SOLA huren, lonen en soc. voorzieningen krachteloze verenigde naties Zelfs de Paus wordt geschaduwd DE HULP die niet helpt Burgerlijke Stand E. LIE J.M. RUYTEN alle gras- en klaverzaden Bergmans, L. v. d. Berg, allen uit Venray en aan Th. Linskens, P. Jeu ken, L. Martens en P. Bonants, alien uit Oostrum; M. Maes, Castenray; L. Zanders, Fr. Verstappen, P. Lins kens, K. Achten, M. Rongen, P. Steeghs, Th. Wismans, allen uit Oir- lo en P. Weijs, Veulen. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagnacht 2 uur. Dr. W.J.A. BLOEMEN Stationsweg 15 Telefoon 1465 Uitsluitend voor spoedgevallen 1 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. WILMSEN Stationsweg Tel. 1651 GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 NED. HERVORMDE GEMEENTE BLITTERSWIJCK Zondag om 10.30 uur dienst in de Ned. Herv. Kerk te Blitterswijck, voorganger is ds. Groot. AGENDA CENTRALE KAB Donderdag 23 augustus 20.00 uur in zaal van Dijk te Oostrum jaar vergadering van kring Venray. KOELKAST NAAR VENRAY In mei van dit jaar hebben de sa menwerkende zuivelfabrieken in het zuiden des lands een grote actie ont ketend om het melkverbruik te sti muleren met name de yoghurt. Er is bij een flesje yoghurt voor de prijs toen een aktie gaande geweest waar van 8 cent te krijgen was. Trouwens het gehele melkverbruik lag in het zuiden ver onder het landsgemiddel- de. Een enquête had bijv. uitgewe zen dat 80 pet. geen yoghurt ge bruikte en 10 pet. wist zelfs niet van het bestaan. De actie werd nog aan trekkelijk gemaakt door enige prij zen die beschikbaar kwamen, waar van er nu een toebedeeld is aan het nog jonge echtpaar Geurts-Jacobs in de Bontekoestraat. Direkteur de Kroon van de Ven- rayse zuivelfabriek overreikte zater dag aan het verheugd echtpaar een flinke koelkast. Hij deelde tevens mee dat de Venray se fabriek gaar ne aan deze actie had meegedaan, omdat ook hier deze aktie zijn nut reeds had bewezen. Dat het echtpaar blij was met deze prijs behoeven we niet bijzonder te vermelden. CHRISTUS KONINGKERK WORDT IN SEPTEMBER AANBESTEED Het is nu definitief dat in sep tember architect Boosten uit Maas tricht namens het kerkbestuur van de Christus Koningparochie te Ven ray tot de aanbesteding zal overgaan van de voor deze parochie te bou wen kerk op het Molenplein. Met man en macht wordt nu op het ar chitectenbureau gewerkt om de te keningen klaar te maken, omdat al le vereiste goedkeuringen binnen zijn. Zoals bekend, zal deze kerk een gedachteniskerk worden en op spe ciale wijze zullen allen op Neder landse bodem gevallen soldaten (welke nationaliteit zij ook bezitten) worden herdacht. Bijdragen voor de ze kerk zijn ook binnengekomen o.a. van kardinaal Spellman uit New York, terwijl ook in Duitsland een grootscheepse actie lopende is. BOUW PASTORIE VREDEPEEL Namens het R.K. Kerkbestuur van Opze Lieve Vrouw in de Vredepeel heeft architect J. Magis uit Helmond de bouw van een nieuwe pastorie opgedragen aan Gebr. Koenen uit Hol thees. AUTO-BOTSING In de nacht van maandag op dins dag kregen twee auto's, in de be ruchte bocht bij de Nachtegaal, tij dens het passeren schampschade. De politie moest er aan te pas ko men voordat de bestuurders hun rit konden vervolgen. RUITERSPORT Zondag a.s. gaan in Leunen 300 ruiters met hun paarden - van di verse landelijke rij verenigingen - elkaar op sportieve wijze bekampen in het Jubileum-Concours dat door „St. Joris" georganiseerd wordt. Het terrein is aan de Molenhof weg. Voor nadere bijzonderheden zie advertentie in dit blad. AANRIJDING Op de kruising Leunseweg-Deur- neseweg botsten deze week een vrachtwagen van de firma