(ampS Kerkelijke Diensten V.V. 00STRUM 'n Stadion vol van 6 tot en met 12 mei 't Is goed thuiskomen bij een kop lekkere koffie... We handelen alsof het Licht dat Christus is en dat Hij ons gegeven heeft, gelijk staat met het menselijke licht ,met het licht op wijsgerig, technisch en artistiek gebied. We presteren het in koelen bloede het Licht van Christus te verwarren met menselijke grootheden als cultuur, macht en politiek inzicht. „Ons Christenen", zo zeïde Dr. North, „is echter helemaal niet be loofd, dat wij de intelligentste poli tici, wetenschappers en economen zullen zijn. Ons is niet gevraagd een wedstrijd te beginnen met de we reld". Noch minder is ons gevraagd of beloofd, dat wij in die wedstrijden altijd de eerste prijs summa cum laude, d.w.z. met de hoogste lof, zul len wegslepen. Omdat we ten onrechte dikwijls menen, dat het wel zo is, daarom bemoeien wij ons vaak met dingen op een manier, die tot fiasco's moet leiden. Zelfs de geschiedenis schijnt ons niet wijzer te maken. Wat wil Christus als Licht der Wereld dan wel voor ons zijn? Wij dachten, dat het erom gaat ons te verdiepen in Christus, Hem het Licht van ons eigen leven te doen zijn, zoals Hij zich aan ons openbaart en ons de Weg wijst. En wanneer wij menen anderen op die weg mee te moeten nemen, dient dat te gebeuren in on derwerping aan het Licht, naar de richtlijnen van het Licht en in het tempo van het Licht. Dat wil dus zeggen in volkomen bewustzijn van eigen ondergeschikt heid en beperktheid. Daar komt ze kerheid aan te pas, maar een zeker heid die bereid is volkomen blind te varen op Christus' leiding. Daar komt durf aan te pas, die bereid is iedere tegenslag te ver dragen. Wanneer Christus inder daad het Licht is van een mens, dan zal de wereld in die mens liefde, ne derigheid en boetvaardigheid con stateren, doch niet die ellendige hou ding, welke Dr. North terecht als een valse interpretatie van het Licht-zijn signaleerde. PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Hëymans Zondag: 2e zondag na Pasen. 6.30 Christiaan Janssen en dochter; 7.30 A. van Mil; 8.30 zekere intentie; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11 u. Lamberdina Vullings-Thuyls; 6 u. Avondmis Gerard Wientjens Maandag: 6.45 overl. par.; 7.30 A. van Osch; 7.30 Jan Oudenhoven; 8.15 Cath. Heris, wed. G. Verbunt 1 h.; 8.15 Anna Cath. Wijnhoven en Cath. Arts-Kuypers. Dinsdag: 6.45 Anna van Bragt- Brons; 7.30 Hendrina Mandex-s; 8.15 Martin Cornelissen en A. Wijnho ven 1 h;. 8.15 Hendrina Bogaers- Baken. Woensdag: 6.45 overl. fam. Backus- Thuyls; 7.30 Eduard Camps en Pe- tronela v. Helden; 8.15 Dr. Bloemen; 8.15 José Ki'emer-Vullings; 7 u. mei lof. Donderdag: 6.45 Jan Oudenhoven; 7.30 overl. fam. van Meyel-van Me- gen en dochter Bertha 1 h.; 7.30 An- toon Creemers (Langeweg); 8.15 best. d. tot dankzegging. Vrijdag: 6.45 M. Jeuken, echtgen., overl. kinderen en kleinkind; 7.30 P. Buyssen-Cuypers; 7.30 Jacobus van Hek (overl. Alphen); 8.15 zekere int. R. Zaterdag: 6.45 overl. moeder Hen drina Baltussen-Loonen; 7.30 oor logsslachtoffer; 8.15 overl. fam. Ja cobs-Janssen en Leo Stiphout; 9 u. pl. huw. Jacobs-Thijssen; 945 pl.. huw. Martens-Pelzer. Biechtgelegenheid van 5.307.30. Om 7.30 mei-lof. Zondag 6 mei: collecte aan de kerkdeur voor Het Apostolaat der Hereniging. RECTORAAT PATERSKERK Tel. 1973 b.g.g. 1502 Priester der week: Pater Rektor. 