THOMASSEN v.v. OOSTRUM DUIVENSPORT BASKETBALL GYMNASTIEK Boekenweek'62 in aantocht S.V.V. NIEUWS SCHAKEN V.C.R00Y ZWEMMEN M.H.C.VENRAY Zwitsaletten Voor U die eisefc stelt i i - r In een aantrekkelijke, levendige en spannende wedstrijd is Venray er niet in geslaagd om Rios een ne derlaag te bezorgen. Indien ooit een overwinning ruim binnen het bereik van onze ploeg heeft gelegen was dit j.l. zondag wel het geval. Het ab solute gebrek aan schotvaardigheid en stootkracht van onze voorhoede liet een aantal bijna niet te missen kansen verloren gaan die de toe schouwers de haren te bergen deed rijzen. Dat tegen de fel op winst spelende Rios-ploeg deze kansen konden ontstaan, mogen we be schouwen als een duidelijke aanwij zing dat 't spel van de Venray-ploeg als geheel van behoorlijk gehalte was en door middel van een gede gen spelopbouw en goede soms verrassende combinaties de goed ruimende Rios-verdediging meerma len totaal uit haar voegen speelde. De eerste helft was onbetwist het beste gedeelte van de wedstrijd. Bei de ploegen spanden zich tot 't uiter ste in om met een hoog tempo goed voetbal te spelen. Nadat Rutten in de eerste minuut over het Rios-doel had gekopt, trokken de gasten er tussen uit en uit een combinatie van middenvoor en linksbinnen loste laatstgenoemde een verrassend schot in de linkerhoek dat doel trof. Ven ray nam daarna een voortdurend veldoverwicht doch de bovenaange haalde kansen werden jammerlijk gemist tot na 35 minuten spelen v. Grinsven de gelijkmaker inschoot uit een terugspeelbal van Venne- kens. Na de rust werd zo mogelijk met een nog grotere overgave door beide elftallen van start gegaan. Na ruim een kwartier spelen knalde een Rios- speler tegen de onderkant van de lat doch de effectbal sprong uit het doel en werd een prooi voor de toe stormende rechtsbinnen. Diens eer ste schot werd nog afgeweerd, doch de tweede uithaal was onze doelman te machtig waardoor de stand op 2-1 in het voordeel van Rios kwam. Met een kleine omzetting in de ploeg werd fanatiek getracht het verloren terrein te herwinnen doch ook deze geforceerde pogingen leverden geen resultaten op. Rios had de overwin ning en daarmee de begeerde 2e plaats binnen zijn bereik en al kroop men nog enkele keren door 't bekende oog van de naald, in de 2-1 stand kwam geen wijziging meer. Venray 2 had vrijaf. Na de wed strijden van j.l. zondag bezetten on ze reserves nog steeds de tweede plaats in de res. 2e klasse C. Blerick 2 heeft de leiding met 29 punten uit 17 wedstrijden gevolgd door I.V.S. 2 met 23 uit 14; Haslou 2 met 21 uit 15 en Venray 2 met 19 uit 16 wed strijden. Venray 3 behaalde eenjiiet onver dienstelijk resultaat door het op eigen veld moeilijk te kloppen Geys- teren een 3-3 gelijkspel af te dwin gen. ij Venray 5 bleef ongeslagen door 'n 5-2 overwinning in Merselo op Mer- selo 2. Venray 6 tenslotte scoorde er dit maal eens lustig op los en behaalde met een 8-4 score in Swolgen een voor hen ongekend grote overwin ning op Swolgense Boys 3. In verband met de interland Bel- gië-Nederland is voor a.s. zondag slechts een beperkt programma vast gesteld. Van onze ploegen komen alleen het 5e en 6e elftal aan bod. Venray 5 gaat bij zijn naaste con current Ysselsteyn 2 op bezoek. Al hoewel een eventuele nederlaag niet direct funeste gevolgen kan hebben ten aanzien van de bezetting van de le plaats de voorsprong is nog ruim zullen onze jongens er toch wel een eer in stellen om ook na zondag zonder puntenverlies te zijn. Gezien de kleine 2-1 overwinning op eigen veld indertijd zal er terdege aangepakt en alle risico's vermeden dienen te worden. Venray 6 ontvangt thuis Kronen berg 2 en heeft daarmee de gelegen heid om de misstap in Kronenberg 3-0 nederlaag goed te maken. Zondag 8 april kunnen we dan weer getuige zijn van de derby Ven