s.v.v. NIEUWS DE CONSUMENT Uit Peel en Haas in het graf LCiCH en in de akker DUIVENSPORT in öpmaió v.v. OOSTRUM M.H.C.VENRAY V.C.R00Y ZWEMMEN SCHAKEN In Engeland heeft de medische wereld openlyk stelling genomen tegen het roken. Het wordt schadelijk geacht voor de gezondheid. Aansluitend verscheen in Nederland een reeks cjjfcrs over het teer- en nicotinegehalte van sigaretten en kleine sigaren. Ook hier luidde de conclusie dat een royaal verbruik van sigaretten en sigaartjes dc gezondheid op zijn minst zal kunnen schaden. OVERDAAD SCHAADT Het is van het begin der publica ties duidelijk geweest, dat de indus trie op de verschenen berichten het antwoord niet schuldig zou blijven. De secretaris van 't Verbond van Si garenfabrikanten stelde in een com mentaar over het teer- en nicotine gehalte van rookwaar, dat het me disch verband van longkanker niet is vastgesteld. Het onderzoek van de Ned. Consumentenbond zou voorts niet diepgaand genoeg zijn geweest. Overdaad schaadt op bijna elk ter rein, zo meende deze secretaris, die intussen toegaf dat roken door kin deren beslist onverantwoord is. Tus sen neus en lippen werd ook nog verteld dat een sigaar niet in de eerste plaats bedoeld is om te inha leren. Het lijkt er dus sterk op, dat men ook over dat inhaleren van si garenrook beslist niet gerust is t.a.v de gezondheid. VERKEERD GEHANDELD? De conclusie van de sigarenfabri kanten: het algemeen belang is met de publicaties over teergehalte niet gediend en de consument wordt on nodig verontrust. In het reclamevakblad Adriadne wordt het sigarettenonderzoek door de Ned. Consumentenbond schadelijk en schandelijk genoemd. De fabri kanten hadden voor de publicatie commentaar moeten kunnen geven, het onderzoek is geheimzinnig, dat de consumentenbond zich niet ge draagt volgens de normen, die in overeenstemming zijn met de zorg vuldigheid welke in het maatschap pelijk verkeer moeten worden be tracht. Die laatste slaat op een wetsartikel en men suggereert dus, dat de onderzoekingen in strijd met de wet zijn geweest. OF GOED GEHANDELD? Wij zijn erg gelukkig met de pu- blikaties in Engeland en Neder land over de mogelijke schadelij ke gevolgen van het roken. Wy moeten bly zijn, dat de medische wereld in Engeland een positief standpunt durfde in te nemen en wij betreuren het, dat de medici in Nederland ons op dit terrein niet als één man kunnen of willen voor lichten. Misschien zijn de resulta ten van gedane onderzoekingen nog niet glashelder en wil men nog wachten. Dit is in dit verband niet zo belangrijk. Het staat als een paal boven water dat de Ned. Consumentenbond een goed werk heeft gedaan met haar onderzoek. Misschien was het wel onvolledig en is een vergelijking met resultaten elders niet moge lijk. Het zou prachtig zijn als dit wél volledig was geweest en als er wel een vergelijk te maken viel. Maar er zit teveel teer en ni cotine in die rookwaar en daar gaat het om. WAAROM TWEE MATEN? Dit wordt ook door de belangheb benden niet ontkend. En waarom zou een consumentenbond eerst gaan praten met fabrikanten voor dat zij haar leden gaat voorlichten? Is zij daar soms niet vrij in? Is er soms een fabrikant die eerst met de consumenten gaat praten voordat hij een kreet in de krant plaatst? Wij hebben jarenlang gele zen dat een bepaalde sigaret zo goed voor onze gezondheid was. Wij lazen over de