2e Zondag na Pasen. De H. Mis sen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45. De Hoogmis om 10.15. De koliekten (2 in 1) voor de kerk en kerkenbouw in Franeker; 7 u. lof met rozenhoedje. Maandag: H. Stanislaus, bisschop martelaar; 10 u. pl. gez. H. Mis bij gelegenheid van het 50-jarig huwe lijk Wij nho ven-Roelof s. Dinsdag: H. Mis van de zondag, 4e der negen dinsdagen t.e.v. St. Anto- nius; 7.30 lof met gebeden der No veen. Woensdag: H. Gregorius van Na- zianze .bisschop-kerkleraar. 9.30 pl. gez. H. Mis bij gelegenheid van het 40-jarig huwelijk Swinkels-Munstei*s Donderdag: H. Antonius, bisschop en belijdei". 7 u. Gezinsmis. Vrijdag: H. Philippus en Jacobus, apostelen. Zaterdag: H. Ignatius, belijder. 9 u, gez. H. Mis bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijk v. Meyel-Linders: 10 u. pl. gez. H. Mis voor Bi'uidspaar Broekhof-Bonants. Van 38 gele genheid om te biechten. Geen H. Mis om 8.30. Mci-maand Deze week ieder avond om 7.30 u, meimaand-oefening, alleen dinsdag om 7.15. Ouder-avond Vanavond 6 mei, 8 uur in San Damiano ouder-avond voor de ou ders van de kinderen die zondag 20 mei a.s hun eerste H. Communie doen. Onnodig te zeggen, dat we die oudei's zoveel mogelijk verwachten. De twee koliekten van ons vasten- offer hebben opgebracht de prach tige som van 1510,Onze harte lijke dank. Misintenties Zondag: 6.30 Herman Strijbos en dochter Elisabeth; 7.45 Anna Rutten- Peters: 9 u. overl. fam. Wijnhoven- Roelofs; 10.15 Not. Pluymaekers; 11.45 overl. fam. G. Telosen v. d. Broek. Maandag: 7 u. Mai'ia v. Meyel- Poels en overl. fam.; 7.45 t.e.v. St. Jozef (M.); 8.30 Pater Rektor Wolf gang; 10 u. Pl. H. Mis bij gel. van 50-jarig huwelijk. Dinsdag: 6.15 voor een 84-jarige; 7 u. overl. moeder; 7 u. zij-alt. uit dankbaarheid; 7.45 Noud v. Lin en Peter Peerlings; zij-alt. Jeannette Esser; 8.30 Mai'tien Janssen en Wil lem VeiTneulen (D.). Woensdag: 6.15 Matheys Goumans en echtgen.; 7 u. Willem en Jan Claessens; 7.45 Theodorus Bouten; 8.30 overl. echtgenote (N.); 9.30 pl. Huwelijksmis. Donderdag: 6.15 Jacobus Peeters; 7 u. Gezinsmis om zegen over onze gezinnen; 7.45 Hendrina Petronella Baken; 8.30 Willem Claessens, buurt. Vrijdag: 6.15 Truus Goumans; 7 u. overl. ouders Tonen-Vermeulen; 7.45 Jan Barents; 8.30 uit dankbaar- heid. Zaterdag: 7 u. Maria Adank-Klee- mans; 7.45 Nol. Pluymaekers; zij alt. tot zekere int. (P.); 9 u. pl. gez. H. Mis; 10 pl. Huwelijksmis. PAROCHIEKERK OOSTRUM 2e zondag na Pasen 7 u H Mis voor de parochie; 8.30 Hoogmis mnd. Antoon Derickx; 10 u. Leesmis; 3 u. Lof met preek en ommegang over de Vlasakker; verering v. d. relikwie v. O.L .Vrouw. Maandag: 7.30 Peter Camps en Mar-ia Wilms. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Mar- tinus Hendrix en Anna Gei'trudis Janssen. Woensdag: 7.30 gez. mnd. Maria Gertrudis van Rens-Litjens; 8 u Avondmis voor de K.A.V. Venray. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. Ge- i-ardus v. d. Voort en echtg. Vrijdag: 7.30 Jacob Vermeulen. Zaterdag: 7 u .H. Communie: 7.30 Gerard Ails. Biechten van 77 30; 7.30 Marialof, vooi'al voor de vrou wen. A.s. zondag Eerste H. Communie van de kinderen onder de H. Mis van half negen. Vandaag aan de kerkdeur collec te voor het Apostolaat der Hereni ging. A.s. zondag onder de H. Missen collecte voor het Filiosoficum te Heerlen. Zondag: eerste zondag v. d. mnd. 2e zondag na Pasen. H. Missen om 6.30, 7.30 Kindermis; 8.30 parochie hoogmis 10 u.; 4 u. aanbiddingsuui', rozenki'ans en lof. Ie collecte is bui tengewone collecte, ten zeerste aan bevolen; 2e collecte voor de versie- ring van 't Mariaaltaar in de mei maand. Maandag: 7.30 zieledienst Theodo rus Peters. Dinsdag: 7.30 maandstond Louis Maassen. Woensdag: 7.30 maandstond Mar- tinus Baltussen. Donderdag: 7.30 zieled. Wilhelmi- na Spreeuwenberg en Harrie Gou mans. Vrijdag: 7.30 zieled. Maria Elisa beth Verstappen. Zaterdag: 7.30 leesmis; 9.30 Hu welijksmis bruidspaar Smits-de Mulder; 's avonds biechthoren van 57 uur. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 2e zondag na Pasen. Bui tengew. maandel. collecte voor onze kerk. 7.30 Vroegmis; 10 u. Hoogmis v. d. parochie. Na de Hgm. Te Deum bij gelegenheid v. d. verjaardag van onze ge-eerbiedigde Koningin. 3 u. maand, aanbiddingsuur. Maandag: 7.30 gez. maandd. voor Petronella Wismans-Cleven. Dinsdag: 7.30 gez. maandd. v. An na Cath. v. d. Pasch-v. d. Homberg. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis v. Jo- sephina Seykens-Collin. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis v. d. overl. fam. Duykers-Vullings. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Tielen-Thielen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. van Altijdd. Bijstand tot int.. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 6.307.30. 7.30 Lof. Kei-kpoets: Lena Emonts en Mia Swinkels. PAROCHIEKERK LEUNEN 2e zondag na Pasen, eerste zon dag v. d. maand. Maandcollecte v. d. kerk. 6.45 lsm.; 8 u. lsm. v. d. overl. fam. Coi-nelissen-Weijs; 9.15 Hoog mis; 10.30 lsm. v. d. overl. fam. Reinders-van de Ven. Maandag: leesmis v. d. parochie. Dinsdag: leesmis v. Peter Wilmse en Catharina Geeraets (kindermis meisjes). Woensdag: lsm. v. Albert Loonen. Dondei-dag: 7.30 leesmis v. Wil lem Arts en Gertruda Niessen; 9.30 huwelijksmis v. h. bruidspaar Frans- sen-Dietz. Vrijdag: lsm. v. d. overl. fam. Janssen-Michels. Zaterdag: gest. jgt. v. Antoon Meijers en echtgenote Cath. Poels. Biechtgelegenheid van 45 en van 77.30. Daarna lof. Kerkpoetsen: Mietje Weijs en An- ny Claessens. PAROCHIE YSSELSTEYN 2e zondag na Pasen. 