De a.s. Gemeenteraads-verkiezingen Woningwetbouw en eigenbouw in Venray Nieuwe kerk aan de Heide Politierechter WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Zondagsdienst huisartsen Vrijdag 13 april 1962 No. 15 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050625 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mra. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.50 (buiten Venray 1.75) DINSDAG 17 APRIL Voor degenen, die de gemeente politiek ter harte gaan, is dinsdag 17 april a.s. een belangrijke dag. Op die datum namelijk moeten de lijs ten worden ingediend met de can- didaten voor de gemeenteraadsver kiezingen in mei a.s., een gemeente raad, die in zijn nieuwe samenstel ling in september a.s. voor het eerst bij elkaar zal komen en dan 19 leden telt. Het inwonertal schoot in 1958 juist tekort om een dergelijk groot college samen te stellen we moes ten toen met 17 volstaan maar nu komen er 19 afgezanten van Ven- rays bevolking de (nieuwe?) raads- zetels „bezetten". BELANGRIJK Er zijn mensen, die niet aan poli tiek doen en die ook de samenstel ling van de gemeenteraad Siberisch koud laat. Ze vinden dit „flauwe kul", om een ander misschien zelfs smalender woord niet te gebruiken. Ze huldigen dat stand punt t.a.v. de Staten-Generaal, de Provinciale Staten en de gemeente raad. Spreekt men hierover, dan komt er een vloed van bewijzen, dat het ene niet deugt, het andere waar deloos is en de derde niets te ver tellen heeft. En inderdaad kan men zich soms niet aan de indruk ont trekken dat bijv. een gemeenteraad wel erg aan de leiband loopt van Den Haag en Maastricht, dat soms oppermachtig schijnt en de beslis singen van een gemeenteraad zeer critisch bekijkt.... Maar van de ander kant is het zeker zo, dat iede re inwoners van Venray en trouwens iedere gemeentenaar, waar ook, toch wel dagelijks met deze raad en de beslissingen van dit college te ma ken heeft. Wegen en straten, belas tingen en scholen, woningen en in dustrie, verlichting en brandweer, verkeersregeling en sociale zorg, dat zijn allemaal dingen, waar iedereen eens mee te maken krijgt en die uit eindelijk via raadsbesluiten zijn vastgelegd. En dat lijstje zou nog wel met een halve kolom zijn uit te breiden. Of men wil of niet, wordt men dus dagelijks met de raad ge confronteerd en daarom is ook de samenstelling van dit college voor iedereen van belang. Want juist door hun ordende en regelende be palingen bevestigen ze of wijzigen ze niet alleen een bestaande situatie, maar hebben ze ook een groot aan deel in het uitstippelen van de toe komst van ons aller woonplaats. En ook daarin heeft ieder van ons be lang. Al kan men dus al of niet te recht bezwaren hebben tegen een afhankelijk zijn van Den Haag of Maastricht, van de andere kant is het zo, dat men positief meewerkt aan opbouw en uitbouw van eigen woonplaats door belangstelling te tonen voor en actief mee te werken aan de totstandkoming van een goed bestuurscollege van een gemeente. Die actieve medewerking wordt o.m. gegeven door deel te nemen aan de verkiezing en anderen zullen hun steentje bijdragen tot het sa menstellen van de lijsten. LIJSTEN De laatste raadsverkiezingen in 1958 brachten liefst 7 lijsten op ta fel. Lijst 1 werd aangevoerd door wethouder van Dijck en bracht met hem de heren Emonts uit Merselo en Houben uit het Veulen in de Raad. Daarnaast stonden nog de he ren Maas, Heide, v. d. Winkel, Smakt, Bruijsten Vredepeel, Heint jes in Leunen en Coopmans van Vel turn. Een lijst dus waarop een deel van onze kerdorpen een plaats hadden gevonden. Op lijst 4 was de heer Jenniskens aanvoerder, die met de heren Litjens, T. Janssen, Philipsen, J. Arts en Wimien Yssel- steyn toentertijd vertegenwoordig den. De heer Jenniskens werd geko zen. Een derde lijst van de kerkdor pen was lijst 