Kerkelijke Diensten Veilig verkeer Hu de aardap pelen duur zijn JUDO INENTING vd Munckhof nv Wïinkelcenhum lOentay van 27 mei tot en met 2 juni Het is al weer enkele jaren geleden dat de vorming van een win kelcentrum in Venray de aandacht vroeg van het publiek. Dat vond zjjn oorzaak in twee feiten t.w. een rapport van de Com missie van Agrarische Belangen, als voorloper op het Lollebcek- plan en een middenstandsvergadering, waarin een Middenstands consulent zich over deze kwestie uitliet Men herinnert zich misschien nog hoe de zaken gelopen zijn. Na de verwoesting van Venray werd het toen opgestelde herbouwplan de Grotestraat officieel tot winkelstraat geproclameerd, een onderscheiding, die ook de Hofstraat kreeg. Daar mochten geen woningen meer ko men, maar alleen winkelpanden. De Patersstraat mocht een ge mengde bebouwing krijgen, evenals de Schoolstraat. Van deze laatste ontnam men echter al direct iedere kans om tot ontwikkeling te komen doordat men ze volbouwde met noodwoningen waarvan er nu nog altijd staan. Grotestraat en School straat zouden via een passage met kleine winkels in het Schouten straatje verbonden worden. Deze si tuatie bestaat feitelijk nog steeds, Wat aan nieuwe winkels en zaken er bij gekomen is, is in de verschil lende uitbreidingsplannen tot stand gekomen, terwijl bestaande winkel panden in het centrum alleen zijn vernieuwd en uitgebreid. Toch is het logisch dat men zorgt ook voor de toekomst de mogelijk heid open te houden dat het winkel centrum zich kan uitbreiden. De be volking breidt zich uit, Venray groeit uit tot streekcentrum, indus trieën wensen een grotere en betere verzorging en voor zover dit niet door bestaande winkels kan worden opgevangen, moet de mogelijkheid open blijven nieuwe zakenpanden te bouwen in en nabij een bepaald win kelcentrum. In dit winkelcentrum zal men dan hoofdzakelijk die winkels vinden, die speciale artikelen brengen en die niet direct nodig zijn voor de eerste levensbehoeften van de mens (brood, kruidenierswaren, vlees etc. meer). Het is duidelijk dat de bestaande winkels wel met enige spanning die toekomstige winkelvorming tege moet zien. Want ook voor hen is van groot belang of zij inderdaad in dat centrum komen liggen. VELDSTRAAT Het eerste stof waaide op toen in de gemeenteraad gesproken werd over een uitbreiding van het Ge meentehuis via Julianasingel en Veldstraat. Men kwam toen name lijk met voorstellen om de begane grond van deze uitbreiding te reser veren voor een winkelgalerij. En daar tegen werd al direct geprotes teerd. Want wat zou er dan gebeu ren met het Schoutenstraatje en wat met de overkant van de Veldstraat, die immers was gereserveerd voor gemeenschapshuis en gymnastiek zaal? De tijd vloog henen, zoals dat heet, en er kwam noch een gemeenschaps huis, noch 'n gymnastiekzaal en nog minder de beraamde uitbreiding van het gemeentehuis Ergens was toch iets van dit alles blijven hangen, want toen de Agra rische Commissie een onderzoek in stelde om te komen tot een ontwik kelingsplan bleek ook deze commis sie geporteerd voor het circuit Hof straat, Grotestraat, Veldstraat, Ju lianasingel. Ze had tenminste in dat ontwik kelingsplan dit circuit aangegeven met de