rayWittenhorst. Nu de laatste we ken de staartclubs zich behoorlijk beginnen te roeren en beurtelings punten veroveren, slinkt de voor sprong van beide ploegen op de hek kensluiters zienderogen en wordt het tijd dat er aanvulling komt. De overwinnaar uit deze derby kan weer wat ruimer ademen en dit zal voldoende reden zijn om te mogen rekenen op een felle strijd voor de overwinning. VOETBAL A.s. zaterdagmiddag om half drie wordt aan de Oostsingel een voet balwedstrijd gespeeld tussen een elf tal van Royal (wit) en een van Zan ders (rood). Afgelopen zondag had het treffen Swolgense BoysOostrum plaats. De wedstrijd eindigde, zoals ver wacht, in een overwinning voor Swolgen. 3-1. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de gastheren makkelijk de overwining zouden behalen. Lang zaam maar zeker legden de Swolge- naren de gasten echter hun spel op. Na 20 minuten werd de score voor Swolgen geopend door een doelpunt van rechtsbinnen Lemmen. Tien mi nuten later was het dezelfde Lem men die de stand opvoerde tot 2-0. Dit was tevens de ruststand. Na de hervatting zette Oostrum een fel offensief in. Het doel der gastheren ontsnapte enkele malen ternauwernood aan doorboring. Toch was het weer Swolgen dat de goals maakte. De linksbuiten bracht de score op 3—0. Een kwartier voor het einde redde Oostrum de eer d.m.v. midvoor L. Litjens die op vrij for tuinlijke wijze scoorde. Oostrum 2 speelde thuis tegen Tienray 1. Ook dit elftal kreeg nul op het request (5-0). Tienray startte overompelend en snel. Aanvankelijk had Oostrum hierop geen antwoord klaar. In de 20e minuut kwam Tienray aan de leiding. Een voorzet van de links binnen werd na een fout in onze achterhoede, door de rechtsbinen feilloos ingeschoten 1-0. Hierna kwam Oostrum iets terug zodat de krachten spoedig tegen el kaar opwogen. Voor rust kwam er in de stand echter geen verandering meer. In de tweede helft organiseer de Tienray een klein schuttersfes- tijn. In het eerste kwartier kwam er nog geen verandering in de stand. Daarna zakte Oostrum echter steeds meer terug. De ploeg met de langste adem gaf de toon aan. Na 20 min. werd het 2-0 voor Tienray door de linksbuiten, even later gevolgd door het derde doelpunt, nu door de rechtsbinnen. Het vierde doelpunt ontstond nadat de scheidsrechter een opgooibal gegeven had op plm. twee meter van het Oostx-um-doel. Een kleine opening in het Oostrum- muurtje was voor de midvoor der gasten voldoende. De vijfde goal kreeg Tienray op een presenteer blaadje aangeboden doordat het schot dat door onze rechtsback als terugspeelbal bedoeld was, buiten bereik van de uit balans gebrachte keeper in de uiterste hoek verdween. Een fortuinlijk einde voor Tienray van een wedstrijd waarvan de uit slag wel enigszins geflatteerd ge noemd mag worden. De wedstrijd Griendtsveen 2 Oostrum 3 werd afgelast. A.s. zondag zijn het eerste en tweede elftal vrij i.v.m. de interlandwedstrijd. Het derde elftal speelt in Wans- sum een inhaalwedstrijd tegen Wanssum 3. Laat Oostrum revanche nemen voor de nederlaag die het in eigen huis tegen dit elftal leed. Op 14 en 15 april a.s. organiseert de Schaakclub Venray voor de 6e maal een internationaal schaaktoer nooi in Prinsenhof alhier. Alle scha kers van Venray en omgeving kun nen aan dit toernooi deelnemen. Er wordt gespeeld in groepen van 4 schakers naar speelsterkte gerang schikt in hoofd, le, 2e of 3e klas. Voor elke groep zijn twee prijzen beschikbaar. Opening van het toernooi zaterdag 14 april om 17.30 uur. Speeltijden: zaterdag 18.00-22.00 u. Zondag 9.30-13.30 en 14.30-18.30 u. Prijsuitreiking zondag om 19.00 uur. Inschrijfkosten 2,voor jeugd groepen tot 16 jaar 1, Aanmelding uiterlijk 10 april bij de voorzitter Henseniusplein 2 of bij de secretaresse, Paterslaan 15. De vorige toernooien zijn een groot succes geworden waardoor Venray een goede naam kreeg in de schaak wereld. Wanneer Venray thans weer meewerkt moet ook dit toernooi kunnen slagen. Voor alle schakers ongeacht de sterkte, is er beslist wat te beleven op dit toernooi. Niet- schakers kunnen ook meewerken door bijv. 