7, die de heren van de Sterren uit Oirlo en Steeghs in Cas- tenray in de raad bracht, daarbij gerugsteund door de heer Kurvers uit Oirlo. Hoewel we van Oirlo het bericht gehoord hebben als zou hier v. d. Sterren niet meer 'candidaat zijn gesteld, blijkt dat hier wel wat over haast te werk gegaan is en zal op het moment dat wij dit schrijven nog wel water bij de wijn worden gedaan. Het zal zelfs de vraag zijn of de kerkdorpen weer met drie lijsten komen en niet eindelijk het ideaal kunnen verwezelijken om met één lijst te komen. Dit lijkt ons noodza kelijk om geen krachten te vei-spil- len, nu de grootste bevolkingsaan was in Venray-centrum geconsta teerd wordt. In ieder geval schijnt wel vast te liggen dat de KAB af delingen van de kerkdorpen samen komen met de vertegenwoordigers van de boerenorganisaties, zodat men dus kan spreken van een geslo ten front van de kerkdorpen Maar zoals het al zo dikwijls ge gaan is, zo zal het misschien ook nu weer gaan. dat op het laatste ogenblik weer een kink in de kabel komt en dat er weer dissidenten komen. Dat geldt ook voor Venray-kom, waar lijst 2 de arbeidersbeweging vertegenwoordigde. Daarvan werden indertijd gekozen de lijstaanvoerder ven, Derick en Ponjee (de laatste Jac. de Bruyn en de heren van Bo- met voorkeurstemmen). De heer Schols volgde1*"wijlen de heer van Boven op, terwijl voor de heer De- rickx, die onlangs is gestorven de heer Peeters nog invalt. De lijst vernoemde verder nog de heren Troisfontaine, v. d. Hulst Leunen en P. Schoester. Door de afspraak dat de KAB afdelingen van de kerkdor pen op de zgn. „kerkdorp-lijst(en) komen, zullen we hier dus vooral meerdere nieuwe namen tegenko- Naast de arbeiderslij st bracht Venray-Centrum nog drie lijsten. Lijst 3 bracht wijlen de heer van Haaren, die later werd opgevolgd door de Heer Hub. Janssen.. Op de ze lijst vonden we overigens nog de namen van Verheugen, C. Hendrikx en P. Stoks. Een andere lijst was lijst 6 met wijlen de heer Wintels als lijstaanvoerder, die later werd opgevolgd door de heer Tillemans. Met A. Vermeulen vertegenwoor digde deze genoemde lijst, waarop overigens nog de namen prijkten van K. Wijnen, T. Min en J. Lau- rensse. Dan was lijst 5 met als lijst trekker de heer F. Janssen, die be halve deze Colsen, Berhout en Bar- tels ook in de raad bracht. Op deze lijst stonden verder G. Janssen (Kempweg), J. Kersten, Dr. de Jong en Swuste. CIJFERS Totaal waren in 1958 8357 geldige stemmen uitgebracht, zodat iedere raadszetel gemiddeld 491,5 stemmen vroeg. Het is wel eens aardig na te gaan, hoe de cijfers in feite lagen. Lijst 1: van Dijck, Emonts, Houben. Totaal aantal stemmen 1764. Per centage 21.1®/», gemiddeld per lid: 588. Lijst 2: De Bruyn, Derickx, Schols, Pon- jee. Totaal aantal stemmen 1782. Percentage 21.3°/», gemiddeld per lid 445,5. Lijst 3: Hub. Janssen. Totaal aantal stem men 381. Percentage 4.6%, gemiddeld per lid 381. Lijst 4: Jenniskens. Totaal aantal stemmen 576. Percentage 6.9°/», gemiddeld per lid 576. Lijst 5: F. Janssen, Colsen, Berkhout, Bar- tels. Totaal aantal stemmen 2074. Percentage 24.8,Vo, gemiddeld per lid 518,5. Lijst O. Vermeulen, Tillemans. Totaal aantal stemmen 961. Percentage 11.5%, gemiddeld per lid 480,5. Lijst 7: v. d. Sterren, Steeghs. Totaal aan tal stemmen 819. Percentage 9.8%, gemiddeld per lid 409,5. De cijferaars zullen daaruit kun nen leren dat de kerkdorpen-lijsten 1 en 4 dure zetels waren, die ech ter enigermate gecompenseerd zijn door de „goedkope" van lijst 7. Men kan daaruit lex*en dat in 1958 de specifiek kerkdorpen-lijsten 21,1 en 6,9 en 9,8% op zich verenigden oftewel bijna 38%, al moet men dan wel de restrictie maken dat op de arbeiderslijst nr. 2 de afgevaardigde van Oostrum voorkwam. Kortom men kan daar een hoop din gen uitleren. Alleen niet welke lijs- worden. Men