Verbetering Leunseweg Publieke opinie over aardappels SPORT Hinderwet Sigaretten nog steeds in opmars 65 jaar of ouder trouwen, kun nen thans geen recht doen gel den, in de toekomst blijft dit zo, .maar indien uit zo'n huwelijk kinderen sproten of het huwelijk 5 of meer jaren duurde, kunnen zij wel aanspraken maken, als de wet er door komt. 7. Voor invalide wezen van 16 tot 27 jaar wordt thans het crite rium gesteld, dat zij eerst bij tweederde invaliditeit recht op wezenpensioen hebben. Voorge steld wordt nu, dit criterium tot halve invaliditeit te verlagen. Met deze nieuwe regelingen wordt bereikt, dat in verreweg de meeste gevallen, waarin weduwe pensioen is toegekend, zij de uitkering blijft behouden tot haar 65ste jaar. Alleen vrouwen die op jeugdige leeftijd weduwe worden en die ook op vrij jeugdige leeftijd geen kin deren meer te verzorgen hebben, zullen niet meer voor het pensioen in aanmerking komen. Voor hen blijft de thans bestaande regeling van de tijdelijke uitkering echter wel gehandahafd. S.V.V.-NIEUWS Venray-RKDEV was ditmaal, zo als verwacht mocht worden, een spannend treffen, gespeeld in een echte derby-sfeer. Vanaf de aanvang werd er een hoog tempo ingezet. Vooral Arcen zette onmiddellijk alles op de aan val en de eerste minuten werd Ven- ray op eigen helft gedrukt. Dit was echter niet van lange duur, spoedig wisselden de aanvalsgolven zich aan weerszijden af en na 8 min. kon Venray juichen bij een snelle aan val over links. Koonings kon doordringen tot binnen het strafschopgebied, plaats te de bal scherp voor het Arcen- doel waar Vennekens klaar stond om de kans feilloos te benutten 1-0. Arcen heeft het antwoord klaar en bij de hierop volgende aanval kopt de midvoor over. Vlak hierna is het aan Venray-zijde van Grins- ven die na een mooie aanval over schiet. Na een kwartier spelen weet Arcen de stand gelijk te maken door een kopbal van de midvoor. Na 28 min. heeft Vennekens zich een schietkans geschapen, doch ziet op het laatste moment van Grins- ven in een gunstiger positie, plaatst deze de bal toe en tegen het schot dat van onze middenvoor zijn voet vertrok was van Boven kansloos 2-1. Kort voor rust is van Grinsven alleen doorgebroken, doch wordt ten vul gebracht. Uit de toegekende strafschop maakt P. Smits er 3-1 van. Als de officiële speeltijd reeds 'n paar minuten is verstreken, krijgt Arcen nog een strafschop toegewe zen en ook deze wordt benut zodat de rust ingaat met een 3-2 voor sprong voor Venray. Het eerste kwartier van de twee de speelhelft is de strijd behoorlijk in evenwicht. Geleidelijk neemt Venray echter het heft in handen en na 18 min. een aanval waaraan de gehele voorhoede te pas komt. Ditmaal is het van Grinsven die Vennekens irr staat stelt om te doel punten 4-2. Na een half spelen onderneemt Sijbers op de rechtervleugel een ver rassende soloren naar het Arcen- doel en schiet beheerst langs van Boven de stand op 5-2. De overwinning leek voor Ven ray veilig doch zou uiteindelijk nog in gevaar komen. De wedstrijd kreeg een ietwat rommelig karakter. Wederom kreeg Arcen een straf schop te nemen doch onze doelman weet de bal uit zijn doel te stompen. Kort voor tijd brengt Arcen uit een verre trap van grote afstand de stand op 5-3. Evenals voor de rust laat ook nu de scheidsrechter we derom enkele minuten te lang spe len (zijn chronometer was blijkbaar wat aan de trage kant in tegenstel ling tot zijn fluit welke