Bouwcapaciteit.... Waarheen met de K.I. Ingezonden Vastelaovend Vrijdag 9 februari 1962 No. 6 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N. V. VENRAY WRPïfRT AH VOOR VP VP A V FN HM^TRFFFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENT» GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 CI-tlvDL/iU VUUlV V ErillxA I Efli v-JiVlO 1 AuIxEtll PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75) OVERSCHOT AAN BOUWCAPACITEIT IN VENRAY Uit raadsvergaderingen en dergelijke heeft men de laatste tijd de indruk gekregen dat het Venray bepaald niet „lekker" zit met de woningbouw. Terwijl men aan de ene kant zit met meer dan 300 woningzoekenden en dat al bijna 15 jaren lang zyn er van de andere kant aannemers in Venray, die weinig of niets fe doen heb ben en gaan de bouwvakarbeiders ook uit gebrek aan werk naar Duitsland. Doet men de moeite om een en ander eens te onderzoeken dan komt men tot de merkwaardige ontdek king dat feitelijk niemand precies weet hoe het nu feitelijk zit- Ver schillende aannemers zwaaien de vraag naar het hoe en waarom van dit alles eenvoudigweg met de op merking dat ze werk genoeg heb ben, terwijl andere eerst na lang aanhouden met klachten en wensen naar voren komen, maar op de reëele vraag of ze wegens gebrek aan werk arbeiders hebben moeten ontslaan, krijgt men geen positief antwoord. Of men dit niet graag aan de gro te klok hangt, of wat de reden is, is dan verder onbekend. De Duitsland pendelaars die we naar de reden van hun „arbeids-gang" naar Duits land vroegen, waren heel wat posi tiever. „We kunnen daar een heel stuk meer verdienen.Daar meer kans voor ploegen-stelsels en dus extra premieszijn zo enige opmerkingen, die we te horen kre gen. De vraag of ze door gebrek aan werk in Venray de weg naar Duits land gevonden hadden, werd gro tendeels ontkennend beantwoord. Ook in Venray zijn nog aanne mers genoeg die werk hebben, ir eigen plaats of elders.Maar ge woonlijk hebben kameraden hen „bewerkt" om mee te gaan naar het grote vaderland i.v.m. de grotere verdiensten en men is daar uitein delijk voor gezwicht. Een rapport over deze hele kwestie, waarover bijv. in de gemeenteraad gesproken is konden we niet achterhalen. MOEILIJKHEDEN Toch was de rondgang voldoende om verschillende moeilijkheden te ontdekken, die thans in de Venray-^ se bouwwereld liggen. De bouw van woningwetwoningen blijkt voor ver- schillende kleinere aannemers niet aantrekkelijk. Een curve-prijs van 43,per m3, die voor een gemeen te als Venray geldt biedt schijnbaar weinig speling voor de kleinere aan nemers, die dit het werk noemen van specialisten. Toch blijken ande re Venrayse aannemers tegen dit soort werk niet op te zien, zoals bijv. woningwetbouw op kerkdorpen be wijst, terwijl toch ook de Horster aannemer, die op het Desselke wo ningen gaat bouwen, niet bepaald tot de groot-bedrijven gerekend kan worden. Wat er van zij, verschillen de aannemers zoeken hun heil liever in de premie-of vrije sector, in ver bouwingen of vernieuwingen. PREMIEBOUW De man, die al jaren gedroomd heeft van een eigen woning, is op een zeker ogenblik naar een archi tect toe gestapt om dat ideaal ver wezenlijkt te krijgen. Afgezien van de papieren rompslomp die zulks met zich brengt, speelt de financie ring van een en ander een grote rol. De betrokkene heeft zelf wat geld, kan nog een hypotheek krijgen, maar kan onmogelijk ook de pre mie missen, die het Rijk beschik baar stelt voor degenen die een eigen woning wenst te verwezenlij ken. Hef zÜn n°S altijd zo rond de 3500,en met de gezinstoeslag van bijna 1000,net voldoende om de onrendabele top er af te ha len. Men vraagt dus premie aan, t.a- dat men vooraf gezorgd heeft dat tekeningen en bestek voldoen aan de voorschriften, die ook alweer ge steld zijn om zulk een premie te kunnen krijgen Van Venray alleen al liggen 180 aanvragen voor premie in Maas tricht dat uiteindelijk over het al of niet toekennen van deze premie beslist. Daar liggen ze bij meer dan 7000 aanvragen, die