VERGADERING GEMEENTERAAD MISSIONARISSEN VAN MARIENHILL KOMEN NAAR YENRAY Notarisberg verkochtiw*) Bieze/venneke gekocht (met pijn) Boerderij Zwartwater verkocht Bejaardenwoningen (kerkdorpen) 96 „verkoop"woningen extra Vrijdag 2 november 1962 No. 4! Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MTJNCKHOF N.V. VENRAY WPPIfRT AH VOHR VP1MR A V PM HM^TRFlfPN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMEN' GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 V \J\JL\. V I Uil V-flVAO 1 iVlulALtll PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (bulten Venray 1 Het ïs waarschijnlijk een te grote opgave voor uw verslaggever, als van hem verwacht wordt een zo juist mogelijk verslag te brengen van de vergadering van Venrays hoogste bestuurscollege als die Gemeenteraad het nodig oordeelt over bepaalde agenda punten eerst vijf kwartier vooraf in een soort „geheime verga dering" zijn mening te moeten zeggen, daar dan later in openbare vergadering naar te verwijzen heel geheimzinnig overigens en om verder dit punt later weer in geheime vergadering aan te snijden. Dat men door zulke procedure behalve de verslagge vers ook het publiek zonder enige mededeling drie kwartier op de gang liet wachten, is een andere kwestie, die zeker t.o.v. het toch al schaarse publiek niet bepaald een prettige indruk maakt. Maar laten we dan pogen U de zaken duidelijk te maken. De zaak, waarover het ging - voor zover we dat dan hebben kunnen begrijpen was het voorstel van B. en W. om van L. Laurensse aan te ko pen 600 m2 grond, gelegen in het Biezenvenneke (welke grond de ge meente nodig heeft ter verwezenlij king voor 't aldaar opgestelde bun galowparkplan) voor de somma van 3,50 per m2. Dat er een haar in de boter zat was wel duidelijk uit de toelichting van B. en W. waar gesproken werd dat het grootst mogelijke deel van het college en de commissie van openbare werken achter dit voor stel stond. Zonneklaar was dus dat er mensen tegen dit voorstel waren. Welnu, die hebben zich, ook in de openbare vergadering, wel gemeld. Maar laten we eerst even vooraf de geschiedenis vertellen, zoals die ge deeltelijk tussen de regels door te lézen is. In 1959 heeft de gemeente moeite gedaan om in het Biezen venneke goed 1 ha. grond aan te ko pen voor een te stichten bungalow park. De eigenaren van de grond vroegen toen dergelijke bedragen, dat de gemeente niet kon kopen, daar ze dan nooit de goedkeuring van Ged. Staten zou krijgen. Toen heeft de heer Laurensse de grond gekocht, is daar een huis op gaan bouwen, maar heeft de gemeente toen wel aangeboden het restant 8000 m2 te verkopen voor ƒ1, per m2. Dat gebeurde in september 1960. Bij deze lage prijs (hij had zelf plm. 2,80 per m2 gegeven) was wel de bedinging dat de gemeente voor ontsluiting van het perceel waarop hij bouwde, zou zorgen (i.e. gas, water en electriciteit). Op dit voorstel is men nooit ingegaan. Dit had mede tot gevolg dat genoemde voorzieningen door de grond-eige naar zelf aangebracht moesten wor den. Later ging men echter weer on derhandelen en deze schijnbaar vrij lange onderhandelingen had den tot resultaat dat nu het voor stel kwam om plm. 6000 m2 van bo vengenoemde grond-eigenaar aan te kopen voor 3,50 per m2. Deze is dus wel geheel van zijn oorspronke lijk gunstig aanbod teruggekomen en de gemeente zal nu voor diezelf de grond een heel wat hoger bedrag op tafel moeten leggen. Het zal duidelijk zijn dat de om standigheden, die geleid hebben tot het het niet ingaan op het eerste voorstel vrij ernstige geweest zul len moeten zijn. De financiële con sequenties voor de gemeente zijn het in ieder geval wel. Dit laatste was te achterhalen, het eerste zal wel in de geheime vergadering uit de doe ken zijn gedaan GROTE CONSEQUENTIES DE BRUYN bleek ook in de open bare vergadering