kalmerende uitwer king van sigaretten op ons zenuw stelsel en nooit was er een hoofdre dacteur die op het idee kwam dat de zorgvuldigheid in het maat schappelijk verkeer daardoor ge weld werd aangedaan. Als er een fabrikant ongecontro leerd een min of meer onjuiste of (voor de gezondheid gevaarlijke) slagzin mag lanceren, mag een consumentenbond dan misschien voorlichting geven zonder een fabrikant of een hoofdredacteur vooraf te raadplegen? NOODZAKELIJKE CORRECTIE De consumentenorganisaties heb ben hun nut bewezen met de kwes tie van het schadelijk zijn van ro ken. Zij brachten een secretaris van de Ver. voor Sigarenfabrikanten er toe, te verklaren dat sigaren er niet zijn om te inhaleren en dat roken schadelijk is voor kinderen! Mede door het collectief optreden van consumenten verdwijnt in En geland een groot aantal sigaretten automaten. Het zijn de georganiseer de verbruikers die op het tererin van roken en op ander gebied de vinger leggen op de wonde plek. Zij bren gen ondeugdelijke fabrikaten aan de schandpaal en dit is beslist niet in strijd met de zorgvuldigheid die in het maatschappelijk verkeer moet worden betracht. De concumenten gaan daarmee ondeugdelijke reclame te lijf. Zij maken met hun onderzoek meer dan eens een reclamekreet te schan de en dit is een juiste correctie van de overdreven machtspositie die de reclame soms inneemt. KWALITEITSVERBETERING Uit economisch oogpunt gezien is de actie van consumentenorganisa ties ook juist. Door hun acties wer ken zij de kwaliteitsverbetering in de industrie in de hand. Daar gaat ook preventieve werking van uit. In de weg van oerproduktie tot consument wordt een produkt voort gestuwd door een reeks van belang hebbenden, die elk op hun beurt een eigen oordeel hebben over dit pro dukt. Met hun oordeel bevorderen of remmen zij de afzet. In die kring van belanghebbenden heeft de con sument, althans georganiseerd, lan ge tijd gezwegen, soms wel te lang. Nu is hij in opmars, niet tot vreug de van andere groepen wellicht. Zijn gepubliceerd oordeel kan marktzui- verend werken. van 27 april 1912 Deze week werd alhier aanbe steed het bouwen van een Patro naatsgebouw in de Patersstraat. In geschreven werd door: 23.805,— 22.900,- G. Ambrosius Gebr. Oudenhoven Th. Pouwels en W. Wijnhoven Louis Wijnhoven 20.960, 20.900(— (ifillCZOnd® zenuw- ontspanning en meester blijven over Uw zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten Pasen is het feest van de bevrijding en als zodanig door de chris tenen al in oude tijden gevierd. Evenals het Joodse Pascha duurde die viering oorspronkelijk acht dagen. De dag der opstanding ver ving als rustdag de Joodse sabbat en werd als zondag de eerste dag van de week. Sinds het begin van de derde eeuw gold Pasen als de doopdag. Het feest begon met het ontsteken van het licht, het symbool van de verrezen Christus. Volgens de Romeinse ritus wordt er een grote paaskaars aangestoken, die bly ft branden tot Hemel vaartsdag. Verschillende gebruiken, zoals het zoeken en eten van krentenbrood e.a., zyn herinneringen aan het oude germaanse lentefeest. ZONNERAD EN VRUCHTBAARHEID De Palmpaasviering is een heel oud gebruik. Hier is veel over ge schreven en het is niet te verwon deren, dat de onderzoekers over de oorsprong en betekenis van deze wel zeer oude folklore het niet in alle opzichten met elkaar eens