TORENFEESTEN VENRAY £oileèeek StuCodöOkS Ruilverkaveling remmen woningbouw Politierechter wereld dierendag WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Vrijdag 28 september 1962 No. 39 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL M.50 (bulten Venray 1.75) MEDEDELINGEN VAN DE PLAATSELIJKE COMMISSIE DE LORBAAN Het is thans zover dat de voorbe reidingen voor het eerste grote ruil- verkavelingswerk afgesloten kunnen worden. In het stemmingsrapport voor de ruilverkaveling is vermeld, dat de weg van America naar Veulen ver hard zal worden. In de eerste ver gadering van de Plaatselijke Com missie is aan de Ned. Heidemy op dracht verleend de plannen in be- steksvorm nader uit le werken. Dit bestek is thans gereed. Door de landmeter-deskundige is de juiste plaats bepaald terwijl de Cultuur technische Dienst de konstruktie- normen heeft vastgesteld. Ten aanzien van de aanwezige bo ven- en ondergrondse leidingen en de bestaande uitbreidingsplannen heeft overleg plaats gehad met PTT, PLEM, Watertaidingmij en de Di recteuren van Gemeentewerken van Horst en Venray en met het Water schap Noord-Limburg in verband met de kruising van de Lorbaan met de „Lollebeek" en andere openbare waterlossingen. De vraag is wat gaat er nu ge beuren? 1. Bestek TD 2945 omvat het re- konstrueren en verharden van de Lorbaan vanaf de woning van tuin der Ver voort in America tot even voor de aansluiting met de Veulen- seweg in de gerneevite Venray. Het gedeelte vanaf tuinder Ver voort tot aan de Schikse Dijk (Groene Kruisgebouw) zal in ver band met een te bouwen brug over de Kabroekse beek en enkele andere omstandigheden via dit bestek nog niet in uitvoering komen. De tota le lengte Gedraagt circa 5700 meter. Het gesloten wegdek verkrijgt een breedte van 5 m., de fundering 5.50 m. terwijl het zandkip op. 6. m wordt gebracht. Voor een gedeelte van enkele hon derden meters gelegen in het uit breidingsplan America zal op ver zoek en op kosten van de gemeente Horst de fundering J rn breder wor den aangelegd. In verband met kabels en beplan ting zal de breedte van de bermen variëren van 2 m tot 3.50 m. In de ondergrond komt plaatselijk een minder draagkrachtige gliede-laag voor. In verband hiermede en met het oog op het toekomstige zware verkeer zal een nieuw zandkip wor- den aangelegd. 2. Uitvoering. Via publikatie in net aannemers dagblad Cobouw is op 21 september de voorgenomen aanbesteding ter openbare kennis gebracht. Op 28 september zal ter plaatse aan belangstellende aannemers aan wijs worden gegeven van de in het bestek omschreven werkzaamheden. Op 9 oktober vindt daarna op het gemeentehuis te Horst de openbare aanbesteding plaats. Indien prijs en kwaliteit van de laagste inschrijver gunning toelaten, mag verwacht worden dat de uit voering nog in oktober zal aanvan gen. Allereerst wordt dan begonnen met het verplaatsen van kabels van PLEM en PTT en het aanleggen van een nieuwe zandkip. In het voorjaar 1963 (mei-juni) wordt de verharding aangebracht .terwijl men met het geheel in augustus 1963 gereed hoopt te zijn. 3. Drinkwaterleiding. Door de N.V. Waterleidingmy voor Midden- en Noord-Limburg zal ge lijktijdig met 't uit te voeren grond werk een drinkwaterleiding worden aangelegd zodat 24 aanliggende pan den op haar netten aangesloten kunnen worden. Het gedeelte van de aanlegkosten dat voor rekening van de aan te sluiten panden komt kan via de z.g. ruilverkavelingsrente gedurene 30 jaren worden afbetaald. 