Griep ASPRO 260.000 gulden voor Venrayse boeren Opening nieuwe Beekweg ZWEMMEH biesde uitzending, WEEKBLAD VOOR VÉNRAY EN OMSTREKEN WINTER.... jonge boeren en tuinders naar Canada Geestelijk artikel GROENE KRUIS VRIJDAG 4 JANUARI 1963 No. 1 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75) 260 aanvragen liggen op het Voedselbureau te wachten. 260 aan vragen van Venrayse boeren om steun. Om 1000,zoals die door de Minister zijn beloofd. Het gaat dus om een post van een kwart miljoen. Als men gezien de grootte van dit bedrag meent dat hierom de vlag wordt uitgestoken, komt men bedrogen uit. Op de eerste plaats is „steun-vragen" al geen prettige be zigheid. Zeker niet als men dat nog moet doen na een jaar hard werken, want dan wil men resultaten zien en geen extra steunbedrag nodig hebben om er te kunnen komen. Op de tweede plaats is de wel licht noodzakelijke procedure een kwestie geworden van maanden en daarmede is dus zeker de eerste nood niet geholpen,. En op de derde plaats is voor verschillende bedrij ven dit steunbedrag een druppel op een gloeiende plaat, te veel om van te sterven, te weinig om van te le ven. STEUNREGELING Zoals bekend heeft medio novem ber de Minister van Landbouw aan gekondigd dat er een voorschotrege ling zou komen om de ergste nood onder de landbouwers speciaal op de gemengde bedrijven te leni gen. Per bedrijf zou een voorschot kunnen worden verleend van maxi maal 1000, Zo op het oog een regeling, die tenminste enige soulaas geeft voor de vooral in het afgelopen jaar zwaar getroffen boeren, die door wateroverlast, ziekten onder de var kensstapel en te lage prijzen voor hun produkten in deze tijd van hoogconjunctuur hun werk onvol doende dat verschillende van hen reeds werken met (te) hoge bank kredieten en dat bij meer dan een overwogen wordt over te stappen naar een ander vakEn dat is voor een boer wel het allerlaatste wat hij ooit zal doen. Nu is duizend gulden op zich voor een boer, die een ietwat behoorlijk bedrijf heeft, bepaaldelijk geen hoog bedrag. Investeringen, aanko pen van kunstmest en pootgoed vra gen heel wat meer, maar het zou nog wel gaan, als de Minister aan deze steun-verlening (die overigens nog altijd terugbetaald moet wor den) geen voorwaarden had verbon den. ZWARE VOORWAARDEN Het zijn deze voorwaarden, die nog al wat kritiek hebben uitgelokt. Men kan namelijk eerst voor deze 1000,in aanmerking komen, in dien men over de jaren 1958 tot I960 niet meer dan 350,per jaar aan inkomstenbelasting heeft behoeven te betalen. Het gaat om deze norm, die voor vele boeren niet juist is. Want juist deze jaren gaven op de meeste bedrijven zeer gunstige uit komsten waardoor de inkomstenbe lasting hoger was dan bijv. in de ja ren 1961 en 1962 toen droogte e.d. boerenbedrijven geheven kon wor den. Boeren, die in «enoemde jaren heel wat meer inkomstenbelasting oorzaak er van waren, dat er heel wat minder inkomstenbelasting van hebben betaald dan 350,kun nen nu 1000,hard, bitterhard nodig hebben. E entweede moeilijkheid is dat men na de aanvrage nog zo lang op de toekenning van het geld moet wachten. Natuurlijk moeten de aan vragen door verschillende financiële instanties als belastinginspecteurs etc. bekeken worden, maar dat duurt allemaal zijn tijd. Men ver wacht dat de eerste toekenningen niet eerder komen dan midden fe bruari. Maar dan is december voor bij, eenmaand, die met zijn ver schillende feestdagen behoorlijk geld kost. Natuurlijk worden die 1000,niet gegeven om feest te vieren, maar als men bedenkt dat in Venray al een landbouwer, die 10 melkkoeien, 1000 kippen en 9.5 ha grond heeft liggen, thans in loondienst moet gaan werken om dat hij er anders niet komen kan, dan is het duidelijk dat verschillen de van onze