ARIAEIS ROYER 1 Kerkelijke Diensten Goed wonen P. v. Opbergen u. tegen ongele lage prijz 'n Nieuw Mantelpak van 8 tot en met 14 april Pins XII (Allege Deerne grote Campingshow Campingspod Gebr. Reijnen Nieuw-Guinea Vanaf vrijdag 6 DAME3 SCHOEN Grotestraat 18 VE HYPOTHEKEN Zaal van Moorse! -lie (eest is een nieuwe vitrage en overgordijnen Texiel en Woningtextiel voor drukwerken v.d. Hunckhof n.v. luxe-cade alle aandacht voor de plannen. De VOORZITTER zegde hem gaarne de hulp van het gemeente bestuur toe. Dan vroeg BERKHOUT hoe het feitelijk staat met de industrievesti ging. De VOORZITTER vertelde dat van de Amerikaanse industrie, die zich in Oostrum wil vestigen, nog geen uitsluitsel gekomen is. Aanvan kelijk zou de beslissing vallen voor 1 januari maar nu worden telkens nog nieuwe dingen opgevraagd, zc- dat dus kennelijk de zaak nog bespreking is. Afwachten is dus de boodschap. Voor het industrieterrein aan de Maasheseweg hebben zich nog twee gegadigden gemeld, waarmede men aan het onderhandelen is. Of dit wat zal worden hangt van zoveel factoren af, dat het moeilijk is hier voorshands wat van te zeggen. Dat was dan de openbare verga dering. De raad plakte er nog twee uur aan voor geheime besprekingen. Die blijken intussen wel uit te dijen. Aparte modellen GEBR. VAN MIL Gegarandeerde pasvorm Maasheseweg 2 Telef. 1572 PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de.week: Pater Sym- phorianus, tel. 1502. Passie-zondag. Zondag: 6.30 Sj. Maessen; 7.30 Johan, Gerrit en Theo Janssen en overl. ouders; 8.30 zekere int.; 9.30 Hoogmis voor de Par.; 11 u. Mevr. van Haaren-Rous (St. Jozefver.); 6 u. n.m. uit dankbaarheid. Maandag: 6.45 Johannes Barents; 7.30 overl. par.; 7.30 P. Buissen-Cui- pers; 8.15 best. d. Deken Berden (Kerk); 8.15 Fr. Vermaeten en we derzijdse ouders. Dinsdag: 6.45 Antoon Sikes, 7.30 Jan Oudenhoven; 7.30 Antoon van Osch; 8.15 Christiaan Ariaens en Ida van Meyel 1 h.; 8.15 Hendrikus Vermeulen en echtgen. en Harrie Janssen. Woensdag: 6.45 overl. leden van de bejaardenclub; 7.30 Johannes van de Boogaart; 8.15 Johanna van de Pasch, ouders en fam. 1 h.; 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 Voor de meest verlaten zielen; 7.30 sacr. mis; 8.15 Theodora Creemers en Helena Pocls 1 h.; 8.15 Gerard Arts-Claessens. Vrijdag: 6.45 Hendrika Petronella Bogaers-Baken; 7.30 Th. Pouwels; 8.15 Ant. Smulders 1 h.; 8.15 zekere int. R. Zaterdag: 6.45 Mevr. Drkssen- Ariaens; 7.30 Jan Oudenhoven; 7 30 Mathijs Derks (Stichting); 8.15 J. H. Willems en M. H. Reynders 1 h., 8.15 Louis Truien. Biechtgelegenheid van 58 uur. Om 7 u. Kruisweg. Paas-communie Vanaf Passiezondag tot en met Beloken Pasen is de Paastijd. In de ze tijd is iedere katholiek verplicht de H. Communie te ontvangen. Ziekencommunie Op Witte Donderdag wordt aan alle zieken de Paascommunie gebracht. Wij verzoeken de Parochianen om op te geven wie de Paascommunie thuis wil ontvangen. Biechten voor Pasen Wij verzoeken de gelovigen reeds nu om tijdig de Paasbiecht te spre ken en niet uit te stellen tot de laatste dag. Voor Palmzondag is daarom ook al langer biechtgele genheid. De tijden in de Goede Week: zie de berichten volgende week. RECTORAAT PATERSKERK Tel. 1973 b.g.g. 1502 Passie-zondag. De H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15. De kollekte (2 in 1) voor de kerk en bijzondere noden. Om 7 u. 5e Lijdensmeditatie. Dinsdag: 7.30 lof t.e.v. St. Anto- nius. Donderdag: 7 u. gezinsmis voor Pater Rektor Wolfgang. Vrijdag: Feest van de Zeven Smarten van Maria, patroonsfeest van de kerk. Om 8.30 gezongen H. Mis, om 7.30 oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag: van 38 u. gelegenheid tot biechten. Mededelingen 1. De 5e lijdensmeditatie wordt zondagavond om 7 uur gehouden. Onderwerp: „Onze Kruisweg". 