4. Voorlichting. Aan de bewoners van de panden langs de Lorbaan en de gebruikers van gronden gelegen langs het te verbeteren wegtracé wordt de mo gelijkheid gegeven kennis te nemen van die details van het werk welke voor hen van belang kunnen zijn. De mogelijkheid hiertoe is op woensdag 3 oktober en 10 oktober, beide dagen in de voormiddag van 9.3012 uur. Op 3 oktober in café Boems Jeu le America en op 10 oktober in café van Gassel te Veulen. Van de zijde van de Cultuurtech nische Dienst, de Waterleidingmy en de Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling zal dan voor toe lichting op de plannen worclen zorg gedragen. Het is de bedoeling dat ook tijdens het verder verloop van de uitvoe ring deze zitdagen zich nog enkele malen zullen herhalen. Direkt na aanbesteding zullen de cijfers van raming en inschrijvingen van de aannemers door de Plaatse lijke Commissie op deze plaats be kend te worden gemaakt. In uw blad van 21 september j.l. heeft de heer Pon jee gemeend om als pleiter voor de werknemers te moeten ingaan op bovenvermeld ar tikel in uw blad van 14 september. Wij maken van de door U, wel willend ter beschikking te stellen ruimte geen gebruik, in de veron derstelling dat wij daarmede het probleem oplossen, doch voor de ob jectiviteit voelen de weiTcgevers in het Stucadoorsbedrijf zich verplicht om hierop nader in te gaan. Het heeft weinig zin om in pro centen uit te drukken wat men in Duitsland méér kan verdienen, dit ligt zelfs zeer verschillend. Er wordt echter méér verdiend en dit is dus de zakelijke reden waarom men de grens over gaat. Wij betwijfelen of de Redaktie van Peel en Maas het betreffende stuk alleen geschreven heeft, omdat het zou gaan over de vermeende drie „stoute" jongens, zoals de heer P. deze vragenderwijze ten tonele voert. Wij zullen ons als werkgevers van een dergelijke kwalifikatie be leefdheidshalve onthouden. Als de heer P. echter stelt dat de betreffende mensen de wettelijke opzegtermijn in acht genomen heb ben dan moeten wij zeggen dat hij een vergissing maakt ,nl. deze dat de wettelijke opzegtermijn in acht genomen moet worden NADAT in gevolge het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen 1945, artikel 6, ontslag is verleend door het G.A.B. of indien er sprake is van weder zijds goedvinden hetgeen moet blij ken uit een geldig ontslagbewijs. Aan één der beide voorschx-iften is niet voldaan, en der-halve was het genomen ontslag niet rechtsgeldig. INGEZONDEN Verder schrijft de heer P. ..Waar het mij echter het meest om te doen is" enz. enz. Wel heer P. U wilt be vorderen dat de werknemers wat meer in hun loonzakje kiüjgen en niet zwart, doch wit. De moeilijk heid zit hem voor de werknemers zeker niet in de vraag of de inhoud van het loonzakje zwart of wit is, de vraag is hoeveel er in het zakje zit. De „zwarte" gulden heeft nog altijd dezelfde koopkracht als de „witte" gulden. Het bevorderen van loonsverbeteringen is geen zaak van P. en ondei-getekenden. Het is aan 3e voormannen der landelijke werk nemersorganisaties zeker toever trouwd om deze verbeteringen te bewerkstelligen ,waarbii zij echter i-ekening dienen te houden met 's-Lands loonbeleid. Dat ook de werkgeversoi-ganisaties in het Stu cadoorsbedrijf in dit opzicht zeer r-eëele partnex-s zijn, daarvan kan de heer P. zich verzekerd weten. Mocht hij hieraan twijfelen dan zal zijn Bondsbestuur hem daai-over gaarne