(S3) PETROLEUM v.v. OOSTRUM BEHAAGLIJKE WARMTE S.V.V. HIEUWS S.V.V.-JEUGD V.C.R00Y M.H.C.VENRAY GYMNASTIEK HANDBOOG ZWEMMEN SCHAKEN Voetbalclub Leunen? in Jonger kiesrecht voor moderne mensen natuurlijk een oliehaard gestookt me' OLIESERVICE K. VAN ELSEN Vrijdag 26 oktober 1962 No. 43 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY AFl VOOR VPWPAV PN HM^TRFKPN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 W VJUI\ V I EriY >-/lVlO 1 PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75) Het is Venray 1 niet gelukt om WH 16 ook maar één enkel winst puntje af te snoepen. Er werd nl. met 21 verloren. De achterhoede van Venray kan echter terugzien op een goede wed strijd. Stopper Philipsen stond als een rots in de branding en wees de vele VVH-aanvallen resoluut af. Lukte het de tegenstander eens door te breken dan vond men steeds weer de attente doelman Hendriks op zijn plaats. Tot aan de rust wist Venray de stand nog gelijk te houden en was Venray zeker niet de mindere van WH '16. Even na rust moest stopper Phi lipsen zich wegens een schouder blessure laten vervangen. Hoewel de achterhoede moedig door vocht, de rust was er uit. 12 min. na rust kwam WH op fortuinlijke wijze aan de openingstreffer. Een voor zet van links belandde nl. via een Venray-back in eigen doel. Gesterkt door dit onverwachte succes trok WH '16 fel ten aanval. Er was ech ter nog een kwartier nodig om het 2e doelpunt hetwelk sterk naar buitenspel rook te scoren. De gehele Venrayse achterhoede trok nu mee ten aanval en het was linksback Hermans die 10 min. voor het einde voor Venray de eer redde. In de laatste minuut van de wed strijd dachten we nog dat Venray de gelijkmaker zou scoren. Jacq. Schmeitz vuurde nl. een kogel af op doel waarmee de WH-cloelmar. de grootste moeite had. Het mocht ech ter niet lukken. Direct hierna was het scheidsrechter Honings die een voortreffelijke wedstrijd leidde die aan alle illusies een einde maakte. De eindstand: 12. Venray 2 heeft in Tegelen tegen Spel. Irene 3 89 min. de volle winst gehad. Het is dan ook zeer jammer dat Spel. Irene in de laatste minuut nog kon profiteren van een misver stand in de SW-achterhoede en zo doende nog op gelijke voet kwam: 2—2. Venray 3 heeft in Oostrum 1 haar meerdere moeten erkennen. Zij ver loren daar in een sportieve strijd met 21, na met de rust met 10 te hebben geleid. Venray 4 is ook afgelopen zondag de trotse koploper gebleven in hun afdeling. Tienray 2 werd met een klinkende 50 nederlaag huiswaarts gestuurd. Met de rust was de stand 10. Na rust was de SW-voorhoe- de niet meer te stuiten. Doelpunten van Michiels, Swinkels en 2 x Jeu ken leidden tot bovengenoemd re sultaat. Venray 5 deed het ook best. Zij behaalden in Wellerlooi tegen Resia een verdiende 02 overwinning. Venray 6 heeft aan de verwach tingen voldaan door Merselo 2 met een| 62 nederlaag naar huis te sturen. Venray 7 heeft het niet tot een overwinning kunnen brengen. Kort voor rust hadden zij nog door doelpunten van D. Borom een 02 voorsprong tegen Ysselsteyn 2, maar de einduitslag was uiteindelijk toch 72 voor Ysselsteyn. A.s. zondag heeft Venray 1 weer een thuiswedstrijd. Het is nl. SVN uit Nieuwenhagen dat op bezoek komt. SVN dat kortgeleden nog de trotse lijstaanvoerder was, zal alles in het werk stellen om het verloren terrein terug te winnen. Onze SVV- ers daarentegen zullen zien ten volle inzetten om de gevaarlijke zone te verlaten. Dat het aan spanning niet zal ontbreken aan de Oostsingel, be hoeft geen betoog. Aan onze supporters zouden we willen vragen hun favorieten aan te moedigen, hetgeen voor onze spe lers een morele steun betekent. Venray 2 is vrij. Venray 3 heeft a.s. zondag weer 'n zware wedstrijd. Het is R.K D.S.O. uit Lomm dat op bezoek komt. Deze vereniging schijnt dit jaar hoge ogen te gooien. Voor Venray 3 betekent dit dat zij zich ten volle zullen moe ten geven