landbouwers het water tot de lippen staat en dat voor ver schillende van hen iedere dag dat men langer op centen moet wach ten teveel is Als men echter bedenkt dat dit alles alleen maar ligt aan het feit dat landbcuwprodukten, vee- en kippenstapel hun rendement niet opbrengen, omdat men eenvoudig de prijzen niet halen kan, dan vraagt men zich toch af, waar dit alles wel heen moet. Dan js het geen wonder dat de boer zijn fiducie in zijn eigen vak gaat verliezen. Dan is het geen won der dat men pessimistisch wordt. De oplossing van een en ander ligt niet en dat is het drama bij de boeren. Hu zorgt met hard wer ken dat zijn grond een goed pro- dukt voortbrengt, dat zijn vee er prima op staat en zijn kippen eieren leggen voor hun dure voer, maar wat wil hij, als men zijn produkten niet kwijt kan, dan ver beneden de prijs. „Omschakelenheet het dan, maar waarop en waarheen E-r is zorg, grote zorg onder onze boeren en wie zijn oor te luisteren legt, hoort die diepe ondertoon als nooit tevoren We mogen slechts hopen dat 1963 een heel wat gunstiger jaar zal worden voor onze landbouwers. Over 1962 hebben ze weinig goede woorden over SUS 10 ROTTERDAM GIRO 1961 Zoals we reeds vorige week meldden, zal zaterdag a.s. de nieuwe Beekweg officieel in gebruik worden gesteld. Dat dit gebeurt door ir. L. Raedts, de hoofd-ingenieur directeur van Provinciale Wa terstaat is niet alleen een bijzonderheid omdat dit in deze kwali teit zijn eerste officiële plechtigheid is, maar vooral omdat het gebeurt door een „Venraodse jong...." die als ieder rechtgeaard Venraods jong in de tijden van Driekus Willems daar in die om geving nog wel eens is „wisse schuupe Welnu hij zal de buurt daar niet meerterugkennen. Waar eens kar- resporen liepen, ligt nu een ruim 6,5 km lange weg, 6.40 m breed met 2 fietspaden van 2 meter breed. On danks de vers gevallen sneeuw zal hij zien dat deze hele hoek van ons Venray getuigenis aflegt van de groei en bloei van zijn geboorte plaats. Immers de nieuwe huizen op het Desselke dringen op naar deze nieuwe weg, die in een grote wijdse baan het Brabantse inschiet. Hij zal het begin zien in de Vredèpeèl, die eertijds kale vlakte, waar nu een nieuwe gemeenschap is gevestigd en waarin zelfs onder dit sneeuwdek de trots van de Vredepeel de kerk en het gemeenschapshuis duidelijk te zien zijn. Ja deze hoek van Venray is wel veranderd. De Midden Peelweg schiet door tot Vol kei en we mogen slechts hopen dat de Hoofdingenieur directeur van de Brabantse water staat spoedig in staat zal zijn de weg van Oss naar Volkel aan sluitend op de Midden Peelweg te openen. Want dan zijn we weer een stukje verder naar Midden Ne derland toe .waarvoor deze Noord Zuid-verbinding immers is gepland. Nu moeten we nog over Veghel Den Bosch, wat al een heel stuk korter is, maar als men iemand een vinger geeft dan wil hij natuurlijk de hele hand. Voor de verdere ver lenging van deze „heerweg" naar het zuiden .zal ir. Raedts zelf wel zorgen en bij de opening zal onge twijfeld hier nog wel op worden ge attendeerd. De Beekweg is niet de eerste nieu we weg, die in Venray wordt san- gelegd. In de verschillende uitbrei dingsplannen zijn kilometers wegen gekomen, om van de omlegging van de Deurneseweg en verbetering van bijv. de weg Castenray—Leunen maar te zwijgen. Maar o.i. is er geen een zo voornaam als deze Beekweg, die Venrays centrum een heel stuk dichter bij de randstad Holland brengt en het naar 't Wes ten toe het isolement verbreekt van deze hele streek, die voorheen alleen via NoordZuid verbindingen daarmede kontakt had. Voor de industrialisatie van deze streek van enorm belang. Zoals ook de brug van Wanssum ondanks te lange sluitingstijden met het jaar belangrijker gaat worden, zeker als in EEG verband de douanekantoren in Siebengewald en in Well meer bevoegdheden gaan krijgen. De steun, die hierbij van Regeringswege gegeven is. in het kader van de ontwikkelingshulo had aan mindere dingen besteed kunnen worden. Desniettemin is de f 1.025.300, waarvoor deze weg indertijd aan v. Lee N.V. Wegenbouw is gegund, een kapitale som, waarvan de ren te hopelijk mag zijn een nog groot sere uitbreiding van ons Venray. 