zijn. Wij zullen daarom niet op de verschil lende theorieën ingaan. Het staat in tussen wel vast, dat wij in de palm paasviering een lente-gebruik moe ten zien. De vorm van palmpaas en de attributen die bij de vervaardi ging worden aangewend, verschillen sterk. De meeste onderzoekers zien in de palmstokken een miniatuur mei boompje, symbool van een ontlui kende lente. Het groen, dat ter ver siering wordt gebruikt, is bij voor keur van de buxusboompjes, of de taxusboom, welke laatste nog wel bij oudsaksische boerenhuizen wordt aangetroffen. Doch ook dennegroen, hulsttakjes en ligustertwijgen wor den gebruikt, wat er maar ter plaat se voorhanden is. De broodkransen of krakelingen zijn een nabootsing van het wente lende zonnerad. Dit rad werd in de lente rondgedragen om de zon bij haar herrijzenis op gang te helpen. In het haantje, dat er vaak bij wordt meegevoerd, moeten we het symbool van de vruchtbaarheid zien. Het is heel goed mogelijk, dat eer tijds een haan aan de geesten van de vruchtbaarheid werd geofferd. Tenslotte is het ook de haan, die de zon bij het krieken van de dage raad met gekraai begroet De palmpaasviering bestond in haar oervorm reeds vóór de kerste ning van onze lage landen. Later werd er de herinnering aan verbon den aan de intocht van Christus in Jeruzalem en Zijn opstanding. Het Licht der wereld, dat de duisternis overwint. HET EIEREN-ETEN Het eieren-eten met Pasen is ook een oeroud gebruik en gaat terug tot een 300 jaar vóór Chrisuts, toen men het legprodukt der hoenders nog beschouwde als een teken van vuehtbaarheid ,dat potentiële won derkrachten bevatte. Zo is het ook te begrijpen, dat men doden eieren meegaf in het graf. Uit de Phoenici- sche graven zijn heel wat eieren op gegraven. De wonderbaarlijke levenbren gende kracht van het ei zou op on bezielde dingen over te brengen zijn, vandaar dat de boer wel eieren in de akker begroef of onder het zaai- koren eierschalen mengde. Boven dien had het ei volgens het bijge loof afwerende eigenschappen tegen ramp, ongeval en ziekte. Onze kerkvader kerstenden het heidens gebruik van eieren-eten op Pasen. Voortaan zou het een symbool zijn van nieuw ontwakend leven, symbool van de opstanding van Christus. Zondag j.l. was voor de SVV-se- nioren een suksesvolle wedstrijddag. Vijf elftallen kwamen in 't veld en allen wisten het tot een overwinning te brengen. Het le elftal beweegt zich weer in stijgende lijn. Bij I.V.S. werd een goede wedstrijd gespeeld en ge vochten voor wat men waard was. Een extra hindernis was wel het kleine en bijzonder gladde veld, doch een prettig aandoend enthou siasme overwon de daardoor ont stane moeilijkheden. Onze voorhoe de was in vergelijking met de laat ste wedstrijden schietlustig; de I.V.S. doelman had niet over gebrek aan werk te klagen en diverse kogels werden bovendien nog door paal en lat gekeerd. Tegen de verhouding in nam I.V.S. na 15 minuten spelen de leiding. De felle, schuin over het veld waaien de wind was er de oorzaak van dat een I.V.S.-ingooibal onverwacht ver terecht kwam bij de ongedekt staande I.V.S.-linksbinnen die hier door een vrij schootsveld kreeg en met een strak laag schot onze kee per het nakijken gaf 1-0. Na 10 min- scoorde v. Grinsven op onnavolgba re wijze de gelijkmaker door een door v. Bergen doorgekopte bal op zijn schoen te nemen en ineens hoog en hard in de touwen te jagen 1-1. Na 37 minuten had Koonings met een vleugelschot sukses waar mede de stand op 1-2 kwam. Hier mee ging de rust in. In de tweede helft wist de fel rui mende I.V.S.