om enige winst te behalen. Venray 4 heeft voor a.s. zondag een geheel nieuwe tegenstander. Zij gaan nl. naar Oostrum om daar de reserves te bekampen. Een kleine overwinning moet er toch wel in zitten. Venray 5 heeft de zware uitbeurt tegen RKGFC 2. Wij geloven niet dat er winst in zit voor de roodwit- ten. Venray 6 is vrij. Venray 7 wordt in staat geacht om het in Merselo tot een punten verdeling te brengen. Programma Venray 1—SVN 1 2.30 uur Venray 3—RKDSO 1 12.00 uur Oostrum 2Venray 4 2.00 uur RKGFC 2—Venray 5 2.00 uur Merselo 2Venray 7 2.00 uur MEDEDELING VOOR ONZE TOTO-DEELNEMERS In verband met Allerheiligen worden de toto-formulieren ingeno men op woensdag 31 oktober op de gebruikelijke uren en plaatsen. Venray Al heeft verleden zondag zijn eerste wedstrijd verloren. Zij moesten om 12 uur aantreden tegen Spc. Irene Al, dat met 3 verlies- punten op de derde plaats stond. De wedstrijd begon zeer verassend omdat Venray na 15 min. spelen al met 02 achterstond. Irene was in het eerste kwartier duidelijk de meerdere en beide goals kwamen door snelle en gevaarlijke aanvallen tot stand. Venray voelde dat het de zaken anders aan moest pakken en pro beerde dat in eerste instantie te doen door de opstelling te verande ren. Dit gaf echter niet het gewenste resultaat omdat het spel te kort en te langzaam werd gehouden en de Venray-mannen blijkbaar met wis ten dat de pass veel sneller en ge vaarlijker is dan het korte spel. Na de rust was Venray veel ster ker, de ene aanval na de andere werd op ihet Irene-doel onderno men, maar Irene gaf geen krimp. In tegendeel zij wisten door hun verre trappen soms nog zeer gevaarlijk door te breken, maar de sterke ach terhoede van Venray wist erger tc voorkomen. Eenmaal echter had Venray wel erge pech toen een door braak over rechts besloten werd met een schot dat de keeper niet goed onder controle kreeg. De bal belandde weer in het veld en er ont stond toen zo'n geharrewar voor het doel dat de bal wel in de goal moest rollen .Helaas echter stompte de keeper het achtste en laatste schot over de lat Hopenlijk gaat het a.s. zondag be ter in de uitwedstrijd tegen Venlose Boys. Uitslagen 7 oktober: RKDSO 1—Oostrum 1 1—0 Oostrum 2Wittenhorst 4 31 Oostrum 3Venray 6 0—3 Door een misverstand is het ver slag van deze wedstrijden niet ge publiceerd. Het is zover. Na vier opeenvol gende nederlagen heeft Oostrum 1 eindelijk het zoet der overwinning mogen smaken. Met 21 wisten ze Venray 3 te overmeesteren. De rust brak aan met een 10 voorsprong ovor de gasten uit Venray, hoewel beide partijen nogal aan elkaar ge waagd waren. Door middel van een penalty in de 2e helft van de wed strijd kwam Oostrum op gelijke voet: 11. Oostrum ging in een hoger tempo spelen, terwijl Venray tekenen van vermoeidheid begon te vertonen. Oostrum bracht zo de Venray- defensie nogal eens in paniek Ten slotte was het dan toch raak door een keihard schot na een scrim mage voor het Venrayse doei: 2-1. Met grote vreugde werd het laat ste fluitsignaal van de scheidsrech ter door Oostrum begroet. Oostrum 2 werd met 43 geklopt door D.I.S. 2 Ze stelden wel enigs zins teleur, vergeleken met bet bij zonder pittige spel tegen Witten horst 4. Oirlo, evenals Oostrum, speelden geen grootse partij De meest gelukkige was tenslotte Oirlo die in deze sfeerloze wedstrijd aan het langste eind trok. Oostrum 3 wist na de 80 neder laag tegen Venray 6, met een zeer verdienstelijk 22 gelijkspel uit het strijdperk te treden. De eerste over winning laat nog steeds op zich wachten hoewel ze van de drie ge speelde wedstrijden er slechts één verloren. Programma voor a.s. zondag: Wittenhorst 3Oostrum 1 Oostrum 2Venray 4 Oostrum 3 is vrij. Het tweede damsezestal van V.C. Rooy heeft zaterdagavond voor een SCHOON ZUINIG WARM Prins Hendrikstraat 18 - VENRAY - Tel. 1834 prettige verrassing gezorgd door met 30 van het bezoekende Tupos 1 (Baarlo) te