Kerkelijke Diensten De bus gemist naar een ^eéastinqueUaqing MISSIE JEUGDCLUB P. van Opbergen van 11 tot en met 17 nov. Prima FLANELLEN LAKENS Ecru EC0N0M .DE PEELPAREL" THIELEN Lichtdrnkkerq Stencilinricbting G.M.H. Peters PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Past. Geerits. Zondag: 22e zondag na Pinksteren. 6.30 Sj. Maessen; 7.30 overleden fa milie van Dijk-Clephas; 8.30 Jan Oudenhoven; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11 uur Chris Janssen en dochter; 6 uur overleden ouders Oudenhoven-Philipsen; 11.30 Con gregatie op Jerusalem voor de jon geren. Maandag: 6.45 Antoon van Osch; 7.30 Ferd. Beerkens en overleden fa milie; 7.30 overleden lid Mevrouw Buissen; 8.15 bestelde jaardienst Joh. Maria Hendriks en kinderen 8.15 J. Coenen. Dinsdag: 6.45 W. Broers, echtge note en zoon Piet; 7.30 Lambertus van de Berg en echtgenote; 8.15 Chr. Gossens; 9.30 plechtig huwelijk voor het bruidspaar van Enckevort- Beerkens. Woensdag: 6.45 uit dankbaarheid ter ere van St. Jozef; 7.30 Antoon Weiten; 8.15 Z.E. Heer Henri Wis- mans 1 h.; 8.15 Familie Kusters (mw). Donderdag: 6.45 Piet Pouwels en echtgenote; 7.30 Antoon Sikes; 8.15 L. Poels, echtgenote en overleden kinderen 1 h.; 8.15 P. J. Beerkens. Vrijdag: 6.45 Henrica van Wei- Voer mans; 7.30 zekere intentie R.; 7.30 Maria Rongen-van Kessel; 8.15 Antoon Claessens en Hendrina Jen- neskens 1 h.; 8.15 Adriana Maria de Hart, echtgenote van Mart. v. d. Broek. Zaterdag: 6.45 Th. Basten; 7.30 P. Baeten; 8.15 Gerard Arts en Henri ca Verheyen 1 h.; 8.15 Regina Hen- driks-Janssen. Biechtgelegenheid van 5.307.30. Om 7 uur lof. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus. Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 22e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15 De kollekte (2 in 1) voor kerk en binnenlands apostolaat. (Willibrord-vereniging). Buiten de kerk Klaproos-aktie. 7 u. lof met overweging. Maandag: Z. Raynerius en gezel len, belijders. Dinsdag: H. Didacus, belijder. 7.30 lof ter ere van St. Antonius. Woensdag: H. Josaphat, bisschop martelaar. Donderdag: H. Albertus, bisschop, kerkleraar. 7 uur Gezinsmis. Vrijdag: H. Agnes van Assisië, patrones van de kleuterschool. 7 30 lof met overweging. Zaterdag: Z. Salomea en gez. maagden. 9.30 plechtige huwelijks sluiting en H. Mis voor het bruids paar Linders-Arts. Van 38 gele genheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededelingen 1. „We hebben nog nergens zoveel gekregen", was de blijde verraste uitdrukking van de mensen, die zich hadden ingezet voor de aktie Hon garije. Het was een verblijdend ge zicht hoe de mensen van alle kanten kwamen aandragen. We hebben ho pelijk weer verschillende goede mensen in Hongarije blij gemaakt. Dat is de mooiste dank. 2. Vanuit het bisdom is ons ge vraagd propaganda te maken voor „het diocesaan weekblad''. De in houd is anders dan een paar jaar geleden, maar leerzaam en goed. U hebt het tafeltje zien staan met de proef-exemplaren? Probeert u eens en beslis dan. 3. Bellen, bellen! Voortaan zal er als de misdienaars zich niet ver gissen NIET meer gebeld worden bij het „Domine non Suum dignus" VAN DE PRIESTER, maar daarna wordt een flinke tik met de bel ge geven. De bedoeling van die tik met de bel is deze: een teken, dat U verzocht wordt naar voren te ko men als u wilt communiceren. Voor al door de week is dit van belang. De priester hoeft dan niet te wachten als hij met Ons Heer bij de communiebank komt en b. u bent niet wandelende als u meebidt „Do- mine non sum dignus". We vragen dus vriendelijk vooral door de week op dit teken van de bel naar voren te komen. Bijbelcursus Maandagavond 8 uur bijbelcursus in San Damiano. Dienbeurten Acolythen б.30 B. Peters en H. Bosch; 7.45 A. Derks, J. Rongen, G. Verschuren en G. Philipsen; 9 uur: J. Jeuken, G. Jeuken, J. Evers