van alle kanten uit Limburg gekomen zijn. Die stapel groeit nog dagelijks en dat terwijl men weet dat de pro vincie Limburg max. 2000-2200 aanvragen per jaar kan behande len en daarvoor premie kan toe kennen. Een kind kan op zijn vingers uit tellen daf zulks grandioos vast moet lopen. Daarvan worden niet alleen de aspirant-bouwers de dupe, maar ook de aannemers, die dit soort werk prefereren. Er wordt wel gepraat dat deze premie-regeling uiteindelijk een keer vervangen zal gaan worden door overheidsgaranties voor rente en aflossing, maar zulks schijnt eerst het geval te zijn als de huren zijn opgetrokken. Insiders verwach ten dat zulks in 1963-64 zal gebeu ren. Maar intussen wacht men En intussen kost het geldGeld aan de aspirant-bouwer, geld aan de aannemers. Nu is natuurlijk gauw gesteld dat men dan maar meer premies moet verlenen, maar het aantal vergun ningen is gebonden aan de bouwca paciteit op de eerste plaats en op de beschikbare gelden op de tweede plaats. In Venray is bouwcapaciteit over, dat is een vaststaand feit, voor iedereen, die wel eens op het erf komt van de aannemers. Teveel vakmensen staan daar wat te klun gelen om de tijd om te krijgen. Iets anders is het met de voor premie regeling beschikbare gelden. Daar kan men ook in Maastricht weinig aan doen, dat is een kwestie van de rijks-overheid. Het rijk stelt zich echter langzaam maar zeker in om de woningsubsidies te verlagen. Ieder moet weer zelf financieel de last van het woongenot kunnen dragen. Dit is duidelijk merkbaar uit wat de Minister voor Volkshuis vesting heeft verklaard en uit de loonpolitiek, die gevoerd wordt en waar kennelijk in de Tweede Kamer gestreefd wordt naar een dusdanige huurverhoging, daf we langzaam maar zeker met de in andere landen geldende normen gelijk komen staan. Subsidies aldus de Minister, zullen alleen nog in de sociale sec tor worden gegeven, dus aan gezin nen waar inkomsten en uitgaven niet in evenwicht kunnen worden gebracht. We leven dus in een soort over- gangs-fase waarbij zeker niet - ondanks alle mogelijke fraaie be loften dat zelfbouwers voorrang krijgen, meer subsidies voor premies e.d. beschikbaar komen. VERBOUWINGEN Iets ander is te zien bij verbou wingen en vernieuwingen. Hij, die bijv. zijn zaak wil verbouwen, moet voor een rijksgoedkeuring naar Maastricht, indien deze verbou- wingspost of die vernieuwing meer dan f 20.000,kost. Karweitjes, die verschillende aannemers graag zou den opknappen. Maar Maastricht moet rekening houden met de bouw capaciteit, moet zorgen dat er geen overbelasting van de bouwmarkt komt en mag zodoende per maand ongeveer voor 200.000— goedkeu ringen geven. Dat wil zeggen dat ternauwernood 10 van zulke geval len de vereiste goedkeuring krijgen. En de rest moet met de aannemers wachten. Nu is in dit geval gewoonlijk geen sprake van premie of subsidie en gaat het er over dat de bouwmarkt niet wordt overbelast. Hier zou dus in het „Venrayse ge val" een stuk soepeler opgetreden kunnen worden en vlotter verlof kunnen worden gegeven voor de bouw, als er tenminste genoeg ma terialen zijn. Stenen zijn soms tame lijk zeldzaam en het komt al voor dat bouwwerken stil gelegd worden, enkele weken lang, omdat er te wei nig stenen zijn. In Venray blijkt uit alles dat hier arbeiders voldoende zyn ook voor grotere karweien, maar zeker voor de bouw van woningen, verbouw en vernieuwing. De daarbij nodi ge premies van rijk en provincie en de dikwijls moeilyke situatie op de grondstofmarkt zijn echter oorzaak dat er een „te veel" aan arbeidskrachten komt, dat dikwijls afvloeit naar onze Oosterburen, die schynbaar noch met materiaal, noch met geld-moeilykheden te kampen hebben. We ziin er dus niet met de con statering dat er te veel arbeids krachten zijn. De zaak stagneert om dat er te weinig geld en (misschien) te weinig materiaal is. Over dit laatste punt is men het in aanne merskringen niet eens. Er kunnen wel eens moeilijkheden zijn vooral bü de baksteen maar met enig „pas sen en meten" kan men