winnen. De wedstrijd V.C. Rooy 2Resia voor a.s. zaterdag is uitgesteld. V.C. Rooy 1 (dames) deden het al niet minder en met 30 werd de kampioen van het vorig jaar, Tikaan 1 uit Kessel verslagen. Een prachtig resultaat na de nederlaag van vori ge week. Setstanden: 15-12, 15-11 en 15-10. Daarna kwam het 3e herenzestal binnen de lijnen tegen Resia uit Wellerlooi. V.C. Rooy 3 was opper machtig .vooral in de 3e set had Re sia geen enkel verweer, een duide lijke 30 zege; 15-11, 150 en 15-9 waren de setstanden. Het tweede herenteam trad daarna aan tegen TVC 2 uit Venlo. Het 2e zestal heeft felle tegenstand gebo den, maar konden toch niet verhin deren dat beide punten naar Venlo gingen. Met 13 toonden de TVC- ers zich de sterksten. Dat ze het niet cadeau kregen moge blijken uit de setstanden 15-17, 13-15, 15-10 en 6-15. Het 2e herenteam is a.s weekend vrij. De' dames van V.C. Rooy 1 krijgen bezoek van het zeer sterke VCT 2 uit Tegelen. Aan een voorspelling van de uitslag zullen we ons maar niet wagen. Het 3e herenteam krijgt TVC 4 op bezoek, we rekenen er op dat V.C. Rooy 3 de ingeslagen weg blijft vol gen en hun 3e overwinning gaan behalen. Dan staat er in Venlo bij TVC dé Noord-Limburgse derby van de overgangsklasse op het programma. Om 12 uur zondagmiddag in de veilingshal aan de Tegelseweg zul len TVC 1 en V.C. Rooy 1 gaan uit maken, wie bij de kopgroep blijft behoren. Wie er gaat winnen is moeilijk te zeggen, maar dat er voor ieder punt aan beide zijden, „ge knokt" zal worden, staat als een paal boven water. Programma: Dames .zaterdag 27 okt.: V.C. Rooy 1—VCT 2 19.45 u. Heren: zaterdag 27 okt.: V.C. Rooy 3TVC 4 .aanvang 20.30 uur; zondag 27 ok tober V.C. Rooy 1TVC 1 12.00 uur. Uitslagen: Dames: Venray 1Maastricht 1 21 Weert 2Venray 2 31 Heren: Venray 1Oranje Zwart 1 1—0 Tegelen 2Venray 2 33 De belangrijkste wedstrijd van zondag j.l., die van de dames, is een groot succes geworden. Op eclatante wijze hebben zij bewezen, ook de sterkste tegenstander van dit jaar, de baas te blijven. Door deze over winning staan zij boven aan de ranglijst met 9 punten uit -5 wed strijden De wedstrijd was bijzonder spectaculair. Maastricht speelde aan vankelijk sterk op winst. Hun aan vallen waren snel ,goed opgezet en zij beschikten daarbij over een prachtige stoptechniek. Toch waren onze verdedigsters niet t.e overbluf fen door de aanvalskracht van de tegenstander. Koelbloedig zagen zij ieder gevaar onder ogen en hun doeltreffend ingrijpen maakte aan ieder illusie een einde. Ook aanval lend stonden zij hun mannetje, leg den telkenmale de Maastrichtse ach terhoede het vuur na aan de sche nen. Het was echter de bezoekende par tij die het eerste een doelpunt wist te maken. Uit een scrimmage voor onze goal werd aan Maastricht een straf corner toegekend. De goed aan gegeven bal werd daarna met zoveel effekt op ons doel afgevuurd, dat onze iceepster dacht dat deze langs :§ou gaan, maar toch draaide de bal ónze goal in: 10 voor Maastricht. Met deze stand kwam de rust. Luid aangemoedigd door de suppor ters begonnen onze dames in de 2e helft alles of niets te spelen. Met veel vertoon van macht gingen zij met alle man in de aanval. Lang kon Maastricht deze aanvalsdruk weerstaan, maar tenslotte stortte hun verdedigingsvesting in elkaar en daarna kwamen er voor MHCV stapels kansen waarvan er binnen 5 benut werden. Dit was genoeg om de overwinning thuis te houden. De heren kruisten daarna de sticks met het derde elftal van Oranje Zwart uit Eindhoven. Dit is de meest uitgesproken degradatie kandidaat van ons competitielijstje. Toch leverde deze match MHCV nog handen vol werk ,want de Eindho- venaren waren bepaald niet naar Venray gekomen om de overwinning goedschiks te overhandigen. Telkens liep onze aanval vast waarop de Oranje Zwart-verdediging met lan ge strakke slagen hun voorhoede aan het werk zette. Deze was echter bijzonder