Kerkelijke Diensten vd Manckhof nv STILLE OMGANG Bauograf Luxor Theater ZWEMMEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRUsVerÏwARTAAl'/ Tsé^buiten8Venr»j 1.75) van 11 tot en met 17 maart Geestelijk artikel Fotobidprenijes vd Munckhof nv M.H.C. VENRAY Vrijdag 9 maart 1962 No. 10 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GYRO 1050652 Parochie St. Petrus Banden. BELANGRIJKE MEDEDELING. Nogmaals wijzen wij er op dat a.s. zondag enige verande ring in de aanvangsuren der H. Missen plaats heeft. Tot en met de Hoogmis blijft alles zoals voorheen. De laat ste H. Mis in de voormiddag is om elf uur en niet meer om kwart voor elf. De H. Mis van kwart voor twaalf vervalt en hiervoor komt de H. Mis om 6 uur in de namiddag. Wij be ginnen met deze H. Mis nu in de H. Vastentijd in overleg en met goedkeuring van het Bisdom. In meerdere grotere plaatsen van ons Bisdom is in bepaalde kerken zondags een avondmis. Het Lof komt daardoor te vervallen. De paro chianen die anders naar het Lof gaan, kunnen nu een H. Mis bijwonen. Wij willen nog op het volgende wijzen: 1. Een aansporing om in de late H. Missen te communiceren, ook in de Mis van 6 uur. 2. In de avondmis wordt gepreekt zoals in de H. Missen in de voormiddag en tevens zullen wij proberen samen te zingen en te bidden (geen Hoogmis). 3. Laten wij allen zoveel mogelijk in het middenschip plaatsnemen om de H. Mis goed te kunnen volgen. 4. Dit jaar in de vasten zullen wij een korte overweging over het lijden van Christus houden in de H. Missen. 5. In de avondmis zal geen plaatsengeld gevraagd worden en maar één collecte gehouden worden, behalve wanneer er een extra collecte is. Wij hopen dat de gelovigen in deze éne collecte al de andere gaven insluiten. Mogen wij rekenen op minstens een kwartje! Wij hebben dit alles zo geregeld na rijp beraad en over leg en wij hopen daardoor tegemoet te komen aan de wen sen die deze tijd nu eenmaal stelt. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Past. Geerits Tel. 1274 le zondag van de vasten. Zondag: 6.30 6Sj. Maessen; 7.30 A. van Mil; 8.30 t.e.v. Jezus H. Hart; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11 u. Antonetta van Els-Willems; Avond mis 6 u. Antonia Hendriks-Seykens. Maandag: 6.45 overl. par.; 7.30 best. d. Maria Ai'ts-Lenssen; 7.30 Petronella Buissen-Cuipers; 8.15 G. Verbunt en fam. Verbunt-Heris 1 h. 8.15 overl. fam. Odenhoven-Swin- kels. Dinsdag: 6.45 Albert Goumans; 7.30 M. Goumans-Janssen; 8.15 Elis. Smulders 1 h.; 8.15 tot int. van de H. Vader. Woensdag: 6.45 Joh. Oudenhoven; 7.30 Dr. Bloemen; 8.15 Arnoldina Bistervels en echtgen. 1 h.; 8.15 fam, Kusters (Leunen). Donderdag: 6.45 Sacr. Mis; 7.30 overl. ouders Thoone-Lamers; 8.15 Johanna Maria Verbeek 1 h.; 8.15 fam. Kusters (Leunen). Vrijdag: 6.45 overl. fam. Nagel hout-Meerhof; 7.30 Joh. Oudenho ven; 7.30 Mevr. v. Haaren-Rous; 8.15 J. A. Janssen en A. v. Vosselen 1 h.; 8.15 zek. intentie R. Zaterdag: 6.45 O.L. Vr. mis; 7.30 Willem Wijnhoven en Antonetta Driessen; 8.15 Jacobus Verhaag en ouders 1 h.; 8.15 overl. fam. Simons- Baeten. Biechtgelegenheid van 5.30- 7.30. Om 7 u. Lof. Congregatie Wij verwachten dat, nu het vas tentijd is, de ouders alle jongere meisjes aansporen om zondagmorgen om 11.30 de congregatie bij te wonen. Laten zondagmorgen eens alle jon ge meisjes tussen de 12 en 16 jaar aanwezig zijn op Jerusalem. Jonggehuwdencursus Petrus Banden Donderdagavond a.s. begint de cursus voor jonggehuwden. Wanneer iemand per vergissing in een straat waar wij geweest