met een hoog tempo bespeeld werd). Evenals voor de rust was de speeltijd reeds verstreken toen Ar cen nog een strafschop kreeg te ne men die benut werd waardoor de eindstand nog op 5-4 kwam. Twee belangrijke puntjes werden behaald, van dubbele betekenis nu de ongeslagen leider Lindenheuvel ook zijn eerste nederlaag te slikken kreeg zodat de spanning er weer volop in komt. al sterk gewijzigde opstelling hier aan debet of was de vechtlust zo veel geringer als vorige wedstrijd tegen het sterke Meterik 2? Programma voor zondag 5 nov.: IVO-Venray, aanv. 2.30 uur; Venray 2 Wit-Zwart 2, aanv. 2.30 u.; Venray 3-EWC, aanv. 2.30 u.; Griendtsv.-Venray 4, aanv. 2 u.; Venray 5-Tienray 3, aanv. 12 u. Voor het eerste elftal zal het in Velden een zware dobber worden. IVO doet het dit seizoen tot heden uitstekend en heeft evenals Venray 9 punten. Zo gemakkelijk als Venray het verleden jaar in Velden had zal het ditmaal niet gaan. Opeigen terrein is I.V.O. dit sei zoen heel wat mans, zodat onze ploeg al haar schotvaardigheid no dig zal hebben en onze verdediging zich slagvaardig zal moeten tonen om de felle Veldenaren de baas te worden. Momteneel kan onze ploeg zich echter geen puntenverlies veroorlo ven wil men niet verder achterop geraken. Het zal zeker een felle strijd worden die alle inzet ver eist. Venray 2 krijgt de reserves van Wit-Zwart op bezoek. Het voordeel van eigen veld moet voor onze re serves doorslagggevend zijn, zodat we toch op een overwinning durven hopen. Venray 3 zal met een sterker aan- valsspel voor de dag moeten komen om thuis tegen EWC de winst te veroveren. Toe mannen, niet ver slappen, de competitieinzet was pri ma, wat extra inspanning moet het keerpunt kunnen brengen. Zet een streep onder de nederlaag van j.l. zondag en trek met nieuwe moed de strijd tegen EWC tegemoet. Venray 4 moet op bezoek bij de grote tegenstander en uiteindelijk kampioen van het vorige seizoen, Griendtsveen. De inzet van de kam pioenen was niet zo denderend maar men schijnt zich inmiddels herstelt te hebben, zodat ons vierde voor de vierde achtereenvolgende maal een mogelijke medecandidaat als tegen stander heeft. Daar het voor hen een uitwed strijd geldt nemen we genoegen met een gelijkspel. Aan hen de taak om er meer van te halen. Tracht de nu verworven voorsprong te behouden jongens en zo mogelijk deze nog te vergroten zodat een eventuele te genslag kan worden opgevangen. Venray 5 op eigen veld tegen Tienray 3 moet tot de winst in staat worden geacht. Toch verwachten wij een hevige tegenstand zodat men de ontmoeting niet te licht zal moeten opnemen anders kon men wel eens verrast worden. HANDBOOGSPORT Zondag 15, zaterdag 21 en zondag 22 oct., werd op de doelen van St. Odat het jaarlijkse hazenconcours gehouden. Door 't prachtige herfst weer werd dit concours zeer goed bezocht. De uitslag was als volgt: le pr. Jos. Wijnhoven St. Anna 27 punten; 2e pr. W. Smits, Batavieren 26 p.; 3e pr. M. v. Dijck, St. Hubertus 5x5 na loting; 4e H. v. Aarsen, Diana 5x4 na lot.; 5e pr. J. Thijssen, St. Oda 5x3 6e J. Kusters, St. Oda 4x2; 7e L. Zegers, St. Hubertus 4x1 na loting. Dagprijs 15 oct. Jac. Sijbers Diana 26 punten. Dagprijs 21 oct. J. Wijnhoven St. Anna 27 punten. Er werd geschoten op het oude blazoen. SCHAAKNIEUWS Zondag jl. begon de competitie van de L.S.B. Venray I speelde uit tegen het sterke Venlo II, dat 't vo rig jaar kampioen was. De Venrayers lieten zich