BOEREKAAS 1' 49 r PONTIAC Üverpeinzingen 29 37 1.°» Koffiemelk VERSE EIEREN Kerkelijke Diensten Jonge Goudse Oude Goudse Jonge Edammer M»™DE 4-11 nov. Eucharistische week S»7Q A van 4 tot en met 11 nov. Qoed gekozen.. hf& amps' BELEGEN 75 jaar... en aktiever dan ooit! In de parochies St. Petrus Banden en Christus Koning wordt van 4 tot en met 11 november a.s. in de Grote Kerk te Venray een Misweek gehouden door de Z.E Paters Silvius Chapel o.f.m. en Ludolf Alting von Geusau o.f.m. Zondag 4 november: In alle H. Missen preek over de a.s. Mis week. Maandag 5 november: 's Avonds 7.30 uur conferentie: „Gesprek tussen God en Mens". Dinsdag 6 november: 's Avonds 7.30 uur conferentie: „Gevende handen". Woensdag 7 november: 's Avonds 7.30 uur conferentie: „Op Gol gotha". Donderdag 8 november: 's Morgens 8.15 u. kindermis; 's avonds 7.30 uur conferentie: Bij God aan tafel". Vrijdag 9 november: 's Morgens H.H. Missen op de gewone tij den, maar de nadruk valt vandaag op: 's Avonds 9 uur Plech tige viering van de Eucharistie met preek: Maaltijd der Liefde. Zaterdag 10 november: 's Avonds 7.30 uur conferentie: „Inlei ding op de zondag". Alle avondoefeningen duren van half 8 tot half 9 en worden gesloten met zegen van 't Allerheiligste. Door de week zijn de H. Missen om 6.45, 730, 8.15 en 9.00 uur (speciaal voor moeders en ouden van dagen). Al deze Missen, behalve die van 8.15 uur, worden geleid. Zondag 31 november: 's Morgens H.H. Missen als gewoon (alle Missen gedialogeerd)9.30 plechtige Eucharistieviering met volkszang. BIJZONDERE GROEPERINGEN Maandag 8.30 uur: Zangkoor; dinsdag 5 uur: misdienaars; 8.30 uur: accolythen. In de lagere scholen der parochies worden in deze week aan de kinderen van de 6e klas speciale lessen gegeven. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kap. Heymans Zondag: 21e zondag na Pinksteren. Vandaag is de eerste collecte voor de Willibrordvereniging. 6.30 Sj. Maessen; 7.30 overleden ouders Maessen-Swaghoven; 8.30 Gertr. Gerrits; 9.30 Hoogmis voor de Pa rochie; 11 uur H. J. Driessen; 6 uur Avondmis Petrus Thijssen-Maessen. Maandag: 6.45 Ant van Osch; 7.30 Jan Oudenhoven; 8.15 Thomas Mi- chiels en A. M. Janssen 1 h.; 8.15 Ant. Sikes; 9 uur Antoon Loonen. Dinsdag: 6.45 Ferd. Beerkens en overleden familie; 7.30 tot intentie van de H. Vader; 8.15 Gerard Gou- mans en echtgenote 1 h.; 8.15 Maria Rongen-van Kessel; 9 uur Ch. Gos- sens. Woensdag: 6.45 Henrica Thuyls- Muysers; 7.30 overleden familie Takken-Maessen; 8.15 Maria Dros ten, echtgenote van Fr. Verkley 1 h. 8.15 Dr. Bloemen; 9 uur Pater Ge rard Pouwels, ouders, broers. Donderdag: 6.45 Piet Pouwels en echtgenote; 7.30 meest verlaten zie len; 8.15 bestelde jaardienst Piet Rongen en zoon Sjang; 8.15 J. Coe- nen; 9 uur E.H. Peter en Jacob Holt- huysen (stichting). Vrijdag: 6.45 Alphons Sijbers en beide zoons Wim en Thei; 7.30 Th. Pouwels; 8.15 Albert Esser en Joh. v. d. Bogaert 1 h.; 8.15 zekere inten tie R.; 9 uur M. E. Severiens en neef Holthuysen 1 h.; 21 uur Avond mis Henricus v. d. Bogaert en Th. Janssen 1 h. Zaterdag: 6.45 Jan Oudenhoven; 7.30 overleden ouders Truyen-Cox; 8.15 Gertr. en Maria Mosmans 1 h.; 8.15 H. Stevens en zoon Antoon; 9 u. Gerardus Cleophas 1 h. Biechtgelegenheid van 5.307.30. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rektor. Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 21e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. Kollekte (2 in 1) voor kerk en kerkenbouw. 7 uur Lof met overweging. Maandag: H. Relikwieën. Dinsdag: Z. Margaretha en Joan na, weduwen. 9.30 plechtige huwe lijkssluiting en Mis voor het bruids paar Creemers-Dericks; 7.30 lof ter ere van St. Anthonius. Woensdag: H. Wilibrord, bisschop en belijder. Patroon van de Neder landse Kerkprovincie. Donderdag: Mis van de 21e zon dag na Pinksteren. 