voor de man nen van de Heidemy en Grontmy begint als alle schijven uitgelegd zijn een taai karwei: de dagelijkse kontrole van alle schijven. Het wachten is dan op een volkomen heldere, onbewolkte en bijna wind stille dag. Zo'n dag als er maar on geveer twintig per jaar voorkomen. Als het erg lang duurt en het vee weer in de wei komt, neemt daar de kans op verstoring toe, ge zien de bekende nieuwsgierigheid van de koeien. Gelukkig is de erva ring dat verstoring door de mens (de jeugd) met het verstrijken van de tijd afneemt. De medewerking van de bevol king blijft in dit stadium noodzake lijk. De Plaatselijke Commissie doet op alle inwoners van het ruilverka- velingsgebied een dringend verzoek de schijven niet aan te raken. Mocht er per ongeluk of door noodzakelijke akkerbewerking een vliegschijf toch verstoord worden, plaats 'deze dan in ieder geval niet terug op de plaats waar men meent dat hij zou moeten staan, maar leg de schijf met eventueel het er aan vastzittende piketje op een opval lende plek dichtbij neer. Het zal zeer op prijs worden ge steld dat, in geval ,yan verstoringen dit wordt doorgegeven aan een van de leden van de Plaatselijke Com missie of aan de Kadastrale Ruil- verkavelirigsdienst Lindanusstraat 5 te Roermond, telefoon 04750-5415. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen I ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. T. TACKEN Landweertweg 22 telefoon 1629 Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de Kom. ZIEKENAUTO bel 04786-1592 b.f.f. 2116 GIFTEN VOOR DE VREDESKERK Weer is een jaar voorbij. 1962 ligt weer achter ons. We kunnen weer terugzien op een vrij gunstig jaar. Vele hebben constant hun financiële medewerking verleend, terwijl ook vele anderen verstek hebben laten gaan. We maken gaarne van de gele genheid gebruik alle milde gevers bij deze jaarwisseling hartelijk dank te zeggen. Tevens spreken we de omhoop uit in het nieuwe jaar we derom op uwaller medewerking te mogen rekenen. De opbrengst van de parochiële actie bedraagt 237.90 De VI aktie. waaronder giften van: N.N. te Venray 2.50 N.N. te Venray 2.50 N.N. te Venray 10. N.N. te Venray 5. N.N. te Venray 10. N.N. te Venray 25. N.N, te Venray 12, in totaal vorig totaal Algemeen totaal motivering, recht hebben, maar er is terecht gesteld dat architektuur ge meenschapskunst is. De gemeen schap heeft er dan ook recht op te weten waarom er in haar midden bouwwerken ontstaan, die de af keurende kritiek uitlokken van ve len. Tot slot: 'als men iémand ondes kundigheid verwijt, is het een goed gebruik, dat men de ondeskundige opmerkingen van de ander ook ci teert. Dat dit niet gebeurd is, kan ik me wel voorstellen, aangezien mijn stukje ironisch gesteld was; 't is te hopen dat deze nalatigheid bij de beantwoording van boven staande vraag hersteld kan worden, LUC. POELS 77.75 313.65 60.139.59 60.453.24 Hieruit blijkt dat in '62 20.513 werd ontvangen ten behoeve van de bouw van de Christus Koningkerk. Bankrekeningen bij de Boerenleen bank en Ned. Credietbank Venray. Postrekening 1030120 ten name van R.K. Kerkbestuur Christus Koning te Venray. RESERVE RIJKSPOLITIE Op een j.l. zaterdag te Venlo ge houden contact-bijeenkomst van de reserve rijkspolitie werden vrijwil- ligersmedailles uitgereikt, welke de minister van justitie heeft toegekend aan o.m. J. Bastiaans, H. van Kes- sel, H. Troisfontaine, J. Willems en G. Verkoelen uit Venray. AGENDA CENTRALE K.A.B. Maandag 21 januari in zaal Manders om 20 uur werkvergadering aalmoezenier Heijmans zal spreken over „Onze kansen en moeilijkheden als ar beider". Maandag 21 januari in levensschool om 20 uur Pioniersbijeenkomst K.A.J. Dinsdag 22 januari, zaal Rongen O. om 20 uur Ontwikkelingsavond. Woensdag 23 januari in Burggraaf ■om 20 uur Jaarvergadering K.A.V. Leden van de K.A.B. Venray ma ken wij er nu reeds op attent dat de jaarvergadering zal gehouden worden op maandag 11 febr. a.s. om 20 uur in hotel Kemps. Houdt deze avond vrij, want er staan ook bestuursverkiezingen op de agenda. CONCERT EN TONEELUITVOERING TE OOSTRUM Traditiegetrouw zal ook dit jaar de Oostrumse harmonie weer trach ten een gezellige avond te presen teren in samenwerking met de Oos trumse toneelvereniging. Op zendag 20 en maandag 21 januari zal dan ook het parochiehuis, waar de Oos trumse muzikanten en toneelspelers hun beste beentje weer zullen voor zetten, het middelpunt der belang stelling vormen voor de vele mu ziek- en toneelliefhebbers van Oos trum en omgeving. De maandag avond is hoofdzakelijk gereserveerd voor de donateurs van de harmonie. Met de uitvoering van verleden jaar nog vers in het geheugen toen men op zondag een voile zaal en

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1