W. en een wagen van de Rijkspolitie te gen elkaar. De wagen van de firma W. reed op een voorrangsweg, doch de bestelauto van de Rijkspolitie gaf sirene-signalen en had ook het flik kerlicht in werking gesteld. Be stuurder en bijrijder van de vracht wagen blijken hiervan beiden niets gemerkt te hebben. Ze zullen zich nu als verdachten moeten verant woorden. HET ZORGENKIND OP VAKANTIE Dank zij de welwillende mede werking van de inspektie van de voormalige DUW-kampen konden 120 Noord Limburgse kinderen van de Venrayse BLO-school een week lang op vakantie gaan in de barak ken van het voormalige DU W-kamp te Ysselsteyn. Een ideale gelegenheid om aan een dergelijke groep kinderen in bijna eigen omgeving vakantie te genie ten. Een vast programma afgestemd op deze kinderen zorgt ervoor dat voor de kinderen de dag omvliegt en ze 's avonds moe, maar voldaan, kunnen slapen. De leiders en leid sters, allen een deel van hun va kantie daarvoor opofferend, zijn ook voldaan en uit hun mond vernamen wij dat het volgend jaar een derge lijk kamp beslist doorgang zal vin den. Het geheel staat onder leiding van meester Huybers van de BLO- school. Woensdagmiddag was er een oudermiddag en voor de ouders was het een ware openbaring hun kin deren zo enthousiast te horen pra ten over dit kamp. In twee dagen tijd hadden de kinderen kleine voordrachten ingestudeerd welke zij nu voor hun ouders ten tonele voer den. En die waren af, terwijl het muziek- en zanggroepje van Mevr. Louwe de nummertjes aan elkaar musiceerde. En al de onkosten van een der gelijk kamp worden voor een deel betaald door de ouders der kinde ren, maar dit is niet toereikend en daarom wordt er in alle parochies een kollekte gehouden. Castenray is al voorgegaan, Ysselsteyn deed het zondag goed (opbrengst 100 gulden), maar Merselo was hét voorbeeld (500 gulden) in de St. Petrus-Banden parochie wordt deze zondag gehou den aan de kerkdeur. Geef met mil de hand want wij hebben de vreug de van deze kinderen met eigen ogen kunnen aanschouwen en dan weten wij de tolk te zijn van deze kinderen: hartelijk dank. Dan zal meester Huybers met zijn staf kunnen doorgaan om iets meer te doen voor hun Zorgenkinderen, want deze kinderen verdienen het, of zoals een moeder van een zorgen kind het ons met tranen in de ogen verzekerde: hoe zullen wij de lei ders en leidsters kunnen bedanken. TEENAGERCLUB VENRAY Tot groot genoegen van de Ven rayse Teenagers en Twenners is men nu gekomen tot de oprichting van een Teenagerclub. De ouderen (en vooral de ouders) zullen zich (met bezorgd hart) af vragen, wat dit nu weer gaat bete kenen en wat voor gevolgen dit zal hebben in verband met de moeilijke leeftijd van hun jongeren. De opzet en uitvoering van het Teenager-programma is erg simpel en zeker niet verontrustend. Men wil nl. om de veertien dagen (op za terdag van 1923 uur) voor deze jongelui een danspartij organiseren, toegankelijk vanaf 16 jaar. Het is de bedoeling vooral deze jongelui in de gelegenheid te stellen aan een hun eigentijds vermaak deel te nemen, waarvan zij anders ver stoken moeten blijven, omdat de leeftijdsgrens dit niet toelaat. Vanzelfsprekend zijn door de overheid die maatregelen genomen die een waarborg zijn voor de ouders, zodat men ervan overtuigd kan zijn dat hun jongelui in een voor hun geschikte omgeving ko men. Iedere jongen of meisje die aan deze party's wil deelnemen moet in het bezit zijn van een pasje welk hun verstrekt wordt bij inschrijving tegen een klein inleggeld. Voor verdere inlichtingen zie ad vertentie in dit blad. NOODWEER BOVEN NOORD-LIMBURG In de nacht van dinsdag op woens