gewoonlijk voldoende aan de vraag voldoen. SUBSIDIERING Nu is hef °°k al gauw gezegd, dat er dan maar meer subsidies voor woningbouw moet komen. Hierbo ven hebben we al gezegd dat de re gering kennelijk niet verder wil gaan dan tot heden reeds gebeurt. Als men bedenkt dat deze subsidies zo ongeveer 72 pet. van het totale woningbouwprogramma beheersen, dan blijkt ook van de andere kant, dat er toch veel wordt gedaan. En wij voor ons geloven dat voorshands de burgers meer er bij gebaat zijn wanneer de staat bereid is enkele duizenden guldens a fonds perdu bij te passen dan met een prachtige verklaring dat de overheid de rente betaling op een grotere schuld ga randeert Zo blijkt dit hele probleem van alle kanten haken en ogen te heb ben die men zo een-twee-drie maar niet even oplost. Het is jammer dat er bouwcapa citeit in onze gemeente „over" is, al moet men, zo geloven wij, de zaak ook niet gaan overdrijven. Het is jammer dat er verschillende Ven rayse bouwvakkers naar Duitsland gaan, al vinden deze dat zelf niet spijtig in verband met hun loon zakje maar ook hun aantal moet men niet overdrijven. Het is jam mer dat beiden niet ingezet kunnen worden voor een snellere afwikke ling van de woningnood. Maar zo als de papieren thans liggen, is daar weinig kans op, indien deze aanne mers niet zelf zorgen door ratione ler werken, specialisatie e.d. ook hun aandeel te kunnen krijgen in de woningwetbouw. Ma^r ook dat is gauwer gezegd dan gedaan Luxor Theaier Venray kostbare hulp vo£ ouders""frn opvoeders, d<5or de openhartigKDeens^/voorlich- tingsfilm Jonge liefde Grote gtoyaren dorlichting zoals men fiérgens anders krijgt. Het klopt nog sfeeds niet goed met de vereniging voor Kunstmatige Inseminatie, hier ter plaatse. De verschillende pogingen, die tot he den zijn gedaan om de verdeelde meningen bijeen te brengen zyn tot dusver jammer genoeg mislukt. En of de poging slaagt, die thans weer door een groep wordt ondernomen, moet men afwachten. Zoals bekend moest aanvankelijk per 1 januari j.l. later is die ter mijn wat verlengd de in Venray bestaande K.I.-vereniging onder het bestuur van de Zuivelfabriek uit. Daarmede vormde namelijk de be staande K.I. vereniging een groep maar zulks was en is niet naar de zin van het Landbouwschap, dat de vergunningen moet uitgeven voor 't toepassen van de kunstmatige inse minaties. Maar ook het bestuur van de Zuivelfabriek had al eerder ge streefd om deze dochter-onderne ming los te maken uit het verband van de Venrayse melkfabriek. Een poging, die toen jammerlijk mislukte, ook al door de niet be paald psychologische manier waar op een en ander gesteld werd. Men had namelijk pas het 10-jarig be staan van de Venrayse K.I. gevierd met een veekeuring, die boekdelen sprak over de kwaliteitsverbetering, die mede door de Venrayse K.I. on der de Venrayse veestapel tot stand was gebracht. Verder kon men on der de stieren kampioensdieren aan wijzen, zoals geen enkele K.I. ver eniging had. En het was dus een be paald koude douche toen het be stuursvoorstel kwam om niet alleen de K.I. los te maken van de fabriek, maar ook om zich aan te sluiten bij het K.I. centrum Noord-Limburg, waarvan het kantoor in Horst ge vestigd is. Het bestuur beriep zich bij dit voorstel op fok-technisch en economische voordelen, welke zo'n fusie wel zou hebben, maar dit werd ernstig bestreden door een groep op posanten, die zowel de manier waar op het bestuur dit voorstel goedge keurd wou krijgen, als de door haar genoemde voordelen bestreden. En die aanvankelijk er door wisten te krijgen dat de K.I. Venray rustig zou blijven .doordraaien" onder de Zuivelfabriek. De nieuwe voor schriften van het landbouwschap gaven echter voeding aan de reeds eerder ontstane tweedracht. HEFTIGE STRIJD. De mensen, die voor fusie met Horst waren, wilden namelijk een nieuwe vereniging oprichten, waar bij voorop in de statuten deze fusie zou zijn vastgelegd. De opposanten, zoals ze dan werden genoemd, wil den een nieuwe vereniging, die nor maal in