is daai'om allerlei, worden. Men is daar, om allerlei, soms ook te begrijpen redenen nog al geheimzinnig mee en er is moei lijk te achterhalen of bijv. in de kom behalve de arbeiderslijst nog drie lijsten zullen inkomen. Het schijnt van niet, maar het is nog lang geen dinsdag en tot die datum kan er nog van alles gebeuren. Als we dan een opmerking mogen maken, dan is het of het zo onder hand niet tijd gaat worden dat in dit uitgebreide college oofe een da me gaat zitting nemen. Onze da mes, die verenigd zijn in verschil lende standsorganisaties als KAV, Boerinnenbond en Vrouwengilde, moeten toch ook een kans krijgen hun visie op het beleid in Venray te bepalen. Die kans hebben ze in het verleden niet gehad. Zo ze al ooit op een lijst geplaatst zijn, dan zo dat ze geen verkiesbare plaats hadden. Het wordt langzaam tijd dat de Venrayse dames ook iets te vertellen krijgen. En voor het overige wachten we rustig tot dinsdagavond. Dan zijn al le voorbesprekingen, alle bijeen komsten en geheimzinnig-doene- rij ten einde. Dan kunnen we ons langzaam gaan prepareren op wie woensdag 30 mei a.s. gestemd zal worden. Enkele weken geleden hebben wij een ingezonden stuk geplaatst waar in kort gezegd de volgende stellin gen werden verkondigd en verde digd: a. het feit dat Venray tot heden toe voor 1962 een woningtoewijzing heeft verkregen van 90 woning wetwoningen, is gelukkig i.v.m. de grote woningnood die Venray kent; b. deze en ook vroegere toewijzin gen van woningwetwoningen moeten echter niet doen verge ten dat er mensen hier in Ven ray een woning wensen die aan andere voorwaarden voldoet, dan de normale woningwet woning; c. deze mensen worden door te klei ne toewijzing van premiewonin gen en zelfs bouwstop, echter ge dwongen een woningwetwoning te betrekken; d. hiermede schiet men voorbij aan het doel van de woningwet woning, die immers pretendeert te zijn de woning voor die men sen, die gezien hun lodn, niet in staat zijn duurdere huurhuizen te betrekken of zelf te bouwen. Juist om die huren lager te hou den woeden door de overheid subsidies verleend op deze wo ningbouw, waarvan nu anderen profiteren; e. het is derhalve noodzakelijk dat naast de toewijzing van woning wetwoningen ook premiewonin gen worden gegeven alsmede ver lof tot bouwen in de zgn. vrije sector; f. hiermede wordt eigen bezitsvor ming niet alleen gepropageerd, maar in de daad omgezet en wordt weer iets van de oude toe stand in ere hersteld toen slechts 10 pet. van de woningen huur huizen waren; g. hierdoor komen de woningwet woningen vrij voor degenen waarvoor ze gebouwd worden. En de vraag is of er dan niet vol doende van deze huizen zijn. Op dit schrijven zijn nog al enke le reacties binnengekomen, maar om de zaak niet moeilijker te maken dan ze is zullen we pogen naast on ze eigen mening, meteen die van de andere briefschrijvers naar voren te brengen. Er is inderdaad na de oorlog heel wat veranderd t.a.v. ons woningbe- zit. Voor de oorlog had practisch iedereen zijn eigen huisje, met uit zondering van enkele huizen van de woningbouwvereniging en enkele particuliere huurhuizen. Na de oor log hebben we de ene wijk na de an dere bijgebouwd en de eigenaar er van is grotendeels gemeente of wo ningbouwvereniging. Van particulie re zijde kon men dat tempo onmo gelijk bijbenen en zo ligt de ver houding huurhuizen tegen eigen be zit thans ongeveer op 6535 pet. In derdaad is dat een enorm verschil. Dit verschil alleen te wijten aan de woningbouwpolitiek van na de oorlog is natuurlijk te veel van het goede. Het kan niet ontkend worden dat de particuliere bouwer ontzag lijke moeilijkheden te overwinnen had in de voorbije jaren, maar ook de structuurverandering van ons aller woonplaats heeft aan dit ver schil wel meegewerkt. Vond iemand het vroeger gewoon als hij ging