7 uur Gezinsmis Vrijdag: Mis van Kerkwijding (St. Jan van Lateranen). 7.30 Lof-met overweging. Zaterdag: H. Andreas Avellmus, belijder. 8.30 GEEN H. MIS. 9 uur huwelijkssluiting en gezongen H. Mis voor het bruidspaar Lenssen- van Gestel. Van 3—8 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvan gen. Mededeling Maandagavond 5 november om 20.15 uur begint de levenscursus voor de 18-jarigen. We hebben nog niet op alle oproepkaarten antwoord gehad. Ouders we verwachten dat vóór zondag 4 november. Misintenties Zondag: 6.30 overleden familie Hoevenaars-Bom7.45 Willem Jen- niskens; 9 uur Theodorus de Bruyni; 10.15 overleden familie Kleve-Weys; 11.45 Karei Hendriks. Maandag: 6.15 ter ere van do H. Geest; 7 uur Herman Strijbos en dochter Elisabeth; 7.45 overleden familie Bouten-van Megen; 8.30 overleden familie Vullings-Billekens. Dinsdag: 6.15 Peter Jan Emonts; 7 uur overleden vader (J-)7.45 Mevr. Coenders-Buys en zoon Ar nold; 8.30 voor overledene; 9.30 plechtige huwelijksmis. Woensdag: 6.15 voor de gel. zielen; 7 uur overleden ouders Jacobs-Duyf; 7.45 Sjaak Jacobs; 8.30 Jeanette Es ser. Donderdag: 6.15 Selida Virginia Rojer; 7 uur Gezinsmis; 7.45 An dreas Kleemans; 830 overleden fa milie Bouten-van Megen; een H. Mis voor Notaris Pluymaekers. Vrijdag: 6.15 voor de gel. zielen; 7 uur overleden ouders Tonen-Ver meulen; 7.45 Theodorus Pouwels en Anna Friezen en overleden familie; 8.30 overleden ouders. Zaterdag: Antonia Francisca Hen- driks-Seykens; 7.45 overleden fami lie de Vries; 9 uur gezongen huwe lijksmis. Dienbeurten Acolythen 6.30 A. Derks en J. Rongen; 7 45 G. Verschuren, G. Philipsen, J. Jeu ken en G. Jeuken; 9.00 J. Evers, C. Evers, J. Meesters en M. v. Rooy; 11.45 G. v. d. Berg, H. v. Gena, J. Naus en H. Janssen. Vrij: B. Peters en H. Bosch. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 21e zondag na Pinksteren. Eerstezondag der maand, verjaardag van de Pauskroning, waarvoor na de Hoogmis 't Te Deum wordt ge zongen. Leesmissen om 6.30; kinder mis om 7.30; 2e H. Mis om 8.30; pa rochiehoogmis om 10 uur; 3 uur aan biddingsuur en lof. Eerste kollekte is buitengewone kollekte die bijzonder is aanbevolen, tweede kollekte is voor 't Bisdom. Maandag: 7.30 H. Mis voor Anto- nitta Swinkels. Dinsdag: 7.30 Stichting Wilhelmi- na Peeters en Gerardus Houwen. Woensdag: 7.30 Maanddienst Jaco bus Direks. Donderdag: 7.30 maanddienst Ge rardus Friesen. Vrijdag: 7.30 zieledienst Theodorus Peters. Zaterdag: 7.30 maanddienst Louis Maassen. A.s. zondag St. Willibrorduszon- dag, gewijd aan het binnenlands Apostolaat onder andersdenkenden en onkerkelijken. Zaterdagavond biechthoren van 57 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 21e zondag na Pinksteren. 6.30 Communieuitreiken; 7 u. Vroeg mis voor de parochie; 8.15 Leesmis voor Willem Franssen en echtgeno te; 10 uur Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw vna Smarten; 6 uur Kruis weg en lof voor de gelovige zielen. Maandag: 6.45 Leesmis tot inten tie van Z.H. de Paus (Wed. Muy- sers); 7.30 gesticht jaargetijde voor alle priesters alhier werkzaam ge weest. Dinsdag: 6.45 gestichte 1 eesmis voor Henricus Verstegen en echtge note; 7.30 jaargetijde voor Jo Kes- sels. Woensdag: Feestdag van de H. Willibrordus, patroon van de Neder landse Kerkprovincie. 