Venray door zou blijven werken, als in het verleden. Er is over beide stellingen binnenskamers en in verschillende kerkdorpen nog al heftig gevochten, in het afgelopen jaar. En zoals dat gewoonlijk gaat kwa men daarbij dingen op tafel, die in feite met de K.I. als zodanig niets te maken hadden, en verloor men zich in alle mogelijke discussies, die een, oplossing van de gerezen moeilijk-/ heden allerminst bevorderde. Op een gegeven ogenblik heeft men eindelyk dan toch elkaar ge vonden in een oplossing, die ook voor een leek begrijpelijk leek. Voor- en tegenstanders kwamen namelijk overeen een nieuwe ver eniging op te richten, die als een van haar eerste taken opgedragen kreeg opnieuw de foktechnische en economische voordelen van een eventuele fusie te bestuderen, van het voor en tegen uitgebreid ver slag uit te brengen aan de alge mene vergadering, die dan zal be slissen over al of niet fuseren. Misschien dat er nieuwe gezichts punten te voorschijn zouden ko men die een dergelijke beslissing zouden vergemakkelijken. Het heeft weinig zin iets derge lijks op te zetten, indien niet het overgrote deel van de veehouders mee willen doen. Derhalve werd de eis gesteld dat minstens 80 pet. der leden van de oude K.I. uit Venray het betreffende aanmeldingsbiljet zou indienen. Deze 80 pet. zijn niet gehaald en dus is het hele tussen voorstel niet verder in behandeling genomen. Intussen heeft zich een nieuwe vereniging aangemeld, nl. de Coöpe ratieve Vereniging tot bevordering van Kunstmatige Inseminatie bij Rundvee te Venray G.A. die vol gens de reeds kant-en-klare statu ten de gehele gemeente Venray en Geysteren, Wanssum en Blitters- wijck tot haar werkgebied rekent. Zij streeft haar doel na, als lid van het K.I. centrum Noord Limburg in Horst. Het voorlopig bestuur van de ze nieuw opgerichte vereniging onder voorzitterschap van de heer Rambags uit Castenray, heeft deze statuten en reglementen thans ge zonden aan alle veehouders uit haar werkgebied met het verzoek om het aanmeldingsformulier voor het lid maatschap van bovengenoemde ver eniging voor 1 maart a.s. aan het voorlopig bestuur te willen inzen den. Leden van de nieuwe K.I.-vereni ging Venray zullen voor een eenma lig inleggeld van 6,50 per le inse minatie volledig mede-lid-eigenaar worden van het K.I.-centrum Noord Limburg. De vraag is nu op de eerste plaats of de Venrayse veehouders, die reeds bij vroegere gelegenheden blijkbaar niet zo heel gauw derge lijke formulieren invulden, dit thans wel zullen doen. Maar afgezien daarvan rijst ook de vraag wat er nu gaat gebeuren met degenen, die om wat voor reden ook zich niet aanmelden. Komen die dan automa tisch in een vereniging, die behalve haar werkgebied ook haar stieren in Venray heeft, zodat er dus de reëele kans is dat we hier twee verenigin gen krijgen? Kan dat organisatorisch en zal biiv. de Provinciale K.I. com missie hiertegen geen ernstige be zwaren maken? En wat gaat er gebeuren met de eigendommen van de oude K.I.? Li quideren is gauwer gezegd dan ge daan en zal ook de nodige haken en ogen met zich brengen. Het enige lichtpuntje wat er thans is, is dat er een vereniging is opge richt met statuten en reglementen Zo ver waren we in het verleden nog niet. Of we daarmede uit de intus sen bijna anderhalf jaar durende impasse zijn gekomen zal de toe komst leren Uit het commentaar wat we links en rechts opvingen over dit rond schrijven kunnen we bepaald niet optimistisch zijn. ixor Theaier Venray Eeta aanbevolen filjrrtvoor iedereen boven J8jaar, die de diepere zii^tfan het leven wil kenra Jonfi gevaren Een uitmuiitende voorlichtingsn ONHOUDBARE TOESTAND Iedere inwoner van Venray weet inmiddels wel, waar men de „flats" kan vinden. Doch zeker niet ieder een weet, dat het wonen in deze flats met de dag onplezieriger wordt. Er mag dan ook terecht van een on houdbare toestand gesproken wor den. Ik bedoel hiermee de manier, waarop de jeugd uit de buurt (de flatjeugd varieert in leeftijd van 0 tot plm. 4 jaar) in en om deze