UIT is goed voor U Uitslagen Paardenlokdag te Horst WEIGERING ziekengeld SCHAKEN Ingezonden Voorkom voedselvergiftiging Telstar stal show! Burgerlijke Stand 1AJXOR THEATER zorgt voor U door de beste films van wereldreputatie te brengen. Films waar over gesproken wordt, van klassiek tot amusement. Wacht niet een hele avond op iets dat toch niet komt.... in LUXOR IS het allerbeste.... en U bent er eens uit. HEROPENING NAAIMACHINEHANDEL STOFFELS De fa. Stoffels heeft vrijdag j.l. de verhuizing van haar bedrijf van de Kolkweg naar de heel wat ruimere showkamer aan de Julianasingel met een feestelijke opening gevierd. En terecht, want in deze oude vertrouw de omgeving reeds eerder was de Ta. Stoffels hier gevestigd blijkt een heel wat beter overzicht gege ven te kunnen worden van het rui me assortiment in naaimachines dat dit bedrijf biedt. Dat dit ruim is en loopt van de meest automatische machine tot de eenvoudige maar nog altijd doelmatige en zeer praktische handmachine, was en is hier duide lijk te zien.. Kohier, Dürkopp, Elna zijn enkele merken die we noteer den. Daarnaast zijn er verschillende soorten breimachines die de aan dacht vragen .terwijl deze firma ook wasmachines in alle soorten kan tonen. Bloemen gaven een en ander een kleurrijke omlijsting en vele be zoekers kwamen gelukwensen aan bieden. MEDEDELING Op zondag 19 augustus a.s. wordt een Kunstroller Revue gegeven dooi de Eindhovense Kunst Rolschaats- club ten bate van de bouw der Christus Koningkerk van Bouwpas toor Geerits. Deze revue wordt gehouden in de bekende weide achter de Gouden Leeuw. Wij komen hierop nader te rug. VERGADERING SCHUTTERIJ ,,'T ZANDAKKER" Op vrijdag 13 juli vandaag houdt Schutterij ,,'t Zandakker" in Gildelokaal Volleberg, Hensenius- straat een algemene vergadering, aanvang 8.30 uur. De agenda vermeldt o.a. Bespre king met Raad van Advies om even tuele liquidatie. lit F* n- 1 Bij gelegenheid van haar 30-jarig bestaansfeest organiseerde de schaakvereniging Hückelhoven (D.) op Saterdag 7 juli j.l. 'n drielanden- wedstrijd. Hiervoor waren uitgeno digd schaakvereniging Eisden (Big.) en Venray. Om 5 uur verwelkomde de heer J. Baldus, voorzitter van Hückelhoven de buitenlandse g ten. Namens de gemeente sprak de heer Dr. Rürup en bood als aanden ken een prachtig wandbord met het gemeentewapen aan. Hierna dankten de voorzitters van de Belgische en Hollandse schaak verenigingen voor de uitnodiging om dit schaakfeest bij te wonen. De S.C. Venray had als herinne ring aan dit feest een voorzittersha mer geschonken, weike geste bij zonder gewaardeerd werd. Hierna nam de strijd een aanvang Het was een spannende wedstrijd, waarin uiteindelijk Hückelhoven ze gevierde met 6,5 ont, Eisden behaal de 5,5 pnt. en Venray eindigde als laatste met 3 pnt. In dit sterke gezelschap waarin bij België de kampioen van Belgisch Limburg en bij Hückelhoven d£ kampioen van de Kreis Erkend speelden, lang geen slecht resultaat. De heer Hoorweg van Venray had zelfs de voldoening om. van de heer J. Conings, Belgisch -Limburgs kam pioen, te winnen De verdere punten voor Venray werden gescoord door Th. Jeuken, aie ook zijn partij tot winst bracht, terwijl J. Veldhoven en L. Sanders remise speelden. Na afloop van de wedstrijd werd de avond tot in de kleine uren ge zellig doorgebracht. Zondagmiddag werd 't officiële schaakkampioenschap van Nieder- rhein gespeeld waaraan ook buiten landers deel konden nemen. De heer P. Ix uit