6.30 leesm. v. d. overl. fam. Keyzers-v. d. Munck- hof; 8.10 leesm. v. d. overl. fam. Jeuken-Michels; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis gez. jgt. v. Jan Geurts 2 u. Lof. Maandag: 7.30 leesm. v. Gerard v. Dierendonck, best. d. d. invaliden- bond; z.a. leesm. v. d .overl. fam. Claessens-Muyzers. Dinsdag: 7.30 leesm. uit dankb. v. d. fam. Deters-Verstappen; z.a. lsm. v. d. overl. fam. v. d. Pas-Custers; 10 u. pl. hoogmis tot dankzegging bij gelegenheid v. h. zilveren huw. feest van de fam. Claessens-Poels. Woensdag: 7.30 leesm. v. d. fam. Flinsenberg-Arts; z.a. leesm. v. Martin Toone en Petronella Lamers. Donderdag: 7.30 leesm. uit dankb. v. d. fam. Hendriks-Fleurkens; z.a. leesm. v. d .overl. ouders Martens- Peeters. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis v. Gerard v. Diei-endonck best. d.d. buren; z.a. leesm. v. d. overl. fam. Nelissen- Deckers. Zaterdag: 7.30 leesm. uit dankb. v. d. fam. Vogels-Jeurissen; 9.30 pl. H. Mis tot dankz. bij gelegenheid v. h. zilveren huw. feest van Kuun- ders-v. Dijck; gelegenheid om te biechten van 78 uur. PAROCHIEKERK MERSELO 2e zondag na Pasen. Herenigings- zondag. 6.30 Communieuitreiken; 7 u. leesmis voor de parochie; 8.15 leesmis uit dankbaarheid t.i.v. fam. Ewals-v. Enckevort; 10 u. Hoogmis v. overl. fam. v. Osch-Verhaag; 7 u. 's avonds Lof met rozenhoedje. Maandag: 7 u. gest. jgt. voor Leo- nardus Kessels en Maria Kaffers; 8 u. lsm. voor eerstvolgende overlede ne. Dinsdag: 7.30 lsm. v. Wed. v. Veg- chel-Claessen; 9.30 Huwelijksmis v. bruidspaar Vloet-Arts. Woensdag: 7.30 lsm. voor overl. fam. Hendxlx-Pluk; 9.30 Huwelijks mis voor bnxidspaar Pingen-Michels. Dondei'dag: 7 u. gest. jgt. voor Ja cobus v. d. Heuvel; 8 u. leesmis v. Wim Muysers. Vrijdag: Feest v. d. H.H. Aposte len Philippus en Jacobus; 7 u. gest. jgt. voor Martinus Pubben; 8 u. lsm. voor Antonius v. Osch. Zaterdag: 7.30 leesmis t.i.v. fam. Muysers-Eyssen; 9.30 gez. H. Mis v. dankbaarheid bij gelegenheid van 't 25-jarig huwelijksfeest t.e.v. de ech telieden Emonts-Rambags; 57 u. Biechtgelegenheid; 8 u. Marialof. Woensdagavond om 8 u. rozen krans bidden aan de Mariakapel. Heden, herenigingszondag. Col lecte a. d. kerkdeur voor het Apos tolaat der hereniging. De leden van de Mariacongregatie en B.J.B. worden verzocht de huwe lijksmis van dinsdag en woensdag bij te wonen. RECTORAAT VEULEN 2e zondag na Pasen. 7 u. gelegen heid tot communiceren; 7.30 lsm. v. d. bekende intenties; 10 u. hgm. v. d. overl. fam. Bovee, v. Kempen, Groetelaars. Na de hgm. Te Deum bij gelegenheid van de verjaardag van H M. Koningin Juliana; 2.30 ze>- gening v. d. werktuigen. Maandag: lsm. afgest. fam. Drab- bels ,Klaassens en v. Meyel. Dinsdag: lsm. v. z. Adeleida Ja- cobs-Linders; 's avonds 8 u. Lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: lsm. v. d. vruchten der aarde .opgedragen voor z. Peter Joh. Swinkels. Donderdag: hgm. v. z. Maria Meyel-Poels, best. door de buurt. Vrijdag: lsm .v. d. vervolgde chris tenen. Zaterdag: lsm. v. z. Peter Smedts, echtgenote .kinderen en kleinkind; 's avonds 8 u. avondoef. t.e.v. O.L. Vrouw. Akolieten voor a.s. zondag: Piet v. Meyel, Willy Erben en Harry Geurts. Kerkpoetsen: Jet Burgers, Marie^ Geerets en Dien Koenen. Ons vastenoffer heeft opgebracht 598,01. Naar ik meen een bedrag om allen hartelijk dank te zeggen. RECTORAAT HEIDE 2e zondag na Pasen. 