dag heeft noodweer boven Noord- Limburg op verschillende plaatsen veel waterschade en schade aan veldvruchten veroorzaakt. In Horst sloeg de bliksem in boer derij Meerlohof, waarbij 2500 kui kens en 75 varkens omkwamen. Schuur en stalling werden verwoest, doch het woonhuis bleef bespaard, dank zij het optreden van de brand weer. Dit is reeds voor de vierde maal dat deze boerderij door brand vernield werd. Te Bergen werden vier runderen door de bliksem gedood. PER 1 SEPTEMBER A.S. VERHOGING VAN Per 1 september a.s. veranderen voor de Nederlandse volksgemeen schap enkele belangrijke zaken. Een reeds lang in het uitzicht gestelde huurverhoging gaat gepaard met 'n verhoging van de lonen en 'n ver hoging van de diverse sociale uit keringen. HUURVERHOGING De huren van een groot aantal woningen worden verhoogd met 10- 12 pet., dit laatste percentage geldt voor de gemeente Venray (klasse 4 en 5). Geen huurverhoging voor wo ningen zonder rijkssubsidie ge bouwd, voor zeer goedkope of zeer dure huurwoningen en voor ver waarloosde woningen. In twijfelge vallen of indien de huurder vrijstel ling verlangt, vrage men inlichtin gen bij de huuradviescommissie: Stationsplein 6, Roermond. LOONSVERHOGING Als tegemoetkoming in de huur verhoging gaan de lonen 1 om-! hoog met een minimum van f 2,25 per week of 9,75 per maand. Voor deze loonsverhoging komen niet in aanmerking werknemers jonger dan 23 jaar, tenzij ze kostwinner zijn, en gehuwde vrouwen die geen kost winner zijn. Kostwinner is hij of zij die voor minstens tweederde deel bijdraagt in de inkomsten van een gezin. SOCIALE UITKERINGEN Een kort overzicht van de verho gingen der sociale voorzieningen volgt hieronder. De tussen haakjes geplaatste cijfers geven de thans geldende bedragen aan: Kinderbijslag loontrekkenden le kind 76 ct. per dag (75) 2e en 3e kind 83 ct. per dag (82) 4e en 5e kind 113 ct per dag (111) 6e en volgende kind 127 ct. per dag (125). Kinderbijslag rentetrekkers le kind 20,05 per maand (19,75) 2e en 3e kind 21,90 per maand (21,60) 4e en 5e kind 29,80 per maand (29,25) 6e en volgende kind 33,45 per maand (32,95). Kinderby slag kleine zelfstandigen 3e kind 54 ct. per dag (53 4e en volgende kind 75 ct. per dag (73). Ongevallenwetten De uitkeringen op grond van de ongevallenwet worden met 71 '2% verhoogd, terwijl de totale bijslag op de invaliditeitsrente zal worden ge bracht van 290 op 320%. A.O.W. en A.W.W. De uitkering van de algemene ouderdomswet wordt verhoogd: a. voor gehuwden met 7,per maand en gebracht op 2238 per jaar; b. voor ongehuwden met 6,50 per maand en gebracht op f 1440,- per jaar. Dit betreft nog alleen de huurver hoging. Een toeslag als gevolg van de gestegen lonen komt hier nog bij en zal ongeveer 4% bedragen. Ook de uitkeringen van de wedu- wenverzekering gaan omhoog. We duwen met kinderen krijgen r 7, per maand meer. De jaaruitkering komt dus op 2376,Weduwen zonder kinderen krijgen 1 6,50 per maand meer. Hun jaaruitkering komt dan op f 1656. NIEUW GUINEA Woensdagavond, half elf, is in New York de overeenkomst getekend tus sen Nederland en Indonesië over het beheer van Westelijk Nieuw Guinea, Dit houdt in dat per 1 oktober a.flf de UNO tijdelijk als tussenregering gaat fungeren om per 1 mei 1963 het beheer over te geven aan Indonesië. Deze overeenkomst, volgens het plan Bunker, is zogenaamd tot stand gebracht onder supervisie van de Verenigde Naties. In werkelijkheid echter is het de Amerikaanse rege ring geweest, die partijen naar deze overeenkomst heeft gedrongen. Een overeenkomst, die ongetwijfeld de indruk maakt dat er gebogen wordt voor de Indonesische