zijn, is overgesla gen, dan hopen wij dat ons dat niet kwalijk genomen wordt en dat zij toch komen. Zoals U weet: de kos ten ƒ1,per paar per avond. Zaal Prinsenhof, aanvang 7.30 u. De eer ste avondcursus draagt als titel: Het huwelijk in zijn sexuele beleving, door Dr. Marlet. Hartelijk dank aan alle leden van 't Apostolaat des Gebeds voor de ruime bedragen aan de Stipendia der H. Missen op te dragen voor de intenties van de H. Vader. Elke eerste dinsdag van de maand zal er in de parochiekerk een H. Mis werden gelezen voor bovenge noemd doel. De contributie voor 't Apostolaat des Gebeds en Uw Rijk kome werd geïnd door de zelatricen van dit ge nootschap. Willen de leden van wie een twee de keer deze bijdrage werd gevraagd dit misschien mondeling of schrifte lijk meedelen aan de hcofdzelatrice Zr. Marcella. DEKEN LOONEN RECTORAAT PATERSKERK Tel. 1973 b.g.g. 1502 Eerste zondag van de Vasten. De H. Missen om 6.30, 7.45, 9 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. De collecte (2 in 1) voor de Kerk en bijzondere no den. Om 7 u. Lijdensmeditatie. Dinsdag: 7.30 Lof t.e.v. St. Anto- nius. Donderdag: 7 u. Gezinsmis. Vrijdag: Vasten en onthouding. 7.30 Kruisweg. Zaterdag van 38 gelegenheid tot biechten. Attentie: Wanneer in de vastentijd geen feest genoemd wordt, is de H. Mis die van de Vastentijd (paars). Lijdensmeditatie Zondagavond heeft de eerste plaats. Onderwerp: Geloof. Vooraf zingen we een Nederlandse psalm. Ook het oxaal is toegankelijk. Conferentie jong-gehuwden De eerste conferentie zal 19 maart zijn. Tot zondag a.s. gelegenheid zich op te geven. Graag met vermelding: een of twee personen. Misintenties Zondag: 6.30 overl. fam. Jennes- kens-Elbers; 7.45 Hendrina Frans- sen-v. Gerven; 9 u. Anna Rutten- Peters; 10.15 Not. Pluymaekers; 11.45 Willem Claessens (kaartclub). Maandag: 7 u. Willem Claessens; 7.45 overl. ouders Appels-Möllen- kramer en dochter; 8.30 Jeanette Es- ser. Dinsdag: 7 u. overl. fam. Arts- Verkoeyen; 7.45 Sj. Jacobs; 8.30 Martien Janssen en overl. fam. Woensdag: 7 u. Anna Boom; 7 u. zij-alt. Theodoor Bouten; 7.45 An- toon Coopmans en overl. fam.; 8.30 Not .Pluymaekers. Donderdag: 7 u. Gezinsmis om Gods zegen af te smeken over uw gezin; 7.45 overl. ouders v. Houdt- Janssen; 8.30 overl. echtgenote (N.); 7 u. bijalt. zekere int. Vrijdag: 7 u. Maria Adank-Klee- mans; 7.45 zalige dood; 8.30 Anna Deenen-Wij nhoven. Zaterdag: 7 u. overl. ouders To nen-Vermeulen; 7.45 overl. fam. Vollenberg-Verstegen; 8.30 Antoon Cremers. PAROCHIEKERK OOSTRUM le zondag van de Vasten. Onder de H. Missen preek en collecte door een Pater Conventueel (2 in 1); 7 u. gest. leesmis t.e.v. de H. Jozef; 8.30 Hoogmis voor de parochie; 10 u. gest. leesmis v. Antoon Verheggen, 3 u. Lof waaronder rozenkrans ge beden wordt voor Pieter Jan Pou- wels en Maria Johanna Pouwels- Minten. Maandag: 7.30 overl. fam. Kessels- Nissen. Dinsdag: 7.30 tot dankzegging. Woensdag: 7.30 overl. fam. van Bracht-de Lauw. Donderdag: 7.30 gez. mnd. Martin Thoone. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. Missievrijdag voor de jeugd. 7.30 gest. gez. jrd. Bertha Hendriks. Zaterdag: 7.30 Petronella Thoone- Lamers. Biechten van 34 en van 6.307.30; 7.30 Marialof, vooral vuor de leden van de B.J.B. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: eerste zondag van de Vas ten. Leesmissen om 6.30; Kindermis 7.30; Hoogmis om 8.30; 10 u. leesmis waaronder lijdensmeditatie; 4 u. aanbiddingsuur. Eerste collecte voor de Kerk; tweede collecte Bisdom. Maandag: 7.30 jaardienst Gerar- dus Gooren. Dinsdag: 7.30 Hoogmis tot zekere intentie fam. Cremers-Swinkels. Woensdag: 7.30 Hoogmis uit dank baarheid voor zaliger pastoor Ge- rards. Donderdag: 7.30 maandelijkse zie- ledienst voor zaliger Martinus Bal- tussen. Vrijdag: 7.30 jaardienst Petronella Muysers. Zaterdag: 7.30 feestdag v. d. H. Gertrudis, patrones van de Kerk. 7 u. H. Communie; 7.30 leesmis; 9.30 Hoogmis t.e.v. St. Gertrudis. Zater dagavond biechten van 57 u. Woensdag, vrijdag en zaterdag zijn de quatertemperdagen, alleen vrij dag is vasten- en onthoudingsdag. Vrijdagavond om 7.30 Kruisweg en Lof. PAROCHIE CASTENRAY le zondag van de Vasten. 10 u. Hoogmis voor de parochie; 2.30 Lof en Rozenhoedje. Daarna in 't patro naat afscheid v. d. Z.E. Heer Pastoor. Maandag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Joannes Rambags en oanna Kuypers. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaard. voor Maria Henrica Steeghs-Litjens. Woensdag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Joannes Vousten en Wilhelmina v. d. Vorst. Donderdag: 7.30 gez. maandd. voor Matthijs Classens. Vrijdag: 7.30 gest .gez. jaard- voor Anna Gertruda Philipsen Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand tot int. van hen die hiervoor offerden. Van 67 gelegenheid tot biechten; 7 u. Lof en Rozenhoedje. A.s. woensdag, vrijdag en zaterdag zijn quatertemperdagen waarvan 3l- leen vrijdag geboden vasten- en onthoudingsdag is. A.s. zondagmiddag plechtige in stallatie van de Z.E. Heer Past. G. Litjens. Voor Gods zegen over hem en zijn werk in de parochie wordt die dag in 't bijzonder uw gebed in H. Misoffer en Communie gevraagd. Kerkpoets: Mia Jacobs en Riek Dinghs. PAROCHIEKERK LEUNEN lste zondag van de Vasten. 6.45 leesmis; 8 u. leesmis voor de paro chie; 9.15 hoogmis; 10.30 leesmis v. overleden fam. v. Ool-Theeuwen; 3 u. Kruisweg en Lof. Maandag: gez. jaargetijde Peter Emonts en echtgen. Dinsdag: leesmis voor Jean Holt- ackers (kindermis meisjes). Woensdag: leesmis tot bijz. int. Donderdag: leesmis tot bijz. int. Vrijdag: gezongen jaarget. Martin Croymans; 's avonds 7.30 Lof en vastenpreek. Zaterdag: leesmis Gertruda v. Rens-Litjens; van 4-5 en van 7-7.30 biechtgelegenheid. Daarna Lof. Vanwege de grote schoonmaak van de kerk vriendelijk verzoek de kerkboeken mee naar huis te nemen. Kerkpoetsen: Jo Vennekens en Gerry Jenniskens. PAROCHIE YSSELSTEYN Eerste zondag van de Vasten. Zondag: 6.30 leesm. v. d. overl. fam. Willems-Vos; 8.10 leesm. v. Willem Vollenberg; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis v. zekere intentie; 3 u. vastenoefening. Maandag: 7.30 leesm. v. Albert Fleurkens en Elisabeth Claessens; z.a. leesm. v. Martinus Peeters. Dinsdag: 7.30 leesm. uit dankb. v. d. fam. Swinkels-Wismans; z.a. lsm. v. d. overl. fam. Coenen-Spreeuwen- berg. Woensdag: 7.30 weekdienst v. Harry Vergeldt; z.a. leesm. v. d. overl. fam. Stiphout-v. Rijswijck. Donderdag: 7.30 leesm. v .intentie v. d. fam. Wismans-v. Vegchel; z.a. leesm. v. Maria Poels-Geurts. Vrijdag: 7.30 gez. jaarg. v. Hendri- kus v. d. Ven; z.a. leesm. v. d. overl. fam. Arts-Reintjes. Zaterdag: 7.30 leesm. uit dankb. v. d. fam. Arts-Willems; z.a. leesm. uit dankb. v. d .fam. Arts-Willemse; 6 u. Lof; tot 7.30 gelegenheid om te biechten. Deze week zijn woensdag, vrijdag en zaterdag quatertemperdagen, al leen vrijdag is geboden vasten- en onthoudingsdag. PAROCHIEKERK MERSELO le zondag van de Vasten. 