2. Vandaag begint de paastijd, die duurt tot Beloken Pasen. 3. Dinsdag om 8 u. in San Damiano 2e conferentie. Handleiding tot 't lezen van de bijbel. Brengt uw bijbel mee! 4. Het gironummer Rektoraat paters Franciscanen: 1051743. Misintenties Zondag: 6.30 overl. fam. Rouve- roye-Ritzen; 7.45 Anna Rutten-Pe ters; 9 u. Anna Vink-Willems; 10.15 Pater Rektor Wolfgang; 11.45 overl. ouders Bom-Maas en zoon Pierre. Maandag: 7 u. Willem Claessens, besteld door de buurt; 7.45 Petro nella v. Megen-Bouten; 8.30 overl. fam. Heze-Kusters. Dinsdag: 7 u. Maria v. Meyel- Poels en overl. fam.; 7.45 Noud van Lin en Peter Peerlings; 8.30 Jeanette Esser. Woensdag: 7 u. overl. fam. Vol- lenberg-Verstegen; 7.45 Antonius v. Osch, lid der D.O.; 8.30 overl. echt- gen. (N.). Donderdag: 6.15 overl. fam. Am- brosius; 7 u. Gezinsmis voor Pater Rektor Wolfgang; 7.45 Jan Barends; 8.30 zalige dood. Vrijdag: 7 u. overl. ouders Tonen- Vermeulen; 7.45 Hendrina Petronel la Baken; 8.30 Jacoba Fleurkens en zoon Piet. Zaterdag: 7 u. Willem en Jan Claessens; 7.45 zekere intentie; 8.30 Jozef Loenen. PAROCHIEKERK OOSTRUM le Passiezondag. 7 u. parochiemis; 8.30 Hoogmis, mnd. Peter Joh. Pou wels en Johanna Minten; 10 u. gest. leesmis Gerard Camps en Jacoba Hillen; 3 u. Lof voor de vervolgde Kerk. Maandag: 7.30 Hubert Linskens. Dinsdag: 7.30 overleden familie. Woensdag: 7.30 gez. mnd. Antoon Derirkx. Donderdag: 7.30 Eduard Camps en echtg Vrijdag: vasten en onthouding 7.30 gest. gez. jrd. Theod. Claessens en Hendrina Fleurkens. Zaterdag: 7.30 Gerard Arts. Biechten van 6.307.30. 7.30 Ma riale f vooral voor de vrouwen. A.s. zondag om 10 u. plechtige palmwijding in het parochiehuis, daarna Hoogmis. Boekjes verkrijgbaar in de zaal. Collecte voor H. Plaatsen. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: eerste Passie-zondag. Leesmissen om 6.30 en 7.30, Kinder mis; Hoogmis om 8.30; leesmis om 10 u., waaronder lijdensmeditatie. 4 u. Kruisweg en Lof. Eerste col lecte voor de kerk; tweede collecte Bisdom. Maandag: 7.30 H. Mis v. Anna v. Rijswijk. Dinsdag: 7.30 jaardienst Peter Jo annes Peters en Mechtilda Biest er- fels. Woensdag: 7.30 Stichting Maria Linders en Hendrina Direx. Donderdag: 7.30 maandstond Mar- tinus Baltussen. Vrijdag: 7.30 bestelde Hoogmis tot dankzegging, int. fam. Houwen-Di- rex; 's avonds Kruisweg en Lof. Zaterdag: 7.30 H. Mis t.e.v. St. Machutus. Zaterdagavond biechten van 57 u. PAROCHIE CASTENRAY Passiezondag: begin van de Paas tijd. 7.30 vroegmis; 10 u. Hoogmis v. d. parochie; 3 u. Vastenoefening. Maandag: 7.30 gez. H. Mis van dankzegging. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis v. Jos. Wismans en Anna C. Wijnhoven. Woensdag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Henricus Vissers en Mechelina Arts. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Roelofs. Vrijdag: 7.30 gest. gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v. Zeven Smarten; 7 u. 's avonds Kruiswegoef. en Lof. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Altijdd. Bijst. tot int. v. hen die hiervoor offerden; 67 uur Biechtgelegenheid; 7 u. Lof en Ro zenhoedje met gebeden v. d. Broe derschap v. O.L. Vr. v. Altijdd. Bijst. Kerkpoets: Miep Strijbos en Toos Strijbos. PAROCHIE YSSELSTEYN Eerste Passiezondag: 6.30 leesm. v. Johanna de Weert-Peters; 8.10 leesm. v. Antoinetta Smeets-Ver geldt en overl. fam.; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis uit dankb. v. d. fam. Mulders-Thissen; 3 u. vastenoefe ning. Maandag: 7.30 leesm. v. Jan Geurts. Dinsdag: 7.30 leesm. v. d. overl. fam. Arts-Reintjes. Woensdag: 7.30 leesm. v. Gerard van Dierendonck. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis v. zek. intentie; z.a. leesm. v. Willem Vol- lenberg. Vrijdag: 7.30 leesm. v. d. overl. fam. Fleurkens-Keyzers; z.a. leesm. v. d. overl. ouders Stiphout-v. Rijs- wijek. Zaterdag: 7.30 leesm. v. d. overl. fam. Claessens-Muyzers; z.a. leesm. v. d. overl. fam. Arts-Willemse; 7 u. lof; tot 8 u. gelegenheid om te biechten. PAROCHIEKERK LEUNEN Eerste Passiezondag. Om 6.45 lees mis; 8 u. leesmis voor de parochie; 9.15 Hoogmis gesticht jaarget. voor Peter Johannes Rongen en echtgen. Johanna Loonen; 10.30 leesmis; 3 u. kruisweg en lof. Maandag: leesmis voor Jozef Loe nen. Dinsdag: leesmis bij een 25-jarig huwelijksjubileum (kindermis voor de meisjes). Woensdag: leesmis v. Hendrik en Lena van Soest. Donderdag: leesmis v. d. weduwe van Meijel-Poels (kindermis voor de jongens). Vrijdag: leesmis voor P. J. Pee- ters en Petronella Loonen; 's avonds om 8 u. lof en vastenpreek. Zaterdag: leesmis voor Frans Swinkels. Van 45 en van 77.30 biechtgelegenheid. Daarna lof. A.s. zondag is de tweede collecte voor het H. Graf. Kerkpoetsen: Truus van Vegchel en Anny Peeters. PAROCHIEKERK MERSELO Eerste Passiezondag. Heden be gint de paastijd, welke duurt tot Beloken Pasen. 6.30 Communie uit reiken. 7 u. Vroegmis voor de pa rochie; 8.15 leesmis voor overl. fam. v. d. Ven-L'Ortye; 10 u. Hoogmis v. bijz. intentie; 's avonds om 7 u. avondoefening voor de vastentijd. Maandag: 7 u. gest. jgt. voor Ma thijs Arts en Catharina v. Osch; 8u. leesmis voor Jan en Martha Gielen. Dinsdag: 7 u. gez. H. Mis voor Ja cobus v. d. Heuvel; 8 u. leesmis uit dankbaarheid (Ewals). Woensdag: 7 u. gez. H. Mis t.i.v. de Veeverzekering; 8 u. leesmis t.e.v. de H. Joseph (Janssen). Donderdag: 7 u. gez. H. Mis voor Pierre v. d. Venne; 8 u. leesmis t.e.v. de H. Geest (Peeters). Vrijdag: Feest v. O.L. Vrouw van Zeven Smarten; 7 u. gest. Hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw van Zeven Smar ten; 8 u. leesmis t.e.v. de H. Geest en O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand (v. Bracht). Zaterdag: 7 u. gez. H. Mis voor Maria v. Rijswijck; 8 u. leesmis voor Bertha van Dijck. 46 Biechtgele genheid; 7.30 Marialof. A.s. zondag speciale collecte voor de H.H. Plaatsen in Palestina. RECTORAAT VREDEPEEL le Passiezondag. 7 u. vroegmis tot bijz. int.; 10 u. hoogmis, jaarget. v. d. zielerust v. Gerrit Janssen; 2.30 Lof m. vastenoefening. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: t.i.v. fam. v. Keijsteren- Geurts. Dinsdag: jaarget. v. d. zielerust v. Theodorus Jenniskens. Woensdag: t.i.v. fam. Loenen- Cruijsen. Donderdag: v. d. overl. v. fam. v. Vegchel-Peeters. Vrijdag: t.b.i.; 20 u. kruiswegoefe ning. Zaterdag: feest v. d. H. Liduina t.i.v. fam. Claessens-v. d. Weijer. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; vrijdag vóór en na avond oefening. RECTORAAT HEIDE Passiezondag. 7.30 H. Mis voor Antoon v. Osch; 10 u. gest. jaarget. voor Lambertus Manders. Akolieten: G. Derikx en W. Voesten; 2.30 H. Kruisweg; 7 u. Avondoefening. Misdienaars van de week: Piet v. Lierop en Piet Rutten. Maandag: 7.30 H. Mis voor de overl. ouders Potten-Litjens. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Petro nella v. Dijck-Wismans. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Leo- nardus Spee en Lamberdina Arts. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Har ry Muijsers. Vrijdag: vasten- en vleesloze dag. 7.30 H. Mis t.b.i. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Maria v. Opbergen en Herman Strijbosch; 7 u. Biechtgelegenheid; 7.30 Lof. Zondag a.s. is de 2e collecte voor de H. Plaatsen. RECTORAAT VEULEN Zondag: Passiezondag. 7 u. gele genheid tot communiceren; 7.30 lsm. voor de bekende intenties; 10 u. hgm. uit dankbaarheid; 2.30 Vasten oefening. Maandag: lsm. v. z. Gerardus Hou- ben. Dinsdag: lsm. v. z. dokter Bingen. Woensdag: hgm. zesw. dienst v. z. Maria v. Meyel-Poels; 8 u. avond mis voor de jeugd. Donderdag: lsm. v. overl. fam. Koenen-Janssen. Vrijdag: hgm. jgt. v. z. Maria Drabbels-v. Meyel. Zaterdag: lsm. tot dankzegging; 8 u. 's avonds oef. t.e.v. O.L. Vrouw. Kerkpoetsen: Jo Wilms, Dora Ha- gens en Mien Ewals. Opbrengst maandcollecte verleden zondag 143,03. Allen hartelijk dank UITBREIDINGEN NIEUWBOUW' EN NIEUWE Het Pius XII-college te Deurne in september 1959 gestart met drie eer ste klassen, zal het komende school- Vanaf zaterdag 7 april doorlopend ook zondags 30 modellen tenten de nieuwste bugalows ook in KS 202 doek op ons showterrein „De Bongerd" te Gennep Nijmeegseweg. Kwaliteit Service Inruil gebruikte tenten GENNEP Tel. 08851-535 jaar maar liefst 15 klassen omvat ten (12 klassen HBS en 3 klassen MMS, als volgt verdeeld: vier eerste klassen onderbouw; drie tweede klassen HBS, twee tweede klassen MMS; drie derde klassen HBS; t.én derde klas MMS; één vierde klas HBS-B en één vierde klas HBS-A). Het lerarencorps bestaat met in gang van 1 september uit 30 leraren, wie er op dat ogenblik reeds zestien in Deurne zullen wonen, het aantal leerlingen zal stijgen tot ongeveer 320 jongens en meisjes. De afdeling middelbare handels avondschool omvat in het nieuwe schooljaar drie en mogelijk vier klassen met 6 leraren en ongeveer 60 jongelui. Het onderwijs aan de handelsavondschool, dat op drie avonden per week wordt gegeven, wordt met ingang van 1 september gecompleteerd door een typecursus en een cursus stenografie. Het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft er in toegestemd om voor het nieuwe schooljaar de noodschool uit te brei den met 4 gewone leslokalen en 1 vaklokaal. De school beschikt dan over achttien onderwijsruimten, met inbegrip van de houten gymnastiek zaal, die een dezer dagen in gebruik is genomen. De nieuwe uitbreiding (de vierde m successie") kost bijna een