VENRAYS BEGROTING wilaqinq tyctoqiafèim BELASTING Politierechter Met dialon is alles mogelijk WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN JULIANA5INfiEL41'fe/f/*106l (K47S0) is spelen mei licht Vrijdag 29 juni 1962 No. 26 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN r EN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL jM1.54 mm. ABONNEMENTS- ,50 (buiten Venray 1.75) 1 juli 1962 is een belangrijke datum voor de Nederlandse belas tingbetaler. Reeds in september 1960 werd belastingverlaging aan gekondigd, maar nu zal 't er toch van komen. Wij willen de voor naamste verschuivingen eens onder uw aandacht brengen. INKOMSTENBELASTING De onder tariefgroep I vallende personen, dat zijn de ongehuwden beneden 65 jaar, waren voorheen belasting verschuldigd bij een zui ver inkomen van 1500,per jaar (en wel 24,Per 1 juli 1962 komt dit belastingbedrag te liggen op 1950,per jaar (25,Inkomens tot 1949,(ongehuwden) zijn per 1 juli a.s. dus niet meer aan belasting on derhevig. Gehuwden zonder kinderen vielen tot dusverre in de inkomstenbelas ting bij een inkomen van 2100,per jaar (22,In deze groep II vallen ook de alleenstaanden van 65 jaar of ouder. Deze minimumgrens is per 1 juli 1962 verschoven naar 2700,per jaar, dat wil dus zeggen, dat een inkomen (zuiver) van 2699,nog be lastingvrij is. Belastingplichtigen van 65 jaar en ouder, vallende onder groep II (de gehuwdentabel) genoten tot dusver re een ouderdomsaftrek van 624, per jaar, alvorens de tabel wordt toegepast (deze aftrek geldt even eens voor de daarvoor in aanmer king komende invaliden). Deze ouderdomsaftrek van 624, wordt per 1 juli a.s. gebracht op 702,per jaar. Het minimum inkomen waarvan belasting moet worden betaald door een gehuwd echtpaar zonder kinde ren met recht op uitkering A.O.W. lag tot dusverre op 2100,- plus 624,- 2724,— 22,—). Dit minimum wordt per 1 juli ge bracht op 2700,- plus 702,- 3402,- 24,—). LOONBELASTING Het volgende is alleen van toepas sing op werknemers, dus zij die in loondienst werken. De ongehuwde werknemer met een weekloon van ten hoogste 42,30 is per 1 juli a.s. vrij van loonbelas ting. De gehuwde werknemer in loondienst zonder kinderen be neden 65 jaar begint pas belasting te betalen bij een weekloon van 58,47. (Hij is dan 0,46 loonbelasting verschuldigd). Een echtpaar met 1 kind, dat voor kinderaftrek in aanmerking komt, betaalt per 1 juli a.s. pas loonbelas ting indien het loon 66,54 bedraagt 43 ct. bedraagt het verschuldigde bedrag. Bij de vaststelling van deze loon bedragen is reeds rekening gehou den met kinderbijslag, werkgevers aandeel in de ziekenfondspremie en met de premies voor de sociale ver zekeringswetten die geheel of ten dele van het inkomen mogen wor den afgetrokken, dat zijn dus de pre mies ziektewet, werkloosheidswet Wel moet rekening worden ge houden met twee dingen, nl. a. de pensioenpremie die u betaalt, is be lastingvrij. Deze pen isoenaftrek is nog niet in de tabel verwerkt, zo dat u de belasting in de tabel af leest, het loon met de pensioenpre mie moogt verminderen; b. boven dien mag ook worden afgetrokken eventuele door de inspecteur der belastingen toegestane verminde ring wegens hogere verwervingskos ten, buitengewone lasten, persoon lijke verplichtingen. De loonbelastingtabel, de z.g. coör dinatietabel ,is niet van toepassing op het loon van de gehuwde, in loondienst werkende vrouw. Op haar loon wordt 15 pet. loonbelas ting geheven, nadat dit loon is ver minderd met 50,per maand of 11,50 per week. In deze coördina tietabel is de invloed van alle socia le wetten reeds verwerkt, zoals wij hierboven reeds schreven. Dat be tekent dus, dat zij niet kan worden toegepast op degenen voor wie deze sociale zaken anders zijn geregeld. Voor ambtenaren geldt een