6.30 Communieuitreiken; 7 u. vroegmis voor de parochie; 8.15 leesmis overl. kinderen Hendrix-Heyman; 10 u. Hoogmis voor deb ekering van de zondaars; 's avonds om 7 u. Avond oef. voor de vastentijd. Maandag: 6.45 Leesmis t.i.v. fam. v. Cuyck-v. Meyel; 7.30 Hoogmis tot dankzegging. Dinsdag: 6e v. d. negen dinsdagen t.e.v. de H. Antonius; 6.45 leesmis t.e.v. de H. Antonius t.i.v. hen die daarvoor bijdragen; 7.30 jgt. Herman Zegers. Woensdag: Dag van de altiiddu- rende aanbidding voor onze paro chie; 6 u. uitstelling v. h. Allerhei ligste; 6.30 Communieuitreiken; 7 u. leesmis voor overl. fam. v. Tilburg- Smits; 8.30 Communieuitreiken; 10 u. Hoogmis t.i.v. Z.H. de Paus vanwege het Apostolaat des Gebeds; 3 Vespers van het H. Sacrament; 5.30 Completen en Te Deum .(De biduren zijn dezelfde als bij het 40 ur m gebed: Haag en Weverslo tot 11 uur). Donderdag: 6.45 Leesmis tot dank zegging (Gerrits); 7.30 gest. jgt. voor Martinus Stiphout, echtgenote en zoon Wilhelmus. Vrijdag: 6.45 leesmis voor overl. fam. Kessels-Claes; 7.30 jgt. voor Jo anna Custers. Zaterdag: 6.45 Leesmis v. Adriana v. Helden-Timmers; 7.30 gest. jgt. Joannes Claes en Henrica Friezen; 4 u. biechten voor de kinderen van het 5e en 6e schooljaar, daarna voor anderen tot 6 u. 7.30 Marialof. Deze week zijn de quatertemper dagen. Boekjes voor de vastenoefe ning achter in de kerk verkrijgbaar a 15 ct. RECTORAAT VREDEPEEL le zondag van de Vasten. 7.30 vroegmis v. d. overl. fam. Peeters- Janssen;' 10 u. hoogmis t.b.i.; 2.30 Vastenoefening. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: v. d. overl. v. fam. Pee- ters-Claessens. Dinsdag: t.i.v. fam. Muijsers-Vul- lings. Woensdag: quatertemperdag: t.e.v. H. Brigitta t.b.i. Donderdag: v. d. zielerust v. Frans Willems. Vrijdag: quatertemperdag, vasten en onthouding: t.i.v. fam. Janssen- Timmermans; 7.30 Kruiswegoefe ning. Zaterdag: quatertemperdag: v. d. overl. fam. Eibers-Bloemen. Biecht gelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; vrijdag vóór en na avondoefening. RECTORAAT VEULEN le zondag van de Vasten. 7 u. ge legenheid tot communiceren; 7.30 lsm. v. z. Peter Smedts, echtgenote, kinderen en kleinkind; 10 u. hgm. voor de bekende intenties; 2.30 mid dagoef. Laten we vooral in de vas tentijd in dit opzicht goed denken aao de vastenbrief v. d. bisschoppen. maandag: lsm. v. z. Willem v. Ooi, echtgenote en hun zoon Willy. Dinsdag: lsm. voor Elisabeth San- ders-v. Ooi voor goede beterschap. Woensdag: hgm. jgt. v. z. Hendri- kus Vollenberg; 's avonds 7.30 avondmis voor de opgroeiende jeugd. Donderdag: hgm. jgt. v. z. Peter Joh. Swinkels. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag, hgm. zesw.d. v. z. Maria v. Meyel-Poels. Zaterdag: lsm. voor de fam. Ver- geldt-de Lauw; 7.30 n.m. avondoef. t.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag, vrijdag en zaterdag zijn quatertemperdagen. Bidt vooral óp die dagen voor priesterroepingen en voor de priesters. Doet tot die inten tie uw werk (vooral het vervelende werk) met groter opgewektheid. Accolythen voor a.s. zondag: Ger- rit Reintjes, Piet v. Meyel en Jan Geelen. Kerkpoetsen: Zus v. Meyel, Lea Geurts en Mien Nijssen. A.s. zondag houdt de Z.E. Pater P. v. Ooi (missionaris v. Brazilië) een preek met collecte voor zijn missie. RECTORAAT SMAKT lste zondag van de Vasten. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 overl. fam. Weijenberg-Bonants; 10 u. hoogmis als jrdst. voor fam. v. d. Bosch. In de kapel: om half 9 H. Mis vooro verl. fam. Janssen-Griezel en kind; om half 10 gel. H. Mis. Om 3 u. Pontificaal Lof, door Mgr. Moors Bisschop van Roermond. Maandag: 6.30 H. Mis voor de mis sie; 7.30 voor de zieken. Dinsdag: 6.30 voor de gelovige zie len; 7.30 voor Jan Zegers. Woensdag: 9e woensdag t.e.v. St. Jozef. 