inlichten. P. zal toch niet veronderstellen dat wij, gezien de regionale omstandigheden ook re gionaal of plaatselijk tot loonafspr-a- ken zouden kunnen komen die mid dels het College van Rijksbemidde- laai-s als rechtsgeldige normen zou den kunnen worden gehanteerd, dit is een utopie. Sprekend over de mogelijkheden om in tarief te werken geeft de heer P. toe dat ook de werknemers hier kritisch tegenover staan. Als U, heer P. de C.A.O. voor het Stucadoors bedrijf goed leest ,dan staat er in art. 8 lid 1, dat in scholen en wo- ningbouwobjekten het stucadoor- werk in tarief ZAL worden uitge voerd. Gebruik makend van dit RECHT en deze VERPLICHTING is uw suggestie in deze geheel over bodig. Als verdere mogelijkheden noemt U in één adem een gepremieerde spaarregeling en winstdeling. Als men de klok heeft horen luiden dan moet men weten waar de klepel hangt, heer Ponjee. Ook dit punt heeft de VOLLE AANDACHT van uw en onze bestuurders. Wij vinden het niet verstandig om over zgn. secundaire arbeidsvoor waarden te praten, indien men daar van de versrtekkende konsekwen- ties niet onderkent. Zou de heer P. het bijv. billijk vinden om premie van de verstrekkende konsekw en- een vrijgezel (waarvoor dit mogelijk is) terwijl de vader van een groot gezin ,die niet zou kunnen sparen, deze premie derhalve niet zou krij> gen (hierbij nog de vraag in het midden latend of de spaargelden van die vrijgezel afkomstig zijn uit be taalde beroepsarbeid of deze langs andere weg zijn vei-kregen). Winstdeling lijkt evenmin eenvoudig in een bedrijfstak, waar personeelswisseling aan de orde van de dag is. Het lijkt ons voor de werknemer zelfs een hele kluif om, nadat er van winst sprake kan zijn en dit is dan op het einde van een boekjaar, mogelijk bij 5 of 6 werkgevers waar hij in het afge lopen jaar heeft gewerkt, alsnog zijn winstdeel geëffectueerd te zien. Dit zijn slechts enkele moeilijkhe den rond een spaarregeling en winstdelingssysteem. Echter ook hierin zullen uwe Landelijke be stuurders, als uiterst bekwame en verstandige mensen, t.z.t. een oplos' sing vinden. Er zijn misschien nog ander mogelijkheden zegt de heer P. welnu hiervoor zijn de werkgevers zeer ontvankelijk, maar „wit" s.v.p. Voor dit „wit" zijn wij zeer ge- Sinds mensenheugenis liepen de buurtgenoten over dat paadje langs het aardappelland van Hendrik-Jan. Toen de vader van Hendrik-Jan baas werd op de boerderij deden de vaders van de buren dat al. Het sneed ook een heel stuk af en de vorm van luiheid ,die men economie noemt, bestaat al zo lang als het mensdom zelf. Vandaar dat paadje, een smal geval, waar niemand ooit iets aan deed. De laatste tijd liep het verkeer niet meer zo vlot over dat pad. De buren hadden er al eens een mollen- klem uitgehaald, Hendrik-Jan was er al eens met de ploeg doorheen geweest, de politie was al eens ge waarschuwd en bij een bruiloft in de buurt was Hendx-ik-Jan niet uit genodigd. Dat laatste heeft veel meer kwaad bloed gezet dan de rest. „Nu is het uit", zei Hendrik-Jan, en hij spande gaas voor het pad, zo dat iedereen een paar honderd me ter moest omlopen. Op een kwade dag liep een van de buren in die omgeving rond. Hen drik-Jan stoof naar buiten en gaf buurman een klap in z'n gezicht. Het resultaat daarvan was een rechtszaak, die Hendrik-Jan vijftig gulden boete of tien dagen kost. Hij kwam het zaaltje in stappen als een, die het x~echt volkomen aan zijn zijde heeft. Onder de