(ampS Veilig verkeer... s.v.v. NIEUWS Zwembadperikelen vleesverbruik M.H.C.VENRAY V.C.R00Y ZWEMMEN I Verkouden ?1 DAMPO Last van zenuwen? 5daagse werkweek REFLECTORKLEM BESCHERMT VOETGANGER Hiertoe in staat gesteld door Shell Nederland Verkoop Maat schappij N.V. gaat het Verbond voor Veilig Verkeer een reflectorklem verspreiden, die ten doel heeft in donker lopende voetgangers te be veiligen. Deze klem, die 0,25 per stuk zal kosten en waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het Ver bond, is van plastic vervaardigd. Zij bestaat uit een verende klem, voorzien van een opvallende gele reflector. Deze reflector straalt het licht te rug in de richting van waar het ger" komen is, zodat het door koplichten uitgestraalde licht naar de bestuur der van het voertuig wordt terugge kaatst. De toepassingsmogelijkheden zijn legio. In het donker lopende voet gangers kunnen de reflectorklem op de revers van mantel of jas doen, zodat het tegemoetkomende ver keer zoals bekend moeten voet gangers 's avonds op buitenwegen links van de weg lopen hen tij dig zien; fietsers kunnen haar aan de achterzijde van de mantel of jas op de ceintuur, of bijvoorbeeld aan de linker broekspijp klemmen. Men kan de klem ook aan de achterzijde aan de kraag vastzetten. Vooral nu tal van zebrapaden on verlicht zijn, kan de klem in het donker haar dienst bewijzen. Op zebrapaden overstekende voet gangers moeten immers de overkant van de straat kunnen bereiken, zon der door het rijdende verkeer be lemmerd te worden. De moeilijk heid bij avond is daarbij, dat auto mobilisten hen niet tijdig zien. Naar het Verbond voor Veilig Verkeer verwacht zal de reflector klem ook onder deze omstandig heden de veiligheid op de weg ten goede komen. OPINIEONDERZOEK NEDERLANDERS ETEN WEI NIG VLEES In 1960 bedroeg het vleesverbruik per hoofd van de bevolking 44 kg. In Europa eten alleen Italianen, krieken en Portugezen nog minder vlees. De grootste vleeseters te wereld zijn de Eskimo's die jaarlijks ruim 300 kilo per man verorberen. In Nederland beschouwt men het vlees nog te veel als luxe. Dit is gebleken uit een dezer da gen in opdracht van de „Stichting Voorlichtingsbureau Vlees, Vlees waren en Vleesconserven" door het Instituut voor psychologisch Markt en Motievenonderzoek, onder ruim 1000 Nederlandse huisvrouwen in gestelde opinieonderzoek. Uit dit onderzoek blijkt o.a. dat bij 32% der Nederlandse gezinnen hoogstens viermaal per week vlees op tafel komt. 37% der ondervraagden eet per maaltijd tussen de 75 en 100 gram vlees, 36% rekent 75 gram of min der per persoon per keer. Bij gezinnen die meermalen of elke dag vlees eten, zijn ook de hoe veelheden per maaltijd groter. De Nederlandse huisvrouw vindt vlees duur; misschien een gevolg van het feit, dat er misverstanden bestaan over de voedingswaarde van vlees. Namelijk 60% der ondervraagden nam aan dat in vlees vooral eiwit ten voorkomen, 40% meende vetten en 27% antwoordde vitaminen. Vele ondervraagden menen, dat kinderen minder vlees nodig hebben dan volwassenen. Een hoeveelheid van 7 ons per week wordt door de ondervraagden voldoende geacht voor alle leeftijdsgroepen. Waardering voor de smaak van vlees was bij 85% der gezinnen aan wezig. De helft der huisvrouwen zou wel graag bij elke maaltijd meer vlees geven; dit vergt echter te veel van het gezinsbudget. ONTBIJTEN MET VLEES In de enquête waren tevens vra gen opgenomen over het verbruik van en de waardering voor vlees waren en vleesconserven. Het bleek, dat ongeveer de helft van de ondervraagde personen doordeweeks geen vleeswaren op de ontbijttafel heeft. Vleeswaren beschouwt men na melijk meer nog dan vlees als luxe. Meer dan een derde der huis vrouwen heeft ook zondags bij het ontbijt geen vleeswaren op tafel. De meeste huisvrouwen beschou wen dan ook vleeswaren voor de broodmaaltijd minder essentieel dan vlees bij het warme eten. Vleesconserven zien de huisvrou wen slechts als een uitkomst in noodgevallen. Niettemin antwoord de 40% van hen wel eens vleescon serven te gebruiken. De resultaten van het opinie onderzoek hebben duidelijk ge maakt, dat voorlichting vooral over de voedingswaarde en gebruiksmo gelijkheden van vlees in de toe komst wenselijk is. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen toont U iets beters in uurwerken CURSUS VOOR GEHUWDEN EN OPVOEDERS In een mooie rustige voordracht sprak Dr. Marlet maandag j.l. over het onderwerp: „Mijn kinderen, de mannen en vrouwen van morgen. Wij beïnvloeden onze kinderen dagelijks bewust en onbewust, al dus spreker. Zoals wij zijn, zullen ook onze kinderen voor )een groot gedeelte zijn. Onze mentaliteit, onze instelling en geest nemen zij over. Zijn wij materialistisch ingesteld, hebben wij niets voor de medemens over, zijn wij oneerlijk en onbe heerst in ons spreken en handelen, zijn wij niet godsdienstig, zijn wij angstig, onze kinderen zullen het evenzeer zijn. Ons voorbeeld, onze steun en lei ding, maar vooral onze belanggeloze liefde hebben zij nodig om uit te kunnen groeien tot gave mensen. Daarom moeten wij met ons eigen verstand woekeren en onze verant woording niet proberen af te schui ven op andere instanties. Dit was slechts een greep uit de interessante gedachtenwisseling, die Dr. Marlet met vele pakkende voor beelden illustreerde. Een boeiende avond met een "dankbaar auditorium. Maandagavond 20 november, 7.30 uur in San Damiano, spreekt Drs Otho Thomaasse O.F.M. over het onderwerp: „Zelf worden wij oud". Zelf worden wij oud en wij heb ben de ouderen rondom ons. Oud worden moet geleerd worden, nu oud worden moeilijk gewoi'den is Hoe moeten wij dit zelf leren? Waarom is de oude dag moeilijk te verwerken voor de ouden van dagen. Hoe dit ondervangen of aan te vullen? In het gezin of in het ouden-van-dagen-huis? VOOR HUISVROUWEN GEEN echtgenoot van 1960 een ander dan die van 1910 Toevallig kwam ons dezer dagen een alarmmerende statistiek van de Landbouwhogeschool in Wagenin- gen onder ogen. De Nederlandes huisvrouw maakt geen vijfenveertigurige werkweek maar vijenvijftigurige! Dit dan wat de „gemiddelde" Ne derlandse huisvrouw betreft. Wij weten echter goed genoeg, dat die niet bestaat. Dit kwam eveneens in de statistiek van de Landbouw hogeschool tot uiting. 633 huisvrouwen werden onder vraagd. Onder haar waren er die blijkbaar de huishouding zeer effi cient ingericht hadden. Zij hadden b.v. voor de voorbereiding van de maaltijden maar IOV2 uur nodig, de langzame en de lekkerbekken 15V2 uur, voor het afwassen vonden zij vijf uur voldoende, de meer gemak zuchtige deden er 8 uur over. En ga zo maar door. Het schoonhouden van het huls, de grote was, strij ken, boodschappen doen, naaien en breien. Over al die bezigheden zware en minder zware zijn de statistici nu ingelicht. Het reinigen van het huis bleek voor de meeste huisvrouwen het grootste struikelblok. 17 Uur waren de degelijke, zindelijke, pro pere en secure huisvrouwen daar mee bezig. De gemakkelijke, die er zich (uit noodzaak) met een Jantje van Leiden vanaf maken, hadden er echter ook nog llVs uur voor nodig. Zo, dat hebben de statici weer eens fijn uitgekiend. Verwachten zij ook, dat de Nederlandse huis heren nu plotseling in tranen zul len uitbarsten? Nee, die illusie hebben zij niet. Zij weten goed genoeg, dat er in Ne derland nog legio gezinsvaders zijn die 's avonds na afloop van hun dagtaak, de echtgenote een moei lijke kus op het verhitte voorhoofd