Kerkelijke Diensten S.V.V. NIEUWS van 9 tot en met 15 dec. De grieptijd komt »Molenwiekers« in de week. Een schrikkeljaar als 1964 heeft één dag meer en telt dus 52 weken en twee dagen. Tot en met 28 fe bruari valt elke datum van zo'n schrikkeljaar dan één da# later in de week dan dezelfde datum van 't vorige jaar. 29 februari valt op de zelfde dag van de week als 2 maart van het voorafgaande jaar. Vanaf 1 maart valt elke datum in het schrikkeljaar twee dagen later in de week dan dezelfde datum van het voorafgaande jaar. Zo doorgaande kunnen we voor elk willekeurig jaartal uitrekenen op welke dag 'n bepaalde datum viel of vallen zal. Dit werk wordt vergemakkelijkt door de zogenaamde eeuwigdurende kalenders, waarvan er vele soor ten bestaan. Een belangrijk gegeven, dat nodig is om kalenders samen te stellen, is de datum waarop Pasen valt. Het paasfeest wordt gevierd op de 1ste zondag na de eerste volle maan in de lente. Nu begint de lente op 21 maart. De vroegste datum waarop Pasen kan vallen is dus 22 maart. Het berekenen van de paasdatum is iets dat de astronomen voor ons doen. De maan beweegt zich met zoveel onregelmatigheden, dat zij voor de berekening van de paas datum gebruik maken van een z.g. denkbeeldige maan, die zich wat re gelmatiger beweegt. Uit astronomi sche gegevens blijkt, dat de laatste datum waarop het Paasfeest kan vallen, 25 april is. PASEN BEPALEN De beroemde wiskundige Gauss heeft aangegeven hoe men de Paas datum voor een gegeven jaar kan uitrekenen. Hierbij is hij uitgegaan van bepaalde astronomische gege vens. Voor het tijdvak van 1900 tot 2099 gaat dit als volgt. Bepaal eerst de drie resten (a, b en c) die men krijgt als men het jaartal deelt door 19, 4 en 7. (Voorbeeld voor 1961: 1961 19 103, rest 4, dus a 4; 1961 4 490, rest 1, dus b 1; 1961 7 280, rest 1, dus c 1). Bepaal daarna de rest d van 19a 24 bij deling door 30. (In ons voor beeld is a gelijk aan 4, dus 19a 24 wordt 19 X 4 24 100; 100 30 3, rest 10, dus d 10). Bepaal nu de rest e van 2b 4c 6d 5 bij deling voor 7. (In ons voor beeld is b gelijk aan 1, c gelijk aan 1 en d gelijk aan 10, zodat 2b 4c 6d 5 gelijk wordt aan 2X1 4X1 6X10 5 71; 71 7 10, rest 1, dus e 1). Nu is de Paasdatum gelijk aan 22 d e maart of d e 9 april. Er moeten nog twee correcties worden aangebracht. Leveren deze formules voor de paasdatum 26 april, dan valt Pasen in werkelijk heid op 19 april. Als d gelijk is aan 28 en a is groter dan 10, moet bo vendien de uitkomst 25 april vervan gen worden door 18 april. (In ons voorbeeld is dus gelijk aan 10 en e gelijk aan 1, dus viel Pasen in 1961 op 10 1 9 april, dat is op 2 april. Dit klopt inderdaad!) Zodra de datum van 't paasfeest bekend is weten we ook de data van Hemelvaart en Pinksteren, want die vallen altijd een onveranderlijk aantal dagen na Pasen. We hebben nu gegevens genoeg om voor een willekeurig jaar, bijvoor beeld 1963 of 1971, zelf een kalen der of agenda te maken. KIEZEN UIT 70 KALENDERS Een interessante vraag is, hoe veel verschillende jaarkalenders er wel mogelijk zijn. Als we eenmaal weten op welke datum Pasen valt, dan is ook bekend dat die datum een zondag is. Daardoor ligt dan voor het hele jaar, vanaf 1 maart, het verband tussen datum en week dag vast. Voor 1 maart kunnen we dat verband alleen vinden als