7.30 H. Mis v. overl. fam. Peeters-v. Osch; 10 u. gez. jaarget. v. HaiTy Muijsers. Akolieten: Gebr. Janssen van de' smid. Kerkdeurcollecte voor het Hereni- ginswerk. Misdienaars v. d. week: Piet Rut-, ten en Piet v. Lierop. Maandag: 7.30 H. Mis v. overl. va der Engelbertus Nellen. Dinsdag: 7.30 H. Mis uit dank-, baarheid; 10 u. Plechtige Huwelijks-, hoogmis voor het bruidspaar Boo- nen-Geurts. Woensdag: 7.30 H. Mis t.b.i. Donderdag: 7.30 H. Mis voor een' oveiiedene. Vrijdag: 7.30 H. Mis t.z.i. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor een ovei'l. vader; 7 u. Biechtgelegenheid;, 7.30 Lof. Zondag a.s. is de eerste kollekte voor het feestgeschenk van Mgr. v. Odijk. toont U iets beters in uurwerken Oostrum 1 was zondag j.l. in Geys- teren op bezoek en kon het daar, ondanks beter spel dan de gastheren niet verder brengen dan de nul op het score-bord waar-mee de wedstrijd ook begonnen was. Het werd een 00 gelijkspel om dat ook Geysteren niet de kans zag om te doelpunten. In de eerste 20 minuten was Oostrum, ondanks het feit dat ze maar met 10 man speel den, beduidend sterker, maar dit kon niet in doelpunten worden uit gedrukt. Geysteren kroop wel soms door het oog van de naald, maar de dubbel blanke stand bleef. Nu kwam Geysteren iets opzetten ,maar door slecht plaatsen liepen de aanvallen steeds dood op de Oostrum-defen sie ,die echter niet zo goed op dreef was. Het spel speelde zich nu voor al af op het middenveld omdat ook bij Oostnim het plaatsen soms veel te wensen overliet. Zo kwam ook de rust. Na de pauze aanvankelijk weer hetzelfde beeld, maar de strijd werd allengs iets forser, maar bleef, bin nen de lijnen althans, vrij sportief. Evenals voor de rust werd er niet gedoelpunt, behalve dan een afge keurd doelpunt van onze rechtsbin nen, zodat de 00 stand bleef. Al met al een wedstrijd ,die men dooi de onsportieve momenten van de toeschouwers maar zo gauw moge lijk dient te vergeten. Oostrum 2 had America 1 op be zoek en zag in deze wedstrijd haar laatste kans op behoud in de le klasse in rook opgaan. Ze gingen nl. met 61 ten onder. In de beginfase kon Oostrum 2 nog wel soms aai'dig van repliek dienen ,maar al gauw werd duidelijk wie de sterkste ploeg zou zijn. Ame rica speelde sneller en beter en het was dan ook niet verwonderlijk dat de ruststand 30 in het voordeel van de bezoekers was Na de rust bleef America sterker en wist nog eens drie doelpunten te scoren tegen Oostrum maar een, zodat de eindstand 6-1 wei-d. De score had echter nog hoger kunnen zijn indien America wat meer geluk had gehad. Het is jammer voor onze reserves, die het vorig jaar op zo'n voortreffelijke wijze kampioen wer den, dat ze de degradatie niet heb ben kunnen ontkomen. Misschien is het zo zelfs het beste, want nu heb ben ze het volgende jaar tenminste weer