andere tabel, evenals voor bepaalde groe pen gepensioneerden die recht heb ben op premiereductie AOW-AWW en voorts geldt een andere tabel voor zeevarenden en huishoudelijk personeel. Ten gerieve van onze ongehuwde werknemers die op maandloon wer ken, zij nog medegedeeld, dat zij be lastingplichtig worden bij 'n maand salaris van 185,83 (2,10 betalen zij dan). De gehuwde werknemers zon der kinderen zijn pas belasting plichtig bij een inkomen van 255,53 (2,Dit bedrag ligt bij een ge huwde met 1 kind op 288,33 per maand (door hen moet 1,90 worden afgedragen). Tenslotte is een gehuwde werk nemer met twee kinderen voor het eerst belastingplichtig zodra zijn sa laris 325,83 bedraagt. Bij 3 kinderen ligt dit bedrag op 375,83 (ƒ2,30). Wie de moeite gedaan heeft het uittreksel, wat we vorige week brachten n.a.v. de begrotingsbe schouwing van het College van B. en W. onzer gemeente, goed te le zen, zal het ongetwijfeld opgevallen zijn, dat dit college in deze beschou wing een enorme hoop wensen ver zameld heeft. Bevordering van in dustrie door infra-structuur-verbe- tering, plannen voor verbetering van landbouwwegen, aanleg van omlei- dings- en andere wegen, uitbreiding van de straatverlichting, uitbreiding en verbetering van riolering met de aanleg van een nieuwe zuiverings installatie, uitbreidingsplannen, mo dernisering van gemeentewerken, uitbreiding sportpark en sportacco- modatie van de kerkdropen, aanleg van recreatieoord en stichting van een zwembad om van andere wen sen nog maar niet te spreken. Alleen kost een en ander enorme bedragen. En het zijn juist deze be dragen, die de leek doet afvragen, wat er nu in feite wel terecht zal komen van de verwezenlijking van al deze schone en noodzakelijke Want de nieuwe wet op de finan ciële verhouding tussen rijk en ge meente mag dan voor sommige ge meenten financiële voordelen ge bracht hebben, voor wat Venray be treft zijn we er stevig op achteruit geboerd. Kregen we in het vooraf gaande jaar via allerlei potjes en regelingen een totaal bedrag van 2.40.918,— thans liefst 108.886,— minder en wel 2.232.032, Weliswaar wordt dit tekort via een garantie-uitkering voorlopig nog bijgelegd, maar we weten nu al dat hierop ieder jaar 20 pet gekort zal worden, totdat deze uitkering over 5 jaren totaal verdwenen zal zijn en we dan voor de opgave staan dit bedrag „ergens anders" vandaan te moeten halen. We krijgen ook nog een zgn. doel uitkering voor verbetering van de infra-structuur (waar we dit jaar dan maar gauw even de begx*oting mee sluitend hebben gekregen) tot een bedrag van 83.828,57, maar wie de lijst ziet van werken, die met dit bedrag gefinancierd zullen moeten worden, die komt tot de ontdekking dat hierop aan totale lasten binnen kort 92.917,staan zodat we ook hier tekort komen, als we niet vol doende reserveren, wat onmogelijk is omdat met het restant van dit jaar ad 76.717, de begroting slui tend is gemaakt. Een voorzichtige beraming van de overige plannen komt op een jaar lijks lastentotaal van 227.215,die we dus ergens anders ook alweer vandaan moeten toverenEn dat zal inderdaad toveren worden. Men zal proberen via toepassing van de zogenaamde verfijningsnor men die nog mogelijk zijn in de nieuwe Financiële-Verhoudingswet, iets meer armslag voor Venray te krijgen, terwijl ook de doeluitkering voor verbetering van de infra-struc tuur misschien nog iets verhoogd kan worden door de bijzondere sta tus van Venray als ontwikkelings- kern. Maar dat zijn allemaal „mis- schiens" en „probeersels", maar vas tigheid, zoals men dat noemt, heeft men niet. Het zal een verschrikke lijke hoop onderhandelingskunst vragen, maar de uitslag is en blijft onzeker. Een van de vereisten om behoorlijk te onderhandelen met de verschillende Ministeries zal zijn dat men