-achterhoede de weder om talrijke Venray-aanvallen aan vankelijk af te slaan. Nadat Smits en Koonings ieder al eens de lat hadden gebeukt en van Grinsven een goede kans zag wegglippen bracht Koonings na 20 minuten spelen bij een scrimmage voor 't I.V.S.-doel Venray op een 3-1 voorsprong. Het zich verbeten werende I.V.S. trok dan fel ten aanval en had na 35 min. succes. Van een kleine aar zeling in onze achterhoede profi teerde wederom de linksbinnen en 't werd 2-3. De laatste 10 minuten verstreken onder hoogspanning, doch de achterhoedes bleven meester van de situatie en kreeg Venray de door beslist beter spel, verdiende over winning. Venray 2 bleef voor de zesde ach tereenvolgende keer ongeslagen en is toch wel aan een indrukwekken de eindsprint bezig. Ditmaal moest I.V.S. 2 dat de 2e plaats op de rang lijst innam er met 4-0 onderdoor. Voor de rust was er weinig krachtsverschil, ruststand 1-0, doch de 2e helft gaf een veel sterker Ven ray te zien en men wist dit over wicht ook in doelpunten uit te drukken. Venray 3 schoot weer eens ver rassend uit z'n slof en klopte Ameri ca 1 met 7-0. Ook hier was nu eens sprake van een grote schotvaardig heid. Venray 4 maakte in de moeilijke uitbeurt naar Kronenberg geen fout en won verdiend met 2-0, ondanks de felle tegenstand die Kronenberg bood. Venray 5 voerde het doelgemid- delde ook weer een op en versloeg Kronenberg 3 met 7-1. Een doelsaldo na 14 wedstrijden van 67-19 en 27 winstpunten spreekt voor zich. Programma voor Tweede Paasdag. Voor het le elftal is de oorspron kelijk vastgestelde uitwedstrijd naar Roermond afgelast en is hiervoor in de plaats gekomen: Venray 1Wittenhorst 1 aanv. ,2.30 Venray 2Wilhelmina '08 3 Venray 3Melderslo 12.00 Melderslo 2Venray 4 2.00 Melderslo 3Venray 6 12.00 Venray 5 is vrij. Voor de derde maal dit seizoen staat dus de derby VenrayWitten horst op 't programma en we mogen nu toch wel verwachten dat de wed strijd doorgang zal kunnen vinden. Bij vorige gelegenheden zijn we reeds uitvoerig ingegaan op de tra ditionele bijkomstigheden welke aan deze wedstrijden steeds weer op nieuw een bijzonder cachet geven, zodat we ons hiervan wel ontslagen achten. Rest te vermelden dat Wit tenhorst momenteel theoretisch nog niet geheel in veiligheid is. De ont brekende punten zullen ze zeker in Venray proberen machtig te worden. Daarentegen kunnen we er verze kerd van zijn dat S.V.V. naast de sportieve plicht er ook een eer in zal stellen om als overwinnaar uit deze klassieker te treden. De on zekerheid omtrent de uitslag van of stand, alsmede de aparte sfeer die deze wedstrijden, ongeacht de vorm deze wedstrijden kenmerken, zorgen telkenjare voor een aantrekkelijk duel. De wedstrijd Oostrum 1E.W.C. is ondanks de straffe oostenwind een pittige strijd geworden. Oostrum be gon met de sterke wind tegen. Niet temin kwamen ze tot zeer goede en snelle combinaties in de voorhoede, maar die telkens weer afstuitte op de hechte verdediging van E.W.C Het lichte veldoverwieht dat Oos trum in de eerste fase van de strijd opbouwde, resulteerde in de 15e minuut, na een voorzet van rechts in een doelpunt gescoord door rechtsbinnen Th. Versieyen. Hierna volgde een fel offensief van E.W.C., dat na plm. 25 min. het gewenste resultaat opleverde, door een doelpunt van de E.W.C.