Kerkelijke Diensten VIER JAREN S.V.V. NIEUWS van 19 tot en met 25 augustus DUIVENSPORT Yenrays Vroede Vaderen vebQadebden gemeenteraad PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kap. Heymans Zondag: 10e zondag na Pinksteren. 6.30 Nelly Naus-Arts; 7.30 overleden ouders Maessen-Swaghoven; 8.30 intentie H.; 9.30 voor de parochie, geen Hoogmis; 11 uur overleden fa milie Nagelhout-Meerhof; 6 uur An dreas Barents (landarb. bond). Maandag: 6.45 tot zekere intentie ter ere van Maria; 7.30 Thei Cree- mers, Hannes Vermeulen en A. Cre- mers, Langeweg; 8.15 C. Gossens 9 u. overleden familie Jacobs-Poels. Dinsdag: 6.45 Antoon Sikes; 7.30 Antoon van Osch; 8.15 Pieter Franssen en echtgenote 1 h.; 9 uur Leen Hanraets. Woensdag: 6.45 Gertr. Gerrits; 7.30 Antoon van Mil; 8.15 intentie Gom- mers; 9 uur Deken Hanraets. Donderdag: 6.45 Pius Poels; 7.30 Joh. Oudenhoven; 8.15 Ant. van Meyel en Wilhelmina Arts; 9 uur Fr. Vermaeten en wederzijdse ouders; 9.30 Plechtig huwelijk Lenssen-Fris- hert. Vrijdag: 6.45 moeder Flinsenberg en dochter Annie; 7.30 zekere inten tie; 8.15 N. Verstraeten; 9 uur Me vrouw Pop-Smeets. Zaterdag: 6.45 Elisabeth Lamers- Jacobs; 7.30 bestelde dienst Piet Pouwels en echtgenote; 8.15 H. Sala en Sophia van Aarssen 1 h.; 9 uur overleden familie Oudenhoven Loo- nen en overleden kinderen. Biechtgelegenheid van 5.307.30. Om 7 uur Lof. Zondag aan de kerkdeuren koliek- te voor het Zorgenkind. RECTORAAT PATERSKERK Priester v. d. week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 10e zondag na Pinksteren. De H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis is om 10.15. De kollekte (2 in 1) voor kerk en bij zondere noden. Buiten de kerk kol lekte voor de zangertjes van Sint Frans, 's Avonds om 7 uur Lof met overweging. Maandag: H. Bemardus Abt, be lijder. Dinsdag: H. Joanna Francisca; 7.30 Lof ter ere van St. Antonius. Woensdag: feest van het Onbe vlekt Hart van Maria. 8.30 gezongen jaardienst voor Gerard Camps. Donderdag: H. Philippus Benitius, belijder. 7 uur gezinsmis. Vrijdag: H. Bartholomeus, apostel, 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: H. Lodewijk, koning, be lijder. Van 38 gelegenheid om het H. Sacrament der Biecht te ontvan gen. De zangertjes van Sint Frans Het mooie jongenskoor van het rektoraat is ons allen erg dierbaar en met recht. We zijn er trots op. Het mag er zijn en mag gehoord worden. Dat geroemde jongenskoor gaat de komende week naar Brunssum om te kamperen. Bos en lucht is goed voor long en stem. Ze hebben dat hard nodig én ze hebben het meer dan verdiend. Om deze verdiende trip te kunnen maken, vragen ze u a.s. zondag bui ten de kerk uw steun. Bezorgen we hen een leuke week, ze zingen dan weer als nachtegalen. Zondag komen ze bij u op het kerkplein met een rammelende bus. Gedenkt hen goed. Loopt hen niet voorbij, nog minder ondersteboven! Geven we allemaal wat. Met veel dank voor bereidwilligheid namens alle zangertjes. Pater Rektor. Brievenbus In een brievenbus kan men van ALLES stoppen en men kan er dus ook van ALLES in vinden. Momen teel kan men in zijn brievenbus re clame-plaatjes vinden over sexuele hervorming. Blijft u kalm. Wat die aangeprezen boeken leren, komt niet van de goede kant, brengt geen ge luk, alleen maar stukken. Gooit