Neomisten in Yenray SUS 9 Koninklijk Paar viert bruiloft op Nederlandse manier Zilveren Priesterfeest Pastoor Thomassen, Oostrum Bejaarden- verzekering Verhoging Vrijdag 27 april 1962 No. 17 Drie en tachtigste jaargang ^PEEL EN MAAS^l DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPFlfUT AH VHOR Vf* MRAY P1V OM^TRPKPN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050625 YY EtEti\OL/iU V UUIv V I 12# 1Y VJIYIO 1 iVLtlVEtll PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray f 1.75) Zo wel ooit dan is deze Pasen in ons Venray het feest geweest voor onze jonge priesters. Drie jonge, pas gewijde priesters, mocht onze gemeenschap naar het altaar geleiden voor hun eerste plech tige H. Mis temidden van de hunnen waaruit zij uitverkoren zijn. En gelukkig weet men deze uitverkiezing nog naar waarde te schatten en is het medeleven en het medevieren van dit blijde ge beuren in de betreffende parochies nog altijd groots. Z.E. HEER P. BLOEMEN In Venrays St. Petrus Banden parochie was het feest om de nieu we priester en de nieuwe klokken van de Grote Kerk beierden hun vreugde uit. Hun vreugde om hun verrijzenis, hun vreugde om de neo mist, die met muziek voorop en omringd door vele familieleden en vrienden langs de feestelijk versier de kerkweg naar de Grote Kerk werd gebracht. Hier droeg hij zijn eerste plechti ge H. Mis op met assistentie van de H.E. Heer Deken als presbyter assistens, Pastoor Geerits als diaken en een neef de Z.E. Heer Verhagen als subdiaken. In zijn feestpredicatie wees Pater Joos Arts op het grote geluk dat een gemeenschap heeft als uit haar mid den priesters en zusters voortkomen, die in haar naam Christus opdracht: Gaat en onderwijst alle volkeren. tot gelding brengen. Van dat geluk straalde iets uit in de meerstemmi ge Mis van het koor, die een mis van Perosi deed horen; straalde ook iets uit in Jubilate Deo, dat na af loop van de H. Mis ten gehore werd gebracht en straalde iets uit van de versiering van Julianasingel en ou derlijk huis, waarheen de neomist met zijn moeder en verdere familie leden werd teruggeleid. Een drietal bruidjes boden hun gelukwensen aan namens de buurt, terwijl de heer Laurensse namens de Kon. Harmonie en namens de Venray se gemeenschap zijn felici taties aanbood. Natuurlijk werd nog herinnerd aan het zegenrijk werk van wijlen dokter Bloemen en het was een dankbare neomist die voor alles zijn dank uitsprak. Een druk bezochte receptie was 't einde van deze ochtend. In de mid dag droeg de neomist nog een plech tig Lof op. Z.E. HEER W. RAEDTS In Oostrum was het al niet min der. Ook hier had de buurt voor een keurige versiering gezorgd, waar voor de bloemen zelfs helemaal uit Holland waren gehaald. De Oos- trumse neomist werd van het ouder lijk huis gehaald door alle Oostrum- se verenigingen die hem en ziin fa milie in een lange stoet naar de kerk geleidden. Daar droeg de jon ge priester zijn eerste H. Mis op, geassisteerd door de Z.E. Heer Pas toor Thomassen als presbyter assis tens en de heren G. Op 't Veld en G. Hoex als diaken en subdiaken. De feestpredikant was de Z.E Heer H. Op 't Veld ,die natuurlijk trots was op dit gebeuren, waarbij zovele jonge Oostrumse priesters betrokken waren. Trouwens dat bleek ook Meester Pluk te ziin, die na afloop van de kerkelijke feesten namens de Oostrumse gemeenschap ziin gelukwensen aan kwam bieden bij het parochiehuis, waar de neo mist recipieerde. Hij bood namens de hele Oostrumse parochie het feestgeschenk aan, een gebeuren, waarbij ook wel de hele parochie aanwezig was met zijn talrijke ver enigingen. Een tweetal bruidjes wa ren de inleiding tot al deze feest- speeches, waarbij een bloemenmand van de Oostrumse schooljeugd een der eerste cadeaux was, die de neo mist in ontvangst had te