boodschap er nog bij dat het binnen 5 jaren verwezenlijkt moest zijn. Die vijf jaren zijn haast om en tot heden is er niet meer gekomen dan een nette opslagplaats van ge meentewerken. Intussen had de middenstandsver eniging een spiksplinternieuwe des kundige aangetrokken om zijn me ning maar eens te vertellen. Deze heer sprak ook lang over circuits, over gesloten bebouwing, verklaar de tussen neus en lippen door dat de Schoolstraat nooit geen fatsoen lijke winkelstraat zou worden, dat de Marktstraat afgebroken moest worden en dat de Grotestraat in het midden doorbroken moest worden. Een en ander veroorzaakte begrij pelijkerwijze nog al wat onrust en zelfs heftige debatten, maar de zaak bleef zoals ze was. Er gebeurde niets NIEUW HART VAN VENRAY Nieuwe onrust ontstond toen het cultureel centrum zijn definitieve besteming kreeg op de driehoek Merseloseweg - Schoolstraat - Jan Hensenstraat. Want dit centrum zou het nieuwe hart van Venray worden, prachtig gelegen als het is tussen de Grote Kerk en Paterskerk. De om geving van dit centrum moest drin gend gesaneerd worden, er werden daarvoor zelfs al panden opgekocht en men was plotseling danig boos, dat er naast de noodwoningen in de Schoolstraat andere huizen ver rezen waren. Dat had nooit mogen gebeuren, want daar hadden win kels moeten komen Er lekte ook uit dat vanaf het Molenplein een nieuwe weg gepro jecteerd was naar dit centrum, ook al om die „hartvorming" te verbe teren, maar alles bleef zoals het was. We hebben misschien het boven staand wat sarcastisch beschreven, maar we hebben dan ook al jaren geleden voorspeld, dat een en ander zo zou lopen ,als het gegaan is, om dat er feitelijk nooit een behoorlijke prognose gemaakt is en van de groei van Venray en van de behoefte, die hier aan winkelpanden bestaat. Nu is het zeker moeilijk om die behoefte te voorspellen, omdat ook het eigen initiatief van de zich ves tigende winkelier hier een der voor naamste rollen speelt, maar van de andere kant heeft het niet de min ste zin om op verschillende straten een bordje winkelstraat te hargen en dan de zaak laten zoals ze is en waarschijnlijk ook voorlopig wel blijven zal. Nu is er weer aangekondigd dat nadat de uitbreidingsplannen Vet turn en Landweert gereed zijn, het centrum van Venray opnieuw onder het mes zal moeten. Daarbij zal het winkelcentrum als zodanig natuur lijk een grote rol spelen. We mogen nu hopen dat er een plan gaat komen dat inderdaad meer met de werkelijkheid rekening houdt dan zijn voorgangers. Dat hierbij ook rekening wordt gehouden met de belangen van de reeds gevestigde winkelstand en dat men er zich ook aan houden zal Het zal zo gemakkelijk niet zijn, maar men heeft van de fouten uit het verleden toch wel lessen kunnen trekken. Als wij in ongunstige zin praten over bromfietsers en vrijwel elke andere weggebruiker doet dat op z'n tijd rijst onwillekeurig voor ons geestesoog op het beeld van de jon geman met leren jack, kakelbonte brommer ((met alles er op en er aan) eekhoornstaart en soms vergezeld van een even opvallende duo-engel. Inderdaad, de „lieve jeugd" dat zeggen wij dan laat werkelijk niets na om vooral goed op te val len: het uitlaatlawaai is niet van de