drukken, de stukgelopen schoenen uittrappen onder zuchten en jere- mieren in de gemakkelijkste gezins- stoel neerploffen, hun krantje open slaan en slechts omdat het moet uit die gemakkelijke houding oprijzen, om aan het avondeten mee te doen. Meneer heeft immers de hele dag „gewerkt". Ondertussen propt moeder de vrouw, die de hele dag al geploeterd heeft drie monden vol, van 'n baby van nauwelijk 'n jaar, een kleuter van twee en een peuter van vier lentes. Voila, wie is nu de werkezel en wie heeft er recht op een vrije zaterdag en zondag? .Natuurlijk, de huisvrouw", zegt de huisvrouw. Daar komt nog bij, dat volgens sommige muggenzifters de Wage- ningse statistiek aan de lage kant is. De gemiddelde huisvrouw werkt immers vij en vijftig uur per week, maar in diezelfde statistiek wordt met geen woord gerept over het verzorgen van kinderen, vertroe telen van zieke huisgenoten e.d. Als wij er dat bij optellen .kun nen wij rustig aannemen, dat de huisvrouw in haar dooie eentje con tinu-dienst heeft. Zelfs 's nachts moet zij herhaal delijk het bed uit, omdat de een of andere spruit nachtmerries heeft, op het potje moet of een kerel ge hoord heeft. Is het vreemd, dat er wel eens 'n huisvrouw overspannen wordt? Maar moet de „gemiddelde" huis man zich na kennismaking van deze cijfers en feiten plotseling op de borst gaan kloppen? Door de eeuwen heen heeft hij het immers fout gedaan, heeft hij de martelaar uitgehangen, is hij een egoist geweest, en heeft hij geen rekening gehouden met de moeilijk heden van zijn wederhelft. Nee, dat heeft geen enkele zin. Op de eerste plaats heeft moeder de vrouw haar werk door de eeuwen heen met liefde en plezier gedaan en op de tweede plaats: Er komt een kentering voor de huis vrouw. De sloventijd is voorbij. Daar zijn de wasmachines, centr- fuges .stofzuigers .elektrische naai machines, maar ook de blikconser- ven en andere onmisbare huishoud hulpen het bewijs van. En last but not least. Ook de mo derne echtgenoot is veranderd. Hij weet de snelkookpan te han teren en kan een theedoek van een handoek onderscheiden! Behoudens het 5e elftal hadden onze elftallen jl. zondag allen een rustdag. Venray 5 stelde in de wed strijd tegen Oostrum 3 hun aspira ties t.o.v. de leidersplaats nog eens zeer nadrukkelijk met een 8-2-over- winning. Met het maximum te be halen aantal punten uit de 6 ge speelde wedstrijden heeft men de eerste plaats stevig in handen en naar het zich laat aanzien zullen zij zich hiervan niet zo gemakkelijk laten verdringen. Programma voor zondag 19 nov.: VCH-Venray, aanv. 2.30 u. Venray 2-RKDEV 2, aanv. 2.30 u. Venray 3-Oostrum, aanv. 2.30 u. Sevenum 2-Venray 4, aanv. 2 uur (mogelijk wordt dit nog gewijzigd in 12 uur). Venray 5-Meterik 3, aanv. 12 u. Venray I dus op bezoek bij VCH in Blerick. Deze nieuwelinge heeft zich reeds aardig aangepast en blijkt voor alle clubs een moeilijk te overwinnen tegenstander. Vooral op eigen veld zal het ent housiaste spel van de Horsterweg- mannen voor ons elftal een moeilijk te nemen hindernis vormen. Als voornaamste voorwaarde voor onze ploeg geldt, dat men moet voorkomen, dat men zich door de tegenstander een speltype laat op dringen, dat niet het onze is. Vrijuit spelen, speciale aandacht voor sterk bezet middenveld van waaruit met zuivere passes de voor hoede onophoudelijk ten aanval wordt gestuwd, zal zeker tot sukses leiden.. Het 2e elftal heeft blijkbaar met een inzinking te kampen. In tegen stelling tot de gestelde verwachtin gen, dat dit jeugdige elftal geleide lijk naar een sterke ploeg zou groeien, moeten we helaas consta teren dat er weinig vooruitgang te bespeuren valt. Capaciteit is er ongetwijfeld in voldoende mate aanwezig. De te kortkomingen