s.v.v. NIEUWS RUITERSPORT DUIVENSPORT Adverteert in PEEL EN MAAS op zijn hoogste punt INENTINGEN V.C.R00Y M.H.C.VENRAY ZWEMMEN BEKENDMAKING WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN IQentctyi tóten Vrijdag 4 Mei 1962 No. 18 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050625 ABONNEMENTS- (buiten Venray 1.75) RECTORAAT VREDEPEEL 2e zondag na Pasen. 7 u. Vroegmis t.i.v. echtpaar v. d. Zanden-v. Hoof; 10 u. hoogmis t.b.i.; 2.30 Lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: v. d. overl. v. fam. Vegchel-Peeters. Dinsdag: t.b.i. Woensdag: t.i.v. fam. Bruijsten- Coppus. Donderdag: t.e.v. O.L. Vrouw t.i.v. fam. Pubben-Janssen. Vrijdag: feest v. d. H.H. Aposte len Philippus en Jacobus t.i.v. fam. Egelmeers-Hermens. Zaterdag: t.b.i. 8 u. Lof t.e.v. O.L. Vrouw v. d. Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis, zaterdag vóór en na Lof. RECTORAAT SMAKT Zondag: 2e zondag na Pasen. 6.15 en 7 u. gelezen H. Missen; 7.45 wor den de communicantjes afgehaald bij de koster, daarna om 8 u. H. Mis opgedragen voor de communicantjes en hun families. Tijdens deze H. Mis zijn de eerste 4 banken gereserveerd voor de ouders, andere plaatsen vrij 10 u. Hoogmis: bedevaart Montfoort- Woerden; llu. Hoogmis: bedevaart Deventer; 12 u. in de kapel H. Mis bedevaart Amsterdam. Om 3.30 u. Plechtig Lof, met opdracht aan Ma ria. Maandag: 6.30 uit dankbaarheid; 7.30 voor Leo Koopmans. Dinsdag: 6.30 voor een zieke; 7.30 voor Joh. v. d. Winkel. Woensdag: 6.30 fam. Zegers; 7.30 t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 6.30 t.e.v. H. Sacra ment; 7.30 voor de gelovige zielen. Vrijdag: 6.30 voor zegen in gezin; 7.30 voor Joh. v. d. Winkel. Zaterdag: 6.30 t.e.v. O.L. Vrouw; 7.30 voor priesterroepingen. Van 55.30 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. RECTORAAT PATERSKERK Dienbeurten akolieten 6.30 G. v. d. Berg H. v. Gend, J. Evers, E. Evers. 7.45: P. Noy, B. Peters, J. Rongen, H. Bosch. 9.00 u.: J. Naus, H. Janssen, J. v. d. Berckel, W. v. d. Berckel. 11.45: G. Jeuken, K. Jeuken, M. v. Roy, A. Derks. In de wedstrijd R.K.D.E.V.Ven ray verzuimde onze voorhoede voor rust de volop voorkomende kansen op doelpunten uit te buiten waar door een ruime voorsprong verkre gen zou zijn die tot dat moment de verhouding goed zou hebben weer gegeven. In de tweede helft was Venray aanvankelijk wederom het meest ge vaarlijk, maar ook nu was een doel punt taboe. Geleidelijk aan wist Arcen zich gesteund door de wind en mede als gevolg van een plotse linge inzinking van de Venray-ploeg gevaarlijk tot de Venray-helft door te dringen en kwam onze ver dediging onder een voortdurende druk te staan die de Arcenaren se ries corners opleverde. Bij deze si tuaties onderscheidde onze doelman zich meermalen door met moedig in grijpen klaarheid te brengen. Na ca. 20 minuten spelen kreeg RKDEV een vrije trap op de rand van het strafschopgebied te nemen welke de inleiding vormde van het enige doelpunt dat in deze wedstrijd gescoord werd. Het harde schot beukte de doellat en de terugstui- tende bal werd een prooi voor de Arcen-middenvoor die met een be keken kopballetje zijn ploeg een doelpunt en naar later zou blij ken de overwinning schonk, 1-0. Venray 2 versloeg ondanks en kele invallers de Ster-reserves met de niets aan het toeval