lucht, verkeersregels worden met voeten getreden, de maximum-snel heid wordt aan de (overigens keu rig gepoetste) laarzen gelapt, het trottoir wordt onveilig gemaakt; wapperende haren en draagbare ra dio's voltooien het beeld. Als we eerlijk zijn moeten we toe geven dat bij deze jongelieden juist de „grove foutschuilt in het willen opvallen. Maar hoe waren we vroeger zelf? De ouderen onder ons zullen zich nog wel herinneren dat wij indertijd zo graag met (opgelap te) motorfietsen of automobielen gingen naar die gelegenheid, waar de charleston werd „gepleegd" En ook nu we bezadigder zijn ge worden, komt het maar al te vaak voor dat we onze onlustgevoelens zoals psychologen dikwijls zeggen pogen af te reageren op onze mede weggebruiker En dan zijn we meteen bij de kern aangeland. Wie een splinter uit een anders oog wil peuteren, moet eerst zorgen dat de balk uit zijn eigen oog zorgvuldig is verwijderd. En wie de jeugd wil opvoeden, moet eerst zor gen dat hijzelf het juiste voorbeeld geeft. In deze maand, nu het Ver bond voor Veilig Verkeer een appèl richt tot de bromfietsende jongeren een beetje meer „sociaal" te zijn, vraagt het van de ouderen het goede voorbeeld te geven. Het Verbond durft echter nog méér te vragen aan de ouderen, na melijk meer begrip voor onze brom fietsende jeugd. Zonder de excessen te willen goedpraten, mag toch wel gezegd worden dat een belangrijk deel van de felkleurige smaak en al les wat daarmee annex is de zgn. „schijnvolwassenheid" tot oorzaak heeft. Men zou eigenlijk, in plaats van bars op te treden, de jeugd moe ten leren inzien dat zij met deze schijnvolwassenheid eigenlijk haar onvolwassenheid demonstreert. Wij ouderen weten heus wel dat de jon geren goed met hun vehikels weten te manoeuvreren, dat ze vaak in 't verkeer behendiger zijn dan wij. Waarom dit dan niet beleden, daar eerlijk voor uitkomen? Een derge lijke schouderklop helpt doorgaans meer dan een boze uitval tegen ,die Nu de aardappelen duur zijn, zult u vaker dan anders uw toevlucht nemen tot erwten, bonen, rijst, gort, marcaroni of spaghetti. Laat u uw keuze vallen op een hoofdgerecht rijst, gort, macaroni of spaghetti, geef deze dan bij voor keur niet in de vorm van pap. Het is beter ze hartig te maken en er 'n normale portie groente en wat vlees, vleeswaren, kaas of ei bij te geven of in te verwerken. Ook bij de bonen of erwten hoort een verse groente hetzij rauw, het zij gekookt. Gelukkig is de prijs van de groen te weer binnen het bereik van de consument gekomen. Vooral de blad groenten en worteltjes kunt u eens heel goed rauw gebruiken, zodat u er minder van nodig hebt dan an ders. Het is een lekker fris hapje bij meelrijke bonen, macaroni enz. Als U de aardappelen af en toe op ver antwoorde wijze vervangt, zult u uw gezin niet te kort doen noch wat voedingswaarde noch wat smake lijkheid betreft. Voorbeelden van menu's: Rijst of gorte met hachee, rabar- bermoes; macaroni met gehakt, kropsla; spaghetti met kaas, wortel tjes met doperwten; bruine bonen, gebakke bloedworst, bieten(sla); rijst met gebakken vis, mosterd- of ker riesaus, komkommersla; „bahmi" van macaroni of mie met stukjes varkensvlees, spitskool en prei; wit te bonen, gebakken spek (en ei), an- dijviesla. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kap. Heymans Zondag onder het octaaf van He melvaart. 6.30 Sj. Maessen; 7.30 Jo hannes Janssen en Cath. Arts; 8.30 Sacr. Mis; 9.30 Hoogmis voor de par.; 11 u. overl. led. Reisver. KAB Venray; 6 u. Th. Weiten en echt genote de Bruin. Maandag: 6.45 overl. fam. Swag- hofer, Creemers, Thijssen; 7.30 overl, ouders Flinsenberg-van de Mortel 8.15 zek. int.; 8.15 Hendr. Petr. Bo- gaers Baken. Dinsdag: 6.45 Fr. Vermaaten en wederzijdse ouders; 7.30 tot int. v. d. H. Vader; 8.15 Jan Oudenhoven; 9.30 pl. huw. Hendriks-Jeuken. Woensdag: 6.45 overl. par.; 7.30 Ant. v. Osch; 8.15 Dr. Bloemen; 9.30 Pl. Huw. v. d. Beele-Stevens. Donderdag: 6.45 Th. Pouwels; 7.30 Johanna Maria Flinsenberg; 8.15 Godefrida Oudenhoven-van Tilburg 1 h.; 8.15 tot zekere int. Vrijdag: 6.45 A. Creemers (Lange- weg, Liefdewerk O.L. Vr. v. Lour des); 7.30 Antoon Weiten; 8.15 An- toon Janssen en echtgen. 1 h.; 8.15 zek. int. R. Zaterdag: 6.45 W. Swinkels; 7.30 Jacob Verhallen en overl. fam.; 8.15 overl. fam. Rongen, van de Heuvel, Slankhorst, Janssen; 8.15 overl. oud. Truyen-Cox. Zaterdag: biechtgelegenheid voor het Pinksterfeest van 4.307.30. 7 u. Gebedsoefening met Lof. RECTORAAT PATERSKERK Tel. 1973 b.g.g. 1502 Priester der week: Pater Urbanus Zondag na Hemelvaart. De H.H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. De kollekte (2 in 1) voor de kerk en het Bisdom. Aan de kerkdeur kollekte voor de zonnebloem-aktie, zeker de moeite waard om er aan te geven. 7 u. lof met overweging. Maandag: H. Franciscus van Ca- raeciolo, belijder. Dinsdag: H. Bonefatius bisschop en martelaar. 8e der negen dinsda gen t.e.v. St. Antonius; 8.30 lof met gebeden der noveen. Woensdag: H. Norbertus .Bisschop en belijder. Donderdag: Mis van Hemelvaart 7 u. Gezinsmis. Vrijdag: Zalige Isabella en gezel len, maagd. Zaterdag: Vigilie van Pinksteren. Geen H. Mis om 8.30; 9.00 Huwe lijksmis voor het bruidspaar v. Vugt-; Aarts. Van 38 gelegenheid om te biechten in alle biechtstoelen. Misintenties Zondag: 6.30 Pater Rektor Wolf gang (kollektanten)7.45 Antonia [Francisca Hendrix-Seykens; 9 u. Pierre Vollebergh; 10.15 overl. fam. Claassens-Groetelaars; 11.45 overl. fam. Janssen-Clabbers. Maandag: 7 u. Maria v. Meyel- Poels en overl. fam.; 7.45 overl. fam. Willems-Jacobs; 8.30 Jeannette Es- sers. Dinsdag: 7 u. Willem en Jan Claes- sens; 7.45 zalige dood; 8.30 Jozef Loenen. Woensdag: 7 u. Jan Claessens; 7.45 Noud van Lin; 8.30 Pater Rek tor Wolfgang, best. door de bejaar denclub. Donderdag: 7 u. Gezinsmis voor zegen over onze gezinnen; 7.45 Pier re Vollebergh; 8.30 Not. Pluymae- kers. Vrijdag: 7 u. overl. ouders Tonen- Vermeulen; 7.45 Antonius v. Osch; 8.30 Martien Janssen en Noud van Lin. Zaterdag: 7 u. Hendrina Petronel- la Baken; 7.45 Peter Beerkens; 9 u, Huwelijksmis. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag na Heer Hemelvaart. 7 u Nelly Janssen; 8.30 Hoogmis voor d< parochie; 10 u. overl. fam. Gerarc Janssen; 3 u. Lof. Maandag: 7.30 Gerard Arts. Dinsdag: 7.30 Meta Hulsman. Woensdag: 7.30 mnd. Gerard Wol- ters. Donderdag: 7.30 gez. mnd. Antocri Derickx. Vrijdag: 7.30 gez. mnd. Maria Ger- tr. van Rens-Litjens. Zaterdag: 7.30 Johanna Rutten- Cremers. Biechten van 5.307.30 in beide biechtstoelen. 