slecht op elkat.r ingespeeld en kwam gedurende de hele wed strijd niet verder dan één schot in de richting van ons doel. Daarente gen konden onze voorwaartsen ook niet de achterhoedemannen van Oranje Zwart de stuipen op het lijf jagen. Een strafbully dia de rechts back van uit Eindhoven ens toe stond kon niet benut worden, maar 5 minuten later maakte onze mid- voor dit verzuim op prachtige ma nier goed: 10 voor MHCV. Dit was ook de eindstand ,want de tweede helft bestond uit een tamelijk door zichtig middenveld spelletje waarin 't voor onze voorhoede wel moge lijkheden geschapen werden, maar deze hadden geen enkel resultaat. Het 2e damesteam kwam van Weert terug met een 31 nederlaag. Dat ene tegenpuntje bewijst echter dat zij uit het goede hockeyhout ge sneden zijn. Ondanks een achter stand vochten zij door cm deze in te lopen. Het lukte echter niet. Ook het tweede herenelftal ver dient een pluim vanwege hun prach tig gelijkspel tegen Tegelen 2. Totaal tegen de verwachtingen in wisten zij één winstpunt te behalen. En nu komende zondag. De dames 1 en heren 1 reizen ge zamenlijk naar Heerlen. Van de da mes verwachten we een overwin ning. Met hun voortreffelijke spel van vorige week nog vers in het ge heugen ,zijn die verwachtingen ze ker niet te hoog gespannen. Over de herenwedstrijd kunnen ;we geen voorspelling doen, want Heerlen is volslagen onbekend in onze hockeywereld. Op de ranglijst nemen zij de 5e plaats in. Zuiver op de stand afgaande moet er dus een overwinning in zitten, maar weten de hoe moeilijk het hockeyen in het uiterste zuiden van Limburg is mag dit niet als maatstaf gelden. Elf enthousiaste veteranen gaan zondag hun eerste uitwedstrijd spe len. Ook z ijvertrekken naar 't zui den om vriendschappelijke en spor tieve betrekkingen aan te knopen met de „Alte Herren" van H.C. Sit- tard. De dames vertrekken op eigen ge legenheid. Veteranen en heren 1 reizen echter gezamenlijk per extra bus. In deze bus zijn nog plaatsen vrij voor supporters. Iedereen die deze reis mee wenst te maken, wordt verzocht om, precies kwart over 12 aanwezig te zijn op het Hensenius- plein. De reserve elftallen spelen thuis, beide tegen H.C. Blercik. De dames komen om half twee in het veld en om half drie de heren. We verwachten van deze wedstrijd goede resultaten. ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS Op zaterdag 20 oktober werd het examen afgenomen betreffende vaardigheidseisen 3e graad. Het ge heel bestond uit een 6 kamp. Onder vrij grote spanning werd gewerkt aan brug, rek, ringen, paard, paard- springen en vrije .oefennig. Na afloop werd aan 15 personen het certificaat als geslaagd uitge reikt. Hiervoor kwamen in aanmer king de heren leden: W. v. d. Heu vel, B. Gerlich, P. Janssen, J. Ja cobs, G. Arts, M. Lensen ,Fr. v. Ger- ven; heren asp. leden: J. v. Daal, M Scholtens, W. Giliam, H. v. d. Heu vel, H. Coopmans, M. de Bruini, J. Gooren. Als examencommissie fungeerden de heren Reinders, leraar M.O. en de heer Thomassen. Als afgevaardig de van de Nederlandse Katholieke Gymnastiekbond was aanwezig de heer A. Dignouts uit Weert. Deze reikte na afloop de behaalde certi ficaten uit en prees de deelnemers voor hun correct werken en optre den alsmede voor de zeer goede teamgeest. Op 3 nov. wordt een ledenverga dering gehouden in Hotel ,,'t Hert". Tijdens deze vergadering zullen de behaalde individuele punten be haald bij het afleggen van de vaar digheidseisen schriftelijk per onder deel worden meegedeeld aan de ge slaagden. Op 24 nov. om 14.30 uur wordt het 2e examen gehouden voor het be halen van de vaardigheidseisen voor de damesleden en asp. leden en een groep heren. HANDBOOGSCHUTTERIJ ST. ODA Op 13, 14, 20 en 21 oktober hield Handboogschutterij St. Oda haar jaarlijkse Hazenconcours. Begunstigd door het prachtige herfstweer werd dit concours druk bezocht en kamp ten de schutters in een sportieve