20.000 TON ASFALT. Reeds eerder hebben we wat cij fers over deze weg gegeven. Er is bij deze weg-aanleg een betrekke lijk nieuw procédé gebruikt, dat hieruit bestaat dat een vrij dikke as- falt-betonlaag direct wordt aange bracht op de zandplaat, zonder dat hierop eerst een laag puin, kiezel of hoogovenslakken is aangebracht, welke methode men nog vrij alge meen volgt. Men schat dat meer dan 20.000 ton asfalt verwerkt zijn in Degenen, die zich een „witte kerst" hadden gewenst hebben hun izin gekregen. Trouwens in het weekend daarna met zondag als •hoogtepunt, kreeg men een over- overvloed van dat witte spul, dat dan wel leuk uit mag zien in folders van de wintersport, maar hier toch bepaaldelijk grote ongemakken met zich brengt. - Bergen sneeuw versperden stra ten en wegen en slechts met inzet van alle krachten slaagde de dienst .gemeentewerken en de provinciale waterstaat er in de voornaamste wegen berijdbaar te houden. Waar bij we „berijdbaar" dan met een Liks korreltje zout moesten nemen, zowel letterlijk als figuurlijk. De busdiensten konden de diensten weliswaar onderhouden maar soms met grote vertragingen. Ook de spoorwegen kampte met tijdgebrek. De binnenwegen waren het langst 'onbegaanbaar. De later opstekende wind zorgde voor flink wat stuif- ïsneeuw, zodat op sommige plaatsen 'op de binnenwegen de sneeuw bij na een halve meter dik lag. Toen in het begin van de week er ook nog iets vorst bij kwam, was het op .Nieuwjaarsdag extra voorzichtig heid geblazen daar op verschillen de plaatsen alles spiegelglad was. Op het sportpark was een ijsbaan aangelegd, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Andere schaatsplaat- sen waren door de sneeuw onbruik baar geworden. OPGEI,ET! Men waarschuwt dat iedereen de plicht heeft het trottoir langs zijn huis van sneeuw te ruimen. Dit is geen taak voor gemeentewerken, doch van de bewoner van het pand, waarlangs het trottoir ligt. Hij moet <>ok zorgen dat dat trottoir ijsvrij wordt, door bijv. het strooien van pekel of as. Verschillende mensen nebben aan deze plicht nog niet vol daan. 1 Ook herhalen wij het verzoek van de Venrayse afdeling van de Dieren bescherming toch bij ieder huis een vogelvoederplaatsje te maken. Maak ergens een stukje sneeuwvrij en zorg deze nieuwe Beekweg, waarlangs alleen al 10 km zinksloten moesten worden aangebracht en waarlangs nabij Venrays centrum trottoirs e.d. een heel ander aanzien gaan geven aan deze straat, die vroeger een van de minste van Venray was. Er is bij dit werk, dat in maart 1962 begonnen werd, heel wat grond ver zet moeten worden, ook al omdat op verschillende plaatsen nog moer werd aangetroffen, dat eerst er uit gehaald moest worden. Ook hier r bakje," opdat de vogels zich zijn evenals bij de Midden-Peelweg, hi dat hier de vogels (onbedreigd door Vatten) voedsel en water kunnen j-VvoJen. Zet dat water in zo'n klein de fietspaden in het bosgedeelte zo danig aangelegt dat de fietser ook nog genieten kan van het onover troffen natuurschoon, dat in deze streek te vinden is. Men heeft het bij de aanleg van deze weg niet ge troffen met het weer, dat beslist niet heeft meegewerkt en dat in de laatste dagen zelfs al dat nieuwe onder een flink pak sneeuw heeft verborgen. Dit heeft tot gevolg ge had dat men veel overlast heeft gehad van water en dat