nemen. Ook hier liet de buurt zich niet onbetuigd en het was de heer A. Camps die namens deze gelukwen sen aanbood en een cadeau. Een serenade van de Oostrumse Harmonie besloot in de namiddag de openbare feestelijkheden ter ere van deze neomist die in zijn dankwoord de hele Oostrumse gemeenschap hartelijk dankbaar was voor de hulp en de steun, die hij ook van Oostrums gemeenschap heeft ont vangen bij zijn priesteropleiding. Z.E. HEER J. MAES Het derde feest was in Castenray, waar de ouderlijke woning van de neomist, de Z.E. Heer J. Maes fees telijk was versierd, evenals de kerk weg en de kerk. In een feestelijke stoet werd de neomist van huis af gehaald en vergezeld van familie en deputaties van het Castenrayse ver enigingsleven ter kerke geleid, waar hij zijn plechtige H. Mis opdroeg met assitentie van Pastoor Litjens, die kort na zijn installatie dus al direct een neomist kon begroeten. Verder assisteerden een broer van de jonge priester en de Z.E. Heer Tac- ken van de Meterik, ook een fami lielid, die evenals Mgr. Jenniskens, de Deken van Maastricht, op dit grote familiefeest niet wilden ont breken. Mgr. Jenniskens hield de feestpredikatie, waarin hij nog eens nadrukkelijk wees op de zo voor name taak van de priester in deze tijd, die als middelaar tussen God en de mensen hun eeuwig, maar ook hun tijdelijk geluk met al zijn vermogens moet behartigen. Het koor van Castenray zorgde voor een meerstemmige mis, terwijl na afloop een priestercantate ten gehore werd gebracht. Na de H. Mis was het eerst de Castenrayse jeugd, die gelukwensen aanbood door twee bruidjes. Dan was er meester Men nen, die namens de gehele parochie gemeenschap zijn gelukwensen over bracht en die wensen vergezeld deed gaan door een cadeau. Maar ook de buurt, die reeds zoveel heeft ge daan, bleef niet achter en bood bij monde van dhr. P. Martens de bes te wensen aan voor een zegenrijk priesterleven en zorgde met een aar dig cadeau, dat zijn werk verlicht wordt. Het gemengd koor kwam natuurlijk ook bij deze plechtigheid haar wensen vocaal aanbieden en 't was een aangedane neomist die voor al deze goede wensen 7ün dank be tuigde. Een zeer druk bezochte re ceptie besloot dit officiële gedeelte. RADIO-TV-AKTIE VRAAG UW WINKELIER OF GIREER NO. 1961 SUSLOTEN f 1.- PER STUK NEGENDE SUS-AKTIE Voor 18 katholieke organisaties, werkzaam op geestelijk en stoffelijk gebied, vangt op 1 mei de negende SUS-aktie aan. Loten in 5 verschil lende kleuren zullen a 1,per stuk worden verkocht en ieder lot heeft VIJF coupons, zodat men met één lot 5 x meetrekt. De bekendma kingen zullen ook ditmaal geschie den door middel van 5 attractieve radio-uitzendingen (de laatste avond ook TV). 250.000,aan prijzen zijn aan deze controleerbare collecte verbon den, waaronder 25 auto's, 25 scoo ters enzovoort. Bij afname van ten minste 10 loten voor verkoop aan vrienden, familie, kennissen en rela ties worden submedewerkerscoupons verstrekt, waaraan ruim 21.000, aan gratis prijzen zijn verbonden. De gehele familie maakt kans op bij voorbeeld een jaar gratis huur, vlees, brood, fruit, kousen enzo voort. Vaders hobby en moeders gar derobe zijn niet vergeten en oma en opa ontvangen 3000,wanneer de notaris hun kaart pakt, waardoor zij in staat zullen zijn hun kinderen in het buitenland te bezoeken. SUS-loten zijn in het gehel land verkrijgbaar maar men kan ook per giro, postwissel of aangetekende brief bestellen. Het adres luidt: SUS- postbus 10 Rotterdam. Het gironum mer is gemakkelijk te onthouden, want het luidt: 1961. De looptijd van de aktie is ge steld van 127 mei, dus een goed advies: stel niet uit koop nog vandaag SUS-loten. Het kopen van SUS-loten heeft te betekenen: steun aan katholieke noden en bovendien de zekerheid van 5 boeiende radio