dreiging met geweld en waardoor wij onze be loften aan de Papoea's, hen tot zelf beschikking te zullen leiden, niet kunnen inlossen. Het is niet zozeer een lafheid onzerzijds, als wel van de door Amerika aangevoerde wes telijke politiek, waar wij moesten toegeven. Dat doet niets af aau de schrikbarendheid van het feit, dat de westelijke democratie buigt voor dictatoriale dreiging met geweld en daaraan het recht van een nog on mondige bevolking opoffert. Amerika's politiek is er sinds ja ren op gericht om Indonesië met fi nanciële en andere steun nog zoveel mogelijk buiten de invloed van het communistisch blok te houden. Dat heeft al heel wat kronkelingen en uiterste beleefdheden tegenover Soe- karno gevergd. Inzake Nieuw-Gui- nea is daarom de uiterste soepelheid ten toon gespreid, eerst met het plan Bunker en toen ook dat nog niet voldoende was met een aan merkelijke verzwakking ervan. De toekomst zal leren of de bedoeling ook slaagt. Afgezien daarvan kan men zich wel afvragen of het doel de middelen heiligt. Het zelfbe schikkingsrecht der volken, een der doelstellingen van de Verenigde Na ties, wordt er aan opgeofferd, met hoogstens nog een vage belofte voor de toekomst. Op die belofte zal het sekretariaat der Verenigde Naties dan moeten toezien. Doch wat is dat instituut der V.N. intussen geworden? Niet veel meer dan een voor propaganda misbruikt spreekgestoelte en een administratief orgaan, lamgeslagen door de tweespalt tussen het ooste lijk en het westelijk blok. De U.N.O. voldoet al lang niet meer aan de verwachtingen die men er in 1945 van koesterde. Het veto-recht der vier grote naties benevens het voor ieder lid gelijke stemrecht in de Al gemene Vergadering heeft de orga nisatie van haar kracht beroofd en daarmede de doelstellingen onver vulbaar gemaakt. Het zelfbeschikkingsrecht der vol ken is grotendeels weer afhankelijk van de machtsverhoudingen in de wereld en heeft dus niets meer met, recht op zelfbeschakking te maken. We zagen dat reeds ten aanzien, van Hongarije, van Oost-Duitsland, van Vietnam, om van de Baltische, landen maar niet eens te spreken. Zelfs de hulpverleningen door de UNO, nog het enige nut van de or ganisatie zijn afhankelijk van de mederwerking der groten, die nauw lettend toezien of hun politieke oog merken er mee gebaat zijn of niet. Zo dit niet het geval is, willen zij er geen geld voor afstaan, zoals Rusland bijv. weigert ten aanzien van Kongo. De UNO is door de twee spalt dan ook niet meer in staat het recht in de wereld te doen zegevie ren noch een eventuele ooi log te voorkomen. Wat nu zou dit instituut willen bereiken ten aanzien van het zelfbe schikkingsrecht der Papoea's? Wan neer Indonesië er straks niets voor voelt om de Papoea's vrijelijk ge legenheid te geven zich hierover uit te spreken, dan zal de UNO niet in staat zijn om dit af te dwingen. Het is dan immers 'n binnenlandse aan gelegenheid geworden van Indone sië, waarachter het zich kan ver schuilen om aan de aandrang van uit New York te ontkomen. De UNO is niet veel meer geworden dan een kapstok waaraan wat lastige kwes ties worden opgehangen, zonder de kans ooit tot een juiste oplossing te worden gebracht. Over de gehele wereld zou men de kracht, de macht van de Verenigde Naties zeker groter en meer afdoen de willen zien. Maar dat zou dan neerkomen op een erkenning van de huidige status quo gepaard aan een onderling vertrouwen en onderwer ping aan een zich telkens democra tisch vormende meerderheid. Daar aan is de wereld niet toe. De vraag is of ze er ooit aan toe zal komen, al is het goed dit als ideaal te blij ven zien. Aan een