kan aantonen de eigen belas tingen zover mogelijk opgeschroefd te hebben. Welke zijn die belastingen? Hiernoder volgt dan het lijstje, dat B. en W. aangeven voor mogelijke verhoging. (De daarachter staande cijfers zijn de begx^otingscijfers van dit jaax-, die dus door de raad even tueel verhoogd moeten worden). Legesgelden Keurlonen Straatbelasting Rioolbelasting Reinigingsrechten Hondenbelasting Totaal 11.000,- 26.000,- 60.000,- 25.000,- 17.000,- 3.800,- 142.800,— Een 50 pet. vex-hoging van deze posten (wat natuurlijk in zijn alge meenheid niet gesteld kan worden) is nog niet voldoende om het begro tingstekort van dit jaar ad 76.717,- op te vangen, laat staan de rest van de plannen, waarvan de jaarlijkse lasten reeds nu beraamd worden op 227.215,—. Hoe ver men kan gaan met de be lastingverhoging is ook een vraag, die de verschillende raadgroeperin- gen voor zich kxijgen en moeten op lossen. Dat men daarbij in de toekomst zeker niet meer van baat-belas- tingen (met al hun verschillende moeilijkheden) af kan blijven, bljjkt zo tussen de regels van de beschouwing van B. en W. al door. Trouwens de cijfers tonen wel aan dat het allemaal moeilijk anders kan De vraag zal dus zijn, wat doet 't Rijk. Is het inderdaad bex-eid on danks de Financiële Verhoudings wet water bij de wijn te doen, of liever meer geld voor Venray be schikbaar te stellen, of niet. En zo ja, tot welk een bedrag Het is deze onwetendheid en on zekerheid, die ook voor 1962 en wel licht ook voor de toekomst een goed gemeente-beleid zo uiterst moeilijk maken. Want men mag dan in de af gelopen verkiezingsstrijd alle moge lijke fraaie wensen naar voren ge schoven hebben en men kan via alle mogelijke kanalen ook nog andere wensen spuien, het oude spreek- woox'd: waar niets is, verliest ook de keizer zijn rechtdoet hier even goed opgeld. Hoe men dan kan komen tot een behoorlijk gemeentebeleid is voor ons een vraag, die we nog steeds niet vermogen op te lossen. Want de x'aad mag dan nog zo secuur een wenslijstje opstellen, keurig gerang schikt naar urgentie en zo meer, in dien het Rijk geen gelden beschik baar stelt en slechts te hooi en te gras dan hier en dan daar „bij springt" is een goed beleid onmoge lijk.... Als daarbij in een zich industria liserende plaats al begonnen moet worden eigen belastingen zo hoog mogelijk op te schroeven (iets wat bij „onze tekorten" toch op het geheel niet veel uitmaakt) dan geloven we dat dit afgezien van de minder prettige gevolgen voor ons zelf, ook voor hen, die we naar Venray in het kader van de indus trialisatie willen trekken, ave rechts zal werken. Veel van de plannen, die in deze beschouwing naar voren zijn ge bracht, zijn vurige wensen van vele inwonex-s. Maar het heeft er alle schijn van dat het vurige wensen zullen blijven, zo lang niet meer ze kerheid te krijgen is, over wat Ven- x-ay uit 's Rijks kas ter beschikking krijgt. Tot zo lang we herhalen dit nogmaals heeft een begroting alleen maar zin, voor enkele ambte^ naren, die hier nu eenmaal mee moeten wex-ken. Maar voor iedere inwoner is hij in feite telkens op nieuw een teleurstelling en zeker geen boekwex'k, waarbuit hij of zij het komend beleid bepalen kan. Wie gedacht had dat de nieuwe Financiële Verhoudingswet wat meer licht in deze duisternis gebracht zou hebben, heeft uit deze begrotings beschouwing van ons College het te gendeel kunnen leren. Het is en blijft nog even duister als vroeger. We gokken dus maar weer een jaax-tje verder.Alles wat we krij gen is meegenomenMaar beleid kun je zo iets maar moeilijk noe men. J alU wmkfinp» ,1 ARMc* wniauL BETALING PER GIRO Vriendelijk verzoeken wij de abon- né's van Peel en Maas die gewend zijn het abonnementsgeld te voldoen per giro of bank, de betreffende overschrijving een dezer