-links- buiten 1-1. Een 10-tal minuten later maakte E.W.C. er zelfs 1-2 van, door een doelpunt van de rechtsbinnen. Hierna kwam Oostrum fel opzetten en werd E.W.C. in de verdediging gedrukt. Vlak voor de rust bracht onze linksbuiten H. Versieyen de stand weer op gelijke voet door middel van een onhoudbare diago nale kogel 2-2. Na rust, in het begin een op en neergaande strijd. Met de wind in de rug probeerden de onzen de sco re in hun voordeel op te voeren. Het omgekeerde was echter het geval, want na ongeveer 20 minuten spe len kwam E.W.C., door een fout van onze keeper, op vrij gelukkige wijze aan een voorsprong 2-3. Wat de on zen ook probeerden en al kwam on ze midvoor nog een keer alleen voor de E.W.C.-doelman, het mocht niet meer baten en ze moesten dus bei de puntjes aan de gasten laten. Programma 2e Paasdag: Oostrum 1Tienray 1, aanvang 2 uur. Gezien het spel van j.l. zondag, durven wij hier een kleine over winning te voorspellen. Ysselsteyn 1Oostrum 2, aanvang 2.30 u. Hier zal voor onze reserves wel geen winst te behalen zijn. Het was verre van ideaal hockey- weer afgelopen zondag. Toch heeft de stemming daaronder niet te lij den gehad want de drie wedstrijden verliepen allen in een uitzonderlijk prettige stemming. Het eerst waren de heren aan bod. Als tegenstanders van deze huldi gingswedstrijd was de tweedeklas- ploeg Blerick gekozen. Bovendien waren in ons team enkele vervan gingen toegepast wegens ziekte, af wezigheid. Het was daarom des te verwonderlijker dat de stand na 10 minuten 10 in ons voordeel was. De jeugdige Blerick-vooi'hoede liet het hier echter niet bij zitten en 5 minuten later was de stand weer gelijk. Langzamerhand gingen de gasten nu een veldmeerderheid op bouwen die ze de hele wedstrijd zouden behouden. Door het ongelijke veld werden nogal eens wat ballen gemist vooral aan onze zijde en het aantal vrije slagen tegen ons was aanzienlijk. In de tweede helft voor al was Blerick superieur. Hun aan vallen door het midden waren steeds gevaarlijk en vaak wist onze achter hoede er geen antwoord op. Met een 3-1 achterstand en nog 10 minuten te spelen wist onze attente midvoor een doorgeschoten bal goed te on derscheppen. Zijn voorzet kwam te recht bij de rechtsbuiten die deze droomkans niet onbenut liet. 2-3. De daarna volgende veteranen- wedstrijd trok wel de meeste toe schouwers. Het werd de genoeglijk ste partij van deze middag. Beide ploegen werkten hard, misschien niet steeds even zeker maar over het algemeen werd er behoorlijk hockey vertoond. Bovendien kon men genieten van verschillende „ouder wetse" stijlen. Zo bijvoorbeeld de linkshandige stijl die onbetwist her inneringen opriep aan voorbije glo rieperioden en de bovenhoofdse stijl die nog steeds niet van gevaar ont bloot is. De eindstand was ook hier in het voordeel van Blerick 1-3. Last but not least onze dames. Aan hun was de eer gelaten om de beide nederlagen te wreken, zij het dan op een spqrtiev manier. En van deze taak hebben zij zich uit stekend gekweten, want ze speelden techinsch en tactisch een heel knap pe partij hockey waardoor de Ble- rick-dames totaal overrompeld wer den. Van het begin tot het einde was dit jonge team in de aanval, steeds goed gesteund door de halflinie, ter