uitzendingen met de kans op een formidabele prijs. De negende SUS- aktie is een speciale gelegenheid voor hen, die nog nimmer iets heb ben gewonnen. Met één lot 5 x een kans. Mocht men interesse hebben de 9e SUS-aktie door de verkoop van loten te steunen? Voor ver koopadressen van SUS-loten luidt het adres: Heemraadssingel 303 Rot terdam. Tel. 50.000 Aan de verkoop van SUS-loten zijn attractieve voor waarden verbonden. Maandag 30 april vieren wij feest. De winkels en bedrijven gaan zo veel mogelijk dicht, de vlaggen gaan uit en wij ook. Wij, Nederlanders, zoeken die dag elkaar op om samen het feest te vieren van koningin Ju liana en prins Bernhard. Een dub bel feest, want niet alleen is onze landsmoeder dan jarig, maar boven dien viert zij met haar man het 25- jarig huwelijksfeest. Natuurlijk doen wij het op onze Nederlandse manier. Dat wil zeggen, dat wii vooraf niet zoveel drukte maken. Lr is vanzelfsprekend een feestcomité met hoge autoriteiten er in, die het geschenk van het Neder landse volk aan het zilveren bruids paar organiseren. Wij hebben alle maal in de afgelopen weken er wel wat van gemerkt. Iedereen kreeg 'n biljetje in de bus of een aansporing in de krant om bij te dragen tot het grote cadeau. De kinderen deden het op hun manier. Zij konden op een mooie gelegenheidskaart een extra-postzegel plakken. De PTT zorgde dan wel voor de rest. De kin deren in de kleuterscholen kregen grote kaarten met daarop het ko ninklijk gezin en (heel sympathiek) prinses Wilhelmina. Zij konden die kaart kleuren. En in menig gezin hangt thans het werkstuk van de kleurende kleuter in de huiskamer te pronken. En daarmee wordt op weer een heel andere manier het Nederlandse ge zin betrokken bij de koninklijke fa milie. Het cadeau, dat Nederland aan biedt, zal het echtpaar op echt Ne derlands huiselijke manier aanvaar den, namelijk door het weer ten goede van het hele Nederlandse volk te laten komen. Zo doen onze huis moeders het immers ook. Wanneer zij jarig zijn of een feest vieren en men vraagt wat ze hebben willen, dan is toch steevast het antwoord: o, als je per sé iets geven wilt, geef dan wat voor mijn huishouden. Een moeder .vraagt bijna altijd een ca deau, waar ze plezier in kan heb ben omdat ze er een ander een ple zier mee kan doen. Zo is het in elk goed gezin. Zo is het ook in ons ko ninklijk gezin. Het weet, dat. het Nederlandse volk met iets groots voor de dag wil komen. Goed dan, zo moeten koningin Juliana en prins Bernhard hebben gedacht, jullie ge ven een flink cadeau, maar dan niet voor ons beiden alleen. Nee, alle maal moeten we er wat aan hebben. En zo hebben zij het cadeau van het Nederlandse volk bestemd voor de jeugd, de jongeren, op wie koningin Juliana haar hoop voor de toekomst gebouwd heeft. Dit tekent de moe der bij uitstek! Koningin Juliana en prins Bernhard ,die in de 25 jaren van gelukkig huwelijk, van voor spoed en tegenslagen, hecht naar elkaar gegroeid zijn, denken er het zelfde over. Als gewone burger hebben wij maar weinig met het dagelijkse le ven van ons koningshuis te maken. Dat is maar goed ook, want anders had het koninklijk gezin helemaal geen privé-leven. Zij zitten toch al in het glazen huis der publieke be langstelling. Toch is de band tussen het koninklijk gezin en de vier mil joen andere gezinnen van Neder land bijzonder nauw, omdat het ko ninklijke gezin net zo Nederlands is als dat van ons zelf. Wij zien er de zelfde nauwe band tussen ouders en kinderen. Wij zien er de hechte trouw van man en vrouw vooral in moeilijke dagen en op de hoogte punten van het dagelijkse leven. Want is het u niet opgevallen, dat bij verjaardagen van de leden van het koninklijk gezin, ze allemaal thuis proberen te zijn. Het lukt niet altijd, maar andersom blijft een uit