uw TV cadeau Overpeinzingen Ruilverkaveling Lollebeek Adverteer in Peel en Maas Plaatselijk Commissie voor de Veilig verkeer TUMMERS-CREMERS N.V. wm^«F«miS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Juist met de feestdagen, als het binnen goed en ge zellig is en de fijne geur van het, met extra zorg gezette kopje koffie bijdraagt tot die prettige, feeste lijke sfeer, dan wordt er in alle rust dubbel genoten van al wat de vertouwde naam Douwe Egberts draagt! Het heerlijk-pittige a.roma van.. Douwe Egberts koffie wordt in deze dagen extra geproefd, gekeurd en ge waardeerd. Dat draagt veel bij tot de goede huiselijke feeststemming. Fijne Dessert 1.80 Rcod Merk 1.48 De voorbereidingen %oor het twee de grote ruilverkavelingswerk na deren thans het eindpunt. Allereerst is de verbetering en verharding van de Lorbaan enkele maanden geleden in aanbesteding gebracht. Thans volgt de rekon- struktie van de weg Veulen-Schoor- Zandhoek-Oirlo-Wanssum. Evenals de Lorbaan is deze laat ste weg in het stemmingsrapport van de ruilverkaveling opgenomen als een landbouwweg-A; d.w.z. een dek- en slijtlaag van 5 m., een fan- dering van 5.50 m en een zandkip van 6 m breedte. De bedoeling van beide wegen is een goede en eenvoudige verbinding met de haven van Wanssum tol stand te brengen. De suikerbieten enz. kunnen langs deze weg worden afgevoerd, terwijl kunstmest, vee voeder enz. kan worden aangevoerd. Ofschoon in tegenstelling met de Lorbaan de weg Veulen—Wanssum thans wel van een verharding is voorzien, is het noodzakelijk deze weg aan te passen aan de huidige verkeerstechnische eisen. Hiertoe zullen verschillende bochtafsnijdin gen worden gerealiseerd en kruis punten verbeterd. De belangrijkste te verbeteren punt zijn: de bocht voor de kerk in Veulen; nabij de boerderij van Dijk (wegomlegging)het kruispunt met de Provinciale weg HorstVenray onder Schoor; de doorleiding door Zandhoek; de doorleiding door Oir- lo en de spoorwegovergang in de spoorlijn VenloNijmegen. BESTEK N.V. GRONTMIJ - 1962 Door de N.V. Grontmij zijn de bovengenoemde verbeteringen in besteksvorm uitgewerkt. In ditzelf de bestek is echter nog een aantal andere verbeteringswerken opgeno men en wel de volgende: A. De verharding en verbetering tot landbouwweg-b van-de Heidse Peelweg. Vanaf de Rouwkuilenweg via Ysselsteyn tot in de Heidse Peel. Een landbouwweg-b wil zaggen een verhardingsbreedte 3 m dek en slijtlaag, 3.50 m. fundering in eer zandkip van 4 m. Voor het passeren van vrachtwagens zijn brede ber men nodig. In de kern van Ysselsteyn za' voor rekening van de gemeente Venray de verhardingsbreedte or 6 m. worden gebracht. Tevens za aan een. zijde een trottoir en enkele henderden meters riolering worder aangebracht B. In de kom van Oirlo zal even eens voor rekening van de gemeente Venray de verharding op 6 m. wor den gebracht. Tevens enkele trot toirs en rioleringswerken. De Gemeenteraad van Venray be sloot in haar vergadering van 27 november j.l. tot uitvoering van bo vengenoemde bijkomende werken. C. De verbeteringen rond he< kruispunt Schoor met de Provincia le weg HorstVenray zijn uitvoerig in het. bestek opgenomen. Aan de aannemers .zal echter worden ver zocht ,een aparte prijsopgave vooi deze werken te doen. Aan het Pro vinciaal Bestuur is verzocht eer bijdrage voor de verbetering te wil len verlenen uit het Provinciaal Wegenfonds. Deze bijdrage is tot op heden nog niet toegezegd, zodal t.a.v. de uitvoering hiervan enig voorbehoud moet worden gemaakt. UITVOERING Via publikatie in het aannemers- blad Cobouw is op 5 december j.l de voergenomen aanbesteding ter openbare kennis gebracht. Op 11 december is aan de be langstellende aannemers aanwijs gegeven van de in het bestek opge nomen werkzaamheden. Op 21 december a.s. volgt de openbare aanbesteding op het ge meentehuis te Venray. Indien prijsopgave en kwaliteit van de laagste inschrijver dit toe laten, mag verwacht worden dat gunning in februari a.s. zal plaats vinden. Van de weersomstandighe