overla tende cijfers 5-1. Dit was dan de 6e opeenvolgende overwinning, vooraf gegaan door 2e gelijke spelen. Venray 3 kon in Horst niet tot een doelpunt komen en moest met 20 de eer laten aan Wittenhorst 3. Venray 6 deelde op eigen veld de punten met R.K.D.S.O. t.w. 2-2, wat bevredigend mag worden genoemd. Programma voor zondag 6 mei: RoermondVenray aanvang 2,30 Wittenhorst 2Venray 2 12.00 Venray 4Wittenhorst 4 2.30 Meerlo 3Venray 5 12.00 Venray 6Swolg. Boys 3 12.00 RoermondVenray brengt vol gens de stand twee gelijkwaardige ploegen tegen elkaar. Een gelijkspel of Venray-overwinning brengt onze ploeg in de eindstand boven Roer mond, terwijl bij een Roermond overwinning van plaats verwisseld wordt. Venray 2 stelt er een eer in om ook de laatste wedstrijd van deze competitie tot een goed einde te brengen waardoor mogelijk de 2e plaats in de eindstand nog behaald kan worden. Een gemakkelijke taak zal hen in Horst niet wachten, want ook de Horsterreserves kunnen nog een paar plaatsen winnen. Venray 3 is vrij. Venray 4 moet thuis van Witten horst 4 winnen om de nog aanwezi ge kleine kans op het kampioen schap te behouden. Venray 5 kan in Meerlo het kam pioenschap behalen. Nog 2 punten resten hen en het moet al raar lo pen of deze komen a.s. zondag er uit. Venray 6 krü«*t Swolg. Boys 3 op bezoek. In Swolgen werd het een 84 overwinning. Op eigen veld verwachten we dus toch zeker een overwinning. V.C. ROOY 1 EN V.C. ROOY 2 KAMPIOEN! Zaterdagavond j.l. werden er in Helden-Panningen, in de gymzaal van de L.T.S. twee beslissingswed strijden gespeeld, nl. V.C. Rooy 2 T.V.C. 3 en V.C. Roov 1—U.V.S. 1, om de kampioenstitel resp. in de le en 2e klasse heren. Gezien de grote rol die V.C. Rooy hierin speelde vertrok er vanuit Venray een extra bus naar Pannin- gen, overvol met V.C. Rooy-suppor- ters. In de eerste wedstrijd V.C. Rooy 2T.V.C. 3 toonden de Venrayers een overwicht: de eerste twee sets wonnen ze door een schitterend ver dedigend en tactisch spel. Van bei de sets waren de uitslagen 15-11. In de 3e set scheen het, dat de V.C. Rooy-mannen weer zouden gaan winnen, toen TVC plotseling sterk kwam opzetten en die set voor haar rekennig nam: 15-13. De stand was 2-1 voor V.C. Rooy. In de 4e set echter herstelde V.C. Rooy zich op een sublieme manier en onder luide bijval van het pu bliek ging deze set voor T.V.C. ver loren en daardoor ook de kans op het kampioenschap (15-13). De stand is als volgt: V.C. Rooy 2 21 18 3 0 39 60-14 T.V.C. 3 21 17 3 1 37 58-11 H.T.S. 20 14 3 3 31 50-18 Teenagers 20 9 3 8 21 34-30 Tupos 2 20 9 2 9 20 34-33 R.A.S. 2 20 6 4 10 16 29-41 P.S.O.V. 2 20 7 1 12 15 26-43 Hovoc 0 5 2 13 12 24-44 Valuas 3 0 4 4 12 12 21-46 U.V.S. 2 20 4 2 14 10 21-48 V.C. Rooy 3 20 4 1 15 9 19-48 Terwijl de spelers met bloemen gehuldigd werden, maakten V.C. Rooy 1 en U.V.S. 1 zich gereed voor de „bif match" xan die avond. In deze wedstrijd waren 5 sets nodig om beslissing te brengen. V.C. Rooy 1 begon met een sterk offensief en opende de score door de eerste te winnen met 5-11. Hierna kwam U.V.S. fel opzetten en na een uiterst spannende strijd namen de Venlonaren de 2e set voor hun reke ning (15-10). De stand was gelijk. Ook de 3e set was voor UVS, on danks alle verwoede pogingen van V.C. Rooy en de luide aanmoedigin gen van het talrijke