soort wereldfede- ralisme zijn we met deze U.N.O. in ieder geval niet toe. MAN IN KHAKI-OVERALL BEWAAKT DE PRELATEN IN HET VATIKAAN U zult hem, ook al hebt u een Pausaudiëntie in de St. Pieter mee gemaakt, nog wel nooit hebben op gemerkt. Hij is er echter bij iedere officiële gebeurtenis, vlak achter de troon van de Paus. Tussen de wap perende gewaden der prelaten draagt hij een khaki overall, een soort zuidwester en laarzen. Het is de Vatikaanse brandweerman, één van de 14, die dit kleine koninkrijk je moeten behoeden voor vlammen die niet van de H. Geest afkomsti? zijn. De „vigile del fuoco", de brand wacht, zoals hij in Vatikaanstad ge noemd wordt, heeft echter niet al leen tot taak de H. Vader als een schaduw te volgen, hij is tevens nachtwaker en monteur van de elektrische apparaten. De Vatikaanse brandweer, zoals wij die tegenwoordig kennen, da teert pas uit 1941. In dat jaar ont ving een groepje geselecteerde leer lingen van de Romeinse brandweer- school hun diploma „brandweren". Vanaf die tijd is de H. Vader ver zekerd van gediplomeerde brandbe- strijders. Vóór dit gezelschap werd gevormd, bestond er een ander brandweercorps dat in de tijd van Paus Pius IX (18461878) werd op gericht. Zij werden „pompieri" (pompers) genoemd en alle werk dat maar enigszins met water te maken had, behoorde tot hun taak. Zo bijv. ook het onderhoud van de toen nog door water aangedreven liften! Ook nu valt het onderhoud der liften nog onder toezicht van het brandweercorps, de monteurs dra gen hetzelfde costuum als de brand weermensen, nl. de khaki overall. De moderne Vatikaanse brand weerman is tot in de perfektie ge traind op het weren van branden, hoe en waar ze ook ontstaan. Het totale corps bestaat uit 14 brand weerlui, twee brigadiers en een commandant. Zeven brandweerman nen en één brigadier nemen de 24- uur wacht voor hun rekening, tij dens welke zij in de kazerne wonen, hetgeen inhoudt ,dat zij gedurende deze 24 uur in hun gebouw bij el kaar blijven en paraat zijn om in te grijpen waar dit nodig mocht zijn. Gedurende hun „kazernetijd" moe ten zij binnen hoorafstand van de telefoon blijven. De brandweermen sen onderscheiden twee soorten te lefoontjes: het draaien van 666 (ge woon gesprek), geeft een iets ander geluid dan 444, dat brandalarm be tekent. Het verschil in geluid is overigens voor een buitenstaander nauwelijks merkbaar, alleen het ge oefend oor van de Vatikaanse brandweerman hoort meteen of er gespoten moet worden, ja of nee. Een ander systeem, dat niets met brand heeft uit te staan, maar niet temin in het gebouw van de brand weer staat opgesteld, is een bord met de cijfers 1 t.m. 6. Elk der cij fers staat in verbinding met een der zes liften in het Vatikaans paleis. Indien een lift zou weigeren, floept een lichtje aan naast het be treffende cijfer en maakt de aan wezige brandweer attent op een mankement bij de liften. Enige ja ren geleden kon op deze manier Paus Pius XII na een kwartier uit een lift worden bevrijd! Het gehele leven in Vatikaanstad wordt door de brandweermensen op de voet gevolgd. Zelfs plaatsen waar normaal iedere buitenstaander met de grootste strengheid wordt ge weerd, zijn voor hen toegankelijk, zo bijv. de privé-archieven in het Va tikaans paleis. En ook in het con claaf, waar uitsluitend kardinalen mogen komen om de nieuwe Paus te kiezen, behoren brandweermensen en een ambtenaar tot de „begena digden". Door deze bevoorrechte positie voelt de brandweerman zich dan ook overal thuis, zelfs in khaki- overall en laarzen tussen de hoogste kerkelijke leiding vlak achter de Paus. Met steeds groter bedragen wordt