trouwen dat hij voor 'n eigen woning zorgde, thans wordt dat wel eens te gemakkelijk maar aan de gemeente overgelaten. Met de kern van het betoog heeft dit alles op zich nog weinig te ma ken. De woningwetwoning voorziet in een behoefte. Ze biedt tegen een door subsidies laag gehouden huur behoorlijk onderdak. Dat er t.a.v. deze woningen nog wensen (te) over zijn, vindt enerzijds zijn oorzaak in de revolutiebouw, anderzijds in de nauw en streng gestelde eisen. Maar eeii ding staat vast, de huren daar- vdor zijn lager dan ze feitelijk nor maal moesten zijn. En dat heeft men mét opzet gedaan i.v.m. onze loon politiek, die op zijn beurt weer nauw verband houdt met onze export en wat dies meer zij. Hier wordt dus politiek mee bedreven. Of het nu juist is of niet, daarover kan men van mening verschillen, feit is het en we moeten daar rekening mee houden. Nu zijn er ook in ons Venray mensen, die niet genoeg hebben aan een dergelijke woningwetwoning en gemakkelijk een betere woning zou den kunnen betalen, mits men ze daar de kans voor gaf. Nu heeft steller gelijk als hij zegt, dat sinds een jaar het onmogelijk is voor die mensen ofwel via anderen tot zulk een betere huurwoning te komen ofwel er zelf een te bouwen. Sinds in april 1961 practisch geen vergunning meer uitgegeven werd, zit inderdaad zowel de premiewo ningen als de vrije sector dik in de knel. In het woningdebat in de Tweede Kamer is onlangs over deze hele geschiedenis vrij hard gevochten. Men dwong daar de Minister en daar zat natuurlijk ook weer poli tiek tussen dat hij aan de wo ningwetwoning op alle manieren voorrang zou geven. Voorrang boven de premiesector, voorrang boven de vrije sector. Al zal het zeker waar zijn dat in 1961 de woningwetsector in het gedrang kwam door bouwerij in de premie- en vrije sector, toch is bij die debatten wel duidelijk ge worden dat het niet allemaal kapi talisten waren, die die andere wo ningen hebben gebouwd, maar doorsnee-burgers, die op deze ma nier eigen woningen hebben ver worven of een iets betere en gro tere woning dan de woningwetwo ningen hebben kunnen krijgen. Hier zat dus kennelijk al de tendens in dat men iets anders wil dan „wo ningwetwoningen". En men vergat er bij te vertellen dat sinds april 1961 al practisch in deze contereien niets anders meer gebouwd kon worden Hebben we steller goed begrepen dan heeft hij er bezwaar tegen dat al sinds geruime tijd in Venray en met Venray in vele andere plaat sen practisch niets anders meer gebouwd kan worden dan woning wetwoningen, die voor een deel ge bruikt worden door mensen, die iets anders willen maar niets anders kunnen. Inderdaad is dat waar. Wie geen vreemdeling in Jerusalem is, weet dat er verschillende huurders van woningwetwoningen weg willen indien ze een andere betere woning kunnen krijgen. Men is bereid daar voor meer huur te betalen en men is zelfs bereid de hele rompslomp van eigen-bouwerij op de koop toe te nemen. Ook is waar dat thans in woningwetwoningen mensen wonen, die best een betere woning zouden kunnen betalen, maar die van hun kant profiteren van de lage huur van die woningwetwoningen. Beide partijen nemen inderdaad de plaat sen in, die feitelijk voor anderen zijn bestemd. Zulks kan ook nog een rol gaan spelen bij de verkoop van de woningwetwoningen. Een ander vraag is of de bouw van meer premiewoningen de op lossing brengen zal. Dit wagen we te betwijfelen. Op de eerste plaats vermindert de premie naarmate er meer huurverhogingen komen. Dit houdt in, dat op dit moment, een premiewoning practisch dezelfde in houd en dezelfde voorwaarden kent als een woningwetwoning. En waar juist de meeste iets anders en iets beters wensen, komt men al gauw in de vrije sector terecht. Als men slechts voor 18.000.