mordicus tegen. Hij vond de prijs van 3,50 te hoog Zeker ten aanzien van de conse quenties, die dit zal hebben voor verdere grondaankopen door de ge meente in de uitbreidingsplannen West, Veltum en Landweert, te meer waar hier een groot en be trekkelijk waardeloos binnenter rein bij is. B. en W. mag dan in haar toelichting stellen dat door deze duurdere grondprijs de uitein delijke verkoopprijs van 7,per m2 aldaar gehandhaafd kan worden, hij had een voorzichtige berekening opgesteld, waarbij hij zelfs tot 8,- kwam. En ten opzichte van het eerste aanbod waarvan hij de verdere geschiedenis dan wilde laten rusten, was deze prijs toch wel enorm hoog. De VOORZITTER maakte duide lijk, dat men over de vroegere his torie niet meer zou praten. Dat heeft geen zinMen moet reke ning houden met de thans bestaande situatie ter plaatse en de nu uitge brachte taxaties, die met die laatste factoren rekening houden. Die ko men inderdaad uit op 3,50 per m2. Dat wil dan niet zeggen dat dan andere gronden ook minstens die prijs moeten halenWaarom? Ook daar zullen taxaties komen, die als richtlijn dienen en die maar dat is dan ook vrij logisch hoger zullen zijn dan eerder gedane. De VOORZITTER stelde uitdruk kelijk dat deze prijs het minimum was, waarop een minnelijke schik king te krijgen zou zijn. Hij bleef er bij dat bij deze prijs de uitgifte prijs niet hoger zou komen dan 7,- waarbij dan nog een reserve is van 18.000,Dat leek spreker meer dan voldoende. Wel is hij bereid beide kostprijsberekeningen naast elkaar te leggen, om te zien, waar fouten of feiten zitten. PONJEE wilde meer weten over de verdere voorwaarden, die de verkoper stelde. Deze heeft namelijk verder nog uitgehouden dat een de gelijke grensscheiding zal worden aangebracht en dat de openbare nutsvoorzieningen tot aan zijn per ceelgrens worden gebracht. Hoe zit dat, vroeg PONJEE. Het bleek vrij eenvoudig te zitten. Het aanbrengen van een eenvou dige doch deugdelijke afrastering is normaal te noemen en gebeurt wel meer. De nutsvoorzieningen komen vanzelf aan de perceelsgrens omdat die worden aangelegd zoals te doen gebruikelijk in een langs Laurensse's perceel lopende weg. Van daaruit kan dan de verkoper aansluiten, zoals dat overal gebeurd. STEEGHS had de hele kwestie ta melijk duister en moeilijk gevonden. Ook het vooraf 5 kwartier durende overleg had hem niet veel meer dui delijk gemaakt, dan dat er in het verleden fouten waren gemaakt, •./aarvoor men thans moet boeten. Maar zo'n waarde-stijging in enkele jaren tijds vond hij toch wel wat te gortig. Op de kerkdorpen betaalt men na veel vijven en zessen 1,25 per m2 (voor de eerste 30 meter al thans) en voor de rest stukken min der. Hoe kan men nu voor deze grond, dat toch maar slechte bouw grond is, 3,50 betalen. Waar gaan we heen? De VOORZITTER vertelde, dat hij niet over bouwgrond op de kerk dorpen kan oordelen, dat ligt voor ieder stuk weer verschillend en men moet daar evenals hier met de taxatie-rapporten rekening houden. In dit geval hebben de taxateurs er rekening mee gehouden dat daar 'n bungalowpark komt, dat en nu citeerde hij letterlijk het taxatie- rapport de gronden daar riant ge legen zijn en grote en hoge ver wachtingswaarden hebben. Op grond van die feiten zijn de taxateurs tot 3,50 gekomen, de prijs, die ge vraagd wordt VERMEULEN merkte nog op dat men ook niet zo geringschattend moet praten over grond op de kerk dorpen, want in Oostrum heeft men ook al 2,50 per m2 betaald. FR. JANSSEN vond de waarde ring van grond een moeilijke zaak, maar daarvoor trekt men deskundi gen aan en deze deskundigen advi seren hier zus en daar zo. Aan deze adviezen houdt men zich, mede om dat ook Ged. Staten, die uiteindelijk hun fiat moeten geven, zich daar ook aan houden. In het geval Bie zenvenneke is hun rapport: 