we weten of we met een schrikkeljaar te doen hebben of niet. Dat zijn dus twee mogelijkheden voor elke moge lijke paasdatum. Nu kan Pasen op 35 verschillende data vallen. Er zijn zodoende 2 x 35 ofwel 70 verschillende typen jaarkalenders. Als we die lieten maken zonder jaartal, konden we voor elk jaar dat we beleven de goede kalender uitzoeken, en er het jaartal opschrijven. Op soortgelijke wijze vinden we dat er 28 verschil lende typen van maandkalenderbla- den bestaan, en 49 verschillende ty pen van weekkalenderbladen. Dit is allemaal vrij ingewikkeld en verwarrend. Het kost tijd en geld. Het heeft dan ook niet ont broken aan voorstellen om onze ka lender te vereenvoudigen. Het meest belangwekkende is wel het voorstel van de U.N.O. Daarbij heeft het jaar 12 maanden van 30 of 31 dagen. Alle trimesters zijn even lang, namelijk 91 dagen, dus precies 13 weken, en beginnen op een zondag. De dagen van de maand vallen elk jaar steeds op eenzelfde weekdag. Elke maand heeft 26 werkdagen en 4 zondagen. Pasen valt steeds op zondag 8 april, He melvaart op 16 mei en Pinksteren op 25 mei. Van de 365ste dag wil men een dag maken zonder datum, die ook niet meetelt als dag in de week. Hetzelfde geldt voor 366e dag in een schrikkeljaar. Dit zouden feestdagen zijn aan het eind van het jaar. Zodoende bereikt men, dat elk jaar 52 weken heeft en Nieuw jaarsdag altijd op zondag valt. Het is echter nauwelijks te ver wachten, dat dit voorstel van de U.N.O. or> korte termijn over de ge hele wereld aanvaard zal worden. We zullen het dus nog wel enige ja ren met de thans gebruikelijke ka lender moeten doen! PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kap. Bors Zaterdag 8 dec. 9.3Ó H. Mis b.g.v. het overlijden van Prinses Wilhel- mina. Zaterdagavond om 7 uur Ad- ventsoefening. Zondag: 2e zondag van de Advent. 6.30 Sj. Maessen; 7.30 Antoon van Osch; 8.30 Gertr. Gerrits; 9.30 Hoog mis voor de par.; 11 u. Sj. Janssen; 6 uur Mevr. Driessen-Ariaens. Maandag: 6.45 Ant. v. Osch; 7.30 Jan Oudenhoven; 7.30 Ant. Poels en echtgen.; 8.15 Hoogmis uit dank baarheid Roeffs; 8.15 J. Coenen. Dinsdag: 6.45 Peter Duykers en Hendrika Poels; 7.30 Liesbeth Oudenhoven-Aerts; 7.30 Gertr. Ger rits; 8.15 Bernard Hendriks en Jo hanna Dommek 1 h.; 8.15 overleden fam. Swinkels-Bistervels. Woensdag: 6.45 Wed. Gubbels; 7.30 J. de Bruin en echtgen.; 8.15 Wil helm Willems en Hendrika Huisman 1 h.; 8.15 Nelly Buyssen-Cuypers. Donderdag: 6.45 Jan Oudenhoven; 7.30 Henrica Thuyls-Muisers; 8.15 J. van Beesel, echtgen. P. Corten- bacht en Mart. en Anna 1 h.; 8.15 J. Coenen. Vrijdag: 6.45 Helena Hanraets (in- validenbond St. Liduina); 7.30 over leden familie Bouten-van Megen; 7.30 Johanna Munsters (stichting); 8.15 W. Eibers, Th. Arts, J. Eibers, J. v. Rijswijck, P. en M. Eibers 1 h.; Ieder winter komt er een groot aantal ziektegevallen tengevolge van influenza voor. Gelukkig is deze ziekte in de overgrote meerderheid der gevallen een onschuldige kwes tie. Sedert de „Spaanse griep" in 1918 echter zulk een geweldig aantal slachtoffers maakte, hetzij door 'n kwaadaardige longontsteking, hetzij door een ernstige hersencomplicatie, weet eenieder, dat influenza een ge- /aarlijke vijand kan zijn. Ook in de vorige eeuw hebben er zware influenza-epidemieën ge heerst; de meesten van ons