den zal het dan afhangen wanneer met de uitvoerig kan worden be gonnen. Gerekend moet worden, dat de werken het gehele jaar 1963 in be slag zullen nemen. SPOORWEGOVERGANG OIRLO De werkzaamheden aan de spoor wegovergang bij Oirlo zijn niet in het bovengenoemde bestek I - 1962 opgenomen. De Nederlandse Spoor wegen zullen in verband met veilig heidsoverwegingen deze werkzaam heden zelf of via een z.g. spoorweg aannemer laten uitvoeren. DRINKWATERLEIDING Langs de weg Veulen-Wanssum zal op vele plaatsen de bestaande drinkwaterleiding verlegd moeten worden, terwijl langs het te verhar den gedeelte van de Heidse Peel weg een 5-tal boerderijen op het drinkwaterleidingnet van de N.V. Waterleidingmaatschappij voor Mid den- en Noord-Limburg zal worden aangesloten. VOORLICHTING Aan de bewoners van de panden langs de te verbeteren wegen en de gebruikers van de gronden gelegen langs het te verbeteren wegtracé wordt de gelegenheid gegeven ken nis te nemen van die details van het werk, welke voor hen van be lang kunnen zijn. De mogelijkheid hiertoe bestaat op woensdag 19 december a.s. 9.30 uur v.m. Café Linskens, Oirlo, 14.00 uur n.m. Café v. Gassel, Veu len; 16.00 uur n.m. Café Rongen, Heide. Zowel van de zijde van de Cul tuurtechnische Dienst, de N.V Grontmij als het Secretariaat van ie Plaatselijke Commissie zullen vertegenwoordigers aanwezig zijn Dm de gewenste inlichtingen te ver strekken. Weet u nog toen u rijles had? De angst zat tot achter in uw nek. Ik weet het, omdat ik soms achter u reed. Kan ik daar wel langs? dacht u paniekerig. Wat ga ik hard, dacht u ook. Hoe zal ik ooit aan alles te gelijk kunnen denken, dacht u. Ja, u reed zo voorzichtig of u op een ontplofbare bom zat. Of er u elk moment wat gebeuren kon. Of het gevaar loerde bij elke zijstraat. Weet -U- -nog Oh zo bent u het vergeten! Dat had ik wel gedacht. Het is ook ai zolang geleden, nietwaar! Toen u na de eerste (tweede, der- ie, vierde) maal slaagde voor uw rijexamen reed de angst nog mee Jaar kon de wereld om u heen blij mee zijn. Omdat u nog moest na lenken bij het schakelen en debrail eren, zat u nog op een ontplofbare x>m. Omdat uw voet nog niet van :elfsprekend op de rem stond, deec i kalm aan bij elke zijstraat. En ••mdat u wist dat ieder mens in pa- ïiek kan raken, reed u voorzichtig m behoedzaam. Maar toen zei uw vrouw eens: „Ik /ind dat je al veel vlotter rijdt, Jan re zit niet meer zo te kijken of jc lk Ggenblik iets ergs kan overko- nen." Dat was lief van haar, heel lief daar mateloos onverstandig boven- lien. Ha, dacht u, zie je wel, ieder- en heeft altijd gezegd, jongen als e een tijdje achter het stuur zit nerk je niet eens meer dat je rijdt Dn nu is het zover. Ha! En toen reed u als al die andere ;ongens". Met dat zwierige gemak /an dat karretje op de zandweg. „Ik kan met dat ding van mij al- es doen." „Als ik 'm op z'n staart trap, dan '.it ik meteen boven de honderd." „Die kar rijdt zichzelf." Weet u nog toen u rijles had? U '.ou er toen niet over gedacht heb ben om met een borrel of een bier- je op achter het stuur te gaan zit- 'en. Ook niet op feestelijke dagen, zoals met Kerstmis of met Oud- en Nieuwjaar. Nu wel! Ook alweer zo'n vooruitgang. „Man wil je geloven dat ik veel beter rij als ik wat gedronken heb! Niet TE veel natuurlijk, ik wert wanneer ik stoppen moet." Als ik even een kleine korrektie aan mag brengen: weet u, wanneer u dit nog weet? Wanneer u door een verkeersongeval verminkt of dood bent thuis gebracht. U bent dan met het biertje en uw wagen even te laat gestopt. En als ik u meemaak, zo vlot na een lunch met drank, een cocktail met drank, een etentje met drank, een kerstdiner, of zo maar wat drank omdat u het nou eenmaal al tijd doet; en als ik u dan vlot in uw wagen zie stappen en vlot wegrij den, dan zit de angst in mijn nek en in die van hen die het goed menen met „Veilig Verkeer". NIEUWE Massey-F erguson TRACTOREN tegen speciale prijzen fa. STRIJBOSCH VENRAY TEL. 04780-2037 SLACHTOFFERS. Ieder jaar opnieuw om