3,50; waarom dan die prijs hier niet aan gehouden, afgezien van de vroegere dingen, die gebeurd zijn DE BRUYN kon er maar moeilijk vrede mee vinden en mompelde iets over onteigenen, zoals men ook el ders doet. Maar de VOORZITTER vroeg zich af of zulk een procedure zin zou hebben, met een dergelijk taxa tie-rapport voor zich, waar ook de rechters zich aan houden. Z.i. wordt de zaak daardoor alleen maar duur der. Wat verhindert trouwens de heer Laurensse, aldus de VOORZIT TER zelf de grond door te verkopen iaan anderen en zou hij dan geen ho gere prijs kunnen bedingen? DE BRUYN had respect voor het [goed koopmanschap van de verko- ber, want nu betaalt de gemeente een deel van de grond, die hij zelf bebouwd heeft, maar de VOORZIT TER wees in dit verband op een vroeger heel wat goedkoper aanbod, Üat de gemeente niet accepteerde. PEETERS meende dat de gemeen te in een dwangpositie was geraakt, maar dat vond de VOORZITTER 'n grieselige uitdrukking. Wel is juist dat men, omdat men een vroeger goedkoper aanbod niet geaccepteerd heeft, nu meer zal moeten betalen, maar dat kan men moeilijk de ver koper verwijten. JENNISKENS vond dat er lang genoeg gepraat was. Het taxatie- rapport is in overeenstemming met de vraagprijs en z.i. is het van be lang voor de gemeente en voor de toekomstige bouwers dit aanbod aan te grijpen. Goedkoper wordt de grond beslist niet. STEEGHS noemde dit alles dwang en de prijs van nu in geen verhou ding met die van 2 jaren terug. Ter wijl men elders vecht om een kwart je meer, wordt hier een rijksdaalder meer gegeven. De VOORZITTER vertelde nog maals hoe de vork aan de steel zat, maar kreeg het voorstel toch niet zonder meer onder de hamer.door. Er werd stemming gevraagd en de heren SCHOLS, STEEGHS en DE BRUYN bleken onvermurmbaar. In de rondvraag kwam STEEGHS hier zelfs nog op terug en vroeg in dit verband nog om een geheime vergadering, die werd toegestaan. Met dit agendapunt had de raad een groot deel van kruit verschoten. De volgende agendapunten gingen allemaal vrij vlot onder de hamer door SCHOLEN De post „scholen" is een telkens terugkerend agendapunt. Nu vroeg de L.O. van Oirlo een projektie-ap- paraat met toebehoren 400,—), de meisjesschool St. Angela te Leunen om de olietank van de centrale ver warming te verplaatsen i.v.m. de bouw van het nieuwe gemeenschaps huis aldaar 1072,en de L.O. van Ysselsteyn om de aanleg van een gazon bij de school met tevens een gazonmaaimachine 1605,80). De Raad had geen bezwaar, want een en ander schijnt niet boven de normale eisen van het onderwijs te gaan. FR. JANSSEN gromde alleen dat men vroeger zo'n eisen toch niet durfde stellen. VERBETERING VAN WEGEN vraagt om -beschikking van dikwijls kleine stukjes grond, die de gemeen te aan moet kopen. Zo is voor de verbetering van de Stationsweg no- 21 m2 van de fam. Lemmens uit Alverna; 33 m2 van de fam. Lem mens uit Tilburg; 91 m2 van de fam. Jeuken, Stationsweg 50; L3 m2 van de fam. Jeuken-Camps, Lanweert- weg 18; 5 m2 van de fam. Janssen, St. Antoniusveldweg 10 Ze ontvan gen 3,per m2. Voor de verbetering van de Oude Oostrumseweg wordt 70 m2 van de familie van Ooi gevraagd. Deze ont vangt ƒ1,per m2. Voor de verbetering van de uit monding van de Veulenseweg op de Leunseweg is o.a. een grondruil no dig met fam. Janssen, Veulenseweg 2. Deze verkoopt 24 m2 en krijgt 160 m2 retour. Een en ander op basis van 4,per m2. Voor de verbetering van de Beek- weg is nodig 1175 m2 van de fam. Pouwels, Hofstraat De.ze transactie gaat op basis van 1 050 per m2 en 0,25 voor de houtopstand. Alles ging zonder meer onder de hamer door, maar over deze prijs verschillen werd verder niet ge praat. Wel drong men aan op vlotte afwerking van een en ander. VAN DER STERREN klaagde in dit verband dat in Oirlo mensen al 78 jaren op afwikkeling