't geven van financiële steun, het beschikbaar stellen van prijzen of door 't verlenen van gra tis logies voor een nacht aan scha kers die van verre komen. Voor opgave of inlichtingen kunt u zich wenden tot bovenstaande adressen. Het 2e herenzestal hield afgelopen zaterdag hun ongeslagen record. On danks twee invallers wisten de V.C. Rooy-mannen de Teenagers uit Well met 30 te kloppen. Het 2e zestal gaf hierdoor geen duimbreed toe aan TVC 3 uit Venlo, waarmee ze gelijk staan aan de kop van de ranglijst. Het 3e herenzestal was óók op be zoek bij de Teenagers in Well, maar onze mannen verloren op hun beurt met 3-0 van de volleyballende Teen agers. Het le damesteam besloot zater dagavond de competitie met een wedstrijd tegen VCT 2 uit Tegelen. Het werd niet zo'n beste partij maar toch wisten de V.C. Rooy-dames met 3-1 te winnen. Setstanden (15-6) (10-15), (15-11), (16-14). V.C. Rooy bleef hiex-door 2e op de ranglijst. Volgend seizoen zit er misschien Na strepen ruiten en na ruiten strepen... zo gaat het in de herenmode. Overigens variatie genoegAlleen alophet thema, .streep" vindt U in onze nieuwe collectie kostuums, tien tallen varianten de een nog mooier dan de ander. Kwaliteit en afwerking? FORTEX, dat zegt genoeg! v.a. f.119,— wel een kampioenschap in! Voor het le en 2e herenteam zijn de kansen voor dit seizoen nog aan wezig. Zaterdagavond komen TVC 2 en 3 naar Venx'ay. Het le herenteam moet van TVC 2 winnen om hun kansen op het kampioenschap niet te vex*- liezen. Voor het 2e zestal staat dan de belangrijke wedstxijd tegen TVC 3 op het programma. Het team dat hier met de overwinning gaat strij ken, kan zich voor 95 pet. kampioen van de 2e klasse noemen. Wie dit zal worden TVC 3 of V.C. Rooy 2 is erg moeilijk te zeggen, zeker is het, dat er hard gevochten zal worden voor elk puntje. Dat ieder V.C. Rooy-lid hun le en 2e herenzestal komt aanmoedigen, spreekt vanzelf. Het 2e dameszestal gaat zaterdag avond naar Venlo om daar te gaan winnen van UVS 2. Programma Heren: 31 maart V.C. Rooy 2—TVC 3 V.C. Rooy 1—TVC 2 1 apx-il: Tupos 2—V.C. Rooy 3 4 april: PSOV 2—V.C. Rooy 2 7 april: V.C. Rooy 3—TVC 3 7 april: V.C. Rooy 1UVS 1 wordt waax'schijnlijk 14 april) Dames 31 maart: UVS 2—V.C. Rooy 2 P.D.V. DE ZWALUW Volgende week zondag 8 april heb ben we al weer de eerste wedvlucht van het nieuwe seizoen. Hopenlijk zullen de weergoden ons ditmaal beter gestemd zijn dan het afgelopen jaar. Alvorens we op zatex-dag 7 april inkorven gaan we eex-st nog even africhten en wel op zondag 1 en woensdag 4 apx'il. Inzetten voor deze africhtingsvluchten 's morgens van 7-8 uur in het verenigingslokaal. Zorg op tijd aanwezig te zijn, want de wagen kan niet wachten. Het sprookje is uit. Piratas is kampioen geworden van de tweede klas district Oost-Brabant. Tantalus wex'd in Eindhoven verslagen. Het is na deze nieuwe nederlaag gedegra deerd. Voor BIC-Venray is hierna het kampioenschap onbereikbaar gewor den. De beslissingswedstrijd in Den Bosch a.s. zondag is de laatste kans voor de Venx-ayers om alsnog te pro moveren. Een kleine kans overigens, omdat pivot-player Th. Manaers za terdag jl. bij een sprong ongelukkig neerkwam en een blessure opliep. Door deze blessure zal onze stex*- speler waax'schijnlijk verhinderd zijn a.s. zondag deel te nemen aan deze voor BIC zo belangrijke wedstrijd. Nu de competitie voox'bij is, gaat BIC zich voorbereiden op het grote internationale toernooi op zondag 13 mei a.s. De toegang tot dit toernooi dat 't grootste van Limburg is, is vrij, zodat