ge bouwen tekeer gaat. Is het dan werkelijk zo erg zult U vragen. Mag ik U dan enkele fei ten ter verduidelijking noemen? Alle respect hebben de bewoners voor de wijze, waarop de tuiniers de gebouwen hebben aangekleed met hun mooi tuintjes. Heel gauw bleek al, dat men genoodzaakt was, deze aanplant te ontsieren met prikkel draad. Wanneer U denkt, dat dit ge holpen heeft, zult U zich deerlijk vergissen. De jeugd „neemt" deze hindemissen wel. Met de paaltjes waar eens het draad aan vast zat, gaat men elkaar te lijf in een ge vecht van man tegen man. Wat er op deze manier van de tuintjes over blijft, laat ik aan Uw fantasie ever! Als flat-bewoner mag U zich niet permiteren om de vuilnisemmej^ buiten te zetten, vóórdat U de vuil niswagen ziet. Doet U dit wél, dan is de kans groot dat de inhoud bin nen de kortste keren op straat ligt. Denk niet waarde lezer, dat hun activiteiten zich beperken tot de buitenkant. Het is nog niet zó lang geleden, dat nagenoeg alle huismoe ders geen raad wisten met hun nat te was. De rede hiervoor was, dat de lieve jeugd alle waslijnen had ver nield. Tevergeefs zult U bij de deuren van de zij-ingangen zoeken naar deurkrukken. Zelfs dit was blijkbaar nog bruikbaar „speelgoed". Probeert het niet Uw fiets in de open kelderruimte te stallen. Veel goeds zal er niet van overblijven. De mensen die getrouw en met zorg de gangen en trappen van onze flat schoonhouden, hebben weinig eer van hun werk. men dezer dagen in de trapleunin- Over de smerige woorden die gen heeft ingekrast zal ik nog maar zwijgen want dit gaat alle perken te buiten. Ik weet zeker dat alle flat bewoners het zeer op prijs zullen stellen, als de daartoe bevoegde in stanties zich van deze feiten wilden overtuigen en hun maatregelen ne men. Aan de redaktie mijn dank voor de verleende plaatsruimte. Een bewoner. Nog 4 weken en het is Vastel aovend. Een feest, dat hoewel het nog geen twintig jaren in onze gemeente officieel gevierd wordt, toch burgerrecht heeft gekregen. En hoeDe ouderen mogen dan misschien nog wat afzijdig staan, de jeugd heeft in de vele bals in kom en kerkdorpen de aanloop naar de drie dwaze dagen reeds genomen. Er Is al duchtig stemming gemaakt en ongetwijfeld zullen de nog komende bals die stemming alleen maar verhogen, temeer waan men nu mag ver wachten dat de verkleding een veel grotere rol gaat spelen dan in de voorbije bals. Voornamer nog dan de voor bereidende bals vinden we ech ter de zittingen, die gelukkig al langer hoe meer ingang vinden. Zit tingen, waarop allerlei types in wat „schaele kwazel" het hunne zeggen over alle mogelijke kwesties in een bepaald dorp of streek. En dit na tuurlijk op zodanige wijze dat zich daar niemand aan ergert, maar al leen eens hartelijk lachen kan. Men heeft wel eens gezegd dat zulke zit tingen „stoom afblazen" betekenen. Als zodanig vervullen ze een goede taak en het is alleen maar prijzens waard dat onze vastelaovesvereni- gingen al hoe langer hoe meer zorg hieraan gaan besteden. We krijgen daarmede een kijkje in de „vastel- aovend-keuken", we kunnen eens hartelijk lachen en tevens wordt al dat plechtstatige gedoe eens op ple zierige wijze over de hekel gehaald. Daarnaast komen we ook in deze streken dan eens aan zgn. buute- redners en wordt het monopolie van midden- en zuid Limburg op dit terrein ook eens doorbroken. Zon dag j.l. was er in Ysselsteyn een aardige zitting en a.s. zaterdag is er CIRCUS MöK Circus Mök is in de kom een van de oudste zittingen, die al in lange reeks van jaren telkens opnieuw ge houden is. Een van de grootste at tracties van dit circus was en is na tuurlijk de nieuwe prins. Zijn we goed geïnformeerd, dan zal ook a.s. zaterdag de nieuwe Koninklijke Dwaasheid geproclameerd worden, maar de vastelaovesvereniging is wat dit betreft uiterst geheimzinnig. De intussen aloude traditie zal ech ter wel voortgezet worden. Daar naast zijn er de bekende buutred- ners, die ieder op zich weer een eigen creatie geven. We denken aan de heren Ruyten, Gerrits en