hebben daaraan echter geen persoonlijke herinneringen meer. DOELTREFFEND HANDELEN BIJ EPIDEMIE De geneeskunde mag dan in de laatste tientallen jaren geweldige vorderingen hebben gemaakt, er doen zich ten aanzien van de in fluenza en haar verwikkelingen nog steeds ziektegevallen voor, waar medische hulp niet mogelijk is, bij voorbeeld omdat het verloop zo fou- droyant is, dat de dokter er pas te "aat bemoeienis mee krijgt. Dit is een van de redenen waar om de geneeskundige autoriteiten zich hebben beraden over de beste wijze waarop de bestaande hulp middelen aan influenzalijders ten goede kunnen komen. Om doeltref fend te kunnen handelen ten tijde van een epidemie is het wenselijk dat de medische wereld over een goede inlichtingendienst beschikt. AUTORITEITEN Er worden in ons land gegevens verworven, die afkomstig zijn van een aantal „peilstations" en ook van het „Expert Committee on Influen za", een door de Wereld Gezond heidsdienst gestichte instelling, die in Londen zetelt. De peilstations zijn verspreid door het land, zij zijn zowel gevestigd in grensplaatsen (zulks in verband met de komst van een griepepide mie uit het buitenland) alsook in enkele grote bedrijven, waar dik wijls een massaal ziek worden zich het eerst kenbaar maakt. Voor een goede influenzabestrij- ding is bovendien nodig dat er nog andere maatregelen genomen wor den, opdat bij een kwaadaardige epidemie een goed gang van zaken gewaarborgd is. Daartoe behoren het aanleggen van een voorraad me- dikamenten, met name van antibio tica, ter toepassing bij longontste kingen ,maar ook het gereedmaken van noodziekenhuizen en het zor gen voor voldoende verpleegkrach ten en medische assistentie. VACCINATIE Dit zijn zo enkele kwesties van geneeskundig-organisatorische aard. Eenieder voor zich doet er echter goed aan zich persoonlijk te wape nen tegen de soms zo verraderlijke influenza. Vaccineren tegen de ziekte is mogelijk; voor diegenen die meer gevaar lopen dan anderen is dit zelfs dringend aan te beve len. Dat zijn allereerst diabetespatiën ten en dragers van etterbacteriën, zoals lijders aan steeds weer optre dende steenpuisten. Verder ook a.s. moeders, bejaarden en zwakke per sonen. Daarnevens komen voor vaccina tie wellicht diegenen in aanmer king, die krachtens hun beroep een grotere kans dan anderen hebben om met het influenzavirus te wor den besmet, alsook zij die in het maatschappelijk bestel moeilijk kunnen worden gemist. 8.15 zekere intentie R. Zaterdag: 6.45 oveiieden ouders van Ham-Bodden; 7.30 Anny Flin- senberg; 7.30 Anna Maria Boots- Emonts; 8.15 E. H. van Haeff 1 h.; 8.15 Fr. Vermaeten en wederzijdse ouders. Biechtgelegenheid van 5.30- 7.30. Om 7 uur lof. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald. Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 2e zondag van de Advent. H.H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. De kol- lekte (2 in 1) voor kerk en aflos sing van geluidsinstallatie. 7 uur plechtig lof en herdenking van Ma ria's Onbevlekte Ontvangenis met feestpredikatie door Pater Bartho- lus van Holstein O.F.M. en proces sie door de kloostergang. Willen de ouders van de bruidjes zorgen dat die bruidjes om 7 uur in het kloos ter zijn. Maandag: Mis van de 2e zondag van de Advent. Dinsdag: H. Damascenus, paus en belijder. 