en C. Evers; 11.45: J. Meesters, M. v. Rooy, G. v. d. Berg en H. v. Gend. Vrij: J. Naus en H. Janssen. Misintenties Zondag: 6.30 Pater Canisiug en ouders; 7.45 Hendrina Franssen-van Gerven; 9 uur overleden familie Vollenberg-Aerts en dochter Johan na; 10.15 overleden familie Theuws- Beterams; 11.45 overleden ouders Theiosen-v. d. Broek. Maandag: 6.15 gel. zielen; 7 uur overleden familie Steernemans-v. d. Munckhof; 7.45 overleden familie v. Dijck-Reynen; 8.30 overleden fami lie Janssen-Willems. Dinsdag: 6.15 Constans Rojer; 7 uur overleden familie Lenssen- Geurts; 7.45 Sjaak Mommen; 8.30 overleden familie Minten-Graat. Woensdag: 6.15 overleden familie Loonen-Verheyen; 7 uur Herman Metz; 7.45 Martin v. d. Munckhof, Sabila Sober jé, kinderen en klein kinderen; 8.30 Jeanette Esser. Donderdag: 6.15 Henri Hoeyma- kers; 7 uur Gezinsmis; 7.45 Michiel Lenssen en echtgenote en Anna 8.30 Notaris Pluymeakers. Vrijdag: 6.15 overleden ouders Tonen-Vermeulen; 7.45 overleden fa milie Custers-Jacobs; 8.30 voor de gel. zielen. Zaterdag: 6.15 overleden moeder; 7 uur overleden familie v. d. Munck- hof-Poels; 7.45 overleden familie Janssen-Duyf; 8.30 zekere intentie; 9.30 gezongen huwelijksmis. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 22e zondag na Pinksteren. Willibrord-zondag. Kollekte voor 't Binnenlands Apostolaat (2 in 1). 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 H. Mis voor Anna Renkens-Volle- berg en ouders; 10 uur Hoogmis, maanddienst Maria Thielen-Rutten; 3 uur Lof met bijzondere gebeden ter ere van de H. Willibrord. Maandag: 7.30 gestichte gezongen jaardienst Piet Camps en Johanna Goossens. Dinsdag: 7.30 gezongen maand dienst Jean Camps. Woensdag: 7.30 gestichte gezongen H. Mis tot zekere intentie. Donderdag: 7.30 gestichte gezon gen jaardienst Broeder Alphons Claessens. Vrijdag: Missievrijdag voor de jeugd. 7.30 overleden familie Jennis- kens-Poels. Zaterdag: 7.30 gezongen H. Mis voor overleden familie Gommans- Houwen. Biechten van 34 en van 6.307.30. 7.30 Marialof, vooral voor de leden van de B.J.B. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 22e zondag na Pinksteren. Willibrordzondag, dag van gebed en offer voor 't binnenlands apostolaat. Tweede kollekte hiervoor. 7.30 lees- mis voor de overledenen van de Parochie; 10 uur Hoogmis voor de Parochie; 3 uur Kruisweg en Lof. Maandag: 7.30 gestichte gezongen jaardienst voor Peter Joh. Strijbos, Johanna Baltussen en Gerard Bal- tussen. Dinsdag: 7.30 gezongen H. Mis van dankzegging bij het zilveren kloos- terfeest van Zr. Mechelina (M. Vis sers). Woensdag: 7.30 gezongen H. Mis voor de overleden familie Heidens- Li tj ens. Donderdag: 7.30 Eerste zesweken- dienst van Jacob Wismans. Vrijdag: 7.30 gezongen H. Mis voor overleden familie Joosten-Duykers. Zaterdag: 7.30 gezongen H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand tot intentie van hen die offerden. 9.30 Huwelijksmis voor het bruidspaar Joosten-Duykers. Beichtgelegenheid van 67 uur. Om 7 uur Lof met rozenhoedje. Kerkpoets: Mia Philipsen en No- ra Rambags. Misdienaars: Groep 1,3. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 22e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor de parochie; 8 uur leesmis; 9.15 Hoogmis, opge dragen voor Lodewijk Emanuel Da vid; 10.30 leesmis voor de overleden familie Duijkers-Weijs; 3 uur lof. Acolythen: 6.45 N. Pijpers en M. Kusters; 8 uur H. Claessens en B. Loenen; 9.15 A. Loonen, J. Jennis- kens, J. van Ooi en L. Jenniskens; 10.30 J. v. Vegchel en G. Cornelis- sen. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets; 8 uur leesmis voor de overleden fami lie Claessens-Gussen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor- Johan nes Voermans, kindermis voor de meisjes; 8 uur leesmis voor Theodo- rus Swinkels en echtgenote. Woensdag: 7.30 leesmis tot bijzon dere intentie; 8 uur leesmis tot ze kere intentie. Donderdag: 7.30 leesmis tot zekere intentie, kindermis voor de jongens; 8 uur leesmis voor Theodorus van Cuijck en beide echtgenoten. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Theodorus Asselberghs en echt genote; 8 uur leesmis voor de over leden familie Peeters-Martens. Zaterdag: 7.30 gezongen jaargetij de voor Hendrik van Soest en doch ter Lena; 8 uur leesmis voor een ja rige. Biechtgelegenheid van 45 en van 6.307 uur. Om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Mientje van Ooi en Riet Koonings. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 22e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor het welslagen van het concilie; 8.10 leesmis voor Ge- rarda Hubers-Arts en Hendrikus Arts; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis best, jaarg. v. Johannes Peeters en Egberdina van Asten en Piet Vul- lings; 2 uur Lof. Na het Lof H. Fa milie voor de mannen. Maandag: 7.30 leesmis voor inten tie van de familie Wismans-Gooren; zijaltaar leesmis voor Martin Toone en Petronella Lamers. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Willems-Vos. Woensdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid voor de familie Philipsen- Smits; zijaltaar leesmis voor de overleden familie van Ass-Geerets. Donderdag: 7.30 leesmis voor de familie Claessens-Zanders; zijaltaar leesmis voor de overleden ouders Willems-Spreeuwenberg. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Jeurissen-Janssen; 8.45 voor de kinderen: leesmis voor zekere intentie. Zaterdag: 7.30 gezongen jaargang voor Antoon Jenniskens en Wilhel- mina v. d. Pas. Gelegenheid om te biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 22e zondag na Pinksteren. 2e zondag der maand. St. Willibror- duszondag. Leesmissen om 6.30; Kindennis 7.30; 2e H. Mis om 8.30; parochiehoogmis om 10 uur. 3 uur Kruisweg en lof voor de zielen in het vagevuur. Eerste kollekte voor de St. Willibrordusvereniging; 2e kollekte voor 't Bisdom. Maandag: 7.30 H. Mis voor Anto- 'nitta Swinkels. Dinsdag: 7.30 Stichting Henric. Hub. Hellegers en Gerardus Clas sens. Woensdag: 7.30 maanddienst Mar- tinus Baltussen. Donderdag: Begin van 't feest van de H. Machutus met octaaf. Sinds onheugelijke tijden bestaat deze verering in de parochiekerk van Oirlo. Deze heilige wordt bijzonder aangeroepen voor kinder- en zenuw ziekten. Wij hopen dat de vele pel grims uit de omtrek deze traditie blijven voortzetten. Iedere dag van 't octaaf zijn 2e H. Missen om 7.30 en 9.30. Na iedere H. Mis wordt de relikwie vereerd en water en brood gezegend en gelegenheid gegeven zich te laten inschrijven in de Broe derschap. Donderdag: 7.30 leesmis ter ere van St. Machutus; 9.30 Hoogmis voor de levende leden van de Broe derschap. Vrijdag: 7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus; 9.30 Hoogmis voor de leden van de Broederschap. Zaterdag: 7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus voor zaliger Jacobus en Gerardus Nelissen. A.s. zondag is de solemniteit van het feest. De H. Missen zijn om 6.30, 7.30 en 8.30; 10 uur plechtige Hoog mis met feestpreek; 2.30 nam. kin derzegen; 3 uur plechtig lof. Zaterdagavond biechten van 5-7 u. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 22e zondag na Pinksteren. 6.30 Communieuitreiken; 7 uur lees mis ter ere van O.L. Vrouw (Arts- Gielen); 8.15 leesmis voor Wilhel- mina Engels-Weys; 10 uur Hoogmis voor de parochie. Onder de H.H. Missen kollekte voor het buiten lands apostolaat, 's Avonds om 6 u. lof met rozenhoedje. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Henricus van Meyel en Ger- trudis Poels. Dinsdag: gestichte jaardienst voor Petronella Lit j ens. Woensdag: 7.30 jaargetijde voor Gerardus Flinsenberg en Johanna Peeters. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jan en Martha Gielen. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Joannes Henricus Arts, echt genote en kinderen. Zaterdag: 7.30 leesmis van dank zegging tot intentie van de familie Engels-van Meyel. Van 46 uur ge legenheid om te biechten. 7 uur Marialof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 22e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot intentie van fami lie Peeters-Janssen; 10 uur hoogmis voor de zielerust van overledenen; 2.30 Lof. Door de week H. Mis om 7.30 uur. Maandag: voor de genezing van een zieke namens familie Bloemen- Seijkens. Dinsdag: voor de zielerust van Mevrouw Janssen-Tiessen. Woensdag: voor de overleden ouders Martinus en Gerardina Arts. Donderdag: voor de zielerust van Gerrit Janssen. Vrijdag: tot intentie van familie Pubben-Janssen. Zaterdag: voor de ovei'ledenen van familie Bloemen. GEEN lof. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis. Zondag: kollekte voor het bin nenlands apostolaat. RECTORAAT SMAKT Zondag: 22e zondag na Pinksteren. St. Wilibrord-zondag. 7 uur H. Mis uit dankbaarheid; 8.30 voor zegen in gezin; 10 uur Hoogmis voor Joh. v. d. Winkel. Kapel: 8.30 H. Mis voor de schooljeugd. 10 uur H. Mis voor familie Ver steegen-van Kempen; 3 uur Lof. Maandag: 6.30 voor Pastoor Assel- bergs; 7.30 overleden familie de Haart-Cremers. Dinsdag: 6.30 voor de gelovige zie len; 7.30 Jacobus Janssen, Anna Ma ria Pouwels en overleden kinderen. Woensdag: 6.30 voor Mart. Bonants en overleden echtgenote; 7.30 ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 6.30 voor de wereld vrede; 7.30 overleden familie Kers- ten-Geurts. Vrijdag: 6.30 Joh. v. d. Winkel; 7.30 Antoon Janssen en Theodora Vermeulen. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 Pastoor Asselberghs; 10 uur Huwelijksmis. Van 55.30 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. RECTORAAT VEULEN Zondag: 22e zondag na Pinksteren. 7 uur gelegenheid tot communiceren. 7.30 leesmis voor de genezing van een zieke; 10 uur hoogmis voor de bekende intenties. Vandaag is het Willibrordzondag. De 2e kollekte is voor het Apostolaatswerk onder on ze niet-katholieke landgenoten. 2.30 gebedsoefening voor de eenheid der Kerk in ons eigen land. Maandag: leesmis voor zaliger Drini van Rijswijck. Dinsdag: hoogmis jaargetijde voor zaliger Gerardus Houben. Woensdag: leesmis voor zaliger Leo Jacobs. Donderdag: leesmis voor zaliger Mathijs Kunen. Vrijdag: leesmis uit dankbaarheid, besteld door de familie Mulders- Maessen. Zaterdag: leesmis overleden fami lie Wilms-van Lin; 7 uur avond oefening ter ere van O.L. Vrouw. Acolythen voor a.s. zondag: Mar tin van Staveren, Harry van Rijs wijck en Ben Burgers. Kerkpoetsen: Mia van Wylick en Miet Geelen. A.s. zondag maandkollekte. RECTORAAT HEIDE Zondag: 22e zondag na Pinksteren Willibrordzondag. 7.30 H. Mis voor Peter Ewals en Johanna Strijbosch; 10 uur Hoogmis voor overleden fa milieleden Logtens-Voesten. Van daag is de tweede kollekte voor het binnenlands Apostolaat. Akolieten: W. Derikx en M. Philipsen. 3 uur vergadering van de Derde Orde. Misdienaars van de week: Jacques Derikx en Piet de Lauw. Maandag: 7.30 H. Mis voor de overleden vader Engelbertus Nellen. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor het wel slagen van het Concilie. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Harry Muijsers. Donderdag: 7.30 H. Mis voor de overleden ouders van Vegchel-Lem- men. Vrijdag: 7.30 H. Mis tot bijzondere intentie. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor de overleden familieleden Geurts-Gel- lings. 