wijl de beide backs onze doel vrou we totaal werkeloos maakten. De aanvallen kwamen bijna steeds via de buitenspeelsters die dan handig de bal voorzetten naar de cirkel- rand en daar stond dan het binnen- trio klaar om kansen te benutten. Vooral in de cirkel werd vaak ra zend knap samengespeeld en hier uit werden dan ook de meeste doel punten gescoord. Jammer is dat de vele strafcorners zo weinig profijt opleverden maar met wat trainen zal dit wel verholpen kunnen wor den. Bij een 7-0 stand was onze ach terhoede in de laatste minuut even niet attent en zo kon Blerick de eer redden. Ondanks dat een grote en verdiende overwinning. A.s. maandag zal MHCV een Paas- ontmoeting hebben met HC Ooster wij k, een nieuwe eend in de bijt van bevriende clubs. Deze gasten komen met een dames- en herenteam. Ge zien de plaatsen die deze elftallen in de competitie innemen mogen we 'n paar interessante wedstrijden ver wachten. Bovendien is er het tweede optreden van de veteranen nu ech ter tegen onze eigen junioren. Deze wedstrijd zal een treffen te zien geven tussen jeugdig enthousiasme, overmoed en snelheid en bezorgd heid, techniek en ademgebrek van de „oudjes". Aan een prognose zul len we ons niet wagen. Bovendien willen we nog vermel den dat 24 april a.s. een ledenverga dering wordt gehouden in Hotel De Zwaan, om 7 uur voor de junioren en om half negen voor de senioren. Verder is het bestuur er in ge slaagd iemand te vinden die hier een scheidsrechterscursus zal geven. Dit zal zijn dhr. P. Offermans, ons nog bekend uit Roermond, waar hij de kampioenswedstrijd van het eer ste herenteam floot. In de loop van de volgende week zal tevens voor de junioren een dropping georganiseerd worden. Officieel zal hierover op de ver gadering meer van bericht worden. Ook zullen enkele juniorenelftallen zaterdagmiddag tegen elkaar uitko- Het was j.l. zaterdag een ware succesdag, zowel voor het le als het 2e herenteam van V.C. Rooy. Onder de enorme belangstelling begon om kwart over zeven de wed strijd V.C. Rooy 2HTS. De le set werd met 15-8 door V.C. Rooy 2 ge wonnen, maar HTS, dat hoewel zelf kansloos voor het kampioenschap, vocht in de 2e set prachtig terug en bracht de stand met 12-15 in even wicht. In de 3e set was het V.C. Rooy 2, dat na 'n prachtig gespeel de partij de stand op 2-1 bracht. H.T.S. kwam in de 4e set overdon derend terug, ondanks twee „time outs" en enkele wissels, kwamen de Venlonaren met 2-11 voor te staan. Niemand van het talrijke publiek gaf V.C. Rooy 2 nog een kans op de beslissingswedstrijd tegen TVC 3, maar schitterend kwamen de V.C. Rooy-reserves terug. Fel knokkend voor ieder puntje, knabbelden ze langzaam maar zeker punt voor punt van de achterstand af en onder enorme spanning wonnen de V.C. Rooy-mannen met 15-12 deze set. Door deze 3-1 overwinning is V.C. Rooy 2 gelijk gekomen met TVC 3 uit Venlo. Deze twee teams zullen uitmaken wie kampioen wordt in de 2e kl. afd. Venlo der NeVoBo. Intussen maakten de ploegen van UVS 1 en V.C. Rooy 1 zich klaar voor de tweede „big-match" van de avond. Om kwart over acht, liet scheids rechter Hovens beide aanvoerders bij zich komen om te tossen. V.C. Rooy 1 koos de opslag, UVS 1 veld en zo stonden beide teams klaar om te beginnen. UVS 1 had aan een ge lijkspel voldoende! V.C. Rooy 1 heeft er hard voor moeten vechten, maar als het ware gedragen