7.30 lof t.e.v. St. Antonius met gebeden. Woensdag: H. Mis van de Vin ding van het lichaam van de H. Franciscus. Donderdag: H. Lucia, maagd en martelares. 7 uur Gezinsmis. Vrijdag: Z. Nicolaas en gez., be lijders. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: Maria, Koningin der Minderbroeders. Van 38 uur ge legenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededeling Komt U zondagavond weer mee doen met de plechtige herdenking van Maria's Onbevlekte Ontvange nis? Past prima in onze voorberei ding op het kerstfeest. Maria speel de daarin een grote rol. 7 uur zon dagavond. Dieubeurten Acolythen 6.30 J. Evers en C. Evers; 7.45 J. Meesters, M. v. Rooy, G. v. d. Berg en H. v. Gend; 9.00 J. Naus, H. Janssen, B. Peters en H. Bosch; 11.45 A. Derks, J. Rongen, G. Ver schuren en G. Philipsen. Vrij J. Jeu- en G. Jeuken. Bijbelkursus Maandagavond 8 uur bijbelkursus in San Damiano. Misintenties Zondag: 6.30 Petronella Aarts- Martens; 7.45 Hendrina Franssen- v. Gerven; 9 uur Antonia Francisca Hendriks-Seykens; 10.15 jaargetijde Anna Vink-Willems; 11.45 overleden ouders Jeurissen-Verheyen als jaar getijde. Maandag: 7 uur overleden ouders Barents-Verhagen; zijaltaar: Corne lia Hoebers-Lenssen; 7.45 zekere intentie; 8.30 overleden fam. Wijn- hoven-Roelofs. Dinsdag: 7 uur Hubertus Geurts en Huberdina Willems en Wed. Arts-Geurts; 7.45 overleden familie Derks-Heeze; 8.30 overleden familie Wij nho ven-Roei of s; 7 uur zijaltaar Cornelia Hoebers-Lenssen. Woensdag: 7 uur Herman Metz; zijaltaar Cornelia Hoebers-Lenssen* 7.45 Antonetta Lenssen-Huisman 8.30 Johanna Koenen-Janssen als jaargetijde. Donderdag: 7 uur Gezinsmis; zij altaar Cornelia Hoebers-Lenssen; 8.30 overleden familie Odenhoven- Swinkels. Vrijdag: 7 uur overleden ouders Tonen-Vermeulen; zijaltaar: Corne lia Hoebers-Lenssen; 7.45 voor de overledenen; 8.30 Jeanette Esser. Zaterdag: 7 ur Cornelia Hoebers- Lenssen; 7.45 voor de overledenen; 8.30 overleden familie van Ool-Lu- cassen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 2e zondag van de Advent. 7 uur Parochiemis; 8.30 Nelly Jans sen; 10 ur Hoogmis, Peter Joh. Ven- nekens en Regina Verstraelen; 3 u. Adventsoefening. Maandag: 7.30 gezongen H. Mis voor de levende en overleden leden van de Boerinnenbond. Dinsdag: 7.30 gezongen maand- dienst Maria Thielen-Rutten. Woensdag: 7.30 Leida Claessens- Teuws. Donderdag: 7.30 gezongen maand- dienst Jean Camps. Vrijdag: 7.30 Gerard Arts. Zaterdag: 7.30 Wilhelmina Reijn- ders-Coenen en Martha Reijnders- Seijkens. Biechten van 6.30-7.30; 7.30 Marialof, vooral voor de B.J.B. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 2e zondag van de Advent. 2e zondag der maand. Leesmissen om 6.30; kindermis om 7.30; 2e H. Mis om 8.30; parochiehoogmis om 10 uur; 3 uur rozenkrans en lof. Eerste kollekte voor de kerk; 2e kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 H. Mis Antonitta Swinkels. Dinsdag: 7.30 stichting Piet v. d. Beuken en Petronella Lemmen. Woensdag: 7.30 Stichting Gerardus. Classens en Maria Catharina - de Mulder. Donderdag: 7.30 Leesmisf-'s avönds 7 uur avondmis tot intemïe van de Boerinenbond, daarna feestverga- dering van de leden. Vrijdag: 7.30 Stichting Martinus Nelissen en Joanna Geurts. Zaterdag: 7.30 maanddienst Hen rica Peeters. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 57 uur. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 2e zondag van de Advent. 7.30 Leesmis voor övêrleden pries ters van ons bisdom; 10 uur Hoog mis voor de Parochie; 3 uur Ad- ventslof. Maandag: 7.30 gezongen H. Mis voor Piet Philipsen. Dinsdag: 7.30 2e zeswekendienst voor Antoon Roelofs. Woensdag: 7.30 gezongen H. Mis van dank ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand voor fa milie Winkelmolen-Duykers. Donderdag: 5e zeswekendienst v. Jacob Wismans. Vrijdag: 7.30 gezongen H. Mis v, overleden ouders Nooyen-Arts. Zaterdag: 7.30 gezongen H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand voor hen die hier voor offerden. Biechtgelegenheid van 5.306.30. Om 6.30 Lof. Kerkpoets: Nelly Smits en Leny Drabbels. Misdienaars: Groep 1, 2. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 2e zondag van de Advent. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoogmis voor de overleden familie van CuijcloVer hoeven; 10.30 leesmis voor Theo- door Bouten; 3 uur lof. Acolythen: 6.45 B. Loenen en A. Loonen; 8 uur L. Jenniskens en G. Martens; 9.15 N. Pijpers. M. Kus- tefs, J. van Ooi en P. Litjens; 10.30 G. Cornelissen en J. van Vegchel. Maandag: gezongen dienst voor de vrouw van Peter Mathijs Lueassen; 8 uur leesmis voor Anna Kuenen- Thijssen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Smits-Borghs, kindermis voor de meisjes; 8 uur leesmis voor Martin Croijmans. Woensdag: 7.30 gezongen jaarge tijde voor Elizabeth Reintjes-de Lauw; 8 uur leesmis voor de over leden familie Brok-Verschuuren. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pe ter Gerard Smits, echtgenote, doch ter en kleindochter, kindermis voor de jongens; 8 uur gezongen dienst voor Martin Heesen. Vrijdag: gezongen jaargetijde voor Piet Reintjes om 7.30; 8 uur lees mis voor de overleden familie B. Philipsen-Spreeuwenberg. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Jean Loenen. 8 uur leesmis voor Gertru- da van Rens-Litjens. Biechtgelegen heid van 45 en van 6.307 uur. Daarna lof. Kerkpoetsen: Toke van Ooi en Mia Emonts. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 2e zondag van de Advent. 6.30 leesmis voor Gerard van Die- rendonck besteld door het Lourdes- liefdewerk; 8.10 leesmis voor Maria Janssen-Winnen besteld door de buren; 9.15 kindermis; 10.15 Hoog mis voor zekere intentie; 2 uur Lof na het lof H. Familie voor de man nen. Maandag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Willems-Vos. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Wil lem Vollenberg*. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes Willemse, Donderdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Jeurissen-Janssen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Theunissen-Ger- rits. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Hen- drikus van de Ven. Gelegenheid om te biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 2e zondag van de Advent. 