7 uur Biechtgelegenheid en te 7.30 Lof. De klassen 1 en 2 leren van de katechismus les 4. Klas 3 de vra gen: 194, 198, 203. Klas 4 dezelfde vragen plus vraag 184. Klas 5 de vragen 184, 194, 195, 198, 199, 203. Klas 6 dezelfde vragen als klas 5 plus vraag 190. Minister Zijlstra heeft meerdere malen betoogd dat zijn belasting- politiek is gebaseerd op een priori teitenschema. Wanneer er een ze kere ruimte komt in de overheids middelen, dan moet worden beslist of deze ruimte moet worden aange wend voor verschillende soorten van uitgaven dan wel voor belas tingverlaging. Bij de verschilende uitgaven kunnen wij denken aan on derwijs, defensie, wegenaanleg enz., waarvoor grote en minder grote be dragen kunnen worden uitgetrokken. Bij de bestedingsmogelijkheid moet ook nog rekening worden ge houden met de conjunctuur. In dit licht van de gunstige of met over spanning bedreigde conjunctuur is reeds eenmaal een belastingverla ging uitgesteld. Wij krijgen de in druk uit verschillende uitspraken van de bewindsman dat, wanneer dit jaar bij de begroting opnieuw verlichting van belastingdruk in uit zicht was gesteld, deze andermaal ongunstig zou zijn uitgewerkt op onze economische thermometer. Nu de tijd voortschrijdt, moet men zich toch afvragen of de fis cale politiek van prof. Zijlstra op het punt van de verlaging niet al te voorzichtig is geweest. Daar zijn verschillende oorzaken voor. NAAR KORTERE GOLFSLAG De bewindsman is econoom en heeft bij zijn prioriteitenschema ge rekend met een periode van onge^- veer tien jaar. Vermoedelijk heeft hij tien jaren gezien als een tijd perk waarin zich zowel gunstige conjunctuur als depressie aandient. In een dynamische tijd als waar in wij leven zouden vooreerst de golven van de conjunctuurzee wel eens een kortere slag kunnen heb ben. In de tweede plaats zijn de al gemene verwachtingen dat in 1963 de conjunctuur in een veel gema tigder vlak komt te liggen. Ten der de heeft deze excellentie meerdere malen betoogd dat de bestaande belastingtarieven veel te hoog zijn. Hij heeft de progressie van inkom sten- en loonbelasting onrechtvaar dig genoemd en zedelijk niet ver antwoord. Dan is het ook een eis van recht vaardigheid dat in het prioriteiten schema een verlaging wordt doorge voerd, zelfs wanneer daar politieke risico's of conjuncturele risico's aan zijn verbonden. Vervolgens heeft de minister vrees gehad voor de om standigheid dat in 1963 verkiezin gen worden gehouden. Hij wilde geen verkiezingsgeschenk aanbieden. Dit siert de minister, maar wan neer wij weten dat hij niet terug komt als bewindsman moet er toch een vraagteken volgen. Als een ver laging van direkte belastingen zeer grote voorrang eist, dan was er een reden temeer geweest om de bus van het laatste zittingsjaar niet te missen! OMZETBELASTING OMHOOG! Prof. Hallstein heeft in Eindhoven als voorzitter van de Commissie van de Europese Gemeenschap betoogd dat nog dit jaar voorstellen kunnen worden verwacht inzake volstrekt noodzakelijk harmonisering van de nationale stelsels betreffende de om zetbelasting. Dit betekent in ons land in feite dat binnen afzienbare tijd de tarieven van de omzetbelasting omhoog zullen moeten gaan. Wij heffen 40 pet. van de belas tingopbrengst uit indirekte belastin gen, Frankrijk 58 pet., West-Duits- land 47 pet., Italië 60 pet. Was dit nu geen prachtige kans geweest om met deze wetenschap in de hand de Europese gang van zaken in te lei den? Daarbij staat immers geen ge ringe verlaging maar een geweldige daling van de inkomsten- en loon belasting op het spel. Het is nauwelijks aan te nemen dat de scherpzinnige prof. Zijlstra dit niet gezien heeft Hij wist voor zichzelf dat hij in de komende vier jaar het departement van financiën niet meer zal beheren. Hij zal moe ten weten dat de terugkeer van de socialisten in het kabinet een moei zamer weg naar belastingverlaging tot gevolg zal hebben. Immers in die hoek zitten de grote verdedigers van inkomstennivellering via hoge direkte belastingen. TE GROTE DRUK? Dit alles overwegend moet de vraag bij