hierdoor echter niet afschrikken en brach ten de winst mee naar huis. Uitslag 6-4 voor Venray. De persoonlijke resultaten waren. F. Müller-J. Peters xh%h P. v. Bergen-P. Rouvroye 10 J. v. VoorstF. Broens V2Va C. v. Oers-J. Verhaegh 10 H. Hertel-P. Hoorweg VaVa P. Begas-P. O. Janssen 01 G. Smets-W. Jeuken 01 Sytema-V. v. Mil Sytema-J. Veldhoven 01 DieryckV. V. Mil 01 LANDELIJKE RUITERSPORT IN VENRAY fietsen beschikbaar gesteld. Hierna werd de deelname aan de cross-country te Castenray bespro ken en de deelname aan de 5 daag se ruiter-cursus in manege te Ven lo. Hiervoor gaven zich tien leden op. Tot slot vroeg de voorzitter aller medewerking om de groots opge-i zette plannen te kunnen volbrengen, tot ieders tevredenheid en voldoe ning en zeer zeker voor de groei onzer nog zo jonge vereniging. BILJARTNIEUWS A.s. zaterdag 4 nov. om 8 uur 's avonds komen de bekende bil jarters een demonstratie geven in café J.F. Linders Heide, Deurnese- weg 12. Gespeeld wordt een partij Cadre en een partij Libre. De spelers zijn W.A. Truut uit Deurne en W. Vincent uit Helmond. Dit kan een genoeglijke avond wor den voor de biljartliefhebbers. P.D.V. „DE ZWALUW" De leden worden er op attent ge maakt, dat er heden avond om 8 u. vergadering is. Waarop alle leden worden verwacht in verband met o.a. het uitbetalen van prijsgeld van de vluchten Chartres en Dover. Tevens moet het africhten van de late tour nog betaald worden. Tot op heden zijn op de kam pioenschappen nog geen reclames gekomen dit kan nog tot op de ver gadering, waar dan meteen de kleur van het diploma kan worden opge geven. Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlage van: Gebr. Broere N.V. benzine en Olie Import Mij, s Gravendeelseweg 73 te Dortrecht, om vergunning tot het oprichten en instandhouden van een benzineinstallatie met 1 electro motor 1/3 pk, aan de Veulenseweg 35 Veulen; N.V. Industriële Producten Com pagnie „I.P.C.", Hoofdstraat 1-5 te Shiedam, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een benzine, superbenzine en gasoliepompinstal- latie, bestaande uit: 3-6000 1. onder grondse tanks voor resp. benzine- superbenzine en gasolie, - dubbele elektrische Tokheimpomp type 452- P-twin en een enkele type 452-P, aan de Jan Poelsweg 5 Ysselsteyn. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendma king inbrengen bij het gemeentebe stuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschrif ten worden ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, te houden op 10 november 1961 te 15 uur in het gemeentehuis te Ven ray. later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisge ving is geschied, mits hij in per spon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is ver schenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde ter mijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. Venray, 27 oktober 1961. Burgemeester en wethouders van gemeente Venray, Mr. M.M.L.G.M. CUSTERS, burg. H.P.L. VORST, secretaris. LAND- EN TUINBOUW Naar een vroegere Basisbemesting Lente 1961 bewees weer eens, dat het niet altijd lukt de basisbemes ting (fosfaat en kali) op tijd in de akkergrond of over 't gras te bren gen. Waarom de zaken in het onge wisse laten en niet meteen tot een vroegere bemesting besloten? Laten wij de voordelen nog eens overzien. Bieten, Weinig verschil wat de oogst betreft. Maar de ar beidsverdeling? Voor wintergranen twee duide lijke voordelen. Is