Vierssen, in Venray bekend van de Int. Schaaktournooien, pro longeerde zijn titel. De heer P. Hoorweg uit Venray was de best geklasseerde buitenlan der en mocht hiervoor een aardig bekertje in ontvangst nemen. Na afloop van de wedstrijden werd nog het woord gevoerd dooi de voorzitter van 't Schaakverbond Niederrhein. De heer Peters, voorzit ter van de S.C.V. dankte voor de genoten gastvrijheid en hoopte dat de vriendschap tussen de verenigin gen van 3 landen nog lang zal voort duren. De S.C. Venray organiseert het volgend jaar dit 3 landentoemooi. De heer J. Baldus sloot dit schaak- feest en dankte allen voor de pret tige medewerking. JUBILEUM MAATSCHAPPIJSCHOOL HORST In Horst gaat men een tentoon stelling houden bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de „Maat schappij school", die indertijd werd opgericht om de jongens de overgang van de lagere school naar beroep en bedrijf te vergemakkelijken. Dit be reikt men door de jongens taken op te geven, individueel of gezamenlijk, een grote vrijheid van leerstof en door handenarbeid. De jongelui krij gen daarnaast de AVO-vakken en tekenen, terwijl aan gymnastiek en zwemmen alle aandacht wordt be steed. Geachte redaktie, Bij het doorlezen van alle artike len en beschouwingen over de be groting 1962 is het mij opgevallen dat een post van 1000,die vorig jaar vermeld werd voor de aankoop van kunstvoorwerpen dit jaar niet op de begroting voorkomt, althans niet door U werd vermeld. Het is misschien begrijpelijk dat bij de fi nanciële nood, die Venray kent en de vele, misschien heel wat belang rijkere wensen en verlangens, die opgesomd zijn, deze post in de ver drukking is geraakt, maar toch ge loof ik, dat men deze 1000,niet te achteloos moet schrappen. Want Venray mag dan een H. Hartbeeld rijk zijn, een oorlogsmonument(je) en standbeelden van Henschenius en Dr. Poels en zelfs een schilderij van Petran Vermeulen op het Gemeente huis hebben hangen, het zal ieder een duidelijk zijn dat daarmede niet het einde van deze „openbare kunst' bereikt is. Integendeel zelfs U hebt eens in Uw blad en m.i. terecht, er op gewezen dat feitelijk te weinig gebruik wordt gemaakt van de mogelijkheid die bijv. bij scholenbouw openstaat om een be paald bedrag van de aannemingssom te besteden voor wat beeldhouw werk of de een of andere versiering (bij mijn weten alleen bij een gym nastiekzaal, een kleuterschool en het Lycuem). Het is jammer dat men niet alle kansen aangrijpt om door deze din gen de leefbaarheid van onze ge meente op te voeren en te verbete ren. Het is ook een soort verbetering van de infra-structuur, om dit def tige en schijnbaar ook dure woord maar eens te gebruiken. Daarom hoop ik dat alsnog een dergelijk bedrag gereserveerd zal worden en dat t.z.t. ook rekening en verant woording zal worden afgelegd, wat met deze gelden is gebeurd of gaat gebeuren. Hartelijk dank voor de plaatsruim te. M. S. Red.: Do2e 1000,zijn ook voor 1962 vor.r dit doel gereserveerd. BENOEMING ONDERWIJZERES IN YSSELSTEYN In de vakature aan de R.K. Lage re School te Ysselsteyn ontstaan door het vertrek van mej. A. Kus- ters, is per 1 september voorzien in de benoeming van mejufrouw M. Janssen uit Venray. TREKAUTOMATEN WEER IN VENLOSE CAFE'S De trekautomaten, welke twee jaar geleden bij gemeente-verorde ning werden verboden, beginnen de café's in Venlo weer binnen te slui pen. Het is nl. gebleken dat de on derhavige gemeenteverordening niet waterdicht