V.C. Rooy-pu- bliek. De setstand was 15-11. UVS stond er met een voorsprong van 2-1 uitstekend voor, maar de V.C. Rooy-mannen hadden na drie zeer vermoeiende sets nog voldoen de energie om de 4e set te winnen met een zeer groot machtsvertoon: 15-4! De stand was weer gelijk: 2-2. Van dè 5e en laatste set zou de kampioenstitel van de le klasse he ren van de volleybalcompetitie Nrd. Limburg afhangen. In die 5e set trok V.C. Rooy zeer fel van leer en dank zij een zeer sterk aanvalsspel bleef V.C. Rooy de meerdere. Tegen een dergelijke regen van smashes kon U.V.S. het niet bolwerken. De be slissende set werd wederom een 15-4 zege voor de mannen uit Ven ray. Hiermee behaalden zij het fel begeerde kampioenschap le klasse afd. Venlo der NeVoBo. Er heerste grote vreugde in het V.C. Rooy-kamp. Zo snel mogelijk werd de terugtocht aanvaard, waar na het overwinningsfeest in Venray voortgezet werd. Zondag 13 mei bestaat er gele genheid om bestuur en zestallen geluk te wensen in Hotel „Kemps". De eindstand is als volgt: V.C. Rooy 1 U.V.S. R.A.S. TUPOS V.C.T. T.V.C. 2 P.S.O.V. 13 10 2 1 22 35-11 13 10 0 3 20 33-12 12 5 2 5 12 21-23 12 5 1 6 11 20-23 12 5 1 6 11 19-23 12 4 0 8 8 17-26 12 1 0 11 2 7-34 Op zondag 29 april werd het laat ste gedeelte van de jeugdcompetitie afgewerkt in de Veilinghallen in Venlo. Het 2e jeugdteam van V.C. Rooy kon niet tot winst komen, maar heeft toch getoond, dat het kan volleyen. Het le jeugdteam van V.C. Rooy won van Tupos en speelde gelijk te gen Valuas 2. Als laatste wedstrijd moest ge speeld worden V.C. RooylValuas 1. Als V.C. Rooy deze wedstrijd zou winnen, zouden ze nog e en kans hebben op het kampioenschap. Het werd een gelijkspel. In de le set stond Valuas aan vankelijk ver voor ,maar door een zeer sterk offensief van V.C. Rooy wonnen de Venrayers deze set. In de 2e set kwam Valuas terug en door een beter aanvallend en verdedigend spel brachten ze deze set op hun naam. Al met al was het een goede wedstrijd en er werd op hoog peil gespeeld. Valuas werd kampioen, terwijl V.C. Rooy een eervolle 2e plaats be zette. A.s. zondag 6 mei neemt V.C. Rooy met 1 dames-, 2 heren- en 2 junio renteams deel aan het volleybaltoer nooi te Vortum-Mullum. De enige wedstrijd die zondag op het programma stond is voor 't eer ste herenelftal een succesje gewor den. In de eerste helft was het voor al Tegelen dat de toon aangaf. Hun acties via de vleugels bezorgden on ze achterhoede handen vol werk en voornamelijk de beide backs hadden het zwaar te verduren tegen het snelle binnentrio van de gasten. Toch kon Tegelen niet anders dan door middel van strafcomers komen tot twee doelpunten. Onze linksbui ten had inmiddels voor een tegen- goal gezorgd door handig de bal over de vallende keeper te wippen die daardoor volkomen kansloos was. De ruststand was 2-1. Na de rust ging men uit een heel ander vaatje tappen. Aan Venray- zijde werd heel hard gewerkt om het betere samenspel van de Tegel- sen te onderscheppen. Ook het feit dat M.H.C.V. over meer adem bleek te beschikken dan hun tegenstan ders, was uiteindelijk van doorslag gevend belang. Via 2-3 kwam Tege len nog eens op gelijke voet maar enkele minuten voor het einde kon onze midvoor nog het winnende doelpunt scoren. 