zwartleren jas staken twee roodleren broeks pijpen uit zodat hij iets van een ge looide ooievaar weg had. Daar stond het barse kopje fier bovenop. .Hij liep over mijn aardappelland heen", zei hij. Maar deze keer toevallig niet!", wist de rechter ,die het allemaal had laten uitzoeken. „Ik sta in mijn x-echt", zei Hen- drik-Jan bars en hij kneep zijn lip pen op elkaar tot ze een dun recht lijntje werden. „Volgens de inlichtingen ben jij een lastig heer, een echte dwarsdrij ver", las de rechter voor. ,Kan wel zijn", antwoox'dde de vex-dachte, „ik zoek met niemand ruzie. Maar ze blijven van m'n land weg." „Man, man", riep, de officier, zoek toch zoveel mogelijk vrienden en zo weinig mogelijk vijanden. Anders sterf je nog eens als een heel eenzaam oud mannetje." ,Heb ik niks mee te maken", re pliceerde de hoofdige boer. „Je optreden tegen de politie is ook niet bepaald netjes. Je hebt ge zegd: al kwam je met tien agenten, dan trok ik me er nog niets van aan. En je hebt nog smalend ha-ha ge zegd ook." „Als ik schik heb, dan lach ik", zei de man ,wie het aan te zien was, dat hij nog nooit plezier had gehad. „Maar wie 't laatst ha-ha zegt, die I lacht :t beste", zei de officiex-, „vijf tig gulden of tien dagen!" „Heb ik er voor over", aldus de verdachte. „Dan maar confox'm", zuchtte de rechter, „maar wee je gebeente als je nog weer eens hier komt". Doch Hendrik-Jan keerde zich om en marcheex'de het zaaltje uit. Hij zal nog wel weer eens komen denk ik. voelig, want wij erkennen graag en volmondig dat geen enkel werkge ver een looncontrole met een gerust hart tegemoet durft te zien, immers dan ziet het er voor velen „zeer zwart" uit. Dit is echter ons pro bleem. Met het slot van P 's artikel kun nen wij volkomen meegaan, nl. dat door overleg tussen werkgevers en werknemers iets bereikt kan wor den. Wij kunnen ons echter niet voor stellen dat de geachte inzender nog zou twijfelen aan ciit overleg. Uw deskundige voormannen hebben bij de diverse Overheidsorganen welke met t hele loonvraagstuk te maken hebben, zo'n overwegende en gun stige invloed, dat dit een waarborg inhoudt voor datgene wat de heer P. zo graag zou willen. Wij geloven te mogen veronder stellen dat wij middels ingezonden stukken niet tot het gewenste doel zullen geraken. Ons inziens kan dit de goede zaak slechts schade doen. Wij zijn ervan overtuigd, geachte redaktie, dat het probleem door U niet is gesteld om persoonlijke op vattingen uit te lokken, doch dat U het feit geconstateerd heeft dut onze woningbouw stagneert waarvan juist de werknemende groepering de dupe dx*eigt te worden. Dit is ook het probleem hetwelk de heer P. na aan het hart ligt ge zien zijn .uitgesproken bezorgdheid als x-aadslid in één der openbare raadsvergaderingen. Met vriendelijke dank voor de verleende plaatsruimte. Gezamenlijke Stucadoorspatroons van Venray. 4 OKTOBER: „Dierendag is onzin", hoor ik wel eens zeggen. En dan zegt men het- z^lc- als men wel eens hoort over Vaderdag of Moederdag: „Als het goed is, is elke dag Dierendag". Daar zit 'm nu juist de kneep: het is niet goed. En daarom is niet elke dag dierendag. Lang niet! Tussen haakjes: wat Vaderdag en Moederdag betreft mag ik misschien zonder vaders en moeders kwaad te maken opmerken, dat vaders en moeders best voor zichzelf kunnen opkomen. Zij kunnen hun woordje doen, zij kunnen hulp inroepen van anderen, zij kunnen zich wenden tot sociale instellingen.maar het dier? Wat