is, zodat de officier van Justitie, mr. Schampers, onlangs voor het Kantongerecht in Venlo vrijspraak moest eisen tegen acht kasteleins, die op grond van de ver ordening op de bon waren geslin gerd. In eerste instantie had de of ficier van Justitie een boete van 25 gulden geëist. Nadat de advocaat van de betrokken kasteleins, mr. Ravens uit Bergen op Zoom had aan getoond, dat het hier geen automa ten betrof, waarvan de uitslag ge heel of gedeeltelijk van het toeval afhankelijk is, besloot de kanton rechter de zaak aan te houden. In tweede instantie eiste de officier vrijspraak. Wij danken U hartelijk voor de belangstelling bij de opening van onze nieuwe herenkap salon op 29 mei j.l. LEO NOOIJEN Kapsalon Leo Nooijen Venray, Henseniusplein 9 Tel. 04780-2040 Cat. I: Merrieveulcns geb. v. 10-5; tot 29-6 1962. 2b Nora v. d. Nieuwenhof, P. J. Hendrix, Geysteren; 2c Ansje v. d. Pas, M. Arts, Merselo; 3a José y. Timmermans weg, H. Stiphout, Ys selsteyn; 3b Mirjan v. d. Geysterse- heide, W. Wijnhoven, Oostrum. Cat. II: Merrieveulens geb. v. 16-4 tot 8-5 1962 la Anny v. Dijk, P. Verstegen, Oirlo; lc Marjan v. Spraland, Gebr. Wolters,Oostrum; 2c Barna v. Zand hoek, H. Rutten, Wanssum. Cat. Ill: Merieveulens geb. v. 15-2 tot 15-4 1962. lb Anny, H. Janssen, Laagheidse- weg; lc Marna v. Smakt, Wed. v. d. Winkel, Smakt; 2d Sarina, P. Ram- bags, Castenray. Cat. IV: Merrieveulens geb. in 1961, kleine maat. lc Anita v. d. Nieuwenhof, P. Hendrix, Geysteren. Grote maat: lb Paula v. d. Heihof, J. Droesen, Oirlo. Cat. V: Merrieveulens geb. in '60, kleine maat. lc Alie v. Eikenhof, J. de Hoog, Oostrum. Grote maat: la Nicoline v. Posterholt, H. v. Vegchel, Vredepeel; lb Roza v. d. Vooren, W. v. Dijck, Oostrum; 2a Marie v. Janslust, L. v. Osch, We- verslo. Cat. VI, merries geb. in 1959. Kleine maat: la Emma, G. Poels, Ysselsteyn; 3a Tiny, v. d. Hutweg, Ysselsteyn. Grote maat: la Toos v. St. Leendert, J. Rutten, Wanssum; lb Annie v. Oud Soest, P. v. Lipzig, Venray; lc Elly v. Vissers hof, J. Classens, Castenray; 2a Mia v. d. Brabantshoeve, W. Wijnhoven, Oostrum; 2b Fifina v. Gery, Jos Janssen, Veulen. Cat. VII: Merrieveulens geb. in 1957 en 1958, kleine maat. la Rozelle, F. Aarts, Veulen, kam pioen; lb Els v. d. Nieuwenhof, P. Hendrix, Geysteren; 2a Leni v. Ge- verik, W. v. Kuyk, Castenray; 2c Paula v. d. Landweert, Kind. v. Osch Venray; 2d Fifila v. Duchesse, M. Geurts, Smakt. Middenmaat. la Astrid v. d. Nieuwenhof, P. Hendrix, Geysteren; 2c Brunetta v. Smakt, Wed. v. d. Winkel, Smakt. Grote maat. la Minie v. d. Dijk, W. v. Dijck, Oostrum; lc Fifila v. Cauwehoeve, M. Geurts, Smakt; 2a Costolien v. d. Heibloem; J. Geurts, Heide. Cat. VIII: Merries geb. in 1954 - 1955 - 1956, kleine maat. la Nicourianne v. Smakt, Wed. v. d. Winkel, Smakt; lb Riet v. Bodde- broek, P. Verstegen, Oirlo; 2b Irma- lien v. Alex, H. Stiphout, Ysselsteyn; 3a Riky v. d. Johannahoeve, A. Bo- vee, Veulen; 3b Dien v. Martinushof, A. Peeters, Ysselsteyn. Grote maat. ld Charlotte v. d. Heihof, J. Droe sen, Heyde; 2a Flora, L. v. Osch, We- verslo. Cat. IX: Merries geb. in 1953 en vroeger, kleine maat. la Costa v. Ender, H. Sober jé, Velden, res.