43 in ons voor deel was de uitslag van deze ver dienstelijke sportmiddag. Het bescheiden prijsje dat voor deze ontmoeting was uitgeloofd bleef dus in Venrayse handen. Het programma van onderstaande scheidsrechterscursus is als volgt: Woensdag 9 mei: zaal Verheugen, aanvang 7.45 uur; woensdag 16 mei: zaal De Zwaan, aanvang 7.45 uur; woensdag 23 mei: zaal De Zwaan, aanvang 7.45 uur. Iedere deelnemer aan deze cur sus wordt elke avond verwacht. Ook leden die al een kaart hebben kun nen deze avonden bijwonen om hun geheugen nog eens op te frissen. Dinsdagavond werd de eerste trai ningsavond voor senioren en vete ranen gehouden. Op deze training waren slechts drie personen aanwe zig. Op deze manier heeft het na tuurlijk geen zin om deze training voort te zetten. We willen dan ook de leden, langs deze weg er op wij zen dat naast de plicht om wed strijden te spelen en vergaderingen bij te wonen, ook een trainingsplicht bestaat. We hopen dan ook dat in het ver volg iedere dinsdagavond om half 8 een levendige belangstelling zal be staan voor de training, vooral ook nu er bijna geen wedstrijden meer op het programma staan. Op maandag 30 april werd door de Kring Venray van de L.L.R.B. 'n demonstratie gegeven op het gebied van de ruitersport, een en ander in verband met de viering van de Oranjefeesten in de gemeente Ven ray. Op een betrekkelijk klein terrein waren 9 hindemissen opgesteld waarover 11 sprongen moesten wor den gemaakt. Vervolgens werd een demonstratie individuele dressuur gereden door J. Philipsen uit Castenray, waarna nog de hoogtesprong volgde, waarbij een hoogte van 1.50 m werd gehaald. Het eerste spring parcours werd gewonnen door P. Janssen uit Wans- sum met zijn paard Sans-Peur. De ze combinatie won ook de hoogte- sprong. Op zondag 6 mei zal in de bossen van het Landgoed Geijsteren nabij de Rosmolen een samengestelde wedstrijd worden gehouden voor ge vorderde ruiters. Deze wedstrijd zal bestaan uit een dressuumummer, 'n springparcours en een cross-country waarin een vijftiental hindernissen moeten worden overwonnen over 'n lengte van vier duizend meter. De aanvang van de wedstrijd is gesteld op een uur. Voor het publiek zal dit om te zien een zeer mooie wedstrijd zijn, vooral de cross-country. P.D.V. DE ZWALUW Het aantal duiven wordt iedere week minder, geen wonder ook, want het weer wil nog maar steeds niet meewerken. Zaterdag beginnen we dan met de 2e Tour en we verwachten een mas sa duiven. Men spreekt van meer dan 1000 stuks, maar als het er 800 zijn is ook al niet gek. Komt op tijd met inkorven en wacht niet tot 6 uur. De deuren gaan om 6 uur dicht. Geen vergadering. Uitslag wedvlucht Tergnier. 130 duiven. 29 april 1962. Uitslag: J. Verstegen Zn. 1 18 25; M. v. d. Broek 2; J. Ewalts 3; M. de Lauw 4 16; J. Bastiaans 5; P. en J. Hendriks 6 14 15; Munckhof-Poels 7 21; de Riet-Sijbers 8 23 31; J. Janssen V. 9; J. Gommans 10 33; P. en J. Jans sen 11 19 20 24 30; P. Strijbosch 12 17; P. Kersten 13; A. Loonen 22; J. Custers Y. 26; K. Vercouteren 27 32; H. Strijbosch Zn. 29. VENRAYSE ZWEMCLUB SPIO Zondag j.l. is er dan voor de eer ste keer gelegenheid geweest om in twee groepen te gaan zwemmen. De ze gelegenheid bestaat ook nog a.s. zondag 6 mei. Dus om kwart over negen vertrek van de eerste groep (letters A tm. L) en om kwart over tien de rest. Op zondag 13 mei we derom slechts één uur (vertrek