wachten. Dit laatste'zal onderzocht worden. VERKOOP EFFECTEN Geen bezwaar had de raad ook tegen de verkoop van een aandeel van 100,van de N.V. Centrale Ammoniakfabriek te Wees perkars pel voor de biedprijs van 2500, Wat het de gemeente gekost had, dit aandeel, werd niet bekend ge maakt. De voorstellen met bet-rekking tot de bezoldiging en de rechtspositie „Hé Broeder gef me de zaag isJe staat een beetje verbaasd te kyken als de man-in-overall, die daarboven op het steiger als „broeder" betiteld wordt, inderdaad een Eerwaarde Broeder van de Missionarissen van Mariennhill blijkt te zijn, die lustig zijn partytje meeblaast tussen de werkers van Nelissen en Janssen N.V. bij de bouw van het nieuwe convict van deze congregatie. En hij is beslist niet de enige eerwaarde heer tussen deze wer kers. Integendeel, verschillende overalldragers, die overdag druk bezig zijn met het stellen van ramen of de aanleg van electrische leidingen blijken Broeders te zijn van Marienhill. Ze demonstreren beter dan wat ook de moderne geest van deze con gregatie. De Paters van Marienhill zijn de nieuwe inwoners van Ven ray, die deze week hun intrek heb ben genomen in het klooster, dat in zo'n voor deze tijd ongekend tempo de lucht ingeschoten is TRAPISTEN. Wat zijn het feitelijk voor men sen, deze Missionarissen van Ma rienhill, die ook Venray tot hun home gekozen hebben? In 1880 gingen Trapisten naar Zuid Afrika om daar midden in dit jonge missiegebied als beschouwen de orde door gebed en offers dit mis siewerk te ondersteunen. Het waren hoofdzakelijk Oostenrijkers, Zwit sers en Duitsers, die daar in een nieuwe abdij hun beschouwend le ven wilden gaan leiden. Maar daar kwam heel weinig van terecht. Want de zwartjes rond die abdij Marienn hill genaamd, trokken zich al heel weinig van dat beschouwende leven aan maar vroegen telkens opnieuw om de hulp en de steun van deze Paters en Broeders Trappisten. Zo kwam er uiteindelijk van dat hele Trappistenleven weinig terecht. Ze moesten de muren van de abdij ver laten, kregen ternauwernood tijd voor hun voorgeschreven gebeden en waren naast Trappist missiona ris. Maar Trappisten zijn geen mis sionarissen, dus of het een of het ander Het was Rome dat in 1910 de Oostenrijkse abt Fr. Pfanner op dracht gaf de zaken zuiver te stel len. De Trappisten moesten binnen de abdij, maar wie van hen daar buiten als missionaris wilde blijven werken, die kon dat doen, maar dan in een nieuwe congregatie. Deze nieuwe congregatie kwam er en werden naar de abdij van Marienn hill, de missionarissen van Marienn hill genoemd. Deze missionarissen van Marienn hill zijn dus nog een betrekkelijk jonge congregatie, die echter al di rect met moeilijkheden te kampen kreeg. Zo mochten zij in Duitsland geen noviciaat oprichten in de jaren voor de eerste wereldoorlog, reden waarom vlak bij de grens op Hol landsebodem St. Paul in Arcen ge bouwd werd ter opleiding van Duit se broeders en paters-missionarissen Van het een komt het ander, want ook Nederlandse jongens voelden zich aangetrokken tot de doelstel lingen van deze jonge congregatie en kwamben vragen bij Sf. Paul om opname. Men deed dat natuurlijk graag, maar de „nederlandse groei" werd zodanig dat men na de laatste wereldoorlog besloot een eigen Ne derlandse Provincie op te richten, met St. Paul in Arcen als hoofd kwartier, als men dat zo zeggen mag Zo keert dus alles ten goede, want het klooster dat aanvankelijk ge bouwd was om verdreven Duitse missionarissen en jongelui de kans voor opleiding tot het priesterschap te geven, werd nu de centrale voor Nederland En wat voor een centraleTer wijl andere orden en congregaties bijv. moeilijkheden hebben met het aantrekken van broeders, had men hierover in Arcen niet ie klagen. Vele jongelui meldden zich daar om als broeder-missionaris