7.30 Marialof. A.s. zondag Hernieuwing der Doopbeloften onder de H. Mis van half negen. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag onder 't octaaf van 's He ren Hemelvaart, eerste zondag der maand. Leesmissen om 6.30, kinder missen 7.30; 2e H. Mis om 8.30, pa rochiehoogmis 10 u.; 3 u. Lof en aanbiddingsuur. Eerste collecte is buitengewone collecte, 2e collecte Bisdom. Maandag: 7.30 Maandst. Louis Maassen. Dinsdag: 7.30 Hoogmis t.e.v. O.L. Vr. v. Altijdd. Bijst. Woensdag: 7.30 maandst. Gerardus Friesen. Donderdag: 7.30 Stichting Piet Steegs en Henrica Hagens, Joanna Biesterfels, Maria Steegs. Vrijdag: 7.30 maandst. Martinus Baltussen. Zaterdag: 7.30 Hoogmis voor de overledenen. A.s. zondag Hoogfeest van Pink steren. Eerste en plechtige H. Com munie der kinderen in de H. Mis van 7.30; om 7.15 worden de kinde ren in processie afgehaald aan de school. In verband hiermede verzoek ik de overgebleven banken van het middenschip gereserveerd te houden voor de ouders van de communican ten en degene die geen communicant hebben, naar een andere H. Mis te komen. Zaterdagavond biechthoren van 57 en 89 u. PAROCHIE CASTENRAY Zondag na 's Heren Hemelvaart. Maandel. bijz. collecte voor onze kerk. 7.30 Vroegmis; 10 u. Hoogmis v. d. parochie; 3 u. maand, aanbid- dingsuur. Maandag: 7.30 gez. jaard. v. Hen rica Geerets-Weys. Dinsdag: 7.30 gest. jrd. v. Ger. Phi- lipsen; 10 u. plechtige Huwelijksmis v. h. bruidspaar Jenniskens-Martens. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis v. Jo- sephina Seykens-Collin. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis v Ge rardus Verhoeven en Petronella Houben. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis v. Ma thijs Classens. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v, O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid v. 58 u. in beide biechtstoelen. Om 8 u. Lof en rozenhoedje. Kerkpoetsen: Mia Jacobs en Riek Dinghs. Deze week bidden we vooral voor onze Nederlandse missionarissen. A.s zondag houden we aan de kerkdeur voor hen een collecte. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag na 's Heren Hemelvaart. Om 6.45 leesmis; 8 u. leesmis voor de parochie; 9.15 Hoogmis, opgedra gen voor de overl. weldoeners van Leunen en omstreken tot zekere in tentie; 10.30 leesmis; 3 u. Lof, daar na vergadering van de H. Familie. Maandag: leesmis v. Wilhelmina Swinkels. Dinsdag: jaarlijkse aanbiddings dag voor de parochie. Het Allerhei ligste blijft uitgesteld van 's morgens 6 tot 's avonds 7 u. Om 7 u. leesmis v. Willem Arts en Gertrudis Nies- sen; 8.30 leesmis; 10 u. hoogmis gest. jaarget. v. Petrus Johannes Smits en Gertrudis Derks; 3 u. Vespers van het H. Sacrament; 6.30 Completen en Te Deum. Woensdag: leesmis v. Peter Wil- lemse en Catharina Geeraets. Donderdag: leesmis voor Frans Swinkels (kindermis voor de jon gens). Vrijdag: leesmis v. Gertruda van Dijck-Smits. Zaterdag: 7.30 leesmis tot int. v. d. fam. Joos Geurts; 9.30 huwelijksmis voor het bruidspaar Luijpers-Swin- kels; biechtgelegenheid van 45 en van 77.30, daarna Lof. Kerkpoetsen: Maria Wismans en Mientje Litj ens. Vandaag is de eerste collecte voor de Missie van Zuster Gervasia Rein- tjes. A.s. zondag is de maandcollecte voor de kerk. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag na 's Heren Hemelvaart. Zondag: 6.30 leesm. v. d. overl. fam. Cox-de Lauw; 8.10 leesm. v. Gerrit van Dijck; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis v. d. overl. fam. Smits-Maessen; 2 u. Lof. Maandag: 7.30 maandd. v. Jan Ma thijs Smeets; z.a. gez. jaarg. v. Pe tronella v. Vegchel-Ewals. Dinsdag: 7.30 maandd. v. Harry Vergeldt; 9.30 huwelijksmis v. h. bruidspaar Hegger-Nijssen. Woensdag: 7.30 leesm. v. d. overl. fam. Vogels-Jeurissen; z.a. leesm. v. d. fam. Hellegers-Cremers. Donderdag: 7.30 leesm. v. zekere intentie; z.a. leesm. v. Willem Vol- lenberg. Vrijdag: 7.30 leesm. v. d. overl. fam. Nelissen-Deckers; z.a. leesm. v. d. overl. ouders Martens-Peeters. Zaterdag: Vigilie van Pinksteren. 7.30 leesmis v. Gerard v. Dieren- donck best. d. d. buren; z.a. leesm. uit dankb. v. d. fam. Gijsbers-Swin kels, gelegenheid om te biechten van 56.30 en van 78 u. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag na Hemelvaart. 6.30 Com- munieuitreiken; 7 u. Vroegmis voor de parochie; 8.15 Leesmis voor Pet. Joh. Gerrits en echtgenote; 10 u. Hoogmis voor de bekering van de zondaars, 's Avonds om 7u. Lof met rozenhoedje. Maandag: 7 u. gest. jgt. v. Ger. v. Dijck en echtgenote; 8 u. leesmis v. Antonius v. Osch. Dinsdag: 7.30 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw (Janssen-Arts); 9.30 Huwe lijksmis voor bruidspaar Philipsen- Poels. De leden v. d. Mariacongre- gatie en B.J.B. worden verzocht de huwelijksmis bij te wonen. Woendsag: 7 u. jgt. voor Frans Ze- gers; 8 u. leesmis v. Pierre v. d. Venne. Donderdag: 7 u. gez. H. Mis v. Maria v. Rijswijck; 8 u. leesmis v. Wed. v. Vegchel-Claessen. Vrijdag: 7 u. gez. H. Mis v. Jaco bus v. d. Heuvel; 8 u. leesmis overl. fam. v. Rijswijck-Custers. Zaterdag: Vigilie v. Pinksteren, u. gest. jgt. v. Antoon v. Helden; 8 u. leesmis uit dankbaarheid (Muy- sers-Eyssen)5-7 u. Biechtgelegen heid bij een eerw. Pater. Van zondag 3 juni t.m. 9 juni wordt de Nederlandse Missieweek gehouden. Na de H.H. Missen wordt gebeden: O, Maria Koningin der Apostelen, bescherm onze Neder landse missionarissen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag na 's Heren Hemelvaart. 7 u. Vroegmis t.i.v. fam. Lenkens- Vloet; 10 u. hoogmis t.b.i.; 2.30 Lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: t.i.v. fam. Pubben-Jans sen. Dinsdag: v. d. overl. v. fam. Hel- dens-v. d. Pas. Woensdag: t.i.v. fam. Ermens-Arts. Donderdag: tot H. Geest t.i.v. fam. Arts-Herpers. Vrijdag: uit dankbaarheid fam. Nabuurs-v. d. Broek. Zaterdag: vigilie v. Pinksteren: t.e.v. O.L. Vrouw t.i.v. fam. Corne- lissen-Jacobs. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag v. 34 u. en voor en na het Lof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 7.30 H. Mis voor Harry Muijsers; 10 u. Hoogmis voor het Rectoraat. Akolieten: P. Derikx en H. Droe- sen. 2e collecte voor de R.K. Mili taire Tehuizen; 3 u. Lof. Misdienaars v. d. week: Piet Lierop en Piet Rutten. Maandag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Potten-Litjens. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overL vader Engelbertus Nellen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Mar tinus Janssen. Donderdag: 7.30 H. Mis t.b.i. Vrijdag: 7.30 H. Mis uit dankbaar heid. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor een overl. vader; 7 u. Biechtgelegenheid; 7.30 Lof. RECTORAAT VEULEN Zondag na Hemelvaart. Eerste dag van de Nederlandse missieweek. In deze week wordt aan allen gevraagd extra veel te bidden voor de Neder landse missionarissen. Nederland is het land met het grootste aantal missionarissen. Wanneer Nederland op het komende concilie met 75 bis schoppen is vertegenwoordigd, dan komt dat omdat er 65 Nederlandse missiebisschoppen bij zijn. Dit alles schept verplichtingen aan ons. Deze week is bedoeld om in extra gebed aan de Nederlandse missionarissen te denken. Wilt deze week dan ook meer dan anders de H. Mis mee ko men opdragen. 7 u. gelegenheid tot communiceren; 7.30 lcm. v. d. leid sters en leden van de Jonge Garde; 10 u. hgm. voor de bekende inten ties. Vandaag is geen middagoefe ning vanwege de installatieplechtig heid van de Jonge Garde. Maandag: lsm. tot dankzegging over het afgelopen jaar. Dinsdag: lsm. v. overl. fam. Ku- nen-van Rens; 8 u. nam. novene-lof t.e.v. St. Antonius. Daarna gelegen heid om te biechten. Woensdag: lsm. v. d. vruchten der aarde, opgedragen tot dankzegging. Donderdag: hgm. t.e.v. O.L. Vrouw v. Lourdes tot genezing van een zie ke. Vrijdag: hgm. jgt. v. z. vr. Cree- mers-de Lauw. Zaterdag: lsm. t.e.v. O.L. Vrouw: 8 u. nam. avondoef. t.e.v. O.L. Vr. Biechtgelegenheid van 24 u. in een biechtstoel en van 79 in twee biechtstoelen. Akoliet envoor Tweede Pinkster dag: P. v. Meyel, Martin v. Stave ren en Harry Geurts. Kerkpoetsen: Martha Erben, Miet Geelen en Koos v. Kempen. Zondagmiddag werden onder zeer grote belangstelling door de Judo club Venray de wedstrijden gehou den voor de jaarlijkse clubkam pioenschappen in Zaal Wilhelmina. Er werd begonnen met een judo demonstratie door de Roermondse judoka's Smeets en Schaefer, nader toegelicht door de heer Royakkers. Getoond werd het entree op de mat, een aantal perfecte worpen en gre pen en dat, wat bij de Judosport niet geoorloofd is. Daarna kwamen 4 groepen junioren op de mat. De wedstrijden waren volgens afval- systeem. Hun verrichtingen ontlok te menig applaus, dus wel een be wijs dat deze zeer werden gewaar deerd. Onder grote spanning wachtte men de finale af. De eerste prijzen werden behaald door de junioren Oudenhoven, de Vries ,F. Terwijn, Arts. Hierna kwamen de senioren op de mat. Drie groepen volgens gradua tie wit-geel, oranje en groen. De eerste twee groepen speelden vol gens afvalsysteem, terwijl de groep met groene band een halve compe titie speelde. Evenals bij de junioren oogstten ook de senioren menig applaus. Zij leverden goed judo, wat bij de aan wezigen de spanning er in hield. Prijswinnaars waren: gele band 1. Ewijk, 2. Bosch; oranje band: 1. W. Linders, 2. Siebers; groene band: 1. H. Ingepas, 2. J. Linders. Daarna bracht Judoclub „Horst" 6 judoka's op de mat, die het tegen een zestal Venrayers moesten opne men. Gespeeld werd volgens pun tentelling. Team Venray moest zich geducht weren