er vroeg groei zaam weer, dan kan het uitbotten direct beginnen, de basisvoeding is aanwezig. Herfstbemesting voorkomt tevens vorstschade, uitwinterën. Beide voordelen gelden voor alle overblij- vendp gewassen, heesters, bollen, fruitaanplant. Ook voor grasland. Hier speelt nog een derde kwestie. Stikstof wordtin het voorjaar steeds vroeger toege diend. En met succes. Maar deze vroege N-voeding geeft het meeste profijt, als de voorzie ning met fosfaat en kali in de herfst of winter reeds verzekerd is. En hierbij geldt nog een vierde over weging: het magnesium. Bij vroeg stikstof is het zaak de Mg-voeding tijdig klaar te hebben, het bestand zal bij de eerste weide- gang dan minder kans op voedings- ziekten bieden. Mg-kainiet met een fosfaatmest stof gemengd, als basisbemesting in de herfst of winter, vroegtijdig dus, voldoet voor grasland op al deze punten. Niets kalmeert zozeer, als een ge nomen besluit. Een wijs man die dit zei. Een besluitvaardig man. De overgang naar een vroegere basis bemesting, in herfst of winter, ver langt een besluit. Het verlangt be sluitvaardigheid, nu meteen. Het verbruik van aardappelen I neemt af ©nis de laatste 10 jaar met ongeveer 25% gedaald. Dit is voor het produktschap voor aardappelen aanleiding geweest een opinie-on derzoek te doen instellen naar het gebruik van consumptie-aardappe len in Nederland, de wijze van be reiding, de opvattingen die bij de consumenten bestaan over de kwa liteit van aardappelen en de waar dering als voedingsmiddel. Uit het onlangs verschenen rap port willen wij de voornaamste punten, die voor de aardappelen teler van belang zijn, vermelden. AARDAPPELLOZE DAGEN Naast de veelal lichtere ax-beid, spelen ook de veranderde eetge woonten met één en söms meer aardappelloze dagen per week een zeer grote rol. Van alle huisvrouwen die bij het onderzoek betrokken waren, waren er slechts 38% die elke dag aard appelen aten. In 62% van de gezinnen in min stens een dag in de week aardappel loos, vooral bij de huisvrouwen be neden de 50 jaar. Het koken' met een beetje water doet 67%, geheel onder water 22%, in een stoompan 4% anders 3%. Het gebruik van pommes-frites (patatesyfrites) is de laatste jaren bruik is gestegen maken enkele cij- 57% van de huisvrouwen eet nooit pommes-frites, 43% wel eens, 38% maakt ze zelf, 7 pet. koopt ze klaar. Van de jongste groep huisvrouwen eet 15 pet vast eenmaal per week pommes-frites. De oudere huisvrou wen gaan minder snel mee met deze veranderde eetgewoonte. Aardappelpuree wordt nog vaker gegeten dan pommes-frites en ge bakken aardappelen. WIE IS DE LEVERANCIER? In gemeenten met meer dan 25.000 inwoners kocht 51 pet. de aardappels bij de groenteman, 32% bij de aardappelhandelaar, 15% bij In weerwil van talrijke verontrus tende publikaties blijft de sigaret aan populariteit winnen. Niet min der dan 13.756 miljoen sigaretten zijn het vorig jaar in Nederland in rook opgegaan, dat betekent een verbruik van 1198 sigaretten per hoofd der bevolking. In feite ligt het verbruik per roker natuurlijk veel hoger, want in dit aantal zijn ook begrepen babies, kleuters en niet- rokers. Hoe sterk het totale sigarettenver- bruik is gesteg enmaken enkele cij fers duidelijk. In 1949 werden er nog slechts 6.116 miljoen sigaretten in as omgezet, in 1950 waren het er 8.613 en in 1951 9.523 miljoen stuks. Thans dus bijna 14 miljard. De sigaar beleeft ook al een tijd van hoogconjunctuur, zij