dagen te verzorgen, aangezien w(j hen anders een kwitantie moeten aanbieden. TIPS VOOR DE FOTOGRAFERENDE VAKANTIEGANGER Licht, schaduw en tussentinten aan de ene kant, een donker kastje aan de andere kant met daarin een rol letje celluloid bedekt met een gela- tinelaag en tussen het licht en het donkere kastje een stukje glas. Dat is wat we nodig hebben om te fo tograferen. Niet meer en niet min der. Nu de zomexTnaanden er weer zijn en de vacanties voor de deur zitten te wippen om binnen te komen, haalt menige huisvader of moeder het fototoestel uit de huiskamerkast, koopt een filmpje bij de fotograaf om daarmee wat vrije tijd vast te leggen in soms geslaagde, soms ook niet geslaagde foto's. Hier willen wij nu een paar tips geven om het percentage geslaagde foto's te verhogen. Fotograferen is eigenlijk niets an ders dan een precies afgestelde hoe veelheid licht laten vallen op een lichtgevoelige laag, de film. Het klinkt erg simpel, maar er zijn na tuurlijk wel wat haken en ogen. De ergste vijanden van de ge slaagde foto zijn 1. teveel licht, 2. te weinig licht en 3. stof. Wij beginnen met nummer 3, omdat dat 't gemak kelijkst te vertxelpen is. Wanneer u uw camera uit de kast haalt, waar hij een jaar gelegen heeft, dan heeft die stof verzameld. Maakt hem daar om open en zet er even voorzichtig een stofzuiger op. Veeg hem daarna nog eens luchtigjes uit met een an- tistatische doek, ja px*ecies, de doek die u misschien ook wel gebx-uxkt om uw grammofoonplaten af te stoffen. Maak ook de lens van uw fototoe stel heel voorzichtig schoon, het liefst met een zachtharig kwastje. Als u daarna de film erin zet, hebt u niet de kans dat uw negatieven witte en uw foto's zwarte plekjes vertonen, omdat het licht nu een maal niet die plaatsen bereikt, waar stof ligt. De juiste hoeveelheid licht bepa len wij met de sluitertijden en het diafragma, d.w.z. de opening van de lens. Voor of achter de lens zit namelijk een bewegelijk oog, dat net zoals het menselijk oog dicht toege knepen of wijd open gezet kan wor den. Ideaal om precies de hoeveel heid licht te meten is de belich tingsmeter, maar het gebimik daar van is nog lang niet zo verspreid als eigenlijk wel nodig is. Maar degenen met de box en de eenvoudegi came ra, die niet zoveel variatiemogelijk heden hebben, kunnen zich ook an ders behelpen. Vraag uw fotograaf om de meest geschikte film voor die en die omstandigheden. Fotogi-afeex-t u op plaatsen waar veel licht is, in de zon, heldere omgeving zoals strand en open vlakte, vraag dan om een langzame film. Wilt u een foto binnenshuis maken zonder flits- lampjes te gebruiken, vraag dan 'n snelle film. Uw fotograaf geeft u graag zijn advies. Vragen kan u al leen maar wijzer maken. U hebt nu uw film in het toestel en u wilt bijv. een landschap foto graferen. De meest voorkomende fouten die hier gemaakt worden, zijn wel, dat men de voorgrond ver geet en dat de horizon scheef ligt. Een landschap is meestal saai, wan neer het wat men noemt geen diepte heeft. Die diepte is heel ge makkelijk te bereiken door het land schap zo te fotograferen, dat er bijv. een boom op de voorgrond staat. De voorgrondvulling, kan ook uw vrouw of uw kinderen zijn. Maar laat ze dan niet in de lens kijken. Wanneer ze een onderdeel van het landschap moeten zijn, dan moet u ze naar het landschap laten kijken, niet naar u. De meeste camera's hebben wel een afstandsinstelling. Vergeet die niet. Vergeet evenmin te controleren of de sluitertijd wel goed is. De box en de ander eenvoudige camera heb ben meestal een vaste sluitertijd van ongeveer 1/30 seconde. Daarnaast kan men ook z.g. tijdopnamen ma ken. De lens blijft dan open staan zolang men het knopje ingedrukt houdt. Vergeet dus niet even te con- tx-oleren of hij wel op m (moment) staat. Als hij op t (tijd) staat is de foto gegarandeerd bewogen, wan neer u uit de hand fotografeert. Tijdopnamen zijn alleen mogelijk van statief of wanneer de camera op ander wijze stevig staat. U moet wel bedenken, dat u met de box of de eenvoudige camera niet zo veel mogelijkheden hebt als met de duui'dere camera, die u in staat stelt zelf de sluitertijden vast te stellen. Met de eenvoudige camera moet u zich aanpassen door de goe de film te kiezen. Het is duidelijk, dat u met een camera van 25, minder kunt doen dan met een van 250,en met een van 250, minder dan met een van 2500, Maar met elk toestel zijn goede fo to's mogelijk, waar u met plezier naar kijkt. Met een box of andere eenvoudige camera met één sluitertijd kunt u fotograferen: landschappen, perso nen, diex'en of dingen die niet snel bewegen. Binnen de 2 meter zijn de foto's pi'aktisch altiid onscherp. Zij zijn scherp van drie meter tot on eindig. Daar zijn die toestellen na melijk op ingesteld. Wanneer u be wegende personen of dingen foto grafeert, dan moet u erop letten, dat de beweging loopt van of naar uw camera. Beweging overdwars is niet mogelijk. Fotograferen is niet goedkoop. Doe het daarom goed, dan hebt u later geen spijt van uw geld! „En dat is nog niet eens de eerste keer, dat u hier komt ook", deed de rechter misprijzen „in '47 bent u hier ook geweest. Toen hebt u der tig gulden boete gehad wegens vex*- nieling. En nu dit weer!" „Nou", zei de verdachte, „als ik 't eex-lijk moet zeggen, dan ben ik daar altijd nog blij om. Daar heb ik nu nog plezier van, van die dertig gul den. Dat was een koopje!" „Een koopje?" vroeg de rechter verbaasd. Want hoewel er verschil lende theorieën bestaan over straf fen een opvoedende, een afschi-ik- wekkende en nog meer theorieën een pleziertheorie is toch nog niet uitgevonden. „Wel", vertelde de man, „die der tig gulden heb ik toen betaald om dat ik de rommel van mijn schoon zoon had stuk geslagen. Die woonde toen bij mij in. Na die tijd is hij vertrokken. En als ik hem er door de dexirwaarder uit had laten zetten, dan had het me meer dan drie tien tjes gekost." In dit geval werd het een tientje duxxrder; veertig gxilden of acht da gen wegens heling van een zeis. Het begon omdat een kennis van de verdachte een hekel had aan een boer. Om die boer dwars te zitten stal hij er een zeis en verstopte die in de struiken. De kennis was on- dex*tussen overleden. Die hoefde dus niet meer terecht te staan. „Hij is ons een slag voor geweest", zei de officier, „en van de doden niets dan goeds. Maar hij had ook zeven von nissen." Nu had de knecht van de ver dachte die zeis uit de struiken ge haald. Bovendien had hij er gras van de verdachte mee gemaaid. En ten slotte was de zeis in de schuur van de verdachte teruggevonden. Tot zover was men het roerend met elkaar eens. Maar over de ma nier waarop de zeis in de schuur was gekomen, verschilden de me ningen. De knecht beweerde dat de baas het gereedschap daarheen had gebracht. De baas zei, dat de knecht het gestolene daar had opgeborgen. Maar desondanks werd de baas schuldig geacht. De knecht stond trouwens ook niet als een engel bekend en de baas had in totaal een vijftal veroordelingen. In de eerste wereldoorlog had hij zelfs in een opvoedingsgesticht ge zeten. „Maar daar kom ik niet weer" zei hij. Hetgeen kon kloppen want hij was al in de vijftig. „We zullen er rekening mee hou den dat het er eigenlijk om ging die boer te beduvelen", zei de officier toen hij zijn vier tientjes eiste. De verdachte protesteerde wel, maar na de uitspraak was hij toch wel met het vonnis tevreden. „Van hoger be roep ben ik nog nooit beter gewor den", zei hij, „hoewel veertig gulden wel een beetje duur is voor zo'n zeis, die je maar een paar dagen hebt ge