door het en thousiasme van het publiek, wonnen ze met 15-10 de le set. In de 2e set kwam V.C. Rooy 1 met 0-7 achter te staan, maar verder kwamen de UVS-mannen niet. V.C. Rooy nam weer de leiding en met de stand 15-11 werd het 2-0 voor V.C Rooy. Aanmoedigingskreten en bekende V.C. Rooy-yell's rolden door de zaal. In de 3e set bleek UVS niet in staat om het V.C. Rooy-geweld te stui ten, met de 15-12 setstand, was de 30 zege een feit. De overwinning op UVS was wel het mooiste geschenk voor aanvoer der J. Dirckx, die voorlopig zijn laatste wedstrijd voor V.C. Rooy 1 speelde, omdat hij deze week als mi litair naar Nieuw-Guinea zal ver trekken. Op 28 april komen UVS en V.C. Rooy weer tegen elkaar uit om dan uit te maken wie kampioen wordt. A.s. zaterdag 21 april is er GEEN trainen, behalve voor het le en 2e herenteam. Aanvang 16.00 uur. De beslissingswedstrijden TVC 3 V.C. Rooy 2 en UVS 1—V.C. Rooy 1 worden waarschijnlijk in Horst ge speeld op 28 april a.s. VENRAYSE ZWEMCLUB SPIO Ondanks het feit dat j.l. zondag een groot aantal leden niet mee kon gaan, waren er toch nog een 130-tal deelnemers. Te veel om redelijk te kunnen zwemmen, oefenen en les sen. Het is dan ook verheugend dat vermoedelijk na Beloken Pasen ook één avond in de week gezwommen kan worden. Vanwege het late uur zal dit dan uitsluitend voor de vol wassenen zijn. Men leze hiervoor volgende week onze medelingen. In verband met sluiting van het Sportfondsenbad met Pasen is er deze week geen zwemmen. Sluiting gymnastiekseizoen dameszwemclub HZPC In verband met het Paasfeest is er op maandag 23 april a.s. geen gymnastiekles voor groep 4. Voor groep 5 (gehuwde dames en oudere leden) is gymnastiekles op donder dag 26 april a.s. van 89 uur n.m. in de gemeentelijke gymnastiekzaal aan de Groenewoudstraat te Horst. Met deze les wordt het gymnastiek seizoen 1961-'62 afgesloten. Nieuw bestuurslid Kring Limburg van de K.N.Z.B. gekozen Maandag j.l. had in Roermond de algemene jaarvergadering van de Kring Limburg van de K.N.Z.B. plaats. Tijdens deze vergadering werd de secretaresse van de dames zwemclub HZPC gekozen als lid van het bestuur van genoemde Kring. Het Kringbestuur telt 7 leden. Door de verkiezing van mevr. Linssen heeft Noord- en Midden-Limburg nu een tweede zetel verworven, aan gezien ook de heer J. Schoenmakers uit Venlo in dit college zitting heeft. Laatstgenoemde, die aan de beurt van aftreden was, werd nl. herkozen. Dameszwemclub HZPC ziet terug op een succesvol jaar In clublokaal Wilgert wierpen be stuur en leden een terugblik op het afgesloten verenigingsjaar. Met vol doening kon geconstateerd worden dat 1961 een bijzonder goed jaar was voor de vereniging. Uit* het jaarverslag van de secretaresse, mevr. Linssen-Vaessen bleek dat er zeer vele activiteiten werden ont wikkeld en dat men o.a. voor het eerst deelnam aan de Limburgse kampioenschappen. Het ledenaantal verdubbelde en kwam daardoor van 200 op ongeveer 400. Uit het financieel verslag van mevr. J. Duijf-Oomen bleek dat er ruim 3700,aan geldmiddelen is omgezet. De voorzitster, mevr. M. Janssen- Gerards en het bestuurslid mevr. Th. van Well-Roothaert werden in hun functies herkozen. Eveneens werd de Technische Commissie, be staande uit mevr. J. Tillemans-Duijf, mevr. M. Linssen-Vaessen en mej. C. Craenméhr herkozen. Geestelijk adviseur, pastoor L. Theunissen