het niet zo sprekend. In 1960 werden er 120 si garen per hoofd gerookt, wat altijd nog een totaal oplevert van ruim 1 miljard. Vanaf 1950 gerekend bete kent dit een stijging, maar het voor oorlogse pijl is echter nog lang niet bereikt. In 1938 rookte de doorsnee- Nederlander immers nog 171? sigaren per jaar. Ook de pijp begint er weer in te komen, dit niet omdat pijpro ken smakelijker zou zijn, maar voor al omdat het zo gezellig en manne lijk staat. In Amerika spreekt men in dit verband daarom van pipe-appeal, als variatie op het bekende sex-ap- peal. Of ook de snuifdoos en niet te vergeten de pruimtabak weer in de mode zullen komen is de vraag. Wel begint men in Engeland vooral de dams zich weer aan het snui ven te wagen. Dat ook de heren de wandelstokken met ingebouwde snuifdoos weer gaan ontdekken lijkt vooralsnog niet waarschijnlijk. Uit dit alles blijkt dat „Nicotiana Tabacum" een zaak is, die vooral de sigaretten-, sigaren- en pijprokers als muziek in de oren moet klinken. Het is immers de naam van de ta baksplant, die met zijn ongesteelde spitse bladeren de grondstof levert Zij kunnen het niet helpen, dat dit stuk provinciale weg, dat be langrijk verbeterd gaat worden overhoop ligt en de weggebruiker misschien enige moeite bezorgd. Ze werken zo hard ze kunnen om dit project zo gauw mogelijk tot een goed einde te brengen. Juist ten bate van de weggebruiker, die op die oude, bolle Leunseweg niet uit de voeten kwam. 6 TON Men heer' indertijd het opmaken en verbreden van dit stuk provin ciale weg steeds uitgesteld. Ook al omdat men feitelijk met plannen loopt die de hele verbinding van Venray naar Horst weg te halen uit de bebouwde kom van Horst, Cas tenray, Leunen en Venray. de teler, 2% bij anderen, 69 pet. vindt de voorlichting goed, 16 pet dat dit niet het geval is en zegt dit niet te weten. 21% stelt prijs op verpakte aard appelen, 11% kocht reeds verpakte aardappelen, dus 32 pet gaf de voor keur aan klein verpakte aardappe len. In de gebieden noord, oost en zuid in gemeenten boven 25.000 inwoners legt de helft een wintervooorraad aan. Waar dit niet gebeurt, is het veelal een kwestie van gebrek aan opslagruimte. DE IDEALE AARDAPPEL 75% van de huisvrouwen vindt dat een ideale aardappel fijn van smaak, lekker bloemig, goed te schillen, voedzaam, schoon en krui- mig moet zijn. Daarop volgen de eigenschappen „heel blijvend", „gele schil" en „rond" met resp. 59%, 58% en 54%. Aan langwerpige aardappe len geeft 25% de voorkeur, 47% staat hier neutraal tegenover en 28% wil geen langwerpige. 64% wil geen afkokende aardappelen, 17% is dit onverschillig, terwijl 19% dit juist een goede eigenschap vindt. Slechts 57% krijgt schone aardap pelen, 80% stelt hier prijs op. Gelei delijk zullen grotere aardappels ge vraagd worden. 33% vindt dat de kwaliteit ach teruit gegaan, 9% vindt dat de laat ste jaren de kwaliteit vooruitgegaan is, 41% vindt dat deze gelijk geble ven is. 43% koopt de duurste aard appelen, 8% de goedkoopste, 36% de middel-prijs. Het onderzoek toonde verder aan, dat het merendeel van de huisvrouwen niet op de hoogte is van de betekenis van de aardappel als voedingsmiddel. Het grootste deel (64%) van de huisvrouwen is verder van oordeel dat de consump tie verder zal afnemen. Slechts 5% gelooft dat het nog zal stijgen en 22% dat het gelijk zal blijven. Van de huisvrouwen tot 35 jaar is 72% van oordeel dat de aardappelcon sumptie zal