uitgezonden te kunnen worden, na eerst hier 'n gedegen opleiding te hebben gekre gen in alle mogelijke vakken via de ambachtsschool in Wellerlooi of de Ulo, of de kweekschool, of zich via het leerlingstelsel bekwaamd te heb ben tot een tip-top vakman. Die groei was zelfs zo groot dat men besloot Arcen voortaan als oplei- dnigsinstituut voor broeders te gaan gebruiken. Waarheen dan echter met de priester-opeliding. Aanvankelijk dacht men in samenwerking met de Passionisten in Mook een oplossing gevonden te hebben om gezamenlijk een klein seminarie daar te exploi teren. Doch de moeilijkheden met dit projekt bleken na enkele jaren te groot zodat men een andere op lossing moest zoeken. VENRAY Die oplossing is dan het nieuwe convict in Venray geworden, waar de architecten Swinkels en Sale- mans uit Maastricht een klooster ontworpen hebben, dat in een mini mum van tijd door de aannemings bedrijven Nelissen en Gebr. Janssen gebouwd is. Als de zomer niet zo nat was geweest en het niet zo dikwijls en zo lang geregend had, was een en ander waarschijnlijk nog wel eerder klaar geweest, maar deson danks is er toch in een tempo ge werkt dat bewondering afdwingt. En daarbij hebben de broeders zich niet lafen kennen. Want het hout werk, de electrictieit het schilder werk en al het ijzerwerk is vervaar digd door hen in St. Paul of ge maakt of gedaan op het werk. Ook iets waar de vaklui hun pet voor af zetten Maar door al die regen moeten de 50 jongelui ieder dag op en neer met bussen van en naar Mook, waar ze in barakken zijn gehuisvest. Ze vol gen namelijk al sinds september de lessen hier op het lyceum als exter nen ,iets wat ze ook in de toekomst blijven doen. En het is geen wonder dat de paters blij zijn dat aan deze „trekkerij" nu een einde gaat ko men. Daarom zijn voor vandaag en mor gen (nu men herfstvakantie heeft) de verhuisauto's besteld en wordt alles van Mook naar Venray over gebracht. Daar was het *n die barakken im proviseren geblazen en dat zal het hier voorlopig ook nog wel wezen, maar iedere dag is winst en men behoeft in de winter tenminste niet met bussen, die ook geld kosten, op en neer te sjouwen. Zeker de eerste weken zal een en ander nog wel overhoop staan, maar als in hetzelfde tempo doorge werkt wordt als voorheen dan ver trouwt men dat toch binnen afzien bare tijd de jongelui een prachtig tehuis zullen hebben na hun lessen op het Lyceum alhier NIEUWE KLOOSTERGEMEENSCHAP En daarmede krijgt dus Venray zijn zoveelste kloostergemeenschap binnen zijn grenzen. Het zal weer een tikkeltje vreemd zijn in het begin, die paters en broe ders in hun zwarte toog en rode sin gel, maar ongetwijfeld zullen zij hun best doen zich aan te passen in hun nieuwe woonplaats. En we reldvreemd zijn ze niet, want even als de broeders timmeren en spijke ren midden tussen de andere wer kers ,zo staan ook de paters midden in het leven. Ze willen van hun stu denten geen kasplantjes maken, in tegendeel gezonde jonge kerels, die tegen het leven opgewassen zijn, die naast hun studie ook hun ontspan ning moeten hebben en die men dus zowel bij het zwemmen als bij het voetballen zowel in de bioscoop als bij andere voorstellingen zal tegen komen. Er komen ineens zo'n kleine 75 mensen bij in onze gemeenschap. Dat ze welkom zijn als anderen, daarvan mogen ze zich overtuigd weten PLECHTIGE OPENING Op 15 november a.s. zal Z. Exc. B Roolvink, Staatssecretaris van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, op plechtige wijze de nieuwe werkplaats voor aange paste arbeid op het industrieterrein openen. van het gemeente-personeel, nood zakelijk geworden nu het Rijk ver schillende maatregelen dienaan gaande heeft genomen, werden zon der meer geaccepteerd. Een en an der betrof, met de eveneens goed gekeurde compensatiemaatregelen, liefst 13 