had." Wanneer men op dralon-mode- shows de gelegenheid kx-ijgt zich te laten voorlichten over de verwex*kte stoffen, toont men zich steeds weer verrast over de vele aspecten van deze kunstvezel. Blijkbaar is nog lang niet ieder- een zich ervan bewust, dat van dra- Ion niet alleen bijvoorbeeld linnen-, batist- of mousselineachtige stoffen, maar o.a. ook fluweel-, wol-, zijde en brokaatachtige kwaliteiten ver vaardigd kunnen worden, die alle zonder onderscheid de moderne eigenschappen van de dralon-vezel bezitten. Het is in vakkringen bekend, dat met draion, in een mate zoals met geen andere vezel het geval is, prak tisch alle denkbare toepassingen mo gelijk zijn, niet in de laatste plaats door de bijzondere luchtige soepel heid ,die in de hedendaagse mode een eerste vereiste is. Heel duidelijk bleek dit weer eens op een dezer dagen gehouden pers show van dx'alon-modellen uit de normale zomer- en wintercollectie van modehuizen uit België, Dene marken, Duitsland, Frankrijk, Italië, Nederland, Oostenrijk, Zweden en Zwitserland. Getoond werden o.a. charmante internationale sport- en après-ski- modellen, zowel van wasbare, vorm- houdende jersey-pren in fleurige fantasie- en ponchostijl, als in de vorm van praktische kleding van dralon-elastic, verwerkt met lurex of gecompleteerd door decoratief ge weven bont. Verder zag men vlotte Franse mantelpakjes van glencheck en pe- pita ,soms gevoerd met effen dra- lon-flanel en dan aan beide kanten te dragen. Bovendien kon men tal van modieuze gebreide modellen, zowel japonnen als mantels en en sembles bewonderen, die het elke vrouw mogelijk maken overdag vlot en praktisch gekleed te gaan. De ge toonde modellen weerspiegelen ener zijds de nieuwste Pax-ijse ideeën en anderzijds ook de befaamde Berlijn- se élégance. Onder verwerkte stoffen zag men praktische en sterke dralon-coupro- ma kwaliteit in 'n interessante com binaties van draion met wol. Voor mantels en mantelpakjes: tweeds, velours, flausch, gedeeltelijk met mohair of kameelhaar, uitste kende cheviot- en shetlandkwalitei- ten en niet te vergeten het eerste „drukbestendige" ribfluweel, dat zich onderscheidt door briljante kleuren en een bijzonder fraaie glans. Dit dralon'-ribfluweel zou wel eens een allesoverheersende rol kun nen gaan spelen in de voor de herfst verwachte comeback van de cordu- roy-mode. Voor japonnen en lichte mantel pakjes: soepel vallende jersey, fijne kamgarenstoffen in glanzende satijn- of gabardinebinding en bonte flanel achtige schotse stoffen, om ons tot de belangrijkste weefsels te bepalen. Nieuwe stoffen: changeant man- telpopeline van Belgische oorsprong van 100 pet. draion, en van Franse herkomst: geïmpregneerde stoffen van draion met wol, speciaal voor regenmantels en gepresenteerd on der de naam dorcoat. Eveneens uit Frankrijk: geweven kant van 100 pet. draion voor elegante middag ensembles. Wij willen er nogmaals uitdrukke lijk op wijzen, dat het hier uitslui tend modellen uit de normale col lecties van de Europese confectie be trof. Een aparte groep vormt een aan tal door toonaangevende Franse, Duitse en Italiaanse modehuizen met elegant raffinement ontworpen avondjaponnen van prachtig dralon- fluweel, -cloqué en -brokaat. Een allercharmantste illustratie van wat men voor zeer speciale ge legenheden van de mooiste en su- bliemste dralon-stoffen kan creëren. GESLAAGD Op het te Eindhoven gehouden examen slaagde met eervolle ver melding voor costumière en coupeu se Mej. Anny Duyckers uit Casten- ray. Zij genoot haar opleiding bij Mevr. N. Stoks-Willemsen. Op het modevak-examen te Eind hoven slaagde voor coupeuse-costu- mière mej. M. Geurts uit Ysselsteyn. Zij genoot haar opleiding bij mej. W. Geeraarts, Maasheseweg.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 13