-kampioen; 2a Nicolien v. d. Treurenberg, H. Rutten, Wans sum. Grote maat. la Fanny v. d. Galgendijk, M. Arts Merselo; lc Nicolien v. Hovershof, J, Geurts, Heyde; ld: Erna v. d. Nieu wenhof, Wed. Friesen, Castenray. Cat. X: Hengstveulens, geb. tussen 1-3 en 25-4-1962. lb Odon v. Smakt, Wed. v. d. Winkel, Smakt; lc Uniek van Cas tenray, P. Rambags, Castenray; 2e Gamin v. Liza, G. v. Rijswijck, Mer selo. Cat. XI: Hengstveulens geb. van 3-5 tot 23-6 1962. lb Barnum v. Cauwenhoeve, M. Geurts, Smakt; le Barnum v. d. Jo hannahoeve, A. Bovee, Veulen; 2a Florus v. Janslust, L. v. Osch, We- verslo; 2b Nico v. Timmermansweg, A. Peeters, Ysselsteyn; 2e Nico v. Gamin, P. Janssen, Heide. Het spreekt vanzelf, dat gewaakt wordt tegen oneerlijkheden bij de ziekengelduitkering. Op grond hiervan is bepaald dat een bedrijfsvereniging het zieken geld 't zij geheel, dan wel gedeelte lijk mag weigeren; echter alleen dan, indien de arbeidsongeschiktheid reeds bestond bij de aanvang der verzekering (aaneensluitende verze keringen worden hierbij als één ver zekering beschouwd). Tussen de bedrijfsverenigingen is een overeenkomst gesloten om hier op geen beroep te doen, indien de verzekerde bij weigering op deze grond aanspraak op ziekengeld zou kunnen maken tegenover een vorige bedrijfsvereniging terzake van ar beidsongeschiktheid na het einde der verzekering. WANNEER WEIGERING? Overigens zal de uitkering slechts geweigerd worden, indien: de ver zekerde het werk heeft aanvaard met de bedoeling ziekengeld te trek ken. Voorts de ongeschiktheid zich openbaart, voordat arbeid van enige betekenis is verricht of de verzeker de, uit welke hoofde dan ook, had kunnen bevroeden, dat hij de arbeid binnenkort zou moeten staken; ter wijl ook in het laatste geval geen weigering zal plaats vinden, als de verzekerde zware arbeid gedurende 8 dagen, normale arbeid gedurende 15 dagen of lichte arbeid gedurende 30 dagen heeft verricht. Voorts bij zwangerschap ontstaan vóór of bevalling binnen 6 maanden na de aanvang van de verzekering. VERKEERD GEDRAG Hierbij moge worden aangetekend dat de bedrijfsverenigingen in 't al gemeen dan alles weigeren te beta len, als aannemelijk is, dat betrok kene is gaan werken met de bedoe ling t.z.t. in het genot van deze uit kering te komen. Ook kan weigering plaats hebben als de arbeidsongeschiktheid het ge volg is van een vecht- of kloppartij, waaraan de verzekerde eigener be weging heeft deelgenomen. Voorts kan er van weigering ge sproken worden als de arbeidsonge schiktheid in verband staat met een als misdrijf strafbaar gestelde ge draging van de verzekerde, of in dien de ziekte bij een bekend onze delijk gedrag daardoor is veroor zaakt. Als niet binnen redelijke ter mijn doktershulp is ingeroepen of indien niet gedurende het gehele ziektegeval onder doktersbehande ling wordt gebleven. Indien de voor schriften van de huisarts niet op gevolgd worden. Indien hij zich bij opneming in een verpleeginrichting hij niet verschijnt om onderzocht of gehoord te worden of dit onmogelijk maakt. Indien de zieke zich te laat ziek meldt (op deze grond mag slechts geweigerd worden tot de der de dag na die, waarop de ziekmel ding is ontvangen) kan hij derhalve ook uitgesloten worden. Indien hij de controlevoorschriften overtreedt, kan dit de oorzaak zijn van de wei gering. Indien de verzekerde 70 jaar is, tenzij hij in het laatste half jaar op tenminste 60 dagen gewerkt heeft. Hierbij wordt opgemerkt, dat da gen waarop de verzekerde niet heeft gewerkt wegens een vijfdaagse werkweek meetellen. KOSTBARE CONTROLE Al met al blijkt hieruit, dat ver verzekerden alles in 't werk dienen te stellen om zo spoedig mogelijk weer geschikt te zijn voor hun werk. Dat de controlevoorschriften nogal