liiken o.i. meer te liggen in het mentale vlak. Zonder moeite komt men niet waar men wezen wil. Het is nu nog de tijd, er kan nog veel teruggewonnen wor den. Zet allen tesamen de schouders er eens onder, sla de handen ineen en neem het besluit door een regel matige intensieve training waar toe toch de gelegenheid volop aan wezig is het elftal binnen de kortst mogelijke tijd te maken wat het kan zijn: een waardige reserve- ploeg waarin elke speler bekwaam is om een openvallende plaats in het eerste elftal te bezetten. A.s. zondag op eigen veld tegen Arcen 2 kunnen deze goede voorne mens zeker ten uitvoer worden ge bracht. Een overwinning ligt zeker in het vooruitzicht, zorg er voor dat ook het spel zich in stijgende lijn beweegt. Na een goede start begint het 3e elftal ook al danig af te zakken. De homogeniteit van het elftal moet worden opgevoerd en het accent worden gelegd op het samenspel dan zal ook de stootkracht zeker toenemen. De thuiswedstrijd tegen Oostrum biedt weliswaar weinig uitzicht op een overwinnig, doch evengoed alsdat Ysselsteyn een ge lijkspel kon worden afgedwongen moet dit ook tegen Oostrum moge lijk zijn. Dat het kan hebben jullie bewezen, nu aanpakken. Het 4e elftal is na 7 wedstrijden nog steeds ongeslagen al moest in twee wedstrijden met een gelijkspel worden volstaan. Enkele geduchte concurrenten werden reeds met sukses bestreden. A.s zondag wacht echter dit elf tal de vuurproef. De uitwedstrijd naar Sevenum is een zware karwei. Sevenum 2 neemt momenteel achter onze jongens de 2e plaats in. Vorig seizoen waren het de Seve- num-reserves welke ons in Seve num de kampioenskansen deden ontnemen. Wij twijfelen er echter niet aan of de tanden zullen gedurende de volle speeltijd terdege op elkaar worden geklemd, zodat tenminste 1 punt wordt veroverd waardoor de afstand tussen beide ploegen gelijk blijft. Venray 5 heeft wederom 'n thuis wedstrijd op het programma. De tegenstander Meterik 3 zal hun niet kunnen beletten op de ingeslagen weg voort te gaan. Dit moet een overwinnig worden, de vraag is maar, met welke cijfers? Onze supporters welke gebruik willen maken van een reisgelegen heid naar Blerick door middel van onze vereniging willen wij vriende lijk verzoeken om uiterlijk zater dagavond een reisbiljet af te halen. Bij voldoende deelname wordt een extra autobus ingezet. Wacht ech ter niet tot zondagmorgen want dan is het voor ons niet mogelijk een en ander nog te regelen. Reisbiljetten zijn verkrijgbaar in café Kemps Henseniusplein, prijs 1.25. Uitslagen van afgelopen week einde. Dames: Venray 1-VHC 2 110 Heren: Venray IMMCV 31 De dames van Venray hebben af gelopen zondag zichzelf overtroffen. Omdat er geen competitie gespeeld werd, was een vriendschappelijke wedstrijd vastgesteld tegen het in opbouw zijnde tweede elftal van het sterke Venlo. Van meet af aan gaven onze da mes de toon aan. Met verrassende aanvallen wisten zij keer op keer de Venlose reserves te passeren. Zij hadden er blijkbaar geweldige trek in hun kunnen ten toon te spreiden. Steeds samen spelende, steeds gaat jes vindend in de achterhoede- van de tegenstander bleven zij bijna de hele wedstrijd op de vijandelijke helft opereren. En zo breidde de snel verworven voorsprong zich ge stadig uit en medcgenloos werden steeds schoten afgevuurd op de vijandelijke doelmond. Zelfs bij een grote voorsprong hadden zij geen medelijden maar gingen keihard door de tegenstander „in te makén' Ondanks alle respect. Het herenelftal speelde tegen hun meesters uit het begin van hun hockeyloopbaan. Dat zij van die vroegere lessen niet alles begrepen hadden wezen de eerste tien minu ten uit toen de „oudjes" een 10 voorsprong namen uit een strafcor- ner. Dat