afnemen tegen 58% van de huisvrouwen boven 50 jaar. voor sigaren- en sigarettenfabrie- ken. Maar om even te graven in de ge schiedenis van de tabak. De eerste propagandist van de tabak, een Por tugees zeeman, die vierhonderd jaar geleden aan enkele omstanders de werking van een pijp wilde tonen, belandde in de haven. Zijn vrienden en vriendinnen dachten, dat hij in brand stond en een bad in de zilte sop leek bij gebrek aan een schuim- blusapparaat het enige afdoende middel. Dan heeft Lambert Doedoens, een van onze landgenoten het beter ge zien. Toen hij zijn tabak aan de man wilde brengen, legde hij de nadruk op de geneeskundige kwaliteiten van dit uitheemse goedje. „De nico tine, zo zei hij, doet de kortademig heid verdwijnen, fluimen lozen en voorkomen en met suiker gezoete pap van dit kruid doet de wormen verdwijnen". En onze landgenoten zijn er nog ingetrapt ook, alleen zijn zij eeuwen later tot de ontdekking gekomen, dat de hoest niet wordt voorkomen. Om verder over kortademigheid maar te zwijgen. Want waarom an ders zouden sportlieden niet roken? Toch zien de fabrikanten de toe komstige ontwikkeling met bezorgd heid tegemoet. Vooral zijn zij ver ontrust door de toenemende publi katies over het verband tussen ro ken en longkanker. De enige reme die hiertegen is reclame. Daar ont breekt het dan ook niet aan. Ook worden er steeds meer nieuwe si garetten op de markt gegooid. De ene sigaret filtert de rook al beter dan de andere. Maar nog verder gaan de sigarettenfabrikanten in hun vooruitstrevendheid, want het ziet er naar uit, dat de sigaretten- consumenten een tijd van roken- eten tegemoet gaan. In Canada ko- sigaretten op de markt, voorzien van een kaasfilter. Mogen wij nu ook andere smaaksigaretten ver wachten? Maar aan een dergelijke omleg ging, of liever het aanleggen van 'n nieuwe weg ,is niet iets dat men zo maar eventjes op kan knappen en klaar kan maken. Daar komt zoveel bij kijken, dat intussen het steeds maar toenemen de verkeer dwingt tof verbetering van de bestaande weg. Een verbe tering van de bochten bij het Schoor. En die nu een logisch ver volg heeft gekregen in de verande ringen, die zich afspelen op het stuk door de kom van Leunen tot aan het nieuwe sportpark. Dat de gemeente daarbij de gele genheid aangreep om meteen de riolering van Leunen aan de orde te stellen, was een logisch uitvloei sel van de verbeteringsplannen. De realisatie van een en ander kostte volgens de begroting 600.000 guldens. PECH Toen men eenmaal met het werk begon, had men pech. Vissers We genbouw aan wie het werk opge dragen was, had als zovele anderen te kampen met personeel. Dat werk te weer remmend op de uitvoering. Zouden de PLEM, LIMAGAS, PTT en andere zorgen voor verleg ging en omlegging van buizen en kabels, ook hiervoor was geen per soneel beschikbaar, zodat men al direct in tijdnood kwam. Maar de grootste moeilijkheid ontstond bij de aanleg van de riolering. Men had met een geweldige wateroverlast te doen, die practisch over de gehele lengte bronbemaling noodzakelijk maakte. En die riolering was een karwei. Want voor alles stond, dat het ver keer zo ongehinderd mogelijk door moest blijven gaan. Buizen, draglines, buldozers en dergelijke apparaten vragen nu een maal plaats en werkruimten en zo kon niet voorkomen worden, dat ook de mensen langs de weg de no dige last ondervonden. Een last die echter te dragen was, al heeft men wel eens peuters