streng zijn, is een gevolg van de vele ontduikingen van de voorschriften. Velen vinden deze voorschriften maar erg lastig en doen allerlei moeite een zo plezierig mogelijke vakantie met loon te verkrijgen. Het is op grond hiervan dat het controleapparaat vrij duur komt te staan. Iedere zieke werknemer heeft er onder te lijden, ook de goede! Het slippertjes maken tijdens ziekte is uit den boze, ook het gaan bewer ken van een stukje grond om de tuin in orde te houden, gedurende de ziekte. Dit alles komt veel meer voor dan menigeen denkt, hoe vreemd het ook moge klinken. U hebt waarschijnlijk wel eens zo- merdiarrhee gehad. En anders toch \yel iemand in uw naaste omgeving: een familielid, uw buren, een mede werker op het werk. Veel mensen, misschien ook u, beschouwen het optreden van buik pijn, koorts en heftige- diarrhee in het warme jaargetijde als iets on vermijdelijks. Dat is het niet. Onze „zomerdiarrhee" hebben we in 99 van de 100 gevallen te wijten aan onze zorgeloosheid wat betreft per soonlijke hygiëne en hygiëne bij de bereiding van ons voedsel. De on aangename verschijnselen worden veroorzaakt door besmetting met een bacterie, de salmonella. Deze bacterie kan vaak op of in voedings middelen voorkomen, hetzij door be smetting van „buitenaf", hetzij door dat en dat komt vooral bij vlees voor het dier zelf besmet was. Waneer de salmonella in kleine hoe veelheden aanwezig is, merken we er niets van. Alleen wanneer hij zich sterk vermeerderd heeft, is gevaar voor onze gezondheid te duchten. In een warme atmosfeer kan deze bac terie zich het beste vermenigvuldi gen. Dit is de reden dat de ziekte verschijnselen vooral in de zomei optreden. Geeft de bacteriën geen kans! Zorg, dat zij zich niet kunnen ver menigvuldigen: bewaar het voedsel bij lage temperatuur; bereid het zo snel mogelijk. Van belang zijn de volgende pun ten: Gebruik vers vlees. Bedenk, dat de slager het vlees in zijn koelin- richting of gekoelde toonbank beter kan bewaren dan u thuis. Bak of braad het vlees zodra u het in huis hebt. Alleen als u over een koelkast of een andere zeer koele bewaar plaats beschikt, kunt u rauw vlees iets langer bewaren. Doe dat echter zo kort mogelijk; aan de buitenkant kunt u niet zien of het vlees besmet is. Bewaar ook de resten gebraden vlees op een koele plaats. Wees voorzichtig met gehakt, dat u onder alle omstandigheden het beste zo vlug mogelijk door en door gaar kunt maken. Kook ook soep balletjes extra door. Vermijd in het warme jaargetijde zoveel mogelijk het eten van rauw of half-rauw vlees. Proef nooit rauw gehakt. Pak vlees, dat u in doorzichtige verpakking kocht, direct uit. De „hoes" maakt, dat de juiste omstan digheden worden geschapen voor 'n snelle vermenigvuldiging van even tueel aanwezige salmonella-bacte riën: er kan geen lucht bij en er is geen verdamping mogelijk. Daarom is het fraaie uiterlijk, dat het vlees in deze verpakking houdt, zö ver raderlijk. Wees nog schoner dan anders op uw vaatwerk, hakbord, vorken en messen en óók op uw handen. Be denk, dat uw handen besmet kun nen zijn en dat ze de besmetting van het ene voedingsmiddel op het an dere kunnen overbrengen. Was ze dus duchtig met water en zeep vóór u met eetwaren in aanraking komt. Dit geldt nog sterker voor mensen die diarrhee hebben of gehad heb ben. Pak het voedsel zo min mogelijk met de handen aan, ook als het toe bereid is. Kunt u het niet vermij den, was dan vooraf goed uw han den. Dat er