kan het dier doen om zich te verdedigen tegen slechte behande ling, verwaarlozing, om hulp te vra gen in geval van ziekte, ouderdom, ellende? Niets. Het dier, lichamelijk zo dikwijls veel sterker dan wij, mensen, is geestelijk ver en ver onze zwakkere. Niet onze mindere. Dat heeft Fran- ciscus van Assisië ,die zijn naam heeft geleend aan de Dierendag, biter begrepen, dan menigeen van nu. Ik ben niet katholiek, maar in het klooster Alvexma, zo'n honderd meter van Florence, meer dan dui zend meter hoog in de bergen, heb ik van de heiligheid, die mijn ka tholieke vrienden in de kleine min denbroeder erkennen, toch wel iets bespeurd. In de Vesper, zo sonoor gezongen door slechts een paar mannen in bruine pijen, in de grote kloosterkerk. In de dagelijkse om megang langs de gewijde plaatsen op de berg ,waar Franciscus heeft geleefd, gepredikt, hoog in de mist en kou, die daar ook op stralende zomerdagen heersen. Men heeft mij de kloof gewezen, waar de bedelaar heeft geslapen, kil, donker, vochtig ,bij ruisend wa ter en de afgrond aanwelks rand hij heeft gepredikt; het kruis heeft daar zoveel splinters afgestaan aan de pelgrims, dat het nog slechts uit louter knoesten bestaat. Maar zelfs daar, aan de voet van de rots, die de herinnering zo le vend houdt aan die man, die sprak van broeder, paard en zuster duif in een tijd ,dat iedex'een een dier niets meer achtte dan een eind hout, een stuk rotszelfs daar zag ik een boer zijn muildier ranselen, om dat het zijn vracht naar de zin van de boer niet snel genoeg omhoog droeg. Naar het heiligdom van Fran ciscus. Daarom is het Dierendag. Het is Dierendag, omdat Dierendag, helaas, onmisbaar is. Wij, dierenbeschermers, zouden Dierendag dolgraag zien afgeschaft wegens overbodigheid. Maar nóg worden, ook in dit beschaafde land, dieren geslagen, gemarteld, verlaten, gekeeld, geschopt. Tot aan de voeten van Francsicus toe. Helpt ons van Dierendag een Die- Met een plechtige inzegening van de nieuwe toren werd de wederopbouw-periode van Venray zondag j.l. afgesloten. Deken Loonen zegende het kolossale bouwwerk van de St. Petrus-Ban den-toren en de beeltenis van St. Petrus in, voordat in een plechtige H. Mis God dank werd gebracht voor zijn hulp en bij stand. Een plechtige H. Mis, cpgedragen door de H.E. Heer Deken met assistentie van de heren kapelaans, waarbij behalve het Torencomité, ook aanwezig waren het College van B. en W„ Pa ter Rector van de Paterskerk, de leden van Provinciale Staten Loonen en Laurensse, de gemeenteraad en vele gelovigen.... In zijn predikatie wees de heer De ken op het belangrijke ogenblik dat we nu vieren. De nieuwe toren is gereed en daarmede de wederop bouw voltooid. De wederopbouw van kerk al had hij graag de nieuwe ramen in het koor ook in hun geheel geplaatst gezien en de wederopbouw van Venray. In 't gedenkschrift dat bij deze gelegen heid verscheen is ergens geschreven dat deze toren een waarmerk van Venray is, maar het is op de eerste plaats een wegwijzer naar God, die als het ware ons streven naar om hoog het doel van ieder mensen leven tot uitdrukking brengt. Hij dankte allen die aan de totstandko ming van deze wedex-opbouw had den bijgedragen en wilde deze dank tot uitdrukking brengen in dit plechtige dankoffer, waarin tevens gevraagd zou worden dat de nieu we toren tot in lengte van dagen, in vrede en rust het middelpunt zou mogen blijven van een gemeenschap van goede mensen. Het H. Misoffer