ton, zodat de totale kosten, die tot op heden in de noodschool zijn geïnvesteerd het half miljoen over schrijden waarbij de inrichtingskos ten en de kosten voor meubilair niet zijn meegerekend. Naast de nood school komt de volgende maand een basketbalveld en twee volleyvelden gereed, zodat de sport en de gym nastiek na lang behelpen eindelijk ruimschoots aan hun trekken ko men. Op dit ogenblik volgen leerlingen uit Deurne, Asten, Someren, Bakei, Meyel Helden-Pa nningen, Horst, Gemert en Venray het onderwijs aan het Pius XII-college. De school vervult een typische streekfunctie en bewijst daarmee haar bestaans recht en haar waarde voor een gro te bevolkingsgroep. Alle nieuwe beperkingen ten spijt heeft het bestuur aan het architec tenbureau Van Balen en Wiegerincl: te Arnhem opdracht gegeven een plan te ontwerpen voor 'n z.g Hall- school. Door het ministerie is toege zegd, dat de nieuwe school in de loop van 1963 kan worden aanbe steed. Voor verdere gegevens over stu die en aanmelding van leerlingen voor het Pius XII-college verwijzen wij U naar de advertentie elders in dit blad. De berichten van Indonesische zij de inzake Nieuw-Guinea woi'den steeds verwarder, zodat er geen touw meer aan vast te knopen is wat die Indonesische regering nu eigenlijk wil. Spreekt de ene func tionaris van: een oorlog is niet meer te voorkomen, dan heeft een andere tegelijkertijd gezegd: we hopen nog altijd op een voortzetting van de onderhandelingen. Zegt de een: we hebben het eilandje Waige veroverd dan spreekt een ander dit snel te gen, want ze infiltreren en vochten officieel immers niet. Bijna iedere dag zijn er wel elkaar tegenspre kende uitlatingen, waarvan men de indruk krijgt, dat iedere hoogge plaatste functionaris er wel 'n duit in het zakje wil doen maar men het onderling niet helemaal met elkaar eens is. Er is kennelijk verwarring aan In donesische zijde. Moet men nu door dik en dun Soekarno maar volgen, die om Nieuw-Guinea alleen maar vechten wil, of zal men toch maar een slag om de arm houden met het oog op de van Amerikaanse zijde en door de Ver. Naties uitgeoefende druk tot het voeren van onderhan delingen voor een vreedzame oplos sing van de kwestie? Intussen wordt de economische toestand in Indone sië snel slechter en kost het al gro te moeite om het volk aan voldoen de rijst te helpen. Dit vormt een voor ons donker punt in de situatie, want des te ge makkelijker zal Soekarno kunnen spelen op de emotionaliteit van zijn volk, door te verklaren dat het voedseltekort wordt veroorzaakt door de inspanning die men zich om Nieuw-Guinea moet getroosten en dat dit direct verbeteren zal als west-Irian maar eenmaal is inge lijfd. Het is zijn laatste redmiddel tot handhaving van zijn gezag. Zeker zullen niet alle Indonesiërs dat met hem eens zijn. Ook in zijn regering zijn ,er ongetwijfeld nog krachten, die de kwestie met Neder land nog graag via onderhandelin gen geregeld willen zien en die vertrouwen daarna financiële hulp van Amerika te kunnen verkrijgen. Maar in de door Soekarno geladen atmosfeer kunnen zij slechts aarze lend iets van die hoop laten blijken. De bedreigingen blijven daardoor de boventoon voeren. Dat noopte Nederland dus wel tot het zenden van versterkingen naar Nieuw-Guinea. 