op de duur de snelheid en het uithoudingsvermogen doorslag gevend waren valt niet te verwon deren maar ondanks dat kon het le elftal toch niets dan respect hebben voor de techniek en het raffinement dat de oud-spelers van MHCV ten toonspreidden. Overigens speelde 't eerste elftal ook niet voluit, dat wil zeggen zij probeerden dit wel maar kwamen er niet toe door slordig spel en door het te weinig vrij lo pen van de voorhoede. Aanstaande zondag staan drie wedstrijden op het programma. De dames spelen een wedstrijd tegen de oude glorie van MHCV. Zij zullen aan dit elftal van enige jaren ge leden waarschijnlijk hun handen vol hebben. Het is dus voor hen een goede trainingswedstrijd. Aanvang 2 uur. Het tweede herenteam dat groten deels uit junioren bestaat gaat ook de competitie in. Hun eerste wed strijd zal zijn tegen Blerick III. De junioren gaan dus nu regelmatig zware wedstrijden in competitiever band spelen waardoor zij hopenlijk veel wedstrijden ervaring en ook techniekverbetering opdoen. De wedstrijd begint om half 1. De heren spelen vriendschappelijk en wel tegen de veteranen van het oude HCV, de oude glorieploeg van Venray. In deze wedstrijd zullen wij moe ten bewijzen, dat 't huidige hockey het oude evenaart, zo niet over treft. Deze wedstrijd zal om onge veer drie uur beginnen. Veel succes Donderdag 9 nov. trad het le he renteam aan tegen RAS I uit Venlo. In de lage LTS-gymzaal, werden de puntjes gedeeld. Het technisch zwakke RAS-team, kon mede door het slappe fluiten van de scheids rechter, twee sets van V.C.Rooy winnen. De meest vreemde ballen, kreeg de V.C.Rooy-ploeg te verwer ken, uiteindelijk waren ze nog blij 1 puntje van RAS weg te kunnen kapen Een wedstrijd om gauw te vergeten! Het 2e herenteam deed het zater dag wéér formidabel. Niemand gaf V.C.Rooy II 'n enkele kans tegen het bezoekende Teenagers-team uit Well. Het pakte echter heel anders uit. De eerste set werd met 16-14 door V.C.Rooy II gewonnen. In de 2e en 3e set stond V.C.Rooy II tel kens op setpunt, maar door domme pech, verloren ze beide stes met 16-14. De 4e set werd 'n 15-9 zege voor V.C.Rooy II, waarmee 'n ver diend gelijkspel werd bevochten. Door deze uitslag handhaafde de V.C.Rooy-ploeg zich aan de kop van de ranglijst. Het 3e herenteam moest eveneens tegen „Teenagers" spelen, maar moest zich kansloos met 3-0 gewon nen geven. Zonder één enkel winstpunt staan de 3e zestallers onderaan op de ranglijst. Zaterdag is de kans om de laatste plaats te verlaten, als UVS II uit Venlo op bezoek komt. Het 2e damesteam gaf zaterdag avond de „rode lantaarn" over, aan UVS II uit Venlo. Het zwakke UVS-team kreeg geen schijn van kans en werd met 3-0 verslagen. Dat UVS II kansloos was moge blijken uit de setstanden: 15-4 15-0 en 15-2. Het 2e damesteam moet zondag 2 wedstrijden spelen in Baarlo, resp. tegen Tupos I en Tupos II. Omdat de beide Tupos-teams, voor de le keer in de competitie uitkomen, is het voorspellen van de uitslagen erg moeilijk. Het is echter nog moeilijker, om de uitslag te voorspellen van de wedstrijd welke het le dames-team a.s. zondag moet spelen tegen Tik- aan I uit Kessel. Tikaan en V.C. Rooy zijn beide nog zonder verlies- punten, wie dat voorlopig zal blij ven is niet te zeggen ,maar dat het gaat spannen zaterdagavond in de gymzaal aan de Min. Charles Ruys- straat staat wel vast. Programma: Dames: 18-11 V.C.Rooy 1-Tikaan 1, 19.45 u. 19-11 Tupos 1-V.C.Rooy 2, 12.45 u. 19-11 Tupos 2-V.C.Rooy 2, 13.30 u. Heren: 18-11 V.C.Rooy 3-UVS 2, 19 u. 23-11 RAS 2-V.C.Rooy 2, 19.45 u. DAMESZWEMCLUB HZPC Gymnastiek groep III. De leden van groep III hebben gymnastiekles a.s. maandag 20 no vember van 5 tot 6 uur n.m. in de gemeentelijke gymnastiekzaal aan