die rommel in de kachel. Misintenties Zondag: 6.30 Herman Strijbosch, Jan van Bergen; 7.45 overleden ouders van Haren-Horsten; 9 uur Petronella Verkoeijen-Cremers; 10.15 Coenraad Esser en Elisabeth Tim- men-v. Geffen; 11.45 overleden fa milie. Maandag: 6.15 Pater Casimirus en ouders; 7 uur Theodorus Bouten; 7.45 Jos van Lierop. Dinsdag: 6.15 Telia Virginia Rojen; 8.30 Jeanette Esser. Woensdag: 8.30 gezongen H. Mis voor Gerard Camps. Donderdag: 6.15 Constans Rojen 7 uur gezinsmis om zegen over ge zin; 8.30 Swinkels-Oudenhoven. Vrijdag: 7 uur ouders Tonen-Ver- meulen; 8.30 voor een zalige dood. Zaterdag: 6.15 Antoinette Ramel- man-Elsevier; 7 uur overleden fami lie Ambrosius; 7.45 Theodorus Bou ten; 8.30 Mevrouw Coenders-Buys. Dienbeurten Zondag 19 augustus: 6.30 G. Jeu ken, K. Jeuken, M. v. Roy, H. Derks. 9.00: H. v. Gend, J. v. d. Bereken; J. Evers, C. Evers. 11.45: W. v. d. Bereken, B. Peters, J. Rongen, H. Bosch. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 10e zondag na Pinksteren. 7 uur Parochiemis; 8 uur zekere in tentie; 9 uur Hoogmis voor de pro cessie van Geysteren; 10 uur Hoog mis tot zekere intentie (K.); 3 uur Lof. Maandag: 7.30 gezongen maand- dienst Maria Thielen-Rutten; zij altaar overleden familie Moorrees- Comelissen. Dinsdag: 7.30 gezongen H. Mis Jean Camps (veehandelaren); zij altaar overleden familie Verheijen- Kessels. Woensdag: 7.30 overleden familie Custers-Wismans; zijaltaar gestichte leesmis ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Donderdag: 7.30 overleden familie Henricus Martens; zijaltaar Mina Janssen-van Dijck. Vrijdag: 7.30 Petronella Smedts- Geurts; zijaltaar Martinus Peeter en echtgenote. Zaterdag: 7.30 gezongen H. Mis tot intentie fam. Loonen, zijaltaar Piet Hermans. Biechten van 6.30-7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 10e zondag na Pinksteren. 3e zondag der maand. Leesmissen om 6.30, 7.30, Kindermis 8.30; paro chie-mis om 10 uur; 3 uur Rozen krans en Lof t.e.v. van Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand. Eerste kollekte voor de kerk; twee de kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 Hoogmis uit dank baarheid intentie familie Nelissen- Jenniskens. Dinsdag: 7.30 leesmis; 9.30 Huwe lijksmis bruidspaar Philipsen-Pee- ters. Woensdag: 7.30 zieledienst Anna Maria Bouten, besteld door de buurt. Donderdag: 7.30 Stichting Marti nus Dings en Gertrudis Cox. Vrijdag: 7.30 maanddienst Anto- netta Smits. Zaterdag: 7.30 Hoogmis tot zekere intentie (V.). Zaterdagavond biech ten van 57 uur. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 10e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 3 uur Kruiswegoefening en Lof. Maandag: 7.30 gezongen H. Mis voor Truus Kuypers. Dinsdag: 7.30 gezongen maand dienst voor Petronella Wismans- Cleven. Woensdag: feest van het Onbe vlekte Hart van Maria. 7.30 gestich te gezongen jaardienst voor Henri cus v. d. Pasch en Anna Catharina v. d. Homberg. Donderdag: 7.30 gestichte gezon gen jaardienst voor Mart. Dinghs en Anna Gertruda Cox. Vrijdag: 7.30 gezongen H. Mis voor Leonardus Peeters. Zaterdag: 7.30 gezongen H. Mis ter ere van Onze Lieve Vrouw van Al tijddurende Bijstand. Biechtgelegenheid van 78 uur. Om 8 uur Lof. Kerkpoetsen: Mia Jacobs en Riek Dinghs. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 10e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor een jarige; 9.15 Hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor een ja rige; 3 uur Lof. Maandag: gesticht jaargetijde voor Gerardus Verkoeijen en Petronella Verkoeijen-Creemers. Dinsdag: gesticht jaargetijde voor Willem de Haen, beide echtgenoten en overleden kinderen (kindermis voor de meisjes). Woensdag: leesmis voor Peter Wil- lemse en Catharina Geeraets. Donderdag: 7.30 leesmis tot bij zondere intentie (kindermis voor de jongens); 9.30 huwelijksmis voor het bruidspaar Raedts-Ewals. Vrijdag: 7.30 gestichte leesmis voor Godefridus Loonen; 10 uur huwe lijksmis voor het bruidspaar Reint- j es-Jenniskens. Van 45 en van 77.30 biechtgelegenheid. Daarna Lof. Kerkpoetsen: Jo Weijs en Dientje Janssen. RECTORAAT VEULEN Zondag: 10e zondag na Pinksteren. uur gelegenheid tot communice ren; 7.30 leesmis voor overleden fa milie van Meyel-Poels; 10 uur hoog mis voor de bekende intenties. Van daag is de maandelijkse kollekte voor onze kerk; 2.30 middagoefening. Maandag: leesmis voor overleden ouders Louvet-van Rijswijck. Dinsdag: hoogmis, gesticht jaarge tijde voor zaliger Frans Linders, echtgenote overleden familie. Woensdag: leesmis tot dankzeg ging; 9.30 inzegening van het huwe lijk van Jo Pelzer en Jo Leyssen, waarna tot hun intentie een H. Mis wordt opgedragen. Donderdag: leesmis voor overle den familie Litjens-Direks. Vrijdag: leesmis tot dankzegging. Zaterdag: leesmis tot dankzegging, 's Avonds 8 uur avondoefening ter ere van Onze Lieve Vrouw. Akolieten voor a.s. zondag: Harry Geurts, Gerrit Reintjes en Piet van Meyel. Kerkpoetsen: Dien Koenen en Lea Geurts. PAROCHIEKERK MERSELO Lieve Vrouw van Smarten; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 7 uur Hoogmis van dankbaarheid bij gelegenheid van de 90e verjaardag van de Z.E. Pater W. Muysers; 8 uur leesmis voor een zalige dood. Dinsdag: 7 uur jaargetijde Anna' Maria Poels-Geurts; 8 uur leesmisj voor Adriana van Helden-Timmers. Woensdag: Feest van het Onbe vlekte Hart van Maria. 7.30 gestich te Hoog ter ere van het Onbevlekte Hart van Maria. Na deze H. Mis toe wijding aan Maria. Donderdag: 7 uur jaargetijde voor Peter Joh. Poels; 8 uur leesmis voor Wilhelmina Verlinden-Bis ter veis. Vrijdag: Feest van de H. Apostel Bartholomeus. 7 uur gezongen H. Mis tot intentie van de familie van Meyel-van Rijswijck; 8 uur leesmis voor Wed. van Vegchel-Claessen. Zaterdag: 7.30 jaargetijde voor de Wed. Ponkens-Graus. Van 57 uur biechtgelegenheid; 8 uur Marialof. A.s. zondag speciale maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 10e zondag na Pinksteren, 7 uur Vroegmis tot intentie van de familie Wismans-Geurts; 10 uur Hoogmis voor de zielerust van een overledene; 2.30 Lof. Door de week H. Mis om 7.30 uur. Maandag: uit dankbaarheid na mens familie Peeters-v. d. Beeten. Dinsdag: tot intentie van de fami lie Keldens-v. d. Pas. Woensdag: feest van het Onbe vlekt Hart van Maria, voor de zie lerust van Wilhelmina Ermens-Arts. Donderdag: voor de zielerust van Anna Maria Poels-Geurts. Vrijdag: H. Bartholomeus, Apos tel, voor de zielerust van Wilhelmi na Verlinden-Bistervels (Merselo). Zaterdag: voor de zielerust van Adriana van Helden-Timmers (Mer selo); 8 uur Lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgele genheid: dagelijks vóór de H. Mis; zaterdag vóór en na het Lof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 10e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis tot bijzondere intentie 10 uur Hoogmis voor het rektoraat. Akolieten: J. Claes en P. Derikx, Onder de H.H. Missen zal Pater Wim v. Meijel van Merselo, missionaris in Brazilië, preken. De eerste kollekte is voor zijn missie; 3 uur Lof. Mis dienaars van de week: Jan Ewals en Jacoues Direkx. Maandag: 7.30 H. Mis voor over leden vader Engelbertus Nellen. Dinsdag: 7.30 H. Mis ter ere van H. Johanna Francisca. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Donderdag: 7.30 H. Mis voor een zieke echtgenote. Vrijdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Bartholomeus. Zaterdag: 7.30 H. Mis ter ere van Onze Lieve Vrouw; 7 uur Biechtge legenheid; 7.30 Lof. Zondag: 10e zondag na Pinksteren. 30 Communieuitreiken; 7 u. vroeg mis voor de parochie; 8.15 tot inten tie v. d. familie v. Vegchel-Peeters; 10 uur Hoogmis ter ere van Onze le en 2e elftal maakten j.l. zon dag een geslaagde trip naar Raams- donkveer en Breda. In Raamsdonkveer werden vriend schappelijke wedstrijden gespeeld tegen Veerse Boys welk le elftal in het afgelopen seizoen een beduiden de rol meespeelde om het kampioen schap in de 2e klasse zuid II en als tweede eindigde. Ons le elftal liet in de eerste helft van de wedstrijd een behoor lijk spel zien en was dan ook volle dig opgewassen tegen de gastheren. Na 10 minuten spelen maakte een attente Schmeitz dankbaar gebruik van een slippertje van de Veerse doelman en kopte beheerst de bal in het doel daarmede Venray de lei ding gevende. In een zeer hoog tem po van beide kanten werd fel ge streden en het Venray-doel ont kwam een paar maal op het nipper tje aan een doorboring. Onze doel man had er echter de juiste kijk op en oogstte applaus met enige sublie me reddingen. Met de rust had Venray nog steeds de 10 voorsprong kunnen behou den. Toen 20 minuten van de 2de helft gespeeld waren, was er niets veranderd. Het werd echter gelei delijk merkbaar dat onze nog prak tisch ongetrainde ploeg nog niet over voldoende conditie beschikte om tot het einde door te blijven gaan in het hoge tempo. Een aan Veerse Boys toegekende penalty na 20 minuten bracht de ommekeer. De gelijkmaker werd geboren en Veer se Boys nam het initiatief verder in handen. Het tempo van onze ploeg zakte zienderogen en even later werd uit een corner het 2e Veerse doelpunt een feit. Tien minuten: voor het einde kwam door een treuzeling van onze rechtsachter de Boys linksbuiten vrij voor doel en bracht met een wip pertje over onze doelman heen de stand op 3-1. Uit een vrije trap werd even voor het einde de eind stand bereikt: 41. Het 2e elftal, door invallers etc. sterk gewijzigd was in het veld ge durende de gehele wedstrijd iets meer in de aanval dan de gastheren doch voor het doel wist men niet voldoende door te drukken zodat doelpunten uitbleven. Veerse Boys scoorde in beide speelhelften 1 x zodat onze ploeg weliswaar een 2-0 nederlaag leed, doch overigens met voldoening op een nuttige oefenwed strijd kon terugzien. In Breda werd een bezoek ge bracht aan de festiviteiten