strijd om de prachtige hazen. De uilslag was als volgt: 1. W. Smits, Batavieren 27 p. 2. P. v. Ooi, St. Oda 27 p. 3. J. Wijnhoven, St. Anna (na loting) 5x5 4. M. v. Dijck, St. Hubertus (na loting) 5x4 5. L. Siebers, Diana 5x3 6. H. Sanders, St. Oda 5x2 7. J. Gielens, St. Sebastiaan 4x1 Dagprijs over 13 en 14 okt.: W. Smits, Batavieren, 28 pt. Dagprijs 20 okt.: P. v. Ooi, St. Oda 5 x 5 na loting. VENRAYSE ZWEMCLUB SPIO De Venrayse zwemclub Spio heeft thans na een snelle ledenaanwas in de laatste weken, een ledenaantal bereikt van 290. Hiervan zijn er 170 jeugdleden en 120 ouderen. De jeug digen vertrekken elke zondagmor gen om kwart over negen vanaf het Henseniusplein om van 1011 uur in het Sportfondsenbad te Venlo te gaan zwemmen. Voor de ouderen is dit bad elke woensdagavond gereserveerd van half 10 ott half 11, zodat deze 's avonds per extra bus vanaf het Henseniusplein om kwart voor negen vertrekken. Nieuwe leden kunnen zich nog steeds aanmelden bij de sekretaris, p.a. Grotestraat 9a (tijdens de kan tooruren). Voor de zwemvaardigheidsdiplo- ma's 1, 2, 3 en 4 zullen a.s. zondag weer dertig leden van Spio examen doen in Venlo. Er zijn er reeds heel wat geslaagd en zo krijgt Venray een geoefende zwemkern voor de tijd dat het eigen zwembad in Venray klaar zal komen. Enkele leden van Spio volgt mo menteel bovendien de cursus voor zwemleraar(es). Diegene die voor het 2e diploma examen zwemmen, moeten zondag medenemen: Jongens: zwembroek, 1 singlet, 1 onderbroek, 1 paar kousen, 1 boven broek, 1 overhemd en 1 paar schoe nen. Meisjes: zwemcostuum, hemd. di rectoire, onderjurk, japon, kousen, schoenen. Zondag j.l. speelde de SCV 1 haar le competitiewedstrijd tegen Arx 1 uit Arcen. Venray ,dat met 2 invallers speel de ,wist deze keer geen overwinning te behalen. Na 't verstrijken van de speeltijd was de stand wel 43 voor Venray, maar in de afgebroken par tijen staat Arcen beter. Misschien zit er nog een gelijkspel in. Zondag 28 oktober a.s. neemt de SC Venray met een achttal deel aan een toernooi om de grote prijs van Luyk. Hier komen schakers uit Duitsland België en Nederland. Mevr. Spee-Dorn wist op het Dan- lon schaaktoernooi voor dames te Amsterdam in groep G een eerste prijs te winnen. Zij ontving een prachtige zilveren medaille. In Leunen bestaan plannen om weer een voetbalclub op te richten. Als dit lukt zal een hartewens van veel voetballiefhebbers in Leunen vervuld worden. Er is een oprich tingscomité gevormd, dat op 6 no vember as. .een propaganda-bijeen- komst wil beleggen, waarop diver se mogelijkheden en moeilijkheden besproken zullen worden. Alle be langstellenden krijgen hierover nog bericht. De regering heeft een grondwets wijziging voorgesteld teneinde de kiesgerechtigde leeftijd te verlagen van 23 tot 21 jaar. Dit was reeds reeds lang in de pen. Jarenlang is er vooral in de poli tieke partijen en bijzonder in de jongerengroepen van die partijen over gesproken. De verlaging van de leeftijdsgrens is logisch. Immers met zijn 21ste wordt iedereen mondig. Alleen voor het stemrecht begon de mondigheid pas bij 23 jaar. Dat dit gelijk ge trokken wordt, geschiedt terecht. Er zullen in de toekomst veel meer stemmen uitgebracht worden. Zal 't veel verschil uitmaken in de politie ke constellatie in ons land? Wij ge loven het niet. Ons politieke leven kent geen opvallende zwenkingen. Het maakt zelfs een wat verstarde indruk. Er is onder de leeftijdsgroep van 21 tot 23 jaar geen bijzondere afwijking van dit politieke patroon aanwijsbaar. Maar is er onder de jongeren überhaupt wel politieke belangstelling aanwijsbaar? Als dit inderdaad ontbreekt, dan zouden de partijen het best vóór de komende verkiezingen eerst een flinke retrai te kunnen maken om een gewetens onderzoek te doen en zich af te vra gen waarom zij de meeste jongeren zo weinig aanspreken.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 11