— bouwen mag (inclusief de grond) dan komt men nu nog al eens vlot aan deze grens. En dan is het voorbij met de pre mie. Bekend is dat bijv. Venrayse werkgevers in het algemeen en een in het bijzonder al plannen klaar had om in die sector nog te bouwen. Daarnaast was er nog een woning bureau dat ook al plannen klaar had, terwijl bovendien nog een der tigtal particulieren hiermede bezig waren. Waren deze plannen toen in april 1961 doorgegaan, dan had de situatie wel anders gelegen dan nu en daarom is het te betreuren dat deze geen doorgang hebben gevon den. O.i. is er in de vrije sector wel wat aan te doen. Ook hier heerst nog de bouwstop, maar men ver wacht toch algemeen dat in het 2e kwartaal van dit jaar er weer iets „los komt". Hopenlijk kan dan bijv. het contact weer hersteld worden wat men in Venray had met een bouwonderneming die hier in deze sector een 50-tal huizen wou bou wen. Dan krijgt men niet alleen nog meer differentiatie in woningbouw typen, maar ook qua inhoud en uit voering: En dan wordt de mogelijk heid geschapen dat de mensen, die uit de woningwetwoningen willen, of die er quastand en betrekking niet thuis horen, iets anders kunnen krijgen, waardoor de woningwet- bouw aan zijn primaire doel kan be antwoorden. Of men al „genoeg" woningwetwoningen in Venray heeft is een vraag, waaron wel niemand het antwoord zal weten. Dat zal de toekomst wel leren. Een schets van de nieuwe kerk aan de Heide zoals die door architect Beynen uit Oss is ontworpen. De hele kerk is als het ware omringd door een grote pergola, waarin o.m. zijn ondergebracht de doopkapel en de sacristie. De kerk komt met de ingang te liggen naar de Heidse Schoolweg, op een groot plein, waardoor parkeerruimte geschapen wordt. Men hoopt nog dit jaar deze kerk aan te kunnen besteden. De motorcross welke a.s. zondag aan de Deumeseweg nabij café Linders wordt gehouden, is ten bate van deze nieuwbouw. „Dat ontken ik ten zwaarste", riep de man, die wegens het veroorzaken van een kunstmatige regenbui voor1 het hekje moest komen. „Het is mijn regenwater niet. En het regent in mijn slaapkamer ook." Op een kille winterdag had hij het delict begaan. De buurvrouw die onder dezelfde kap woont, hoor de voetstappen op de zolder. Zij herkende de voetstappen van de verdachte, heeft ze naderhand ver klaard. Even later begon het in haar slaapkamer te regenen. Toen de bui over was, bleek er voor 156,50 schade te zijn aangericht aan het plafond en het behang. Overal wa ren bruinachtige plekken en krin gen ontstaan. De buurvrouw repte zich naar de politie, en deze op haar beurt snel de naar de zolder, waar buurmans voetstappen werden vernomen. De verbalisant bracht de rechter uit voerig verslag uit van zijn expedi tie. Er bleek uit dat het dak van verdachtes huis zo lek was als een mandje. Van de zolder af kon men zonder moeite de overdrijvende wol kenvelden waarnemen en het regen- gebied voelen van de depressie bij IJsland. Een deel van de gevolgen daarvan 'had /de verdachte buur man gepoogd op te vangen met be hulp van een zeer grote lap plastic. Deze hing boven zijn deel van het huis. De verbalisant constateerde dat het plastic een soort van water dichte zak vormde. In deze zak stond een flinke hoeveelheid vies bruin water. Vervolgens begaf de politieman zich naar dat deel van de zolder, dat boven de slaapkamer van de buurvrouw was gelegen. Het uit zicht werd hier volkomen belem merd door het dak. Nergens waren overdrijvende wolkenvelden te zien, noch waren er regengebieden te voelen. Het was duidelijk: boven buurvrouws slaapt imer lekte het niet. En de kringen en plekken op plafond en behang vertoonden de tint van het water in het plastic re servoir. Dat was ook een kwade noot voor de buurman. Waarschijn lijk heeft hij die plastic zak geloosd via het dak van buurvrouw, daarbij al of niet opzettelijk pannen ver schoven zodat de