zondering. Koningin Juliana en prins Bern hard hebben de periode bereikt, dat de kinderen gaan uitvliegen. Ze zullen in de toekomst nog meer op elkaar aangewezen zijn dan toen de kinderen nog klein waren en een vanzelfsprekende band vormden. Wij wensen onze landsmoeder en haar grote helper en steun op hun 25-jarig huwelijksfeest dan ook toe, dat zij na het rijke huwelijksleven -mv. zijn veel bewogen dagen en ja ren thans een lange periode mogen ingaan van rust in de zekerheid van eikaars gerijpte liefde, van vanzelf sprekend begrip en dat zij aldus sa men voor ons nog meer gaan bete kenen dan zij reeds doen. Na het feest voor de neomist gaat Oostrum zondag wederom de vlag gen uitsteken, thans voor pastoor Thomassen, die dan de dag feestelijk gaat herdenken dat hij voor 25 ja ren door Mgr. Lemmens z.g. tot priester werd gewijd. De feitelijke herdenkingsdag 25 maart viel in de Vasten, maar nu gaat de Oostrumse parochie dit zilveren feest dan uit gebreid vieren. Om 10 uur draagt de jubilaris in de feestelijk versierde k^rk een plechtige H. Mis op van dankbaar heid, nadat hij in een grootse stoet, waaraan alle Oostrumse verenigin gen deel nemen, ter kerke is geleid. De stoet wordt om half 10 opgesteld nabij het parochiehuis, van waaraf naar de kerk wordt vertrokken. Na deze plechtige H. Mis is dan de officiële huldiging, ook weer in het parochiehuis. Hier wordt de jubila ris toegesproken door een afgevaar digde van de Oostrumse verenigin gen en door een vertegenwoordiger van de parochie. Beide sprekers zul len ook de cadeaux aanbieden aan hun zilveren Pastoor. Daarna volgt dan de receptie van de Oostrumse mensen, terwijl van 1.00-2.30 dan nog gelegenheid tot feliciteren is voor de mensen buiten Oostrum. BOUWER Bij die gelegenheid zal natuurlijk het priesterleven van Pastoor Tho massen ongetwijfeld de revue pas seren. De jubilaris werd op 17 augus tus 1912 geboren en op 13 maart 1937 priester gewijd. Hij was van 1937-1940 kapelaan in Beegden en van 1940-1948 kapelaan in Helden- Dorp. Hier toonde hij zijn bouwcapa citeiten door in het patronaat een prachtige noodkerk in te richten, alsmede een grote blokhut te bou wen voor de Heidense jeugd. Dan werd hij bouwrector in Eg- chel, waar hij o.a. naast een nieuwe kerk een school en kleuterschool bouwde. In 1953 werd hij bouwpas toor in Leuken-Weert, waar hij ook een nieuwe kerk opbouwde. In 1959 volgde hij pastoor Asselberghs op als pastoor in Oostrum. In de drie jaren dat hij in Oostrum werkzaam is heeft hij zich doen kennen als 'n goed priester, die zowel voor de geestelijke en tijdelijke belangen van de aan hem toevertrouwden vol zorg is. Dat men dit zeer weet te waarderen zal zondag, Beloken Pa sen, bij zijn zilveren feest ongetwij feld tot uitdrukking komen. Het is van groot belang voor de bejaarden ,of zij kunnen toetreden tot, dan wel als verzekerde kunnen blijven gehandhaafd in het zieken fonds voor bejaarden. Immers door de toekenning van 15 pet. verhoging bestaat de moge lijkheid dat de inkomengrenzen waarboven men niet meer verzekerd kan worden of kan bliiven, worden overschreden. Deze grenzen liggen na de ver hoging per 1 december 1961 resp.: 2790,en 3800,In het eerste geval bedraagt de premie 1,01 per week; in het laatste geval, indien het inkomen ligt tussen deze twee be dragen op 2,02 per week. Het spreekt vanzelf, dat per 1 juli a.s. dezelfde weg gevolgd zal wor den als voorheen, dus dat ook deze twee grensbedragen overeenkomstig moeten worden verhoogd. Hierdoor wordt bereikt dat nie mand die al verzekerd was, door de verhoging van de grens, uit de ver zekering moet treden. Tenslotte nog de gelukkige mede deling dat de ziekenfondsraad het niet wenselijk heeft geacht de hui dige regeling in belangrijke mate te herzien, al zal