in 't ka der van Breda als bierstad, alwaar de avond werd doorgebracht onder een jolige stemming die er werd in geblazen door een Beierse kape\ etc. Moe en voldaan werd de terugreis in optima stemming volbracht. Aan de Oostsingel speelde een combinatie-elftal van SVV tegen Holthees 1. In dit elftal waren ook enkele jeugdspelers opgenomen. Al hoewel ook dit elftal niet tot enige winst kwam, kunnen we toch terug zien op een goede oefenwedstrijd. Omreden de indertijd geplande wedstrijden in Laarbrüch op zondag a.s. geen doorgang kunnen vinden hebben wij getracht alsnog andere tegenstanders te vinden en zijn daar in geslaagd. R.K.H.V.V. uit Huissen (Geld.) komt met 2 elftallen naar Venray en speelt om 2.30 uur tegen Venray 1 en 2. Ook enkele lagere elftal-combina ties zullen a.s. zondag in het veld komen als voorbereiding voor de de finitieve samenstelling van de ploe gen voor de a.s. competitie. P.D.V. DE ZWALUW Vorige week kwam er door een misverstand geen nieuws van onze vereniging in dit blad. We hadden toen W. Peters al 2 kampioenen op de fond toegekend, maar nu blijkt dat P. Strijbos no. 3 geworden is. le kampioen is dus W. Peters, 2e M. de Bruyn en 3e P. Strijbos. Al deze kampioenen onze gelukwensen. De beker, geschonken door Versieyen en Joh. Gommans, werd gewonnen door P. Kersten, die met de le en 11e prijs al de jongeren de loef afstak. Momignies was de laatste vlucht voor de beker, geschonken door Peel en Maas. Zij die menen hier voor in aanmerking te komen met 4 prijzen, moeten dit opgeven bij K. Sijbers. Op deze vlucht was het G. Boom die le werd. Denkt er om dat het hedenavond inkorven is, dus niet op zaterdag. Vervolg van voorpag. 1ste blad KAVEL VREDEPEEL Kavel 43. van de Vredepeel is be stemd voor een inwoner van Vier lingsbeek. Deze is nu aangewezen met name de heer Botden uit Maas hees, wiens bedrijf daar door het ruilverkavelingsplan moet verdwii- nen. De Peelcommissie had tegen verkoop aan genoemde heer dan ook geen enkel bezwaar en het voorstel lag er dan ook om aan genoemde de ze kavel voor 1600,per ha. te verkopen. PON JEE, die kennelijk de hoge bouwprijzen door het hoofd speel den, vond deze prijs zeer goedkoop, maar werd daarbij zowel door de VOORZITTER als door EMONTS uit de droom geholpen. De prijs blijkt voor die grond helemaal niet laag te zijn. Trouwens schattingen van deskundige instanties gaven zulks ook wel aan. Toen had de raad er vrede mee BAATBELASTING Vrede had ze ook met de aanleg van trottoirs en riolering in de Gussenstraat te Leunen, waarvan de totale kosten geraamd worden op 48.670,Wel zullen de eigenaren van de aan die straat gelegen gron den een baatbelasting daarvoor de komende dertig jaren moeten gaan betalen van 4,per strekkende meter. Of dat nu zo plezierig is Voor de verbetering van het Kerk plein in Leunen moet ook nog al wat grond geruild worden met het kerk bestuur. Een en ander gaat op basis van 1,50 per m2, waarmede de raad zonder meer akkoord ging. In Oirlo kan men weer via het Ruilverkavelingsplan „Lollebeek" gronden aankopen in het uitbrei dingsplan aldaar, die vroeger eigen dom waren van de Erven Helligers- Voermans, ter grootte van 1,11 ha. met woonhuis en bedrijfsgebouwen voor de prijs van f 57.225,Ook hier gaf de raad zonder meer zijn fiat over. In het uitbreidingsplan Leunen kan nog wat grond gekocht worden, waarop niet alleen alle woningen van de woningtoewijzing van dit jaar gebouwd kunnen worden, maar feitelijk de realisatie mogelijk maakt van 't gehele uitbreidingsplan in de zuid-westelijke hoek van Leunen. De volgende transacties werden goedgekeurd: 5025 m2 van P. Martens, Albionstr. 