in de keuken een schone handdoek moet hangen, spreekt van zelf. Weer huisgenoten die buikpijn en diarrhee hebben uit de keuken en druk ze extra op het hart hun han den veel en goed te wassen, zeker na het gebruik van het toilet. Wees altijd voorzichtig met de resten, maar vooral als het warm is. Zorg liever, dat er helemaal geen restjes zijn. Hebt u echter iets over gehouden, koel dat dan snel af en zet het koel weg. Verhit de restjes totdat ze door en door heet zijn, voor u ze weer gaat gebruiken. Kook zo min mogelijk voor twee dagen tegelijk. WEL MEER SHOWS, MAAR NOG GEEN AMERIKAANSE PROGRAMMA'S LIFE De Telstar beheerste de televisie studio's deze week, meer achter dan op het beeldscherm. In Amerika en Engeland probeerden de technici koortsachtig een eerste testbeeld zichtbaar te maken, dat vanaf het ander contingent naar deze satelliet werd uitgestraald. In de controle kamers van ale Europese zendsta tions heerste hoogspanning, of het zou gelukken de ontvangen proeven van particuliere vakbekwaamheid op het gebied van ruimtevaart en de telecommunicatie aan de eigen kij kers door te geven. Regisseurs bra ken zich al het hoofd, hoe zij aan trekkelijke programma's moeten sa menstellen, die ook aan de overzijde van de oceaan zouden worden ge waardeerd. Artiesten berekenden, hoeveel extra honorarium zij zouden bedingen nu er miljoenen en mil joenen ogen meer op hen gevestigd zouden zijn. Dat laatste bleek een voorlopig overbodige bezigheid, want al met al viel er nog weinig te aanschou wen. Dat kan ook moeilijk anders met een spiegeltje dat in amper 2 uur de wereld om vliegt en ons bij elke omwenteling hooguit tien mi nuutjes tijd laat er op af te stem men. En wie wel eens geprobeerd heeft een ver verwijderde zender goed op zijn scherm te krijgen, weet dan wel zo ongeveer wat er zal ko men kijken om een signaal uit de kosmos tussen allerlei storingen door duidelijk zwart-wit uit de beeldbuis los te krijgen. EEN EERSTE POGING Wie meent, dat spoedig Europa en Amerika geregeld programma's kunnen uitwisselen, heeft het mis. Het blijft bij een proëf ten dienste van de mogelijke communicatie tij dens de Olympische Spelen in 1964 te Tokio. Het is nu de vraag, of het zal lukken tegen die tijd langer dan 10 minuten in de ether te blijven met reportages, welke uit Azië moe ten worden overgekaatst via de dan in de ruimte geschoten communica tiesatellieten. Deze Telstar is dus een voorlo- pertje voor de grote krachtproef. Het zal jaren duren voor een goed communicatiesysteem op betrekke lijk feüloze wijze functioneert en er een goede beeldkwaliteit wordt ver kregen. Als dat werkelijk voor el kaar komt zullen we over enkele ja ren het begin beleven van recht streekse overbrenging per televisie van grote evenementen van wereld belang. Pas vele jaren later zal het kunnen komen tot meer geregeld ge bruik van andere beelduitwisselin gen, zoals journaaluitzendingen en dergelijke. Als het de kant van de Eurovisie uitgaat, blijft 't misschien bij sport Wij zullen ons maar niet aan voor spellingen wagen., NOG GEEN AMERIKAANSE SHOWS Als de shows voorlopig niet uit Amerika komen, moeten we ze zelf maar maken, heeft de KRO gedacht. Deze omroep heeft daarom een aan tal bekende artiesten geëngageerd om in het nieuwe seizoen niet al leen op zaterdagavond, maar ook reeds op vrijdag enig licht amuse ment in de huiskamers te brengen. Op deze vrijdagen krijgen we o.m. te zien Johnny Kraaykamp als com- père