kwart over negen), maar daarbij één uur zwemmen op woensdag avond 16 mei, uitsluitend voor de ouderen. Voor nadere gegevens zie bericht volgende week. Zoals reeds eerder gemeld, krij gen we dank zij de medewerking van de Eerw. Paters van het Gym nasium vanaf half juli tot eind augustus a.s. de beschikking over het zwembad van het Lyceum aan de Leunseweg. Dit zal vermoedelijk enkele uren per week te gebruiken zijn, doch uitsluitend voor de leden van SPIO. Ook hierover volgen nog nadree gegevens. Nieuwe leden kunnen zich nog steeds opgeven met betaling van inleggeld a 1,25 voor de jongeren en vanaf 16 jaar f 2,50. Deze aan melding kan echter uitsluitend ge schieden op het adres Grotestraat 9A. Woensdagmiddag was het dan zover dat de vlag in top ging. De vlag die de bekroning vormde van het werk dat einde 1960 is begon nen: de wederopbouw van de toren van de Petrus Banden-kerk. De klokken luidden en de mannen bo ven in de bijna 26 meter hoge spits hadden handen vol om de wappe rende vlag vast te maken aan de konigstijl, aan het topje van de to ren. Cor v. d. Heuvel en zijn timmer lui hebben de laatste week on danks de koude wind toch nog al eens het zweet op hun rug gehad. Weliswaar had men onder de he le spits al netjes in stukjes en brokjes genummerd klaar ge maakt, precies volgens bestek en tekeningen, maar de harde prak tijk, daarboven op dat steiger is nog altijd iets anders dan veilig beneden op de begane grond. Maar stuk voor stuk heeft de lift telkens opnieuw de delen naar bo ven gebracht. Men had het handig bekeken en van de Deurnese stei gerbouwers had men alle kracht ge vraagd, om een en ander zo vlot mogelijk te doen verlopen. Maar op de betrekkelijk kleine liftvloer is een balk van 7 meter, zo'n 60 meter hoog in de lucht, een tamelijk on handelbaar ding, dat je zo maar niet het werksteiger opdraait en zo maar even op zijn plaats zet. Maar ondanks de felle wind, die maar steeds blijft plagen ging het ,als in een spoorboekje" zoals Ha- gelaar, de liftman, zei. De ene balk volgde de andere en de nieuwsgie rige bezoeker zag uit de wir-war van balken de ranke 26 meter hoge spits groeien tussen de steigers door, die de Gebr. Pluim maar on verdroten de hemel in bouwden, of ze die wilden gaan bestormen Onder de rode valhelm heeft Sjeng Hendriks dikwijls naar boven geloerd, is daar bij gesprongen, heeft zijn oordeel gegeven en was de man die letterlijk alles in het oog hield. Zo is dan woensdag de top be reikt op het kruis na en ging de vlag zij het met moeite in top. Het grootste karwei van de to renbouw, dat 17 maanden heeft ge duurd, is achter de rug. En de 19 mannen, die al die tijd hun krach ten gegeven hebben aan de weder opbouw, onder leiding van Sjeng Hendriks, hebben er een stevige op gepakt, die dag, wat hen ook van harte gegund was. HET HAANTJE. Zondag om 5 uur gaan de Venray se Verkenners een oud gebruik in ere herstellen. We schreven vorige week dat de haan vervaardigd was door de firma Clephas op de Over- loonseweg, maar ere wie ere toe komt, het was de firma Clephas van de Oude Oostrumseweg. Die haan is klaar en de oude traditie wil, dat dit dier, dat uiteindelijk toch het allerhoogste topje wordt van een toren, plechtig wordt ingehaald en aan het volk getoond. Want staat hij daar eenmaal, zo'n 83 meter hoog, in