6.30 gel. H. Mis t.e.v. de H. Jozef; 7.30 gez. H. Mis als jrdst. v. Th. Gooren; om 3 u. Lof met preek; 's avonds om half 8 avondmis. Donderdag: 6.30 ter ere van het H. Sacrament; 7.30 om zegen in gezin. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. 6.30 voor de wereldvrede; 7.30 voor de vervolgde kerk. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor priester- en kloos terroepingen. Van 55.30 gelegen heid om te biechten ook 's avonds. Om half 8 Vastenlof met Lijdens overweging. RECTORAAT HEIDE le zondag van de Vasten. Zondag: 7.30 H. Mis t.b.i.; 10 u. Hoogmis voor het rectoraat. Akolie- ten: H. Droesen en W. Ewals; 2.30 Kruisweg voor de kinderen. (Geen vergadering v .d. Derde Orde). 7 u. Avondoefening. Misdienaars van de week: Piet v. Lierop en Piet Rutten. Maandag: 7.30 H. Mis t.b.i. Dinsdag: 7.30 H. Mis voer Petro nella v. Dijck-Wismans. Woensdag: Quatertemperdag, 7.30 H. Mis voor Harry Muijsers. Donderdag: 7.30 H. Mis t.e.v. de H. Brigida. Vrijdag: Quatertemperdag, gebo den vasten- en vleesloze dag. 7.30 H. Mis voor overl. moeder Maria Litjens-Swinkels. Zaterdag: Quatertemperdag. 7.30 H. Mis uit dankbaarheid; 7 u. gele genheid om te biechten; 7.30 Lof. Op 1718 maart gaat het Deke naat Venray ter Stille Omgang. Jaarlijks wordt de deelname gro ter, vooral nu de jongeren in zo'n groot getal gaan deelnemen. Te Oostrum zal Bouwpastoor W. Geerits de predikatie houden. Een gedeelte van het fraterskoor van het Patersklooster, zal de reis mee maken en de wisselende gezan gen uitvoeren tijdens de hoogmis. De orgel te Oostrum en Amsterdam wordt bespeeld door dhr. Baltissen te Geijsteren. Bij aankomst te Am sterdam zal eerst de Stille Omgang gehouden worden. De deelname uit het Dekenaat Venray wordt geschat op 500 perso nen. De extra trein van Venray heeft een geluidsinstallatie, zodat al len gelijk kunnen bidden en zingen. Hiermede heeft Venray de primeur. De Nederlandse Spoorwegen hebben de reiskosten niet verhoogd. Zie ook advertentie elders in dit blad. De Carnaval is voorbij en we zijn begonnen aan de vastentijd. Een tijd van voorbereiding op het Paasfeest, waarin we niet alleen het lijden en de dood van Christus herdenken en opnieuw beleven, maar ook Zijn verrijzenis. Een tijd waarin we ons als het ware moeten prepareren om met Christus te herrijzen naar een nieuw leven. Dat kan alleen door versobering door boete. Nu de Bis schoppen de strenge vastenwetten van weleer veranderd hebben in die zin dat alleen de vrijdagen als ver plichte vasten- en onthoudingsda'gen zijn gehandhaafd heeft het mis schien de schijn dat lichamelijk vasten niet meer zo van belang is, maar men vergeet dan dat dezelfde Bisschoppen gevraagd hebben om een meer persoonlijke beleving van deze boetetijd. We moeten proberen van deze vastentijd inderdaad zelf iets te maken dat ons beter doet uit zien naar Christus Verrijzenis en ons beter voorbereidt om met Hem te verrijzen naar een beter en nieuw leven. Daarvoor is versobering en ont hechting een goede grondslag, zeker als we een geest van boetvaardig heid en offerbereidheid aan de mens in nood datgene schenken wat men zichzelf ontneemt. In de vastenactie hebben we de mogelijkheid om de mensin nood te helpen. Zelf iets af te staan voor de nood van de anders, zoals de eerste christenen dat deden. oil* «mtsrin^c» lAKM AvPoUwkm fmancieritupij^ JULIANASINGEL41 'Ukf. 1061 (M780) ballpoints zegge