de inwoners van Venray ook kennis kunnen maken met deze zo fascinerende sport. In het laatste toernooi was het Hotspur (Den Bosch), dat de BIC- wisselbeker meenam. I-Iotspur zal dit jaar dus de wisselbeker moeten verdedigen. Eerlijk gezegd geven wij ze weinig kans. We hebben welis waar bericht gekregen uit Antwer pen, dat Antwerpse op 13 mei in Belgrado moet spelen, maar in hun plaats komt Casino B.C. uit Berin gen (Belg. Limburg). Deze mijnwex*- kersploeg uit de Kempen, zal onge twijfeld bij machte zijn Hotspur te verslaan. Bovendien is er nog RAF- Laarbruch die het hoogst genoteerd staat. Vorig jaar reeds heeft BIC te gen deze Engelse legerploeg ge speeld. Het wex'd een 50-27 neder laag. Hoe zijn de kansen voor BIC? De Venray ers zijn ongetwijfeld goed voor een vierde of vijfde plaats, ach ter RAF. Beringen en Hotspur. Het zal daarvoor strijd moeten levex-en met de kampioen van hun afdeling Pirates en eventueel met Veldeke. Om de laagste plaatsen zal ten slotte naar alle waarschijnlijkheid strijd geleverd worden door Sittard, Weex-t en Veldeke. Van deze ploe gen heeft Veldeke ongetwijfeld de beste papieren. Volgens ons zal Sit tard niet verder komen dan de laat ste plaats. De 2 uitgenodigde Duitse scholen (Gaesdonk Goch en Stad- tisch Gymnasium, eveneens uit Goch) zullen waax'schijnlijk tot de middennoot gaan behoren. Omdat basketball in Duitsland nog niet zo popxilair en wijd verbreid is als in Nederland, zullen het waarschijnlijk geen topploegen zijn. Al met al belooft dit internatio nale toernooi op 13 mei a.s. zeer in teressant te worden. We verwach ten dan ook veel belangstelling, zo wel van de kant van de Venrayse bux-gerii, als van de kant van de Ne derlandse Basketballbond, die ons plan, om dit toernooi te houden ten zeerste heeft toegejuicht. Zowel door zijn sterke bezetting, als door zijn prachtige prijzen, zal dit toer nooi ongetwijfeld propaganda ma ken, op de eerste plaats voor basket ball, maar last but not least ook voor Venray, dat, dit durven wij gerust te zeggen, met dit toernooi een pri meur voor Limburg gaat krijgen! JAARVERGADERING ST. CHRISTOFFEL Zaterdag 24 maart hield St. Chris- toffel haar goed bezochte jaax*vex'ga- dering. De jaarverslagen van sekre- taris en penningmeester werden on der applaus goedgekeurd. Het over zicht van de penningmeester sloot met een goed batig saldo. De aftredende bestuux-sleden, mej. N. Janssen en de heren H. Gerrats, G. Peeters en L. Vex'beek werden, behalve H. Gerrats, welke zich niet meer hei'kiesbaar stelde, herkozen. Vanwege uitbreiding van het be stuur wex'den als nieuwe bestuurs leden gekozen de heren J. Michiels en P. Janssen. Een bestuurszetel bleef nog vacant voor een dame. De voox'zitter bracht dank aan de heer Gerrats voor alles wat hij voor de vereniging heeft gedaan. Besloten werd deel te nemen aan de heiligdomsvaart naar Maastricht. Op zondag 1 april gaat de vereni ging naar de Smakt. Verder werd nog besloten komen de winter deel te nemen aan een N.L. turncompetitie. VENRAYSE ZWEMCLUB 11 i - tlf i IdMritf'Hl Dinsdagavond had in Lunchroom Verheugen de oprichting plaats van een Venrayse zwemclub. Het initia tief-comité mocht zich gesteund zien door de belangstelling van afge vaardigden van de K.N.Z.B. en van de heer Schoenmakers van het Sportfondsenbad te Venlo. Een dertigtal dames en heren ga ven zich tijdens deze vergadering als lid op. Telt men hierbij de opgave tot deelneming van 100 jongeren, dan telt deze nieuwe vereniging reeds 130 leden. Een voorlopig be stuur wex*d gekozen die o.m. tot taak kx-ijgt de vervoersmogelijkheden naar Venlo op zondagmorgen te be spreken. Verwacht wordt dat over ongeveer 2 weken de eerste zwem- gelegenheid voor de leden openstaat. Het Sportfondsenbad Venlo heeft als bijzonder geste de eerste zwem- morgen gratis ter