6.30 Communieuitreiken; 7 uur Leesmis ter ere van O.L. Vrouw en H. Gerardus (Janssen); 8.15 Leesmis voor overleden familie van Lank- veld-Giesbers; 10 uur Hoogmis voor bijzonder intentie; 6 uur Lof met rozenhoedje. Maandag: 7.30 Hoogmis voor de parochie. Dinsdag: 7.30 Leesmis voor Jan en Martha Gielen; 9 uur plechtige hoogmis voor de levende en over leden leden van de Boerenleenbank, bij gelegenheid van de opening van het nieuwe bankgebouw. Woensdag: 7.30 gezongen H. Mis voor overleden ouders v. d. Heuvel- Niessen en kinderen. Donderdag: 7.30 gesticht jaarge tijde voor Jan Litjens en Henrica Relouw. Vrijdag: 7.30 gezongen H. Mis ter ere van het H. Hart. Zaterdag: 7.30 gezongen H. Mis om van God vele priesterroepingen te verkrijgen. Van 46 biechtgelegenheid; 7 u. Marialof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 2e zondag van de Advent. 7.30 vroegmis tot inti&atie van fam. Cornelissen-Hendriksfn.0 uur Hoog mis voor de zielenist van Wilhel mina Ermens-Arts; 2.30 Advent- oefe$ièjj en lof. yd» week H. Mis om 7.30 u. tot bijz. intentie, voor het welslagen in :amen. Woensdag: voor de overleden ouders Martinus en Gerardina Arts. Donderdag: ter ere van de H. Bir- gitta. Vrijdag: tot intentie van de fami lie van Ve^chel-Peeters. Zaterdag: tot bijz. intentie. 19.30 Lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dage lijks vóór H. Mis; zaterdag vóór en na het Lof. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag van de Advent 7 uur gelegenheid tot communice- rwvr 7-30 JeesmTS v&or de bekende intenties; 10 uur hoogmis voor dfe Z.E. Pater Joseph Geurts, in leven missionaris te Montreal; 2.30 Ad ventsoefening. Maandag: leesmis voor de over leden familie Drabbels, Klaassen en van Meyel. Dinsdag: leesmis tot dankzegging van de familie van Aerts-Jacobs. Woensdag: leesmis voor de over leden familie Drabbels, Klaassen en van Meyel. Donderdag: leesmis voor zaliger Gerardus Crienen. Vrijdag: leesmis voor overleden familie Polmans-Pijls. Zaterdag: leesmis voor overleden familie Derks-Pijls; 's avonds 7 uur avondoefening ter ere van O.L. Vr. Morgen, 16 dec., is de maand- kollekte voor onze kerk. Ook komt morgen een pater preken in ver band met een grote parochieretraite voor onze mannen. Acolythen voor a.s. zondag: Har ry Geurts, Gerard Koenen en Mar tin van tSaveren. Kei-kpoetsen: Mien Nijssen en Willy van Staveren. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e zondag van de Advent. 7.30 H. Mis uit dankbaarheid; 10 u. Hoogmis tot intentie van de fami lie van Osch-Rambaghs. Acolythen: Jacques en Jan Jans sen; 3 uur Vergadering van de Der de Orde. Misdienaars van de week: Tonny Poels en Naud Gielens. Maandag: 7.30 H. Mis voor een overleden vriend. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overle den vader Harry Rutten. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Ger- truda Poels-Voesten. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Leo- nardus Spee en Lamberdina Arts. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor overle den familieleden Ewals-Leijssen. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor over leden vader Harry Rutten. 7 uur Biechtgelegenheid en te 7.30 Lof. De klassen 1 en 2 leren van de katechismus les 6. Klas 3 de vraag 70. De klassen 4. 5 en 6 de vragen 66, 70 en 71. RECTORAAT SMAKT Zondag: 2e zondag van de Advent. 7 uur H. Mis voor overleden familie Kempen-Nellen; 8.30 jaardienst voor Theodorus Hof mans. 10 uur tot ze kere intentie. Kapel: om 8.30 voor de school jeugd; 9 uur voor Th. Basten. 's Avonds om 6.30 Avondoefening met Adventspreek. Maandag: 6.30 voor Past. Assel- berghs; 7.30 voor de gelovige zie len. Dinsdag: 6.30 voor een zieke; 7.30 voor zegen in gezin. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 uit dankbaarheid. Donderdag: 6.30 ter er van het H. Sacrament; 7.30 voor Pastoor Assel- bergs. Vrijdag: 6.30 voor Joh. v. d. Win kel; 7.30 Louisa Waps-Verweer. Zaterdag: 6.30 voor de missie; 7.30 ter ere van O.L. Vrouw. Van 5.005.30 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. Met speciale toestemming van de Concilie-vaders, bracht St. Nicolaas vrijdagavond een bezoek aan SVV in „De Burggraaf." Toen de Sint om plm. 9 uur ar riveerde kon de voorzitter van het feestcomité de Sint verwelkomen namens een grote SVV-familie in opperbeste stemming. Nadat de Sint aan bestuur en le elftalspelers de nodige raadgeving had verstrekt om zo spoedig moge lijk beter geklasseerd te worden, werden enkele leden op het matje geroepen, waarvan de een 'n pluim kreeg en de ander een standje. Na ruim 'n uur de gast te zijn geweest van SW, vertrok de Sint onder dank van de SW-voorzitter, die tevens de nieuwe trainer de 29-jarige Verdonk uit Nijmegen aan de leden voorstelde. Het orkest The Flaming Stars zorgde hierna weer voor de vrolijke noot en toen de voorzitter van het feestcomité om twaalf uur de avond sloot, kon hij terug zien op een avond die in alle opzichten geslaagd was. ■ft Daar het SVV-terrein ahn de Oostsingel zondag j.l. niet bespeel baar was, werd de wedstrijd Ven- ray 1Kolonia afgelast. Venray 3 speelde wel competitie, nl. een uitwedstrijd tegen Ysselsteyn 1. Met 40 moest Venray 3 het onderspit delven. Een gehandicapt Venray 4 speel de een vriendschappelijke wedstrijd tegen Geysteren 1. Zij waren niet bestand tegen het grove geschut van de Gebr. Vennekens. Met 7-1 moesten zij de eer aan Geysteren laten. Wegens niet opkomen van de scheidsrechter, moest Venray 5 on- verrichterzake de terugreis aanvaar den van FCEB 2. Venray 6 behaalde een benauwde, doch verdiende 21 zege op Yssel steyn 3. Programma: Venray 1Wittenhorst 1 2.30 uur Wittenhorst 2Venray 2 Melderslo 1Venray 3 2.00 uur Venray 4Melderslo 2 12.00 uur Venray 5, 6 en 7 zijn vrij. Voor Venray 1 staat a.s. zondag de streekderby tegen Wittenhorst 1 op het programma. Theoretisch zou dit voor Wittenhorst een over winning betekenen, want het is eenf-jj wedstrijd tussen koploper en staart- ploeg, zij het dan met een wedstrijd achterstand. Van Venray-zijde kan verwacht worden dat zij hun uiter ste best zullen doen om de rode lantaarn zo spoedig mogelijk over te geven aan een andere vereniging. Wittenhorst daarentegen zal met man en macht de bovenste plaats verdedigen. Dat de Horstenaren hier helemaal in zullen slagen, geloven we niet. In Horst heeft Venray met 32 het onderspit moeten delven in een wedstrijd waar ze helemaal niet de mindere waren. Nemen we nu nog het tereinvoordeel in ogen schouw, dan menen wij beslist dat Venray 1 minstens 1 puntje thuis zal kunnen houden. Venray 2 gaat voor de 2e maal in dit seizoen naar Horst, terwijl ze ook reeds een thuiswedstrijd speel den tegen de Oranjehemden. Beicle wedstrijden eindigden in een gelijk- spel. Zal ook deze keer weer zo zijn? Voor de aanvang van de wedstrijd Wittenhorst 2—Venray 2 verwijzen we de spelers naar de opstellingen op de bekende plaatsen. Venray 3 heeft weer een uitwed strijd, ditmaal