en schrijve de beste...! De ene succesfilm is nog niet weg of een nieuwe filmtriomf dient zich aan. Luxor Theater brengt deze week een uitermate spannende en meesterlijke film van René Clement een van Frankrijks beste regisseurs. De film heet Alleen de zon was getuige, (plein Soleil) een film die door de pers werd aangeprezen als een der hoogtepunten van het sei zoen. Ook radio en televisie hebben er uitvoerig over gesproken. Het is het verbazingwekkende verhaal van een aardige jongen met engelachti ge gezicht, heldere ogen, een beur telings bescheiden en zelfverzekerde uitdrukking. Een jong Fransman van goede huize, die zijn plaats in de métro graag afstaat voor een dame. Hij heeft alle talenten, behalve het vermogen om een normaal rustig le ven te leiden. Om zijn „ideaal" le ven te kunnen leiden gaat hij er toe over zijn schatrijke vriend te ver moorden. Hij neemt daarna zijn identiteit aan. Dit alles wordt in een sublieme Hitschock stijl uitgewerkt en U kunt ervan verzekerd zijn dat U twee uur ademloos geboeid zult toezien. Psy chiaters beweren dat angst en span ning uitstekend is voor de geest. Zo bekeken moet U voor Uw gezond heid beslist naar Alleen de zon was getuige. NIEUWE ZWEMCLUB Blijkens een in dit blad opgeno men advertentie wil men in Venray komen tot de oprichting van een plaatselijke zwemclub. Of dit reeds in aansluiting is op het eerste water dat j.l. maandag in de carnavals optocht werd meegedragen, weten we niet. In ieder geval staat de aan melding open. Als zwemgelegenheid voorshands het Sportfondsenbad te Venlo. Gymnastiekles Dameszwemclub HZPC Maandag 12 maart a.s .heeft groep 2 gymnastiekles van 56 uur n.m. in de gemeentelijke gymnastiekzaal te Horst. Zwemtraining te Venlo in het Sportfondsenbad Wij vertrekken zondag om kwart over drie naar Venlo om daar onze maandelijkse zwemtraining te hou den. Dinsdagavond gaan wij met de gehuwde dames en oudere leden, dan vertrekken wij om kwart voor negen vanaf het Lambertusplein. Zaterdag werd door de hockeyclub voor de junioren een camavalsmid- dag georganiseerd. Natuurlijk waren alle jeugdleden present om geza menlijk de bloemetjes buiten te zetten. Van de vele leuke costuums werden er enkele bekroond met een prijsje zoals hockeyballen en boe- kenbonnen. Een vrolijk orkestje hield de stemming er goed in. Zondag a.s. is de grote dag voor het eerste elftal .Tijdens de carna valsdagen heeft iedereen getoond in een uitstekende conditie te verkeren en hopenlijk is dat zondag nog als in de 4e klasse D de beslissing zal val len. MHCV zal moeten winnen; een gelijkspel is dus niet voldoende voor het kampioenschap. Voor ons is 't de laatste wedstrijd van het seizoen en dus is er hierna geen kans meer op rehabilitatie. Uit 11 wedstrijden zijn tot nog toe 18 punten behaald. Roermond heeft 15 punten uit 9 wedstrijden en staan dus theoretisch een punt voor. De aanvang van de wedstrijd en het vertrek naar Roermond is nog niet bekend op dit moment, maar zal via de elftalaankondiging be kend worden gemaakt. We hopen voor zondag op een grote schare supporters die ons de nodige rugge steun zullen geven. Het eerste elftal van zijn kant zal alles op alles zetten om de twee punten in Roermond te veroveren en daarmee binnen 1 jaar tweemaal 'n kampioenschap te behalen. Maar ,,'t is all in the game" en we zullen pas zekerheid omtrent de uitslag hebben omtrent de uitslag als de wedstrijd is afgelopen. Tot die tijd hopen we op een Ven- rayse overwinning.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 5