de Groenewoudstraat te Horst. Gymnastiek oudere leden en ge huwde dames. In bovengenoemde gymnastiek zaal is er op donderdag 23 novem ber a.s. van 8 tot 9 uur n.m. gymna stiekles voor de oudere leden en gehuwde dames. KONIJNEN-SPORT De konijnen vereniging „De Peel- haas", behaalde op de nationale ko nijnententoonstelling te Bochols, de volgende predicaten: Gebroeders Jacobs Leunen, met Slacetein le z.z.g.; M. v.d. Bereken Venray, met reus voedster, 3e z.z.g. Vlaamse reus ram, 2e z.g.g., VI. Voor onze vereniging een mooi succes. In de laatste raadsvergadering heeft zich een merkwaardig feit voorgedaan. Een feit, dat een extra-memoreren nog wel waard is. Er kwam toen namelqk een voorstel van B. en W. ter tafel om het zwembad-project waarin tot op heden alleen voorzien was in openluchtbaden, zodanig te veranderen dat hierin een ge combineerd overdekt en openluchtbad zou worden opgenomen. Het college vroeg 2000,crediet om hiervoor een plan op te zetten Een van de verrassingen in de stand van de gemeente Venray op de Limbrato-tentoonstelling was een keurig uitgevoerde maquette van 'n nieuw zwembad. Een zwembad dat in het zgn. recreatieoord zou komen liggen en waarin behalve een groot wedstrijdbad voorzien was in een apart kleuterbad, springhoek met to ren, restaurant, kleedgelegenheden, lig- en speelweiden en grote parkeer ruimten. De Venrayers die al jaren lang nul op request gekregen had den bij al hun verzoeken om een zwemgelegenheid in Venray zelf, wreven zich de ogen uit. Men was enthousiast en niet zon der reden. Want al had men dan niet de cijfers, die later een sport raad op tafel zou leggen, men voel de instinctief dat te veel Venrayers nog watervrees hadden, terwijl an deren, die de zwemkunst wel mach tig waren, binnen afzienbare tijd verlost meenden te zijn van hun verre tochten naar de Maas (zonder kleedgelegenheid) of andere en klei nere plaatsen, die wel in het geluk kige bezit van een zwembad waren. Men prees hogelijk de gemeente raadsleden, die steeds opnieuw aan gedrongen hadden op plannen en die toen daartoe opdracht gegeven was, steeds opnieuw bleven vragen waar die plannen bleven. Nu was dan het plan er en zelfs de grootste criticaster moest erken nen, dat men er iets fraais en moois van gemaakt had. En daarom werd er flink geduimd voor de verwezen lijking van dit fraais, dat werkelijk een van de hartewensen was en is van het Venrayse publiek Een kleine groep mensen, die vroeger in Venray-Vooruit-verband de vraag naar een zwembad in Ven ray aan de hand van deskundige rapporten had doen bestuderen en zelf trouwens ook bestudeerd had vroeg zich wel af, hoe een en ander financieel mogelijk zou zijn. In dit rond de jaren 50 opgesteld rapport stond immers duidelijk te lezen dat slechts een gecombineerd overdekt en openluchtbad een hele kleine kans op exploitatie-mogelijk heid had en dat ieder plan die kan sen niet biedt. Maar van de andere kant mocht men aannemen dat de opstellers van dit plan die mogelijkheden bekeken hadden en dat met verloop van de tijd de inzichten in deze misschien veranderd waren Men duimde dus en met belang stelling las men in de raadsversla- gen hoe telkens opnieuw gevraagd werd hoe het met het plan stond Nu bleek het daar eigenaardig mee te gaan. Er scheen zich name lijk in ons dierbaar vaderland een menigte van commissies uitsluitend te bewegen op het terrein van bad- voorzieningen. En ieder van deze commissies had de nodige op- en aanmerkingen, had de nodige bureau-laden waar het in verdwalen kon en ook wel eens deed. Kortom 't was de lange amb telijke weg gegaan ,die nu door het water ging en dus extra lang en ex tra moeilijk werd. De brave burger die gehoopt had in 1961 de edele sport op