beschikking ge steld. Gymnastiek Dameszwemclub HZPC Maandag 2 april a.s. heeft groep 1 gymnastiekles in de gemeentelijke gymnastiekzaal te Horst. Deze les begint om vijf uur en zal om zes uur n.m. afgelopen zijn. Laatste zwemtraining te Venlo Op zondag 8 april gaan wij voor de laatste keer met d ejeugd naar 't sportfondsenbad te Venlo. Wij ver trekken om kwart over drie. Opgave tot 5 april bij het secretariaat, Wer- velstx-aat 19, Horst, tel. 04709-1761. Op dinsdag 10 april gaan wij met de oudere leden en gehuwde dames voor de zwemtraining naar Venlo. Zij kunnen zich tot 8 april aanmel den bij de secretaresse. Uitslagen: Dames: Roermond-Venray 2-1 Heren: RoermondVenray 2 1-3 Junioren H.: TegelenVenray 3-0 D.: JeruzalemVenray 3-0 Zondag gingen onze dames hun laatste competitiewedstrijd spelen in Roermond met de bedoeling om hun positie in de eindstand nog wat te verbeteren. Vanaf het begin van de wedstrijd bleek echter dat dit geen gemakkelijke opgave was. Roermond viel stevig aan en hun achterhoede vex-dedigde stug. Met een mooi op gezette aanval wisten de Roermond- se dames onze achterhoede te ont- wx'ichten. Het schot dat volgde was voor onze keepster onhoudbaar. Venray probeerde de bakens te verzetten, maar het spel bleef te kort exx vooral met dit kox'te spel wisten de tegenstandsters wel raad. In de aanvaxig van de tweede helft ging het beter. De aanval kreeg meer stootkracht en verdeelde het spel beter. Onze midvoor wist een vx'ije schietkans te verkrijgen en bx-acht de stand weer gelijk. Van beide zijden werd nu sterk offensief gespeeld en Roermond had hierbij het beste deel. Zij wisten zelfs nog eenmaal te scoren zodat ons elftal de competitie niet met een overwin ning kon besluiten. Het tweede herenelftal heeft ge meend de px-achtige overwinning van vorige week op Blerick nog eens extra te moeten waar maken door ook Roer-mond te verslaan. Er werd goed hockey vertoond van Venray- zijde. Schijnbaar hebben alle spelers nu hun definitieve plaats in het elf tal gevonden. Samenspel en teemxiek hebben goede vorderingen gemaakt en hoewel het nog in een ver ver schiet ligt, mogen we nu al goede hoop koesteren voor het volgende seizoen. Ook het juniorenelftal boekt voor uitgang. Alhoewel zij verloren van Tegelen maar de wedstrijd zelf was uitermate prettig en boeiend. In dit elftal sluimeren talenten die in de toekomst zeker in staat zullen zijn de MHCV eer alom hoog te houden. Het dames junioren-elftal kwam zatex-dagmiddac in het veld tegen Je ruzalem. Deze oefenwedstrijd bewees dat er van dameszijde nog hard l traind moet worden, maar de wed- stv^dmentaliteit en de instelling om een goed verliezer te zijn, zijn aan wezig en dat is op het ogenblik het belangrijkste. Op de maandag gehouden vex-ga- dering werd besloten dat MHCV het volgende seizoen zal uitkomen in 'n nieuw tenue. De keuze was na lang beraad gevallen op een witte swea ter bij een donker grijze rok en broek. De spelers zullen nog nadere inlichtingen krijgen zodat tot een gemeenschappelijke aanschaf kan worden overgegaan. Het succes van het eerste elftal heeft bij talloze spelers weer het hockeybloed aan het koken gebx-acht want het voorstel om een afdeling ,,Alte Herren" te stichten (om de buikjes weg te wex'ken) vond aller- wege bijval. Dit elftal zal dan per jaar enkele wedstrijden spelen, allen vriendschappelijk. Het officiële wedstrijdseizoen is momenteel gesloten en de aandacht zal nu vooral gericht worden op vriendschappelijke wedstrijden en toernooien waarvan we U zorgvuldig op de hoogte zullen houden. De geplande huldigingswedstrijd van a.s. zondag kan wegens omstan digheden niet doorgaan en zal naar eexx nader te bepalen datum worden verschoven. Twee ZWITSALETTEN en vroeg naar bed. De jaarlijkse boekenweek, die dit jaar voor de 27ste keer gehouden