financiële hulp geboden aan de min der ontwikkelde landen. De rijken helpen de armen om morele redenen en bovendien gesterkt door de ge dachte dat het moeilijk zal zijn vre de te bewaren in een wereld waarin zeer weinigen bijna alles bezitten en zeer velen zo goed als niets. Maar ondanks alle hulp wordt de kloof die gaapt tussen de rijke en arme naties steeds wijder. De Bra ziliaanse ambassadeur in de V.S. heeft het de politici van latijns- Amerika voorgerekend toen deze onlangs in Brazilië bijeen waren. Een actueel onderwerp aan de voor avond van de eerste verjaardag van Kennedy's Verbond voor de Voor uitgang, die deze week valt. De gemiddelde prijs van Latijns- amerikaanse exporten naar de V.S. is sinds 1953 met twintig procent ge daald; de prijs van wat de V.S. naar latijns-Amerika uitvoerden steeg daarentegen in dezelfde periode met tien procent. Als de zuid-Amerika nen vorig jaar voor hun waar de zelfde prijs hadden kunnen bedin gen als in 1953 zouden ze veertien honderd miljoen dollar meer heb ben verdiend. En zoveel beliep alles bij elkaar geteld alle hulp uit alle landen aan zuid-Amerika bij lange niet. Men kan er niemand de schuld van geven, maar het feit blijft dat deze leveranciers van vlees, koffie, tin, aluminium, koper, vruchten, olie, huiden enz. achteruit zijn ge boerd. Het is een algemene tendens dat de prijzen van deze reeks produkten en vrijwel alle andere grondstoffen dalen, terwijl die van de industrie- produkten die ervan worden ver vaardigd de neiging hebben steeds maar te stijgen. Het is een euvel waaronder ook de jonge staten van Azië en Afrika gebukt gaan. Geen wonder dat het hun begerig maakt industriestaten te worden, maar dat lukt niet altijd in een-twee-drie. Onder deze omstandigheden is er al geen reden de eerste verjaardag van het Verbond voor Vooruitgang uitbundig te vieren. Er is trouwens nog een teleurstellend aspekt aan deze grootscheepse hulpaktie om zuid-Amerika ekonomisch steviger op de been te helpen. Aan de bij stand in het kader van deze allian tie is de voorwaarde verbonden dat de ontvangende landen bepaalde so ciale hervormingen moeten invoe ren waardoor het effekt van de bij dragen wordt versterkt en wel zo, dat ze niet een kliek in de zak glij den maar het hele volk ten goede komen. De politieke stabiliteit die daar voor nodig is blijft echter in latijns- Amerika nog niet zover te zoeken als voorheen met als frappante voorbeelden Argentinië, Brazilië en Peru. Die politieke stabiliteit was zeker een der bij-oogmerken van Kennedy's plan, dat kennelijk ge- inspireerd was door Castro's aktivi- teiten en wilde meehelpen dergelij ke revoluties op het vasteland te voorkomen. Maar het ongeluk is juist dat de hulp die de sociale struktuur van een land poogt te ver anderen ook tot onrust leiden moet, meer althans dan in een samenle ving waar alles bij het oude blijft. De praktijk is voor beide zijden dus nogal teleurstellend geweest. Wat niet wegneemt dat het van groot be lang is dat het experiment wordt voortgezet. RECTORAAT SMAKT Zondag: 10e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 voor overledenen Martinus Bonants en echtgenote; 10 uur Hoogmis voor Joh. Hub. v. d. Winkel. In de kapel om 7.30 H. Mis voor de schooljeugd. Om 3 uur Lof. Maandag: 6.30 voor een zieke; 7.30 voor zegen in gezin. Dinsdag: 6.30 voor de gelovige zie len; 7.30 uit dankbaarheid. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 tot zekere intentie. Donderdag: 6.30 ter ere van het H. Sacrament; 7.30 voor de bruid Anny Weyenberg (Maria-congrega- tie). Vrijdag: 6.30 voor Joh. Hub. v. d. Winkel; 7.30 voor priesterroepin gen. Zaterdag: 6.30 voor de missie; 7.30 ter ere van Onze Lieve Vrouw. Van 55.30 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het Lof van half acht. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 10e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor de overleden fa milie Bus-Meulendijks; 8.10 leesmis voor Renier en Jo Swinkels; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis, best. jaar gang voor Hubertina Claessens-van Megen; 2 uur Lof. Maandag: 7.30 leesmis voor Mar tin Toone en Petronella Lamers; zij altaar leesmis voor de overleden fa milie Claessens-Poels. Dinsdag: 7.30 maandd. Adriaan v. d. Hulst; zijaltaar leesmis voor de familie Spreeuwijberg-Vervoort. Woensdag: 7.30 gezongen jaarge tijde voor Maria Verhoeven; zij altaar voor intentie van de familie Wismans-Gooren. Donderdag: 7.30 leesmis voor Wil lem Vollenberg; zijaltaar leesmis v. intentie van de familie Philipsen- Custers. Vrijdag: 7.30 weekdienst voor Ge rard Deters; zijaltaar leesmis voor zekere intentie. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Piet Mulders en overleden familie; 9.30 plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar van Dijck-v. d. Ven; ge legenheid om te biechten van 78 uur. in de week van 9 t.m. 15 aug. GEBOREN: Janssen, Robert, Kempweg 33. van Soest, Peter, Kerk weg 13. Custers, Maria, Langstraat 62a. Arts, Maria, Rozendaal 1. Relouw Michel Molenpad 11 Muntenaar, Yolanda, Tim- mermannsweg 11. van Dijck, Maria, Spurkter- dijk 2. Claessens, Anna, Deurnese- weg 14b. Gommans, Petronella, Wil- helminastraat 18. Jansen, Antonia, Kruitweg 17a. OVERLEDEN: de Lauw, Peter, 85 jr., z. b., Wanssum. Maassen, Leonardus, 59 jr., aannemer, Venray. ONDERTROUWD: Lemmens, Johannes, oud 25 jr., tuinder en Maas, Gertruda 25 jr., z.b., beiden te Venray. Slangen, Hermanns, 24 jr. landbouwer en Verheijen, Jo hanna, 23 jr., z.b., beiden te Venray. GETROUWD: van Bommel, Mathieu, 27 jr. te Nijmegen en Wijnen, Wil- helmina, 24 jr. te Venray. Janssen, Jacobus, 24 jr., ma chinebankwerker te Boxmeer en van Eisen, Petronella, 25 jr. te Venray. van Goch, George, 29 jr., seinwerker te Maastricht en Theuwis, Gerarda, 28 jr., ver pleegster te Venray. Pelzer, Johannes, 24 jr., fa brieksarbeider en Leijssen, Jo hanna, 23 jr., beiden te Ven ray. Millen, Antonius, 26 jr., ver pleger te Venray en Sanders, Hendrina, 23 jr., bankemployé te Venray. Creemers, Theodorus, 22 jr. onderhoudsmonteur en De- rickx, Johanna, 22 jr., z.b., bei den te Venray. Mulders, Godefridus, 25 jr., ketelfabrikant en Nooten, An- tonetta, 22 jr., beiden te Ven ray. Zenuwarts, Venray Julianasingel 59 AFWEZIG van 23 aug. t.m. 13 sept. 1962 Tandarts AFWEZIG van 18 aug. tm 1 sept. Spoedgevallen tandarts J. Janssen. Controles van aug. kunnen ook in sept. plaats vinden. Op zaterdag 18 aug. hopen onze lieve Ouders H. van Huët P. van Huët-Bongers hun zilveren huwelijksfeest te vieren. Deze dag wordt be gonnen met een plechtige H. Mis om 9.30 uur in de Recto- raatskerk van O.L. Vrouw van Zeven Smarten. Dagadres San Damiano. Receptie 1 302.30 uur. Jan. Therèse, Ansfried, Oda, Rosalie, George Venray, Oostsingel 28 Steeds voorradig voor bl. weiland en kunstwei. serradella, incarnaatklaver, spurrie Westerwolds en Italiaans Raygras Prima kwaliteit, scherpe prijs Verheijen's Zaadhandel Leunen Tel. 1550 OVERHEMDEN REPARATIE vernieuwing van boorden en manchetten VERBA Eindstraat 4 - K E L Venray Reuze keuze door en door vlekvrij Pouwels Warenhuis Hofstraat 10 Tel. 1566 GEVRAAGD ZELFSTANDIG MEISJE in klein gezin. 1323 - 04709.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 2