de lucht te kijken, dan is het nog maar een klein „beessie" al is onder op de begane grond ook ruim 1,25 m. breed. Om nu dat topje nog eens in zijn volle totaliteit te laten zien voordat hij daar hoog boven Ven ray komt zweven wordt hij netjes op een versierde wagen door Ven ray geleid. En natuurlijk niet zon der bedoeling. De traditie wil, dat de opbrengst van die collecte bestemd is voor een deel als gift aan de nieuw bouw en voor een deel voor de werkers aan de toren. Ook deze traditie wil men hier handhaven, de kerk kan het geld goed gebruiken en ook de werkers hebben er vrede mee, dat op deze manier hun „pannen-bier" betaald wordt. Per slot van rekening bouwen zij immers namens ons en hebben ze ons dikwijls doen griezelen door hun vervaarlijke toeren daarboven. Men kan dus hopen dat deze tra ditie ook ditmaal en voor de kerk en voor het „pannen-bier" zijn vruchten zal dragen. Ze hebben het eerlijk verdiend, die knapen KRUIS Maar we zijn natuurlijk weer niet tevreden. Ternauwernood is de top bereikt, de vlag geplant, de haan getoond, of we willen weten wat er nu gaat gebeuren, met de stiekeme bijbedoeling om te weten te komen, wanneer hij feitelijk wel helemaal klaar zal zijn. Maar daar kom je niet achter. Ze vertellen je wel in het kleine bouwbureau aan de voet van de to ren, wat er de eerstkomende weken gebeuren gaat. Vooreerst komen in de volgende week de kepers naar boven, die van onder naar boven op de stijlen worden geslagen. Ze vor men de „ondergrond" voor het dak beschot, dat in verband met het hangen der leien niet horizontaal op de toren geslagen wordt, maar in schuinse richting. Dit doet men om bij het werken van dat houten be schot de leien niet te beschadigen. Want zo'n 350 m2 leien moeten er nog „even" opgehangen worden door Schaeffers leidekkersbedrijf. Voordat men zover is, gaat men eerst echter de bovenste vier meter klaar maken, want daar moet de loden kap op. De loden kap, die als ondergrond dient voor het 8 meter hoge kruis, dat met ringen en veren vast op deze lodenkap komt te zit ten. Aan de voet van het kruis, dus boven de spits komt geen bol meer als vroeger, maar een soort ronde strippen, een open versiering, die wel het idee van een bol geven, maar toch open is. Ook het kruis zelf heeft nog enige versiering. De loden kap en de bevestiging van kruis en haan is dus feitelijk het eerste station op de weg naar beneden. Dat men daar tussen door weer voor de leien-dekkerij naar boven moet, is een tussenstation, al is het dan ook een voornaam iets. Maar de weg naar beneden wordt nu langzaam maar zeker ingeslagen en het is geen wonder dat men al druk aan het onderhandelen is met degenen, die de toren zullen voegen. Ook een operatie, waar nog wel eni ge tijd mee gemoeid is. Waneer dat nu allemaal klaar is? Als men vraagt of een en ander voor de bouwvakantie zijn beslag zal krijgen, klinken van alle kanten protesten. „Midden september is na lang aandringen een vrij vage tijdsaanduidingEn we zullen dus maar afwachten INENTING TEGEN DIPHTERIE KINKHOEST TETANUS Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat gelegenheid bestaat, om de kinderen die vóór een januari 1962 geboren zijn, kosteloos te doen in enten tegen diphterie, kinkhoest en tetanus, en wel: In de kerkdorpen Veulen, Yssel- steyn, Heide, Merselo