tegen Melderslo 1. Thuis verloren de SVV-ers tegen n sterk spelend Melderslo. Venray 3 weet dat Melderslo een schotvaar- dige voorhoede heeft, dus de ach terhoedespelers weten wat hun taak is. Zetten zij zich ten volle in, dan geloven we niet dat zij helemaal kansloos zijn. Venray 4 ontvangt Melderslo 2. De uitwedstrijd eindigde in een over winning. Ook de thuiswedstrijd kan weer 2 puntjes opleveren voor de Venray-lui. Zondag j.l. speelden De Molen- wiekers 1 legen Merselo 2. In een weinig aantrekkelijke wedstrijd ze gevierden zij met 6—0. Nadat er één minuut stilte in acht was genomen (overlijden Prin ses Wilhelmina) en Merselo de bal aan het rollen had gebracht, namen De Mclenwiekers het heft in han den. Reeds na 5 min. spelen had M. 3eerkens met een hard schot suc ces: 0-1. De druk op 't vijandelijke doel werd steeds groter en na 15 min. spelen profiteerde midvoor Latéparisa van een misverstand tus- ,en spil en doelman en bracht de stand op 0-2. Merselo probeerde het ook telkens opnieuw met snelle uitvallen, doch deze konden de achterhoede van De Molenwiekers niet verontrusten, -al hoewel er soms wat paniek was. Nadat de voorhoede van De Molen wiekers nog enkele mooie kansen onbenut had gelaten brak de rust aan. Na de rust hetzelfde spelbeeld. De Molenwiekers steeds maar weer -..de aanval, maar de kansen die ze zich schiepen konden ze niet benut ten. Merselo stond met de rug te gen de muur, maar voorlopig wis ten ze doelpunten nog te voorkomen en probeerden ze zelfs tegenaanval len op te zetten. Deze liepen echter steeds op niets uit. Na 20 minuten mochten De Molenwiekers een hoek schop nemen. De rechtsbuiten zette de bal voor en uit de doelworsteling die ontstond, bracht midvoor Laté parisa de stand op 03. Enkele minuten later worstelde M. Beer- kens zich door de vijandelijke ver dediging en zijn schot betekende 0—4. Nog was de doelpuntenhonger niet gestild en na een voorzet van links in de 30e minuut was *'t weer de goed meegekomen Latéparisa die de stand naar 05 schoot. Doch, toen dezelfde speler enkele ogen blikken later alleen op 't doel af stormde miste hij met alleen de kee per voor zich volkomen. Wat Merselo ook probeerde het lukte hen niet om de eer te redden, wat ze toch wel verdiend hadden. M. Beerkens had ook bepaald pech, toen een goed door hem genomen vrije trap via de lat het veld weer insprong. Maar toen hij 5 min. voor tijd weer 'n vrije trap kreeg te ne men verdween de bal hard en laag voor de zesde maal achter de doel man van Merselo. Dit was ook wel het i laatste noemenswaardige feit, van een, door enkele tientallen be zochte toeschouwers, zeer saaie wedstrijd. De Molenwiekers 2 zette zondag j.l. haar overwinningenreeks voort met een 53 overwinning op Ame rica 4. Programma voor zondag a.s. De Molenwiekers 1Tienray 3 De Molenwiekers 2 is vrij. WANDELCLUB ST. CHRISTOFFEL De winterserie wordt gehouden in Venray op 16 dec., 13 jan. en 10 febr. Inleggeld bedraagt voor deze drie tochten een gulden. De leden van St. Christoffel die aan deze tochten willen deelnemen worden verzocht zich op te geven voor 14 december bij de leiders en leidsters van de wandelclub of van de gymnastiekvereniging op de lessen. Iedere deelnemer ontvangt een prachtige medaille.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6