'n Bijzonder vreem de situatie, want voor het behoud van dit gebied onder onze souve- reiniteit willen wij helemaal niet vechten. Wij willen alléén dat het recht in de wereld gehandhaafd zal blijven. Gevoel voor recht zit zo diep in onze volksaard verankerd, dat het alleen maar vreemd aan doet wanneer van bepaalde zijde de indruk wordt gevestigd, dat wij daar geen cent en geen man voor over moeten hebben. Natuurlijk is het ook wel een beet je vreemd, dat dit kleine landje op z'n eentje zou moeten opkomen en gaan vechten voor handhaving van het recht in de wereld, voor belan gen van het Papoea volk waar wij geen wezenlijk belang bij hebben. Het behoort feitelijk tot de belan gen van de Verenigde Naties, maar deze hebben die verantwoordelijk heid niet op zich kunnen nemen doordat hierin teveel politieke be langen spelen. De enige die uitkomst kan bieden, blijft dan Amerika. De Verenigde Staten kunnen door hun positie in de wereld, door de politiek van recht en zelfbeschikking waarvan ook zij voorvechters zijn, Nederland niet alleen voor de regeling van dit ge schil laten opdraaien. Men doet daar alle moeite om zijn invloed te doen gelden en Indonesië weer tot het overleg terug te brengen. Het is alleen de vraag of Soekarno nog in staat is er naar te luisteren. Kan hij nog tot het inzicht gebracht worden dat ook na vreedzame oplossing van het geschil zijn positie gehandhaafd kan blijven? Het kon inderdaad wel eens zijn, dat die kans voor hem dan verkeken is. In dat geval zal hij dus doorgaan met zijn oorlogsdreigingen, ook al blijft het de vraag of hij werkelijk tot grootscheepse acties in staat zal blijken. Maar dan wordt het toch tijd, dat de V.S. hem duidelijk laten weten dat zij op de bres staan voor het volkerenrecht, dat zij een ge welddadige aantasting daarvan niet tolereren èn Nederland desnoods zullen helpen dit te verdedigen. Dit kunnen wij echter alleen van de V.S. verlangen, als wij ons tevoren be reid hebben getoond dit recht in de wereld te helpen verdedigen. Die be reidheid heeft de Nederlandse rege ring gelukkig getoond. Het woord is nu aan de V.S., al zouden we dit zeker nog liever hebben zien komen van de Verenigde Naties. w.o. pumps, veterschoem kinderschoenen en pani Zie hiervoor de kleine met of zonder via levenspoli Rentepercentage 5 jaren vast. Vrije aflossing mogelijk. Geen taxatiekosten. AUTO- MOTOR- TRACTOR-fiij voor zeer gunstige aanvragen ooi! courant tegen 5V2 pet. Alle verzekeringen bij prima Mai Assurantiekantoor KRUIJSEN Julianasingel 41 VENRAY A.s. zondag DANSEN aanval Orkest Peter en zijn Rockets o.l.v. Ptfjn vooral als U met overleg kiest. Wij staan voor U klaar, om U be hulpzaam te zijn bij het doen van de juiste keuze uit onze magnifieke collectie woningtextiel. Ook over onze service, zoals maken en hangen, zult u uiterst tevreden zijn. Grotestraat 24 Grote PRIJSVERLi in Dames Nylons! Speciale aanbied naad: le paar paar voor 1,- paar voor 3,- naad. Ook de N nylons van Ra< xemburg zijn verkrijgbaar. BATA VENRAY S Maak nu uw 1 uit ons enorm assoi Gero artikel koffie- thee- eets< glasservieze 'n Goed advie Zie onze etalage en 1< blijvend door onze Voor groot en trainingspak! Ariaens-KosmC Grote Markt in HAARI een GESTREKEN OVERHEMD (ook No-Iron) MOOIER voor 65 cent ALS NIEUW WASSERIJ „DE PEELPAR

Peel en Maas | 1962 | | pagina 2