de tempe raturen dikwijls niet geschikt wa ren voor het opbrengen van de as falt. In vakkringen zegt men dan ook dat de gemeente Venray goed koop een dure weg gekregen heeft, wat dan misschien niet zo heel pret tig is voor de N.V. van Lee. Wat er van zij, het grootste leed is geleden en zaterdag zal dan de officiële ingebruikstelling gevierd worden. Dat daarbij de Hoofdinge nieur nog wel eens gewezen zal wor den op Gasstraat en Midden-Peel weg is iets vanzelfsprekends. Zoals het ook vanzelfsprekend zal zijn dat hij met veel plezier deze eerste of ficiële daad zal verrichten. Hij mag voor dergelijke openingen rustig meer naar Venray komen INGEZONDEN „Het drama" van ons zwembad toont overduidelijk aan, dat men er niet is met fraaie beloften en nog fraaiere plannen maar dat terecht gevraagd mag worden om nu toch eens eindelijk tot realisatie van die plannen te komen. Het wordt een lijflied van de Raad en als alle lijf liederen tenslotte straatdeuntjes. aldus Peel en Maas van 28 decem ber. Woorden ons uit het hart ge grepen. Het dagblad voor de bouwnijver heid „Cobouw" vermeldt op haar voorpagina van dezelfde datum dat rijksgoedkeuring is toegezegd voor de bouw van respectievelijk ver bouw of uitbreiding van negentien zwembaden, waaronder Leek 9.000 inwoners, Ruinen 6.000 inwoners, So meren 10.000 inwoners. Enkhuizen 10.000 inwoners, Rhenen 12.000 in woners, Wijhe 6.000 inwoners, Veld hoven 18.000 inwoners etc. etc. Venray, plm. 22.000 inwoners, ont ving nog geen rijksgoedkeuring voor de bouw van een zwembad. Wij willen niet graag generaliseren, maar wie van bovenstaande kennis neemt zal wellicht hetzelfde gevoel van onbehagen krijgen als wij. Onzerzijds is niets bekend over het soort zwembad wat toegewezen werd aan bedoelde gemeentes. Overdekt of open bad. Mogelijk is zelfs dat alleen maar goedkeuring hier niet in kunnen baden, want dan vriezen ze dood. Help mede de vogel te redden En lest best, rijdt voorzichtig. Wie op deze gladde wegen sommige wa gens nog ziet schuiven, die verbaast zich dat nog niet meer ongelukken gebeuren. Datzelfde geldt voor fietsers, die tengevolge van de sneeuwhopen soms te veel midden op de weg moe ten rijden. werd verstrekt om een aanwezige natuurgelegenheid meer zwembaar te maken. De gemidelde bouwkosten zijn evenwel plm. 700.000,waar uit blijkt, dat per bad belangrijke werken worden uitgevoerd. Dat men in Venray allerwege hoort verkondigen dat ons zwembad bo venaan staat op de urgentielij st krijgt tegen deze achtergrond toch wel een bijzonder tintje. Onze zwemclub heeft uiteraard extra belangstelling bij deze kwes tie. Wij moeten immers wekelijks honderden clubleden vervoeren naar. Venlo, met alle moeite en zware financiële offers hieraan verbonden. Ijzer met handen breken kan nie mand en in dit verband brengen wij gaarne dank aan allen die zich heb ben ingezet voor dit zwemproject. „Maarmet fraaie beloften en nog fraaiere plannen zijn we er niet". Waar wringt hier de schoen? Volkomen open kaart spelen ook in die zaken waar kennelijk moeilijk heden zijn zal er slechts toe bijdra gen dat onze gemeenschap meer be grip krijgt voor het feit dat van rea lisatie van een zwembad nog steeds geen sprake kan zijn. Dit begrip is er nu bepaald niet. Ons inziens te recht, omdat het waarschijnlijk maar enkele vergund is „kop of staart" te onderkennen aan de ge schiedenis van onze zwembad-misè re. Tenslotte nog een waarschuwing voor alle meepraters die nooit zwemmen. Het zou betreurenswaar dig zijn indien men omwille van een spoedig, maar schijnbaar, succes ge noegen zou nemen met alleen maar een open bad, indien dit een be langrijke vertraging betekent voor 'n overdekt zwembad. Volgens statisti sche gegevens kan men ongeveer 20 dagen per