er hier en daar wel licht een kleine correctie worden aangebracht. Hoofdzaak voor onze bejaarden is echter ,dat zij door de verhoging van het oudersdomspensioen niet uit de bejaardenverzekering worden ver wijderd en dat is al een grote zorg minder. IN DE PETRUS-BANDENSCHOOL Onder grote belangstelling werd dinsdag j.l. in de Petrus-Banden- school alhier de schilderijententoon stelling geopend met werken van Noord- en Middenlimburgse schil ders, die hier in Venray is georga niseerd onder auspiciën van de Cul- turel Raad van Limburg. De heer van Trier kon als voorzitter van het plaatselijk comité vele prominente gasten welkom heten, waaronder de Z.E. Heer Linssen van de Jan van Eyck-academie in Maastricht, de parochiegeestelijkheid van Venray, Burgemeester Custers en echtgenote, wethouder van Dijck en vele, vele anderen. Jules Kockelkoren sprak een in leidend woord waarin hij wees op een groeiende belangstelling, ook in deze streken, voor de beeldende kunst. Was voor de laatste wereld oorlog Zuid- en Midden-Limburg toonaangevend op dit terrein, na de oorlog heeft Noord-Limburg een nieuw begrip gekregen voor de schoonheid van deze kunst, niet het minst omdat vooral de geestelijke overheid in de vele verwoeste ker ken, tot in de kleinste dorpskernen hier graag een veelvuldig ge bruik van heeft gemaakt. Toch is de moderne kunst, aldus de inleider, voor velen nog een probleem. Uit drukkingen in dit verband als: het lijkt niet, of het lijkt nergens op, waren voor de heer Kockelkoren aanleiding een lang exposé te hou den over de verschillende kunst inrichtingen waarin de gelijkenis, die voor velen de waarde van een schildering bepaalt, een rol gespeeld heeft, of nog altijd speelt. De inlei der ging van de stelling uit dat het niet gaat om de afbeelding, maar om de uitbeelding en vooral om de uitbeelding van de geestelijke waar de van een of ander project. En dan uiteindelijk komende tot deze ten toonstelling wees hij op het speci fiek eigene van de Limburgse kun stenaars, die in hun werken iets van Zo nu en dan verschijnen er in de pers berichten waarin met vrij afgepaste bedragen gewag wordt ge maakt van de uitkeringen ingevolge de algemene oudersdomswet per 1 juli 1962. De lezer zal er goed aan doen, de genoemde bedragen vooralsnog met een korreltje zout te nemen, aange zien niet voor midden juni '62 met enige zekerheid kan worden be paald hoe hoog de uitkeringen zul len zijn. WAT TOCH IS HET GEVAL Met vrij grote zekerheid mag wel worden aangenomen dat de verho ging op 15 pet. komt te liggen. De Sociaal Economische Raad heeft blij kens de memorie van toelichting in haar rapport inzake de waardevast heid der bedrij fspensioenen reeds op verhoging aangedrongen. De regering echter was van me ning dat het haar nog niet mogelijk was, nu reeds een overzicht te ge ven van het op langere termijn te voeren pensioenbeleid zodat zij er de voorkeur aan heeft gegeven een verhoging van 15 pet. te overwegen. Hiermede is voor 1962 reeds ge raamd op extra kosten van 100 mil joen gulden. HOEVEEL IN 'T HANDJE? Voor de betrokkenen is echter de meest belangrijke vraag: hoeveel harde guldens krijgen we meer! En van dit nu is nog niets met ze kerheid te zeggen. Op de laatste dag van elke maand wordt het index cijfer der regelingslonen bepaald. Indien nu het stijgingscijfer der indexionen over 6 achtereenvolgen de maanden na 30 november 1961, 3 pet. of meer bedragen heeft, dan moeten de ouderdomspensioenen worden verhoogd. Het is derhalve te begrijpen, dat dit niet voor midden juni 1962 kan plaats hebben. Toch is het van het grootste be lang dit te weten omdat de 15 pet. verhoging over de alsdan verkregen bedragen moet worden toegepast. EN DE HUREN? Er dreigt ook nog een huurverho ging van 10 of 12 pet. en ook