6.45 Leesmis voor Leonardus Verlinden en echt genote; 7.30 gesticht jaargetijde voor de Zeer Eerw. Heer Henricus Bloemen. Donderdag: 6.45 Leesmis voor Jo- sephina Verhaag; 7.30 gesticht jaar getijde voor Frans Michels. Vrijdag: 6.45 Leesmis voor Wed. van Vegchel-Claessen; 7.30 gezongen H. Mis voor Jacobus v. d. Heuvel. Zaterdag: 6.45 Leesmis voor Hen rica Hoedemakers; 7.30 gestichte Hoogmis voor de meest verlaten zie len; 46 uur biechtgelegenheid; 7 u. Marialof. Tot en met vrijdagavond iedere avond om 7 uur Kruisweg en lof voor de overledenen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 21e zondag na Pinksteren, 7.30 vroegmis voor de overledenen van familie Lenkens-Vloet; 10 uur hoogmis tot bijzondere intentie2.30 Lof. Door de week H. Mis 7.30 uur. Maandag: voor de zielerust van overledenen. Dinsdag: voor de zielerust van Wed. v. Vegchel-Claassen. Woensdag: feest van de H. Willi brordus, patroon van de Ned. Kerk provincie: tot intentie van familie Egelmeers-Hermens. Donderdag: voor de zielerust van Wilhelmina Ermens-Arts. Vrijdag: tot intentie van familie' Janssen, Timmermans en Tiessen. Zaterdag: uit dankbaarheid na mens familie Arts-Franssen. 19.30 u Lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis, zaterdag vóór en na Lof. Zondag: kollekte voor de nieuwe kerk. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 21e zondag na Pinksteren. Maandelijkse buitengewone kollekte voor onze kerk. 7.30 gestichte H. Mis ter ere van het H Hart; 10 uur Hoogmis voor de parochie. Na de hoogmis Te Deum bij gelegenheid van de verjaardag van de kroning van onze Paus Joannes XXIII. 3 uur maandelijks aanbiddingsuur. Maandag: 7.30 gestichte gezongen H. Mis voor v. d. Eindt-v. d. Pasch. Dinsdag: 7.30 gezongen jaardienst voor Jos. Willemse. Woensdag: Feest van de H. Willi- brord, patroon van de Ned. Kerk provincie. 7.30 gezongen jaardienst voor Piet Thielen. Donderdag: gezongen jaardienst voor Jac. Rambags. Vrijdag: 7.30 gestichte gezongen jaardienst van de Z.E. Heer pastoor Verheggen. Zaterdag: 7.30 gezongen H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand tot intentie van hen die offerden. Biechtgelegenheid van 67 uur. Om 7 uur Lof met gebeden voor de Broederschap van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Kerkpoetsen: Grada Gellings en Leonie Strijbos. Misdienaars: Groep 11,2. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 21e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor een zieke; 8.10 maanddienst voor Harry Vergeldt; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor zekere intentie; 2 uur lof. Maandag: 7.30 gezongen zieledienst voor Lodewijk Custers; zijaltaar leesmis voor de overleden familie Hellegers-Maas. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Mar- tinus Jacobus Janssen; zijaltaar leesmis voor de familie Spreeuwen- berg-van Hoof. Woensdag: 7.30 maanddienst voor Gerard Deters; zijaltaar leesmis v. intentie van de familie Fleurlcens- van Staveren. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Louwe; zijaltaar voor Willem Vollenberg. Vrijdag: 7.30 leesmis tot dankzeg ging van de familie Bovée-Cuypers; zijaltaar leesmis voor Anna Nijasen- Huys. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van de H. Oda v. d. familie van Soest- Swinkels; zijaltaar leesmis voor ce overleden familie van Ass-Geerets. Gelegenheid om te biechten van 6-7 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 21e zondag na Pinksteren. 7 uur gelegenheid tot communice ren. 7.30 leesmis voor zaliger Maria van Meyel-Poels; 10 uur hoogmis voor de bekende intenties; 2.30 oefe ning van de Kruisweg voor de zie len in het vagevuur. Maandag: leesmis voor de overle den ouders Timmermans-Roosen. Dinsdag: leesmis voor zaliger Eli sabeth Weys-van Ooi. Woensdag: gezongen H. Mis voor overleden familie Wilms-van Lïn. Donderdag: leesmis voor zaliger Anna Janssen-Philipsen. Vrijdag: gezongen jaargetijde voor zaliger Gerardus van Rens. Zaterdag: gezongen H. Mis voor overleden familie van Rijswijck- Verheyen; 's avonds 7 uur avond