jaar zwemmen. Dit lijkt ons geen oplossing van 't probleem. Het zo noodzakelijke zwemonder- richt aan b.v. de kinderen der lage re school zou op deze wijze niet effectief kunnen worden gegeven. Onze club zou blijvend naar Venlo moeten gaan, althans nog geruime tijd. Van het zwemmen op medisch advies zou evenmin iets terecht ko men. Al met al argumenten voor een spoedige bouw van ons overdekt zwembad. Moge het nieuwe jaar U alle goed brengen. Wij zijn met een kort broekje en veel water af tevreden. Bestuur Venrayse Zwemclub „SPIO' In april 1963 zal een zesde groep jonge boeren en tuinders naar Ca nada vertrekken. In het bezit van een visum en een werkvergunning zullen zij voor een periode van ne gen tot achttien maanden op Cana dese bedrijven gaan werken. Hier mede volgen zij het voorbeeld van de 350 jongens, die vanaf 1958 reeds aan de uitzendingen hebben deel genomen. Tijdens hun verblijf in Canada zijn de jongens te gast in Canadese gezinnen. Zij krijgen de gelegenheid land en volk van Canada te leren kennen en een mooie en rijke erva-" ring in hun jonge jaren op te doen. Op last van de Canadese autoritei ten zullen de deelnemers aan de uitzending na hun verblijf in Cana da naar hun vaderland moeten terug keren om daar hun ervaringen uit te dragen. De voorbereiding van deze Cana da-uitzending in Nederland ligt voornamelijk in handen van de Drie Centrale Landbouw Jongerenorga nisaties. Deze Jongerenorganisaties beleggen in het kader van deze voor bereiding op maandag 7 januari 1963 te beginnen om 10.30 uur in het Groothandelsgebouw te Rotterdam (café-restaurant Engels) een grote voorlichtingsdag over Canada en de Canada-uitzending. In het program ma van deze dag is opgenomen een bezoek aan het stoomschip „Rijn dam" om belangstellenden voor de Bescherm u tegen Rilj/erig? Onprettig? Vlug: DE GENADE IS VERSCHENEN OPDAT. en godvruchtig moeten leven in deze wereld. Een pakkend zinne tje, een simpele, maar begrijpelijke aansporing. Tenminste als we dan ook echt snappen, wat er wordt be doeld met godvruchtig leven. Dat wil dus niet zeggen, dat je moet rondwandelen met je rozenkrans in je hand, met een bordje van St. Christoffel in je auto, een elektrisch lampje voor het beeldje van Maria aan de muur. Godvruchtig leven wil ook niet zeggen, dat je eens per jaar op bedevaart moet gaan, dat je geen enkele keer je avond- of morgen gebed mag overslaan. Noch dat je iedere morgen naar de kerk moet, zondags, ja, dan wél. In de oud-christelijke betekenis van het woord, betekent godvruch tig veel meer, dat het leven aan God gewijd moet zijn, door een werke lijk vroom leven. Vroomte ver staan als het aktief beoefenen van de christelijke deugden, niet alleen maar van christelijke praktijken en devoties. Integendeel, in die oude christe lijke tijden waren er nog niet zo heel veel van die friemelige prak tijken, waren er geen aflaten te verdienen en waren er geen reeksen van voorgeschreven gebedjes. Er was geen „imprimatuur" en geen „nihil obstat", er was alleen maar het gezonde, oprechte gebed uit hét hart ,de keiharde, gezonde toewij ding aan God. Die toewijding stond ook op een soliede basis, de enig echte en houd bare basis. Wij vinden het op de eerste zondag van het jaar zo uit gedrukt: „De genade van God is verschenen". „Zij leert ons, dat wij de goddeloosheid en de wereldse verlangens moeten verzaken". „Zij leert ons, dat we rechtschapen en godvruchtig moeten leven." En dat godvruchtige leven bestaat dan volgens diezelfde opvatting in „vol ijver voor goede werken" zijn. Precies! Goede werken, deugzame daden. Ze zijn ons in het Evangelie aan bevolen als de 8 zaligheden. En ver geet u niet, er zijn op papier geen aflaten aan verbonden, er zijn geen nauwkeurige voorwaarden