voor telkens een vijftal buiten landse artiesten, Wim Sonneveld in een éénmans-spektakel (in het Ne derlands one-man show geheten) met een koor en een ballet uit de cast van „My fair lady" een keer voor Kerstmis en een keer voor Pa sen, en Rens van Dorth, die Neder landse artiesten zal presenteren, waaronder o.m. Fred Kaps, onze drievoudige goochelkampioen. Op zaterdag komen beurtelings Boyd Bachmann, Teddy en Henk Scholten en Teddy alleen als gast- vrouwe) in een korte muzikale show te staan. De shows zullen stuk voor stuk korter zijn dan tot nog toe. We zullen dus geen uur lang meer kun nen genieten van een flink program ma, maar worden vergast op méér evenementen, die dan per stuk 30 tot 40 minuten duren. EN DE VERDERE AVOND? Het is evenwel de vraag wat er dan aan voorafgaat of er op volgt, die voor de kijkers zal bepalen of de avond slaagt of niet. Wat de zater dag betreft, zal er een quiz worden toegevoegd, geïnspireerd op het En gelse spel ..Pit your wits" gebruik je verstand, maar ook te vertalen: houd je zinnen bij elkaar en: wees eens geestig). Het zal moeilijk val len hiervoor een even(w)aardige naam te vinden. Bij deze wedstrij den ziet het publiek tegelijk een klok en het schrifteliik beantwoor den van gestelde vragen door tel kens twee ploegen van drie mensen uit eenzelfde beroep in het beeld. Naar een goede quizmaster wordt nog gezocht. RECTIFICATIE In de adverentie van fa. P. v. Op bergen is een storende fout geslopen in de aanbieding van matrassen. De prijzen zijn: Zwarte tijd en grijs en blauw 80 x 190 49,75; 120 x 190 79,50. Prima vlokmatras 80 x 190 24,50, 120 x 190 39,50. week van 5 t.m. 11 juli 1962 GEBOREN: van Osch, Maria L. G., Heidse Peelweg 9. Wismans, Johanna G. A., Vrede- weg 3. van Els, Johannes W. M., Eind- straat 9a. Verschuuren, Miriam A. J., Over- broekseweg 12. Linders, Gertruda M. P. Pr. Irene- straat 9. van Bergen, Maria H. M. J., Zuid singel 41. Bergmans, Rudolf F. A., Leunse- weg 59. Claessens, Franciscus E. M., Tim mermansweg 34. Jacobs, Josephus W. J. P., Lang straat 5. OVERLEDEN: Haenraets, Helena A., 83 jr. z.b. te Venray. Peters, Theodorus M. M., 8 maan den, te Venray. ONDERTROUWD: Strijbos, Hendrikus P. H., 26 jr., brood- en banketbakker te Venray, KI. Oirloseweg 25 en Verstegen, He lena A., 28 jr., z.b. te Vehray, Over- loonseweg 81. Janssen, Theodorus J. 22 jr., timmerman te Venray, Beekweg 18 en Bergevoet, Elisabeth, 19 jr., ar- beidstherapeute te Nijmegen, Nij- hoffstraat 4. Creemers, Theodorus C. G. J., 22 jr., onderhoudsmonteur te Venray, Langeweg 60 en Derickx, Johanna Th. P., 22 jr., z.b. te Venray, Paters- straat 5. Janssen, Jacobus W. M., 24 jr., machine-bankwerker te Boxmeer, Fabrieksstraat 15 en van Eisen, Pe- tronella Th., 25 jr. z.b. te Venray, Gasstraat 20. Krijnen. Cornelis F., 26 jr., kan toorbediende te Gennep, Ottersum- seweg 14 en Janssen, Maria G. G., 24 jr., arbeidstherapeute te Venray, Wilhelminastr. 13. GETROUWD: Vennekens, Leonardus, 25 jr., bankwerker te Venray en Verhalle Christina M., 23 jr., te Venray. Gerarts, Johannes Th. A., 35 jr., vertegenwoordiger te Leidschendam en Hensing Maria Th. Th., 26 jr., te Venray. Bloemen, Herman M. H., 25 jr., tuinman te Venray en Litjens, Maria C. A., 23 jr., z.b. te Venray. Nooijen, Sebastianus H., 22 jr., landbouwer te Bakel ca. en Rongen, Gerardina P. H., 23 jr., z.b. te Ven- TE KOOP Fiat wagen Overloonseweg 75. Zaterdag 28 uur

Peel en Maas | 1962 | | pagina 12