en Vredepeel, op woensdag 2 mei 1962. Om 2 uur namiddag in café van Gassel te Veulen; om 2.20 uur na middag in het gemeenschapshuis te Ysselsteyn; om 2.40 uur namiddag in de lagere school te Heide, om 3 uur namiddag in het jeugdhuis te Mer selo; om 2.30 namiddag in de school te Vredepeel. In de kerkdorpen Leunen, Cas tenray, Oirlo en Oostrum op dins dag 8 mei. Om 2 uur in de kleuterschool te Leunen; om 2.20 u. in het patronaat te Castenray; om 2.40 u. in de kleu terschool te Oirlo; om 3.00 uur in het Gemeenschapshuis te Oostrum. Wij vertrouwen er op, dat alle ouders, wier kinderen niet of niet volledig zijn geënt tegen deze ge vaarlijke kinderziekten, van de ge boden gelegenheid gebruik maken. Kleuters die twee jaar geleden volledig zijn geënt tegen D.K.T., kunnen nu de eerste herhalings-in- jectie ontvangen. Wij vestigen er de aandacht op, dat voor deze entingen geen per soonlijke oproepen zullen worden gezonden. Men wortd verzocht op tyd aan wezig te zyn en de oranje-inen- tingsboekjes mee te brengen. Tevens wordt gelegenheid gege ven, zulks voor de kinderen gebo ren in het TWEEDE HALFJAAR 1961, om op bovengenoemde data, plaatsen en uren de intenting tegen poliomyelitis (kinderverlamming) te ontvangen. Hiervoor wordt WEL 'n persoonlijke oproep verzonden. Venray, 19 april 1962. Burgemeester en wethouders voor noemd, get. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester get. H. P. L. VORST, secretaris. Verplichte inenting tegen pokken Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat gelegenheid bestaat, om de kinderen van TWEE maanden en ouder kosteloos te doen inenten te gen pokken en wel: de kinderen wonende in YSSEL STEYN op woensdag 9 mei 1962 om 2 uur namiddag in het Gemeen schapshuis; de kinderen wonende in VENRAY- KOM op donderdag 10 mei 1962 om 2 uur namiddag in 't Groene Kruis- gebouw aan de Merseloseweg; de kinderen wonende op de KERKDORPEN op donderdag 17 mei 1962 om 2 uur namiddag in het Groene Kruisgebouw aan de Merse loseweg. Men wordt verzocht op tyd aan wezig te zyn en bü de inenting én controle de oranje-inentings boekjes mede te brengen. Om het verloop der enting te la ten onderzoeken en daarna het be wijs te ontvangen, dat de enting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 9 mei geënt zijn, terugkomen op woens dag 23 mei, die op 10 mei zijn ge- ent op donderdag 24 mei en die op 17 mei zijn geënt op donderdag 7 juni, op dezelfde plaats en op het zelfde uur als boven aangegeven. Ingevolge de Inentingswet moe ten de kinderen, voordat zij de leef tijd van één jaar bereikt hebben, worden geënt. De kinderen moeten op de dag der enting TWEE maanden oud zijn en gezond. Venray, 2 mei 1962 Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris Met ingang van maandag 7 mei a.s. des voormiddags om 8 uur luidt het telefoonnummer voor het mel den van brand en voor het alar meren van de brandweer als volgt: 1 3 3 3 (0 4780). Binnenkort zal door tussenkomst van de PTT aan alle houders van telefoonaansluitingen een kaartje worden bezorgd waarop vermeld staan de telefoonnummers voor alarmering bij brand, bij ongeval len en voor de politie. Bewaar dit kaartje zorgvuldig bij Uw toestel. Venray, 2 mei 1962. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris

Peel en Maas | 1962 | | pagina 13