32 7.375, (terug wordt verkocht 9465 m2 voor 4.259,25) 3960 m2 van G. H. Arts, St. Catharinastr. 11 6.834,75 861 m2 van Stichting Land- bouwbeheer (m. opstallen) 2.391,50 8850 m2 van Mevr. Reint jes- v. Megen (m. opstallen) 17.233,11 605 m2 van J. Reintjes Steegse Peel weg 7 966,17 3480 m2 van J. Asselberghs, St. Catharinastr. 17 (met opstallen) 17.811,85 terwijl met A. v. Dommelen St. Ca- tharinastraat een strook grond ge ruild is. JAARWEDDEN WETHOUDERS Het laatste besluit van deze raad was de verhoging van de jaarwed den der wethouders tot 5760,per jaar, ingaande met ingang van 1 ja nuari 1962. BARTELS was zeer verheugd dat deze kwestie, die deze raad zo nauw aan het hart lag, nog in deze zit tingsperiode zo is opgelost. MINDER VALIDEN Ja, dan zaten we in de laatste rondvraag van deze zittingsperiode. BARTELS had nog vragen gesteld over de nieuwe tijdelijke bijstands regeling voor mindervaliden en wil de weten hoeveel aanvragen hier waren ingediend, hoeveel daarvan al een uitkering ontvangen hadden en wie wel advies gaf. Er blijken reeds 24 aanvragen te zijn ingediend voor deze regeling, waarvan al 22 in gunstige zin zijn beslist. De men sen hebben daarvan al mededeling gekregen of krijgen ze binnenkort. Uitkeringen zijn al gegeven. De twee resterende aanvragen moeten nog bekeken worden, waarbij o.m. ad- •ies gevraagd wordt aan de huis- rts. Eventueel kan later de medisch dviseur of de bijzondere bemidde laar van het Arbeidsbureau worden ingeschakeld. BARTELS bezwoer B. en W. de mogelijkheid welke deze regeling geeft voor de minder-validen niet alleen in de periodieke uitkeringen, maar ook in de bijzonder uitkerin gen toch ten volle te benutten waar bij hij ook graag het particulier initiatief zou zien ingeschakeld. Dat werd hem beloofd KLEINE NATIES STEEGHS kwam terug op zijn klachten dat sommige kerkdorpen zich achtergesteld voelen. Neem nu Castenray, aldus deze spreker. Aan woningbouw is de laatste 4 jaar niets, maar dan ook niets gedaan. En waarom nietOmdat men schijnbaar nog steeds niet wil gaan onteigenen, ondanks herhaald ver zoek. Anders is toch geen oplossing te krijgen, want de betrokkenen staan de grond niet af. Nu is in Cas tenray de nood wel niet zo groot als elders, maar men kan nu ook letter lijk geen kanten uit. Waarom bijv. niet begonnen aan het sportterrein, waarvoor wel grond beschikbaar is? De VOORZITTER beklemtoonde nogmaals dat van achterstelling geen sprake is. Maar men kan geen ijzer met handen breken en alles moet langs de wegen van gelijkheid gaan. Hij bracht in herinnering wat op verschillend terrein al voor de kerkdorpen is gedaan en nog gedaan wordt. Als Steeghs nu stelt dat er op het gebied van woningbouw i Castenray niets is gebeurd ligt dat op de eerste plaats aan het feit dat er geen grond beschikbaar is. Her haaldelijk is overleg gepleegd, dat het goede resultaten scheen te heb ben (en ook Steeghs geloofde