de kans om bovenaan de rang lijst een woordje mee te spreken, wat toch altijd plezieriger is dan steeds door het degi-adatiespook ach tervolgd te worden. Oostrum 3 was bij Griendtsveen 2 op bezoek en had daar een onver wachte 52 nederlaag te incasseren. In het begin begon alles nog zo mooi en konden ze dankzij twee fraaie doelpunten met een 20 voorsprong gaan rusten. Na de thee echter was het alles Griendtsveen wat de klok sloeg. Oostrum probeerde van alles, maar het wilde niet meer lukken, zodat ook deze wedstrijd verloren werd, al viel de score wel wat hoog uit. Zondag 6 mei zijn alle elftallen vrij. Zondag 13 mei: E.W.C. 1Oostrum 2 Oostrum 3Griendtsveen 2 Oostrum 1 is vi-ij. CalU «msÊcrin^e» j •T AKM AvWtocfctn (-4 JULIANASIN6EL41-tekf. 1061 (K4780) Met elkaar zouden zij vrijwel het Olympisch Stadion te Amsterdam of het Feyenooi'dstadion te Rotterdam kunnen vulen, En als zij met hun vijftigduizenden het stadion zouden verlaten, zou het verkeer ontwricht wordenOntwricht Het leven van duizenden kinderen in Nederland IS ontwricht. Niet overal is ons hooggei-oemde gezins leven gaaf, sterk en beschuttend. Gezinsmoeilijkheden komen he laas nog te veel voor en tal van kin deren beleven een kille jeugd door onverstand en onmacht, zelfs door liefdeloosheid. Voor deze groep van 50.000 kinde ren staat de Nedei-landse Kinder bescherming (hondei-den verenigin gen, stichtingen en internaten) op de bres. Met enthousiasme en idealis me, maaronvoldoende midde len! Honderden tehuizen en instellin gen kampen met een tekort aan geld. Men zou oneindig veel meer willen en moeten doen! Wilt U helpen deze kinderen een zonnige jeugd te bezorgen? Hun het leed doen vergeten? Hen in 'n verantwoorde, harmonische om geving te laten opgroeien? Hebt U tijd? Help dan als koliek - tant(e). Hebt U onverhoopt geen tijd, maak dan een royaal „handgebaar", door een gift te storten op gironum mer 52 4210 van de Stichting SA- KOR te Utrecht. Acht groepsfederaties, behorende tot de NATIONALE FEDERATIE voor KINDERBESCHERMING, wer ken vanuit hun eigen levensbeschou welijke of ideële gi*ondslag. SAMEN staan zij op de bres voor het kind, dat gevaar loopt. SAMEN streven zij er naar dit kind tot een goed lid van de samenleving op te voeden. Deze arbeid bestendigen en uitbreiden is het doel van de Natio nale kollekte Kinderbescherming, waarvoor in de week van 7 t.m. 12 mei 1962 ook Uw bijdrage wordt ge vraagd. In naam van het kind doet de Stichting SAKOR een beroep op Uw daadwerkelijke medewerking. Het gaat om de toekomst van 50.000 kinderen van ons volk. Namens het aktiecomité P. Snoeks Lekkere koffie: dat is Douwe Egberts koffie, bekend als het. fijnste van de plantages Douwe Egberts koffie wordt op een speciale manier voor u gebrand en is, door de grote vraag, altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar Fijne Dessert De koffie voor fijnproevers, werkelijk iets bijzonders. Pak van 250 g 1,80 Rood Merk De kwaliteitskoffte bij uitstek. Pak van 250 g 1,48

Peel en Maas | 1962 | | pagina 10