deze verhoging kan van invloed zijn op de verhoging. Men kan natuurlijk wel een ruwe schatting maken, maar de werkelijkheid kan daar zo ver van afwijken, dat wij er ons niet aan zullen wagen. Voorzover betreft de premieverho ging zijn de regering en de Sociaal Economische Raad het eens: nl. 1 pet., maar de datum van inwerking treding van deze premieverhoging zal niet voor 1 januari 1963 plaats hebben. de gezonde sensiviteit van 't warm bloedige leven van Limburg wisten te vangen. TE WEINIG. Burgemeester Custers was van de ene kant blij, dat deze tentoonstel ling een voortzetting is van de ten toonstellingen, die reeds eerder in Venray waren t.w. die van Petran Vermeulen, van edelsmeedkunst, van Henri Jonas en de laatste in 1953 van de kunstenaars uit deze streek. Van de ander kant meende hij echter dat hun aantal te weinig is om niet alleen de kunstkenners te voldoen, maar ook het overige pu bliek tot de kunst te brengen. Hij vertrouwde dan ook dat deze ten toonstelling waarvoor hij overigens de Culturele Raad en organiserende commisie dankbaar was, een vrij wat vluggere herhaling zou krijgen. Dan konden de gasten de tentoon gestelde werken in ogenschouw ne men ,die hangen langs de binnen muren van de Petrus-Bandenschool, die ook nu weer zeer goed blijkt te voldoen als tentoonstellingsgebouw. Er hangen werken van v. d. Berg uit Kessel, Peeters uit Swalmen, Tuile mans uit Weert en Wong uit Roer mond (wiens kleurrijke portretten opvallen). Daarnaast zond Moonen uit Venlo een abstract werk in, Smeets een aantal reisschetsen en mej. Terwint eveneens uit Venlo nog een tweetal stukken. Een tentoonstelling die een goed overzicht geeft van het kunnen van deze Limburgse schilders en die ze ker de belangstelling verdient van het publiek, dat nog terecht kan tot 3 mei van 2 tot 7 uur namiddag. Men verwacht zeker dat velen de kans zullen aangrijpen om hier deze schil derijen te komen bewonderen. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagnacht 2 uur. Dr. L. COENEN Henseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen 1 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat, tel. 1504. GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Vrijdag 4 mei 20 uur in zaal Man- ders jaarvergadering H.K.W. Vrijdag 4 mei 20.30 uur in Hotel Kemps bestuursvergadering Metaal St. Eloy. Door buitengewone omstandighe den kan het Bureau van Rechtsbij stand op dinsdag 1 mei geen zitting houden, dit wordt nu gehouden op maandag 7 mei zelfde uur en plaats Jan Hensenstraat 6 van 16.1518.00 uur. HEDENAVOND MUZIKALE WANDELING Heden, vrijdagavond, zal het mu ziekcorps van de Limburgse Jagers een muzikale wandeling maken door Venray-centrum. Ze doen dit als ondersteuning voor de grote collec te, die gehouden wordt ten bate van de gezamenlijke Militaire Fondsen, waaruit zoals bekend verschil lende doelstellingen worden gefinan cierd. Om half acht zal Burgemeester Custers vanaf het bordes van het gemeentehuis deze collecte openen, waarna dan de muzikale rondwan deling begint, die als vorig jaar een einde vindt in een korte show op de Grote Markt. Laten we zorgen dat Venray, dat reeds eerder door deze collecte een goede naam verworven heeft ook dit jaar weer tot die plaatsen van Limburg hoort, die vooraan staan wat de opbrengst be treft. JOY-RIDING De jongeman, die in Horst maar een spiksplinternieuwe bus mee pikte en daarmee naar Venray reed om zijn meisje te bezoeken heeft weinig plezier aan deze rit beleefd. De garagehouder, die op een gegeven moment zijn kostbaar bezit kwijt was ,had aldra ontdekt dat deze op vrijersvoeten was en wist via de po litie deze joy-rider op te sporen en zijn bus weer in handen te krijgen. De bus was onbeschadigd.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 1