zulks), terwijl dan naderhand de zaak weer afketste. Men zal inderdaad tot ont eigening moeten overgaan, maar dat gaat niet in een-twee-örie Wat het sportveld betreft: door de omlegging van de provinciale weg waarvoor nu de plannen klaar schij nen, moet men even wachten tot men hierover definitief bescheid heeft. Dat dit langer duurt dan ver wacht was, ligt buiten de schuld van het gemeentebestuur, dat nog eens uitdrukkelijk stelde dat nu i-nteigend gaat worden MOEILIJKHEDEN OP DE BEEKWEG. PONJEE had protesten gehoord over de Beekweg, waar de bewoners schijnbaar last krijgen van het wa ter van deze nieuwe weg. Gemeente zal bekijken wat er aan te doen is. TAXATIEPRIJZEN PEETERS wilde weten of al iets naders bekend was over de taxatie- prijzen vna de woningwetwoningen De mensen willen daarvan meer ho ren, zeker nu een huurverhoging a.s. Er blijken, aldus de VOORZIT TER, 32 taxaties geheel klaar te zijn, die nu naar de Minister ter goedkeuring worden doorgestuurd. 37 andere zijn in bewerking en hoopt men eerstdaags te krijgen. Van de gereedgekomen taxaties kunnen belanghebbenden inzage hebben. FR. JANSSEN vroeg ook de Mi nister tot spoed te manen, omdat vele mensen rondlopen met plannen voor verbouwing, nieuwbouw etc. Ze dienen de financiële konsekwen- ties te kennen. PEETERS wilde weten of een groot gezin dat in een te kleine wo ning zit, geen recht heeft op een grotere woning. Hem was verweten dat zulks in Venray niet was. Hoewel de VOORZITTER geen voorstander was van het brengen van woning-gevallen in de raads vergadering wilde hij deze gelegen heid toch aangrijpen om duidelijk te stellen, dat al het mogelijke gedaan wordt om alle nood te lenigen, dus ook zoals die met name werd ge noemd. Men moet echter van alles de voorgeschiedenis etc. goed ken nen om goed te kunnen oordelen. De woningverdeling is een taak, die B. en W. zeer, zeer ernstig nemen, aldus de VOORZITTER. ZWEMBAD. FR. JANSSEN wilde weten hoe het nu staat met het zwembad. Er blijken van allerlei besprekingen te zijn over plan 1 (ontworpen door de Grontmij) en plan 2 (ontworpen door het Sportfondsenbad). Zoals bekend zijn deze plannen ter beoordeling voorgelegd aan een speciale commissie van de Vereni ging voor Ned. Gemeenten, die hun oordeel moeten geven. Waarschijn lijk zal dat oordeel wel geveld zijn, maar de buitenwacht krijgt er geen weet van want de VOORZITTER verwees dit punt naar de geheime vergadering. Verder bracht FR. JANSSEN dank voor de nieuwe verkeersborden, die inderdaad behoorlijk wegwijs ma ken. Een andere wens blijft echter nog leven, nl. die naar een goede verkeersregeling. De VOORZITTER wist te vertel len dat hierover al de eerste be sprekingen gevoerd waren met de ANWB en Rijkspolitie en dat die be sprekingen nog zouden worden voortgezet. Verkeerslichten zijn en blijven dus mogelijk RATTENBESTRIJDING. EMONTS was best tevreden over de resultaten van de rattenbestrij ding op de boerderijen. Maar z.i. moest de actie worden voortgezet o.a. bij sloten en beken in de nabij heid van deze bedrijven. Als het kouder wordt komt dat ongedierte naar de gebouwen. De VOORZITTER zou met ge meentewerken overleg plegen of zulk een bestrijding mogelijk is SCHOUWBURG. BARTELS wilde weten hoe het met de schouwburg feitelijk wel