tegen de Horster gas- sten, maar ook dit team ondervond dat de Venrayers niet zo mals zijn; de strijd eindigde onbeslist met een gelijk aantal punten 30. De tweede ronde bracht het technisch betere „Horst" de overwinning. Toen maakte het publiek kennis met de bijzondere prestaties van de zwarte banders Smeets en Schaeffer. Beiden wisten de teams Horst en Venray in een gemiddelde tijd.van resp. 4 en 2 1/4 minuut tegen de mat te werpen. De snelheid, waarmede beiden zich van hun tegenstanders wisten te ontdoen, was reden voor de toeschouwers om langdurig te ap- plaudiseren. Als slotnummer stond op het pro gramma de wedstrijd voor het al gemeen kampioenschap, waarbij ju doka Ingepas zijn titel had te verde digen. De voorwedstrijden verliepen vlot .waarbij de spanning zowel bij de deelnemers als bij het publiek steeds hoger werd. In de laatste ronde bereikte het een climax, toen de judoka's Ingepas en W. Linders op de judomat verschenen. Om beurten aanvallen en verdedi gingen, gevolgd door enig grond werk. Inmiddels draaide de minuut wijzer verder naar de 5 minuten. Toen gebeurde het onverwachte; in een perfecte schouderworp werd kampioen 1961 door zijn tegenstan der tegen de mat geworpen. W. Lin ders werd clubkampioen 1962. Een langdurig applaus verbrak de span ning. TEGEN DIPHTERIE KINKHOEST TETANUS Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat gelegenheid bestaat, om de kinderen die vóór een januari 1962 geboren zijn, kosteloos te doen in enten tegen diphterie, kinkhoest en tetanus, en wel: In Venray-Kom, op dinsdag 5 juni 1962 van 23 uur namiddag in het Groene Kruisgebouw aan de Merse loseweg. In de kerkdorpen VEULEN, YS SELSTEYN, HEIDE, MERSELO en VREDEPEEL op woensdag 6 juni 1962: om 2 uur nam. in café van Gassel, Veulen; om 2.20 uur nam. in het gemeenschapshuis te Ysselsteyn; om 2.40 uur nam. in de lagere school te Heide; om 3 uur nam. in het jeugdhuis te Merselo; om 3.20 uur nam. in de school te Vredepeel. In de kerkdorpen LEUNEN, CAS TENRAY, OIRLO en OOSTRUM op dinsdag 12 juni 1962: om 2 uur nam. in de kleuterschool te Leunen; om 2.20 uur nam. in het patronaat van Castenray; om 2.40 uur nam. in de kleuterschool te Oirlo; om 3 uur nam. in het gemeenschapshuis te Oostrum. Wij vertrouwen er op, dat alle ouders, wier kinderen niet of niet volledig zijn geënt tegen deze ge vaarlijke kinderziekte, van de ge boden gelegenheid gebruik maken. Kleuters die twee jaar geleden volledig zijn geënt tegen D.K.T. kun nen nu de eerste herhalings-injectie ontvangen. Wij vestigen er de aandacht op, dat voor deze entingen geen per soonlijke oproepen zullen worden verzonden. Men wordt verzocht op tijd aan wezig te zijn en de oranje inen- tingsboekjes mee te brengen. Tevens wordt gelegenheid gebo den, zulks voor de kinderen gebo ren in 't tweede halfjaar 1961, om op bovengenoemde data, plaatsen en uren de inenting tegen poliomyeli tis (kinderverlamming) te ontvan gen. Hier wordt WEL een persoon lijke oproep gezonden. Venra, 28 mei 1962. Burgemeester en wethouders voor noemd, M. A. H. VAN DIJCK, loco-burg. H. VORST, secretaris. ballpoints zegge en schrijf de beste...l heeft een grote sortering

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6