eigen bo dem te kunnen beoefenen zag die kans al langer hoe kleiner worden, naarmate het aantal commissies groter werd. Maar wat die commissies nu alle maal te bedisselen hadden, ervoer geen mensHet plan was weg en bleef weg Intussen had men zich in Venray intensief met dit hele zwemgedoe bezig gehouden. De Sportraad hield een enquête waarvan de uitslag er niet om loog en ook de schoolarts had zich met deze nuttige en gezon de sport bezig gehouden. Het waren dan wel geen vakmensen en ze had den van deze dingen wel niet zo heel veel verstand, maar men vroeg zich af of Venray in zijn algemeen heid niet beter gediend zou zijn met een overdekt bad, dat zomer en winter te gebruiken zou zijn en waarin men niet afhankelijk was van slecht of nat weer De vraag naar zulk een bad werd groter. Men schreef hierover in de kranten, men debatteerde hierover in onderwijskringen, men praatte er bij de zwemliefhebers over en met een spijtige blik op de fraaie, in tussen wat stoffig geworden ma quette van het openluchtbad besloot men om dan maar met alle kracht achter zo'n overdekt bad heen te trekken Kijk nu gebeurt er een klein won der. Iemand van het bestuur van het sportfondsenbad in Ven lo, een deskundige dus, doet de moeite om naar Venray te komen en te vertellen dat een en ander best te combineren is. Men kan een overdekt bad hebben maar ook een openluchtbad. Niet alleen in Amsterdam en Rotterdam, maar ook in Zaltbommel is zulk een bad en de kosten zijn niet veel hoger dan het geheel open bad, omdat de exploitatie-mogelijkhe den van beide veel groter worden en daardoor minder kostbaar. Die mijnheer heeft een dikke si gaar verdiend. Want wat al die commisies schijnbaar niet wisten heeft dat Venlose bestuurslid in een gesprek van nog geen uur even zui ver en precies gesteldEn weer zijn we enthousiastWant het wordt nog mooier dan eerst. Alleen zijn er nu mensen, die beslist wei geren nog aan sprookjes te geloven. Wantf» weer komen alleflei deskun dige commissies nu in het geweer en wat zal het einde zijn Dit alles moge dan wat critisch klinken, maar dat wordt men wel als men ervaart, dat een plan van 10 jaren geleden (Venray Vooruit) zoveel tijd nodig gehad heeft om aanvaard te worden, terwijl ieder een die zijn gezond verstand ge bruikte, kon vertellen, dat dat het minst duur zou zijn Dank zij de ongevraagde maar welwillende medewerking van een Venlose mijnheer wordt 't nu weer uit de lade gehaald En van al die deskundige com missies schijnt er niet een te zijn geweest, die de gemeente Venray kon vertellen, dat een gecombineerd bad niet alleen goedkoper is, maar ook mogelijk en uitvoerbaar Dat is het wat de burger niet veel moed geeft, evenmin als het centen probleem, waar men direct mee klaar staat. We weten, dat we een goede kans hebben om tenminste 'n deel der kosten van ons zwembad plan van de provincie gesubsidieerd te krijgen. Maar het desbetreffende potje is klein en de liefhebbers zijn vele En wanneer we aan de beurt zijn, laat zich slechts raden Dat klinkt allemaal zo weinig hoopvol en dat terwijl men hier al jaren, ja zelfs van voor de oorlog af, zeurt om zwemgelegenheid. Dat alles terwijl een enquete van een sportraad en de adviezen van de schoolarts er niet om liegen We kunnen slechts hopen, dat nu eindelijk toch de kogel door de kerk gaat. En dat men ook van hoger hand inziet, dat men een industrie plaats, als Venray aan 't worden is, met bijna 22.000 inwoners niet zon der kan laten zitten. Dat het in feite een openbaar schandaal is, dat men al die jongelui, die zich schijnbaar niet laten dwingen, maar naar de Maas laat trekken, waar geen en kele accomodatie aanwezig is, even min als toezicht

Peel en Maas | 1961 | | pagina 10