woi'dt en wel van 31 maart tot en met 7 april, zal ook nu weer trach ten het boek een bijzondre plaatsje in uw leven te geven. De boeken week wordt namelijk geox'ganiseex'd door de „Vereeniging ter bevox'de- ring van de belangen des boekhan dels". Dat deze vereniging bij het or ganiseren van een boekenweek aller eerst haar commerciële belangen dient, of liever de belangen „des boekhandels" kan niet worden ont kend. Maar daartegenover staat dat men zeer positief reclame maakt voor het goed boek. Het beste be wijs hiervoor is het boekenweek-ge schenk, dat gratis vex'strekt wordt bij aankoop van boeken voor de waarde van 5,of meer. Deze ge schenkuitgaven staan ieder jaar op hoog peil. Ook dit jaar heeft men met de geschenk-uitgave „Een schot in de lucht" van Anton Koolhaas een goede keus gedaan. Bovendien werd ter gelegenheid van deze 27ste boe kenweek een speciaal plaatwerk uit gegeven dat met vele foto's, px-enten en citaten een beeld geeft van leven en cultuur in Noord- en Zuid-Neder land. De speciale jeugduitgave, die bij iedere boekenweek wordt ver zorgd, is dit maal een bloemlezing van gedichten uit zeventien „Neder landse" provinciën. Tenslotte is ter completering een gratis te verkrijgen boekengids ver schenen. En dit alles ter vergroting van de populariteit die het boek in Nederland bezit. Want per jaar worden in ons land maar liefst x-uim 9000 verschillende boeken uitgegeven; 9000 boeken van pocket tot encyclopedie, van „Tui nieren voor beginners" tot „Chris telijk bewustzijn". Uit de hoorn des overvloeds stromen ze ieder jaar weer over Nederland uit: griezelver halen, fotoboeken, reisbeschrijvin gen, romans, studieboeken, enz. enz. Opmerkelijk is dat van deze grote hoeveelheid lectuur de meeste boe ken in de prijsklasse vallen van 1, tot 4,De statistiek der boekpro- duktie vertoont een piek bij de uit gaven van ƒ1,tot 2,Deze uit gaven beslaan namelijk 25 pet. van de gehel produktie. Hieruit kan men de enorme populariteit van het pocketboek biedt, vormen telkens weer een verlokking tot kopen. Er is al veel geschreven over het verlo ren gaan van de typografische schoonheid bij het pocketboek. De uitvoering wat betreft papier-, letter druk en band, bij een uitgave van zes, zeven of meer guldens, is na tuurlijk niet te vergelijken met die van het pocketboek. Maar als be langrijkste „onderdeel" blijft toch de inhoud gelden en daarbij doet het pocketboek natuurlijk niet onder voor het „dure boek". Over de gegevens wat betreft de oorsprong der boeken hebben wij wel even verwonderd staan kijken. Want hoe buitenlandslievend de Ne derlander over het algemeen is, wat het boek betreft houdt hij zich liever bij de vaderlandse lectuur. 67 pet. van de boekproduktie is namelijk oorspronkelijk Nederlands, tex-wijl slechts 17 pet. vertalingen zijn. Ruim 16 pet. der uitgaven wordt in een vreemde taal gedrukt en Friesland mocht zich verheugen in 34 boeken, gedrukt in eigen „landstaal". Al met al vormen deze feiten een reden te meer voor de „Vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels" om zich met hex-nieuw- de geestdrift te werpen op de 27ste boekenweek. De festiviteiten zijn niet van de lucht. De boekenweek wordt zoals ieder jaar geopend met een gala avond in de Stadsschouwburg van Amsterdam, waarna het roemruchte boekenbal de stoot zal geven tot de zevendaagse „heerschappij" van het boek over Nederland. Ter opluiste ring van de boekenweek zijn door heel Nederland festiviteiten georga niseerd. Boekenmarkten, lezingen, voor drachten, px-ijsuitreikingen en tal loze andere feestelijkheden zullen Het Boek een week lang begeleiden op zijn triomftocht door Nederland. In de hoop dat U het boek het ver der jaar zijn bijzondere plaats in uw leven zal laten behouden.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6