uit de diepe sleuven moeten vissen en is wel eens een te haastige brommer boven op de rioleringsbuizen be land. Maar ongelukken hebben zich daarbij niet "voorgedaan. De 3,5 km lange riolering loopt nu vanaf het sportpark tot aan de kruising naar het Veulen. Bij het transformatorhuisje in de kom van Leunen, komt nog een ring-riolering, die loopt tot aan het boerenbondsgebouw en vandaar via de Gussenstraat weer terug naar de hoofdleiding op de Leunseweg. Op deze ring komen dan nog aan sluitingen via de Catharinastraat en de kerkweg, zodat de kom van Leu nen biina in zijn geheel van riole ring wordt voorzien. Een en ander brengt natuurlijk nog wel graafwerk met zichOm die riolering goed te laten fungeren moet achter de zuivelfabriek een nieuw pompgemaal gebouwd wor den. Daarvoor zijn bnlangs in de gemeenteraad de benodigde gelden voor gevoteerd. 2,5 km WEG De Leunseweg krijgt zelf ook een heel ander aanzien. Hij is breder geworden en zal als al het werk achter de rug is een heerbaan zijn, die het voor velen maar wat moei lijk zal maken om te blijven denken aan de maximum-snelheidsborden, die niet verdwijnen. De tamelijk bolle weg wordt nu practisch recht en wie de hoge weg randen ziet met de goot, die zal het duidelijk zijn dat er op verschil lende plaatsen nogal wat opgehoogd moet worden. Op de oude weg komt daartoe een onderlaag, die bestaat uit grind, zand, asfaltbitumen en vulstoffen. Een en ander wordt klaar ge maakt in de molens van de finna Huebers, die bij Ysselsteyn voor de aanleg van de Midden Peelweg zo'n installatie daar heeft opgebouwd. Vrachtwagens brengen dit spul aan en af, dat meteen aangewalst wordt. Op de verbredingen komt eerst nog een laag hoogovenslakken, op dat vooral een stevige onderlaag verkregen wordt. Men is thans volop bezig met dit werk. En het is dus druk op de wég, waar walsen en andere ma chines draaien, mensen hun werk doen, vrachtwagens aan en af rijden Is het dan een wonder, dat men de hand wil houden aan de bor den: „langzaam riiden Zo'n kleine 200 ton van dit spul moet eerst aangebracht zijn, voor dat men met de toplaag gaat be ginnen, die dan uiteindelijk de weg het vertrouwde beeld gaat geven. Maar nogmaals, zo ver zijn we nog niet en 't duurt nog even voor dat men zijn wagen vrije vaart kan geven Met de wegverbetering alleen is men er niet. Door de verbreding is op sommige plaatsen het rijwielpad in de verdrukking gekomen. Dat wordt ook opnieuw weer aan gelegd, terwijl aan de kant, waar vroeger geen pad was, nu ook een rijwielpad met tegels komt. Vanaf Venray dus, tot achter het transformatorhuisje in Leunen. Voor dat nieuwe pad moeten al leen al rond 22.000 tegels gelegd worden. Naast het rijwielpad komt dan nog aan beide zijden een flink trottoir en 60.000 tegels en 2500 meter trot toirband liggen hiervoor klaar. Ze worden van de grote weg geschei den door een kleine, smalle groen strook, waarop c.m. de nieuwe ver lichting komt staan. De kabel heeft de PLEM al aangelegd en als Ged. Staten tijdig genoeg het desbetref fende raadsbesluit goedkeurd, dan kan bij de afwerking van weg, rij wielpaden en trotoirs meteen de verlichting klaar komen Men kan dus in de toekomst over een prachtig breed trottoir aan bei de zijden rustig van Venray naar Leunen en omgekeerd wandelen Men heeft nu de moeilijkste kar weien achter de rug en de rest wordt meer een routine kwestie, al zal zo links en rechts nog wel eens voorzieningen