schetste een gezond beeld van de ware sportiviteit. Spor tiviteit op elk gebied maakt het le ven mooi en waardevol. Bondsofficial H. Linssen te Horst sprak over de organisatie van het zwemmen en behandelde het wed strijdwezen o.a. zwemwedstrijden, waterpolo, schoonspringen en kunst- zwemmen. Ook nam hij de inter nationale wedstrijdsport onder de loep. INT. SCHAAKTOERNOOI Voor de zesde maal in successie organiseerde de Venrayse Schaak club een internationaal toernooi in Prinsenhof. Bij de opening gaf o.a. acte de presence het lid van de Pro vinciale Staten, de heer L. Laurens- se. Namens het hoofdbestuur van de NKSB was aanwezig de heer De Graef en namens de Limburgse schaakbond de heer Van Els. Meer dan 100 deelnemers en deel neemsters zetten zich achter de borden om ieder drie wedstrijden te spelen. De deelnemers waren af komstig uit Nederland, België en Duitsland. De einduitslagen waren als volgt - allen eerste prijzen: Hoofdklasse: R. Moonen, Heerier- heide 3 pnt.; Hpope Nijmegen 3 pnt.; Gi'ootens, Uedem 3 pnt.; G. Arentz, Huckelhoven 272 pnt; H. Rover Buer 21,2 pnt.; W. Smits, Bracht 2,5 pnt:; J. Burke, Rotterdam 2,5 pnt.; A. Nol ten, Hoensbroek 3 pnt:; H. Jaspers, Uedem 2,5 pnt. le, 2e en 3e klasse: A. Hermus, Arnhem 2,5 pnt.; Mej. Muller, Bonn 2,5 pnt.; H. Hilhorst, Heerlen 3 pnt.; Kondritz Horst D.) 3 pnt.; P. Kraft Buer (D.) 3 pnt.; P. Holthaus, Amsterdam 2,5 pnt.; Lüt- gens, Kamp Lintfort 2,5 pnt.; San- der, Kamp Lintfort 2,5 pnt.; P. Meyer Horst (D.) 3 pnt.; E. Killiman, Horst (D.) 2 pnt.; Zeyen, Kamp Lint fort 2 pnt.; D. Trier, Straelen 2 pnt.; J. Rutten, Leende 2 pnt.; v. d. Eert- weg, Gemert 2 pnt.; P. Óp de Laak, Blerick 2 pnt.; J. Peeters, Straelen 3 pnt.; H. Aldenhoven, Uedem 2,5 pnt.; Jac. Thielen, Venray 3 pnt.; Mej. Engels, Bonn 2,5 pt.Op de Laak, Blerick 2 pnt.; C. Hinzen, Ble rick 2 pnt.; Mekker, Straelen 2,5 pt.; Rombouts, Blerick 2,5 pt. Voorzitter Peters van de Venrayse schaakclub reikte na afloop de prij zen aan de winnaars uit. P.D.V. DE ZWALUW De vlucht van afgelopen week zullen we maar proberen zo gauw mogelijk te vergeten. Alhoewel dit voor sommige liefhebbers niet gauw zal gebeuren in verband met de ge leden verliezen. Gelukkig dat het dinsdag iets beter was, zodat er toch nog een aantal duiven naar huis kwamen. De prijzen stonden bijna een uur lang open. Zaterdagavond inkorven voor Bo- hain op de gewone tijd. Zoals ge bruikelijk, worden er ook nu Paas eieren vervlogen. Prijs 10 ct. per duif, invullen op de poulebrief in de kolom EE. Klokafslaan voor Bohain is maan dagmorgen om 9 uur. Africhten 2e tour is op 25 - 27 april en 2 mei inkorven 's avonds van te voren van 20.00 - 21.00 uur en 's mor gens van 7 tot 7.30 uur. De uitslag was als volgt: Erquillinnes 189 km., 197 duiven. L. Coopmans 1 23; P. v. d. Laar 2; P. Willems 3 29; J. Custers Y. 4; P. Bertrams 5 9; J. Strijbosch Jr., 6 34 36; P. en J. Janssen 7 12 15 18 22 44 48; J. Verstegen en Zn. 8 16 31 41 45; M. de Lauw 10 38; G. Boom 11 43; Munckhof-Poels 13; P. Strij bosch 14 24; J. Janssen V. 17 20 28 40; Jos. Vermeulen 19; J. Gommans 21 50; A. Willems 25; M. v. d. Broek 26; J. Bastiaans 27; de Riet-Sijbers 30 39; W. Lormans 32 33; P. en J. Hendriks 35; J. Boom Zn. 37; P. Kersten 42; H. Strijbosch Zn. 46; G. Philipsen 47; J. Ewalts 49. Bel!

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6