inhoud bij buur vrouw op de zolder terecht kwam en vandaar uit alles verwoestende naar beneden sijpelde. Uit de verklaringen van de re genmaker werd duidelijk dat hij de buurvrouw de regenbui en de brui ne plekken van harte gunde. Hij bestreed echter dat hij een opvolger zou zijn van prof. Veraart. Niet hij had de regen veroorzaakt, zei hij. Het was gewone regen, zoals die neervalt in woningen waar grote de len van het dak ontbreken. Maar de rechter en de officier achtten zijn aandeel in de bui wet tig en overtuigend bewezen. De voetstappen die de buurvrouw heeft gehoord en het dak dat de politie man heeft gezien, zeiden voldoende. Buurman heeft honderd gulden boe te gekregen. Bovendien zal hij 156,50 schadevergoeding moeten betalen. Als morele steun op dagen, waar op de morele depressie in zijn bin nenste de overhand zou kunnen krij gen, gaf de rechter hem er nog een maand voorwaardelijk bij. VOOR VISITEKAARTJES GEBOORTEKAARTJES ONDERTROUWKAARTEN DANKBETUIGINGEN ROUWDRUKWERKEN VLUG GOED EN GOEDKOOP VAN DEN MUNCKHOF N.V. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagnacht 2 uur. Dr. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen 1 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. T. TACKEN Landweertweg 22 telefoon 1629 GROENE KRUIS Donderdag a.s.: GEEN ZUIGELINGENBUREAU ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ST. ADELBERT Het programa voor het vereni gingsjaar 1961-1962 van de afdeling Venray van de St. Adelbertvereni- ging bevatte voor de maand april twee bijeenkomsten. Op dinsdag 10 april j.l. hield mej. mr. Wilhelmine Folmer een inlei ding op een avond, die georganiseerd werd in samenwerking met de pa ters Ongeschoeide Karmelieten te Smakt; het onderwerp van deze voordracht luidde: „Het Leger des Heils als godsdienstige en sociale beweging van onze tijd." Dinsdag 17 april a.s. zal vervol gens p. dr. Johannes Peters o.c.d., docent theologie aan het Karmelie tenklooster te Smakt, spreken over: „Het teruglopen van de priesterroe pingen en de opdracht van de leek". DIPLOMA-UITREIKING BOERINNENBREVET Op dinsdag 3 april vond in de R.K. Huishoudschool „Marianum", de feestelijke diploma-uitreiking plaats aan de deelneemsters van het „Boerinnenbrevet". Dit is een 2-jarige cursus, die in de winter maanden één avond per week wordt gegeven. De onderwerpen zijn verschillend. Er wordt gesproken over godsdienst, gezinsbudgetering, over kunst, mu ziek, over grond en pachtzaken, over de mechanisatie van de huishouding Met zeer veel belangstelling volg den de dames, waarvan de leeftijd varieerde van 20 tot 60 jaar, de les sen. De H.E. Heer Deken Loonen deel de aan 43 deelneemsters het diplo ma uit. Aanwezig waren mej. B. M. Kleuters, consulente van de Boerin nenbond te Roermond, Mevr. Rein- tjes-van Megen, voorzitster van de Boerinnenbond kring Venray, de di rectrice, adj., directrice en enkele lesgeefsters. De geslaagden zijn de dames: M. van Ass, G. Backus-Thuyls, M. Jeuken-Euwals, P. Goumans-Gou- mans, J. Kessels-Houben, Mathij- sen-Peters, H. v. d. Ven-Coopmans, W. Wismans-Laurnen uit Venray; C. Gellings, G. Gellings, Swinkels- van Gerven uit Castenray; H. Hen- drix, M. Pelzer-Vousten, A. Wijnho- ven-Hendrix uit Geysteren; W. Arts, M. Camps-Spreeuwenberg, G. Jen niskens, J. Verheyen, G. Verheyen, Willemse-Spreeuwenberg uit Yssel- steyn; A. Heesen, J. van Kempen uit Leunen; Camps-Claessens, G. Key- zers-Derickx, C. Linders, L. Loo- nen-van Rens; H. Thielen-Steeghs, A. Vollenberg-Litjens, W. Weys- Litjens, A Wilms-Cox uit Oostrum; H. Burgers, G. Geelen-Boonen, J. Geerets-Smits, A. Hagens, Th. Ha- gens, G. Jenniskens, A. Jenniskens- Poels, J. van Meyel, W. van Meyel, van Rijswijck-Verheyen, P. Verhoe- ven-Reintjes, J. Wilms, C. van Wij- lick-Engelen.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 5