werd opgeluisterd door het Kerk koor en Jongenskoor, die een vier stemmige H. Mis ten gehore brach ten. VLOTTE AFWERKING In een kleine bijeenkomst na de H. Mis bracht de H.E. Heer Deken nogmaals dank aan allen, speciaal aan architect Ir. Kayser, die on danks zijn 82 jaren ,nog vitaal ge noeg was om deze toren als sluit stuk van zijn wederopbouwwerk aan Venrays kerk te ontwerpen en tot uitvoering te brengen. Hij bracht dank aan het aanne- mersbedrijg Gebr. Janssen N.V., die in prettige samenwerking met de opdrachtgever dit machtige bouw werk binnen de vastgestelde tijd had klaar gekregen, mede dank zij de prima ploeg werknemers, die onder leiding van de heer J. Hen driks van deze toren een fraai bouwwerk hebben gemaakt. Hij dankte opzichters, de onderaanne mers en allen die de toren mee ge bouwd hadden voor de prettige sa menwerking en hoopte alleen maar dat de afrekening mee zou vallen en op tijd zou komen. Hij ging verder in op de financiële moeilijkheden en mogelijkheden. Bij zijn benoeming in 1954 als Deken van Venray was de algemene verwachting dat hij direct met de torenbouw zou gaan beginnen. Maar dat kon niet omdat nog steeds geen definitieve afx'ekening voorhanden was van de heropbouw van de kerk. Het duurde tot 1958, voordat men wist waar men af en aan was. Toen kon het kerkbestuur zich bex-aden over de bouw van een nieuwe toren, waarbij de beschikbare financiën natuurlijk een grote rol speelden. Wederopbouw stelde een bedrag beschikbaar dat weliswaar veel te klein was, maar dat niet hoger kon wox-den opgetrokken. De hoogte en grootte van Venrays toren speelden daarbij een belangrijke rol, hier had men met de opzet van de schadere- geling indertijd geen rekening mee gehouden. Monumentenzorg, dat zich intus sen wel bemoeide met de vraag of de oude toren terug moest komen of dat een nieuwe eigentijdse gebouwd moest worden, stelde tot heden geen gelden beschikbaar. Dat deed wel Venrays gemeenteraad, die met liefst 100.000,de verwachtingen van het kerkbestuur ver overtrof. Hiervoor was de Deken zeer dank baar, alsmede voor de ruime bijdra gen van het Venrayse publiek, die het inmiddels gevormde torencomité wist te verwerven. Ook al de gevers bracht hij hartelijk dank. De discussie over het al of niet terugkomen van de oude Maasland- se toren werd uiteindelijk beslist ten gunste van de door Ir. Kayser nieuw ontworpen toren, waarvan dan in 1961 de eerste steen wex'd gelegd. Deken Loonen was dankbaar, dat bij dit hoge karwei geen ongelukken waren gebeurd en dat alles on danks het slechte weer behoor lijk snel gegaan was. De heer J. Janssen vertelde in zijn dankwoox-d dat men voor de bouw renjaar maken. Want alleen een we reld, die het dier eerbiedigt en zich in tederheid tot het dier overbuigt, zal een wereld van vrede en veilig heid voor de mensen kunnen zijn. Mogen wij dat bedenken, ook al be horen wij goed te zijn voor een dier om zich zelfs wil. Omdat het, zoals u en ik, en niet minder, het wonder van het leven herbergt. Henri Knap van de toren anderhalf jaar „werk baar weer" ter beschikking had. Men heeft het echter geklaard in 75 pet. van de tijd. Over de afreke ning behoefde het kex'kbestuur ook al geen zox'gen te hebben. Op de eex*ste plaats was die al geheel klaar, wat hij bewees door ze meteen te overhandigen en op de tweede plaats was de meer-rekening goed 3000,— groot, waarbij het gezicht van de Deken kennelijk opklaax'de. En toen was het