ons opkomen of er geen andere reden is geweest oin de be lastingverlaging te laten voor wat hij thans is. Zij zou in een politieke constellatie als thans in ons land aanwezig, tot spanningen leiden. In enkele politieke groeperingen zitten grote groepen, die zich aangetrokken voelen tot een socialistische fiscale politiek. Zou invoering van een ver laging in het komende jaar het ka binet voortijdig hebben doen val len? Het is merkwaardig dat zoveel ministers uit deze regering met wil len terugkeren. Zijn zij tot de con clusie gekomen dat de druk van grote vakbonden het onmogelijk maakt om op verantwoorde wijze te regeren? Het is opmerkelijk dat steeds meer deskundigen op het ter rein van staat en maatschappij er beslist geen waarde aan hechten om te worden geroepen op een rege ringspost. Ligt de oorzaak soms hier, dat zij met name in het finan- cieel-economische vlak een geheel andere koers willen varen, maar dat hun dit onder ae bestaande po litieke verhoudingen niet haalbaar voorkomt? VERLAMD Dan zou dit in de praktijk beteke nen dat de kwaliteit van ons rege ringsapparaat wordt, aangetast door de verlammende werking van de bestaande fiscale tarieven. Een be wijs en een aansporing temeer om deze toestand niet langer te laten voortduren. Wanneer bekwame po litici en deskundigen een vast ge roest belastingschot aantreffen in het schip van staat, dan wordt d.iar- mee een goede werking van de de mocratie aangetast. Per Jacobsson heeft als president van het Internationale Monetaire Fonds aangekoudigd dat de wereld een periode van inflatie wacht. In ons land verwachten deskundigen, vaaronder kamerleden, een terug gang van de conjunctuur. Het alge mene beursklimaat van heden wijst in dezelfde richting. Zowel onze be talingsbalans als de overheidsfinan ciën verheugen zich in een krach tige positie waartoe dit ministerie een belangrijke bijdrage heeft ge leverd. Had men de kroon niet op het werk kunnen zetten door de aankondiging van desnoods een voorwaardelijke belastingverla ging? De zwaar betalende burgers uit de middengroepen zouden met meer geestdrift het parlementaire jaar en de verkiezingen tegemoet hebben gezien. GROOT SUCCES De kindervoorstelling, zaterdag 3 november j.l. gegeven, is een groot succes geworden. Op deze middag waren ruim 700 kinderen aanwezig om naar het goochelen, de toneel stukjes en nog vele andere dingen te kijken. De opbrengst was gewel dig, nl. 71,10, die bestemd was voor de missie. 's Avonds was er nog een grote ouder- en donateursavond waarvan de opbrengst 51,25 was. Zodat de gezamenlijke opbrengst 122,35 was. De M ssie Jeugdclub mag dus wel op een geslaagde middag terugzien. Nieuwe leden (jongens en meisjes van 1015 jaar) kunnen zich opge ven bij: G. Jenniskens, Enge Steeg 2, Leu nen; B. Ruyten, Julianasingel 28, Venray; J. Custers, Notarisberg 1, Venray. 's Woensdagmiddags is er een bij eenkomst om 16.00 uur en één zon dag per -maand is er een gezamen lijke H. Mis. Voor de leden is a.s. zondag 11 no vember een H. iMs om 8.45 uur. Zorgt dat je op tijd aanwezig bent. Sportieve elegance vol vond sten in kleur en dessin. Keuze uit tal van modieuze mogelijk heden bij: Textiel en Modes Grotestraat 24 Vrijdag - Zaterdag Maandag lpers. 5,75 2pers. 6.75 2pers. 7.65 Hofstraat 2 electr. veescheermachine gemakkelijk regelbaar, loopt niet heet. Absoluut bedrijfszeker, geringe slijtage en veilig voor mens en dier. 1 jaar garantie. Wij demonstreren giarne ge heel vrijblijvend en bezorgen door geheel Noord-Limburg, M. MUYSERS Langstraat 28 Tel. 1756 MAAR een GESTREKEN' OVERHEMD (ook No-Iron) is MOOIER voor 65 oent ALS NIEUW WASSERIJ Voor Uw ADMINISTRATIE en BELASTINGZAKEN Admistr.kantoor Tel. 04763-589 Postbus 4 Venray (beëdigd) Pr. Bemhardstraat 11 Venray Telefoon 1916

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6