staat. De VOORZITTER kon alleen maar pessimistische geluiden laten horen. Zowel de uitbreiding van het ziekenhuis, als de bouw van de schouwburg waren punten, die vooraan op het programma stonden bij de betrokken ministeries. Nu heeft echter Volkshuisvesting de kraan helemaal dicht gedraaid, zulks ten behoeve van de woning bouw, en nu weet geen mens meer hoe en watAfwachten en het geduld niet verliezen is nu het pa rool. Het enigste lichtpunt bij deze ministeries is dat de uitbreiding van de LTS wel is goedgekeurd alsmede de bouw van een tweede leslokaal aan de kleuterschool in Oostrum. WONINGBOUW KERKDORPEN VAN DER STERREN wilde weten hoe het nu stond met de bouw van «woningen op de kerkdorpen. Het blijkt dat 78 van de 90 toegewezen woningwetwoningen, die op het Desselke gebouwd zullen worden, nu gegund mogen worden. Over de 2 woningwetwoningen, die op de kerkdorpen worden gebouwd is nog overleg bezig met verschillende aan nemers. Men hoopt dat binnenkort af te kunnen sluiten. Dezelfde spreker vroeg om toch zoveel mogelijk gebruik te maken van de mogelijkheden, die het Lol- lebeekplan biedt om de kernen van daarin leggende kerkdorpen te sa neren. Met verwijzing naar het pas gevallen raadsbesluit waarin o.m. in Oirlo de kans voor sanering is aangegrepen volstond de VOORZIT TER. Dan bleek verder nog de pas op gerichte wegwijzer in Oirlo richting Meerlo gesneuveld te zijn. Het geval wordt nu van ijzer en komt iets beter te staan. Dat was het einde van de open bare raadsvergadering, die niet werd bijgewoond door de heren H. Jans sen, Jenniskens, Vermeulen en Berk hout Op het einde van de laatste raadsvergadering van deze gemeen teraad heeft de Burgemeester met een kort woord het werk van dit college nog eens gereleveerd. Hij wees op het werk wat gedaan was ten behoeve van de cultuur, die ge steund was door subsidiëring van culturele verenigingen, de opzet van een cultuur-centrum en de steun bij de stichting van gemeenschapshui zen. Op het gebied van onderwijs is veel gedaan om een achterstand in te halen en het bestaande aan te passen aan de nieuwe behoeften. Met een enkel woord wees hij in dit verband op de oprichting van de Protestants Christelijke School. Industrie-bevordering stond ook in het vaandel van de „oude" raad, die de industrieterreinen aan de Maasheseweg belangrijk uitbreidde, naar nieuwe mogelijkheden zocht in Oostrum en via haar steun aan de grote tentoonstelling LIMBRATO dit streven duidelijk kenbaar maak te. De beroepen-voorlichtingsten toonstelling heeft voor deze sektor ook goede stimulansen gegeven. Nutsvoorzieningen hadden de bij zondere aandacht van de raad, die o.a. de wegenverlichting ter harte ging en verdere elektrifikatie voor stond .alsmede zorgde voor uitbrei ding van ander nutsvoorzieningen. De ruimtelijke ordening werd ge diend door nieuwe uitbreidings plannen in kom en kerkdorpen, wel ke, plannen langzaam maar zeker tot realisatie komen. Naast de zo be langrijke woningbouw, die hier voortgang kan vinden, kan daarin ook ruimte gevonden worden voor sportvelden e.d. De verbetering van de wegen is met kracht ter hand genomen. Zand- en landbouwwegen zijn aanmerkelijk verbeterd, de Mid den Peelweg en Beekweg tot uit-

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6