deze tijd eist do Deurnese weg slachtoffers. Terwijl vorige week de verkeers politie jij de resultaten van een slippartij stond te kijken, gebeurde praktisch voor hun ogen een onge luk, waarbij een Pater Franciscaan het dodelijk slachtoffer werd. Het stuk nabij Haantjeshof is het ergste. Ieder jaar opnieuw eist de gladheid van de weg zijn slachtof fers en telkens als een wagen tegen een boom beland is, mag men zich gelukkig prijzen als alleen wat ma teriële schade het resultaat is. Vraagt men zich af waarom dit stuk weg zo berucht is, dan komt men tot de conclusie dat hier de zon te weinig haar verlossend werif kan doen door de bossen rond de Rouwkuilen. De weg blijft daar glad als op ander plaatsen de gladheid door invloed van de zon en wind al verdwenen is. Daarom is dit stuk zo verraderlijk. Men denkt daar niet aan en de gevolgen blijven niet uit. Zijn mensenlevens niet zoveel waard dat een strook van de daar aanwezige bomen gekapt worden, iodat ook hier de zdh vrij spel heeft? Men vraagt zich trouwens af hoe lang verschillende studiecommissies nog nodig hebben om tot de conclu sie te komen dat deze steeds maar drukker wordende weg dringend fietspaden benodigd? Een leek kan zelfs zien dat die toestand al langer hoe slechter wordt. VERLICHTING De Grotestraat had en heeft de feestverlichting aangestoken. Inder daad een fraai gezicht, al die fon kelende lampjes. Maar destemeer /alt dan feitelijk op hoe miniem de gewone verlichting van de an dere straten wel is, waarbij vooral de Schoolstraat de kroon spant. Nu is het nooit en te nimmer de bedoeling geweest overal een der gelijke lichtzee te maken ,als de winkeliers in de Grotestraat nu nebben aangelegd, maar toch ont komt men in deze donkere najaars- ijd niet aan de indruk dat teveel rekening gehouden wordt met de etalageverlichting. Nu men nog steeds aan het dokteren is over de verlichting zal het geen kwaad kun nen vooral de Schoolstraat en Eind- straat nog eens duchtig te bekijken. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY OP 24 EN 31 DECEMBER WINKELSLUITEN OM VIER UUR? Namens het Bondsbestuur heeft de districtsbestuurder van Limburg van de H.K.W. een schrijven gericht aan het bestuur van de Kath. Lim burgse Middenstandsbond en aan de directies van warenhuizen, groot winkelbedrijven en coöperaties, waarin wordt verzocht het voorstel in overweging te nemen, om op de avond vóór Kerstmis en cp Oude jaarsavond de winkels te sluiten vanaf vier uur 's middags. In de motivering van het verzoek wordt opgemerkt, dat zeer velen in Limburg deelnemen aan de kerke lijke viering van het Kerstfeest. Van een werkelijke voorbereiding komt evenwel weinig terecht, indien de werknemers, filiaalhouders en zelfstandige ondernemers eerst laat in de huiselijke kring terugkeren. Ook voor 31 december wordt het wenselijk geacht ,dat men dan tij dig thuis kan zijn om volop deel te kunnen nemen aan de huiselijkheid. Verder wordt voorgesteld, de win kels op Goede Vrijdag tussen twee en vier uur nam. gesloten te houden om eenieder in de gelegenheid te stellen, aan de Goede Vrijdag-vie ring deel te nemen. Afschriften van de verzoeken, als hierboven bedoeld, zijn door het be stuur ter kennisname toegezonden aan de plaatselijke middenstands verenigingen van Venray, Oirlo, Oostrum en Ysselsteyn en aan de chefs van de hier in Venray geves- tide filialen van grootwinkelbedrij- Vrijdag 14 december 1962 No. 50 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS Langstraat 1 Venray tel. 1638 Roermond Panningen Hebt u nog geen TV? Koop hem nu! Doe mee met de grote Philips TV-kijkwedstrijd. Elke dag is er een' gelukkige winnaar: HET GELD VAN ZIJN PHILIPS APPARAAT TERUG (tot een maximum van 1000.—) Een buitenkans oók voor u. Wilt u er meer van weten? Bel op of kom even langs. Kies uit de nieuwe Philips TV-serie '62-'63. Prachtige smaakvolle modellen met extra smalle kast. Wilt u in termijnen betalen? Wij regelen dat samen met u.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 1