gestencilde folio-vellen vol, die we echter laten voor wat ze zijn. Het gemeentepersoneel zal de resul taten wel merken VERKOOP BOERDERIJEN Ook het voorstel van B. en W. om de gemeenteboerderij Zwartwater 1 met de daarbij behorende grond (22.5 ha.) en schuren te verkopen voor 78.200,aan H. A. Arts, die deze boerderij gepacht heeft, ging zon der enig commentaar onder de ha mer door. Voor de bouw van 36 eensgezins woningen (18 met 3 slaapkamers en 18 met 4 slaapkamers) en 42 een gezinswoningen met 3 slaapkamers op het Desselke, welke door de wo ningvereniging St. Oda in tv/ee com plexen wordt ondernomen, moeten de voorschotten bij de Minister wor den aangevraagd. De Raad gaf zon der meer B. en W. toestemming om de 2 miljoen gulden voorschotten bij de Minister aan te /ragen en drong er pp aan om zelfs nog iets meer los zien te krijgen. COMMISSIES In de kledingcommissie (welke de dienstkleding van het gemeenteper soneel regelt) koos de raad de heren Schols en Valkengoed. De Industriecommissie gaf zij een nieuwe voorzitter in de persoon van Burgemeester Custers, terwijl ze verder twee nieuwe leden toevoegde t.w. de heren F. Jansen en H. Jae gers. Deze commissie bestaat thans uit Mr. Custers (voorzitter) en de h^ren Bartels, De Bruyn, Burgman, Colsen, Emonts, van Haaren, Jaegers, Jans sen, Laurensse en H. Wismans. Bij deze laatste verkiezing maakte VERMEULEN een opmerking over de voorgedrukte stembriefjes, die hij „communistisch" vond. Hierop ston den namelijk al de namen van de te kiezen kandidaten voorgedrukt en dat vond VERMEULEN te ver gaan. Kennelijk tot zijn verbazing was dat ook de mening van de VOOR ZITTER, die niets af wist van deze voortvarendheid van het gemeente- personeel. Alleen begreep hij niet goed wat daar nu communistisch aan wasMaar hierop kwam geen nader tekst en uitleg VERKOOP WONINGEN De 20 bungalows, die in 1948 links en rechts in onze gemeente zijn ge bouwd als noodwoningen zullen langzaam maar zeker verdwijnen. Twee zullen echter kunnen blijven staan, onder uitdrukkelijk bading, dat ze verbouwd worden tot „echte" woningen. Hiervoor is de ministe riële toestemming afgekomen. Het zijn de woningen van P. Flinsen- berg, Hoenderstraat 86 en die van Schoenmakers in Merselo. Beide huurders kunnen onder genoemde voorwaarden de woningen kapen voor resp. 1500,De raad had hiertegen geen bezwaar. VERKOOP NOTARISBERG L. Oudenhoven, Deken Thielen- straat, kreeg eveneens toestemming om een van de kavels op de Nota risberg te kopen (2529 m2 ad 5, per m2). Binnen 3 maanden moet hij een bouwplan op tafel leggen en binnen 2 jaren klaar zijn. Toen de raad ook hiervoor zijn toestemming bereidwillig gaf vroeg de VOORZITTER of ook de verdere verkoops-verzoeken afgehandeld kunnen worden op dezelfde basis door het College van B. en W. Het blijkt namelyk dat naast de heer Oudenhoven ook de heer J. Janssen, Kempweg 35, een kavel aldaar wil kopen, evenals Huize Servatius dat 2 kavels wil hebben en St. Anna dat een kavel wil ko pen. Dan is meteen de hele No- tarisber- verkocht. Die toestem ming kreeg het college. Onder dezelfde hamer ging ver der door 'n verhoging van de pacht prijzen van de gronden van het rec toraat Vredepeel, die door de raad worden vastgesteld. De pachters hebben er trouwens geen bezwaar tegen. De Raad keurde verder goed dat de gemeente het recht van eerste hypotheek dat zii bezit op de onroe rende goederen van de N.V. Custers, i.v.m. uitbreidingen van die goede ren wil veranderen in een zgn. cu mulatieve hypotheek, waardoor dus ook andere geldgevers dit recht kunnen kriigen. Dan was men aan het einde van de officiële agenda. MEER NIEUWE WONINGEN Voor men aan de rondvraag begon deelde de VOORZITTER mee dat het bouwvolume 1962 van 90 tot 122 woningen was uitgebreid, die

Peel en Maas | 1962 | | pagina 1