nu ook weer G. Lemmens uit Oostrum, de grote verrassing van de zitting Ha- zepaeper. Daarnaast mag men Thej Budinger niet vergeten, een oude gediende en het dameskoor, die voor de muzikale omlijsting zullen zor gen. De Hofkapel is al weken aan het studeren en ook die zal o.l.v. Jan Verstegen natuurlijk weer goed voor de dag komen. Dan is er nog iets extra's, maar daarover zwijgt men in alle talen en dit zal naast de bekendmaking van de nieuwe prins HET klapstuk van de avond gaan worden. Al met al ziet het er veelbelovend Luxor Theaier Venray Openhartige voorlichting zoals dat in\Scandinavië ggbetrrff" Jonge liefde rote gevaren 'Een film over ieder boven 18 jaar moetNveten. uit en we mogen een druk bezoek verwachten. Hopenlijk zullen de ou deren nu ook de kans waarnemen en eens een beetje vastelaovesstem- ming op komen doen. Men zal er geen spijt van hebben VERDERE VOORBEREIDINGEN Wie menen mocht dat de voorbe reidingstijd alleen bestaat in bals 'en zittingen is de plank ver mis. Zowel in de kom als op de kerkdorpen zijn verschillende commissies druk bezig met de voorbereidingen van de fei telijke vastelaovenddagen zelf. Hier een kinderfeest, daar een boerebrul- left, hier een vastelaovendkrant, daar weer een andere activiteit. Het gonst er in de vastelaovesverenigin- gen binnenskamers dat het een lie ve lust is en ook vastelaovend 1962 zal in ieder kerkdorp en de kom echt plezierig gevierd kunnen wor den, met voor elck wat wils. Het hardst wordt natuurlijk gewerkt aan de optocht. Dat eist de nodige voor zieningen, dat eist practische maat regelen e.d. maar alles hangt af van de medewerking die gegeven wordt. De Venrayse optocht dat mag rustig zonder chauvenisme gezegd worden is een van de beste van Limburg. Er is in het verleden aan vele wagens en groepen op merkelijk veel werk gedaan en met recht mag men tevreden zyn over de resultaten. De kykers zelf zouden wel eens waf spontaner mogen reageren, maar de.optocht zelf is vooral de laatste jaren pri ma geweest, met aardige ideeën en goed uitgevoerde wagens en groe pen. Dat legt verplichtingen op voor de optocht van dit jaar en voor de toe komst- Daarom moet ook dit jaar iedereen meewerken om die optocht te doen slagen. In verenigingsver band, in groepsverband of particu lier. Naast de wagens mogen er rus tig wat meer groepen komen. Dat die aardig kunnen zijn bewijst b.v. de K.I.-koe van de vorige optocht.. Laten we daar eens aan gaan den ken en samen of alleen vast plannen maken, maar ook gaan uitvoeren. Dan lijdt het geen twijfel of ook vastelaovend 1962 zal een blij feest worden voor iedereen. Luxor\Theater Venray NA „WAAROVER MEN NIET SPREEKT" DENBEROEMDE DEENSE VOQRUbQTINGS- FILM Jonge liefde Grote gevaren NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagnacht 2 uur. Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen 1 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. M. JANS Overloon Tel. 04780-1296 GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 J. F. M. JANSSEN VICE VOORZITTER N.K.A.P.B. In de vacature van vice voorzitter van de Nederlandse Katholieke Aannemers- Patroonbond (NKAPB) is voorzien door de benoeming van de heer J. F. M. Janssen, van het Aannemersbedrijf Gebr. Janssen N.V. alhier. J. Janssen heeft als lid van de Aanbestedingscommissie van de NKAPB op de laatst gehouden win tervergadering een gedocumenteerd overzicht gegeven van het concept aanbestedingsregeling, waarvan hij een der opstellers is geweest. K.A.J. VENRAY Zaterdagavond om 7 u. geeft de K.A.J. een knalavond voor de schoolverlaters (1961) in het S.V.V.- zaaltje bij Kersten aan de Oosts m- gel. De voorzitter van de K.A.B., de heer W. Franssen zal deze avond in leiden Enkele leden uit de muziekband van het Lyceum verlenen hun me dewerking. De attractie van deze avond is het optreden van de goo chelaar dhr. Janssen, terwijl de jongens ook persoonlijk hun beste beentje zullen voorzetten in voor drachten en muziek.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 1