getroffen moeten wor den, omdat huizen boerderijen en wegen niet allemaal op hetzelfde peil liggen. Maar als het weer goed blijft, dan heeft, zeker wat de weg betreft, het ongemak nu zijn langste tijd toch wel geduurd, al zullen fietsers en voetgangers nog wel even geduld moeten hebben. Maar al met al begint er nu teke ning in te komen en kan zelfs een leek zien, dat deze uitvalsweg of entree van onze gemeente een heer baan wordt, die er zijn mag. Daar voor mag men enig ongemak op de koop toe nemen. Venray 2 kon het in Stein bijna bolwerken tegen De Ster 2. Na met de rust met 1-0 te hebben achter gestaan wist Ch. Rongen spoedig na de hervatting de stand gelijk te ma ken. Kort vcor het einde betekende een ongelukkig handsgeval voor ons doel een penalty ten gunste van De Ster wat de stand op 2-1 bracht. Vlak voor het eindsignaal wist De Ster er nog een derde doelpunt aan toe te voegen, zodat de eindstand 3-1 werd in het nadeel van onze re serves. Venray 3 was niet bij machte om in America een doelpunt aan te te kenen. De verdediging hield goed stand doch moest de thuisclub toch een doelpunt toestaan zodat de wed strijd met 1-0 verloren ging. Venray 4 speelde op eigen veld een uitstekende wedstrijd. De naas te concurrent Kronenberg werd to taal overspeeld en met fraaie doel punten van Jeuken, Pelzer en Arts werd met de rust een 3-0 voor sprong bereikt. Na de rust voegde Jeuken en Pelzer er nog ieder een doelpunt aan toe zodat een verdien de 5-0 overwinning uit de bus kwam waarmee de voorsprong op de con currentie aardig werd vergroot. Venray 5 had een vrije dag. Venray 6 leed in Lomm een 5-1 nederlaag tegen D.S.O. 2. Een re sultaat, dat tegenvalt. Was de nog Op de j.l. gehouden vergadering der rij vereniging St. Isidorus te Venray, werden diverse punten be handeld. Ondermeer kwam ter sprake een te houden cross-country op zondag 5 nov. a.s. Deze zal wederom gehou den worden in de bosrijke omgeving nabij het ziekenhuis. De aanvang van deze wedstrijd werd bepaald op 1 uur. Tevens zal er een apart nummer voor ponny-ruiters aan voorafgaan, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. De deelnemers voor dit nummer kunnen zich opgeven bij de secretaris der vereniging W. Ver- heijen Hoebertweg 4, of bij de voor zitter L. Kessels „Dennenoord", tel. 1417. Voor de cross-country zijn fraaie kunstvoorwerpen als prijzen, plus de Jager-wisselbeker, waaraan nog een fraaie wisselbeker is toegevoegd door Dr. W. Kremer, dierenarts. Deze laatste beker moet 2 maal ach ter elkaar of 5 maal in totaal ge wonnen zijn eer deze behouden mag worden. Hierna werd de schietwedstrijd besproken welke gehouden zal wor den op zondag 12 nov. in café Man- ders en café den Engel, aanv. 11 u. Verder besloot men wederom een loterij met fancy-fair te organise ren en wel op zondag 25 maart. Voor de loterij werden o.a. voor prijzen een Shetland-ponny-veulen Een agent schreef een bon De zoveelste van die dag, daar op de Leunseweg.Want daar mogen dan van allerlei borden staan van 50 km tot „langzaam rijden", daar mogen walsen bezig zjjn en grote vrachtwagens steeds opnieuw asfalt en dergelijk spul brengen, dat schijnt som mige autorijders niet te verhinderen om 70, 80 km te rijden en daarmede zichzelf en anderen in gevaar te brengen. En zo komen er bonnetjes aan de lopende bandIs het wonder dat de mensen, die aan deze weg werken, soms nijdig zjjn

Peel en Maas | 1961 | | pagina 2