voorge schreven. Goede werken, zonder meer. Maar dat is dan ook alles en genoeg om een godvruchtig leven te leiden. uitzending reeds nu met het schip te laten kennismaken, waarmee de deelnemers aan de uitzending 1963 de overtocht zullen maken. Belangstellenden voor de Canada uitzending kunnen de voorlichtings dag in Rotterdam geheel vrijblij vend bezoeken. Voor aanmelding kan men zich richten tot het adres: Landbouw Jongerenorganisaties, Nieuwe Park laan 105, 's-Gravenhage. NEDERLAND HELPT INDIA Sinds in 1951 op initiatief van Ghandi's bekendste volgeling Vino- ba Bhave, in India de landgiftbe- weging werd begonnen, stonden de boeren daar, arm en rijk tezamen, ongeveer 2 miljoen hectaren grond af voor de landlozen. In bijna 5.000 dorpen werd alle of bijna alle grond door de gezamenlijke bezitters weg gegeven om onder de dorpsbewo ners te worden herverdeeld, of ge meenschappelijk bebouwd te wor den. Miljoenen roepies werden in gezameld om te helpen de opbrengst van het gegeven land te vergroten. Ook in Nederland werd een in zameling begonnen om deze grootse Indiase zelf-hulp aktie te steunen. Het Quackercentrum in Amsterdam ontving al ruim 6.500,voor de bouw van irrigatieputten f 900, per stuk) en de opleiding van so ciale werkers voor de dorpen 30,- tot 90,per maand, afhankelijk van de soort opleiding). Eén aanvul lende, drie maanden durende oplei ding van een sociale werker werd al voltooid, twee andere sociale werkers werden in opleiding geno men. Bericht werd ontvangen dat 3 putten in aanbouw zijn genomen van het gezonden geld. Voor 3 meer is het geld al doorgezonden. Elke put irrigeert 2 tot 2,5 hek- taren land. De opbrengst van dit land wordt door de irrigatie verdub beld. Dat betekent een voldoende produktieverhoging om ruim een gezin extra, permanent van voedsel te voorzien. Het kan ook betekenen dat voor vele gezinnen een honger- rantsoen verhoogd wordt tot dat wat nodig is voor een normaal, ge zond leven. Meerdere bijdragen worden op 't gironummer 31.30.40 van het Qua kercentrum te Amsterdam graag ontvangen, onder de omschrijving: „Helpt India zich helpen". BEREIDT REORGANIASTIE VOOR In de wetenschappelijke binnen kamer van het Wit-Gele Kruis en het Limburgse Groene Kruis wordt een ingrijpende reorganisatie voor bereid. Het doel van deze rcogani- satie is de aanpassing van het kruis werk aan de eisen, die deze tijd stelt. Een treffende overeenkomst met het Concilie dus. Voorlopig blijft dit werk nog in het stadium van studie, vorige maand was er een z.g. „klein-con- gres" aan gewijd. Volgend jaar gaat het grote congres erover discus siëren. Ondertussen dokteren medische deskundigen, sociologen enz. uit wat de taak van de Kruisverenigingen in deze tijd is. Een van de vragen is b.v. moet het Groene Kruis zich beperken tot kraamzorg en verple ging aan huis of is het ook de aan gewezen organisatie om de bestrij ding van volksziekten als rheuma, kanker, diabetes enz. op zich te ne men? Als het dit niet doet, bestaat dan niet het gevaar van uitholling en van grote onoverzichtelijkheid van organisaties, federaties, com missies enz. Belangrijke vragen ,die als zoda nig bestudeerd worden efi alle aan dacht ontvangen. De degelijkheid, waarmee het Wit-Gele Kruis in ea- su het Limburgse Groene Kruis de problemen aanpakt en laat door spreken in de afdelingen, waarborgt ons inziens de goede uitslag van het overleg. Voor wat Venray betreft zal dus het nieuwe wijkgebouw zo het nog ooit komt aangepast kunnen worden aan de nieuwe eisen en de reorganisatie. Dat is dan bij deze ongelukkige lange wachttijd één lichtpunt NIEUWE Massey-Ferguson TRACTOREN tegen speciale prijzen fa. STRIJBOSCH VENRAY TEL. 04780-2037

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1