woox'd aan de „buiten-kex-kel'ike" viering VLOTTE AFREKENING De directie van het bouwbedrijf Gebr. Janssen bx-acht mede namens ax'chitect, opzichters en arbeidex*s dank voor de prima samenwerking met het kerkbestuux', waarmede al tijd m volle harmonie gewerkt kon worden. Als een teken van dank baarheid stelden architect en bouw bedrijf derhalve een smeedijzex-en lamp beschikbaar voor de hal van de toren. SWING, CABARET EN MUSICAL Die „buiten-kerkelijke viering" speelde zich af in de feesttent ach ter Hotel De Gouden Leeuw, waar zaterdagavond de Dutch Swing Col lege Band op de haar eigen wijze de torenfeesten had ingeblazen. Een avond die voor liefhebbers van dit soort muziek wel het neusje van de zalm bracht, als men tenminste Pe ter Schilperoort en zijn mannen zo mag betitelen. Ze brachten in ieder geval 'n progi-amma waaraan voor al de jeugd zijn hart heeft opge haald en waarbij men verder nog zeer gezellig en prettig dansen kon. De publieke belangstelling had beter mogen zijn. Ook op zondag avond toen Rens van Dorth en an dere radio- en televisie-sterren het cabax-et-programmaEven goede vriendenbrachten. Een pro gramma dat er zijn mocht, be schaafd, luchtig en waarin vooral het goochelwerk van wereldkam pioen Fred Kaps zeker het bekijken waard was. Trouwens de liedjes en sketsjes van de andere medewerkers stonden op hoog neil en het is alleen maar jammer dat te weinigen deze kans aangegrepen hebben om een goed gezelschap aan het werk te Na de première in Heerlén was Venray de tweede plaats waar de KRO haar nieuwe revue-musical: 't Zit x-aar in elkaarten tonele bracht. Ook hier weer een keur van artisten, die inderdaad de volle tent aan het lachen en zingen kregen, al was het een kolderverhaal, dat met veel verve werd opgevoex-d. Een prachtige avond, waarbij veel ge lachen is en die ongetwijfeld een der hoogtepunten van dit torenfeest is geworden POPPEN Een ander hoogtepunt was onte genzeggelijk de woensdagmiddag toen de jeugd kon genieten van Pie- ke Dassen's Poppentheater dat in derdaad voor de jeugd een pro gramma bracht, waax^aan deze veel plezier heeft beleefd. Het is een goe de gedachte geweest ook iets voor de jeugd te organiseren en de ma nier waarop Die Blauwe Scuyte zich van deze taak kweet was boven alle lof. HET OVERIGE PROGRAMMA Van het overige programma kun nen we alleen nog vertellen, dat op het moment dat dit blad gedrukt wordt een groot conceit gegeven door het corps van de Oi'anje Nas- sau-mijnen uit Heerlen, een con cert dat gratis toegankelijk is. Heden vrijdag is er van half 7 tot half 10 dansen voor de jeugd van 11 t.m. 15 jaren, terwijl zatex-dag- avond de bekende Tix*olerkapel uit Nulland-Kei'krade 'n Beierse avond komt verzorgen, die gezien het suc ces bij de harmoniefeesten een goe de naam heeft en ook zaterdag voor de nodige stemming en het nodige plezier zal zorgen. Zondag ontbreekt geen mens op de grote skelterwedstrijden die om half 3 beginnen bij het Nassauplein. Ongetwijfeld zal men hier een spec- takulair stukje rijkunst kunnen zien, waar jong en oud zijn hart kan op halen. In de avonduren zal het druk zijn in de tent ,want daar begint om 7 uur de grote talentenjacht, afgewis seld met dansen. Ook hier zal er best stemming zijn en men kan rus tig veel publiek verwachten. Tot hedenmiddag 12 uur kan men zich bij het bureau van dit blad nog opgeven voor deze talentenjacht.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 9