oefening ter er van O.L. Vrouw. Acolythen voor a.s. zondag: Piet van Meyel, Jan Geelen en Piet Cox;. Kerkpoetsen: Jo Wilms en Netje Janssen. A.s. zondag is Willibrord-zondag. Deze zondag is gewijd aan liet bin nenlands apostolaat onder de ón- dersdenkendën en de onkerkelijken. De tweede collecte is dan voor dat werk. RECTORAAT HEIDE Zondag: 21e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor overleden familie leden Jakobs-Droesen; 10 uur jaar getijde voor Hubertus Janssen en Anna Maria Philipsen. Na de Hoog mis Te Deum b.g.v. verjaardag van de Pauskroning van Z.H. de Paus, Akolieten: B. Rutten en J. Droesen, 3 uur Lof. Misdienaars'van de week: Jan Ewals en Martien Stevens. Maandag: 7.30 H. Mis voor Mar- tinus Janssen. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overle den fam. Derikx-van Vegchel; 9.30 plechtige huwelijkshoogmis voor het bruidspaar Logtens-Voesten. Woensdag: H. Willibrord. Voor naamste patroon van de Nederland! se Kerkprovincie. 7.30 H. Mis voo Wilhelmus Jenneskens. Donderdag: 7.30 H Mis tot bijzonj dere intentie; 10 uur plechtige hu| welijkshoogmis voor het bruidspaar Janssen-Willems. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Mani Gertruda van Rens-Litjens. Zaterdag: 7.30 H. Mis tot intentie van familie Muijsers-Gielens; 7 uur Biechtgelegenheid. 7.30 Lof. Katechismus: Klassen 1 en 2 les 3; klas 3 de vragen 210, 215, 217; klas 4: 206, 210, 213, 215, 217. 218; klas sen 5 en 6: 206, 210, 213, 214, 215, 217 en 218. Zondag a.s. Willibrord-zondag, ge wijd aan het binnenlands apostolaat onder andersdenkenden en onkerke lijken. De 2e kollekte voor het bin nenlands Apostolaat. RECTORAAT SMAKT Zondag: 21e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis voor Joh. van de Win kel; 8.30 H. Mis voor Pastoor Assel- bergs; 10 uur Hoogmis voor een zieke. Kapel: om half 9 H. Mis voor de schooljeugd. Gedurende de komende winter maanden zijn op zondag de H.H. Missen om 7 uur ,half 9 en 10 uur. Om 3 uur Lof. Maandag: 6.30 voor de gelovige zielen; 7.30 voor Jacobus Janssen en Anna Maria Pouwels en overleden kinderen. Dinsdag: 6.30 voor overleden ou ders; 7.30 overleden familie Geurts- Verschuren. Woensdag: feest van de H. Willi brordus .6.30 H. Mis voor c!e Kerk in Nederland; 7.30 voor Pastoor As- selbergs; 8.30 vertrek vanaf de kerk naar de Willibrorduskapel, waar om 9.30 uur een H. Mis wordt opgedra gen. Donderdag: 6.30 voor overleden familie Nellen-Barends; 7.30 voor de bruid Door van Kempen (Maria- congregatie). Vrijdag: 6.30 voor Joh. van de Winkel; 7.30 Antoon Janssen en Theodora Vermeulen. Zaterdag: 6.30 voor Martinus Bo- nants en echtgenote; 7.30 voor de gelovige zielen. Van 55.30 gelegen heid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. DE WINKELSLUITINGSWET Wie de winkelsluitingswet bekijkt, voor zover die wat Venray betreft is aangevuld, die vraagt zich wel af of het bijv. zin heeft dat in de hele gemeente de winkels tot 21 uur open mogen zijn op de eerste januari. In de praktijk zijn alle winkels dan gesloten en iedereen viert nieuwjaar. Datzelfde geldt voor vas- tqnavond-zondag .maandag en dins dag. Geen personeelslid dat er aan denkt om tot 8 of 9 uur 's avonds in de winkel te blijven; integendeel, de meesten vragen vrij met die dagen en willen zeker de middag voor iiun eigen hebben. Koninginneverjaardag wordt, zo propageert men, allerwege als een van 's lands belangrijke feestdagen gevierd. Maar van de winkelier en zijn personeel wordt verwacht, dat, terwijl anderen naar openbare concerten gaan, gaan dan sen of zich gedeed maken naar het vuurwerk te gaan kijken, zij in de winkel blijven staan en op klanten wachten, die niet komen. Geldt dat zelfde niet voor bevrijdingsdag ook? En is dit ergens ook niet voor ker misdagen het geval Het zijn maar vragen.Evenals het een vraag is of bv. in plaats van al deze o.i. betrekkelijk waarde loze dagen de koopavonden voor St. Nicolaas en Kerstmis niet wat eerder begonnen kunnen worden. Het is alweer enige tijd geleden dat de Middenstand advies gevraagd werd en tot dit advies gekomen is Intussen is er echter weer heel wa ter door de Maas gevloeid en de denkbeelden over een en ander kun nen veranderd zijn. Is het niet tijd dat de Middenstand hierover op nieuw beraadt? Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY STADHUISTAAL. Ergens in de agenda van de jong ste raadsvergadering kan men lezen in een raadsbesluit: De Raad der gemeente Venray, overwegende dat aan de wo ningen, die de woningvereniging St. Oda zich voorstelt te bouwen, in Venray grote behoefte bestaat en dat binnen afzienbare tijd niet is te verwachten dat van particu liere zijde in deze behoefte zal worden voorzienbesluit, enz. enz. Kijk, als je dat leest moet men er gens respect hebben voor de diplo matie in deze stadhuis-taal. Vooral niemand van de hogere heren op de tenen trappen. Want inderdaad kan men niet verwachten dat van par ticuliere zijde gebouwd zal worden. Maar dat ligt beslist niet aan de particulieren. Integendeel.Want op het ge meentehuis liggen de laden vol aan vragen van particulieren die maar wat graag zouden willen bouwen, indien ze maar een schijntje van 'n kans hadden. Maar zelfs dat schijn tje is er niet, want men heeft van „hogerhand" doodeenvoudig de kraan dicht gedraaid .voor iedere particulier, die wil bouwen. En heeft er een het lef om ondanks al les toch door te zetten en toch te komen tot eigenbouw (die tussen haakjes immers zo echt innig door alle politieke partijen ais het sum mum en het voorbeeld van bezits vorming wordt gepreekt en geschil derd) dan worden die goeje man zo vele moeilijkheden in de weg gelegd, dat hij minstens op een jaar wacht tijd dient te rekenen om van andere een PONTIAC daar kunt U van op aan. 2 Jaar gratis verzekerd. Horlogerie chic chicanes dan nog maar te zwijgen Maar dat kan men niet in officiële stukken zettenfoei toch Daar praten we nog met eens meer over. Dat nemen we nu maar als vaststaand feit aan en we knikken heel meewarrig als we iedere maand opnieuw de lijst zien van woning zoekenden Hoogstens kankeren we dat in goedkope woningen men sen „zitten" die toen best een ho gere huur konden betalen of zelf bouwen, maar we vergeten dat ze geen kans krijgen. Geen kans, om dat er zgn. geen arbeiders genoeg zijn. Moet U 's morgens maar eens naar de uittocht naar Duitsland kij ken. Daar weten ze beter raad met Venrayse bouwvakkers dan wij Het zou van iets meer lef en wer kelijkheidszin getuigen als men de boven aangehaalde zin als volgt ver anderde: ....overwegende dat aan de wo ningen .die de woningvereniging St. Oda zich voorstelt te bouwen, in Venray grote behoefte bestaat en verder overwegende dat staats bemoeienis en overheidsmaatrege len het ieder particulier praktisch onmogelijk maken in zijn eigen woning-behoefte te voorzien on danks fraaie verkiezingsbeloften, besluit uit arrenmoede en omdat ook zij daartoe gedwongen wordt, enz. enz. olU Mmtmnjn j jj JULIANASIN6EL41 'têlsf. 1061 (K4780) Extra aanbieding van donderdag 1 t/m woensdag 7 november 100 volvet gram 100 volvet gram 1/4 kaas KOM NAAR DE „KAAS-SHOW" In uw filiaal staan alle soorten „uitgestald". Kom gratis proeven en keuren! vool m 6 klasse nu voor ÊS jjfp? AH-Fijne Vleeswaren Casseler-rib 100 gram 69 Gelderse ham .150 gram 69 Lever100 gram 65 Leverpastei dubbelblik 200 gram 49 Frankf. knakworst blik 6 stuks 98 k BETEH bEVBN

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6